Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Filozofija i religija » Istina Idite na Prethodna  1, [2]  :| |:

#16:   Autor: Allende Post Postano: 17.04.2007. 22:26

"Bolna istina zaboli trenutno i kratko, prije no sto mutira u postovanje. Laz, pa makar sitna, bezazlena i nevazna, boli tiho, podmuklo i zauvijek"

A.Dj.

#17:   Autor: DanicaV Post Postano: 17.04.2007. 22:28

ovo ću prepisati u tekicu s citatima
hvala

#18:   Autor: fatcat Post Postano: 18.04.2007. 2:09

DanicaV je napisao/la: ›
jesi siguran?
a kakvo je tvoje mišljenje o "istini" s tog linka?
Wikicitat je tocan, jos je nema...

#19:  Re: Istina Autor: Elena_Os Post Postano: 17.03.2009. 11:04

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): ›

Što je za vas istina i kako ju podnosite?
Da li se zamislite kad netko smatra da vam je rekao istinu, ili počinje paljba?

Što mislite o izreci "Što ne znaš, to te ne boli?"


Lakše mi je podnijeti istinu, ma koliko god ona grozna bila, nego muljanje u facu koje kužim ili još gore saznavanje prave istine nakon nekog vremena...
Istina za mene znači povjerenje, obostrano..dakle osobe koja mi ju bez celofana govori i mene koja ju opušteno slušam jer znam da je istina...
Ranije sam se zamarala i vagala da li je nešto istinito ili nije...danima u sebi kuhala i lomila se i na kraju paljba...sada mi je sve to smiješno.. ako će mi netko lagati, (s)lagati će prvo sebe, a mene možda...

Što ne znaš, to te ne boli...e pa draže mi je da me boli, nego da ispadam konj, pogotovo kada se o bitnim stvarima radi i koje će svoje djelovanje imati još dugo dugo nakon eksplozije...

#20:   Autor: MacaPapucharica Post Postano: 17.03.2009. 23:29

iskrenost je često precijenjena...treba znati što reći, a što prešutjeti...prešutjeti ne znači nužno i lagati...
osobno, ako te ne pitam - ne zanima me, ako me ne zanima, nemoj mi govoriti...
e, a ako te pitam - očekujem istinit odgovor

iskrenost je često izlika za brutalnost, bešćutnost i grubost...ljudi misle da mogu svakave svinjarije reći i onda naglasiti kako su iskreni i pa da je to zato OK...

za sve postoji način, mjesto i vrijeme...

kada sam bila mlađa mislila sam da želim sve znati...sada znam da ne želim...

a što se tiče nekakvih odnosa (bilo koje vrste)- naravno da je iskrenost jedan od temelja na kojem se odnos gradi

no, svejedno smatram da ljudi imaju pravo zadržati informacije za sebe i neću smatrati neiskrenom osobu koja je npr.swinger (toga sam se sada sjetila, jer sam upravo pročitala tu temu Very Happy ) i to mi ne kaže, jer zašto bih ja to uopće o nekome morala znati??? (osim ako je riječ o mom dečku Wink )

#21:   Autor: sokrat Post Postano: 17.03.2009. 23:36

istina je zayebana stvar.....njoj svi težimo, a istovremeno od nje bježimo....
....
i sumnjam da dvije osobe mogu imat isto poimanje istine...."lijepu" istinu svi želimo znati...onu "ružnu" ne želimo...e jebiga....
.....jedna od onih pravih izreka,ili što već...je da istinu tražimo cijeli život
Osijek031.com » Filozofija i religija » Istina Idite na Prethodna  1, [2]  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 2 / 2.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::