Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » Pravopisi

#1:  Re: Osijek 1967 Autor: DonQuijote Post Postano: 29.09.2006. 23:58

vlale je napisao/la: ›
Mene samo zanima zašto ljudi u Osijeku ne znaju da je SJENJAK a ne Sijenjak?????

Ja sam nedavno dobio neki službeni dopis od velike i respektabilne osječke firme, a u dopisu greška do greške, a sve je kulminiralo zadnjom rečenicom gdje je stajalo (kontekst je nebitan) - osijećki!!! Za neupućenije, ispravno je osječki!Ne znam kako vama, ali je meni nepoznavanje pravopisa vlastitog jezika, pogotovo kad je izravno vezano uz grad ili regiju u kojoj živiš, jednostavno nepojmljivo!

#2:   Autor: DanicaV Post Postano: 30.09.2006. 1:04

Allende je napisao/la: ›
Koliko god da je Sijenjak pogrešno, opet mi se više sviđa od Vijenca Šestog Slavonskog Udarnog Korpusa......


to se kaže Vijenac 6. SUK-a, Allende......... (tako sam pisala na razglednicama i uvijek su stigle).
osim toga, Senjak postoji u susjednom prijajteljskom glavnom gradu Srbije....

#3:  Re: Osijek 1967 Autor: game Post Postano: 03.10.2006. 0:29

[quote="DonQuijote";p="31574"]
vlale je napisao/la: ›
Ja sam nedavno dobio neki službeni dopis od velike i respektabilne osječke firme, a u dopisu greška do greške, a sve je kulminiralo zadnjom rečenicom gdje je stajalo (kontekst je nebitan) - osijećki!!! Za neupućenije, ispravno je osječki!Ne znam kako vama, ali je meni nepoznavanje pravopisa vlastitog jezika, pogotovo kad je izravno vezano uz grad ili regiju u kojoj živiš, jednostavno nepojmljivo!


provjeri "GREŠKA" u novom pravopisu
Evo ti ga...

#4:   Autor: DanicaV Post Postano: 03.10.2006. 7:55

nekako mi se čini da pravopisi još nisu usklađeni....... pa greška može ostati greška.

#5:  Re: Osijek 1967 Autor: sheila Post Postano: 03.10.2006. 9:03

heh Wink iako bi po novom pravopisu trebalo glasiti pogriješka... Laughing

#6:   Autor: DanicaV Post Postano: 03.10.2006. 9:09

sheila je napisao/la: ›
heh Wink iako bi po novom pravopisu trebalo glasiti pogriješka... Laughing


onda bi čovjek koji griješi bio "pogriješnik"? Rolling Eyes

svaka generacija uči nešto novo, a mi stari ne dobivamo "update" pa s jedne strane ispadamo nepismeni, a s druge strane, ne zamaramo se stalno navikavajući se na nove verzije riječi, koje ionako traju jedno ljeto.....

p.s.
ok, offtopic je, ali neću više.........

#7:   Autor: DonQuijote Post Postano: 03.10.2006. 9:42

koliko ja znam, dopušta se i jedno i drugo. to i je najveći propust novog pravopisa, dopušta svašta! ne mogu se sad sjetiti konkretnih primjera, prerano mi je Smile, ali ima dosta gluposti u njemu.

#8:   Autor: anakonda Post Postano: 03.10.2006. 14:16

...dopušta se još četiri godine koliko traje prijelazni rok...nakon toga, ispravan će biti samo novi pravopis...

#9:   Autor: game Post Postano: 05.10.2006. 0:20

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › nekako mi se čini da pravopisi još nisu usklađeni....... pa greška može ostati greška.


Rolling Eyes
ok, ako ti određuješ pravopis, onda može...
Tup, tup

#10:   Autor: Loona Post Postano: 05.10.2006. 10:23

anakonda je napisao/la: ›
...dopušta se još četiri godine koliko traje prijelazni rok...nakon toga, ispravan će biti samo novi pravopis...


kod nas prijelazni rok obično traje 10 godina...

#11:   Autor: anakonda Post Postano: 05.10.2006. 14:51

...bit će da im se žuri ovaj put...

#12:   Autor: Loona Post Postano: 05.10.2006. 14:53

Ma žuri se njima uvijek, samo što ne stignu sve na vrijeme, obzirom jadni imaj toliko posla upropaštavajući sve u ovoj državi..

#13:   Autor: anakonda Post Postano: 05.10.2006. 15:06

...he-he-he...kad smo već otišli skroz oftopik i vjerujem da će nas admin prebaciti, da nastavim na istu temu...Smile...gledam kako su ove godine uveli HNOS...super je to sve, i trebalo je napraviti nekakav standard...ali uveli su HNOS, a rade po udžbenicima koji nisu po HNOSu...i kako kažu u školi, tek za pet godina će svi udžbenici biti prilagođeni...WTF???...i kao smanjili su satnicu...da, satnicu su smanjili, ali nisu smanjili sadržaj predmeta...nelogično, kao i uvijek...
Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » Pravopisi


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::