Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Znanost, tehnologija i obrazovanje » Kulturologija vs. Informatologija Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:

#1:  Kulturologija vs. Informatologija Autor: snaša Post Postano: 22.06.2010. 11:54

Evo ovako... Imam kći koja je upravo završila srednju školu. Kao sve maturante, muči ju sljedeće pitanje : Koji fax upisati? Budući da se dvoumi između Kulturologije (kulturalnog menadžmenta) i Informatologije, odlučila sam otvoriti ovdje tu temu, pa ako ima studenata Kulturologije i Informatologije koji bi mi mogli pomoći, pa možda malo opisati oba studija, eventualno navesti predmete koji su baza, što će im biti posao nakon završetka faxa i druge korisne informacije Smile
Ajd pomozite zabrinutoj mami ! Hvala unaprijed Mr. Green

#2:   Autor: Stella1989 Post Postano: 22.06.2010. 11:57

Bolje joj je da izabere kulturalni menadžment jer je informatologoja = knjižničarstvo. Znam cure koje idu na medijsku kulturu (zanimljiv smjer, po meni najbolji i najznimljiviji od ta 3 koja se izvode od prošle godine) i informatologiju...ali po meni definitivno nikako informatologija, osim ako je neki veliki fan knjižnica. Wink

Pogledajte na sljedećim linkovima...

Informatologija

Informatologija...

A ovdje piše sve o kulturalnom menadžmentu. I sami malo proguglajte i pronaći ćete sve... Smile

#3:   Autor: FunkyLady Post Postano: 22.06.2010. 12:48

Slažem se. Osobno studiram kulturologiju i unatoč silnoj neorganiziranosti, zadovoljna sam. Smjer koji sam odabrala nije menadžment, ali znam i njih i znam da su prezadovoljni! Raspored predavanja im je uistinu dobro oraniziran (Oni su dobili dobrog voditelja smjera, za razliku od nas, tako da nisu na faksu od 8 do 20 kao mi)... Ima i na ovom forumu nekoliko studenta menadžmenta, tako da ne sumnjam da ćeš dobiti informacije iz prve ruke Wink
Što se tiče informatologije... Nekada to nije bilo loše, ali sada kada u Osijeku postoji i informatologija i knjižničarstvo šanse za pronalazak posla gotovo da ne postoje.
Sve u svemu, preporučujem menadžment jer taj smjer je otvoren na ovome području upravo iz razloga što ne postoji dovoljno kvalificiranih ljudi za obavljanje toga posla. Da je faks neorganiran - je i to ekstremno, ali tko zna, možda se do sljedeće akdemske godine i to popravi. Wink

#4:   Autor: snaša Post Postano: 24.06.2010. 20:09

Hvala vam puno..kak je dobro dobiti informaciju iz prve ruke, živio forum.
Ma brinem se bezveze, stalno ju propitkujem (kći)..ma idem već i sama sebi na živac Wink

#5:  Re: Kulturologija vs. Informatologija Autor: mali od čače Post Postano: 25.06.2010. 0:13

ja čuo da je ta medijska kultura ful lagan faks..imam legicu koja šiba na pravu,ovo je upisala pored toga i siba oba paralelno,kaze super jednostavan faks Very Happy

#6:   Autor: punk urac Post Postano: 25.06.2010. 0:28

ma daj pa kulturologija nije faks, to je tečaj... @snaša daj kćer na neki malkoc bolji faks

#7:   Autor: FunkyLady Post Postano: 25.06.2010. 9:57

Slobodno upišite, pa ćete se uvjeriti koliko je lagan.
Btw. Nema nitko tko ide oba paralelno Wink Svi koji su došli s prava, a ima ih, zamrzli su godinu tamo Wink

#8:   Autor: pavijan Post Postano: 25.06.2010. 17:53

najpametnije bi joj bilo da ne odabere nijedan... oba su pod kojekakvim imenima i nebuloznim lažima... informatologija = knjižničarstvo, a menadžment = ekonomija na kulturologiji... u oba slučaja nema šanse za naći posao poslije...

#9:   Autor: snaša Post Postano: 26.06.2010. 8:37

Prvo molim lijepo da mi se ne obraćate s Vi... Smile

Moju kći mogu samo savjetovati..uplitati joj se ne želim, jer da mogu letila bi na medicinu, ruku na srce, znamo obje da to nije za nju ...taman i da joj je moguće upisati..a li budući da se "provlačila" s četvorkom kroz gimnaziju, a ni na državnoj nije briljirala..nego u prosjeku ostala vjerna "vrlo dobrom" mislim da izbor neki i nema.

Najžalosnije je što više ne znaš što bih savjetovao jednom prosječnom učeniku..postalo je jedino bitno hoće li biti poslije posla...a ne da li voliš to što si završio.

#10:   Autor: *Chelsea* Post Postano: 26.06.2010. 18:31

punk urac je napisao/la: ›
ma daj pa kulturologija nije faks, to je tečaj... @snaša daj kćer na neki malkoc bolji faks


Tečaj na kojem si od 8 od 20 h svaki dan, imaš u cijeloj godini jedno 20-tak seminara napravit, odlaziti na milijun događanja, trčati s jednog faksa na drugi zavisno o tome gdje imaš predavanje i uz to još učiti, što jedino možeš noću jer danju ni psihički ni fizički ne stigneš. Sve u svemu, vrlo jednostavan i lagan tečaj, nema što...

#11:   Autor: FunkyLady Post Postano: 26.06.2010. 20:35

Upravo tako... Zato sam i napisala da svatko tko kaže da je lagan prvo upiše i uvjerit će se u suprotno... Isto kao što se uvjerila nekolicina koja se upisala tek ovaj semestar...

Inače, po semestru imaš 12 predmeta... Iz svakog (osim tjelesnog) imaš seminar i kolokvije, a vrlo često i usmeni nakon kolokvija. Raspored je takav da cijeli dan provedeš na faksu, a nerijetko se predavanja održavaju i subotom. Kao što reče Chelsea, učiti možeš jedino noću, no i to je upitno kada u obzir uzmemo činjenicu da određena predavanja, odnosno ispiti, znaju potrajati od 15h do ponoći. Sreća je ako dan poslije nemaš ništa na faksu...

No da, lako je pričati o nečemu o čemu zapravo nemaš pojma.

#12:   Autor: audiworld Post Postano: 26.06.2010. 20:48

najteži faks na svijetu

#13:   Autor: FunkyLady Post Postano: 26.06.2010. 22:17

Nitko to ne tvrdi, ali isto tako nitko ne treba tvrditi ni suprotno. Ako ne znaš kako je zbilja, ne sudi o nečemu. To je bit svega što sam do sada rekla.

#14:   Autor: Dylan Post Postano: 27.06.2010. 2:27

Joj. Vas dvoje pričate kao da je studij nuklearne fizike.
U rangu s drugim fakultetima, kulturologija je mačji kašalj, a da ima svoje neke mane, ima. Neorganiziranost je naravno prva, no treba uzeti u obzir da je ovo prva godina i sigurno će sljedeće biti bolje.
Pozdrav.
Very Happy

#15:   Autor: ana_sl Post Postano: 23.09.2010. 16:50

ej ovako...mene zanima nekoliko pitanja u vezi studija kultorlogije...na 2. roku upisa na fakultet sam upala na kulturologiju, smjerovi medijska kulutura i kuluturalni menadžment..do subote 25.9. imam rok potvrdit faks ali imam ogromne dileme što ipak upisati...koji smjer je grubo gledano bolji itd....htjela sam da mi iz prve ruke kažu osobe koje studiraju taj studij...hvala lijepo Smile
Osijek031.com » Znanost, tehnologija i obrazovanje » Kulturologija vs. Informatologija Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 2.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::