Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Sport » Gradski vrt (NK Osijek) - novi izgled!

#1:  Gradski vrt (NK Osijek) - novi izgled! Autor: Leteci mungos Post Postano: 27.09.2006. 18:07

Samo 100 milijuna kuna... pih, pa to nije ni 10 osnovnih skola...



[edit: Leon]

#2:   Autor: DanicaV Post Postano: 27.09.2006. 22:18

pobljuvat ću se. bilo je danas na tv kako je neka komisija koja je u obilasku hrvatskih i mađarskih gradova/stadiona, obišla i osječki.......... pa je onaj Marković (neka faza iz nogometnog saveza ili kako se već zove) izjavio kojekakve gluposti na račun osječkog stadina, te treba povećati, em nema ništa pohvalno za reći.......
to je zaista sumanuto, samo sada trebamo sva sredstva preusmjeriti na povećanje stadina koji ionako zjapi prazan.

#3:   Autor: DonQuijote Post Postano: 27.09.2006. 22:41

Ne radi se o povećanju kapaciteta, nego osuvremenjivanju - stavljanje krova nad tribine, izgradnja loža, kvalitetna infrastruktura, fun shop...

Europsko je prvenstvo jako prestižna i velika stvar, kako sa sportskog gledišta, tako i s ekonomskog. U Osijeku bi se igrale, čini mi se, 3 utakmice iz skupina. To znači da bi Osijek pohodili navijači najmanje 4 različite nacije! I navijači koji dođu na takva natjecanja troše! Na smještaj, hranu, piće (puno pića!), suvenire, potrepštine...

#4:   Autor: 42 Post Postano: 28.09.2006. 0:21

DonQuijote je napisao/la: ›
Ne radi se o povećanju kapaciteta, nego osuvremenjivanju - stavljanje krova nad tribine, izgradnja loža, kvalitetna infrastruktura, fun shop...


Hm, nisu li baš u emisiji spominjali kapacitet od 33.000?

Koliki je postojeći kapacitet? Ne vjerujem da stane više od 15.000-20.000...

#5:   Autor: DanicaV Post Postano: 28.09.2006. 1:14

@DonQuijote,
nakon tri "eventualne" prestižne utakmice ostane nama ionako prazan stadion.
a ekonomski učinak bi osjetili samo privatni ugostitelji i njima slični.
nakon svega, ostane nama velelepno zdanje koje treba i održavati.

#6:   Autor: allein Post Postano: 28.09.2006. 8:48

Iskreno se nadam da nećemo dobiti taj EURO. Ne zato što mi nogomet nije baš nešt omiljen nego i iz jednostavnog razloga što nije financijski isplativ. Kao što itko s malo zdravog razuma može zaključiti, nakon što se nogometni cirkus od nekoliko nacija povuče iz Osijeka, stavi se ključ u bravu i zatvori stadion, skupo održavanje i briga za infrastrukturu će se prebaciti u gradske ruke. Kolko se sjećam, baš prošli tjedan je direktor Sportskih objekata Osijek izjavio da je jedan sportski objekt stvarno skup za održavanje, da previše para odlazi za njega. Znakovito je što se nije usudio reći koji objekat. Tko zna, možda ni on nema radnu dozvolu (direktor, a ne objekat).
Da ne spominjemo da će HR dići još jedan ogroman kredit kojim će financirati 'obnovu' stadiona...

#7:   Autor: Bilke Post Postano: 28.09.2006. 10:50

Odlično...

Inače, pogledajte primjer Portugala. EURO 2004 je njima donio i hrpu obnova smještajnih kapaciteta, prometnica, uređivanja, unaprjeđenje turizma i sl. A i portugalski klubovi su ojačali u Europi.

Ako netko ne gleda nogomet i više uživa u čitanju Wikipedie, svejedno može sagledati ovaj projekt realno i priznati da je ovo dobra stvar. Smile

#8:   Autor: steam Post Postano: 28.09.2006. 12:24

Za neke gradove da, ali mozda ne i za Osijek.

#9:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 28.09.2006. 12:24

Slažem se sa Bilkeom, i jedan ispravak gore, ako ce se igrati 3 utakmice, doci ce navijaci 6 zemalja, buduci da nikad jedna momcad, osim domacina, ne igra u grupnoj fazi dva puta u istom gradu...

#10:   Autor: anakonda Post Postano: 28.09.2006. 12:45

...ne mogu se ne zapitati jednu stvar: koliko sam uhvatila informaciju, u Splitu ili Rijeci (ne znam točno) postoji problem oko smještaja, nema dovoljno kapaciteta za sve koji bi došli...pa kako će to tek biti Osijeku, ako dodje do toga?...

#11:   Autor: allein Post Postano: 28.09.2006. 14:49

Bilo je govora da će biti dovezeni brodovi hoteli za smještaj navijača...
De, kako ugasiti tu animaciju da mi se ne otvara svaki puta kad gledam topic? Sad

#12:   Autor: Bilke Post Postano: 28.09.2006. 16:25

steam je napisao/la: ›
Za neke gradove da, ali mozda ne i za Osijek.


Kad smo mi mali i jadni i navikli da nam drugi uzimaju ono što zarađujemo, pa kukamo kako sve ide u Zagreb a nama ništa ne daju! Dosta toga i takvog razmišljanja!!! Mad

Ja sam ZA OSIJEK! Treba radit i gradit Very Happy

#13:   Autor: Bilke Post Postano: 28.09.2006. 16:32

Leteci mungos je napisao/la: ›
Samo 100 milijuna kuna... pih, pa to nije ni 10 osnovnih skola...


Jače gospodarstvo > Više poreznog novca > Više novaca u državni proračun > Više osnovnih škola

#14:   Autor: DonQuijote Post Postano: 28.09.2006. 16:44

steam je napisao/la: ›
Za neke gradove da, ali mozda ne i za Osijek.


Obožavam ovakve argumentirane postove!

#15:   Autor: cohors Post Postano: 28.09.2006. 17:33

Zamislite da sam dobijemo Engleze da igraju u našem gradu, pa dođe njih 30-40 tisuća na par dana u Osijek.

A tko od vas zna kakva će biti situacija za 10- 20-30-40 godina? To što je sad tak jadna posjeta, nema veze, ne bi se rado ovaj stadion samo za ovu generaciju...

#16:  Re: Gradski vrt (NK Osijek) - novi izgled! Autor: pravi_frajer Post Postano: 28.09.2006. 18:50

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Samo 100 milijuna kuna... pih, pa to nije ni 10 osnovnih skola...

KLIK!Osijek - stadion - video (flash) - KLIK!

[edit: Leon]


slažem se! baš bi trebalo još 3 škole na sjenjaku uz ove dvije i još jedna na vijencu. u tim školama će biti razredi od 4 učenika, zaposlit ćemo još 2500 profesora koji ne koštaju ništa kao ni škole koje ne moramo održavati

#17:   Autor: anakonda Post Postano: 28.09.2006. 19:00

...pa, ti si pravi frajer stvarno!!!...zaista mislim da nam ne trebaju škole, vrtići, dapače, ustanove bilo kakvog obrazovnog tipa...osijek031.com smile...mislim - daleko od toga da nije super što se konačno i osijek probija u neke prve planove, bilo je i vrijeme...ali, s druge, zar se nije dosta novaca spiz..lo na klupe od afričke trešnje i slične obijesti...

#18:   Autor: pravi_frajer Post Postano: 28.09.2006. 19:15

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...pa, ti si pravi frajer stvarno!!!...zaista mislim da nam ne trebaju škole, vrtići, dapače, ustanove bilo kakvog obrazovnog tipa...osijek031.com smile...mislim - daleko od toga da nije super što se konačno i osijek probija u neke prve planove, bilo je i vrijeme...ali, s druge, zar se nije dosta novaca spiz..lo na klupe od afričke trešnje i slične obijesti...


tko je rekao da nam ne treba? samo mislim da ih ima dovoljno. svaki kvart ima barem po jednu školu i vrtić. broj djece se smanjuje iz godine u godinu i ne treba novih vrtića/škola u gradu osijeku

a što se tiče stadiona, to je samo jedna od investicija koja bi mogla otvoriti mnogo novih radnih mjesta u gradu u kojem je stopa nezaposlenosti oko 20%. tu si računaj ceste, smještajne kapacitete i firme koje bi mogle to graditi a koje bi mogle zapošljavati domaće stanovništvo. naravno samo pod uvjetom da dobijemo domaćinstvo

a vidim da su svi jako osjetljivi na novac. toliko smo u zadnjih pet godina dali HNK-u. koliko god da je to zabava za one "uzvišenije", ono zjapi potpuno prazno i veliku većinu građana ne zanima

#19:   Autor: DanicaV Post Postano: 28.09.2006. 22:09

I ovaj stadion je prazan, a još veći, ljepši.... skuplji za održavanje, samo zbog nekoliko utakmica?????????'''

TREBA GRADITI U OSIJEKU, ALI NE STADIONE!

#20:   Autor: cohors Post Postano: 29.09.2006. 9:27

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › I ovaj stadion je prazan, a još veći, ljepši.... skuplji za održavanje, samo zbog nekoliko utakmica?????????'''

TREBA GRADITI U OSIJEKU, ALI NE STADIONE!


slažem se, ne treba gradit stadione, dosta je sam da jedan sagrade!

#21:   Autor: anakonda Post Postano: 29.09.2006. 9:43

...a možda i previshe...osijek031.com smile...gledam onu grdosiju u Zagrebu, kao nešto ga dovršavaju već godinama, ulupali su gomilu para, a prosjek posjetitelja po utakmici ne napuni niti jednu tribinu...jedino je bilo puno kad je su igrali Englezi i još možda utakmicu-dvije...no, ipak ovdje govorimo o Osijeku, a ne metropoli...pitanje je koliko se kratkoročno isplati dvije-tri utakmice u odnosu na nešto što bi možda dugotrajnije zaposlilo istu količinu ljudi...

#22:   Autor: Shorty Post Postano: 04.10.2006. 20:23

Zapitajte se zašto se u OS ne igraju natjecateljske utakmice reprezentacije! Uz temeljitu obnovu stadiona bi i reprezentacija češće dolazila u naš grad,obnovile bi se prometnice,gradili bi se hoteli... Cijeli grad bi bio obnovljen! Svi bi bili najsretniji da se to sve napravi,samo bez stadiona,pa stadion je osnovna stvar koja će povući za sobom sve ostalo!
Netko reče da će zaraditi privatnici... Što mislite da ti nogometni turisti ne koriste vodu,struju,plin,ne jedu... Mislite da taj privatnik koji drži hotel, restoran, pekaru ne plača porez državi?
Uz pametno ulaganje,država može samo profitirati na organizaciji EP-a!

#23:   Autor: allein Post Postano: 05.10.2006. 9:47

Shorty je napisao/la (Pogledaj post): › Zapitajte se zašto se u OS ne igraju natjecateljske utakmice reprezentacije! Uz temeljitu obnovu stadiona bi i reprezentacija češće dolazila u naš grad,obnovile bi se prometnice,gradili bi se hoteli... Cijeli grad bi bio obnovljen! Svi bi bili najsretniji da se to sve napravi,samo bez stadiona,pa stadion je osnovna stvar koja će povući za sobom sve ostalo!
Netko reče da će zaraditi privatnici... Što mislite da ti nogometni turisti ne koriste vodu,struju,plin,ne jedu... Mislite da taj privatnik koji drži hotel, restoran, pekaru ne plača porez državi?
Uz pametno ulaganje,država može samo profitirati na organizaciji EP-a!


Ajde, i ako si navijač, nisi valjda baš tolko glup?? Iako ne pratim naš nogomet skoro pa nimalo (bljak!), poznate su mi jadikovke kako reprezentacija nikada ne igra neku utakmicu izvan Zagreba. Osim nekih prijateljskih. To ustvari nema veze sa infrastrukturom nego s time da nam se sve u držva dešava u Zg, al to je drugi par opanaka...
Jednostavno ne mogu vjerovati da bi sve bilo tako lijepo kako si opisao, a sve zahvaljujući nogometu! Pa mislim, to bi bilo opće blagostanje, obnovljene prometnice, puni hoteli, otvorila bi se radna mjesta u vodovodu, pekarama, konobari bi došli na svoje. Prirodno, klaonice bi povećale proizvodnju (za restorane), mlinovi bi mljeli još više žita i kukuruza za pekare, Borovo bi proizvodilo patike za navijače, ma sve bi bilo divno i krasno u našoj državi. Sve poradi turista koji bi bilo kod nas par dana. A onda poslije tjedan dva euforije, ostat će nam grdosija čije održavanje će se plaćati iz kojekakvih kredita (ili će se pustiti da propada). Kredite za gradnju i obnavljanje tih stadiona ćemo otplaćivati mi (kao porezni obveznici) i naša djeca.
Ja bih taj euro stavio na referendum. Ako možemo referendumom rješavati da l će nedjelja biti radna, onda bi i ovo strašno bitno pitanje mogli tako riješiti. Uostalom, nadam se da će organizaciju dobiti Poljska i Ukrajina pa nek se oni onda gnjave s time...

#24:   Autor: DanicaV Post Postano: 05.10.2006. 12:12

@allein,
jesi se raspisao. svaka čast. samo si zaboravio javne kuće (vjerojatno bi imale najveću zaradu).

i sadašnji stadion je bio pun valjda kad je pjevala Lepa Brena i eventualno kad je igrala Crvena Zvezda.
koliko godina Osijek nije imao zatvoreni bazen, a sad nema love za održavanje. baš nam treba velelepni stadion koji će financirati porezni obveznici, firme na "dobrovoljnoj" bazi.......a on zjapiti prazan nakon "euforije" (?!?)

#25:   Autor: Shorty Post Postano: 05.10.2006. 18:18

allein je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ajde, i ako si navijač, nisi valjda baš tolko glup??


Čemu ovo?!? Šta ti to treba značit'? Ajde,dobro,ne da mi se kretat s tobom u rasprave koje ne bi trebao obuhvačati ovaj topic,ali te molim da kritike o navijačim zadržiš za sebe,ili ako ti se baš piše o tome,otvori drugi topic di ćeš ispisat svoje predrasude prihvaćene iz novina,pa ću ti tamo odgovarati!

Činjenica je da se sve što se događa u ovoj državi,događa se u ZG, ali da se srede četiri stadiona u HR ni gamad iz HNS-a neće imati opravdanje za konstantno igranje repke u ZG pa onda možemo svi drvlje i kamenje na njih,do tada nemamo to pravo(eventualno ST)! No ni to ne spada u ovaj topic jer je čista politika!

Jel se gradski vrt 70-ih gradio za to da služi 3-5 godina? NIJE,gradio se da služi na duže vrijeme. Iz istog razloga bi se gradio i sada. Kasnije kad nam bude trebao veći i opremljeniji stadion za europske nastupe NK Osijeka, svi će žalit što nismo organizirali EURO, pa za "besplatno" sagradili lijepi stadion koji zadovoljava sve uvijete! Ja ne tvrdim da Osijeku, za skoro vrijeme, treba stadion od 33 000 mjesta,osobno bih bio zadovoljan i sa suvremenim stadionom od 15-ak t. mjesta (tipa Ujpestov stadion u Budimpešti), ali ako je ovo prilika da napravimo i veći stadion,zašto ne!

Nažalost,čini se da ćete svi vi koji se pretivite organizaciji takvog natjecanja u HR doći na svoje jer je očigledno da je UEFA produživanjem roka odluke dala vremena žabarima da srede afere u svojoj ligi kako bi im mirne duše mogli dodijeliti domaćinstvo! OPET POLITIKA!

#26:   Autor: allein Post Postano: 05.10.2006. 20:52

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › @allein,
jesi se raspisao. svaka čast. samo si zaboravio javne kuće (vjerojatno bi imale najveću zaradu).

i sadašnji stadion je bio pun valjda kad je pjevala Lepa Brena i eventualno kad je igrala Crvena Zvezda.
koliko godina Osijek nije imao zatvoreni bazen, a sad nema love za održavanje. baš nam treba velelepni stadion koji će financirati porezni obveznici, firme na "dobrovoljnoj" bazi.......a on zjapiti prazan nakon "euforije" (?!?)


Kurve ćemo uvoziti onda iz Mađarske, Srbije i Bosne. Jer su naše ipak prefine.
Duži odgovor Shortyu ću ipak pisati sutra; za sada samo opaska da je istina da imam predrasude prema navijačima, hranjene onime što čitam u novinama, a s obzirom na to što tamo čitam, smatram ih sasvim opravdanim i nemam ih namjeru razbijati....Za razliku od drugih navijača koji si uzimaju to pravo to raditi navijačima drugih klubova. Bah.

#27:   Autor: DonQuijote Post Postano: 05.10.2006. 21:05

allein je napisao/la: ›
Duži odgovor Shortyu ću ipak pisati sutra; za sada samo opaska da je istina da imam predrasude prema navijačima, hranjene onime što čitam u novinama, a s obzirom na to što tamo čitam, smatram ih sasvim opravdanim i nemam ih namjeru razbijati....Za razliku od drugih navijača koji si uzimaju to pravo to raditi navijačima drugih klubova. Bah.

Ja se smatram navijačem Osijeka, i već vidim da mi se neće svidjeti to generaliziranje... Ali, pričekajmo...

#28:   Autor: DanicaV Post Postano: 05.10.2006. 22:06

dečki, generalno, stadioni su prazni... i nije neki razlog za prepiranje. nebitno pratite li nogomet ili ne, navijate ili ne, samo malo ratio...
bolje da se uloži u kino, kazalište, napravi ledena dvorana........ bilo što......... ali stadion?!? i ovo što ima je previše.

#29:   Autor: Alana Bates Post Postano: 05.10.2006. 22:06

allein je napisao/la: ›
Duži odgovor Shortyu ću ipak pisati sutra; za sada samo opaska da je istina da imam predrasude prema navijačima, hranjene onime što čitam u novinama, a s obzirom na to što tamo čitam, smatram ih sasvim opravdanim i nemam ih namjeru razbijati....Za razliku od drugih navijača koji si uzimaju to pravo to raditi navijačima drugih klubova. Bah.


Ja sam tako sretna: puki je konačno našao istomišljenika po pitanju navijača - ovo je točno rečenica kakvu bi on izrekao o navijačima...

#30:   Autor: puki Post Postano: 05.10.2006. 23:05

Hehehe...allein, imaš pivo kad se vidimo Smile

#31:   Autor: DonQuijote Post Postano: 06.10.2006. 9:19

DanicaV je napisao/la: ›
dečki, generalno, stadioni su prazni... i nije neki razlog za prepiranje. nebitno pratite li nogomet ili ne, navijate ili ne, samo malo ratio...
bolje da se uloži u kino, kazalište, napravi ledena dvorana........ bilo što......... ali stadion?!? i ovo što ima je previše.

Da MI imamo taj novac, i da se dogovaramo kako da ga preraspodijelimo, a kina nam u ovakvoj situaciji, ili treba dovesti neko bolje gostovanje u HNK (btw, bio sam na Donizettijevoj operi "Lucia di Lammermoore" - to je zadnji puta da idem u kazalište, a da prije toga ne pitam imaju li dogovoren dolazak neke škole! ovo je bila apsolutna katastrofa!), ja bih prvi rekao da se taj novac ili veći dio njega uloži u te ustanove, a ne u stadion.

Međutim, MI nemamo taj novac, a nema ga ni Osijek. Novac za gradnju ili adaptaciju stadiona dobit ćemo od države. A ako nema radova na stadionu, nema ni novca! So simple! I onda, zašto ne bismo uzeli taj novac, nije baš da nam se inače slijeva iz metropole?!


Zadnja promjena: DonQuijote; 06.10.2006. 10:19; ukupno mijenjano 1 put.

#32:   Autor: Bilke Post Postano: 06.10.2006. 9:24

Hehe... Za razliku od nas, Mađarima se baš i ne organizira Euro... Smile
http://www.index.hr/sport/clanak/madjarski-navijaci-protiv-eura-2012-/328722.aspx

#33:   Autor: allein Post Postano: 06.10.2006. 10:55

Bilke je napisao/la (Pogledaj post): › Hehe... Za razliku od nas, Mađarima se baš i ne organizira Euro... Smile
http://www.index.hr/sport/clanak/madjarski-navijaci-protiv-eura-2012-/328722.aspx


Eto, ovi navijači mi se čine puno svjesniji bigger picturea tj. da prvo moraju sami poraditi na vlastitoj infrastrukturi pa se kandidirati, a ne očekivati da im sve padne u krilo samo zato što imaju Euro.
Ako je njihov nogomet na niskoj moralnoj razini, što onda reći za naš? Confused

#34:   Autor: DanicaV Post Postano: 06.10.2006. 11:07

DonQuijote je napisao/la: ›
Međutim, MI nemamo taj novac, a nema ga ni Osijek. Novac za gradnju ili adaptaciju stadiona dobit ćemo od države. A ako nema radova na stadionu, nema ni novca! So simple! I onda, zašto ne bismo uzeli taj novac, nije baš da nam se inače slijeva iz metropole?!


a tko će ga održavati nakon eventualnog prvenstva? MI. metropola nas se tada neće sjetiti.

#35:   Autor: DonQuijote Post Postano: 06.10.2006. 11:32

Mislim da baš i nismo u situaciji gledati bigger picture i što nam donosi budućnost, kad su neki ljudi gladni SADA!

Šta je s obiteljima radnika koji bi radili na toj rekonstrukciji stadiona, kojima bi išao dio tog novca?

Zasad smo u situaciji kad moramo ići dan po dan. Ne svi, ali kao cjelina, kao društvo, da. Ako nam sljedeći dan donosi neki novac, ne vjerujem da smo, kao društvo, u poziciji odbiti ga.

Lako je pričati o gledanju u budućnost, široj slici i sličnim zanimljivim frazama ako znaš od čega ćeš živjeti danas, ovaj tjedan, mjesec... Stavite se u položaj onih koji ne znaju, a mogli bi imati nešto od tog projekta!

Na svu sreću, moja egzistencija ne ovisi o tome hoće li se taj stadion graditi ili ne, ali smatram da bi bilo sebično ne misliti i na one čija ovisi. A kasnije, ako ne bude drugog rješenja - neka propada!

Možda griješim, možda ne shvaćam kako stoje stvari...

#36:   Autor: puki Post Postano: 06.10.2006. 12:32

Dobar argument, Quijote - ali što je sa mogučnošću da se, recimo, ne daj bože, novac namijenjen izgradnji il već čemu (nisam čitao) tog stadiona prenamijeni na neku socijalnu pomoć? Nitko o tome ni ne razmišlja jer je, o pa moj bože, nogomet najjebenovažnijaidebilnija stvar na svijetu.

Ovo kreće u oftopik, znam, al moram - čuj, ja ne bih imao ništa protiv nogometa i nogometaša da oni imaju normalne plaće i da nisu paraziti na proračunu bilo čega (ne hvatajte me za riječ. ne znam ništa o tome i ne želim znati ništa o tome).
Ali zamračim kad neki Zidane il koji već kurčiluk dobije, ne znam, stošeespet miljona ojra za to što ide okolo i tu i tamo napuca neki komad napuvane životinjske kože. Da ti ... ok, ljudi imaju normalne plaće i da se javnost ne loži toliko na ispucavanje svojiuh komplekasa preko "šačice odabranih" čija je budućnost iznad 40e nejasna jer oni,face it (osim nezamjetno malog broja), ne znaju ništa osim napucati neku loptu, da se ne tuku tolike uludo utrošene pare na njih (realno, znam da od tih para živi gomila nogometaša, njihovih menađera, obitelji, ljubavnica, pr-a,itd,itd, ali priznajte da bi puno bolje se te pare mogle iskoristiti(mislim na hipotetske "pare"), ne bih baš ništa imao protiv nogometa. Pa ono - svatko ima neku debilanu za ispuhavanje - neki gledaju bigbradr, neki čitaju moju tajnu i takve stvarčice, ja se volim katkad saprat nordijskim metalom...
Ali ovako mogu samo sjedit i nevjerovat kak je to sve ma-pre-fakin-super-ko vurica-osuđeno na kolektivni suicid vrste.
(disclaimer odma, da ne bi bilo, jer znam da će neko - imam dovoljno para za sasvim lagodan život i nikada ni nisam hto igrati nogomet više nego što ga igram)..

#37:   Autor: DonQuijote Post Postano: 06.10.2006. 12:46

puki je napisao/la: ›
Dobar argument, Quijote - ali što je sa mogučnošću da se, recimo, ne daj bože, novac namijenjen izgradnji il već čemu (nisam čitao) tog stadiona prenamijeni na neku socijalnu pomoć? Nitko o tome ni ne razmišlja jer je, o pa moj bože, nogomet najjebenovažnijaidebilnija stvar na svijetu.

Ali se ne može prenamijeniti, jer ga inače nećemo ni dobiti!

#38:   Autor: cohors Post Postano: 06.10.2006. 13:01

neki ko da misle da Osijek ima te pare u svom proračunu pa da se sad predomšljaju šta će s tim.

#39:  Re: Gradski vrt (NK Osijek) - novi izgled! Autor: allein Post Postano: 06.10.2006. 14:06

Neki moji odgovori:
O navijačima.

#40:   Autor: steam Post Postano: 06.10.2006. 14:11

cohors je napisao/la (Pogledaj post): › neki ko da misle da Osijek ima te pare u svom proračunu pa da se sad predomšljaju šta će s tim.


Tocno tako. Osijek nema ni pare ni publiku za takav stadion. Jednostavno - nema opravdanja.

#41:   Autor: DonQuijote Post Postano: 06.10.2006. 14:48

steam je napisao/la: ›
cohors je napisao/la (Pogledaj post): › neki ko da misle da Osijek ima te pare u svom proračunu pa da se sad predomšljaju šta će s tim.


Tocno tako. Osijek nema ni pare ni publiku za takav stadion. Jednostavno - nema opravdanja.

I ti si mi studirao ekonomiju! Veliki ekonomist koji ne vidi da neki projekt može poboljšati život nekim građanima, a da se taj novac ne može prenamijeniti, jer bez tog projekta Osijek neće ni dobiti taj novac. Publika, kao i to što bi bilo sa stadionom kasnije je trenutno prilično irelevantno. Barem tim ljudima kojima bi taj novac mogao pomoći u preživljavanju.

Zašto se za socijalnu pomoć ne prenamijeni novac koji ide za promociju grada, održavanje Promenade, kupovanje fontana i slično? Ništa od toga nije nužno za grad, ali nam ga uljepšava, a i nekome donosi radno mjesto!

#42:   Autor: anakonda Post Postano: 06.10.2006. 15:18

...da, ali potpuno je BESMISLENO graditi stadion...sjetimo se prije ohoho godina kada se već u njega uložio novac za reflektore i ostalo, kada je Osijek trebao ući u Kup UEFA...i tada se ovako pričalo, pa eto, nakon svih tih godina, niti se zaradilo na navijačima, niti je stadion barem napola pun...???...

#43:   Autor: DonQuijote Post Postano: 06.10.2006. 15:24

anakonda je napisao/la: ›
...da, ali potpuno je BESMISLENO graditi stadion...sjetimo se prije ohoho godina kada se već u njega uložio novac za reflektore i ostalo, kada je Osijek trebao ući u Kup UEFA...i tada se ovako pričalo, pa eto, nakon svih tih godina, niti se zaradilo na navijačima, niti je stadion barem napola pun...???...

Što se mene tiče, besmisleno je i staviti one katalpe na trg, a da ni ne pričam o "zlatnim" klupama. A to je išlo iz gradskog proračuna. Obnova stadiona neće.

#44:   Autor: anakonda Post Postano: 06.10.2006. 15:28

...da, besmisleno je, to sam i spomenula već u prijašnjim postovima...izgleda da je u Osku puno toga što je važno - upravo besmisleno...nemam ja ništa ni protiv nogometa, niti navijača, whatever,,,ali vjerujem da se novac može bolje namijeniti...

#45:   Autor: steam Post Postano: 06.10.2006. 15:34

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › I ti si mi studirao ekonomiju! Veliki ekonomist koji ne vidi da neki projekt može poboljšati život nekim građanima, a da se taj novac ne može prenamijeniti, jer bez tog projekta Osijek neće ni dobiti taj novac. Publika, kao i to što bi bilo sa stadionom kasnije je trenutno prilično irelevantno. Barem tim ljudima kojima bi taj novac mogao pomoći u preživljavanju.


Ovakvim argumentima dokazujes da bi se navijaci trebali drzati - navijanja. Smile

#46:   Autor: Shorty Post Postano: 06.10.2006. 15:46

¨Vidim da netko tamo spominje Mađare koji se protive EURO2012?!? Vidio sam neke slike s tog skupa i koliko mi se čini tamo su bili samo navijači iz Budimpešte,a kada to znaš,malo mućneš glavom dođeš do zaključaka zašto se protive!
Postavite si pitanje "Što oni dobivaju organizacijom?"
NIŠTA,dobivaju nogometni cirkus i ništa više! Eto baš sam slučajno spomenuo Ujpestov stadion koji je po meni strava dobar stadion (na njemu je odigrana posljednja tekma između Mađarske i Hrvatske),a to je stadion nekog tamo malog budimpeštanskog kluba... Pogledajte njihov nacionalni stadion na šta liči... Pa njima ne treba infrastruktura,sve imaju! Uvjeren sam da su Mađari izvan Budimpešte ZA organizaciju!

#47:   Autor: DonQuijote Post Postano: 06.10.2006. 15:48

steam je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › I ti si mi studirao ekonomiju! Veliki ekonomist koji ne vidi da neki projekt može poboljšati život nekim građanima, a da se taj novac ne može prenamijeniti, jer bez tog projekta Osijek neće ni dobiti taj novac. Publika, kao i to što bi bilo sa stadionom kasnije je trenutno prilično irelevantno. Barem tim ljudima kojima bi taj novac mogao pomoći u preživljavanju.


Ovakvim argumentima dokazujes da bi se navijaci trebali drzati - navijanja. Smile

I još jednom tvoja već tradicionalna argumentacija na djelu!

#48:   Autor: cane Post Postano: 09.10.2006. 1:48

allein je napisao/la: ›
Iskreno se nadam da nećemo dobiti taj EURO. Ne zato što mi nogomet nije baš nešt omiljen nego i iz jednostavnog razloga što nije financijski isplativ...

vidi se da nisi baš u toku? koliko ja znam dosad su sva nogometna prvenstva kako svjetska tako i europska organizatorima donijela profite koji se mjere u milijunima eurića. a nakon ep-a bi vjerovatno i bilo i nešto love za naše klubove da podignu kvalitetu igračkog kadra te samim time i privuku više ljudi na stadione. a da ne pričam o svim onim popratnim stvarima koje jedno ep u nogometu nosi. nova radna mjesta, novi hoteli, razvoj turizma...

#49:   Autor: allein Post Postano: 09.10.2006. 8:56

cane je napisao/la (Pogledaj post): ›
allein je napisao/la: ›
Iskreno se nadam da nećemo dobiti taj EURO. Ne zato što mi nogomet nije baš nešt omiljen nego i iz jednostavnog razloga što nije financijski isplativ...

vidi se da nisi baš u toku? koliko ja znam dosad su sva nogometna prvenstva kako svjetska tako i europska organizatorima donijela profite koji se mjere u milijunima eurića. a nakon ep-a bi vjerovatno i bilo i nešto love za naše klubove da podignu kvalitetu igračkog kadra te samim time i privuku više ljudi na stadione. a da ne pričam o svim onim popratnim stvarima koje jedno ep u nogometu nosi. nova radna mjesta, novi hoteli, razvoj turizma...


A koliko će biti potrebno novaca da se sve to napravi prvo? Od tog silnog prihoda bi se trebalo barem pokriti ulaganje. Možemo se samo nadati da će biti bar to.
Našim domaćima klubovima će netko poslije Eura dati neke pare? Zašto bi? Kao, <i>igrali smo u vašem gradu pa vam eto 20,000 eura, hvala što ste nas imali</i>? Mislim da to tako ne funkcionira Wink Eventualno će stadioni koji se grade i obnavljaju biti prepušteni klubovima iz gradova u kojima se igra (Os, Ri, St i Dinamo). Održavanje i brigu za isti će također dobiti, što znači da će se o tome brinuti gradskim parama. Imat ćemo u Gradskom vrtu stadion za 33,000 ljudi na kojem će se za 'derbi' s Dinamom okupiti 5,000 dok će na nekoj utakmici s Inkerom/Kamenom/Međimurjem biti 1500. I za to nam treba 'novi' stadion? IMHO ne.

#50:   Autor: Bilke Post Postano: 09.10.2006. 9:54

Velike promjene se ne događaju postupno. Postupno je sporo. Dok se mi mijenjamo sporo, drugi se mijenjaju brže i jaz je sve veći.

Dodatni problem je što danas više Osječana zna nabrojati početnu postavu Reala, Barcelone, Milana, Manchestera, pa čak i Dinama i Hajduka nego što zna Osijeka. Ja osobno pasivno pratim nogomet, tek neku veću utakmicu, repku i sl. No mislim da ne znam nabrojati 5 osječkih igrača. (ne, nisam kohortaš) Smile

Europsko prvenstvo je prilika koja neće doći ponovo vrlo brzo i kao takvu je treba iskoristiti. I to sada, jer će kasnije proći baba s kolačima. To je poticaj koji se treba pretvoriti u optimizam i euforiu te na najbolji mogući način iskoristiti. Sve će se to vratiti. Nitko nikad nije ostao u minusu nakon oranizacije Eura...

@mungos, @allein: Nije pitanje koliko to košta, pitanje je koliko će se zaraditi i koja će biti dugoročna korist!

#51:   Autor: steam Post Postano: 09.10.2006. 10:10

Bilke je napisao/la (Pogledaj post): › @mungos, @allein: Nije pitanje koliko to košta, pitanje je koliko će se zaraditi i koja će biti dugoročna korist!


Definitivno je pitanje koja ce biti dugorocna korist. Smile
Slusam?

#52:   Autor: bulya Post Postano: 09.10.2006. 20:50

- Trenutno imamo stadion koji je napravljen 1980. i NIKADA nije dovrsen...
- Kada je pravljen sadasnji stadion imao je kapacitet od 35000. Ako je onda trebao toliki stadion, zasto ne i 32000 u 2012.godini?
- Imamo priliku da nam drzava napravi stadion. Takvu priliku necemo imati vise nikada! Osjecke pare koje se ovdje spominju, nikada ne bi bile dovoljne, kada vec nisu dovolje za f***in krov na trenutnom stadionu.
- Od EURA 2012 ne bi koristi imali samo hotelijeri vec i puno sira zajednica. Da spomenem samo nesretni aerodrom.
- Kakve socijalne, pomoci, zdravstvo i sl. - ovo nema veze s tim.

#53:   Autor: 42 Post Postano: 09.10.2006. 21:22

steam je napisao/la: ›
Bilke je napisao/la (Pogledaj post): › @mungos, @allein: Nije pitanje koliko to košta, pitanje je koliko će se zaraditi i koja će biti dugoročna korist!


Definitivno je pitanje koja ce biti dugorocna korist. Smile
Slusam?

Evo malo gledao što pišu o Portugalu koji je ugostio Euro 2004... slijedi nekoliko članaka koji prikazuju početne diskusije slične ovima, zatim početnu euforiju koja je splasnula odmah nakon samog prvenstva, ali i procjenu baš tih dugoročnih koristi...

Pa kome se da čitati...

Prvo, za i protiv:

Euro 2004: Both Sides of the Coin

Although Portugal is concerned about cleaning up its public accounts, the country is nevertheless undertaking another project involving huge expenditures by the public sector. Euro 2004, the second most important event in European sports – after only the Athens Olympics – will take place in Portugal this summer. Euro 2004 is the European championship round of football. During this event, the Portuguese people may manage to forget the debate that has emerged about the nearly 800 million euros the country is spending on sports infrastructure. That is especially likely if the Portuguese team, which stars Figo and Rui Costa, becomes the European champion.

Before Portugal can celebrate a victory, organizers of Euro 2004 hope to achieve other kinds of triumphs. They want to send a positive image of Portugal around the globe and spread the word about the country’s great potential as a tourist destination. Nine billion spectators will watch the event worldwide, which will mean a payoff of between 300 and 500 million euros [for Portugal]. Moreover, according to Dos Reis, “More than 500,000 tourists will visit Portugal. That will mean direct revenues of at least 50 million euros. Tourism revenues directly stemming from the event will amount to between one-third and one-half of the [country’s] total expenditures [on Euro 2004].

Optimists hope that the “Barcelona effect” will repeat itself in Portugal. After the 1992 Olympics in Barcelona, that Spanish city enjoyed annual tourism revenues amounting to between 180 and 360 million euros over the following six years. However, observers disagree about the impact of Euro 2004 on Portugal. According to Dos Reis, “it could be of enormous value to the economy, not only by spreading the word about Portugal but also through its impact on the GDP and on foreign-exchange revenues. It could also reaffirm the prestige of Portugal throughout the world by clearly demonstrating the country’s ability to carry out great events. Or maybe not…

For Das Neves, Euro 2004 may represent a worthwhile investment when it comes to counting ticket revenues and boosting Portugal’s image. Nevertheless, “the construction cost of most football stadiums – unavoidable because a combination of forces – winds up ruining any chance that the project will achieve profitability.” In addition, the infrastructure required for this particular championship will not prove to be useful in the future, unlike the case with other events of this sort, such as Oporto Capital Cultural and Expo 98.

Das Neves recommends that Portugal “manage the [financial] hole well and exploit every opportunity to make money from this event. The costs involved [in Euro 2004] are spread out over several years but the revenues are concentrated in this year alone. The football championship will have a positive impact on the current [economic] situation. It is another case of a ‘ruinous’ project that winds up looking sensible.”

Reflecting on Portugal’s condition, Das Neves concludes: “The Portuguese economy did a commendable job of overcoming the imposing challenges of the past 50 years. Portugal never believed in itself, and it always regretted the results. Yet the fact is, Portugal has surpassed every expectation. Growth has been impressive and the transformation has been considerable. Achieving these results wasn’t easy, but Portugal has become a country that early generations would not recognize. The challenges that the country faces today are equally demanding and intimidating, but Portugal must respond in the same way.”


U sljedećem postu idu najave i reakcije nakon samog prvenstva...


Zadnja promjena: 42; 09.10.2006. 21:25; ukupno mijenjano 1 put.

#54:   Autor: 42 Post Postano: 09.10.2006. 21:24

Idemo dalje...

Portugal set for crowd bonanza

Organisers of this summer’s Euro 2004 soccer tournament say they are bracing themselves for bumper numbers of visitors – far exceeding initial expectations.

Gilberto Madail, head of the organising team in Portugal, and chief of the Portuguese Football Federation, said the country was now expecting 1.5m fans to visit during the tournament.
Said Madail: “When people said more than half a million people would visit Portugal because of Euro 2004 I never believed it. Now the estimates we have say more than one and a half million will travel to the country."


Portugal's tourism boom

Portuguese government chiefs say staging Euro 2004 will provide a EUR260m tourism boost to the country.


With kick-off to the tournament just days away, Portugal is bracing itself for an estimated 500,000 tourists during the three weeks of the soccer extravaganza – and becoming the focus of global attention.
As with staging any major event, Portugal hopes the impact of the attention will deliver steady growth in tourism over the coming years.
Said Angelo Brou, director of government-run Sociedade Euro 2004: "The additional tourist revenues as a result of staging Euro 2004 are estimated to be EUR262m. We believe that figure will rise between three and six percent in coming years."


Portugal count the cost

The financial impact of staging soccer’s Euro 2004 may not be quite as great as originally hoped – according to a Portuguese government report.

According to a study carried out by Portugal’s finance ministry, the injection of fans into the country from around Europe for the competition would add just 0.08 percent to its gross domestic product in 2004.
The increase in visitors would plough EUR112m into the local economy, the report said.
However, Portugal will experience the true benefit of hosting the event over many years as a result of the intense publicity given to the country during the tournament.

Countries hosting major events benefit from the huge TV exposure of the event and the focus on its host nation, with most seeing a steady rise in tourism figures over subsequent years.

The report estimates the event attracted around 211,000 extra visitors during the event.

#55:   Autor: Bilke Post Postano: 09.10.2006. 22:01

42 me pretekao u objašnjenju, ali ajmo...

Ako bude kapacitet 33.000 mjesta i budu 3 utakmice i ako prosječna cijena karte bude 700kn, to je već 69.300.000,00 kn! (prosječna cijena karte za utamicu HRV-ENG preksutra je 450,00 kn, op.a.).

Skoro 70 miliona... Pogledajte sad 1. post o kojoj cifri se govori za izgradnju...

#56:   Autor: Bilke Post Postano: 09.10.2006. 22:02

Ajmo dalje.

U skoro svakom gradu u Porugalu je bilo 3x više navijača nego što je kapacitet stadiona, što znači kako će u Osijeku u to vijeme biti gostiju koliko i stanovnika. Trebat će se izgraditi i hoteli, i procvasti obiteljski turizam, i procvasti sadržaji. Neka prosječna cijena noćenja s doručkom bude 500,00 kn (vrijeme Eura), znači kako će prosječni posjetitelj potrošiti 2.000,00 kn samo na smještaj. A to je sad 100 miliona kuna. (računao sam 50.000 posjetitelja jer će većina kampirati ili spavati u autima jer neće biti dosta smještaja)


Zadnja promjena: Bilke; 09.10.2006. 22:16; ukupno mijenjano 2 put/a.

#57:   Autor: Bilke Post Postano: 09.10.2006. 22:04

Grad će uočiti priliku te će obnoviti katakombe (renovirati cca. kilometar katakombi gdje će biti izloženo oružje, sprave za mučenje, oružje i sl.) te će Osijek konačno imati jednu veliku turističku atrakciju. Ulaz u katakombe bit će 70kn (10 eura), a pošto će ih htjeti svatko vidjeti (100.000 gostiju + 100.000 stanovnika), znači kako će samo za vrijeme Eura 2012 od posjeta katakombama zaraditi 1.400.000,00 kn

#58:   Autor: steam Post Postano: 09.10.2006. 22:08

Ti se zajebavas, right? Smile

#59:   Autor: Bilke Post Postano: 09.10.2006. 22:09

Osijek je raspisao natječaj za suvenir Grada. Svi koji dođu, htjet će ga imati (ajde, bar 40% njih). Koštat će 100,00 kn, što znači da će se od prodaje suvenira Grada zaraditi 4 miliona kuna... Wink

#60:   Autor: Bilke Post Postano: 09.10.2006. 22:15

2011. godine, igrači NK Osijeka nosit će Adidas opremu. (Adidas će uočiti priliku i napraviti neku ludu promociju). Stvorit će se euforija i u kombinaciji s dobrim dredovima, za vrijeme Eura, prodat će se njih 10000 (prosjčna cijena 400,00 kn), što će donijeti prihode od 4.000.000 kn samo od dresova.

(Ova kalkulacije je uračunata pod pretpostavkom da će u Osijeku igrati Njemačka i Engleska te da će Nijemci dobiti, pa će svaki htjet imat Osijekov dres) Very Happy

#61:   Autor: Leon Post Postano: 09.10.2006. 22:19

Evo, samo kratak sazetak jednog znanstvenog istrazivanja, dakle - konkretne cinjenice, a ne rekla-kazala...

http://ideas.repec.org/p/nip/nipewp/14-2004.html

Citat: › The survey concentrates on the immediate, direct and short-term additional revenue brought into one region by the foreign sport event spectators. One innovating aspect of this paper is the direct data collection on the foreign visitors spending, contouring simulation and forecast problems. Results show an immediate short-term return investment costs generated an immediate and short-term revenue of less than one tenth of the investment costs and overall revenue leakage (or income export) of nearly 325% (50,142 million Euro) of the revenue within the defined regional spatial circuit.

#62:   Autor: DonQuijote Post Postano: 09.10.2006. 22:20

Ako i ne Adidas, mogli bi biti dobri i Kappa, čije bi dresove navodno NK Osijek trebao imati već od naredne sezone, pa sljedeće 3-4 godine.

#63:   Autor: Bilke Post Postano: 09.10.2006. 22:20

Restorani, Fiš paprikaši, Kopački rit, kulen i slanina, čobanci, kulenove seke, pohani somovi, sve će to ostati u sjećanju tisućama turista koji će pohoditi ove krajeve. (a i bit će na CNNu)

Oni će pokušavati naći način da dođu do tih proizvoda pa će proraditi trgovina, izvoz..

#64:   Autor: Leon Post Postano: 09.10.2006. 22:24

Euro2004 - Portugal - troskovi
http://www.sportsvenue-technology.com/projects/2004euro/

Citat: › The renovation of five existing arenas and the building of five new stadiums is being carried out with the support of the Government. In total, the overall cost is estimated to be £300 million (US$432 million).



Sto Portugalci misle o Euro2004?
http://www.britishcouncil.org/learnenglish-sport-articles-euro-2004.htm

#65:   Autor: 42 Post Postano: 09.10.2006. 22:26

Bilke je napisao/la: ›
2011. godine, igrači NK Osijeka nosit će Adidas opremu. (Adidas će uočiti priliku i napraviti neku ludu promociju). Stvorit će se euforija i u kombinaciji s dobrim dredovima, za vrijeme Eura, prodat će se njih 10000 (prosjčna cijena 400,00 kn), što će donijeti prihode od 4.000.000 kn samo od dresova.

(Ova kalkulacije je uračunata pod pretpostavkom da će u Osijeku igrati Njemačka i Engleska te da će Nijemci dobiti, pa će svaki htet imat Osijekov dres) Very Happy


Odlično... samo, bilo bi i dosta štete po gradu od tih repki.. zamisli da nam ulete Turska i Grčka... ili Srbija i Crna Gora Ratata... evo ti! Smile

No, back to the topic... Bilke je ovo sjajno obradio u prethodnih par postova - bez vizionarskog pristupa ne možemo ni zamisliti profitabilnost ovog projekta... ali, ako bi se našli ljudi koji će to na ovaj način gledati... treba uvijek postaviti čak i malo nerealne i "sanjarske" ciljeve... pa ćemo onda biti u plusu i ako se samo približimo "nemogućem"... Predlažem organizaciji da sada te odmah angažiraju Bilke-a u promoviranju Europskog prvenstva skepticima... osijek031.com smile

#66:   Autor: steam Post Postano: 09.10.2006. 22:29

Bilke je napisao/la (Pogledaj post): › Restorani, Fiš paprikaši, Kopački rit, kulen i slanina, čobanci, kulenove seke, pohani somovi, sve će to ostati u sjećanju tisućama turista koji će pohoditi ove krajeve. (a i bit će na CNNu)


Kad smo kod CNN-a, to vec imamo. Smile
CNN pogledam po par minuta dnevno, ali nema sanse da promasim reklamu "Croatia - The Mediterranean as it once was". Smile

#67:   Autor: Bilke Post Postano: 09.10.2006. 22:32

Što se samog NK Osijeka tiče on će doživjeti korjenite promjene nabolje, ali ne bez suza...

NK Osijek će se susresti s istinom da nemaju ljude, kadrove i ambiciju za nešto više od biti vječno treći, no na sreću doći će novi investitor. Na žalost, bit će Rus pa će se po novinama dosta o tome pisati.

Ipak, uletit će kapital! Uložit će se u školu mladih od koje će sve krenuti. Kupit će se Luka Modrić i konačno će Osijek 2013. osvojiti naslov prvaka. (U zadnjoj minuti će se dosuditi nepostojeći gol iz penala za Osijek što će povuću dosta repova po novinama kako su osječani kupili sudca, no na kraju će pojest vuk magare).

Ono što je bitno u toj priči je da će se gledatelji vratiti na stadion, početi vjerovati u svoj klub, te će stadion imati prosječnu popunjanost od 18.000 mjesta.


Zadnja promjena: Bilke; 09.10.2006. 23:45; ukupno mijenjano 1 put.

#68:   Autor: Bilke Post Postano: 09.10.2006. 22:35

Sam će grad biti domaćin atletskim mitinzima, rukometnim prvenstvima, i raznim priredbama. Zbog povećanog smještajnog kapaciteta i izvrsne prometne lokacije, postat će meka konkresnog i vikend turizma.

Komarci iz solidarnosti više neće gristi!


Zadnja promjena: Bilke; 09.10.2006. 22:43; ukupno mijenjano 1 put.

#69:   Autor: steam Post Postano: 09.10.2006. 22:38

Aloo, kakvo je ovo spamanje i jeftino skupljanje kikirikija. Smile DonQuijote je valjda shvatio da sprdas njegove argumente. Enough. Smile

#70:   Autor: Bilke Post Postano: 09.10.2006. 22:38

Leon je napisao/la: ›
Results show an immediate short-term return investment costs generated an immediate and short-term revenue of less than one tenth of the investment costs


Jesi li svjestan koliko je ovo dobro? Ako 1/10 ovakve kapitalne investicije vratiš samo u mjesec dana, to je onda od-li-čno....

#71:   Autor: DonQuijote Post Postano: 09.10.2006. 22:40

steam je napisao/la: ›
Aloo, kakvo je ovo spamanje i jeftino skupljanje kikirikija. Smile DonQuijote je valjda shvatio da sprdas njegove argumente. Enough. Smile

Tvoje još uvijek nisam čuo.

#72:   Autor: Bilke Post Postano: 09.10.2006. 22:41

steam je napisao/la (Pogledaj post): › Aloo, kakvo je ovo spamanje i jeftino skupljanje kikirikija. Smile DonQuijote je valjda shvatio da sprdas njegove argumente. Enough. Smile


Skužio sam da ljudi puno lakše pročitaju puno malih poruka nego 1 veliku. Kad vide 1 veliku, odmah odustaju i ne da im se čitati. (Dobro, ja sam takav) Very Happy

Ne znam gdje si ti skužio da ga sprdam! Ja se s njim slažem...

#73:   Autor: 42 Post Postano: 09.10.2006. 22:44

steam je napisao/la: ›
Aloo, kakvo je ovo spamanje i jeftino skupljanje kikirikija. Smile DonQuijote je valjda shvatio da sprdas njegove argumente. Enough. Smile

Samo se ti sprdaj... ali trebalo bi više stavova kakve je Bilke iznio - ne samo u temama vezanim uz nogomet...

Bilke, udri dalje... vidim da ću se često vraćati ovim postovima... osijek031.com smile

#74:   Autor: steam Post Postano: 09.10.2006. 22:47

Ja bi' da DonQuijote udre dalje, on je na ovu temu saljiviji, osobito kad misli ozbiljno... Wink osijek031.com smile

#75:   Autor: DonQuijote Post Postano: 09.10.2006. 22:50

DonQuijote je napisao/la: ›
steam je napisao/la: ›
Aloo, kakvo je ovo spamanje i jeftino skupljanje kikirikija. Smile DonQuijote je valjda shvatio da sprdas njegove argumente. Enough. Smile

Tvoje još uvijek nisam čuo.

steam je napisao/la: ›
Ja bi' da DonQuijote udre dalje, on je na ovu temu saljiviji, osobito kad misli ozbiljno... Wink osijek031.com smile

I... još uvijek ništa. Šteta.

#76:   Autor: Bilke Post Postano: 09.10.2006. 22:58

I zaboravio sam najbitnije... Euro2012 će vratiti osmjehe na lica ovim ispaćenim ljudima i donijeti malo živosti ovom tmurnom gradu te će ljudi biti veseliji, poletniji. Shvatit će kako Europa nije tako daleko, te da nas oni vole, bez obzira što mi mislimo da ne.

Procvast će malo i srednje poduzetništvo i izvoz. Svaka firma će imati svoj webshop gdje će svoje proizvode prodavati cijelom svijetu iz udobnosti svoga ureda. (I Paypal će doći u HR) Wink

#77:   Autor: Bilke Post Postano: 09.10.2006. 23:00

DonQuijote je napisao/la: ›
I... još uvijek ništa. Šteta.


Nemoj njega. On će svoje komentare reći kad Euro2012 prođe. Wink osijek031.com smile

#78:   Autor: Bilke Post Postano: 09.10.2006. 23:07

Leon je napisao/la: ›
Euro2004 - Portugal - troskovi
http://www.sportsvenue-technology.com/projects/2004euro/

Sto Portugalci misle o Euro2004?
http://www.britishcouncil.org/learnenglish-sport-articles-euro-2004.htm


Ovo je fantastično. Leon još jednom pokazuje svijetli primjer ispravnog komuniciranja na forumu. Što će nama rečenice i vlastito mišljenje kad možemo staviti linkove gdje je netko drugi već upotrijebio mozak umjesto nas.

Ovo nam svima treba biti uzor Wink Živio Leon! Živio administrator! Živjeli linkovi! Živjela Wikipedia!

#79:   Autor: 42 Post Postano: 09.10.2006. 23:26

Možemo svi gledati kako je netko prije nas to napravio, kakva su iskustva... i to ne treba zanemariti... treba uzeti u obzir...

Ali na nama je da sami napišemo svoju priču o Europskom prvenstvu i iskoristimo tu priliku što je bolje moguće...

Bolje od Portugalaca, bolje od Austrijanaca i Švicaraca za 2 godine, bolje od Južnoafrikanaca 2010...

Jebiga, da Ćiro nije uvjeravao sve da možemo biti prvaci svijeta ne bismo bili ni 3., da Ivanišević nije bio totalni freak i zaluđen Wimbledonom ne bi ga nikad osvojio... pogotovo ne na onakav način...

A da se Bilke danas nije raspištoljio i ja bih možda bio priklonjeniji skepticima/realistima/kako god... ovako - let's rock'n'roll !!!

osijek031.com smile

#80:   Autor: Bilke Post Postano: 09.10.2006. 23:53

42 je napisao/la: ›
Bolje od Portugalaca, bolje od Austrijanaca i Švicaraca za 2 godine, bolje od Južnoafrikanaca 2010...


Tako je! Zašto? Jer mi to možemo. Gledajmo trendove. Moderni Europljanin možda više ni ne želi ići u multimilionske gradove i odsjedati u ekskluzivnim hotelima. On želi nešto normalno. Želi mjesto gdje može dobro jest i pit, makar i na otvorenom, dobro se zabaviti i uživati. Zato Hrvatska ima šarm kojeg mi nismo svjesni, a ni većina europljana. Svesni su samo oni koji su tu bili i koji se vraćaju. Neka ih bude više.

#81:  Re: Gradski vrt (NK Osijek) - novi izgled! Autor: DonQuijote Post Postano: 10.10.2006. 1:35

Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo osijek031.com smile

#82:  Re: Gradski vrt (NK Osijek) - novi izgled! Autor: _Jimmy_ Post Postano: 11.10.2006. 18:04

ne može stadion biti blizu kuća šta ako netko napuca loptu i razbije nekome prozor ...
i još blizu bazena neko napuca loptu i pogodi nekog u glavu ...

#83:   Autor: cane Post Postano: 12.10.2006. 20:34

allein je napisao/la: ›
cane je napisao/la (Pogledaj post): ›
allein je napisao/la: ›
Iskreno se nadam da nećemo dobiti taj EURO. Ne zato što mi nogomet nije baš nešt omiljen nego i iz jednostavnog razloga što nije financijski isplativ...

vidi se da nisi baš u toku? razvoj turizma...


A koliko će biti potrebno novaca da se sve to napravi prvo? Od tog silnog prihoda bi se trebalo Gradskom vrtu stadion za 33,000 ljudi na kojem će se za 'derbi' s Dinamom okupiti 5,000 dok će na nekoj utakmici s Inkerom/Kamenom/Međimurjem biti 1500. I za to nam treba 'novi' stadion? IMHO ne.

ajd dobro de ti meni nadji koja je to zemlja bila u minusu nakon nogometnog prvenstva? njemačka je prije 35-40 godina bila još uvijek ruševina. i onda su dobili olimpijske igre 1972. svjetsko prvenstvo u nogometu 1974. ta 2 sportska događaja su doprinijela izgradnji tisuće kilometara autoceste te kompletno novih infrastruktura nekih gradova (kao što je podzemna željeznica u Muenchenu) a da ne pričamo koliko novih hotela se izgradilo. a i dan danas zarađuju jer se njihovi stadioni koriste kao turističke atrakcije. ma da ne dužim u totalnom si krivu jer stvarno ne vidiš koliko novih radnih mjesta to otvara. i još jedna stvar kad proradi koridor C5 sve te nove građevine koje će nam EP ostavit biti će nam i više nego korisne. dakle trebat gledat šta jedno EP donosi a ne samo koliko novaca će se uložit na početku već šta nam budućnost donosi!

#84:  Novi stadion u Osijeku Autor: Osječanin Post Postano: 26.09.2008. 10:43

Tko o čemu, ja o novom stadionu Razz Baš si nešto razmišljam kako bi se u Osijeku napravio moderan stadion sa što manje novaca iz gradskog proračuna. I padne mi na pamet briljantna ideja Laughing Zašto grad ne bi ponudio na natječaju nekakav model javno-privatnog vlasništva domaćim ili stranim ulagačima. Grad npr. ponudi zemljište, svu potrebnu infrastrukturu a privatni kapital izgradi stadion ali tako da ispod tribina napravi ogroman šoping centar. Lokacija recimo između obilaznice i Retfale. Stadion bi naravno morao zadovoljavati najstrože standarde za europska natjecanja. Stadion bi bio u vlasništvu grada a šoping centar u vlasništvu privatnog kapitala. Oko stadiona moglo bi se napraviti naselje koje bi gravitiralo stadionu sa svojim potrebama (dakle, ispod tribina osim svih mogućih trgovina našle bi se npr. poslovnice banaka, pošta, mala zdravstvena ustanova, kina, itd.-sve što treba jednom novom urbanom naselju oko stadiona)
Zašto ne iskoristiti zanimanje trgovačkih lanaca u Osijeku i jednim udarcem ubiti dvije muhe. Građani bi dobili novi moderan, komforan stadion sa natkrivenim tribinama, grijanim udobnim sjedalicama i kvalitetnim popratnim sadržajem a trgovački lanac prostor do kojega je u Osijeku sve teže doći. Nedjeljom bi (većinom) muški dio populacije mogao na tekme a supruge i djeca u šoping ili zabavu. I svi zadovoljni. Razz

#85:   Autor: debeli Post Postano: 26.09.2008. 12:22

mislim da tvoja ideja ugrožava egzistenciju Ise i njegovih pajdaša, jer bi trgovački centri nudili špice po akcijskim cjenama, a Iso to ne bi mogao pratiti.

A što se tiče potreba za stadionom, mislim da bi NK Osijek bez ikakvih problema mogao igrati i na srednjiki, jer u europi nece sigurno igrat.

#86:   Autor: Osječanin Post Postano: 05.02.2009. 11:22

Opet je potražnja za zemljištem za šoping centre u Osijeku. Zato predlažem opet isto. Dajmo im zemljište i infrastrukturu, oni neka naprave moderan stadion a ispod tribina veeliki šoping centar. Stadion gradu, šoping centar privatnom investitoru i svi zadovoljni! Smile

#87:   Autor: 031maja Post Postano: 08.02.2009. 1:20

Osječanin je napisao/la: ›
Tko o čemu, ja o novom stadionu Razz Baš si nešto razmišljam kako bi se u Osijeku napravio moderan stadion sa što manje novaca iz gradskog proračuna. I padne mi na pamet briljantna ideja Laughing Zašto grad ne bi ponudio na natječaju nekakav model javno-privatnog vlasništva domaćim ili stranim ulagačima. Grad npr. ponudi zemljište, svu potrebnu infrastrukturu a privatni kapital izgradi stadion ali tako da ispod tribina napravi ogroman šoping centar. Lokacija recimo između obilaznice i Retfale. Stadion bi naravno morao zadovoljavati najstrože standarde za europska natjecanja. Stadion bi bio u vlasništvu grada a šoping centar u vlasništvu privatnog kapitala. Oko stadiona moglo bi se napraviti naselje koje bi gravitiralo stadionu sa svojim potrebama (dakle, ispod tribina osim svih mogućih trgovina našle bi se npr. poslovnice banaka, pošta, mala zdravstvena ustanova, kina, itd.-sve što treba jednom novom urbanom naselju oko stadiona)
Zašto ne iskoristiti zanimanje trgovačkih lanaca u Osijeku i jednim udarcem ubiti dvije muhe. Građani bi dobili novi moderan, komforan stadion sa natkrivenim tribinama, grijanim udobnim sjedalicama i kvalitetnim popratnim sadržajem a trgovački lanac prostor do kojega je u Osijeku sve teže doći. Nedjeljom bi (većinom) muški dio populacije mogao na tekme a supruge i djeca u šoping ili zabavu. I svi zadovoljni. Razz
eeeh moj Osječanine, nije svima stadion centar svijeta kao meni i tebi Smile

#88:   Autor: lavic Post Postano: 08.02.2009. 8:05

s obzirom koliko je posjecenost osijeckog stadiona, mislim da bilokakva investicija u novi stadion nema apsolutno nikakvu podlogu. i ovaj sadasnji je predobar za one koji igraju na njemu...

#89:   Autor: Osječanin Post Postano: 10.02.2009. 9:27

031maja je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la: ›
Tko o čemu, ja o novom stadionu Razz Baš si nešto razmišljam kako bi se u Osijeku napravio moderan stadion sa što manje novaca iz gradskog proračuna. I padne mi na pamet briljantna ideja Laughing Zašto grad ne bi ponudio na natječaju nekakav model javno-privatnog vlasništva domaćim ili stranim ulagačima. Grad npr. ponudi zemljište, svu potrebnu infrastrukturu a privatni kapital izgradi stadion ali tako da ispod tribina napravi ogroman šoping centar. Lokacija recimo između obilaznice i Retfale. Stadion bi naravno morao zadovoljavati najstrože standarde za europska natjecanja. Stadion bi bio u vlasništvu grada a šoping centar u vlasništvu privatnog kapitala. Oko stadiona moglo bi se napraviti naselje koje bi gravitiralo stadionu sa svojim potrebama (dakle, ispod tribina osim svih mogućih trgovina našle bi se npr. poslovnice banaka, pošta, mala zdravstvena ustanova, kina, itd.-sve što treba jednom novom urbanom naselju oko stadiona)
Zašto ne iskoristiti zanimanje trgovačkih lanaca u Osijeku i jednim udarcem ubiti dvije muhe. Građani bi dobili novi moderan, komforan stadion sa natkrivenim tribinama, grijanim udobnim sjedalicama i kvalitetnim popratnim sadržajem a trgovački lanac prostor do kojega je u Osijeku sve teže doći. Nedjeljom bi (većinom) muški dio populacije mogao na tekme a supruge i djeca u šoping ili zabavu. I svi zadovoljni. Razz
eeeh moj Osječanine, nije svima stadion centar svijeta kao meni i tebi Smile


Ma nije samo to Majo. Zašto ne iskoristiti zanimanje stranih ulagača za gradnju šoping centara u Osijeku pa uz malo truda i novaca dobiti novi stadion... Razz
Osijek031.com » Sport » Gradski vrt (NK Osijek) - novi izgled!


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::