Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Gospodarstvo, Financije, Turizam » Svjetski dan štednje - štedite li? Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:
Poll :: Štedite li?

Da
52%
 52%  [ 9 ]
Ne
23%
 23%  [ 4 ]
Bankrot sam
23%
 23%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 17



#1: Beark ! Svjetski dan štednje - štedite li? Autor: DanicaV Post Postano: 31.10.2007. 10:53

Kad smo bili jakooo mali, svi smo imali štedne knjižice u razredu. Dobro, ostatak razreda je bio u Slavonskoj banci i za Dan štednje su im iz banke donosili poklone u školu, a ja sam imala štednu knjižicu Poštanske banke još prije nego sam krenula u školu i nisam nikada dobila poklon Sad . Ali ponosno sam lovu koju sam dobila od rodbine, gostiju ulagala na knjižicu i kad sam krenula u osnovnu, od toga je kupljen radni stol koji i danas koristim. Wink

Eto, danas Svjetski dan štednje i prigodno su objavljeni podaci o štednji građana Hrvatske:

Citat: › GRAĐANI Hrvatske ove godine dočekuju svjetski dan štednje, 31. listopada, s rekordnim iznosom kunskih i deviznih štednih i oročenih depozita u bankama čiji iznos premašuje 104 milijarde kuna.

Prema podacima Hrvatske narodne banke ukupni štedni i oročeni depoziti viši su za 23 milijarde kuna u odnosu na kraj kolovoza prošle godine, odnosno, ove godine iznose 153 milijarde kuna. Hrvatski su građani krajem kolovoza imali u bankama 81,7 milijardu kuna deviznih i 22,3 milijarde kuna štednih i oročenih kunskih depozita.

Trgovačka su društva nešto slabija, tako je njihov štedni i oročeni depozit iznosio 34,4 milijarde kuna. Devizni su depoziti u većini i iznose više od 101,7 milijardi kuna, a kunski su na kraju kolovoza ove godine iznosili 51,3 milijarde kuna.

Kod građana su devizni depoziti omiljeniji i u odnosu na kolovoz 2006. godine povećani su za 10,4 milijarde kuna, a kunski su smanjeni otprilike za milijardu kuna.

Svjetskim danom štednje se obilježava Prvi međunarodni kongres štedioničara održan 31. listopada 1924. godine u Milanu kada su predstavnici svjetskih štednih ustanova tražili izlazi iz financijske krize prouzročene Prvim svjetskim ratom. Svjetski se dan štednje obilježava različitim donacijama te akcijama podizanja svijesti o štednji i važnosti štednje za razvoj čovječanstva.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/na-bankovnim-racunima-hrvati-imaju-104-milijarde-kuna/363354.aspx

Budući da je bio topic o kreditnim zapovjedima i Loona nam je nešto strašno i dugoročno zadužena, ima li netko ovdje i da štedi?

#2: Beark ! Re: Svjetski dan štednje - štedite li? Autor: CatCloe Post Postano: 31.10.2007. 11:07

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Svjetski dan štednje - štedite li?

da, ali bezuspješno Very Happy

#3:   Autor: insomnia Post Postano: 31.10.2007. 11:12

joj ma ne štedim.. zapravo sam poprilično švorcika, nikako da se sastavim s tim parama.. Rolling Eyes

#4:   Autor: davorccc Post Postano: 31.10.2007. 11:13

Ne!

Koji klinac da štedim, isplatilo bi mi se jedino da imam koju milju kuna pa da dižem neku kamatu.

#5:   Autor: neja Post Postano: 31.10.2007. 11:56

štedim, planiram kupiti neku nekretninu, pa dok ne izaberem, pola plaće na stranu...

#6:   Autor: mladen.jr Post Postano: 31.10.2007. 12:06

Da, investicijski fond.

#7:   Autor: Loona Post Postano: 31.10.2007. 12:06

DanicaV je napisao/la: ›
Budući da je bio topic o kreditnim zapovjedima i Loona nam je nešto strašno i dugoročno zadužena, ima li netko ovdje i da štedi?


Pa da se ne ponavljam, sve si sama rekla, ne štedim ni lipe jer nemam ni za crnu kiflu.. Wink

neja je napisao/la: ›
štedim, planiram kupiti neku nekretninu, pa dok ne izaberem, pola plaće na stranu...


Blago tebi.. a s kime živiš i kolika ti je plaća i kad misliš kupiti nekretninu?

#8:   Autor: Circa Post Postano: 31.10.2007. 12:14

Vrtim neku stambenu stednju za danas-sutra...

#9: Hehehe !  Autor: neja Post Postano: 31.10.2007. 12:16

živim sama,imam stan, plaća dobra.. Laughing
štedljiva po odgoju Wink naučena da ono što spremam sa strane ne postoji, da se ta lova ne dira dok se cilj ne vidi...
naučena da se pokriješ s onim što imaš i razvlačiš ko štrudlu ako misliš nešto ostvariti, stara škola štednje Exclamation
planiram se dobro informirati o fondovima raznoraznim, pa možda i tu nešto uložiti

#10:   Autor: jocika Post Postano: 31.10.2007. 16:55

Ma štedim dakako. Samo mi žao što nisam prije poćeo. Sve misliš, pa što ću štedit kad neću doćekat da se nešto sakupi. Greška. Vrijeme se brzo okrene, dok si reko keks. 100 eura mjesečno u pet godina dobiješ nešto preo 8000 tisuća. Evo završio prvi put, idem drugi. A ne štedim za ništa. Samo mi žao, što nisam prije poćeo, bar nekih pet godina... osijek031.com smile

#11:   Autor: fairy Post Postano: 31.10.2007. 17:05

Štedim, zapravo uplaćujem životno osiguranje,,,počela sam prije 10-tak godina kada je frendica počela raditi za jedno osiguranje i eto sada je to već fina svotica eurića...

#12:   Autor: Lugar Post Postano: 08.11.2007. 18:45

A iskreno govoreci stedim, neka stambena stednjica, carapa, a i na deviznom se ponesto nadje zlu netrebalu...

#13:   Autor: ruana Post Postano: 09.11.2007. 12:48

moje stednje se svode, joj vidjela sam neku majicu kak je dobra, onda par dana ustedim deparac i evo moje majice, heh

#14:  Re: Svjetski dan štednje - štedite li? Autor: 1step2far Post Postano: 28.02.2008. 9:17

Štedim na dva načina, oročena štednja i štedna knjižica, dobro će mi doći kad zagusti. Zamisli da samo dvjesto kuna staviš sa strane i za godinu dana si možeš kupiti nešto što inače ne bi od plaće, honorara i sl...

#15:   Autor: Monstrum Post Postano: 28.02.2008. 9:21

kako sam prestao pušit, štedim, poso nemam jerbo sam student parazit al svaki dan stavim si 10-15kn sastrane, i sad zapravo vidim kolike su pljuge sranje, u mjesec dana uštedim 500kn Very Happy
Osijek031.com » Gospodarstvo, Financije, Turizam » Svjetski dan štednje - štedite li? Idite na [1], 2  Sljedeća  :| |:


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 2.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::