Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Sport » Otvoreno pismo HRT-u

#1:  Otvoreno pismo HRT-u Autor: Redakcija 031 Post Postano: 15.10.2009. 10:39

Poštovana redakcijo HRT-a,

Ovim putem želim izraziti svoje nezadovoljstvo vođenjem i komentiranjem pojedinih sportskih događaja, vjerujem da će se svatko tko imalo voli Hrvatsku reprezentaciju složiti sa mnom. Naime nedopustivo je da se na Vijestima najavljuje utakmica Kazahstan-Hrvatska sa komentarom „utakmica počinje u 17:30 na HRT 2, pa ako to nekoga zanima da može pogledati“, ili na početku utakmice izjava sportskog komentatora „Ovo je Hrvatska Reprezentacija ili ono što je od nje ostalo“. Kada su igrale mlade reprezentacije U21 Hrvatske i Srbije, komentator nije znao više od pola igrača kako se zovu.

Reprezentacija je Svetinja i prema njoj se tako treba i odnositi, a ne ju voljeti samo kada pobjeđuje i dobro igra.

Isto tako mislim da nije u redu da kada neki klub igra protiv Dinama ili Hajduka, da se o tom klubu ne zna ništa, da se te klubove podcjenjuje prije, a kod rezultata 0:0, čak i za vrijeme utakmice, te da se govori; igrač Šibenika sa brojem 15,ili igrač Osijeka sa brojem 22, a o igračima Dinama i Hajduka se zna sve, od imena prezimena, nadimaka, čak i gdje izlaze i s kim su trenutno u vezi, (ovo nije ništa osobno protiv Dinama i Hajduka, jednostavno želim pojasniti koliko su naši „sportski komentatori“ pripremljeni za prijenose).

Jedino se kod nas govori „ŠPORT“, dok je u cijelom svijet „SPORT“, koliko ja znam ovo je Hrvatska Televizija i zašto se onda koriste izrazi kao što su „KAJ“, “FAKAT“, “ZABRIJAO“…itd, mislim da to nisu hrvatski izrazi. Komentatori bi isto tako mogli naučiti kako se izgovaraju pojedina prezimena; npr. izgovori kao što su „Fan der Fart ili Fan Nistelroy“, a isto tako izgovaraju „Marco Van Basten ili Van der Sar“, ne kaže se „Brian“ nego „Brajan“… ima jako puno tih primjera ali mogao bih to do sutra nabrajati.

Ponekada kada gledam utakmicu imam dojam da gledam kazališnu predstavu, a ne neku neizvjesnu utakmicu.

I za kraj da ne bi netko rekao da se ovo odnosi samo na nogomet, u potpunosti podržavam našeg izbornika Hrvatske Rukometne Reprezentacije Linu Červara, kojeg smo imali priliku vidjeti prije nekoliko mjeseci u emisiji Aleksandra Stankovića „Nedjeljom U 2“, kada je izbornik komentirao uspjeh i osvajanje srebrne medalje i neprimjerene izjave sportskog komentatora pri javljanju uživo na dan osvajanja medalje, mislim da svi koji su gledali tu emisiju znaju o čemu govorim (da se komentatori puno puta petljaju gdje im nije mjesto).

Eto toliko od mene, vjerujem da će se veći dio hrvatske javnosti složiti sa mnom.

Autor:[email protected]

#2:   Autor: Ingo Post Postano: 15.10.2009. 11:08

otvoreno pismo anonimca s gmaila objavljuje 'redakcija031' Smile

#3:   Autor: PEGY Post Postano: 15.10.2009. 12:28

Sadržaj pisma podržavam, bez obzira tko ga je napisao i objavio.

#4:   Autor: Frost Post Postano: 15.10.2009. 13:16

Ja ne želim plaćat pretplatu.

#5:   Autor: beziljy Post Postano: 15.10.2009. 15:46

ja je ni ne plaćam Smile

#6:   Autor: MissTake Post Postano: 15.10.2009. 15:57

jadni mi s HRT-om

p.s. a kako je cijenjena redakcija došla do uvaženog pisma anonimusa?

#7:   Autor: anakonda Post Postano: 15.10.2009. 15:58

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › jadni mi s HRT-om

p.s. a kako je cijenjena redakcija došla do uvaženog pisma anonimusa?


...pa forvardušom Cool

#8:   Autor: MissTake Post Postano: 15.10.2009. 16:00

bit će spama zvonetu

#9:   Autor: PowerPuff Post Postano: 15.10.2009. 16:25

..nije da je lik napisao nešto senzacionalno. Otvoreno pismo sa đimejla, big deal. Zanimljiviji mi je broj ljudova koji se izjašnjavaju da ne plačaju HRT pretplatu.

#10:   Autor: gum099 Post Postano: 15.10.2009. 17:28

retardirano Sad

#11:   Autor: Moira Post Postano: 15.10.2009. 19:48

PEGY je napisao/la: ›
Sadržaj pisma podržavam, bez obzira tko ga je napisao i objavio.

Također, osim što različiti ljudi imaju vrlo različite pojmove "svetinje".. Rolling Eyes

#12:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 15.10.2009. 19:57

Ja nemam pojma o cemu on to trkelja... Smile

#13:   Autor: MissTake Post Postano: 16.10.2009. 10:45

redakcija objavljuje fovarduše Juuupiii
uskoro očekujem lanac ne-sreće
i fovardanje na minimum 50 foruma

#14:   Autor: anakonda Post Postano: 16.10.2009. 10:48

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › redakcija objavljuje fovarduše Juuupiii
uskoro očekujem lanac ne-sreće
i fovardanje na minimum 50 foruma


..znaš, ponekad si stvarno zločesta Cool ...

#15:   Autor: MissTake Post Postano: 16.10.2009. 10:59

to mi je po defaultu
a malo mi mutavo da se pod nickom redakcija031 objavljuju fovarduše. ajd da je objavljeno pod nekim drugim nickom, ali ovo osijek031.com smile ... pod nickom redakcija031 očekujem sve što se vidi na naslovnici portala, a ne neka nepotpisana fovarduša
Osijek031.com » Sport » Otvoreno pismo HRT-u


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::