Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Čavrljanje » Život poslije smrti

#1:  Život poslije smrti Autor: daniel-202 Post Postano: 17.11.2006. 17:50

Jeste li ikada razmišljali o životu poslije smrti??? Što nas čeka??? Da li postoji neki paralelni svijet??? Ili pak neki tunel sa blještavim svjetlom??? Iznesite svoja razmišljanja!!!

#2:   Autor: DonQuijote Post Postano: 17.11.2006. 17:52

a vjerujete li u život prije smrti?

#3:   Autor: daniel-202 Post Postano: 17.11.2006. 17:53

u to vjerujem jer ga upravo "gledam"

#4:   Autor: 8 Post Postano: 17.11.2006. 18:11

Ja gledam i ne mogu vjerovat.

#5:   Autor: anakonda Post Postano: 17.11.2006. 18:16

...Smile...

#6:   Autor: gaap Post Postano: 17.11.2006. 18:42

apsolutno, šteta bi bilo da da ovakav poremećeni mentalni sklop crkne u crijeme kad otkažu vitalne funkcije....nenadoknadiv gubitak za čovječanstvo!

#7:   Autor: daniel-202 Post Postano: 17.11.2006. 20:48

he he

#8:   Autor: Ženska_glava Post Postano: 17.11.2006. 21:25

stvarno nemam pojma... smatram da je moguće reinkarniranje

#9:   Autor: 8 Post Postano: 17.11.2006. 21:47

Moguće je. Stvarno mi se čini da me poznate oči pokojnika promatraju iz novorođenih pasa, gusjenica ili ciklama.

Život je dovoljno neshvatljiv i zagonetan.

#10:   Autor: marrai Post Postano: 17.11.2006. 21:51

"netko to od gore vidi sve..."

#11:   Autor: Ženska_glava Post Postano: 17.11.2006. 22:26

možda... ja recimo mislim da je Bog u našim srcima, ne na nebu

#12:   Autor: Janis Post Postano: 17.11.2006. 22:31

...i dragi nam ljudi koji su nas prerano napustili! Moram vjerovati u život poslije smrti, jer je u tragičnim trenucima to jedina utjeha i nada!

#13:   Autor: zlusch Post Postano: 17.11.2006. 22:53

Janis je napisao/la: ›
...i dragi nam ljudi koji su nas prerano napustili! Moram vjerovati u život poslije smrti, jer je u tragičnim trenucima to jedina utjeha i nada!

Ili notorni kukavičluk.... ovisi s koje strane medalje glancaš....

#14:   Autor: zlusch Post Postano: 17.11.2006. 22:57

daniel-202 je napisao/la: ›
Jeste li ikada razmišljali o životu poslije smrti??? Što nas čeka??? Da li postoji neki paralelni svijet??? Ili pak neki tunel sa blještavim svjetlom??? Iznesite svoja razmišljanja!!!

Tko to može znati? Oni koji su živi, nemaju pojma i mogu samo nagađati. Oni koji su mrtvi, ne mogu ništa o tome posvjedočiti iz jednostavnog razloga jer su mrtvi Smile

E sad... hoćeš li se prikloniti znanosti (koja nema blage veze o tome pa nagađa) ili ideologiji (koja opet počiva na dogmama i maže oči naivcima) - stvar osobnog izbora.

#15:   Autor: zlusch Post Postano: 17.11.2006. 22:58

marrai je napisao/la: ›
"netko to od gore vidi sve..."

To može svatko tko ima 20 milijuna $ viška na računu... Wink

#16:   Autor: --- Post Postano: 18.11.2006. 0:12

marrai je napisao/la (Pogledaj post): › "netko to od gore vidi sve..."


ja sam prilično siguran da taj gore ima problema s vidom... Very Happy

#17:   Autor: 8 Post Postano: 18.11.2006. 0:23

Ako vjeruješ u ovaj život i smrt smatraš dijelom života (a ne kliničkom anomalijom) onda vjeruješ i nastavak života. Život je glup, nesavršen, ali smrt je supika. Smrt nikada ne prestaje. Jednom umreš i mirna Bosna!

Vjerujte dakle u smrt. Smrt je gej, gej okej.

Znate onu što su pjevali naši stari: "Nekad davno bijah gej, spasio me Horus Hej" ?

#18:   Autor: mali_ivica Post Postano: 18.11.2006. 7:13

8 je napisao/la (Pogledaj post): › Smrt nikada ne prestaje. Jednom umreš i mirna Bosna!

Ovakav primjer kontradikcije nisam dobio ni na faksu!

#19:   Autor: 8 Post Postano: 18.11.2006. 11:48

mali_ivica je napisao/la: ›
Ovakav primjer kontradikcije nisam dobio ni na faksu!


Nije ti to drug kontradiktorno ništa, smrt nije događaj - nego stanje.
Nekima se čini akutnim, ali je zapravo životni upgrade. Smrt je uznapredovali oblik života.

U smrti si neuništiv, neranjiv. Mislim da je bezrazložno ocrnjena, samo zato što nema svoj marketing kao sve ostalo što kupujemo. Smrt je besplatna, svatko ima svoj kanal distribucije.
Jednom rječju, smrt je savršena, univerzalna stvar, ispravlja sve nepravde, sve svodi na zajednički nazivnik - "dva metra bez geometra".

Ich liebe smrt.

#20:   Autor: daniel-202 Post Postano: 18.11.2006. 14:19

8 je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Ovakav primjer kontradikcije nisam dobio ni na faksu!


Nije ti to drug kontradiktorno ništa, smrt nije događaj - nego stanje.
Nekima se čini akutnim, ali je zapravo životni upgrade. Smrt je uznapredovali oblik života.

U smrti si neuništiv, neranjiv. Mislim da je bezrazložno ocrnjena, samo zato što nema svoj marketing kao sve ostalo što kupujemo. Smrt je besplatna, svatko ima svoj kanal distribucije.
Jednom rječju, smrt je savršena, univerzalna stvar, ispravlja sve nepravde, sve svodi na zajednički nazivnik - "dva metra bez geometra".

Ich liebe smrt.
Mislim da imaš pravo

#21:   Autor: 8 Post Postano: 18.11.2006. 14:47

daniel-202 je napisao/la (Pogledaj post): ›
8 je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Ovakav primjer kontradikcije nisam dobio ni na faksu!


Nije ti to drug kontradiktorno ništa, smrt nije događaj - nego stanje.
Nekima se čini akutnim, ali je zapravo životni upgrade. Smrt je uznapredovali oblik života.

U smrti si neuništiv, neranjiv. Mislim da je bezrazložno ocrnjena, samo zato što nema svoj marketing kao sve ostalo što kupujemo. Smrt je besplatna, svatko ima svoj kanal distribucije.
Jednom rječju, smrt je savršena, univerzalna stvar, ispravlja sve nepravde, sve svodi na zajednički nazivnik - "dva metra bez geometra".

Ich liebe smrt.
Mislim da imaš pravo


Cijeli život čovjek se trudi dukučiti vječnost, pretočiti svoj bitak u nju... A zapravo, jedini način da to učini je da se pomiri sa smrću. Smrt je prirodno stanje, najveći dio postojanja čovječanostvo provodi u spokoju Zemljine utrobe.

'Aj oš' se ubit?

#22:  Re: Život poslije smrti Autor: sheila Post Postano: 18.11.2006. 17:43

ahaha aaa možda je ovaj " život" zapravo smrt...poslje života...možda mi sad zapravo živimo smrt... Rolling Eyes pa sad opet imamo život...i onda opet umremo i kao...eto tak malo se zajebavamo Wink

#23:   Autor: daniel-202 Post Postano: 18.11.2006. 18:08

ajde nek se neko ubije, tko zna možda i na nebu ima kompjuter, pa nam javite kako je bilo

#24:   Autor: wendy Post Postano: 18.11.2006. 18:58

"Smrt je san bez snova" - rekao je Napoleon (prije nego je utonuo u isti, ofkors).

Nekada mi se to činilo solidnom rečenicom, s nekim smislom... danas kad ju čitam predstavlja mi samo glupu igru riječima (kao prvo, uoće nije originalan Wink )

Možemo nagađati koliko hoćemo i vjerovati u sve i svašta... I meni se nakon prve pogledane obdukcije činilo da nakon smrti postoje samo crvi dok sam držala u ruci srci gospodina N.N. koji se nalazio na stolu... više o tome ne mislim -
Sada me više ne zamara smrt, nego umiranje

#25:   Autor: 8 Post Postano: 18.11.2006. 19:57

wendy je napisao/la: ›
Sada me više ne zamara smrt, nego umiranje


Ako čovjek voli ljude oko sebe, smije se, živi zdravo - onda može umrijeti sretan.

I to nije neka saga o drevnim seljacima. Mnogi stari odlaze sa smiješkom.

#26:   Autor: mali_ivica Post Postano: 18.11.2006. 20:43

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Ovakav primjer kontradikcije nisam dobio ni na faksu!


Nije ti to drug kontradiktorno ništa, smrt nije događaj - nego stanje.
Nekima se čini akutnim, ali je zapravo životni upgrade. Smrt je uznapredovali oblik života.

U smrti si neuništiv, neranjiv. Mislim da je bezrazložno ocrnjena, samo zato što nema svoj marketing kao sve ostalo što kupujemo. Smrt je besplatna, svatko ima svoj kanal distribucije.
Jednom rječju, smrt je savršena, univerzalna stvar, ispravlja sve nepravde, sve svodi na zajednički nazivnik - "dva metra bez geometra".

Ich liebe smrt.

Podebljao sam ti gluposti u citatu!
1)
8 je napisao/la: › U smrti si neuništiv
=> Onda svi jedva čekaju umrijeti, a oni pametniji su već izvršili suicid!
2)
8 je napisao/la: › smrt je savršena, univerzalna stvar, ispravlja sve nepravde
=> Kako one koje su tebi učinjene, tako i one koje si ti učinio! ; Ona gornja replika također vrijedi!
3)
8 je napisao/la: › dva metra bez geometra
Ovakve izjave se ne pišu ako nisi u nešto 100% siguran, a ako si u ovo što si gore napisao 100% siguran (ONDA NEMAM KOMENTARA)

#27:   Autor: 8 Post Postano: 19.11.2006. 4:08

Čika Ivice, da ti jedan bivši propali šampion iz logike nešto objasni: kod utvrđivanja relacije po logičkom kvadratu (u ovom slučaju si se ti upecao za kontradikciju) moraš navesti argument, a ne subjektivnu ocjenu.

Čil aut.

#28:   Autor: wendy Post Postano: 19.11.2006. 18:59

8 je napisao/la (Pogledaj post): › Ako čovjek voli ljude oko sebe, smije se, živi zdravo - onda može umrijeti sretan.
I to nije neka saga o drevnim seljacima. Mnogi stari odlaze sa smiješkom.


OK, u ovome što si napisao ima istine. Mada, s druge strane, ni to nije formula koja će ti svakako osigurati da umreš sretan.

Unatoč "zdravom životu", mnogi ljudi prerano umru.

Teško da će umrijeti sretan netko tko nije ispunio većinu stvari koju si je zamislio u životu. Ja, recimo, nisam još naučila svirati gitaru, nisam volontirala u Africi, nisam rodila dijete... dok te i neke druge stvari ne ostvarim, sumnjam da bih umrla sretna.

Još sam se htjela osvrnuti na lupetanja o raju, paklu i sličnome.

Jed teolog koji je uz to također završio i filozofiju rekao je nešto jako lijepo i isinito-
Kada bi imbecilu rukom pokazali prema mjesecu i rekli "To je mjesec", on bi gledao u vaš prst uperen prema nebu i povjerovao kako je vaš prst mjesec. Tako većina ljudi danas doživljava svoju vjeru. Bitno je shvatiti da je Biblija samo prst prema Bogu.

Tako da, ja osobno vjerujem da svatko svoju vjeru treba živjeti na vlastiti način. Dokazano je da svatko u nešto vjeruje, bio to Bog, bili to bogovi, vanzemaljci, reinkarnacije... I oni koji se smatraju ateistima, u nešto moraju vjerovati. U suprotnom bi poludjeli, jer, ljudi su tako "programirani". Moramo vjerovati da za nešto živimo - bilo to ovozemaljsko ili ono drugo.

Puknem kada pojedini ljudi vjeru u Boga shvaćaju doslovno onako kako to njihova crkva propagira. Ne mogu a da ih ne usporedim s ibecilom iz navedene priče.

Još bih samo rekla da je pojam "pojedini ljudi" možda krivo upotrijebljen. Više mi se čini da to nije slučaj koji se javlja sporadično, nego je poprimio oblike pandemije. Umjesto da napredujemo u razvijanju vlastitog uma, mi nazadujemo. Ne znam zašto, ali to me, eto, ljuti.

#29:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 19.11.2006. 19:50

8 je napisao/la: › Ako čovjek voli ljude oko sebe, smije se, živi zdravo - onda može umrijeti sretan.


Hmmm... mnogo je onih koji se usiljeno smiju i usiljeno vole druge...

Prvo treba nauciti voljeti sebe, a onda ce i ljubav prema drugima i smijeh biti zaista iskreni...

#30:   Autor: 8 Post Postano: 19.11.2006. 20:15

Jasno, ne možeš voljeti drugoga, a da sebe ne voliš. A mislim da je obrnuto na žalost moguće.

Zato naglašavam "voljeti drugoga", jer mnogi moderni, urbani imbecil na sebi i ostane, i to analno fiksiran.

A što se vjerodostojnosti tiče, pa od najranije dobi nas uče da je bitno iskazivanje osjećaja, a ne osjećaj.

Bitno je govoriti volim te, a ne osjećati.

#31:   Autor: 8 Post Postano: 19.11.2006. 20:31

wendy je napisao/la: ›
Tako da, ja osobno vjerujem da svatko svoju vjeru treba živjeti na vlastiti način. Dokazano je da svatko u nešto vjeruje, bio to Bog, bili to bogovi, vanzemaljci, reinkarnacije... I oni koji se smatraju ateistima, u nešto moraju vjerovati. U suprotnom bi poludjeli, jer, ljudi su tako "programirani". Moramo vjerovati da za nešto živimo - bilo to ovozemaljsko ili ono drugo.


Ma sve pet, ali postoje ljudi koji nisu ni kompletno strukturirane osobe, sebičnjaci kojima radi samo lova, samo vlastiti interes.
Ljudi bez empatije, bez ljubavi... oni koji poštuju sve propise da bi deklaratorno bili u redu, a ne zbog ljepote sklada i dobra na svijetu.
Takvih "vjernika" je mene strah. Ne može svatko tumačiti sve na svoj način, jer jednostavno nemaju svi iste kompetencije.
Nekad se moglo čuti "ne bi se šte mešat, nije moj fah", a danas leba ti svi sve znaju. Takvih je mene vjernika strah.

Kužiš, postoje individue koji su strukturirane na način da su one bogovi. Sami sebe štuju, a tvoji motivi da se produhoviš (naučiš svirati), volontiraš u Africi i rodiš - kod takvih izazivaju samo podsmijeh.

Dosadan sam sebi, od silne sistematičnosti kojoj smo počeli težiti, došli smo do jedne grube istine, a to je da struktura stanovništva kakva je kod nas može samo shvatiti psihologiju mrkve i batine te bipolarne principe (dobro-zlo, prijatelj-neprijatelj, hajduk-dinamo).

To je religija koje se ja bojim, zato mislim da ne vrijedi svačije opredjeljenje jednako.

#32:  Re: Život poslije smrti Autor: DanicaV Post Postano: 19.11.2006. 21:32

Život i smrt su isto. Ništavilo.

#33:   Autor: mali_ivica Post Postano: 19.11.2006. 23:06

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Ovakav primjer kontradikcije nisam dobio ni na faksu!


Nije ti to drug kontradiktorno ništa, smrt nije događaj - nego stanje.
Nekima se čini akutnim, ali je zapravo životni upgrade. Smrt je uznapredovali oblik života.

U smrti si neuništiv, neranjiv. Mislim da je bezrazložno ocrnjena, samo zato što nema svoj marketing kao sve ostalo što kupujemo. Smrt je besplatna, svatko ima svoj kanal distribucije.
Jednom rječju, smrt je savršena, univerzalna stvar, ispravlja sve nepravde, sve svodi na zajednički nazivnik - "dva metra bez geometra".

Ich liebe smrt.

Podebljao sam ti gluposti u citatu!
1)
8 je napisao/la: › U smrti si neuništiv
=> Onda svi jedva čekaju umrijeti, a oni pametniji su već izvršili suicid!
2)
8 je napisao/la: › smrt je savršena, univerzalna stvar, ispravlja sve nepravde
=> Kako one koje su tebi učinjene, tako i one koje si ti učinio! ; Ona gornja replika također vrijedi!
3)
8 je napisao/la: › dva metra bez geometra
Ovakve izjave se ne pišu ako nisi u nešto 100% siguran, a ako si u ovo što si gore napisao 100% siguran (ONDA NEMAM KOMENTARA)

Argumenti su činjenice koje pokrepljuju određene izjave
Npr.
Podebljao sam ti gluposti u citatu! =>To bi bila IZJAVA

8 je napisao/la: › smrt je savršena, univerzalna stvar, ispravlja sve nepravde
=> Kako one koje su tebi učinjene, tako i one koje si ti učinio! =>Ovo bi bilo moje obrazloženje odnosno ARGUMENT! na gornju izjavu!
Odnosno obrazloženje zašto tvoju izjavu smatram kao glupost

To je moje razmišljanje svezi IZJAVA i ARGUMENATA (odnosno njihovih definicija)


Jel to ta logika o kojoj pričamo?

Ja nekažem da smrt tj. život poslije smrti nije super, ali ovo SUPER ovisi o ponašanju u zemaljskom životu ; sukladno mom vjerovanju u Boga; e a ako nisi bio dobar onda je stvar drugačija!

#34:   Autor: wendy Post Postano: 20.11.2006. 1:51

8 je napisao/la (Pogledaj post): › To je religija koje se ja bojim, zato mislim da ne vrijedi svačije opredjeljenje jednako.


Eto, postoje teme u kojima se i nas dvoje slažemo, kad se sve raščisti Wink

Samo, ja ne bih rekla da se takve religije bojim - od takve zazirem.

Gadi mi se kad čujem velike bogomoljce koji izjavljuju sve i svašta, a svoju djecu, npr. odgajaju tako da mrze ove i one. Oko sebe ih gledam svakodnevno i bljuje mi se.

Također, ono što kažeš da neke vrijednosti koje pojedincima nešto znače kod drugih izazivaju podsmjeh. Smijali su mi se dugo što sam vegetarijanka. Tražili su argumente. Bila sam mlađa i gluplja pa sam im iste pokušavala dati. Danas samo kažem da ne jedem meso jer ja tako želim. I ne trebaju mi nikakvi argumenti, pa neka me okarakteriziraju još milijun puta kao gay-friendly. Uostalom, to i jesam i opet kažem - pa šta!?

A sve što si napisao u prethodnom postu potpisujem. Napisala sam ono kako mislim da bi trebalo biti, ali razmišljajući o onome što si napisao... istina, nemamo svi jednake kompetencije. I tu ne možemo previše. Zapravo ništa drugo nego pomiriti se s tim.

#35:   Autor: wendy Post Postano: 20.11.2006. 2:03

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › Jel to ta logika o kojoj pričamo?

Ja nekažem da smrt tj. život poslije smrti nije super, ali ovo SUPER ovisi o ponašanju u zemaljskom životu ; sukladno mom vjerovanju u Boga; e a ako nisi bio dobar onda je stvar drugačija!


Što se tiče gornje rasprave, mislim da je nepotrebno argumentima pobijati nečije osobno mišljenje o ovakvim stvarima.

Ako ćemo tako, bi li mogao pronaći argumente za tvoje mišljenje o tome kako ćeš u raj ako si bio dobar?

Da me se ne shvati krivo, ne želim omalovažavati ničiju vjeru. Ali, isto tako i 8 ima svoja uvjerenja s kojima se ti možeš složiti i ne moraš, ali tražiti argumente ZA i PROTIV nema smisla.

To ne bi išlo u prilog onima koji vjeruju u Boga slijedeći Bibliju, koja je sama po sebi puna proturječnosti. Pa, kada bismo tražili argumente, mogli bismo raspravljati do beskonačnosti.

#36:  Re: Život poslije smrti Autor: wendy Post Postano: 20.11.2006. 2:05

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Život i smrt su isto. Ništavilo.


Hehe, Danice, čist pozitivno razmišljanje... Wink

#37:   Autor: cane Post Postano: 20.11.2006. 2:18

sheila je napisao/la: ›
ahaha aaa možda je ovaj " život" zapravo smrt...poslje života...možda mi sad zapravo živimo smrt... Rolling Eyes pa sad opet imamo život...i onda opet umremo i kao...eto tak malo se zajebavamo Wink


... e jebiga ja sam htjeo baš ovakav komentar napisat. i sad se ne mogu napravit pametan. ali u potpunosti podržavam ovu teoriju. šta ako je zemlja u biti pakao (čistilište)??? a mi svi proživljavamo život koji smo već živjeli samo ovaj put nam je data šansa da ispravimo sve greške koje smo prvi put napravili?! u zadnje vrijeme s obzirom na događanju u svijetu sve više me ta teorija kopka... ponekad me teški deja vu-ji peru! Rolling Eyes

#38:   Autor: wendy Post Postano: 20.11.2006. 2:24

cane je napisao/la (Pogledaj post): › e jebiga ja sam htjeo baš ovakav komentar napisat. i sad se ne mogu napravit pametan. ali u potpunosti podržavam ovu teoriju. šta ako je zemlja u biti pakao (čistilište)??? a mi svi proživljavamo život koji smo već živjeli samo ovaj put nam je data šansa da ispravimo sve greške koje smo prvi put napravili?! u zadnje vrijeme s obzirom na događanju u svijetu sve više me ta teorija kopka... ponekad me teški deja vu-ji peru! Rolling Eyes


heh, bilo bi lijepo da u ovo svi vjeruju. pretpostavljam da se ne bi natjecali tko će više para zaradit, nego tko će biti bolji.

8, tu više ni tvoja opaska o kompetencijama pojedinca ne bi toliko dolazila do izražaja Wink Većina ljudi je itekako kompetentna oblikovati svoje ponašanje kako bi njime izvukla neku korist

#39:   Autor: mali_ivica Post Postano: 20.11.2006. 7:12

wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ako ćemo tako, bi li mogao pronaći argumente za tvoje mišljenje o tome kako ćeš u raj ako si bio dobar?

Pošto sam definirao argument kao određenu činjenicu...
ovaj raj sam po sebi se ne argumentira pošto čovjek kao čovjek nezna hoće li otići tamo on kao vjernik vjeruje u to !
Jer da znam da ćemo otići u raj, pakao ... onda ne bismo vjerovali u to, onda bismo znali da je to tako ... RAZLIKA (znanost - vjera)

Što se tiće 8-ice ja nebih nazvao ovo ni prepiranjem ni omalovažavanjem,
ovo bi nazvao jednom običnom raspravom u kojoj svatko za svoje određene izjave koje daje, daje i argumente koji bi na neki način trebali potkrepljivati te izjave!

#40:   Autor: zlusch Post Postano: 20.11.2006. 7:23

8 je napisao/la: ›
"dva metra bez geometra".

Stih je prvoligaški!!

#41:   Autor: zlusch Post Postano: 20.11.2006. 7:26

mali_ivica je napisao/la: ›
Podebljao sam ti gluposti u citatu!

Ivice.... mali Ivice..... ne čitaš pažljivo....

#42:  Re: Život poslije smrti Autor: sheila Post Postano: 20.11.2006. 7:58

cane je napisao/la: ›
sheila je napisao/la: ›
ahaha aaa možda je ovaj " život" zapravo smrt...poslje života...možda mi sad zapravo živimo smrt... Rolling Eyes pa sad opet imamo život...i onda opet umremo i kao...eto tak malo se zajebavamo Wink


... e jebiga ja sam htjeo baš ovakav komentar napisat. i sad se ne mogu napravit pametan. ali u potpunosti podržavam ovu teoriju. šta ako je zemlja u biti pakao (čistilište)??? a mi svi proživljavamo život koji smo već živjeli samo ovaj put nam je data šansa da ispravimo sve greške koje smo prvi put napravili?! u zadnje vrijeme s obzirom na događanju u svijetu sve više me ta teorija kopka... ponekad me teški deja vu-ji peru! Rolling Eyes


eto ko zna možda i je tako Wink hmm samo te moram upozorit da pojava deja vua označava neurotičnost i rastrešenost Wink heh...pa mislimo da smo vidjeli stvari koje nikad nismo ili da nam se neka situacija već dogodila... a spada u lažna sjećanja ili paramnezije... osijek031.com smile

#43:   Autor: 8 Post Postano: 20.11.2006. 11:43

zlusch je napisao/la: ›
8 je napisao/la: ›
"dva metra bez geometra".

Stih je prvoligaški!!


Narodno blago.

#44:   Autor: 8 Post Postano: 20.11.2006. 12:01

mali_ivica je napisao/la: ›
Što se tiće 8-ice ja nebih nazvao ovo ni prepiranjem ni omalovažavanjem,
ovo bi nazvao jednom običnom raspravom u kojoj svatko za svoje određene izjave koje daje, daje i argumente koji bi na neki način trebali potkrepljivati te izjave!


Pa da, debata... Za to služe ovakve forumi... Tko ne voli, ne mora čitati.

mali_ivica je napisao/la: ›
Argumenti su činjenice koje pokrepljuju određene izjave
Npr.
Podebljao sam ti gluposti u citatu! =>To bi bila IZJAVA

8 je napisao/la: › smrt je savršena, univerzalna stvar, ispravlja sve nepravde
=> Kako one koje su tebi učinjene, tako i one koje si ti učinio! =>Ovo bi bilo moje obrazloženje odnosno ARGUMENT! na gornju izjavu!
Odnosno obrazloženje zašto tvoju izjavu smatram kao glupost

To je moje razmišljanje svezi IZJAVA i ARGUMENATA (odnosno njihovih definicija)


Jel to ta logika o kojoj pričamo?

Ja nekažem da smrt tj. život poslije smrti nije super, ali ovo SUPER ovisi o ponašanju u zemaljskom životu ; sukladno mom vjerovanju u Boga; e a ako nisi bio dobar onda je stvar drugačija!


Pogriješio si, kako ne shvaćaš da se ne traži definicija izjeve ili argumenta, nego primjer.
Nikad vrijednosni sud ne može biti argument. Dakle: "gluposti", "nemaš pojma" i slično žiri ne priznaje.


Zadnja promjena: 8; 20.11.2006. 12:21; ukupno mijenjano 1 put.

#45:   Autor: 8 Post Postano: 20.11.2006. 12:14

wendy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Gadi mi se kad čujem velike bogomoljce koji izjavljuju sve i svašta, a svoju djecu, npr. odgajaju tako da mrze ove i one. Oko sebe ih gledam svakodnevno i bljuje mi se.


E to je užas. Ljudi koji nisu shvatili da su različte religije isti put do boga, za mene su ono što su skupljači sličica nogometnom biznisu. Oni obožavaju nogomet, opterećuju se rezultatima, cijenama i sl... A otprilike ništa ne razumiju.
Takvi su i katolička i provslavna crkva koje jako malo ili nimalo surađuju, a mogli bi puno napraviti na suživotu u nekim sredinama. Ima primjera gdje baš one potiču podjelu i nepovjerenje pravoslavaca i katolika.

Gey-friendly je u redu biti, samo... ja pokušavam reći da nitko nikoga ne mora voljeti ako ne želi, ali nitko nikoga ne smije mrziti.
Mržna je afekt, emotivni angažman koji netko konstruira strahom i informacijskim inženjeringom. Mržnja nikad ne dolazi čovjeku iznenada kao ljubav. Dovoljno bi bilo za početak da se ljudi ne mrze.
Ljubav i tako dolazi nenadano.

#46:   Autor: DonQuijote Post Postano: 20.11.2006. 12:48

8 je napisao/la: ›
E to je užas. Ljudi koji nisu shvatili da su različte religije isti put do boga, za mene su ono što su skupljači sličica nogometnom biznisu. Oni obožavaju nogomet, opterećuju se rezultatima, cijenama i sl... A otprilike ništa ne razumiju.
Takvi su i katolička i provslavna crkva koje jako malo ili nimalo surađuju, a mogli bi puno napraviti na suživotu u nekim sredinama. Ima primjera gdje baš one potiču podjelu i nepovjerenje pravoslavaca i katolika.

IMHO, putovi k "cilju" raznih religija i vjerovanja se razlikuju, više ili manje, ali je cilj većine ipak u suštini isti - smisao života i sl.
ja na to gledam kao na neku planinu, koja ima više različitih i drukčijih puteva kojima se može popeti do vrha, ali na kraju svi dođu na isti vrh. tako da je tvoj put jednako dobar kao i neki drugi koji isto vodi do vrha.
sad, zašto neka osoba ide baš tim putem, a ne nekim drugim, to je druga priča. je li u pitanju tradicija, osobni odabir, nešto treće, to svatko treba sam sa sobom raščistiti.

#47:   Autor: mali_ivica Post Postano: 20.11.2006. 13:19

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Što se tiće 8-ice ja nebih nazvao ovo ni prepiranjem ni omalovažavanjem,
ovo bi nazvao jednom običnom raspravom u kojoj svatko za svoje određene izjave koje daje, daje i argumente koji bi na neki način trebali potkrepljivati te izjave!


Pa da, debata... Za to služe ovakve forumi... Tko ne voli, ne mora čitati.

mali_ivica je napisao/la: ›
Argumenti su činjenice koje pokrepljuju određene izjave
Npr.
Podebljao sam ti gluposti u citatu! =>To bi bila IZJAVA

8 je napisao/la: › smrt je savršena, univerzalna stvar, ispravlja sve nepravde
=> Kako one koje su tebi učinjene, tako i one koje si ti učinio! =>Ovo bi bilo moje obrazloženje odnosno ARGUMENT! na gornju izjavu!
Odnosno obrazloženje zašto tvoju izjavu smatram kao glupost

To je moje razmišljanje svezi IZJAVA i ARGUMENATA (odnosno njihovih definicija)


Jel to ta logika o kojoj pričamo?

Ja nekažem da smrt tj. život poslije smrti nije super, ali ovo SUPER ovisi o ponašanju u zemaljskom životu ; sukladno mom vjerovanju u Boga; e a ako nisi bio dobar onda je stvar drugačija!


Pogriješio si, kako ne shvaćaš da se ne traži definicija izjeve ili argumenta, nego primjer.
Nikad vrijednosni sud ne može biti argument. Dakle: "gluposti", "nemaš pojma" i slično žiri ne priznaje.

Pa napisao sam ti primjere očigledno ne čitaš sve?!
što se tiće ove rasprave nenamjeravam više odgovarati na tu temu osim u iznimnim slučajevima...
Vidim da nema smisla

#48:   Autor: 8 Post Postano: 20.11.2006. 14:02

mali_ivica je napisao/la: ›
Pa napisao sam ti primjere očigledno ne čitaš sve?!
što se tiće ove rasprave nenamjeravam više odgovarati na tu temu osim u iznimnim slučajevima...
Vidim da nema smisla


To što ti pišeš nije problem shvatiti, a pročitao sam sve. Nitko te nije ni tjerao da odgovaraš, ne znam zašto sad najavljuješ rezerviranost kod odgovaranja.
Ostajem kod svega što sam rekao. Tvoje izjave su vrijednostni sudovi, a ne argumenti matematičke težine.

Nemoj se duriti, nije ti to baš zrelo.

#49:   Autor: DanicaV Post Postano: 20.11.2006. 15:19

gazda777 je napisao/la: ›
marrai je napisao/la (Pogledaj post): › "netko to od gore vidi sve..."


ja sam prilično siguran da taj gore ima problema s vidom... Very Happy


otprilike.

no, već kada mudrujete o životu poslije smrti, kakav je stav o reinkarnaciji?

#50:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 20.11.2006. 16:44

Život je smrtonosna spolna bolest. Ljudski su znanstvenici sve bliže okončanju te strašne epidemije koja se širi spolnim odnosima. Nažalost, podijeljeni su u par grupa - najveća dilema je kojim putem poći? Homoseksualnost ili nametnuta jalovost? Drugi kažu, oh, WTH, dignite ih sve u zrak... Treći su, opet, prisebniji i zalažu se za lagano trovanje koje ide prema jalovosti (u međuvremenu razvijati sredstva masovnog uništenja), da bi konačno došli do točke kada će svi postati pederčine i na koncu se dići u zrak.
Treća solucija je čista win-win situacija, a ja se zalažem za istu!

#51:   Autor: wendy Post Postano: 20.11.2006. 16:51

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › no, već kada mudrujete o životu poslije smrti, kakav je stav o reinkarnaciji?


za mene jednak kao i prema životu poslije smrti - svatko ima pravo na svoju vjeru, što god ona uključivala.

Već sam rekla da sam se prestala opterećivati onime nakon smrti... jer, štogod ljudski um može smisliti i u što može vjerovati... sve je to smislila ljudska mašta.

Ja živim onako kako smatram da bih trebala živjeti sada. a ako i postoji nešto nakon ovoga života, vjerojatno će me čekati lijepe stvari jer sam bila dobra osijek031.com smile

Osim ako nakon života ne postoji samo nekakvo zlo... osijek031.com smile

Uglavnom, da rezimiram... po prirodi smo takvi da u nešto moramo vjerovati... tako se lakše nosio sa svime i to daje našem životu neki smisao. Još kao djeca učimo razlikovati dobro od zla. Bit svega je naša percepcija jednoga i drugoga. Ako nije iskrivljena, trebamo se truditi da ono drugo navedeno izbjegavamo koliko možemo.
Ono što 8 kaže, ako baš ne možemo voljeti, u najmanju ruku nemojmo mrziti. I to bi nas trebalo ispunjavati i pridonijeti, ako ničemu drugome, onda mirnoj smrti. neću više filozofirat, počela sam trabunjat Wink

#52:   Autor: 8 Post Postano: 20.11.2006. 16:54

[quote="DanicaV";p="37611"]
gazda777 je napisao/la: ›
već kada mudrujete o životu poslije smrti, kakav je stav o reinkarnaciji?


Gotovo sve istočne religije počivaju na njoj (hindizam, budizam, šintoizam). U ovisnosti o svojoj ulozi u ovom životu bit će ti dodijeljenje privilegije kod ponovnog dolaska. Netko će biti stablo, netko golub, a netko jastog.

Ako ćemo slušati Nietzschea (moj izbor) bit ćemo malo skeptičniji. Njegova teorija se najkraće da opisati kao pokazivanje besmisla u inflaciji uzaostopne materijalizacije.

Dakle, broj ljudi na svijetu konstantno raste (a brojimo i mrtve). Kad bi se svatko ponavljao čim umre, a usput pristizali novi, to bi značilo inflaciju i hiperprodukciju kadrova koja nema nikakvog smisla.

#53:   Autor: 8 Post Postano: 20.11.2006. 16:56

wendy je napisao/la (Pogledaj post): › neću više filozofirat, počela sam trabunjat Wink


Ih, ja trabunjam još od kolijevke.

#54:   Autor: wendy Post Postano: 20.11.2006. 17:00

8 je napisao/la (Pogledaj post): › Ih, ja trabunjam još od kolijevke.


heh, primijetih da trabunjaš ali dobro je dok trabunjaš pametno Wink

#55:   Autor: daniel-202 Post Postano: 20.11.2006. 19:31

Jel se ko boji smrti????

#56:   Autor: blueberry Post Postano: 20.11.2006. 19:59

daniel-202 je napisao/la: ›
Jel se ko boji smrti????

ja se nebojim smrti nekako, što se mene tiće mogu i sad umrijeti, mislim nije da to sad želim al negledam smrt kao neku strašnu stvar, zapravo ni nemam neku pravu definiciju za to šta bi ona trebala predstavljat

#57:   Autor: 8 Post Postano: 20.11.2006. 23:20

Jeb'o smrt, pa to ti je pičkin dim.

#58:   Autor: DonQuijote Post Postano: 20.11.2006. 23:29

tko umre ove godine, miran je dogodine

#59:   Autor: steam Post Postano: 20.11.2006. 23:35

Smrt je glavni štos, zato ga svi čuvaju za kraj.

#60:   Autor: sheila Post Postano: 20.11.2006. 23:53

svi se boje smrti...neki premalo, neki previše...a neki nisu ni svjesni da je se boje....ali mislim da svi imamo strah od nje

#61:   Autor: ilija Post Postano: 21.11.2006. 0:07

8 je napisao/la: ›
Dakle, broj ljudi na svijetu konstantno raste (a brojimo i mrtve). Kad bi se svatko ponavljao čim umre, a usput pristizali novi, to bi značilo inflaciju i hiperprodukciju kadrova koja nema nikakvog smisla.


He, he, zaboravljaš na drveća, delfine (transmigracija) i one koji su izašli iz svog kruga reinkarnacije i otišli na neko ljepše mjesto Smile

#62:   Autor: ilija Post Postano: 21.11.2006. 0:09

DonQuijote je napisao/la: ›
tko umre ove godine, miran je dogodine


U Hrvatskoj nije, ukoliko je dogodine izborna godina Smile

#63:   Autor: DanicaV Post Postano: 21.11.2006. 7:32

Ne bojim se smrti.
Bojim se boli, vegetiranja.....

#64:   Autor: zlusch Post Postano: 21.11.2006. 7:38

daniel-202 je napisao/la: ›
Jel se ko boji smrti????

Ja sam mislio da ću se bojati.... ali nisam. Jedino mi je bilo super krivo što još neke stvari nisam napravio što sam htio.

Bitno je da te pamte po onome što si bio i što si napravio.... dobrome, dakako. Doduše, poslovica veli - čovjek koji iza sebe ostavi dugove, živi vječno Wink

#65:   Autor: zlusch Post Postano: 21.11.2006. 8:09

wendy je napisao/la: ›
Već sam rekla da sam se prestala opterećivati onime nakon smrti... jer, štogod ljudski um može smisliti i u što može vjerovati... sve je to smislila ljudska mašta.

Samo da te nadopunim - i strah od nepoznatog....

Zato su se i pojavili oni koji će ti za određenu financijsku nadoknadu ustupiti komadić lažne nade o vječnom životu bla bla.... a ljudi ko ljudi, pogotovo starci, boje se i vlastite sjene pa će dati i zadnju paru za naramak fejkanih obećanja....

#66:   Autor: zlusch Post Postano: 21.11.2006. 8:16

DanicaV je napisao/la: ›
Ne bojim se smrti. Bojim se boli, vegetiranja.....

Na bol se navikneš vrlo brzo... jedino je malo pljuga kad skužiš da ti se bliži kraj i da ti nema spasa. Točnije, kad misliš da ti nema spasa jer se spas ne nazire na horizontu, a splav života se tako opasno naginje na valovima.

Lijepo je rekao naš lega Džemika -> nikad ne reci nikad Wink

#67:   Autor: 8 Post Postano: 22.11.2006. 17:56

ilija je napisao/la (Pogledaj post): › i otišli na neko ljepše mjesto Smile


Such as...?

#68:   Autor: mali_ivica Post Postano: 22.11.2006. 19:44

Brčko

#69:   Autor: DanicaV Post Postano: 23.11.2006. 10:13

zlusch je napisao/la: ›

Na bol se navikneš vrlo brzo...


Teško. Kad patiš od migrena od 10.te godine života, istina je da moraš naučiti živjeti s boli, ali je jako iritantno.
Tablete protiv bolova sve manje djeluju ili uopće ne djeluju. Spas je kada ti daju injekciju. U zadnje vrijeme hitna ti i neće doći, jer to ne smatraju baš nekom bolesti...... ali dobro, ljudi koji su završili medicinu (čast izuzecima) već su se proslavili kao humanisti.

#70:   Autor: zlusch Post Postano: 24.11.2006. 12:43

DanicaV je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la: ›
Na bol se navikneš vrlo brzo...

Teško. Kad patiš od migrena od 10.te godine života, istina je da moraš naučiti živjeti s boli, ali je jako iritantno.

Ja sam ciljao na konstantnu bol... ono, kad te stalno boli, mjesecima, 24/7... onda se osjećaš kao ptičica kada te na kratko prestane boljeti.

Migrena je opaka stvar i obrnuta onome što sam ja mislio. Navikneš da te ne boli, a onda kad te uhvati, razvali..... onda opet ne boli, pa razvali....

Iritantno, priznajem... iako nisam probao, već samo čuo.

#71:   Autor: CatCloe Post Postano: 24.11.2006. 14:02

zlusch je napisao/la: ›
daniel-202 je napisao/la: ›
Jel se ko boji smrti????

Ja sam mislio da ću se bojati.... ali nisam. Jedino mi je bilo super krivo što još neke stvari nisam napravio što sam htio.

umro si?
8 je napisao/la: ›
ilija je napisao/la (Pogledaj post): › i otišli na neko ljepše mjesto Smile


Such as...?

slastičarna Smile

#72:   Autor: DanicaV Post Postano: 24.11.2006. 14:34

zlusch je napisao/la: ›
Ja sam ciljao na konstantnu bol... ono, kad te stalno boli, mjesecima, 24/7... onda se osjećaš kao ptičica kada te na kratko prestane boljeti.


Znam o čemu pišeš..... ne ponovilo se Wink

#73:   Autor: zlusch Post Postano: 25.11.2006. 10:25

CatCloe je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la: ›
Ja sam mislio da ću se bojati.... ali nisam. Jedino mi je bilo super krivo što još neke stvari nisam napravio što sam htio.

umro si?

Zamalo. Pitanje dana... možda i sata.
Osijek031.com » Čavrljanje » Život poslije smrti


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::