Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Gospodarstvo, Financije, Turizam » HRT povisio pretplatu za tri kune Idite na Prethodna  1, [2]  :| |:

#16:   Autor: anakonda Post Postano: 09.03.2007. 8:27

...kod mene je došao samo jedan i vidio TV, pa sam ga morala i prijaviti te početi plaćati fckn pretplatu...no, ono što mislim da ću napraviti jest slijedeće: tražiti ću da mi zapečati TV da prestanem plaćati...samo trik je u tome (I guess) da mogu staviti neki stari TV na ključno mjesto i dati mu da ga zapečati...nakon toga, maknuti stari TV i vratiti onaj pravi...valjda...probam pa javim...Smile

#17:   Autor: DanicaV Post Postano: 09.03.2007. 8:30

meni su zvonili na vrata, neka dvojica, pitali me imam li TV, ja rekla da nemam ali slobodno mogu pogledati i onda su zbrisali.... Smile

#18:   Autor: allein Post Postano: 09.03.2007. 8:53

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...kod mene je došao samo jedan i vidio TV, pa sam ga morala i prijaviti te početi plaćati fckn pretplatu...no, ono što mislim da ću napraviti jest slijedeće: tražiti ću da mi zapečati TV da prestanem plaćati...samo trik je u tome (I guess) da mogu staviti neki stari TV na ključno mjesto i dati mu da ga zapečati...nakon toga, maknuti stari TV i vratiti onaj pravi...valjda...probam pa javim...Smile


Nemoj se ovako javno hvaliti protukazonitim aktom Smile

#19:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 09.03.2007. 10:16

TV pretplata se placa kao porez na posjedovanje TV prijemnika, a radio pretplata - radio prijemnika. Dakle, svaki uredjaj koji ima mogucnost primanja TV signala se smatra prijemnikom i na njega treba placati pretplatu. AFIK, jedino sto su previdjeli su TV tuner kartice za racunala. Nesto sam o tome negdje nedavno citao i mislim da u zakonu jos uvijek nisu regulirali te uredjaje, iako oni u sebi imaju ugradjen TV prijemnik.

Dakle, fino si kupite TV tuner i mirni ste... ;-)

Btw. pretplatu ne placam jer nemam TV. ;-) Lik mi prvi put dosao na vrata (relativno rano nakon useljenja - poprilicno su azurni kad je kupljenje haraca u pitanju - odakle im uopce moji podaci?!), ja mu rekao da nemam TV i da ne pratim TV program. Zao mi je sto nisam snimio njegov izraz lica u tom trenutku. ;-)

Sljedeci put se (nakon par mjeseci), kao fol, zabunio i opet pozvonio. Onda sam mu ponovio pricu da nemam TV, a lik na to "aha, vi ste onaj sto ima Internet". ;-)

#20:   Autor: allein Post Postano: 09.03.2007. 10:48

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › TV pretplata se placa kao porez na posjedovanje TV prijemnika, a radio pretplata - radio prijemnika. Dakle, svaki uredjaj koji ima mogucnost primanja TV signala se smatra prijemnikom i na njega treba placati pretplatu. AFIK, jedino sto su previdjeli su TV tuner kartice za racunala. Nesto sam o tome negdje nedavno citao i mislim da u zakonu jos uvijek nisu regulirali te uredjaje, iako oni u sebi imaju ugradjen TV prijemnik.
Dakle, fino si kupite TV tuner i mirni ste... ;-)


Ovo je još uvijek sivo područje Smile Da se neki pravnik uhvati pojma "uređaj koji ima mogućnost primanja TV signala" i prikači ga za tv tunere, vidio bi kolko brzo bi se i to počelo provjeravati po sobama Smile Zato bolje da što manje o tome pričamo da se ne bi netko i toga dosjetio Cool

#21:  Re: HRT povisio pretplatu za tri kune Autor: lufus Post Postano: 09.03.2007. 11:57

ne znam kako se zamp još nije upleo u ovoi zatražio svoj dio. inače ti inkasatori su vrlo zajebani igrači, znali su prodavat priču da oni imaju pravo ući u kuću i ljudi su nasjedali, neki imaju gadnu naviku odmah s vrata ti se naginjat u stan. sjećam se kad se htv prijetio da će se vozit po gradu "sa specijalnim vozilom" ko švabe u otpisanima i otkrivat neprijavljene televizore jer je njima puno veći problem "drugi televizor".

#22:  Re: HRT povisio pretplatu za tri kune Autor: allein Post Postano: 09.03.2007. 14:02

lufus je napisao/la (Pogledaj post): › sjećam se kad se htv prijetio da će se vozit po gradu "sa specijalnim vozilom" ko švabe u otpisanima i otkrivat neprijavljene televizore jer je njima puno veći problem "drugi televizor".


Joj da Smile Kad je to bilo aktualno...To bi izgledalo ko neka scena iz Simpsona ili tako nečega.
A da su inkasatori bezobrazni pa čak i nasilni, to je istina - uglavnom su penzići u pitanju pa im se ionako je8e za sve. Upadaju u kuću čim im otvoriš vrata :-s

#23:   Autor: CatCloe Post Postano: 11.03.2007. 14:53

ne kužim te fore s plaćanjem uopće... jel itko ikada gleda hrt??!
imam tv jer gledam dvd i tu i tamo neki program na kablovskoj.. kontam da većina ljudi gleda druge programe, to s pretplatom mi se čini kao nešto što je imalo smisla do osamdeset i neke..

#24:   Autor: DonQuijote Post Postano: 12.03.2007. 8:53

CatCloe je napisao/la: ›
ne kužim te fore s plaćanjem uopće... jel itko ikada gleda hrt??!

ne, samo stv! Wink
Osijek031.com » Gospodarstvo, Financije, Turizam » HRT povisio pretplatu za tri kune Idite na Prethodna  1, [2]  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 2 / 2.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::