Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Art, glazba, kultura » svijet toma waitsa

#1:  svijet toma waitsa Autor: euchrid Post Postano: 22.01.2007. 14:11

Svijet posljednjeg glazbenog alternativca. Svijet strašne glazbene mimikrije. Krhotina.

Tamo gdje đavli razvlače svoj polkom i bluesom prosviran kabaret.
Tamo gdje hropćući izdah mijenja labuđi pjev. Tamo gdje su ljudi svinje, a druge
životinje služe za ukras. Tamo gdje mitologija privatnih horora mijenja bajke.
Tamo gdje urnebes vlada onog trena kada se mišići zgrče i počne poganih ples.
Tamo gdje su svi spektatori poput trupla poredani u redove odakle prate maglovite figure
s pozornice čiji im hrapavi glasovi i čudne note dodatno bluraju horizonte.
Tamo gdje pjevač krklja skvrčen u fetus pozi sikteći nedefinirane tonove i šumove.
Tamo gdje pripovjedač ima oko ruku omotane žice koje mu se svakim novim trzajem
glasnica urezuju dublje u tkivo pa od ugode on dreči, urliče, od sreće viče.
Tamo gdje je početak svake pjesme ujedno i kraj nadanja u minut dobrog vladanja.
Tamo gdje obećanje za suosjećanje ne znači drugo nego znak za start novih stradanja.
Tamo gdje cirkus cirkularno vrti jedne te iste igrače na trapezu i mrežama. Tamo gdje su
akrobati namjerno pretjerani, tamo gdje su opsjenari odavna počeli služiti se
manirizmima, a iskeženi klaunovi niti su tužni, niti maskirani, niti plačni.
Tamo gdje su prijatelji pijanice, a ljubavnice pijavice. Koje sišu srž pa pljuckaju krv.
Tamo gdje drugar drugara za bocu dvije nasamari. Gdje je stanje stvari - sranje stvari.
Tamo gdje se i najdirljivija priča s početka do lažnog happy enda pokvari.
Tamo gdje teatar prikazuju zgubidan, lažov, ulizica, skitnica, i fratar.
Tamo gdje su besmrtni dosadni, a čvrknuti boemi i zgubidani protektirani i bogomdani.
Tamo gdje je u dvorištu potrgana ljuljačka s koje se cijedi bronhitičareva pljuvačka.
Tamo gdje se od čudnih zvukova i buke, znoje čela, trbusi, dlanovi i do podlaktica ruke.
Tamo gdje grohotom šapće i nikad bez razloga po ramenu ne tapše.
Tamo gdje je teško teže, a lako nikada nikada nikada nikada ne može postati lakše.
Tamo gdje se samo i jedino od tuge ne plače. Gdje se bol cipelari i skriva pod stol.
Tamo gdje se periodički smjenjuju ciklusi pripovjedačevih nervoza i narkoza.
Tamo gdje će groznica trajati i kad svodnikov rotvajler prestane lajati.
Tamo gdje ratnici u kurvinim odajama skrivaju svoje duše a traže PTSP.
Tamo gdje su izgubljeni i oni koji to ne bi htjeli. Tamo gdje su prisutni likovi odsutni.
Tamo gdje bubnjaju kiše koje ne znaju lupati tiše. Laktovi su šanku vjerni.
Tamo gdje "warning sign:danger!high voltage!low fidelity!" na svakom otisku piše.
Tamo gdje je i Biblija poprskana vodicom koja nije toliko sveta.
Tamo gdje je meta lovac, a lovac meta. Tamo gdje prema kraju svijeta svirepo stupa
pijanih i izravnih četa po leđima svoje djece i ostalih apologeta.
Tamo gdje karakteri iz Malnarovih noćnih mora izgledaju kao elitna posada Zlatnog
broda koji se može zvati i "Galeb" i "Sloboda". Tamo gdje je nož – nož, a jedina koža –
tvrda koža. Tamo gdje se lice briše od prašine i priseže da je s margine lakše do istine.
Tamo gdje ritam bitan i bitan je ritam.

Dobrodošli u taj predivni, kilavi, krhki i žilavi, Tom Waitsov svijet. Sir, yessir.

Anđelo Jurkas, http://www.vip.hr/sp/d_show?idc=2100202&idalbum=49371

#2:   Autor: Isis Post Postano: 22.01.2007. 15:47

Waits mi je jedan od favorita, obožavam Waitsa i jedva čekam dograbiti njegovu biografiju, Razuzdane Godine Jaya S. Jacobsa. Smile

#3:   Autor: Ivan Post Postano: 22.01.2007. 20:56

waits je kralj svemira, ali cemu sluzi ono bezvezno nabrajanje gore? jos k tome spominjanje gospodina jurkasa kojeg bolje da ne komentiram Smile

#4:   Autor: euchrid Post Postano: 23.01.2007. 16:21

tu recenziju sam našao na netu, a jurkas je autor, pa reko, kurtoazije radi, da ga potpišem kao autora; (btw wtf is jurkas?)

#5:   Autor: Ivan Post Postano: 23.01.2007. 19:19

uf... jedan bahati shizofrenicni debil Very Happy
al necemo o njemu, nije vrijedan slova.. ajmo mi o starom dobrom tomi... Smile

#6:   Autor: DanicaV Post Postano: 17.04.2007. 12:58

već danima vrtim Waitsa........

ali nisam ga sama otkrila, tako da stvarno dugujem nešto kao vječnu zahvalnost osobi koja mi je otvorila taj svijet....

#7:   Autor: Isis Post Postano: 17.04.2007. 13:05

Ja sam Waitsa otkrio prije koje dvije godine, vidio sam da ljudi pišu o njemu hvalospjeve pa sam malo pretražio P2P programe i ostao zadovoljan. Smile
Osijek031.com » Art, glazba, kultura » svijet toma waitsa


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::