Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » Osječki antikvarijat + Osijek koji nestaje Idite na [1], 2, 3 ... 44, 45, 46  Sljedeća  :| |:

#1:  Osječki antikvarijat + Osijek koji nestaje Autor: CatCloe Post Postano: 06.11.2007. 19:38

toliko je legendarnih mjesta u gradu nestalo zauvijek (oriđiđi tufna, roma, saga, kaf, onaj kesten tamo gdje je sada esseker centar...) i ja se nekih od njih skoro uopće više ne mogu sjetiti kako su izgledali.
a puno sličnih stvari nam nestaje pred nosom svaki dan. evo, ruše još jednu kućicu u šamačkoj. pretpostavljam kako će ta ulica kroz godinu-dvije izgledati sasvim drugačije, a samim time i vizura centra gledano s drave.
bilo bi odlično takve stvari fotkati dok još postoje, jer grad se mijenja iz dana u dan (i ne uvijek na bolje)..
ovaj topic je izazov fotografima (svih kalibara), ali i onima koji imaju neke stare fotke, ili se sjećaju kako su spomenuta mjesta izgledala..

#2:   Autor: DanicaV Post Postano: 06.11.2007. 19:44

Neko veče mi je jedan forumaš pričao kako ima fotku Bulevara u vrijeme kad je prošao tek pokoji auto i to fićo, e sad... možda on to i objavi.

Jedan drugi skuplja razglednice Osijeka, starog, novog.... malo ga skener zeza, ali....

Sad će me obojica u top pa na mjesec.

#3:   Autor: tamna strana Post Postano: 06.11.2007. 19:49

...ja ne znam da li postoji i jedna druga slika osijeka....a da na njoj nije pješacki most...a u pozadini katedrala.....cudi me kako vec nisu izbetonirali stative za fotice u blizini kopike.....pa kad ideš slikati osijek...samo staviš fotic na to predviđeno mjesto....i eto ti slike osijeka.....

#4:   Autor: chaknoris Post Postano: 06.11.2007. 19:49

Wink

Zadnja promjena: chaknoris; 06.08.2010. 21:48; ukupno mijenjano 1 put.

#5:   Autor: Zuhra Post Postano: 06.11.2007. 19:51

eh vrlo rado bih obisao ta mjesta i poklikao ali fotic mi je na servisu Smile

#6:   Autor: CatCloe Post Postano: 06.11.2007. 19:53

DanicaV je napisao/la: ›
Neko veče mi je jedan forumaš pričao kako ima fotku Bulevara u vrijeme kad je prošao tek pokoji auto i to fićo, e sad... možda on to i objavi.

Jedan drugi skuplja razglednice Osijeka, starog, novog.... malo ga skener zeza, ali....

Sad će me obojica u top pa na mjesec.

za ovog drugog znam, iako on tvrdi da se ne znamo Rolling Eyes, ali definitivno su obje stvari zanimljive..

#7:   Autor: duje Post Postano: 06.11.2007. 20:06

cuo sam da ce se i legendarna "ruza" rusiti, ona ruza na cosi ruzine i anine:( istina neko vrijeme vec ne radi
srusena je i nekad jako poznata birtija "pod visnjim" takodjer u ruzinoj (na samom pocetku ulice) i sada nas gleda zgrad od tamo...ccc...ti gradevinari

#8:   Autor: DanicaV Post Postano: 06.11.2007. 20:26

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›
za ovog drugog znam, iako on tvrdi da se ne znamo Rolling Eyes, ali definitivno su obje stvari zanimljive..


i meni tvrdi da se ne znamo Very Happy , bar se zvanično ne upoznasmo (hm, trebala sam mu ići u svatove)

ali znam da ih polako skenira.... Rolling Eyes

#9:  Re: osijek koji nestaje Autor: 1step2far Post Postano: 06.11.2007. 20:44

Jednom davno sam imala napadaje smijeha u Havana clubu preko puta katedrale sjedeci sa Insomniom na kavi a sa pogledom na roru koja je zaledila plocnik pa su bas svi koji su prosli padali kao muhe u svim mogucim i nemogucim kombinacijama. Eto, fali mi takva vecer u Osijeku...

#10:   Autor: DanicaV Post Postano: 06.11.2007. 20:47

meni nedostaje kaldrma u sadašnjoj Hutlerovoj, nekada Miljanovićevoj
i silos
i stari mlin na Tenjskoj cesti...
i svašta....

#11:   Autor: Jeff Murdock Post Postano: 06.11.2007. 21:07

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Neko veče mi je jedan forumaš pričao kako ima fotku Bulevara u vrijeme kad je prošao tek pokoji auto i to fićo, e sad... možda on to i objavi.

Je li bio tada već Bulevar ili još uvijek Desatičina?

#12:   Autor: morgan Post Postano: 06.11.2007. 21:29

meni nedostaje Radnički, prostor za cirkuse kod sadašnje Bille,diskoteka Željo,Klub ljubitelja Filma,večernje šetnje po Korzu gdje ti za jedan đir treba pola sata....
ako vas zanima stari i prastari Osijek iskenirat ću vam par starih razglednica koje postoje u našem Muzeju...

#13:   Autor: DanicaV Post Postano: 06.11.2007. 21:39

Jeff Murdock je napisao/la (Pogledaj post): ›
DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Neko veče mi je jedan forumaš pričao kako ima fotku Bulevara u vrijeme kad je prošao tek pokoji auto i to fićo, e sad... možda on to i objavi.

Je li bio tada već Bulevar ili još uvijek Desatičina?


Bulevar osijek031.com smile

Desatičina je bila Ulica Republike.


Zadnja promjena: DanicaV; 06.11.2007. 21:43; ukupno mijenjano 1 put.

#14:   Autor: DanicaV Post Postano: 06.11.2007. 21:41

Joj da, Klub ljubitelja filma....
Morgan, počet ću cendrati.

Sjećam se kad je Radnjak srušen, koja idiotarija.
A moji tamo nekada plesali.

#15:   Autor: allein Post Postano: 06.11.2007. 21:55

Ajme, patetike. Jaučem.

Zadnja promjena: allein; 06.11.2007. 23:50; ukupno mijenjano 2 put/a.
Osijek031.com » Društvo, život, lifestyle » Osječki antikvarijat + Osijek koji nestaje Idite na [1], 2, 3 ... 44, 45, 46  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 46.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::