Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Kućni ljubimci, životinje » Čudno ponašanje psa

#1:  Čudno ponašanje psa Autor: Igor200 Post Postano: 25.06.2012. 13:26

E ovako,radi se o ženki zlatnoga retrivera staroj 9 punih godina. U zadnjih par dana sam primjetio da pretjerano tuli i cvilji te abnormalno traženje hrane iako je dobila jest 3 minute ranije i non stop daje šapu,dakle u tome promjena u ponašanju. Izraz psa kao da je pas zlostavljan,uši povučene kao da je doživio neki šok ili kao da se nečega boji.Inače nikad do sada nisam primjetio da baš toliko traži jesti,iako znam da je pas kao pas uvjek proždrljiv,ali baš kao da nikad nije dobio jesti. Ajd da ja nevodim brigu o tome psu i dobije svaki dan u isto vrijeme klopu +/- sat/dva. Prehrana,radi se o briketima,ponekad promjena vrste briketa i eventualno kuhano što ostane od ručka. Moram kazat da nikad nisam udario toga psa niti vršio nikakvu agresiju na njemu,jedini strah toga psa jeste jedino grmljavina i kad čuje sjevanje;to još mogu razumjeti. Iako sam primjetio da pas tu i tamo podrigne što mislim da je normalno,ajd da na ove vručine dobije 3 puta na dan hladne vode,ali još jedna neobična stvar,tu i tamo zna kad podrigne da se javi prozirna izlučevina koju pas povrati,ali ne toliko obilno.

#2:   Autor: PEGY Post Postano: 25.06.2012. 15:18

Nemam pojma, ali imam dva psa od kojih je mlađem 6 godina, stariji je valjda 8ili9 i sada po vrućini ne žele jesti! stariji si je čak iskopao rupu u starom podrumu i cijeli dan je u toj rupi! a po noći izlazi van.

Za retrivere znam da se vole kupati.

možda je tvoj pas skotan, pa zato glad!

a možda su i paraziti u pitanju, u stvari ja bih joj odmah dala tbleticu i za tjedandana još jednu (ili 2, koliko već ide po kilaži psa). Ja mojim psima čim vidim da im je dlaka mutna dam tu tableticu (prazinon) i za par dana ponovim, tako da sigurno 4-5 x godišnje imaju terapiju protiv parazita. http://moj.pet-centar.hr/Psi/Tablete-za-ciscenje-od-unutarnjih-parazita-Prazinon-plus-i-Pratel-3775.html

a da je odvedeš veterinaru? on sigurno zna bolje od mene ! Very Happy

#3:   Autor: Stella1989 Post Postano: 25.06.2012. 15:23

Igor200 je napisao/la: ›
E ovako,radi se o ženki zlatnoga retrivera staroj 9 punih godina. U zadnjih par dana sam primjetio da pretjerano tuli i cvilji te abnormalno traženje hrane iako je dobila jest 3 minute ranije i non stop daje šapu,dakle u tome promjena u ponašanju...

Moja preporuka je da se ne igraš veterinara (po forumu), nego da psa odvedeš veterinaru da on utvrdi što je posrijedi. Wink

#4:   Autor: Igor200 Post Postano: 25.06.2012. 15:39

Problem jeste što mi je prvi veterinar 20 kilometara od mene a svaki njegov izlazak se naplaćuje.

#5:   Autor: Igor200 Post Postano: 25.06.2012. 15:58

nego što je više na psihološkoj bazi psa,i dalje je veseo,razigran. Samo eto što non stop traži nešto,i sve ono prethodno.

#6:  Re: Čudno ponašanje psa Autor: dino_bno Post Postano: 25.06.2012. 16:58

Koliko znam labradori i retriveri su jako "prozrdljivi" psi. Koliko god hrane da im das oni ce pojesti i stalno ce traziti jos. Dobar vlasnik mora znat granicu koliko smije jesti. Vecinom je to 2 puta na dan.

#7:   Autor: saba Post Postano: 26.06.2012. 10:30

ukoliko je ženka i nije bila skotna do sada možda joj se javlja lažna trudnoča što se zna dogoditi kod pasa......
Osijek031.com » Kućni ljubimci, životinje » Čudno ponašanje psa


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::