Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » Ograničenje brzine u prigradskom naselju Tenja...

#1:  Ograničenje brzine u prigradskom naselju Tenja... Autor: simo031 Post Postano: 07.04.2014. 11:23

     Za one koji ne znaju, banda je u prigradskom naselju Tenja, skinula znak ograničenja brzine 70 kmh.
Slijedom toga, sada je kroz cijelo naselje, dozvoljena brzina 50 kmh.
Pazite na svoje novčanike!

#2:  Re: Ograničenje brzine u prigradskom naselju Tenja... Autor: Someone Post Postano: 07.04.2014. 11:35

Tehnički, kako je znak i bio postavljen, ograničenje od 70 se i nije odnosilo na cijelo naselje Razz Moguće da je i netko skršio znak pa ćemo počekati dok se netko sjeti staviti novi ...

#3:   Autor: simo031 Post Postano: 07.04.2014. 12:04

Someone je napisao/la: ›
Tehnički, kako je znak i bio postavljen, ograničenje od 70 se i nije odnosilo na cijelo naselje Razz Moguće da je i netko skršio znak pa ćemo počekati dok se netko sjeti staviti novi ...

Da, nije se odnosilo na cijelo naselje, nego na dio od ulaska u naselje, do nešto ispred parka. Provjereno je, znak nije otuđen, nego je uklonjen kao mjera nove prometne regulacije, u naselju. Pitanje je trenutka kada će policija početi zavlačiti ruke u džepove građana zbog prebrze vožnje...

#4:   Autor: Someone Post Postano: 07.04.2014. 12:41

Ne znam čemu sad to, situacija je do sada bila sasvim ok, nit nekakvih čestih nesreća nit išta ... svakako hvala na upozorenju, ne bih sigurno skužio dok me smradovi ne bi zaustavili

#5:   Autor: simo031 Post Postano: 07.04.2014. 12:44

Someone je napisao/la: ›
Ne znam čemu sad to, situacija je do sada bila sasvim ok, nit nekakvih čestih nesreća nit išta ...

Valja napuniti proračun ...

#6:   Autor: milo_moje Post Postano: 07.04.2014. 13:54

pa ako je istina da je znak skinut od nadležnih institucija i da se čeka ograničavanje brzine 50 km/h u cijeloj tenji, pa zar ne bi trebalo skinuti i u ostalim mjestima, poput antunovca, bilja, čepina ...

#7:   Autor: simo031 Post Postano: 07.04.2014. 16:13

milo_moje je napisao/la: ›
pa ako je istina da je znak skinut od nadležnih institucija i da se čeka ograničavanje brzine 50 km/h u cijeloj tenji, pa zar ne bi trebalo skinuti i u ostalim mjestima, poput antunovca, bilja, čepina ...

Ništa se ne čeka, tu je zakon jasan. Ako prometnim znakom nije drugačije propisano, u naseljenom mjestu dozvoljena brzina ne 50 km/h. Sada će kazne plaćati svi oni koji su na toj prometnici zadnjih 20 godina vozili 70 i nisu se u stanju dovoljno brzo prilagoditi.

#8:   Autor: milo_moje Post Postano: 07.04.2014. 22:14

simo031 je napisao/la: ›
milo_moje je napisao/la: ›
pa ako je istina da je znak skinut od nadležnih institucija i da se čeka ograničavanje brzine 50 km/h u cijeloj tenji, pa zar ne bi trebalo skinuti i u ostalim mjestima, poput antunovca, bilja, čepina ...

Ništa se ne čeka, tu je zakon jasan. Ako prometnim znakom nije drugačije propisano, u naseljenom mjestu dozvoljena brzina ne 50 km/h. Sada će kazne plaćati svi oni koji su na toj prometnici zadnjih 20 godina vozili 70 i nisu se u stanju dovoljno brzo prilagoditi.

Razumijem ja tebe, ali nije mi jasno da li je to slučaj samo u tenji, jer nema informacija o skidanju ploča (70km/h) u ostalim mjestima, barem dok se ne uključe forumaši iz ostalih prigradskih naselja. Do tada, da bi kune ostale u džepu, nogu sa gasa.

#9:   Autor: slavonija Post Postano: 03.01.2015. 14:33

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Someone je napisao/la: ›
Ne znam čemu sad to, situacija je do sada bila sasvim ok, nit nekakvih čestih nesreća nit išta ...

Valja napuniti proračun ...


Valja skinut nogu s gasa i vozit polako, pa neš´ punit proračun! Ja sam Sloveniju prošao puževim brzinama!! I nisam se žalio, nit bi se imao kome žalit!! Evo kod mene u ulici pokraj pješačkog u blizini škole voze kao sumanuti..i ja ovim putem pozivam policiju da dođe punit proračun u blizini škola!! To su brzine da nije za vjerovat..neki dan dvoje djece stoji pokraj pješačkog, drže se za ruke i čekaju da ih netko pusti iako su vozači dužni..DUNI stat djeci i starijima bez obzira jesu li stupili na kolnik ili ne..tri vozača..prošla, nije im na pamet palo da stanu..samo su projurili kao sotone iako piše ograničenje 30 km/h!!

#10:   Autor: simo031 Post Postano: 03.01.2015. 15:54

slavonija je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Someone je napisao/la: ›
Ne znam čemu sad to, situacija je do sada bila sasvim ok, nit nekakvih čestih nesreća nit išta ...

Valja napuniti proračun ...


Valja skinut nogu s gasa i vozit polako, pa neš´ punit proračun! Ja sam Sloveniju prošao puževim brzinama!! I nisam se žalio, nit bi se imao kome žalit!! Evo kod mene u ulici pokraj pješačkog u blizini škole voze kao sumanuti..i ja ovim putem pozivam policiju da dođe punit proračun u blizini škola!! To su brzine da nije za vjerovat..neki dan dvoje djece stoji pokraj pješačkog, drže se za ruke i čekaju da ih netko pusti iako su vozači dužni..DUNI stat djeci i starijima bez obzira jesu li stupili na kolnik ili ne..tri vozača..prošla, nije im na pamet palo da stanu..samo su projurili kao sotone iako piše ograničenje 30 km/h!!

Tenja je specifična po tome što kuće od kolnika dijeli pločnik, kanal za oborinske vode i kolni prilazi. I to i sa jedne i druge strane spomenute prometnice, što istu čini vrlo preglednom te je upitna opravdanost i svrha smanjenja brzine. Naravno da pravila valja poštovati, no treba i ukazati na propuste u donošenju istih.
Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » Ograničenje brzine u prigradskom naselju Tenja...


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::