Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Hardware » laptop i baterija

#1:  laptop i baterija Autor: PEGY Post Postano: 06.02.2012. 10:00

već neko vrijeme javlja mi laptop da mi je baterija na samrti, pa sam isključila tog menađera

sad mi je baš zagustilo, smrdi i tak to- pa me zanima

Može li laptop biti uključen u struju preko svog adaptera, a baterija izvađena, pa da radi direktno na mreži-bez baterije???

#2:   Autor: Stella1989 Post Postano: 06.02.2012. 10:11

PEGY je napisao/la: ›
već neko vrijeme javlja mi laptop da mi je baterija na samrti, pa sam isključila tog menađera

sad mi je baš zagustilo, smrdi i tak to- pa me zanima

Može li laptop biti uključen u struju preko svog adaptera, a baterija izvađena, pa da radi direktno na mreži-bez baterije???

Ček, ti zezaš ili stvarno? Laughing

Naravno da može raditi bez baterije, a da je uključen u struju preko adaptera. Ja sam svoju izvadila odmah da ju ne uništim, prije više od godinu dana. Stoji prazna u torbi za laptop pa ju stavim u laptop, priključim na adapter i napunim samo ako ga trebam negdje nositi.

Baterija + stalno napajanje je smrt za bateriju.

#3:   Autor: PEGY Post Postano: 06.02.2012. 10:28

Hvala! stvarno nisam bila sigurna dali može biti u struji bez baterije.

#4:   Autor: fatalni_cevap Post Postano: 06.02.2012. 12:26

Stella1989 je napisao/la: ›
Baterija + stalno napajanje je smrt za bateriju.

nije al ajd.

pegy samo izvadi bateriju, al pazi onda da ne iskljucujes adapter prije nego sto ugasis laptop (iz navike ) Very Happy i imas baterija za cca 140-150kn na ebayu pa uzmi jednu

#5:   Autor: Stella1989 Post Postano: 06.02.2012. 12:40

fatalni_cevap je napisao/la: ›
Stella1989 je napisao/la: ›
Baterija + stalno napajanje je smrt za bateriju.

nije al ajd.

A ne nije. Probaj tako godinu-dvije pa mi javi kakva ti je baterija. Wink

#6:   Autor: legica21 Post Postano: 06.02.2012. 14:42

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
fatalni_cevap je napisao/la: ›
Stella1989 je napisao/la: ›
Baterija + stalno napajanje je smrt za bateriju.

nije al ajd.

A ne nije. Probaj tako godinu-dvije pa mi javi kakva ti je baterija. Wink


e, vidiš.... upravo sam o tome raspravljala sa jednim profesorom sa etf-a... kaže on da su to čiste gluposti i da je za bateriju puno bolje da bude u laptopu nego da se vadi i ponovno stavlja... kad sam ga pitala zašto, objasnio mi je....ne pitaj me da ponovim, jer ništa nisam skužila Very Happy Very Happy

#7:   Autor: Stella1989 Post Postano: 06.02.2012. 14:47

legica21 je napisao/la: ›
Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
fatalni_cevap je napisao/la: ›
Stella1989 je napisao/la: ›
Baterija + stalno napajanje je smrt za bateriju.

nije al ajd.

A ne nije. Probaj tako godinu-dvije pa mi javi kakva ti je baterija. Wink


e, vidiš.... upravo sam o tome raspravljala sa jednim profesorom sa etf-a... kaže on da su to čiste gluposti i da je za bateriju puno bolje da bude u laptopu nego da se vadi i ponovno stavlja... kad sam ga pitala zašto, objasnio mi je....ne pitaj me da ponovim, jer ništa nisam skužila Very Happy Very Happy

Profesor s ETF-a. Sve mi je jasno. Laughing Vjeruj mi, ode baterija ako je stalno u laptopu i na struji.

#8:   Autor: Frost Post Postano: 06.02.2012. 15:01

Idealno bi bilo ostaviti laptop na struji dok se baterija ne napuni i onda isključiti punjač dok se baterija ne isprazni. I tako unedogled ili dok ne rikne baterija.

#9:   Autor: PEGY Post Postano: 06.02.2012. 15:08

Frost je napisao/la (Pogledaj post): › Idealno bi bilo ostaviti laptop na struji dok se baterija ne napuni i onda isključiti punjač dok se baterija ne isprazni. I tako unedogled ili dok ne rikne baterija.


e, to ja radim već 2,5 godine

#10:   Autor: DonQuijote Post Postano: 06.02.2012. 16:34

PEGY je napisao/la: ›
Frost je napisao/la (Pogledaj post): › Idealno bi bilo ostaviti laptop na struji dok se baterija ne napuni i onda isključiti punjač dok se baterija ne isprazni. I tako unedogled ili dok ne rikne baterija.


e, to ja radim već 2,5 godine

mi nikad nismo obraćali pažnju na to koliko je baterija napunjena da bismo ga uključili u struju i nikad nismo vadili bateriju, a traje već gotovo 4 godine! nakon neke 3 godine se počelo primjećivati opadanje kapaciteta baterije, sad je tek pred rikavanjem, ali trajala je skoro 4 godine bez ikakvog posebnog tretmana!

#11:   Autor: fatalni_cevap Post Postano: 06.02.2012. 17:34

mnogo sam proucavao ponasanje baterija..

pegy i stella1989 nista u pravu Smile

#12:  Re: laptop i baterija Autor: WeFixIT Post Postano: 26.06.2020. 1:26

laptop bez problema moze raditi i na punjacu.
svaka baterija tokom vremena gubi na kapacitetu.
Nakon sto baterija izgubi vise od 30% nazivnog napona odlazi u nestabilno stanje i potrebna je velika pobuda da bi se ista vratila u zivot.
Sto je nizi napon baterije, to je veca pobuda potrebna da bi se onda vratila, ali i manja sansa uspjesnog vracanja.
Kada baterija nije u laptopu IO kontroler i battery charger to znaju i prilagode funkcije laptopa koristenju na bateriji i snazi adaptera na koji je laptop prikopcan.

Ukoliko imate problema sa prijenosnim racunalima / laptopima , mobitelima , tabletima, LCD TV , PS4 konzolama ili trebate kvalitetan servis preporucujem:


Ukoliko vam nije daleko, ima servis u Belom Manastiru ( cca 30km od Osijeka ). Kvalitetni strucnjaci, zaposljavaju inzinjersko osoblje.

Servis Info Remont , Kralja Tomislava 6 , Beli Manastir - servis racunala , laptopa , tableta , PS4 konzola , LCD TV-a , specijalizirani servis elektronike ( zamjena BGA chipova, reprogramiranje BIOS-a , spasavanje podataka sa ostecenih diskova itd )

Povoljne cijene uz jamstvo!
Osijek031.com » Hardware » laptop i baterija


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::