Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Art, glazba, kultura » Preporuke knjiga Idite na Prethodna  1, [2], 3  Sljedeća  :| |:

#16:   Autor: tonya Post Postano: 19.01.2008. 14:11

euchrid je napisao/la: ›
I magarica ugleda anđela - Nick Cave - "Autor tka svoj okrutni, groteskni svijet pričajući nam priču o novovjekome, pervertiranome Jobu, varirajući poznatu temu o ljudskoj "bačenosti" u bijedni svijet siromaštva."

Čula sam svašta o ovoj knjizi. osijek031.com smile
Moram ju što prije pročitati!
Ali prvo moram ono što je Miss preporučila... Prisilno. Sad

#17:   Autor: wendy Post Postano: 19.01.2008. 20:09

morgan je napisao/la (Pogledaj post): › meni gode južnoamerički pisci od Maria Vargas llose do Isabel Allende.Njeen knjige su tak oumirujuće i opuštajuće a sa druge strane napete i zanimljive.Jako dobar stil pisanja.Naslovi - Eva Luna, Kuća Duhova, Afrodita...


Mario Vargas Llosa... majstor erotske literature. Don Rigobertove bilježnice - kako reče moj prijatelj, knjiga za prave gurmane Wink

Omiljena igra, Leonard Cohen. Prejebena knjiga. Zalijepila me za sebe, pročitala sam ju u jednom dahu. Nekoliko puta Wink

Engleski pacijent, Michael Ondaatje.

Cedrovi pod snijegom, David Guterson. Na mene je ostavila dojam. Lijepa knjiga za jedno kišno poslijepodne.

#18:   Autor: DonQuijote Post Postano: 19.01.2008. 21:44

ja toplo mogu preporučiti "focaultovo njihalo" umberta eca. ne treba vas obeshrabriti to što u prvom poglavlju nećete imati pojma što ste upravo pročitali. samo nastavite... i njegova "baudolino" mi je odlična. pa "otok prethodnog dana" isto nije loša...

vidim da je allain preporučio "da vincijev kod". ok je, ali su mi "anđeli i demoni" puno bolji.

trenutno čitam "istanbul" orhana pamuka. dobra mi je, volim takve knjige bez radnje.

ukoliko poželite pročitati "u potrazi za izgubljenim vremenom" marcela prousta, ukoliko nemate komplet i pouzdate se u knjižnicu pogriješit ćete kao i ja! naime, pročitao sam prvu knjigu, "put k swanu", no kad sam želio nastaviti - drugu nemaju! ne znam više točno od koliko se knjiga sastoji "u potrazi za izgubljenim vremenom", no u kjižnici nemaju sve, samo neke.

također, obožavam "davida copperfielda" charlesa dickensa.

jasno, "winnetou" karla maya.

ne znam, ima toga još...

#19:   Autor: lepidoptera Post Postano: 06.03.2008. 17:12

Ako želite nešto lagano, a zanimljivo...
Nezaobilazan je Sidney Sheldon "Ako postoji sutra" super zanimljiva knjiga o djevojci koja zbog teškog i patničkog načina života odluči postati kriminalka koju ni interpol ne uspijeva uhvatiti. Super zanimljivo opisane krađe, ideje i prevare.

Jackie Collins...meni najbolja "Jače od grijeha", mafijaška knjiga, što više reći? Gledali ste mafijške filmove..

#20:   Autor: Tra-la-la xD Post Postano: 17.03.2008. 18:18

Hmmm... meni se sviđa knjiga Prividi (Richard Bach)

Predobra knjiga...a i Sumrak je super knjiga! =D

#21:   Autor: stoka_unleashed Post Postano: 17.03.2008. 20:18

george r.r. martin- pjesma leda i vatre, tolkien,.....h.p. lovecraft iako mi nije mđu favoritima al nađe se zanimljivih stvari

#22:   Autor: tonya Post Postano: 17.03.2008. 20:26

Tra-la-la xD je napisao/la: ›
Hmmm... meni se sviđa knjiga Prividi (Richard Bach)

Odlična!!

#23:   Autor: nake_rado Post Postano: 18.03.2008. 18:12

Životinjska farma - George Orwell
Fantastičan roman koji preko životinja i njihove pobune opisuje komunizam i socijalizam.

#24:   Autor: Frost Post Postano: 18.03.2008. 20:02

Hugo Hamilton - The Last Shot

dobio sam ga kao obavezno štivo i toliko me očarala da sam ju pročitao u komadu, što inače rijetko uspijevam.

Toplo preporučam!

#25:   Autor: Tra-la-la xD Post Postano: 24.03.2008. 11:56

The Secret- pročitajte tuknjigu... JAKO DOBRA KNJIGA.. ili pogledajte dokumentarac.

#26:   Autor: tudovic Post Postano: 18.06.2011. 13:13

Knjige za djecu i mlade riječke spisateljice Tatjane Udović: Smile

www.tatjanaudovic.com

Promocije bajki: :top:
http://www.youtube.com/watch?v=jrbfYB7RJk4

Promocije romana: Laughing
http://www.youtube.com/watch?v=7hpv1AR_fV8

Najnovija bajka "Repka u beskrajnim dubinama mora": :mig:

http://www.youtube.com/watch?v=EECMFmp8Flg&feature=youtu.be

Mogućnost narudžbe knjiga:
:p
http://www.tatjanaudovic.com/narudzba.aspx

#27:  Re: Preporuke knjiga Autor: root Post Postano: 18.06.2011. 14:52

Perfume The Story Of A Murderer=Parfem imaš i film pa ga možeš pogledati nakon što pročitaš knjigu.

#28:  Re: Preporuke knjiga Autor: zlobnaUduši Post Postano: 09.08.2011. 10:39

Aleksandar Kostjuk: "Nemaju krv" - zbirka kratkih priča - fantastično-nadrealno ludilo u obliku kratke proze!

#29:   Autor: trauma_os Post Postano: 09.08.2011. 21:49

Sjećanje jedne gejše - nedavno sam ju čitala i ostala oduševljena, preporučam svima.

#30:  Re: Preporuke knjiga Autor: Đeđa_zaboravih_lozinku_od Post Postano: 26.08.2011. 13:24

Za ove vruće dane, što god dohvatiš od Noaha Gordona - Šaman, Iscjelitelj... sve predobro i toplo preporučam

(netko reče da se Ilijada i Odiseja čitaju u jednom dahu, aha - kak da ne - možda samo ona Alan Ford verzija Wink )
Osijek031.com » Art, glazba, kultura » Preporuke knjiga Idite na Prethodna  1, [2], 3  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 2 / 3.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::