Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Kućni ljubimci, životinje » Pijetao u sred grada. Idite na [1], 2, 3  Sljedeća  :| |:

#1:  Pijetao u sred grada. Autor: Mislioc Post Postano: 05.08.2013. 12:13

Netko u susjedstvu je nabavio kokoši i poglavito pijetla koji me budi skoro svako jutro u 4 ujutro sa svojim jeb.... kukurikanjem. Da li netko zna da li ih mogu prijaviti komunalnom redu ili je legalno držati kokoši i pijetlove u Osijeku? To je u Donjem Gradu.

#2:   Autor: simo031 Post Postano: 05.08.2013. 12:18

Mislioc je napisao/la: ›
Netko u susjedstvu je nabavio kokoši i poglavito pjetla koji me budi skoro svako jutro u 4 ujutro. Da li netko zna da li ih mogu prijaviti komunalnom redu ili je legalno držati kokoši i pjetlove u Osijeku? To je u Donjem Gradu.

     Legalno je ako je u pitanju uzgajivač malih životinja.
Da problem slučajno nije u tebi ?

#3:   Autor: Mislioc Post Postano: 05.08.2013. 12:19

U meni? Kako bi tebi bilo da ti se pola noći pjetao dere iz sveg glasa?

#4:   Autor: simo031 Post Postano: 05.08.2013. 12:27

Mislioc je napisao/la: ›
U meni? Kako bi tebi bilo da ti se pola noći pjetao dere iz sveg glasa?

Normalno i prirodno.

#5:   Autor: silence Post Postano: 05.08.2013. 13:52

Mislioc je napisao/la: ›
Netko u susjedstvu je nabavio kokoši i poglavito pijetla koji me budi skoro svako jutro u 4 ujutro sa svojim jeb.... kukurikanjem. Da li netko zna da li ih mogu prijaviti komunalnom redu ili je legalno držati kokoši i pijetlove u Osijeku? To je u Donjem Gradu.


Gdje god su kokoši mora biti i pijetao radi mira u kokošinjcu Very Happy
Meni je ovo komično jer spavam ko top i budilicu ponekad ne čujem.
Držanje domaćih životinja koliko je meni poznato nije dozvoljeno osim ako ih ne tretiraju kao kućne ljubimce.
Postoji komunalni red i možeš prijaviti komunalnom redaru koji je nadležan za taj dio grada.

Prije par mjeseci sam se iznenadila kada sam bila u Višnjevcu, osjeti se smrad od domaćih životinja, kao u nekom selu. Čudi me da to ne smeta ljudima koji žive u blizini.

#6:   Autor: silence Post Postano: 05.08.2013. 13:53

U kojem dijelu donjeg grada, zaboravih pitati

#7:   Autor: mariox Post Postano: 05.08.2013. 16:40

Ovo za Višnjevac je riječ o kravama, čini mi se. Zna užasno smrdjeti, pogotovo za vrijeme južine. Susjedi su se se više puta bunili, bilo je i medijski popraćeno, ali koliko sam ja čuo vlasnik redovito plati komunalnu kaznu i to je to.
Inače se u prigradskim naseljima smiju držati male životnije tipa kokoši,zečevi.
Pijetlove ne čujem iako ih ima, veći su mi ponekad problem psi koji laju bez prestanka po noći.

#8:  Re: Pijetao u sred grada. Autor: milo_moje Post Postano: 05.08.2013. 22:21

simo031 je napisao/la: ›
     
Da problem slučajno nije u tebi ?

simo, kad si ga prije našao osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

#9:   Autor: simo031 Post Postano: 06.08.2013. 0:13

milo_moje je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
     
Da problem slučajno nije u tebi ?

simo, kad si ga prije našao osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

Naučen sam da gledam i tko kaže, a ne samo što kaže...

#10:   Autor: silence Post Postano: 06.08.2013. 0:27

možda je to ipak netko iz kukuriku koalicije, morat ćeš se pridružiti ili trpjeti jedno vrijeme

ps. a nije isključeno i da netko ima pijetla za kućnog ljubimca, kao što drugi ljudi imaju pse, mačke i ostale životinje..

#11:   Autor: Mislioc Post Postano: 06.08.2013. 9:51

Psi se nekad razlaju i mačke razmijauču što može biti glasno, ali pijetao je baš stroj za buđenje. Znaš da će svake noći poćeti kukurikati u određene sitne sate i to glasnije od pasa i mačaka. Mislim da stvarno moraš biti kreten da držiš pijetla u gradu, ako ti je do stoke idi na selo.
I to je nešto što sam odavno primjetio da neki ljudi imaju instinkt za držanjem stoke i obrađivanjem zemlje. Doslovno ne mogu živjeti bez toga. Recimo sjećam se kada je poslje rata bio priljev izbjeglica sa sela u grad i odjednom si mogao vidjeti one male djelove travnjaka oko zgrada, između cesta, oko prometnih znakova i između cesta i tračnica pretvorene u rasadnike povrća. I to povrće koje je sigurno kancerogeno jer je puno olova tako da mi stvarno nije jasno tko to može jesti, ali svejedno ljudi imaju potrebu kopati i saditi i uzgajati stoku.

#12:  Re: Pijetao u sred grada. Autor: simo031 Post Postano: 06.08.2013. 10:45



#13:   Autor: silence Post Postano: 06.08.2013. 14:29

Ovdje možeš pročitati Odluku o komunalnom redu.

Bilo bi dobro ako bi mogao utvrditi tko je vlasnik pa ga prije upozoriti a i ne moraš ako ne želiš.
U svakom slučaju bi olakšao kom.redaru ako znaš približno lokaciju ili adresu.
Inače može potrajati unedogled.

#14:   Autor: simo031 Post Postano: 06.08.2013. 14:45

     Ako se radi o registriranom uzgajivaču malih životinja, tada njegov pijetao ima status kućnog ljubimca, i nadalje će veselo kukurikati, bez obzira na eventualnu prijavu, i izlazak komunalnog redara na teren.

#15:   Autor: mali od čače Post Postano: 06.08.2013. 22:05

Nabavi lisicu.
Osijek031.com » Kućni ljubimci, životinje » Pijetao u sred grada. Idite na [1], 2, 3  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 3.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::