Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Ljepota, zdravlje, hrana » Vađenje umnjaka Idite na [1], 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća  :| |:

#1:  Vađenje umnjaka Autor: Prim Post Postano: 05.08.2008. 19:48

--------------------------------------------------------------------------------

Pozdrav društvo. Zubarka mi je rekla da moram vaditi desni umnjak, do pola je izašao a pola nije tako da mi pravi smetnje. Dajte par preporuka dali da idem kod privatnika ili u opću bolnicu gdje me ona šalje. Po stičevoj priči u bolnici kažu skidaj se do pasa, dvojica drže glavu a doktor vadi i još se mora odmoriti jer je teško izvaditi. Da li je netko već vadio od vas na forumu i koje su metode najbezbolnije.....dajte malo me ohrabrite........ osijek031.com smile ........... osijek031.com smile ..........

#2:   Autor: Ingo Post Postano: 05.08.2008. 19:52

koliko ja znam privatnici ne vade umnjake

trazi vezu i poznate, odi u bollnicu i moli ih puno puno anestezije

#3:  Re: Vađenje umjnaka Autor: wendy Post Postano: 05.08.2008. 20:03

Prim je napisao/la (Pogledaj post): › Po stičevoj priči u bolnici kažu skidaj se do pasa, dvojica drže glavu a doktor vadi i još se mora odmoriti jer je teško izvaditi.


Ajme! osijek031.com smile Iskreno, vjerujem da je tvoj ujak malo pretjerao. U strahu su velike oči. A možda ga je i omamila anestezija Wink

Ako si upućen na maksilofacijalnu kirurgiju, vjerujem da bi se moglo raditi o općoj anesteziji. Oporavak će ti u svakom slučaju biti bolan, ali sumnjam da će se u sali odvijati scene iz horor filmova Wink

#4:   Autor: fairy Post Postano: 05.08.2008. 20:06

koliko znam umnjake vade u poliklinici iza supike,,,,

#5:   Autor: Mikro Post Postano: 05.08.2008. 21:56

Neznam gdje da ideš vadit umnjake!Ali moje iskustvo je tako da je moja zubarka uzela klješta koja se zovu UMNJAČE i izvadila umnjak bez ikakvih problema kao i ostale zube.

#6:  Re: Vađenje umjnaka Autor: Mae Post Postano: 05.08.2008. 21:58

Imam sličan problem, ali moja 8ica ne može uopće izaci. zubarica mi rekla da se strpim ali da nema bas potrebe ici privatniku jer operacija kosta 1000kn a moze se uredno obaviti i ovako. doduse cula sam da u bolnici rade stvarno mesarski ali u biti kvalitetno. oteklina ne traje dugo, nema cak ni puno savova pa treba prozivljavati dodatnu bol pri vadjenju konaca...kontam da je to sve isto..operacija je operacija.
sretno.brr i mene to ceka..

#7:   Autor: Monstrum Post Postano: 05.08.2008. 22:04

hahahahhah super !!!!
boli vas briga ja imam 3 komada za vadit, ovi neće sva 3 odjednom da ne krepam ja neć jednog po jednog, uglavnom boli ko sam vrag, operacija ne boli ništ jer si pod anestezijom ali oporavak je strava Wink

#8:   Autor: MissTake Post Postano: 05.08.2008. 22:21

e ovak
ovo što si napisao je čisto serendanje

tak da se ne boj
izvadila sam 2 umnjaka i sad trebam još 2

1. privatnici ne rade te operacije, jer to nije klasično vađenje umnjaka

2. u poliklinici imaš doktoricu knežević ili slično, uglavnom preporučam je svim srcem

3. oporavak je individualan, mene je vađenje 1 umnjaka ajmo reći malo bolilo, a drugi sam se pridržavala uputa samo 1. dan( popila 1 voltaren, i jela špinat), a drugi dan sam sve nastavila po starom bez ikakvih posljedica

4. ne smiješ piti andole jer razrijeđuju krv

5. razlika između poliklinike i bolnice je ta što u poliklinici rade pod lokalnom anestezijom i maksimalno ti izvade 2 zuba, i to npr lijevi gornji i donji umnjak. ne mogu 4 jer se moraju dati 4 inekcije a to ti onda opusti mišiće vilice te može doći do iščašenja

6. u bolnici rade pod općom anestezijom i onda ti odmah izvade sva 4... opća nije preporučljiva zbog srca, a i malo rzamisli kako je to kad imaš 4 rane i ne možeš ništa jesti osim kašaste hrane
...
loše....

zaključak: idi po uputnicu i u polikliniku jedan po jedan umnjak

btw.... nitko tebe ne drži pa nije ti umnjak priljepljen cjenofiksom

...

ako te još nešto zanima slobodno pitaj
Wink

#9:   Autor: PsychoSoldier Post Postano: 06.08.2008. 11:34

hmmm... ne bi se slozio s ovim gore napisanim da je loshe vaditi sva 4 umnjaka odjednom...
trebao sam vaditi sva 4 i bez razmisljanja sam se odlucio za opcu anesteziju i vadenje sva 4 odjednom... nije mi padalo napamet prozivljavati tu odvratnu bol i muku i oporavak 4 puta...

dogovorio sam operaciju na maksiofacijalnoj, normalno dosao u ponedjeljak i cekao operaciju koja je trebala biti u utorak ali su je prebacili u srijedu jel su imali nekakvih problema u operacijskoj sali. traumatsko iskustvo bi jedino bio susret s malo tezim bolesnicima (mislim da mi to danas ne bi smetalo) i mozda wc-i na tom odjelu (katastrofa). operacija je prosla dobro, poslije same operacije bio sma natecen (normalno), boljelo je (kao sto bi bolio i 1 vadeni umnjak samo eto nije na jednom mjestu nego na 4 mjesta heh, ali tada sam imao 18 godina i izdrzao sma bez problema...). redovno sma pio analgetike tako da me nije jako boljelo i mogao sam spavati (jedini zez mi je bio sto prvi dan nakon operacije nisma trazio analgetike pa nisma najbolje spavao). u bolnici sam ostao do iduceg ponedjeljka (dakle tjedan dana), iako sam mogao otici i ranije ali kao treba se cekat ponedjeljak. nakon 10 dana sam dosao vaditi konce i nije nista boljelo iako sma ocekivoa da hoce, tako da nema straha...
sto se tice hrane, jeo sam naravno pasirano jer nisma mogao zvakati (a cisto sumnjam da bi i nakon vadenja 1 umnjaka isao/la odmah jesti neku tvrđu hranu). nakon vadenja konaca sam poceo jesti tvrđu hranu (cak sam i prije vadenja konaca jeo cevape jer je taman bio 1. maj heh).

oporavak vadenja sva 4 umnjaka odjednom mi je trajao nekih 2-3 tjedna i puno bolje mi je bilo to prolaziti samo 1 neko 4 puta (i 4 puta vise se muciti), tako da toplo preporucam ici vaditi sva 4 umnjaka odjednom!!!

#10:   Autor: justice Post Postano: 06.08.2008. 12:02

čitam ove vaše postove i nemogu se načuditi,pa meni je moj zubar bez imalo beda izvadio umnjak,nije trebala nikakva bolnica,nikakvi operacije (još k tomo zubi mi nisu sad nešt super kvalitetni da se razumijemo),rokne ti anesteziju i hop,imaš rupu par dana dok se ne zatvori sama,paziš da nejedeš na toj strani i to je to...

#11:   Autor: MissTake Post Postano: 06.08.2008. 17:53

čuj zavisi kako su ti umnjaci rasli

ovo što mi spominjemo su komplicirani slučajevi koji zahtijevaju operaciju

a ja ostajem pri mišljenju da je bolje ili 1 po 1 ili max 2 odjedanput nego da te raskasape i 4 izvade

#12:   Autor: Prim Post Postano: 06.08.2008. 21:53

Isusek kakve su ove vaše priče, sad me više strah. Izgleda da ću ja malo odugovlačit ali znam da ću jednom otić..

#13:   Autor: MissTake Post Postano: 06.08.2008. 23:03

i lijepo ćeš si samo još veću štetu naprviti ako odgađaš

#14:   Autor: mademoiselle Post Postano: 10.08.2008. 13:59

fairy je napisao/la: ›
koliko znam umnjake vade u poliklinici iza supike,,,,




Toplo preporučam ( iz prve ruke) dr Marinic-Knezevic!-iza supera!
I kao doktor i kao osoba---sve5:)!

#15:   Autor: zeros Post Postano: 11.08.2008. 14:47

ja danas bio kod zubara upravo radi umnjaka....dobio sam uputnicu za bolnicu na rendgen...kaže zubarica meni: "ako se pokaže da umnjaci smetaju ostalim zubima, dobro se psihički pripremi za vađenje umnjaka" .....

To znači, ako se utvrdi da umnjaci smetaju ostalim zubima...najebo sam
Osijek031.com » Ljepota, zdravlje, hrana » Vađenje umnjaka Idite na [1], 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 6.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::