Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Ljepota, zdravlje, hrana » escherichija coli

#1:  escherichija coli Autor: meduza_ Post Postano: 18.03.2007. 16:40

Ima li netko iskustva sa tom bakterijom? Sto pomaze i kako si olaksati bolove?

#2:   Autor: debeli Post Postano: 18.03.2007. 17:02

Pa samo moraš održavati osobnu higijenu i higijenu ruku, na taj način ćeš uvelike izbjeći infekciju njome. Uglavnom izaziva tvrdokorne proljeve, a kod ljudi i "edemsku bolest" malko ti neteknu kapci. Liječi se antibioticima, a zaradila si je pijenjem kontaminirane vode, nečistim rukama ili spolnim putem. Inače je pokazatelj fekalnog zagađenja, a širi se vodom i direktnim kontaktom.

#3:   Autor: tamna strana Post Postano: 18.03.2007. 17:28

meduza_ je napisao/la: ›
Ima li netko iskustva sa tom bakterijom? Sto pomaze i kako si olaksati bolove?


.....cistoca je pola zdravlja.....a druga polovica je necistoca...... Smile

#4:   Autor: meduza_ Post Postano: 18.03.2007. 18:33

Eto ga na,sada jos ce ispasti da sam neuredna i prljava.Naravno da tako sto ne dolazi u obzir,negdje sam procitala da bakterija prezivljava u nedovoljno termicki obradjenom mesu pa sam je mogla pokupiti bilo gdje,radim sa novcem pa je i to jedan od mogucih izvora oboljevanja.Imam ju u mokracnom mjehuru i nemam vise zivaca ici na wc svakih par minuta.Ako netko zna neki pripravak ili bilo sto sto olaksava takve probleme bila bi zahvalna da mi pomogne.

#5:   Autor: debeli Post Postano: 18.03.2007. 19:41

a ona mogućnost spolnog širenja, na to smo zaboravili. Naime ulazna vrata su vrlo bitna za simptome, jer da si oralno unijela E. coli ona bi uzrokovala proljev i sl tegobe. Da si je udahnula imala bi dišne probleme, a u mokraćni mjehur je mogla doći samo s jedne strane. Znam da je nekulturno no te dve rupe su blizu a u jednoj žive fekalni mikroorganizmi, a možda je partner bio sa nekom koja ima iste simptome kao i ti. A kako to misliš radiš s novcem? Dobijaš ga od ljudi ili radiš na šalteru? Šalime se jesi li bila na bazenima ili sl. jer je boravak u rekreacijskim vodama poslije loše higijene najčešći način infekcije.

#6:   Autor: meduza_ Post Postano: 18.03.2007. 20:23

Eh,cuj imam istog partnera vec godinama,a da je on bio sa nekom koja ima e. coli (ili cak i nema)....grrrr.. osijek031.com smile ..necu ni misliti da ga slucajno ne zadavim he,he....!!!

#7:   Autor: meduza_ Post Postano: 18.03.2007. 20:25

E da,zaboravih bila sam par puta na bazenima ove zime!

#8:  Re: escherichija coli Autor: Anita_os Post Postano: 19.03.2007. 9:54

meduza_ je napisao/la: ›
Imam ju u mokracnom mjehuru i nemam vise zivaca ici na wc svakih par minuta.Ako netko zna neki pripravak ili bilo sto sto olaksava takve probleme bila bi zahvalna da mi pomogne.

Imaš kod tih travara za kupiti njihove čajeve koji su stvarno dobri-provjereno, i kojekakve kapi što se stave u čaj.. Osim toga, nalijevati se uvinim čajem i grijati.
Ja sam ljetos na poslu zaradila takvu upalu mjehura i sveg živog da se nisam mogla ustati iz kreveta i završila na antibioticima, tak da..ak je nest ozbiljno, odi kod doktorice da se ne zavuče. I stvarno se mora mirovati, jer svako nahlađivanje ili slično samo produljuje sve.. Joj...žalim te...stvarno mrzim te gluposti...a nažalost me često zapadnu...
Osijek031.com » Ljepota, zdravlje, hrana » escherichija coli


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::