Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Gdje kupiti/pronaći/popraviti? » Gdje kupiti egzotične voćke?

#1:  Gdje kupiti egzotične voćke? Autor: DjSNOW Post Postano: 21.03.2011. 23:10

zanima me gdje mogu nabaviti neke egzotične biljke tipa , banane, ananasa, kivi, avokado, mango itd...

interesuju me sadnice, zelim posaditi par biljaka, ne zanimaju me komentari mogu li uspjeti ili ne ...

#2:   Autor: simo031 Post Postano: 21.03.2011. 23:26

 Kivi uspijeva na otvorenom u našim krajevima bez većih problema i sam ga imam posađenog kod oca. Obično se sade jedna muška i tri do šest ženskih biljaka. Prve tri godine je dobro mlado stablo zaštiti od smrzavanja (ja to odradio izolacijom za cijevi za centralno grijanje) Čini mi se da sam vidio u Slavonskoj burzi da netko prodaje sadnice, po cijeni 80-100 kn. komad. Osobno imam limun, i šipak, a pouzdano znam da je moguće uzgojiti i bananu i mandarinu jer to sam vidio kod lege.

#3:   Autor: DjSNOW Post Postano: 22.03.2011. 0:02

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›  Kivi uspijeva na otvorenom u našim krajevima bez većih problema i sam ga imam posađenog kod oca. Obično se sade jedna muška i tri do šest ženskih biljaka. Prve tri godine je dobro mlado stablo zaštiti od smrzavanja (ja to odradio izolacijom za cijevi za centralno grijanje) Čini mi se da sam vidio u Slavonskoj burzi da netko prodaje sadnice, po cijeni 80-100 kn. komad. Osobno imam limun, i šipak, a pouzdano znam da je moguće uzgojiti i bananu i mandarinu jer to sam vidio kod lege.


znaš li možda gdje ima banani i šipka .... ?

#4:   Autor: simo031 Post Postano: 22.03.2011. 0:06

DjSNOW je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›  Kivi uspijeva na otvorenom u našim krajevima bez većih problema i sam ga imam posađenog kod oca. Obično se sade jedna muška i tri do šest ženskih biljaka. Prve tri godine je dobro mlado stablo zaštiti od smrzavanja (ja to odradio izolacijom za cijevi za centralno grijanje) Čini mi se da sam vidio u Slavonskoj burzi da netko prodaje sadnice, po cijeni 80-100 kn. komad. Osobno imam limun, i šipak, a pouzdano znam da je moguće uzgojiti i bananu i mandarinu jer to sam vidio kod lege.


znaš li možda gdje ima banani i šipka .... ?

Šipak sam sam uzgojio iz sjemenke... Bananu ima poznanik, ali nemam pojma odakle mu...

#5:   Autor: rori 1 Post Postano: 22.03.2011. 5:45

Snješko ,odi na stranicu Palmapedia gdje se skupljaju zaljubljenici u egzotične biljke.Tamo češ naći sve odgovore.

#6:   Autor: PEGY Post Postano: 22.03.2011. 9:11

Ovaj čovjek se već dugo bavi profesionalno uzgojem egzota u Hr, prodaje sjeme i sadnice:
http://www.exotic-king.com/

#7:   Autor: vlale Post Postano: 22.03.2011. 11:22

evo imaš za kupiti i u Osijeku neke od tih sadnica

http://www.poljinos.hr/uploads/files/maloprodajni%20cijenik10.PDF

#8:   Autor: DjSNOW Post Postano: 22.03.2011. 14:31

hvala svima ...
Osijek031.com » Gdje kupiti/pronaći/popraviti? » Gdje kupiti egzotične voćke?


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::