Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Sport » Gradski vrt (NK Osijek) - novi izgled! Idite na [1], 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća  :| |:

#1:  Gradski vrt (NK Osijek) - novi izgled! Autor: Leteci mungos Post Postano: 27.09.2006. 18:07

Samo 100 milijuna kuna... pih, pa to nije ni 10 osnovnih skola...



[edit: Leon]

#2:   Autor: DanicaV Post Postano: 27.09.2006. 22:18

pobljuvat ću se. bilo je danas na tv kako je neka komisija koja je u obilasku hrvatskih i mađarskih gradova/stadiona, obišla i osječki.......... pa je onaj Marković (neka faza iz nogometnog saveza ili kako se već zove) izjavio kojekakve gluposti na račun osječkog stadina, te treba povećati, em nema ništa pohvalno za reći.......
to je zaista sumanuto, samo sada trebamo sva sredstva preusmjeriti na povećanje stadina koji ionako zjapi prazan.

#3:   Autor: DonQuijote Post Postano: 27.09.2006. 22:41

Ne radi se o povećanju kapaciteta, nego osuvremenjivanju - stavljanje krova nad tribine, izgradnja loža, kvalitetna infrastruktura, fun shop...

Europsko je prvenstvo jako prestižna i velika stvar, kako sa sportskog gledišta, tako i s ekonomskog. U Osijeku bi se igrale, čini mi se, 3 utakmice iz skupina. To znači da bi Osijek pohodili navijači najmanje 4 različite nacije! I navijači koji dođu na takva natjecanja troše! Na smještaj, hranu, piće (puno pića!), suvenire, potrepštine...

#4:   Autor: 42 Post Postano: 28.09.2006. 0:21

DonQuijote je napisao/la: ›
Ne radi se o povećanju kapaciteta, nego osuvremenjivanju - stavljanje krova nad tribine, izgradnja loža, kvalitetna infrastruktura, fun shop...


Hm, nisu li baš u emisiji spominjali kapacitet od 33.000?

Koliki je postojeći kapacitet? Ne vjerujem da stane više od 15.000-20.000...

#5:   Autor: DanicaV Post Postano: 28.09.2006. 1:14

@DonQuijote,
nakon tri "eventualne" prestižne utakmice ostane nama ionako prazan stadion.
a ekonomski učinak bi osjetili samo privatni ugostitelji i njima slični.
nakon svega, ostane nama velelepno zdanje koje treba i održavati.

#6:   Autor: allein Post Postano: 28.09.2006. 8:48

Iskreno se nadam da nećemo dobiti taj EURO. Ne zato što mi nogomet nije baš nešt omiljen nego i iz jednostavnog razloga što nije financijski isplativ. Kao što itko s malo zdravog razuma može zaključiti, nakon što se nogometni cirkus od nekoliko nacija povuče iz Osijeka, stavi se ključ u bravu i zatvori stadion, skupo održavanje i briga za infrastrukturu će se prebaciti u gradske ruke. Kolko se sjećam, baš prošli tjedan je direktor Sportskih objekata Osijek izjavio da je jedan sportski objekt stvarno skup za održavanje, da previše para odlazi za njega. Znakovito je što se nije usudio reći koji objekat. Tko zna, možda ni on nema radnu dozvolu (direktor, a ne objekat).
Da ne spominjemo da će HR dići još jedan ogroman kredit kojim će financirati 'obnovu' stadiona...

#7:   Autor: Bilke Post Postano: 28.09.2006. 10:50

Odlično...

Inače, pogledajte primjer Portugala. EURO 2004 je njima donio i hrpu obnova smještajnih kapaciteta, prometnica, uređivanja, unaprjeđenje turizma i sl. A i portugalski klubovi su ojačali u Europi.

Ako netko ne gleda nogomet i više uživa u čitanju Wikipedie, svejedno može sagledati ovaj projekt realno i priznati da je ovo dobra stvar. Smile

#8:   Autor: steam Post Postano: 28.09.2006. 12:24

Za neke gradove da, ali mozda ne i za Osijek.

#9:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 28.09.2006. 12:24

Slažem se sa Bilkeom, i jedan ispravak gore, ako ce se igrati 3 utakmice, doci ce navijaci 6 zemalja, buduci da nikad jedna momcad, osim domacina, ne igra u grupnoj fazi dva puta u istom gradu...

#10:   Autor: anakonda Post Postano: 28.09.2006. 12:45

...ne mogu se ne zapitati jednu stvar: koliko sam uhvatila informaciju, u Splitu ili Rijeci (ne znam točno) postoji problem oko smještaja, nema dovoljno kapaciteta za sve koji bi došli...pa kako će to tek biti Osijeku, ako dodje do toga?...

#11:   Autor: allein Post Postano: 28.09.2006. 14:49

Bilo je govora da će biti dovezeni brodovi hoteli za smještaj navijača...
De, kako ugasiti tu animaciju da mi se ne otvara svaki puta kad gledam topic? Sad

#12:   Autor: Bilke Post Postano: 28.09.2006. 16:25

steam je napisao/la: ›
Za neke gradove da, ali mozda ne i za Osijek.


Kad smo mi mali i jadni i navikli da nam drugi uzimaju ono što zarađujemo, pa kukamo kako sve ide u Zagreb a nama ništa ne daju! Dosta toga i takvog razmišljanja!!! Mad

Ja sam ZA OSIJEK! Treba radit i gradit Very Happy

#13:   Autor: Bilke Post Postano: 28.09.2006. 16:32

Leteci mungos je napisao/la: ›
Samo 100 milijuna kuna... pih, pa to nije ni 10 osnovnih skola...


Jače gospodarstvo > Više poreznog novca > Više novaca u državni proračun > Više osnovnih škola

#14:   Autor: DonQuijote Post Postano: 28.09.2006. 16:44

steam je napisao/la: ›
Za neke gradove da, ali mozda ne i za Osijek.


Obožavam ovakve argumentirane postove!

#15:   Autor: cohors Post Postano: 28.09.2006. 17:33

Zamislite da sam dobijemo Engleze da igraju u našem gradu, pa dođe njih 30-40 tisuća na par dana u Osijek.

A tko od vas zna kakva će biti situacija za 10- 20-30-40 godina? To što je sad tak jadna posjeta, nema veze, ne bi se rado ovaj stadion samo za ovu generaciju...
Osijek031.com » Sport » Gradski vrt (NK Osijek) - novi izgled! Idite na [1], 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 6.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::