Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Filozofija i religija » "Smrt radi kreposti"

#1:  "Smrt radi kreposti" Autor: aethur Post Postano: 06.02.2008. 21:21

Klik

Citat: › Puljić je u zlosretnoj sudbini djevojke Kristine Šušnjare, žrtve okrutnog ubojstva, prepoznao put kreposti koji – pouzdanije nego naramci plastičnog eksploziva oko pojasa šehida – vodi ravno u raj. Posvetivši uvodni dio misnog slavlja veličanju monstruozne ideje da je smrt jedini pravi - i moralni - “izbor” za svaku potencijalnu žrtvu silovanja, Puljić nije samo odvalio žestoku pljusku zdravom razumu nego je s nevjerojatnom bešćutnošću “hračnuo” i na svaku jučerašnju, današnju i sutrašnju žrtvu silovanja te na sve one koje su umjesto mučeničke “smrti u kreposti” odabrali – život.


Klik

Citat: › Zdravo Kristina, milosti puna, Gospodin s tobom! Na taj način bismo mogli pozdraviti tu mladu djevojku koja je umrla za svoje ideale, a oni su joj bili važniji nego njezin ovozemaljski život.


Zlata mamina...

#2:   Autor: insomnia Post Postano: 06.02.2008. 21:26

e majke mi moje ak je ovaj normalan..

#3:   Autor: MacaPapucharica Post Postano: 06.02.2008. 21:54

"Posvetivši uvodni dio misnoga slavlja na blagdan sv. Vlaha veličanju monstruozne ideje da je smrt jedini pravi i moralni ‘izbor’ za svaku potencijalnu žrtvu silovanja..."

PRESTRASNO!!!
dalje nisam ni citala...
vjerujem u Boga, ali ne u popove...

#4:  Re: "Smrt radi kreposti" Autor: pumpkin Post Postano: 06.02.2008. 22:07

Stvarno su već dopizdili i bogu i vragu sa svojim glupostima, čast normalnim izuzecima...

#5:  Re: "Smrt radi kreposti" Autor: 1step2far Post Postano: 07.02.2008. 7:09

Znači, bolje da čovjek krepa ako mu se dogodi nešto strašno? Nema kraja ovozemaljskoj gluposti. Stvarno nisam vjernik, dosad su svećenici pametno zborili, ali ovo prelazi granice dopuštenoga i ukusnoga. Umjesto da se sa svim vjernicima svoje crkve pomoli za njenu dušu i da se moli Bogu da se takvo što više ne dogodi nijednoj živoj osobi, on priča notorne gluposti.
Nekako mi pada na pamet stih od Balaševića koji ide nekako ovako: prvo su stigli popovi, pa topovi, pa lopovi...

#6:   Autor: Uma Post Postano: 09.02.2008. 12:14

ja više nemam ni volje a ni snage komentirati debile koje zovu svecenicima! stvarno me više ništa nemože iznenaditi kod njih!to znači da trebaju umrijeti i oni djecaci koje su pedofilni svecenici zlostavljali, i njima se dogodilo nešto strašno!stvarno e....ma daj!

#7:   Autor: MissTake Post Postano: 09.02.2008. 18:31

trebalo bi sve žene na ginekološki preglede prije braka radi utvrđivanja nevinosti. i onda one koje nisu nevine odmah na glavni trg spalit na lomači!!! osijek031.com smile

.... obožavam moderno svećenstvo i njihove velebne propovijedi

#8:   Autor: OligofreniDikobrazoid Post Postano: 09.02.2008. 18:54

MissTake je napisao/la: ›
.... obožavam moderno svećenstvo i njihove velebne propovijedi
He he, pa Miss, retro je već godinama u modi... Ako se hrpa naroda fura na retro modu, ako sve više bandova svira neki retro-rock, ili obrađuje prastare stvari....
Zašto onda ne bi popovi ošli "malo" u retro vode i vratili dogmatske načine iz, recimo, srednjeg vijeka?!?!? Malo inkvizicija, malo drugi oblici Božjeg suda, malo prljavština u ime Boga, malo svaki dan na misu ili umireš instantno.... I tako to...
Pogotovo u ovakovoj quazi-para-nešto državi u kojoj ti čak i djecu diskriminiraju ako kojim slučajem ne pohađaju crkveni vjeronauk i nedjeljne mise....

Crkva u Hrvata = osijek031.com smile

#9:   Autor: MissTake Post Postano: 09.02.2008. 18:55

eto
ja nisam išla na vjeronauk i ne stidim se

#10:   Autor: snaša Post Postano: 11.02.2008. 11:31

A ja bih baš voljela čuti propovjed u originalu..jer ..iako se nećete složiti sa mnom (ooo slobodno me kamenujte)..ti naši novinari stvarno riječi vole izvrnuti ..naglavačke..doslovce..

#11:   Autor: Kugla Post Postano: 11.02.2008. 11:34

Što bi Ajnštajn rekao: Ljudska glupost i svemir nemaju granica, premda za svemir nisam siguran...
Osijek031.com » Filozofija i religija » "Smrt radi kreposti"


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::