Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Art, glazba, kultura » Preporuke knjiga Idite na [1], 2, 3  Sljedeća  :| |:

#1:  Preporuke knjiga Autor: Poppy Post Postano: 18.01.2008. 13:58

Ajd ljudi preporučite mi koju dobru knjigu, i ak vam nije teško par riječi o njoj. Hvala.

#2:   Autor: aethur Post Postano: 18.01.2008. 13:59

Biblija. Ima tu svega.

#3:   Autor: Poppy Post Postano: 18.01.2008. 14:01

Evo ja ću prva:

Marguerite Duras - Ljubavnik

dirljiva ljubavna priča bez imalo patetike prožeta slikama koje se usjecaju u pamćenje.

#4:   Autor: Uma Post Postano: 18.01.2008. 14:03

Vještica iz Portobella - Paulo Coelho

Odlična knjiga, neznam jesi nekad čitala Coehla, ova knjiga je uglavnom o mladoj ženi koju je Crkva izopćila, pročitaj, mislim da nečeš požaliti! Puna je skrivenih poruka, baš njegov stil.

#5:   Autor: Poppy Post Postano: 18.01.2008. 14:10

Uma je napisao/la: ›
Vještica iz Portobella - Paulo Coelho

Odlična knjiga, neznam jesi nekad čitala Coehla, ova knjiga je uglavnom o mladoj ženi koju je Crkva izopćila, pročitaj, mislim da nečeš požaliti! Puna je skrivenih poruka, baš njegov stil.


E Coehlo... čitala prvo Alkemičara i to mi se dopalo. kasnije sam uzela neku drugu i ne samo da mi se nije svidjela nego me totalno raspizdila koliko je bila plitka. Pravo razočaranje... Možda mu kvaliteta varira, amožda je to i stvra ukusa...
U svakom slučaju hvala puno na preporuci!

#6:   Autor: tonya Post Postano: 18.01.2008. 14:24

Mi djeca s kolodvora Zoo.
Predivna ljubavna saga protkana šarenilom boja, mirisa i okusa. Radnja se vrti oko međuljudskih odnosa sa strastvenim zapletom i neočekivanim obratom. Prikladna za svaki uzrast.

#7:  Re: Preporuke knjiga Autor: MF Post Postano: 18.01.2008. 19:39

Ako ti se čita nešto napeto tipa triler/horor preporučam Žestinu od Dean Koontz-a.
Jako dobra . . .

#8:   Autor: allein Post Postano: 18.01.2008. 20:03

Eo, u skladu sa zadanom temom "Curice preporučuju" - Dan Brown: Da Vincijev Kod. Ili Sjećanja jedne gejše. Ili Orhan Pamuk, Zovem se crvena.

Ako oćeš stvarnu neku knjigu pročitati - Joyce - Uliks. Ili bilo šta od Miljenka Jergovića.

#9:   Autor: Poppy Post Postano: 18.01.2008. 21:19

allein je napisao/la: ›

Ako oćeš stvarnu neku knjigu pročitati


da . stvarno ću pročitat knjigu! Wink

Miljenka sam dosta čitala, a sad sam baš raspoložena za neki roman, onak da ne mogu stat s čitanjem! Smile

Eto kad smo kod domaćih pisaca, ja obožavam Julijanu Matanović, i kao pisca i kao osobu.

#10:   Autor: euchrid Post Postano: 18.01.2008. 21:33

malo mračnije teme... ako voliš...

Djevojčica koja je previše voljela šibice - Gaetan Soucy - "...roman koji donosi tugi i obećanja, na granici je radosti i straha, a djetinjstvo je samo stravičan pogled na svijet..."

I magarica ugleda anđela - Nick Cave - "Autor tka svoj okrutni, groteskni svijet pričajući nam priču o novovjekome, pervertiranome Jobu, varirajući poznatu temu o ljudskoj "bačenosti" u bijedni svijet siromaštva."

i malo sprdnje...

Sahib: impresije iz depresije - Nenad Veličković

#11:   Autor: sexyback Post Postano: 18.01.2008. 23:28

tonya je napisao/la (Pogledaj post): › Mi djeca s kolodvora Zoo.
Predivna ljubavna saga protkana šarenilom boja, mirisa i okusa. Radnja se vrti oko međuljudskih odnosa sa strastvenim zapletom i neočekivanim obratom. Prikladna za svaki uzrast.


Joooj,ta knjiga je odredila moj apsolutno negativni stav prema drogi prije 30-ak godina.
Dobila ju za rođendan kao malo dijete, čitala ju godinama ponovo i- još uvijek joj se divim!

Christianne F. i Detlef - i prava ljubav!!!

Sad si me baš dirnula,odmah ju idem ponovo čitati, hvala tonya!!

#12:   Autor: MissTake Post Postano: 18.01.2008. 23:37

meni je jako puno pomogla knjiga Božanstvena komedija prilikom riješvanja životnih pitanja, također bih preporučila Ilijadu i odiseju kao knjigu koju pročitaš u jednom mahu

#13:   Autor: heart3 Post Postano: 19.01.2008. 0:15

tonya je napisao/la: ›
Mi djeca s kolodvora Zoo.
Predivna ljubavna saga protkana šarenilom boja, mirisa i okusa. Radnja se vrti oko međuljudskih odnosa sa strastvenim zapletom i neočekivanim obratom. Prikladna za svaki uzrast.

Knjiga je odlična...jedno ljeto sam je pročitala 5-6 puta zaredom...obavezno pročitajte...

#14:   Autor: spretni Post Postano: 19.01.2008. 0:29

berkut 45god dogadjaj koji se odigrao unutar bunkera u berlinu nije bio bas onakav kakvog ga je istorija predstavila...
vladari iz senke_dejan lucic teorija zavjere na ovim prostorima, masoni, iluminati,opus dei,iz pera nekadasnjeg drugog operativca srpske sdb...

#15:   Autor: morgan Post Postano: 19.01.2008. 10:52

meni gode južnoamerički pisci od Maria Vargas llose do Isabel Allende.Njeen knjige su tak oumirujuće i opuštajuće a sa druge strane napete i zanimljive.Jako dobar stil pisanja.Naslovi - Eva Luna, Kuća Duhova, Afrodita...
Osijek031.com » Art, glazba, kultura » Preporuke knjiga Idite na [1], 2, 3  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 3.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::