Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Gospodarstvo, Financije, Turizam » Ministarstvo financija osobne brojeve građana objavilo na internetu? Idite na Prethodna  1, [2]  :| |:

#16:  Re: Ministarstvo financija osobne brojeve građana objavilo na internetu? Autor: lufus Post Postano: 21.05.2009. 16:43

Problem je što su meni u banci tražili dokument na kojem ima JMBG, čak su prihvatili osobnu koja je istekla prije 7 godina?! Shocked

#17:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 21.05.2009. 16:49

Ja dobio novu vozačku sa ojbom, sad ne moram pamtiti Smile

#18:   Autor: anakonda Post Postano: 21.05.2009. 16:49

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...JMBG će biti i dalje potreban u bankama i financijskim transakcijama, koliko mi je poznato....a što se OIBa tiče, mene su ga tražili u nekoliko navrata kod javnog bilježnika i tim nekim administrativnim stvarima....


lufus je napisao/la: ›
Problem je što su meni u banci tražili dokument na kojem ima JMBG, čak su prihvatili osobnu koja je istekla prije 7 godina?! Shocked


...pa lijepo rekoh već: kad su u pitanju financije, mislim da će i ostati (tipa banke, kredita, leasinga i tko zna šta još)....i za takve stvari mislim da će tražiti domovnicu...nisam sigurna 100%, al mislim da sam negdje uhvatila takvu informaciju...

#19:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 21.05.2009. 17:03

Obavezna upotreba OIB-a u sluzbenoj administraciji krece tek od 1.1.2010. Dakle, ovo je godina uvodjenja, prilagodbi i slicno [za razliku od JMBG-a, OIB imaju i pravne osobe, udruge, sportska drustva i sl.] i to je sasvim razumljivo.

OIB je ono sto je bio JMBG, uz razliku da se iz tog broja ne mogu iscitati podaci koji se mogu iz JMBG-a [datum rodjenja, ex-republika rodjenja i spol] i uz razliku da ce OIB imati i pravne osobe [do sada su one imale maticne/porezne brojeve]. OIB je dobra stvar, ali dolazi skoro 20 godina prekasno, odnosno - nakon sto se "bratija" [citaj: Hrvatine] nalapala u mutnoj vodi u kojoj se vise ne mozu uci u trag popaljenoj imovini.

#20:   Autor: lufus Post Postano: 21.05.2009. 18:13

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Ja dobio novu vozačku sa ojbom, sad ne moram pamtiti Smile

Ja prošli tjedan dobio novu osobnu bez OIB-a Rolling Eyes

#21:   Autor: Coxa Branca Post Postano: 24.06.2009. 9:31



Cek jel to nova vozacka ?? A stare kao valjaju do isteka hahahah. Znaci moja vrijedi do 2048, odlicno, a kao mora se uskladit sa EU. Wtf ?

#22:   Autor: maddox_rumble Post Postano: 24.06.2009. 10:02

ma daj , kao jmbg se kao ne koristi vise, a svi ga traze Smile
Osijek031.com » Gospodarstvo, Financije, Turizam » Ministarstvo financija osobne brojeve građana objavilo na internetu? Idite na Prethodna  1, [2]  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 2 / 2.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::