Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Politika » GOGO ili Nova Osječka Priča [Tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko?]

#1:  GOGO ili Nova Osječka Priča [Tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko?] Autor: milo_moje Post Postano: 21.04.2013. 0:17

Kopam po njuškalu i naiđem na reklamu gogo.hr, i vidim ja Građanska Opcija Grada Osijeka. Miroslav Šimić, novi predsjednik GV, osnovao opciju. I sada se ja pitam, da li smo mi to već doživjeli sa matkovićem i njegovom NOP ili se dešava nešto novo, poštenije.

#2:  Re: GOGO ili Nova Osječka Priča Autor: JuraIzBunara Post Postano: 21.04.2013. 13:34

koliko vidim nije Matković u ovoj ekipi, on je sad s Ružom i Karamakrom... taj GOGO su nekakvi nepoznati ljudi, nepoznati na političkoj sceni Osijeka... meni su dobri oni njihovi papiri, samo su dali posla HDSSBu da ih moraju skidati Very Happy barem nisu napravili smeće po ulici kao oni Đapićevi letci iz prošle kampanje, iako su mi i oni bili fora... u stvari su ti Đapićevi letci govorili 2009. ono što sad svi govore Very Happy ajde da vidimo što će Šimić napraviti...

#3:  GOGO - tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko? Autor: Leteci mungos Post Postano: 26.04.2013. 11:52

W.M. Felt je napisao/la: › Glasat ću za GOGO, pa barem da gledamo neka nova lica, iako i tu nema nikakvih garancija, samo prilika.
Jesu li ti iz GOGO-a doista novi ljudi?

Imena su mi nepoznata, ali mozda su samo bili stranacki marginalci. Ili nisu bili?!

Tko pozna te ljude?

Ovako na prvu mi djeluju ok, mladi ljudi, sposobni, obrazovani, a ako nemaju tu mrlju iz proslosti - onda bih mogao ozbiljno razmisliti o glasanju za njih (bar kad je Gradsko vijece u pitanju).

Ono sto mi se svidjelo je Simiceva proaktivnost i odlucnost oko cirkusa koji je izbio kad HDSSB nije priznao smjenu Vrbosica.

#4:   Autor: padobranac Post Postano: 26.04.2013. 11:57

Nije to samo njegova zasluga. Da se ostali vijecnici nisu zdusno pridruzili, pritom riskirajuci tj gubeci svoje pozicije u nadzornim odborima, ne bi od tog bilo nista.

#5:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 26.04.2013. 12:01

padobranac je napisao/la: › Nije to samo njegova zasluga. Da se ostali vijecnici nisu zdusno pridruzili, pritom riskirajuci tj gubeci svoje pozicije u nadzornim odborima, ne bi od tog bilo nista.
Istina. Svima ide zasluga za dogovor i rusenje predsjednika ogrezlog u nepotizam.

No, Simic nije na tome stao. Nastavio je borbu, odrzavao pressice, cak podigao i kaznenu prijavu, ako sam dobro skuzio.

Jel' on bio u nekoj stranci prije? Kojoj? Sto je s ostalima s GOGO liste?


Meni su ti ljudi nepoznati (osim mozda iz vidjenja), ali to nije nuzno losa stvar. Mozda cak i dobra... ;-)

#6:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 26.04.2013. 12:32


#7:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 26.04.2013. 12:54

Ah i ja sam lamer... k'o da internet ne postoji ;-)

www.gogo.hr - pri dnu je popis ljudi s osnovnim informacijama... prije par dana niej bilo toga...

Uglavnom, dosta zanimljivo sve to djeluje. Vrlo, vrlo zanimljivo. Treba malo vise akcije i aktivnosti, program, ideje. Cekamo...

Za sada ovo ulijeva nadu...

#8:  Re: GOGO - tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko? Autor: milo_moje Post Postano: 26.04.2013. 13:15

kako na mojoj temi nema novih postova http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=44375 prebacit ću komentiranje ovdje.


Leteci mungos je napisao/la: ›
No, Simic nije na tome stao. Nastavio je borbu, odrzavao pressice, cak podigao i kaznenu prijavu, ako sam dobro skuzio.

Jel' on bio u nekoj stranci prije? Kojoj? Sto je s ostalima s GOGO liste?
Meni su ti ljudi nepoznati (osim mozda iz vidjenja), ali to nije nuzno losa stvar. Mozda cak i dobra... ;-)


Ako sam dobro pratio dosadašnja politička previranja, bilo je riječi da su Šimić kao i Bubalo bili mlade snage HDZ-a.

#9:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 26.04.2013. 13:35

Leteci mungos je napisao/la: ›
Uglavnom, dosta zanimljivo sve to djeluje. Vrlo, vrlo zanimljivo. Treba malo vise akcije i aktivnosti, program, ideje. Cekamo...

Za sada ovo ulijeva nadu...


Savjet za listu GOGO unaprijed. Nemojte praviti listu ideja, odnosno želja, koju ćete lažno nazvati "program". To su napravili svi ostali kandidati. Nitko, ali baš nitko, nije napisao kako misli financirati te ideje, recimo Đapić, Pecnik, itd.
Vrkić nije objavio nikakav program, ali ima nekakve prezentacije ideja po četvrtima, koje su urnebesno smiješne, ili žalosne, kako kome. Ili bare nemojte napisati "financirat ćemo iz EU fondova" (tamo dijele lovu svakakvim budalama, pa i u Osijeku), jer je i to smiješno ili žalosno, kako kome.

Grad Osijek raspolaže sa 350-400 milijuna kuna godišnje, od čega je barem 3/4 unaprijed potrošeno (kao i na državnoj razini, nikada se nismo odmaknuli od komunizma). Prema tome, laprdanje o fondovima godpodarske pomoći, ulaganjima u oronule zgrade, high tech digitalnom gradu i slične stvari, to je ispod svake razine. Ponovit ću, bolje nikakav program nego hrpa gluposti.

milo_moje je napisao/la: ›
Ako sam dobro pratio dosadašnja politička previranja, bilo je riječi da su Šimić kao i Bubalo bili mlade snage HDZ-a.


Što se može saznati iz medija, Šimić je jedini politički aktivan u prošlosti, i to loše. Međutim, ako ništa drugo, bio je uvijek sporedan lik, nije se (barem koliko znamo) okoristio politikom, a pretpostavljam, da se htio uhljebiti, ostao bi na Hdz-ovoj listi, ili već nekoj drugoj, po potrebi. Za ovaj potez ipak je potrebna stanovita hrabrost i rizik. Objašnjenje je možda u tome što čovjek, koliko možemo saznati na njihovoj stranici, nije ovisan o politici, jer ima neovisnu poduzetničku karijeru.

Ljudi iz Gogo potenciraju činjenicu da ne ovise o plitici, strankama, da su novi, afirmirani u svojim poslovima, i to je dovoljno da se istaknu ispred drugih kandidata.

#10:   Autor: DonQuijote Post Postano: 26.04.2013. 13:46

Hm, po imenima za većinu nikad nisam čuo. Vidim da su po godištu dosta njih blizu, '74.-'76., moguće neka ekipa. Generalno su dovoljno stari da su se već davno mogli negdje politički uhljebiti, da im je to bio cilj. U svakom slučaju, treba ih držati na oku.

#11:   Autor: padobranac Post Postano: 26.04.2013. 13:53

Poznajem ovog Sasu Lalica, vrijedan i poduzetan.
Od rijeci. Pragmatican. Moje preporuke.

#12:   Autor: padobranac Post Postano: 26.04.2013. 14:04

Citat: "..sigurni u svoju viziju Osijeka i ideje kako riješiti probleme u općem interesu građana.."
"..kad gradskim službama bude upravljao menadžer s jasnom vizijom razvoja Osijeka.."
Ne bi bilo lose da podijele s nama tu viziju..
Koje probleme su prepoznali i kako ih misle riješiti?
Trenutno im je prica prilicno suplja i/ili mistificirana..
Njihova kampanja svodi se na to da oni jos nisu blatnjavi..

#13:   Autor: JuraIzBunara Post Postano: 27.04.2013. 22:16

Trenutno im je prica prilicno suplja i/ili mistificirana..
Njihova kampanja svodi se na to da oni jos nisu blatnjavi..[/quote]

Meni je za sada dovoljno da nisu blatnjavi...i slažem se da ni ne trebaju pretjerivati s programima, ovo što drugi pričaju je često tragikomično... fora bi bila da uđu u Gradsko vijeće da vidimo jesu li stvarno tako vjerodostojni i dosljedni... Šimić je na kraju mandata pokazao da mu je naraslo nešto među nogama, bilo bi super da tako i ostane

#14:   Autor: lega imaš kunu Post Postano: 28.04.2013. 9:14

Svaka nova opcija je dobrodošla pa tako i ovaj Gogo...no, obzirom da je gospodarstvo do temelja razrušeno, sumnjam da bilo koja opcija koja pobijedi može nešto napraviti...Oporavak Osijeka u gospodarskom smislu nije moguć bez proteka cca 20-tak godina intenzivnog rada i rasta....samo, pitam se - rada na čemu, u čemu, gdje? Da nije kojim slučajem Gogo - plasačica Gogo?..Smile No, kako god, pozdravljam ideju kao pojavnost nečega novog.

#15:   Autor: crna ruka Post Postano: 28.04.2013. 14:38

Gdje se Glavni GOGO nalazi u priči o osječkoj STAmbenoj zadruzi ili je dečec investirao na obalnom pojasu, hehehehhe.. Natovaren je do bola...

#16:   Autor: milo_moje Post Postano: 28.04.2013. 23:32

crna ruka je napisao/la: ›
Gdje se Glavni GOGO nalazi u priči o osječkoj STAmbenoj zadruzi ili je dečec investirao na obalnom pojasu, hehehehhe.. Natovaren je do bola...

Ako imaš kakvu provjerenu informaciju, slobodno je postavi, poslije 19.05. biće nam kasno da otkrivamo toplu vodu

#17:   Autor: Baudolino Post Postano: 29.04.2013. 14:47

crna ruka je napisao/la: ›
Gdje se Glavni GOGO nalazi u priči o osječkoj STAmbenoj zadruzi ili je dečec investirao na obalnom pojasu, hehehehhe.. Natovaren je do bola...


Ako već podmećeš, daj malo pametnije.

#18:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 29.04.2013. 16:05

Provjerite o čemu je riječ, pa ako vas je privukla, za početak je dovoljno da udijelite lajk

https://www.facebook.com/GO.Osijek/info

#19:   Autor: HDSSB-L Post Postano: 30.04.2013. 22:12

Evil Poodingh je napisao/la: ›
Provjerite o čemu je riječ, pa ako vas je privukla, za početak je dovoljno da udijelite lajk

https://www.facebook.com/GO.Osijek/info


Nije li gos. Simic radi navodno u jednoj osjeckoj firmi a zapravo bio u HDZ_u i tamo radio! t.j. primao placu u firmi a radio za HDZ!

#20:   Autor: Zorro Os Post Postano: 30.04.2013. 22:40

HDSSB-L je napisao/la (Pogledaj post): ›
Evil Poodingh je napisao/la: ›
Provjerite o čemu je riječ, pa ako vas je privukla, za početak je dovoljno da udijelite lajk

https://www.facebook.com/GO.Osijek/info


Nije li gos. Simic radi navodno u jednoj osjeckoj firmi a zapravo bio u HDZ_u i tamo radio! t.j. primao placu u firmi a radio za HDZ!


Prestani se sramotiti i lupetati takve gluposti.

#21:   Autor: HDSSB-L Post Postano: 30.04.2013. 23:17

Zorro Os je napisao/la: ›
HDSSB-L je napisao/la (Pogledaj post): ›
Evil Poodingh je napisao/la: ›
Provjerite o čemu je riječ, pa ako vas je privukla, za početak je dovoljno da udijelite lajk

https://www.facebook.com/GO.Osijek/info


Nije li gos. Simic radi navodno u jednoj osjeckoj firmi a zapravo bio u HDZ_u i tamo radio! t.j. primao placu u firmi a radio za HDZ!


Prestani se sramotiti i lupetati takve gluposti.


Provjereno! A sada ti vjeruj ili nemoj!

#22:  Re: GOGO ili Nova Osječka Priča [Tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko?] Autor: Zorro Os Post Postano: 30.04.2013. 23:26

Prijatelju bez neke loše namjere moram ti reći da si jako loše obavješten.
Šimić je zamoljen da se vrati u politiku jer se nije više htio baviti time.I čovjek je 100 % nekorupiran i pošten. Ulazi u ovo čistih namjera ali samo kao razlog da privuče mlađe glasače za jednog od kandidata.Probaj zbrojiti 2+2 i sve će ti biti jasno.

#23:   Autor: simo031 Post Postano: 30.04.2013. 23:31

2+2 u politici mogu biti i 5, ako tako odgovara političarima.

#24:   Autor: zaljubljena u Osijek Post Postano: 01.05.2013. 0:08

HDSSB-L je napisao/la: ›
Zorro Os je napisao/la: ›
HDSSB-L je napisao/la (Pogledaj post): ›
Evil Poodingh je napisao/la: ›
Provjerite o čemu je riječ, pa ako vas je privukla, za početak je dovoljno da udijelite lajk

https://www.facebook.com/GO.Osijek/info


Nije li gos. Simic radi navodno u jednoj osjeckoj firmi a zapravo bio u HDZ_u i tamo radio! t.j. primao placu u firmi a radio za HDZ!


Prestani se sramotiti i lupetati takve gluposti.


Provjereno! A sada ti vjeruj ili nemoj!

Ni ti ni @crna ruka niste nam ovdje pružili konkretne dokaze, a od "rekla-kazala" nam je već pun kufer.

#25:   Autor: HDSSB-L Post Postano: 01.05.2013. 9:06

Zorro Os je napisao/la: ›
Prijatelju bez neke loše namjere moram ti reći da si jako loše obavješten.
Šimić je zamoljen da se vrati u politiku jer se nije više htio baviti time.I čovjek je 100 % nekorupiran i pošten. Ulazi u ovo čistih namjera ali samo kao razlog da privuče mlađe glasače za jednog od kandidata.Probaj zbrojiti 2+2 i sve će ti biti jasno.


A za kojeg on to skuplja glasace??..

#26:   Autor: Zorro Os Post Postano: 01.05.2013. 19:17

[/quote]
Ni ti ni @crna ruka niste nam ovdje pružili konkretne dokaze, a od "rekla-kazala" nam je već pun kufer.[/quote]

Draga zaljubljenice u Osijek aposlutno ste u pravu.Ali nažalost ja sam samo malo miš u velikom krugu.Stjecajem oklonosti na mjestu gdje sam u kontaktu sa svime time i sa svima njima (Naravno osim HDSSB-a) tako da puno toga znam ali sam nažalost ograničen sa onim šta smijem reći.Registrirao sam se jer nisam mogao trpiti količinu gluposti koji neki sipaju ovdje.Mogu vas uvjeriti u nešto ne postoji nikakav skiriveni plan.Plan je da se sruši HDSSB sa vlasti i mogu vam reći da svi na tome rade zajedno bez obzira šta čitate i gledate.Došlo je do zajdničke odluke da se dalje ovako ne može.
Mene jedino brine da se izbori ne prtvore jedino u rušenje HDSSB-a i ništa drugo.
Da se poslje ne zapitamo svi ok srušili smo HDSSB i šta sada?Nadam se da do toga neće doći i žao mi je da se više ne govori kao popraviti stanje a manje o novim aferama HDSSB-a koje u zadnje vrijeme izbijaju svaki dan barem jedna.
I nije istina da svi ulaze u ovu utrku da si osiguraju poslove novac i prvilegije, ulaze sa čistim namjerama ali da li je to dovoljno nažalost samo vrijeme može pokazati.

#27:   Autor: zaljubljena u Osijek Post Postano: 01.05.2013. 19:50

Da su svi za rušenje HDSSB-a je jasno vidljivo i o tome nema zbora.
Kad ja kandidate pitam za programe ili kako ih misle ostvariti - onda me ovdje neki likovi tituliraju raznim pogrdnim imenima jer je očito da očekuju neku korist od dolaska njihovih odabranika na vlast.
Već sam rekla da se kod nas uvijek glasa "protiv" jer je puno lakše biti oporba i pisati kako su vladajući malo dobrog napravili, izvlačiti njihovo prljavo rublje na javu i čekati "svojih 5 minuta". A kad dođu na vlast.... povijest se ponavlja do slijedećih izbora Sad

Nije dovoljno ŽELJETI bolje... mora se ZNATI KAKO.

#28:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 02.05.2013. 23:24

HDSSB-L je napisao/la (Pogledaj post): ›
Zorro Os je napisao/la: ›
HDSSB-L je napisao/la (Pogledaj post): ›
Evil Poodingh je napisao/la: ›
Provjerite o čemu je riječ, pa ako vas je privukla, za početak je dovoljno da udijelite lajk

https://www.facebook.com/GO.Osijek/info


Nije li gos. Simic radi navodno u jednoj osjeckoj firmi a zapravo bio u HDZ_u i tamo radio! t.j. primao placu u firmi a radio za HDZ!


Prestani se sramotiti i lupetati takve gluposti.


Provjereno! A sada ti vjeruj ili nemoj!


Miroslav Šimić već 10 godina radi u Krašu, a posljednjih nekoliko kao Regionalni Rukovoditelj prodaje... Njemu ne treba HDZ niti ikakva gradska firma. A i na nezavisnih listama ne smiju biti članovi niti jedne stranke

#29:   Autor: legica21 Post Postano: 03.05.2013. 9:34

Neke ljude sa te liste privatno poznajem... i samo mogu reći - thumbs up!

Zadnja promjena: legica21; 03.05.2013. 13:03; ukupno mijenjano 1 put.

#30:   Autor: crna ruka Post Postano: 03.05.2013. 13:02

GOGO?? do sad nisam prokljuvio igra li dječec za SDP ili HDZ. Sve ostalo je nebitno u cijeloj priči. A sad nek piše ko šta hoće..

#31:   Autor: HDSSB-L Post Postano: 03.05.2013. 14:48

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/946473_10200693687161091_265159895_n.jpg

#32:   Autor: HDSSB-L Post Postano: 03.05.2013. 14:49

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/p480x480/11859_10200693689641153_840184418_n.jpg

#33:   Autor: legica21 Post Postano: 03.05.2013. 15:08

Ako opet hdssb dobije izbore... od sveg srca želim da osijek propadne...neka se zatvori i ovo malo što ima... i svi ćemo u BIH...a svaku onu budalu koja glasa za njih, poslati znanstvenicima na promatranje...

#34:   Autor: simo031 Post Postano: 03.05.2013. 15:11

legica21 je napisao/la: ›
Ako opet hdssb dobije izbore... od sveg srca želim da osijek propadne...neka se zatvori i ovo malo što ima... i svi ćemo u BIH...a svaku onu budalu koja glasa za njih, poslati znanstvenicima na promatranje...

Stvarno ne znam što ti je ovo trebalo?

#35:   Autor: audiworld Post Postano: 03.05.2013. 15:12

Ima žena pravo

#36:   Autor: audiworld Post Postano: 03.05.2013. 15:16

HDSSB-L je napisao/la (Pogledaj post): › https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/946473_10200693687161091_265159895_n.jpg


Tražim ja taj tvoj izvor, ali 0 bodova. Koji uzorak.kada, gdje, zašto itd.?

#37:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 03.05.2013. 15:19

Svaka anketa drugačija, jebeš ankete, 19.5. u večernjim satima će se tek početi pojavljivati one prave "ankete" tj. njihovi rezultati...

Do tada je sve samo mazanje očiju, i kupovanje anketa, od strane određenih stranaka. Kladim se da firme koje se bave statistikama i sl. najviše zarađuju upravo u predizborno vrijeme...

No, u međuvremenu, da se vratimo na temu, zamolio bih sve da pročitaju ovo:
http://gogo.hr/index.php/86-novosti/159-sretan-vam-prvi-svibnja

#38:   Autor: audiworld Post Postano: 03.05.2013. 15:25

Nije moja opcija Šimić iako sam mu potpisao.za ove je gospodin i ono u Rtf kada se Bubi uzmucao i uzj***o bio je win.

#39:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 03.05.2013. 15:27

Bez brige, još je tu 15 dana prilike da te uvjeri i postane tvoja opcija Wink

#40:   Autor: simo031 Post Postano: 03.05.2013. 15:29

audiworld je napisao/la (Pogledaj post): › Ima žena pravo

legica21 je napisao/la: ›
Ako opet hdssb dobije izbore... od sveg srca želim da osijek propadne...neka se zatvori i ovo malo što ima... i svi ćemo u BIH...a svaku onu budalu koja glasa za njih, poslati znanstvenicima na promatranje...

     Red govora mržnje potom red vrijeđanja, i odmah se nađe obožavatelj. Bravo!

HDSSB-e će vjerojatno opet dobiti izbore, Osijek niti zbog toga, niti zbog nečeg drugog neće propasti, u BIH će seliti oni koji to mogu i žele, a na opservaciju će ići oni kojima to doista treba.

Doista mislim da je daljnje odgovaranje na plitke provokacije besmisleno, i stoga te pozdravljam i želim tebi i tvojima puno sreće na izborima. L.P.

#41:   Autor: audiworld Post Postano: 03.05.2013. 15:30

Sorry lega, ali teško..l cijenim čovjeka, ok je, ali to je to... Cijenima ja i Pecnika(iako za gradonačelnika nije) i Vidovića, Vrkića, čak i Đapone ima jedva prolaznu ocjenu. Ali ovi su krš i to treba mijenjati, ali ne samo njih mijenjati nego uništiti taj klijentelizam ili ga barem svesti na minimum

#42:   Autor: audiworld Post Postano: 03.05.2013. 15:31

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
audiworld je napisao/la (Pogledaj post): › Ima žena pravo

legica21 je napisao/la: ›
Ako opet hdssb dobije izbore... od sveg srca želim da osijek propadne...neka se zatvori i ovo malo što ima... i svi ćemo u BIH...a svaku onu budalu koja glasa za njih, poslati znanstvenicima na promatranje...

     Red govora mržnje potom red vrijeđanja, i odmah se nađe obožavatelj. Bravo!

HDSSB-e će vjerojatno opet dobiti izbore, Osijek niti zbog toga, niti zbog nečeg drugog neće propasti, u BIH će seliti oni koji to mogu i žele, a na opservaciju će ići oni kojima to doista treba.

Doista mislim da je daljnje odgovaranje na plitke provokacije besmisleno, i stoga te pozdravljam i želim tebi i tvojima puno sreće na izborima. L.P.


Dobit će izbore, aham....

#43:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 03.05.2013. 15:34

Realna situacija je takva da Županiju, nažalost dobijaju sigurno i uvjerljivo.

Grad će biti gust, ići će se u drugi krug, Bubalo je favorit i postoji mogućnost da ostane gradonačelnik...

Ali, gradsko vijeće, odnosno većinu u njemu neće imati sigurno, osim ako netko ne pregrize jezik, sam sebi stavi omču oko vrata i proda se, te digne ruku za njih, što ne bi bilo čudno, jer na takve smo stvari s njima već navikli

#44:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 03.05.2013. 15:35

Ono što me najviše boli su njihove krilatice tipa: "Da nije bilo Glavaša, sada bi ti ovdje pisao ćirilicom. I što je najgore, tu spiku je puno ljudi 'popušilo'

#45:   Autor: audiworld Post Postano: 03.05.2013. 15:38

Vremena se mijenjaju..nažalost slažem se za Županiju, previše je tamo nepismenih i zatucanih. Grad, nadam se, druga priča. Gv nemaju sigurno i tu su popušili 100%. samo treba osluškivati ljude na ulici... Sve ćeš shvatiti. 2009. Vs. 2013. nebo i zemlja

#46:   Autor: simo031 Post Postano: 03.05.2013. 15:41

audiworld je napisao/la: ›


Dobit će izbore, aham....

I tad će do slijedećih prestati ova sranja po forumima.

#47:   Autor: audiworld Post Postano: 03.05.2013. 15:42

Ako nekim čudom dobiju Grad, vjeruj mi da neće...

#48:   Autor: simo031 Post Postano: 03.05.2013. 15:47

audiworld je napisao/la (Pogledaj post): › Ako nekim čudom dobiju Grad, vjeruj mi da neće...

     Mislim da je za to potrebno puno manje od čuda, no živi bili pa vidjeli...
Jedino što doista priželjkujem je da u Osijeku i županiji ne bude gore nego sad.

#49:   Autor: audiworld Post Postano: 03.05.2013. 15:51

Vidjet ćemo sve 19.5. I 2.6.

Sjećam se Medićevog proročanstva od prije dva mjeseca o pobjedi u prvom krugu, Bubija, jel... Sada je već u Glasu Bubijeva prednost u drugom krugu 2%, samo se Ribić zaigrao pa lupio 13%. a Ipsos puls koji ima najbolje ankete daje prednost Vrkiću...

#50:   Autor: simo031 Post Postano: 03.05.2013. 15:56

audiworld je napisao/la (Pogledaj post): › Vidjet ćemo sve 19.5. I 2.6.



Potpis.

#51:   Autor: mlpokn Post Postano: 03.05.2013. 18:47

Evil Poodingh je napisao/la: ›
Realna situacija je takva da Županiju, nažalost dobijaju sigurno i uvjerljivo.

Grad će biti gust, ići će se u drugi krug, Bubalo je favorit i postoji mogućnost da ostane gradonačelnik...

Ali, gradsko vijeće, odnosno većinu u njemu neće imati sigurno, osim ako netko ne pregrize jezik, sam sebi stavi omču oko vrata i proda se, te digne ruku za njih, što ne bi bilo čudno, jer na takve smo stvari s njima već navikli


Očekujem koaliciju SDP-HNS-HDZ. Trajat će par mjeseci kao i ono 2008 SDP-HSP Smile
To znači novi izbori kad se ne izglasa proračun iza nove godine.

#52:   Autor: zaljubljena u Osijek Post Postano: 03.05.2013. 22:15

mlpokn je napisao/la: ›
Evil Poodingh je napisao/la: ›
Realna situacija je takva da Županiju, nažalost dobijaju sigurno i uvjerljivo.

Grad će biti gust, ići će se u drugi krug, Bubalo je favorit i postoji mogućnost da ostane gradonačelnik...

Ali, gradsko vijeće, odnosno većinu u njemu neće imati sigurno, osim ako netko ne pregrize jezik, sam sebi stavi omču oko vrata i proda se, te digne ruku za njih, što ne bi bilo čudno, jer na takve smo stvari s njima već navikli


Očekujem koaliciju SDP-HNS-HDZ. Trajat će par mjeseci kao i ono 2008 SDP-HSP Smile
To znači novi izbori kad se ne izglasa proračun iza nove godine.

Zloguhi proroče Wink

#53:   Autor: HDSSB-L Post Postano: 04.05.2013. 0:14

zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›
mlpokn je napisao/la: ›
Evil Poodingh je napisao/la: ›
Realna situacija je takva da Županiju, nažalost dobijaju sigurno i uvjerljivo.

Grad će biti gust, ići će se u drugi krug, Bubalo je favorit i postoji mogućnost da ostane gradonačelnik...

Ali, gradsko vijeće, odnosno većinu u njemu neće imati sigurno, osim ako netko ne pregrize jezik, sam sebi stavi omču oko vrata i proda se, te digne ruku za njih, što ne bi bilo čudno, jer na takve smo stvari s njima već navikli




Očekujem koaliciju SDP-HNS-HDZ. Trajat će par mjeseci kao i ono 2008 SDP-HSP Smile
To znači novi izbori kad se ne izglasa proračun iza nove godine.

Zloguhi proroče Wink


U potpunosti istina!

#54:   Autor: mlpokn Post Postano: 05.05.2013. 12:52

Naravno da je istina. Mjenajt će se kombinacije ali rezultat će biti isti. Novi izobri! S tim da će na idućim izborima vjerovatno i GOGO upast u vijeće, SDP još malo pasti jer nema oporavka i ljudi će biti zbunjeni kak nam nije bolje u EU Embarassed

#55:  Re: GOGO ili Nova Osječka Priča [Tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko?] Autor: Miroslav Šimić Post Postano: 05.05.2013. 21:36

Prije svega zahvaljujem se svima na interesu za listu GOGO.
Radi se o grupi relativno mladih ljudi, neovisnih o politici, koji su većinom obiteljski, poslovno uspješni građani. Prije nepunih mjesec dana odlučili smo preuzeti odgovornost i kandidirati se na sljedećim izborima.
Namjera nam je ponuditi građanima tim ljudi za koje smatramo da mogu biti kvalitetni gradski vijećnici.
Iako GOGO čini kvalitetan tim (možete se uvjeriti na www.gogo.hr ) i sve naše poruke ići će u pravcu predstavljanja sposobnosti članova tog tima, razumljivo mi je da se, bar na početku, najviše pitanja i interesa veže uz mene.
Ja sam jedini kandidat s naše liste koji se aktivnije bavio politikom ali uvijek kao hobijem. Nikada nisam primao osobni dohodak iz državnog, lokalnog ili stranačkog proračuna. Po uvjerenju sam demokršćanin. Mislim da to za lokalnu politiku nije bitno pa se tako na listi GOGO nalaze ljudi različitih ideoloških svjetonazora. Ipak svoje demokršćanstvo naglašavam jer imam potrebu, a mislim i obavezu, napisati nekoliko rečenica o svom političkom putu.
Politikom se bavim petnaestak godina. Bio sam član HDZ-a do 2000. godine. Kada sam vidio da se niti nakon gubitka izbora HDZ neće pretvoriti u modernu demokršćansku stranku otišao sam iz nje i bio jedan od osnivača Demokratskog centra. Ta stranka nije uspjela postati bitan politički faktor, a ja se nakon DC-a nisam angažirao u niti jednoj drugoj stranci. I danas navijam za to da se na hrvatskoj političkoj sceni isprofilira prava demokršćanska opcija kojoj ću moći dati svoj glas. Na žalost to se još nije dogodilo. 2009. se na poziv Gordana Matkovića (kojeg poznajem dugi niz godina) priključujem njegovoj nezavisnoj listi i s nje ulazim u Gradsko vijeće. Odlazak većine mojih kolega s te liste u HDSSB razočarao me. Više puta sam odbio poziv da se uključim u HDSSB jer to nije stranka koja zastupa meni bliske svjetonazore.
Cijeli mandat ostao sam nezavisni vijećnik u Gradskom vijeću i trudio se taj posao obavljati što bolje. Iako sam kao vijećnik uticao na donošenje nekoliko važnijih odluka u Vijeću (posebno sam ponosan na smanjenje cijene vrtića za pojedine skupine građana), široj javnosti postao sam poznat borbom za smanjenje komunalnog doprinosa i smjenom profesora Josipa Vrbošića s mjesta predsjednika Gradskog vijeća.
Politiku volim ali samo kao hobi. Ne namjeravam postati profesionalni političar. Imam izgrađenu poslovnu karijeru, trenutno radim na mjestu regionalnog rukovoditelja u Krašu. Oženjen sam, otac tri kćeri.
Namjeravam se povremeno uključivati u rasprave na forumu i pokušati odgovoriti na sva konstruktivna pitanja. Hvala vam na pažnji.

#56:   Autor: milo_moje Post Postano: 05.05.2013. 21:55

Dobrodošli na forum, vjerujem da će biti zanimljivih pitanja.

#57:  Re: GOGO ili Nova Osječka Priča [Tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko?] Autor: Miroslav Šimić Post Postano: 05.05.2013. 22:03

Hvala na dobrodošlici! Siguran sam da hoće Smile

#58:  Re: GOGO ili Nova Osječka Priča [Tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko?] Autor: simo031 Post Postano: 05.05.2013. 22:03

Miroslav Šimić je napisao/la (Pogledaj post): › ...

     Dobro nam došli !
Pohvalno je što ste se (kao i g. Varga) odlučili na direktnu komunikaciju sa biračima i to Vam je zasigurno plus.
 A moram Vam i čestitat. Kao hobi političar ste uspjeli za relativno kratko vrijeme tri puta promijeniti stranku. To neki profesionalci nisu uspjeli za puno duži vremenski period. Smile Teško da će te bavljenje politikom moći održati na nivou hobija. Ako se Vi ne budete profesionalno bavili politikom, ona će se svakako baviti sa Vama. Jednom političar, uvijek političar. Obilježeni ste za cijeli život. Bilo pozitivno, ili negativno.
Sretno!

#59:   Autor: zaljubljena u Osijek Post Postano: 05.05.2013. 23:10

Dobro došli na forum!

Mada će mi neki likovi ovdje opet "crtati rogove" - kao i drugim kandidatima, i Vama ću postavljati pitanja o programu koji nudite. Naravno, i kojim sredstvima ćete ostvarivati ponuđene programe.
Dakle... kako izgleda i gdje možemo pročitati vaš program?

#60:   Autor: Carobnica Post Postano: 06.05.2013. 23:14

Dobrodošli!

Super mi je vidjeti mlade i uspješne visokoobrazovane koji do sada nisu imali doticaja s politikom.

Ako smijem, postavila bih par pitanja (smiju odgovoriti i drugi političari i kandidati):
1. hoćete li graditi poslovne zone?

2. kako, konkretno, mislite privući ulagače u Osijek? Koje taktičke poteze i na koji operativni način ih mislite privlačiti?! Ovi sada puno pričaju, ali nema ne samo rezultata, nego ni djelovanja. Zabili se tu u Osijeku i čekaju.

Ok, oni ni ne mogu nigdje ići, jer gdje god se pojave se moraju sramotiti kao stranka ratnog zločinca, ali mene zanima kako vi to konkretno mislite raditi?! Neki od vas imaju firme, kako oni mogu svoje iskustvo i znanje upregnuti?

#61:   Autor: audiworld Post Postano: 06.05.2013. 23:27

Miroslave dobrodošli!

Osobno moj glas neće ići Vama, ali mi se činite kao normalan čovjek. Kod mene imate simpatije nakon pojavljivanja u Gč Retfala kada je klaun Bubi ispao uistinu klaun. Njegov izraz lica ostat će mi zauvijek u sjećanju. Iskreno Vam želim da uđete u GV i da ostanete što dalje od HDSSB-a!

#62:   Autor: Carobnica Post Postano: 06.05.2013. 23:32

Slažem se, ono je bilo neponovljivo.

Što je s kaznenom prijavom protiv Vrbošića?

#63:   Autor: krvavi_perec Post Postano: 07.05.2013. 10:09

audiworld je napisao/la: ›
Miroslave dobrodošli!

Osobno moj glas neće ići Vama, ali mi se činite kao normalan čovjek. Kod mene imate simpatije nakon pojavljivanja u Gč Retfala kada je klaun Bubi ispao uistinu klaun. Njegov izraz lica ostat će mi zauvijek u sjećanju. Iskreno Vam želim da uđete u GV i da ostanete što dalje od HDSSB-a!


Ovo je definitivno trenutak koji će ostati zapamćen dokle god je grada Osijeka Very Happy

Gospodine Šimić, također imate moje simpatije i želim vam što bolji uspjeh i da uvijek ostanete vjerni sebi i onome u što vjerujete.

#64:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 07.05.2013. 11:10

Gospodinu Šimiću pohvale za ovaj vid komunikacije s biračima. Možda nisam primijetio druge, ali samo je još kandidat za župana Miroslav Varga odlučio prezentirati svoje stavove na ovaj način, i baš će te dvije opcije dobiti moj glas.

GOGO će izgleda dobiti moj glas, ali ne zbog medijskih predstava poput one u gradskoj četvrti Retfala. To je možda simpatično, ali je politički potpuno irelevantno. Na pljuvanju Hdssb-a, ili bilo koga drugoga, se ne gradi kvalitetna politička opcija.

GOGO je u prednosti nad ostalim listama iz samo dva razloga - prvo, nije stranka, i ne ovisi o stranačkim okovima i osobnim interesima i frustracijama stranačkih šefova, i drugo, sastoji se od mladih ljudi koji se nisu bavili politikom, a uspjeli su u privatnom biznisu osigurati egzistenciju.

Dakle, ako se GOGO ne zezne u predstojećim danima kampanje, pa ne izbaci nekakav "gospodarski program" poput Ivice Vrkića, koji unaprijed lažno obećaje uređivanje i građenje kao da smo Dubai, a ne Osijek, ili se ne zaleti u nekakve ideološke rasprave o '41, '71, i '91 i ostala sranja, glas je siguran.

GOGO se tu ne mora ništa više posebno truditi, jer ih nekvaliteta ostalih kandidata izdiže sama od sebe. Bilo bi dovoljno da GOGO u predstojećim danima pokuša prezentirati što većem broju građana činjenicu da postoji, jer, već je sto puta napisano, u Hrvatskoj ne odlučuju glasovi internetski pismenih birača.

#65:   Autor: audiworld Post Postano: 07.05.2013. 11:31

E moj Felt...ode i ti...

Osijeku trebaju razvojni projekti, jer je grad mrtvilo. Nikakav Dubai se ne pokušava napraviti od Osijeka, samo jedan pristojan gradić od 100 000 st. I naravno, 4 godine je malo za to. U svakom slučaju, Šimiću uđite u GV i budite proaktivni.

#66:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 07.05.2013. 11:46

audiworld je napisao/la: ›
E moj Felt...ode i ti...

Osijeku trebaju razvojni projekti, jer je grad mrtvilo. Nikakav Dubai se ne pokušava napraviti od Osijeka, samo jedan pristojan gradić od 100 000 st. I naravno, 4 godine je malo za to. U svakom slučaju, Šimiću uđite u GV i budite proaktivni.


Ode kuda?

Korektan realist, koji se načitao priča iz predizbornih kampanja, sigurno uočava jedno - kandidat koji ne poznaje financijsko stanje grada, pa lupeta o različitom uređivanju i građenju, loš je kandidat. To radi Vrkić. Pogledao sam nekoliko njegovih tribina na internet stranici. Ni budžet grada Zagreba ne bi podnio toliko uređivanja i građenja. No nije Vrkić blesav pa da zaista misli da će to realizirati, on zna da je to nemoguće, pa zato tvrdim da unaprijed lažno obećaje. To nisu razvojni projekti, to nisu ni projekti. Kako sam već negdje napisao, projekt sadrži i način financiranja, a Vrkićeve baljezgarije, tu možemo dodati i Đapića i Pecnika, to ne sadrže, jer je to nemoguće financirati.

Tako glavni Vrkićev kvazi-projekt, produljavanje promenade i gradnja još jedne dvorane i garaže, pretpostavlja financiranje, kako kaže Vrkić, od nekoga "iz Europske unije". Još se radi i o ukradenoj ideji, plagijatu, dakle, neki propali arhitekt iz Sdp-a, kandidat za zamjenika vrkiću, čak nije bio u stanju osmisliti nešto svoje. Nekoj babi to možda dobro zvuči, ali građani su zaslužili više. Tu sam posebno ogorčen na besmislenu kapmanju Ivice Vrkića i njegovog "tima", jer je to kandidat velikih stranaka Sdp-a i Hns-a koje su na vlasti u državi, koje su morale ponuditi ozbiljnu kandidaturu, ozbiljne ljude, ozbiljan program, a umjesto toga su izvukli iz mirovine čovjeka koji je obišao sve stranke u Hrvatskoj, i okupili tim ljudi bez ikakvog znanja i iskustva. I onda okolo paradiraju i pričaju bajke i basne, kome će nešto asfaltirati, koji park srediti, i tako dalje, dakle, ona najjadnija kampanja iz devedesetih, otkad ljudi više opravdano ne vjeruju političarima kada pričaju što će sve sagraditi. Radi se o kontinuiranoj političkoj blamaži najvećih stranaka u Osijeku, Hdz-a i Sdp-a. Zbog njihovog nerada u Osijeku, i sramotne politike, očajnog kadra, Hdssb pobijeđuje, i umjesto da vodstvo stranke napravi rez, i ukloni te Biljane Borzan, Tomislave Iviće, i slične, i lokalno vodstvo prepusti ozbiljnim ljudima, oni se sjete Ivice Vrkića, političara bez svjetonazora, koji vrluda okolo gdje god mu netko nešto ponudi. E pa neće moći tako. Rušiti Hdssb radi Vrkića jalov je posao.

Zato je GOGO daleko bolja opcija, ako ne krene istim putem, naravno.

#67:   Autor: Ingo Post Postano: 07.05.2013. 11:55

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Zato je GOGO daleko bolja opcija, ako ne krene istim putem, naravno.


ma koliko imao simpatija za nekoga 'novog' ... uglavnom to bude bacen glas.

#68:   Autor: simo031 Post Postano: 07.05.2013. 12:02

Ingo je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Zato je GOGO daleko bolja opcija, ako ne krene istim putem, naravno.


ma koliko imao simpatija za nekoga 'novog' ... uglavnom to bude bacen glas.


 Osobito kad se kao novi u politici pokušava prikazati netko, tko je u svojoj političkoj karijeri prošao kroz tri stranke,
a pokušava nas uvjeriti da se politikom bavi samo iz hobija.

#69:   Autor: Ingo Post Postano: 07.05.2013. 12:04

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Zato je GOGO daleko bolja opcija, ako ne krene istim putem, naravno.


ma koliko imao simpatija za nekoga 'novog' ... uglavnom to bude bacen glas.


 Osobito kad se kao novi u politici pokušava prikazati netko, tko je u svojoj političkoj karijeri prošao kroz tri stranke,
a pokušava nas uvjeriti da se politikom bavi samo iz hobija.


ne cak ni to ... nego ja se uvijek sjetim borisa miksica ... koji je skoro postao predsjednik ...

zato me malo strah 'novih'

#70:   Autor: simo031 Post Postano: 07.05.2013. 12:19

Ingo je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Zato je GOGO daleko bolja opcija, ako ne krene istim putem, naravno.


ma koliko imao simpatija za nekoga 'novog' ... uglavnom to bude bacen glas.


 Osobito kad se kao novi u politici pokušava prikazati netko, tko je u svojoj političkoj karijeri prošao kroz tri stranke,
a pokušava nas uvjeriti da se politikom bavi samo iz hobija.


ne cak ni to ... nego ja se uvijek sjetim borisa miksica ... koji je skoro postao predsjednik ...

zato me malo strah 'novih'

Ono je po meni bio čisti marketing.

#71:   Autor: audiworld Post Postano: 07.05.2013. 12:19

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
audiworld je napisao/la: ›
E moj Felt...ode i ti...

Osijeku trebaju razvojni projekti, jer je grad mrtvilo. Nikakav Dubai se ne pokušava napraviti od Osijeka, samo jedan pristojan gradić od 100 000 st. I naravno, 4 godine je malo za to. U svakom slučaju, Šimiću uđite u GV i budite proaktivni.


Ode kuda?

Korektan realist, koji se načitao priča iz predizbornih kampanja, sigurno uočava jedno - kandidat koji ne poznaje financijsko stanje grada, pa lupeta o različitom uređivanju i građenju, loš je kandidat. To radi Vrkić. Pogledao sam nekoliko njegovih tribina na internet stranici. Ni budžet grada Zagreba ne bi podnio toliko uređivanja i građenja. No nije Vrkić blesav pa da zaista misli da će to realizirati, on zna da je to nemoguće, pa zato tvrdim da unaprijed lažno obećaje. To nisu razvojni projekti, to nisu ni projekti. Kako sam već negdje napisao, projekt sadrži i način financiranja, a Vrkićeve baljezgarije, tu možemo dodati i Đapića i Pecnika, to ne sadrže, jer je to nemoguće financirati.

Tako glavni Vrkićev kvazi-projekt, produljavanje promenade i gradnja još jedne dvorane i garaže, pretpostavlja financiranje, kako kaže Vrkić, od nekoga "iz Europske unije". Još se radi i o ukradenoj ideji, plagijatu, dakle, neki propali arhitekt iz Sdp-a, kandidat za zamjenika vrkiću, čak nije bio u stanju osmisliti nešto svoje. Nekoj babi to možda dobro zvuči, ali građani su zaslužili više. Tu sam posebno ogorčen na besmislenu kapmanju Ivice Vrkića i njegovog "tima", jer je to kandidat velikih stranaka Sdp-a i Hns-a koje su na vlasti u državi, koje su morale ponuditi ozbiljnu kandidaturu, ozbiljne ljude, ozbiljan program, a umjesto toga su izvukli iz mirovine čovjeka koji je obišao sve stranke u Hrvatskoj, i okupili tim ljudi bez ikakvog znanja i iskustva. I onda okolo paradiraju i pričaju bajke i basne, kome će nešto asfaltirati, koji park srediti, i tako dalje, dakle, ona najjadnija kampanja iz devedesetih, otkad ljudi više opravdano ne vjeruju političarima kada pričaju što će sve sagraditi. Radi se o kontinuiranoj političkoj blamaži najvećih stranaka u Osijeku, Hdz-a i Sdp-a. Zbog njihovog nerada u Osijeku, i sramotne politike, očajnog kadra, Hdssb pobijeđuje, i umjesto da vodstvo stranke napravi rez, i ukloni te Biljane Borzan, Tomislave Iviće, i slične, i lokalno vodstvo prepusti ozbiljnim ljudima, oni se sjete Ivice Vrkića, političara bez svjetonazora, koji vrluda okolo gdje god mu netko nešto ponudi. E pa neće moći tako. Rušiti Hdssb radi Vrkića jalov je posao.

Zato je GOGO daleko bolja opcija, ako ne krene istim putem, naravno.


E zadnjom rečenicom si sve rekao... Toliko si se mučio da sve to napišeš i onda na kraju blam blam. Nadam se da sebe ne ubrajaš u te " korektne realiste" . Da je Šimić "novi" nije! Ima čovjek politički put, kao i svi ostali kandidati.

P.s. Manje slušati Danijelu Lovoković... Ipak je sada hdzssb pa ni insinuacije nisu strane! Imala je gospođa vremena da se nešto pokrene. Dobro je Đapić rekao, Bubalo nije bio sposoban godinama izvlastiti jednog stanara iz zgrade Arhiva, oni su za Arheološki riješili 6 mislim... Ako je Ambruš propali arhitekt što reći za one koji imaju titulu a to nisu? Faca si kada imaš svoj žig, kada si ovlašteni, kada smiješ potpisati projekt...

#72:  Re: GOGO ili Nova Osječka Priča [Tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko?] Autor: Baudolino Post Postano: 07.05.2013. 13:36

Ova tema zorno pokazuje da podržavatelji Vrkića, kao isturene figure dokazanih nesposobnjakovića iz HNS-a i SDP-a, ne prežu od istih podmetanja kakvima se služi i hdSSb.

Konstanto ponavljaju da je Miroslav Šimić promijenio tri stranke. Nadajući se da sto puta ponovljena laž postaje javna istina. A činjenice su sljedeće – Šimić je istupio iz HDZ-a, te bio osnivač DC-a, dakle stranke načelno potpuno istog, demokršćanskog profila. Nadao se, i prevario, da je u RH moguće imati poštenu, funkcionalnu stranku demokršćanske orijentacije. GOGO, dakako, nije stranka, nego skup poštenih i mahom uspješnih ljudi, rođenih u sedamdesetima.

Posebno je zanimljivo da vrkićevci sada napadaju Šimića zbog nedosljednosti, iako je sam Ivica Vrkić molio Šimića da mu budu zamjenik. Šimić je to odbio jerbo je Vrkić napomenuo da bi se Šimić morao učlaniti u HNS. Toliko o nedosljednosti.

Da zaključim, nisam član GOGO, ali ću im dati glas. Znam, ako ništa drugo, da im nitko ne financira kampanju, a to znači da nikome ne duguju uslugu. Vrkić, pak, ima milijun kuna na raspolaganju za kampanju, a na pitanje otkud mu, doslovce kaže: ne znam i ne želim da znam. Ignorance is a bliss. U drugom krugu ću, po svoj prilici, biti prisiljen dati glas istom tom Vrkiću jer bolje je dugovati milijun kuna neimenovanim donatorima, nego hdSSb-ovim jatacima i Sauronu osobno. No to je tek biranje manjeg zla i nemojmo se praviti da nije.

#73:   Autor: audiworld Post Postano: 07.05.2013. 13:45

Gospodine Šimić koga mislite podržati u drugom krugu izbora za gradonačelnika Osijeka? Znači vjerujem da Bubalo ulazi u drugi krug, planirate li podržati njega ili protukandidata? Vrkić,Pecnik,Vidović,Đapić nije bitno...

#74:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 07.05.2013. 13:53

GOGO i Vrkic se ne mogu staviti u isti kos, jer GOGO pretendira na jedno, ili mozda najvise dva, mjesta u Gradskom vijecu, a Vrkic je kandidat za gradonacelnika. Dva razlicita glaascka listica.

Dakle, onaj tko glasa za GOGO za GV i Vrkica za gradonacelnika u prvom ili drugom krugu nije ni u kakvom sukobu sa samim sobom, ili bilo kime.

Iako je Vrkic daleko od idealnog kandidata, on je najmanje zlo, odnosno najblizi je tom idealnom kandidatu.

A GOGO je idealna platforma za GV, doista bih volio vidjeti kad bi u GV-u imali 2-3 zastupnika. Neka porade malo na marketingu ova dva tjedna, nemaju se cega stiditi.

A onda, za 4 godine, tko zna...

#75:   Autor: Ingo Post Postano: 07.05.2013. 13:58

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › GOGO i Vrkic se ne mogu staviti u isti kos, jer GOGO pretendira na jedno, ili mozda najvise dva, mjesta u Gradskom vijecu, a Vrkic je kandidat za gradonacelnika. Dva razlicita glaascka listica.


ahaaaaaa Smile ... pa onda svakako dobijaju moj glas za gv Wink

#76:   Autor: audiworld Post Postano: 07.05.2013. 14:07

Mungos, pitanje je bilo ovako, čisto ljudski koga će podržati.

#77:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 07.05.2013. 15:04

audiworld je napisao/la: ›
E zadnjom rečenicom si sve rekao... Toliko si se mučio da sve to napišeš i onda na kraju blam blam. Nadam se da sebe ne ubrajaš u te " korektne realiste" . Da je Šimić "novi" nije! Ima čovjek politički put, kao i svi ostali kandidati.

P.s. Manje slušati Danijelu Lovoković... Ipak je sada hdzssb pa ni insinuacije nisu strane! Imala je gospođa vremena da se nešto pokrene. Dobro je Đapić rekao, Bubalo nije bio sposoban godinama izvlastiti jednog stanara iz zgrade Arhiva, oni su za Arheološki riješili 6 mislim... Ako je Ambruš propali arhitekt što reći za one koji imaju titulu a to nisu? Faca si kada imaš svoj žig, kada si ovlašteni, kada smiješ potpisati projekt...


Već sam tri puta napisao da Šimić nije nov u politici, a ostali jesu. Čitanje postaje kronični problem Hrvata.

Što se tiče tog Ambruša, ja samo čitam cv sa njihove stranice. Beznačajan u arhitekturi, nikakav dobitak za politiku. Vidljivo iz predloženih "projekata" - to je svojevrsna umjetnost, arhitekti su u neku ruku umjetnici, oni idu okolo i crtaju, osmišljavaju, no nikad se brinu o financijskoj strani priče. Evo Vrkićev tim je ogledni primjer toga. Malo parkova, ulica, promenade, garaža, dvorane, trgova, kao u filmu.

Ja se apsolutno slažem da sadašnja vlast Hdssb-a ne valja, no uostalom, jedno 500 postova na tu temu je bilo sasvim dovoljno. To je općepoznata stvar. Ne bi valjalo da kojim slučajem opet pobijede na izborima. Ne trebaju nam opozicijski političari da bismo to shvatili. Oni nam trebaju da ukažu što bi napravili drugačije, no umjesto toga, oni pričaju bajke. To je realnost. To vodi ka maloj izlaznosti na izborima, neizainteresiranosti građana, idejama kako su "svi isti". Sdp i Hns su u Osijeku imali priliku pokazati da nisu svi isti, ali kao da se trude da budu.

Svejedno je da li su Glavaš i Vrkić prijatelji, suradnici i suparnici. Problem je u Osijeku dugoročne naravi - najveće stranke nisu u stanju ponuditi normalnog čovjeka, pa Hdssb pobijeđuje na izborima. Tko će koga podržati u drugom krugu? Očito da će svi biti protiv Hdssb-a i Bubala. Izvjesno je da niti jedan gradonačelnik neće imati većinu u gradskom vijeću. Doći će do širokih koalicija. Što god se dogodilo, treba smijeniti Hdssb-ovce, to je jasno, no isto tako je sada već jasno da nekog značajnijeg napretka neće biti. To je realnost, i ja samo ovdje žalim zbog toga. Krivci su u Sdp-, Hns-u i Hdz-u.

Zašto GOGO? Opet je i tu jasno da ta lista ne može osvojiti više nego jedno ili dva mjesta u vijeću, ali kako su nam stranke ponudile 25 godina razočaranja, možda je vrijeme da se krene drugim smjerom. GOGO će možda za četiri godine postati lista sa šansama za pobjedu, no samo ako sada ne propadne u začetku. Mogu ponoviti već stotinu puta napisano - potreban je rez, novi ljudi, neopterećeni, neukaljani, a to nam političke stranke u Osijeku ne nude, pogotovo ne s kandidaturom Vrkića.

Dakle, za gradsko vijeće čini se glasat ću za GOGO, za gradonačelnika prije za Pecnika nego za Vrkića, za župana za Vargu, a za županijsku skupštinu zaista ne znam, možda i tamo za laburiste da Varga ne bude osamljen u klupama.

#78:  Re: GOGO ili Nova Osječka Priča [Tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko?] Autor: Miroslav Šimić Post Postano: 07.05.2013. 17:45

Prije svega isprike svima koji su malo duže čekali na moje odgovore. Gužva preko glave. Prvo Kraš, a nakon toga kampanja. Pored toga moram priznati da nemam „pametni“ telefon nego staru drlju kojoj je i tipkovnica izlizana, tako da se teško napiše sms, a ne nešto drugo. Nije da se želim prikazati skroman nego je u pitanju službeni telefon, a koristiti dva bilo bi mi zaista previše. Vremena i mogućnosti doći na forum imam rijetko pa vas sve molim za razumijevanje.
A sada na posao.
Prvo o programu. Kao što možete vidjeti nas našem webu, program još uvijek nismo objavili. Učinit ćemo to u nedjelju na konferenciji za novinare (naravno da smo program već trebali objaviti ali s obzirom smo se za kampanju odlučili prije cca 20 dana sa svime kaskamo) Odmah ću reći da će oni koji očekuju velike komunalne projekte biti razočarani. S druge strane oni koji nas dobronamjerno savjetuju da ne obećavamo brda i doline, nadam se, bit će zadovoljni. Program koji namjeravamo ponuditi sastoji se od konkretnih točaka koje se mogu podvesti pod zajednički nazivnik „Pošteno i odgovorno upravljanje Gradom“. To danas na žalost nemamo. Ne pada nam na pamet nuditi nove kilometre pruga, mostove, šetnice, tisuće radnih mjesta i ostalo. Zbog čega? Zato što listu GOGO, bar po mom uvjerenju, čine ozbiljni i odgovorni ljudi, a namjeravamo takvi i ostati. Nitko u kampanji ne priča da proračunski prihodi vrtoglavo padaju od 2009. godine, nitko ne priča o tome da imamo izgubljenih prvostupanjskih sporova u visini od 50 milijuna kuna. Ako te sporove izgubimo i u drugom stupnju to će zaustaviti investicije u cijelom jednom mandatu. Znam da je ružno za čuti ali je istina. Naš program objavit ću i na ovom forumu nakon prezentacije novinarima.
Drugo pitanje je bilo koga ćemo podržati u drugom krugu. Tko zna možda i ja budem u drugom krugu Smile pa mi je teško unaprijed se opredijeliti za druge kandidate. Ono što znam je da sigurno nećemo podržati HDSSB. Njihov neprihvatljiv način upravljanja Gradom važan je razlog naše kandidature.
Drago mi je što vidim da uživamo podršku starih forumaša čije komentare inače redovito čitam, a moram priznati da sam neke stavove i ideje koristio u mom vijećničkom radu u proteklom mandatu.
Što se tiče mog dosadašnjeg političkog angažmana, da bio sam u dvije stranke, s tim da je ona druga nastala kao frakcija prve. To sam već napisao pa se neću ponavljati. Samo želim naglasiti kako mislim da sam uvijek uspio zadržavati vjerodostojnost i nikada nisam mijenjao stavove radi osobne koristi (ako netko ima dokaza za nešto suprotno pozivam ga da ih iznese). Ne predstavljam se novim čovjekom u politici ali većina kandidata GOGO liste to zaista je. Mislim da je dobro to što naša lista nudi i ljude koji dobro poznaju funkcioniranje Gradskog vijeća. S druge strane dobro je i to što nudimo nove ljude. Ali ne samo nove (to može biti svatko tko se prvi puta kandidira), nudimo ljude koji su na različitim područjima dokazali svoju sposobnost bez pomoći politike.
Pozdrav svima!

#79:   Autor: audiworld Post Postano: 07.05.2013. 17:56

Hvala na odgovoru, mislim da je indikativan. Realno, teško ćete u drugi krug,ali meni je bitno da nećete podržati HDSSB! Tko god da dođe na vlast treba uvažiti dobre projekte opozicije. Osijeku treba vremena da se oporavi od sustavne devastacije, ali cilj je da prestane vođenje politike na ovaj način. Dosta je stanova za 660€/m2 za podobne, dosta je poruka :,, ja bih se ustao na tvom mjestu"! Stvarno je dosta! Ponavljam, ukoliko ćete ostati ovakvi kakvi jeste( po onome što vidim) imate moje simpatije! Pozdrav!

#80:   Autor: krvavi_perec Post Postano: 07.05.2013. 18:32

Vargu za župana i Šimića za gradonačelnika.

Pa gdje bi nam bio kraj Very Happy

#81:  Re: GOGO ili Nova Osječka Priča [Tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko?] Autor: Osječanin Post Postano: 07.05.2013. 20:43

za sad stvari stoje ovako:

1. glas Vrkiću za gradonačelnika
2. glas GOGO za Gradsko vijeće

3. glas Vargi za župana
4. glas ...... za županijsku skupštinu(za ovo još nisam siguran) Cool

osijek031.com smile

#82:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 07.05.2013. 21:43

Danas su objavljene biografije svih kandidata na GOGO webu, pa napokon možete dobiti i odgovor na pitanje kojim je započeta ova tema: "Tko su ti ljudi?"

http://www.gogo.hr/

Bilo bi nam drago i da to prokomentirati, te kao što vidite, osim Miroslava Šimića nitko nije bio politički aktivan.
Ja sam npr osobno apolitična osoba, ali sam jednostavno prepoznao nešto u ovome, javio se, i ponudio svoju pomoć ne tražeći apsolutno ništa zauzvrat. Tako se nadam da će GOGO listu prepoznati i što veći broj birača, tj. da će vidjeti kakvi su to ljudi. Jer vjerujte mi, kada sam se našao s njima, da mi se jedna rečenica nije svidjela, ja danas ne bih bio na toj listi. Jer ja osobno kao broj 23 na listi nemam apsolutno nikakve osobne koristi, jedino ako iznenadimo i dobijemo nekih 70ak % glasova Smile. Ali sam tu jer vjerujem ovim ljudima, i jer su mi se svidjeli na prvu loptu, čim sam ih upoznao.

Isto tako vas pozivam da Miroslavu Šimiću udijelite i svoj glas za gradonačelnika, jer bačeni glasovi ne postoje. Kada bi ljudi prestali razmišljati kao da je glas za nekoga novoga bačeni glas, možda bi ti novi imali više šanse. I ne zaboravite, i Mesić je u izbore 2000. godine stigao kao Autsajder Wink

#83:   Autor: Leon Post Postano: 08.05.2013. 0:15

Poruke koje nisu usko vezane uz ovu temu su prebacene u temu: Izbori 2013 - prognoze komentari i analize

#84:  Re: GOGO ili Nova Osječka Priča [Tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko?] Autor: Baudolino Post Postano: 08.05.2013. 12:29

Ključna stvar koja razlikuje GOGO od klasičnih stranaka, i koju bi po meni trebali dodatno i stalno naglašavati, je upravo nepristajanje na politiku obećavanja. Neki teoretičari politike i, posebice, političkih rituala smatraju (lažna) obećanja važnim dijelom političkog rituala, te ne vide ništa loše u tome. Ja, pak, vjerujem da to može takvim smatrati samo dokoni, ugojeni pripadnik više srednje klase sa sinekurom na teret poreznih obveznika.

Ono što nama treba je efikasna uprava, s relativno visokim poštenjem i izrazito niskom sklonošću ka nepotizmu. Osijek mora postati grad koji služi građanima, a za to ne trebaju milijuni, nego osiguranje funkcioniranja postojećih i nekoliko novih odjela, koji će opsluživati već postojeći, a neiskorišteni uposlenici. Dakle, kada građanin treba pomoć pri otvaranju tvrtke, ili formalnih zahtjeva kod vođenja, ili izdavanja raznih potvrda, grad treba biti taj koji će mu izaći u susret, a ne šetati ga po odjelima, gdje će svaki tvrditi da nije nadležan, uslijed slabo potisnute svijesti o vlastitoj nesposobnosti i običnog kukavičluka.

Dakle, nama treba promjena paradigme, a ne pet stotina metara promenade, dva-tri velebna objekta sumnjive održivosti i koji kilometar tračnica. U GOGO-u su toga svjesni i zato imaju moj glas. Jedina, a možda na žalost i ključna greška, je kasni ulazak u kampanju. No, vidjet ćemo.

#85:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 08.05.2013. 14:26

W.M. Felt je napisao/la: ›
Dakle, za gradsko vijeće čini se glasat ću za GOGO, za gradonačelnika prije za Pecnika nego za Vrkića, za župana za Vargu, a za županijsku skupštinu zaista ne znam, možda i tamo za laburiste da Varga ne bude osamljen u klupama.


Ispravak netočnog navoda. Neozbiljno i priglupo, nisam uočio da se Miroslav Šimić kandidirao za gradonačelnika, a upustio sam se u političku raspravu, što je sramota.

Dakle za gradonačelnika glas ide Šimiću, za gradsko vijeće GOGO, za župana Vargi, i za županijsku skupštinu laburistima.

Odgovor Miroslava Šimića, iznad, sada me u to čvrsto uvjerio. Pričekajmo program, no ako bude ovakav kakav se najavljuje, to će biti jedan jedini smisleni i realni program, pa je svaka dvojba o podržavanju Miroslava Šimića i GOGO potpuno nepotrebna.

#86:   Autor: DonQuijote Post Postano: 08.05.2013. 15:23

W.M. Felt je napisao/la: ›
Dakle za gradonačelnika glas ide Šimiću, za gradsko vijeće GOGO, za župana Vargi, i za županijsku skupštinu laburistima.

Vjerujem da ću i ja isto ovako podijeliti glasove, ako se štogod u međuvremenu ne dogodi da me odvrati od toga.

#87:   Autor: legica21 Post Postano: 08.05.2013. 15:24

DonQuijote je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
Dakle za gradonačelnika glas ide Šimiću, za gradsko vijeće GOGO, za župana Vargi, i za županijsku skupštinu laburistima.

Vjerujem da ću i ja isto ovako podijeliti glasove, ako se štogod u međuvremenu ne dogodi da me odvrati od toga.


Slažem se! Smile

#88:  Re: GOGO ili Nova Osječka Priča [Tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko?] Autor: Miroslav Šimić Post Postano: 13.05.2013. 22:08

Osijek 031 ekipa,

hvala na organiziranom sučeljavanju i rijetkoj prilici za predstavljanje (gotovo) svih kandidata za gradonačelnika.
Znam da niste zadovoljni svim tehničkim uvjetima praćenja ali budite svjesni da ste napravili veliku stvar. Nešto što nisu uspjeli (ili htjeli) veliki medijski centri. Čestitam na demonstraciji građanske i novinarske odgovornosti.

P.S. Naravno da nakon ovog očekujem koji banner gratis Very Happy

#89:  Re: GOGO ili Nova Osječka Priča [Tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko?] Autor: Evil Poodingh Post Postano: 13.05.2013. 22:14

Za one koji još nisu vidjeli naše video uratke, evo i jedna kolekcija












#90:   Autor: NinjaTurtle Post Postano: 13.05.2013. 22:29

Osijeku treba rast BDP, a kad toga bude bit će i tračnica,trgova, promenada i svega ostalog

#91:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 13.05.2013. 22:35

Do sada ste mogli zaključiti da je glavni cilj naše kampanje zadržavanja mladih sposobnih i ambicioznih ljudi u ovome gradu, jer bez njih se nećemo stići niti okrenuti, a postati ćemo provincija

#92:   Autor: Osječanin Post Postano: 13.05.2013. 22:51

Evil Poodingh je napisao/la: ›
jer bez njih se nećemo stići niti okrenuti, a postati ćemo provincija


ne okreći se sine! (jer ako se okreneš, vidjet ćeš da smo odavno provincija)

#93:   Autor: Baudolino Post Postano: 15.05.2013. 0:47

GOGO je jedina legitimna opcija ljudi koji doista vjeruju u promjenu na bolje. Vrkić je opcija konformista, koji su po svojoj prirodi luzeri, a Bubalo autista i primitivaca. Ne piše nam se dobro, ako se opet podamo mainstreamu.

#94:  Re: GOGO ili Nova Osječka Priča [Tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko?] Autor: Miroslav Šimić Post Postano: 15.05.2013. 8:43

Vjerujem da je većina vas pogledala naš video uradak pod nazivom Programčina.




Parodije često ismijavaju filmove koji imaju ambiciju biti ozbiljni, ali u tome nisu uspjeli. Uglavnom zbog pretjerivanja, naivne i loše priče. Naša „Programčina“ je parodija predizbornih obećanja svih političara koji svojim obećanjima pokušavaju ostaviti ozbiljan dojam, ali to ne uspijevaju. Ne uspijevaju jer pretjeruju, kao da su se počeli međusobno natjecati tko može više obećati.

Našu kandidacijsku listu čine ozbiljni i odgovorni ljudi koji ne žele obećati ono što znaju da nije moguće ostvariti. Ne želimo da nam se zbog lažnih obećanja danih u kampanju umjesto crvenog nosa, sutra crvene obrazi. Upravo zbog toga glavne se smjernice programa mogu svesti pod zajednički nazivnik „Pošteno i odgovorno upravljanje gradom“. Ovaj program, iako predlaže određene oblike poticaja za ciljane skupine, u pravilu nudi drugačije, kvalitetnije i poštenije upravljanje Osijekom.




Pozivamo građane da pogledaju timove ljudi koje nude pojedine liste. Lokalni izbori nisu izbori najljepših literarnih radova, na što često programi podsjećaju. Na lokalnim izborima izabiremo ljude koji su sposobni uspješno voditi naš grad.

Često se prije izbora govori kako ne treba glasovati za „male“ i nezavisne jer je to bačen glas. Pozivamo Osječanke i Osječane da njihov glas na izborima bude izraz stava. Mi smo odlučili pokazati svoj stav kandidirajući se na izborima. Time pokazujemo stav da želimo preuzeti odgovornost za svoj grad.

Osječanke i Osječani, izađite na izbore, nemojte razmišljati tko je „mali“, a tko je samoproglašeni „veliki“ - odlučite zaokruživanjem naše liste i na taj način pokažite svoj stav u kakvom gradu želite živjeti.

Glavne smjernice programa:
POŠTENO I ODGOVORNO UPRAVLJANJE GRADOM
Naš program ne nudi velika obećanja. Nudimo kvalitetnije upravljanje gradom, kao i tim ljudi koji to može osigurati.
Samo dvije točke našeg programa odnose se na izravne financijske isplate iz proračuna, a tim točkama ne pokušavamo „kupiti“ glasove jer se radi o relativno malom broju osoba koje takvi programi financijski potiču.
U pitanju je poticaj za „Volontere za 1.600 kn“ i poduzetnike. S tim projektima želimo poslati poruku kako nam je stalo da se kvalitetne mlade ljude zadrži u našem gradu, te da ljudi koji stvaraju radna mjesta moraju u Gradu imati iskrenog partnera.
Ostali projekti ne zahtijevaju značajne financijske izdatke. Jednostavno se radi o promjeni načina upravljanja i kvalitetnijem korištenju postojećih kapaciteta kako bi se pomoglo građanima i poduzetnicima.
1. GRAD JEDNAKIH ŠANSI
Na žalost u našem gradu danas nemaju svi jednake šanse. Stranačka iskaznica ili rodbinski odnos često su velika prednost. Upravo zbog toga želimo postaviti okvire koji će omogućiti jednaku šansu za sve.

• Zapošljavanje na svim radnim mjestima u gradskoj upravi i trgovačkim društvima u vlasništvu Grada mora biti provedeno putem javnih natječaja.
• Udruge se moraju financirati samo na temelju projekata.
• Osnivanje zaštitnih radionica za zapošljavanje osoba s invaliditetom i osoba s tjelesnim oštećenjem.
• Polaznicima Stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa „VOLONTERI ZA 1600 KUNA“ isplaćivati dodatnu pomoć u iznosu 800 kuna za vrijeme stručnog osposobljavanja. (iznos iz proračuna do 3 milijuna kuna)
• Polaznicima Stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa „VOLONTERI ZA 1600 KUNA“ s prebivalištem u Osijeku besplatan prijevoz GPP-om za vrijeme stručnog osposobljavanja.
• Novozaposlenim roditeljima – prva dva mjeseca po zapošljavanju besplatan vrtić za djecu.
• Novozaposlenim osobama - po zapošljavanju prva dva mjeseca mjesečna karta za GPP 60 kuna.

2. GRAD PARTNER
Grad teško može otvarati nova radna mjesta. Naš zadatak je stvoriti okvire u kojima će se prisutnim poduzetnicima olakšati poslovanje (sufinanciranje kamata), a onima koji nisu prisutni u Osijeku predstaviti naše prednosti, te ponuditi stabilnu gradsku upravu koja priznaje propise RH.

• Sufinanciranje kamata na poduzetničke kredite. (iznos iz proračuna 2 milijuna kuna)
• Jamstveni fond za EU projekte.
• Uprava grada koja priznaje odluke institucija RH.
• Partnerski odnosi s Vladom RH bez obzira tko ju, voljom građana, vodio.
• Zapošljavanje kroz programe Javnih radova većeg broja nezaposlenih osoba.

3. GRAD EFIKASNE UPRAVE
Iako planiramo otvaranje jednog novog odsjeka i dva nova ureda, Gradska uprava ne treba nova zapošljavanja. Moramo podići efikasnost postojećih zaposlenika. To se može postići edukacijom, ali i uključivanjem svih zaposlenika Gradske uprave u njezin kvalitetniji rad. Do sada su, kod svake promjene vlasti, pojedinci koji nisu po volji „novima“ maknuti na druge pozicije, često marginalizirani, a njihova znanja i vještine uglavnom se ne koriste (iako primaju zaista pristojne osobne dohotke).

• Digitalizacija gradske uprave. (ovisi o financiranju iz EU fondova)
• Edukacija postojećih radnika gradske uprave.
• Osnivanje odsjeka za male i srednje poduzetnike - pomoć na početku rada i usklađivanje rada sa zakonskim propisima.
• Osnivanje ureda za pružanje pomoći u legalizaciji bespravno sagrađenih objekata.
• Osnivanje ureda za pomoć u pronalasku partnera i pisanju projekata za EU fondove.

4. GRAD GRAĐANSKOG AKTIVIZMA
Želimo jasno poručiti kako mi građani trebamo više brinuti za svoj grad. Zato namjeravamo raditi na edukaciji. Ljude koji svoju ljubav prema određenim temama pokazuju volonterskim radom za kvalitetne udruge, treba uključiti u Savjet Gradonačelnika i omogućiti im da sudjeluju u donošenju odluka o temama kojim se kao članovi udruga bave. Kroz savjetodavne referendume mobitelima, trebamo omogućiti građanima da se izjasne o prioritetima u svojim gradskim četvrtima i mjesnim odborima.

• Građane educirati o njihovim pravima i obvezama.
• Edukacijske radionice i podjele letaka u vrtićima, školama, fakultetima, na gradskim trgovima.
• Osječke udruge uključiti u procese odlučivanja o gradskim projektima.
• Savjetodavni referendumi u projektima u gradskim četvrtima i mjesnim odborima.
• Referendume provoditi mobitelom. Dovoljna je registracija broja mobitela.
Pozivamo vas da nam pišete o ponuđenom programu, kritizirajte, predlažite, hvalite…
Zajedno brinimo za naš grad!

#95:  Re: GOGO ili Nova Osječka Priča [Tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko?] Autor: milo_moje Post Postano: 15.05.2013. 16:39

Miroslav Šimić je napisao/la (Pogledaj post): › Vjerujem da je većina vas pogledala naš video uradak pod nazivom Programčina.

Najjače mi je "obećanje" o izgradnji tram. pruge do mađarske granice il šetnice do Aljmaša Razz

#96:  Re: GOGO ili Nova Osječka Priča [Tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko?] Autor: Miroslav Šimić Post Postano: 17.05.2013. 19:50

Nekoliko sati prije izborne šutnje htio bih se zahvaliti svima koji su se na ovom forumu zanimali za GOGO, svima koji su pratili naš rad, hvalili nas ili kritizirali.
Iskreno vjerujem da ćemo u budućnosti kao vijećnici GOGO nezavisne liste pokazati da sve ono što smo vam rekli u ovoj kampanji mislimo zaista ozbiljno te da ćemo uvijek biti vjerodostojni.

Kandidati GOGO liste pojavili su se na izborima zbog želje da pokažu svoj stav. Stav da su spremni preuzeti odgovornost za svoj grad i svoje sposobnosti uložiti u opći interes.

Pozivam vas da 19.05. svi preuzmemo svoj dio odgovornosti, izađemo na birališta i biramo one za koje vjerujemo da će najbolje voditi naš grad.

Pozdrav svima!

#97:  Re: GOGO ili Nova Osječka Priča [Tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko?] Autor: milo_moje Post Postano: 17.05.2013. 21:16

Puno sreće na izborima i vama (političkoj opciji) i nama (osječanima) i da se u ponedjeljak probudimo sa smješkom na licu

#98:  Re: GOGO ili Nova Osječka Priča [Tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko?] Autor: Osječanin Post Postano: 20.05.2013. 11:50

milo_moje je napisao/la (Pogledaj post): › Puno sreće na izborima i vama (političkoj opciji) i nama (osječanima) i da se u ponedjeljak probudimo sa smješkom na licu


evo,probudih se sa smješkom na licu! moja opcija je dobila 2 vijećnika u GV Cool e sad je na vama red da opravdate naše glasove... Wink

#99:  Re: GOGO ili Nova Osječka Priča [Tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko?] Autor: milo_moje Post Postano: 20.05.2013. 13:21

Za sebe osobno mogu reći da sam se probudio sa smješkom na licu, jer sam vidio da se pokrećemo. Rezultati za gradonačelnika mi stvarno ulijevaju nadu da će za 2 tjedna stvari biti mnogo bolje Very Happy

#100:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 20.05.2013. 13:31

A vi svi koji ste dali glas ste pozvani da se učlanite u Udrugu GOGO nakon što bude osnovana, te da svojim idejama pridonesete razvitku grada Wink

#101:   Autor: Osječanin Post Postano: 20.05.2013. 13:41

Evil Poodingh je napisao/la (Pogledaj post): › A vi svi koji ste dali glas ste pozvani da se učlanite u Udrugu GOGO nakon što bude osnovana, te da svojim idejama pridonesete razvitku grada Wink


polako Farmy, prvo se pokažite i dokažite radom i djelima.. Wink dali smo vam povjerenje "na neviđeno"..e sad je na vama red da ga opravdate.. Cool

#102:  Re: GOGO ili Nova Osječka Priča [Tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko?] Autor: Miroslav Šimić Post Postano: 20.05.2013. 22:07

Hvala svima koji su podržali listu GOGO i pomogli nam da napravimo pravo malo čudo!
Hvala svima ponaosob, svakome od 2.154 birača koji su u nedjelju pokazali svoj stav i podržali GOGU. Osim zadovoljstva zbog ukazanog povjerenja osjećamo veliku odgovornost, ali i želju da svojim radom pokažemo i dokažemo ono što smo i obećali-profesionalna i produktivna rješenja i rad na korist svih građana grada Osijeka. Pozivamo vas da budete aktivni građani, da nam se bez zadrške obraćate sa svojim prijedlozima, kritikama, mišljenjima i nadamo se pohvalama. GOGO je je tu zbog vas i svako od nas je GOGO. Osijek se voli djelima, idemo raditi!

P.S. Kao gradski vijećnik posebno ću pratiti komentare na ovom forumu. S obzirom na iskazanu potporu smatram to obavezom. Znam da se nećemo uvijek složiti ali budite sigurni da ćemo Margareta i ja voditi računa o vašim mišljenjima

#103:   Autor: Osječanin Post Postano: 21.05.2013. 8:50

evo konkretno pitanje..hoćete li podržati Ivicu Vrkića za gradonačelnika Osijeka?

#104:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 21.05.2013. 10:27

Kako će Miroslav Šimić čitati mišljenja forumaša, evo moje je da ne treba podržavati nikoga u drugom krugu, dapače, da se odmakne od drugog kruga što više može. Dosad je opozicija napadala Hdssb, a sada će Hdssb uzvratiti (nažalost, kakvi su protukandidati, i imat će s čime), a usput će se i malo trgovati, dakle, sve normalno. GOGO ne treba biti dio toga. U vijeću njihovi glasovi ne trebaju nikome za formiranje većine. GOGO birači su dovoljno osviješteni da znaju i sami izabrati manje zlo u drugom krugu.

#105:   Autor: crna ruka Post Postano: 22.05.2013. 1:33

Miroslav Šimić je napisao/la: › Vjerujem da je većina vas pogledala naš video uradak pod nazivom Programčina.




JE LI VO PREPISANO OD PECNIKA I LABURISTA ILI JE DIREKTNO PREPISANO OD HSP-A????

#106:   Autor: Baudolino Post Postano: 22.05.2013. 8:46

crna ruka je napisao/la: ›
Miroslav Šimić je napisao/la: › Vjerujem da je većina vas pogledala naš video uradak pod nazivom Programčina.


JE LI VO PREPISANO OD PECNIKA I LABURISTA ILI JE DIREKTNO PREPISANO OD HSP-A????


Hitno trebamo reformu školstva!

#107:  Re: GOGO ili Nova Osječka Priča [Tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko?] Autor: Miroslav Šimić Post Postano: 25.05.2013. 21:35

Pokušat ću u nekoliko Very Happy rečenica objasniti naše razloge za podršku Ivici Vrkiću.
Neki od forumaša dobronamjerno su nam savjetovali da se ne uključujemo u 2. krug uz konstataciju da je za listu GOGO to najbolje.
Slažem se. Za GOGO listu bilo bi najbolje distancirati se od kampanje koja postaje sve prljavija. Međutim, iskreno i bez patetike, mislim da tu nije važan interes naše liste nego interes grada. A naše mišljenje je da je pobjeda Ivice Vrkića u interesu Osijeka.
Ovo nisu „obični“ izbori. Da jesu vjerojatno se ne bi javno izjašnjavali kome ćemo dati svoj glas. Da jesu ne bi bilo ni GOGO liste niti bih ja bio kandidat. Ono što nam je ova vlast u posljednjih nekoliko mjeseci priredila (neću ponavljati sve afere) motiviralo nas je na kandidaturu, a sada i na javnu podršku Ivici Vrkiću.
Osijek danas treba promjenu. Politika u Osijeku treba civilizacijsku promjenu. To se s HDSSB-om neće dogoditi.
Prošli tjedan kandidati naše liste održali su sastanak. Svi nazočni rekli su da će svoj glas u 2. krugu dati Ivici Vrkiću. Odlučili smo da to kažemo javno i u tome se ogleda naša podrška Ivici Vrkiću. Građane nismo pozvali da glasuju za bilo kojeg kandidata jer mislimo da na to nemamo pravo. Pozvali smo ih da izađu na izbore, posebno one koji žele promjene jer promjene se ne mogu provesti iz fotelje nego na izbornom mjestu.
Osobno poznajem Ivicu Vrkića desetak godina. Više kroz posao nego kroz politiku. Mogu reći da s njim imam samo pozitivna iskustva. Do sada se pokazao kao odgovoran, sposoban, vrijedan čovjek koji drži do riječi. Vjerujem da sam stekao ispravan utisak. Međutim, ukoliko se u bilo kojem trenutku pokaže da to nije tako biti ću među prvima koji će ga prozvati. Ipak vjerujem da se to neće dogoditi i da je Ivica Vrkić jamac pozitivne promjene u našem gradu.
Na kraju, moram ispuniti obećanje dano jednoj kandidatkinji GOGO liste, osobi koju jako cijenim. Nemam običaj odgovarati na optužbe nekog s foruma tko se ne želi predstaviti imenom i prezimenom niti ću to inače činiti. Sada ću napraviti iznimku, jer kako sam rekao cijenim tu osobu, a vidim da joj smeta što šutim na neke komentare. Našu kampanju financirali smo sami. Da ju je financirao netko drugi onda ne bi bila tako skromna. U Krašu sam se zaposlio 2004. godine, puno prije nego što je osoba za koju neki tvrde da mi je bila veza došla u Kraš. Zaposlio sam se putem javnog natječaja, nakon 2 kruga testiranja nezavisne agencije i 2 razgovora s komisijom za zapošljavanje. Zbog dobrih rezultata 2011. godine sam postao direktor prodaje za Hrvatsku. Bez lažne skromnosti, na tom radnom mjestu odradio sam dobar posao i imao ponudu da se zajedno s obitelji preselim u Zagreb. Odlučio sam se zahvaliti na ponudi i vratiti u Osijek. Iza GOGO liste ne stoji niti jedan „poznati“ osječki političar. U prošli saziv Gradskog vijeća ušao sam s Nezavisne liste Gordana Matkovića. Kroz cijeli mandat ostao sam vjeran porukama koje smo slali tijekom kampanje. Iste poruke šaljem i jednake stavove imam danas kao nositelj liste GOGO. O ostatku svoje političke „karijere“ već sam pisao na forumu pa mislim da to ne trebam ponavljati.
Na kraju se želim vratiti na ono zaista važno, drugi krug izbora. Izađite na izbore, izberite za vas boljeg kandidata. To je važno za naš grad

#108:   Autor: crna ruka Post Postano: 25.05.2013. 22:55

Ja bih pitao mladog gospona Šimića. Što je on radio u gradskom vijeću zadnje 4 godine. S kime je biio ili nije bio u koaliciji za te4 godine. Za njega se čulo tek kada je kao neko "prelazno " rješenje izabran za "predsjennika gradskog vijeća" Prije toga nisam zamjetio neke značajnije istupe ili sudjelovanja u radu Gradskog vijeća!!!!

molim odgovor.

#109:   Autor: Pozerica Post Postano: 26.05.2013. 7:38

Miroslav Šimić je napisao/la: ›
Pokušat ću u nekoliko Very Happy rečenica objasniti naše razloge za podršku Ivici Vrkiću.
Neki od forumaša dobronamjerno su nam savjetovali da se ne uključujemo u 2. krug uz konstataciju da je za listu GOGO to najbolje.
Slažem se. Za GOGO listu bilo bi najbolje distancirati se od kampanje koja postaje sve prljavija. Međutim, iskreno i bez patetike, mislim da tu nije važan interes naše liste nego interes grada. A naše mišljenje je da je pobjeda Ivice Vrkića u interesu Osijeka.
Ovo nisu „obični“ izbori. Da jesu vjerojatno se ne bi javno izjašnjavali kome ćemo dati svoj glas. Da jesu ne bi bilo ni GOGO liste niti bih ja bio kandidat. Ono što nam je ova vlast u posljednjih nekoliko mjeseci priredila (neću ponavljati sve afere) motiviralo nas je na kandidaturu, a sada i na javnu podršku Ivici Vrkiću.
Osijek danas treba promjenu. Politika u Osijeku treba civilizacijsku promjenu. To se s HDSSB-om neće dogoditi.
Prošli tjedan kandidati naše liste održali su sastanak. Svi nazočni rekli su da će svoj glas u 2. krugu dati Ivici Vrkiću. Odlučili smo da to kažemo javno i u tome se ogleda naša podrška Ivici Vrkiću. Građane nismo pozvali da glasuju za bilo kojeg kandidata jer mislimo da na to nemamo pravo. Pozvali smo ih da izađu na izbore, posebno one koji žele promjene jer promjene se ne mogu provesti iz fotelje nego na izbornom mjestu.
Osobno poznajem Ivicu Vrkića desetak godina. Više kroz posao nego kroz politiku. Mogu reći da s njim imam samo pozitivna iskustva. Do sada se pokazao kao odgovoran, sposoban, vrijedan čovjek koji drži do riječi. Vjerujem da sam stekao ispravan utisak. Međutim, ukoliko se u bilo kojem trenutku pokaže da to nije tako biti ću među prvima koji će ga prozvati. Ipak vjerujem da se to neće dogoditi i da je Ivica Vrkić jamac pozitivne promjene u našem gradu.
Na kraju, moram ispuniti obećanje dano jednoj kandidatkinji GOGO liste, osobi koju jako cijenim. Nemam običaj odgovarati na optužbe nekog s foruma tko se ne želi predstaviti imenom i prezimenom niti ću to inače činiti. Sada ću napraviti iznimku, jer kako sam rekao cijenim tu osobu, a vidim da joj smeta što šutim na neke komentare. Našu kampanju financirali smo sami. Da ju je financirao netko drugi onda ne bi bila tako skromna. U Krašu sam se zaposlio 2004. godine, puno prije nego što je osoba za koju neki tvrde da mi je bila veza došla u Kraš. Zaposlio sam se putem javnog natječaja, nakon 2 kruga testiranja nezavisne agencije i 2 razgovora s komisijom za zapošljavanje. Zbog dobrih rezultata 2011. godine sam postao direktor prodaje za Hrvatsku. Bez lažne skromnosti, na tom radnom mjestu odradio sam dobar posao i imao ponudu da se zajedno s obitelji preselim u Zagreb. Odlučio sam se zahvaliti na ponudi i vratiti u Osijek. Iza GOGO liste ne stoji niti jedan „poznati“ osječki političar. U prošli saziv Gradskog vijeća ušao sam s Nezavisne liste Gordana Matkovića. Kroz cijeli mandat ostao sam vjeran porukama koje smo slali tijekom kampanje. Iste poruke šaljem i jednake stavove imam danas kao nositelj liste GOGO. O ostatku svoje političke „karijere“ već sam pisao na forumu pa mislim da to ne trebam ponavljati.
Na kraju se želim vratiti na ono zaista važno, drugi krug izbora. Izađite na izbore, izberite za vas boljeg kandidata. To je važno za naš grad


Ako tvrdite da Vas nije Nadan Vidošević zaposlio u Krašu, dali je istina da ste kao član HDZ_a bili zaposleni u Gradnji (zaposlio Vas Glavaš) a niste se pojavljivali na poslu nego ste samo radili za stranku (za ovo imam konkretne dokaze, razmislite kako će te na ovo odgovoriti)? Hvala unaprijed na odgovoru!

#110:   Autor: morgan Post Postano: 26.05.2013. 12:12

Pozerica je napisao/la: ›
za ovo imam konkretne dokaze,

a zašto ih niste onda predočili nadležnoj službi? lako je pilat o korupciji i nemoralnosti plitičara a kad se imaju konkretni dokazi ništa ne poduzeti.čini li vas to išta boljim od njega ako je radio to što navodite?

#111:   Autor: cadis1 Post Postano: 26.05.2013. 15:20

Evo par detalja o gospodinu Šimiću za koje se čudim da nije podijelio s vama:
1999. njegova prva stranka HDZ zaposlila ga je u Gradnji.
Kada je vidio da se nakon smrti Tuđmana HDZ-u ne piše dobro pretrčava u DC.
2001. ga Vesna Škare Ožbolt i Mate Granić zapošljavaju u Coca Coli.
Tu nije kraj zapošljavanju preko politike,jer su ga Gordan Matković i Nadan Vidosević zbrinuli u Kraš.
Možemo se samo pitati kako cete naplatiti svoju podršku Ivici Vrkiću,jer poznato je kako su ljudi s liste bili za neutralnost u drugom krugu.
Zaključno. Gospodine Šimiću ne razlikujete se od drugih ljudi iz osječke politike samo dobro glumite,to nitko ne moze osporiti...

#112:   Autor: Baudolino Post Postano: 26.05.2013. 20:21

Pozerica i cadis1 su ogledni primjerci forumaša s agendom, trećerazrednih forumaških agitatora i ocrnjivača, čiji svaki post treba tretirati kao verbalnu diareju.

Dakle, Coca-Cola, svjetska korporacija, zapošljava ljude po političkom nalogu hrvatskih političara?

Zanimljivo je i ovaj slijed uočit - Gradnja, Coca Cola, Kraš. Zašto? Zato što se radi o privatnim firmama. Da je Šimić tražio uhljebljenje, na tim ga mjestima ne bi niti bilo.

Dakle, ovi bijedni hdSSbovi trolovi toliko ne mogu podnijeti Šimića, jer je načeo njihovu vladavinu i pokazao pruzimanjem gradske skupštine da nisu svemogući - da su spremni bezočno lagati, tipa da je Matković zaposlio Šimića 2004. u Krašu, kao da je Matković 2004. bio ikakav relevantni čimbenik.

Još malo seciranja gluposti - zaposlio ga je Vidošević, kažu. A tko ga je trebao zaposliti, ako ne predsjednik uprave poduzeća? Tko drugi?

I za kraj - da, Šimiću je nuđeno mjesto u upravi Kraša. On je to odbio jer se životno vezao i opredijelio za Osijek, tu su mu supruga i troje djece. Ali ne, bijedni, anonimni, hdSSbovi pljuvači idu dokazivati da je Šimić, inače klasični self-made man, nekakav politički uhljebljenik, usprkos činjenicama koje jasno govore suprotno.

Bijedno. I tipično hdSSbovski. I zato ću osobno glasati za Vrkića, koje mi je potpuno bezveze. Naime, vi i vaše metode, hdSSbovci, mi se gadite i opasni ste po moral i budućnost grada kojeg volim najviše na svijetu.

#113:   Autor: cadis1 Post Postano: 27.05.2013. 15:03

Baudolino je napisao/la: ›
Pozerica i cadis1 su ogledni primjerci forumaša s agendom, trećerazrednih forumaških agitatora i ocrnjivača, čiji svaki post treba tretirati kao verbalnu diareju.

Dakle, Coca-Cola, svjetska korporacija, zapošljava ljude po političkom nalogu hrvatskih političara?

Zanimljivo je i ovaj slijed uočit - Gradnja, Coca Cola, Kraš. Zašto? Zato što se radi o privatnim firmama. Da je Šimić tražio uhljebljenje, na tim ga mjestima ne bi niti bilo.

Dakle, ovi bijedni hdSSbovi trolovi toliko ne mogu podnijeti Šimića, jer je načeo njihovu vladavinu i pokazao pruzimanjem gradske skupštine da nisu svemogući - da su spremni bezočno lagati, tipa da je Matković zaposlio Šimića 2004. u Krašu, kao da je Matković 2004. bio ikakav relevantni čimbenik.

Još malo seciranja gluposti - zaposlio ga je Vidošević, kažu. A tko ga je trebao zaposliti, ako ne predsjednik uprave poduzeća? Tko drugi?

I za kraj - da, Šimiću je nuđeno mjesto u upravi Kraša. On je to odbio jer se životno vezao i opredijelio za Osijek, tu su mu supruga i troje djece. Ali ne, bijedni, anonimni, hdSSbovi pljuvači idu dokazivati da je Šimić, inače klasični self-made man, nekakav politički uhljebljenik, usprkos činjenicama koje jasno govore suprotno.

Bijedno. I tipično hdSSbovski. I zato ću osobno glasati za Vrkića, koje mi je potpuno bezveze. Naime, vi i vaše metode, hdSSbovci, mi se gadite i opasni ste po moral i budućnost grada kojeg volim najviše na svijetu.

Baudolino a kaki si ti primjer forumaša?

#114:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 27.05.2013. 15:48

Baudolino je napisao/la: ›
Dakle, Coca-Cola, svjetska korporacija, zapošljava ljude po političkom nalogu hrvatskih političara?

Zanimljivo je i ovaj slijed uočit - Gradnja, Coca Cola, Kraš. Zašto? Zato što se radi o privatnim firmama. Da je Šimić tražio uhljebljenje, na tim ga mjestima ne bi niti bilo.


Mentalni sklop Hdssb-ovca ne može podnijeti činjenicu da postoje ljudi koji se nisu zaposlili preko štele, tj. stranke. Ti ljudi misle da je to nemoguće, oni niti ne poznaju nekoga tko se zaposlio na drugi način nego ulizivanjem Glavašu, ili nekom trećem. Ne trebaju stoga čuditi ove blesavoće. Dragi forumaši Hdssb-ovci, nisu svi kao vi (ili vaša braća po drugim strankama).

#115:   Autor: crna ruka Post Postano: 29.05.2013. 0:09

Neko me je preduhitrio. Baš sam htio pitati mladog gospona Šimića u koliko je stranaka bio do sada i kolike su šanse da dostigne kandidata kojeg podržava. Kako je krenuo na dobrom je putu. nedostaje mu samo formalno članstvu u HNS-u i SDP-eu.

#116:   Autor: Baudolino Post Postano: 29.05.2013. 0:52

crna ruka je napisao/la: ›
Neko me je preduhitrio. Baš sam htio pitati mladog gospona Šimića u koliko je stranaka bio do sada i kolike su šanse da dostigne kandidata kojeg podržava. Kako je krenuo na dobrom je putu. nedostaje mu samo formalno članstvu u HNS-u i SDP-eu.


Šimić nije promijenio niti jednu stranku, istupio je iz HDZ-a i bio osnivač DC-a. No tebi, trećerazredni hdSSb-ov trolu, ne vrijedi pisati, eventualno te se može ignorirati.

Nadam se da te plaćaju, no sumnjam, uvijek ima kmetova koji se rado besplatno podaju.

#117:   Autor: crna ruka Post Postano: 30.05.2013. 23:26

Baudolino je napisao/la (Pogledaj post): ›
crna ruka je napisao/la: ›
Neko me je preduhitrio. Baš sam htio pitati mladog gospona Šimića u koliko je stranaka bio do sada i kolike su šanse da dostigne kandidata kojeg podržava. Kako je krenuo na dobrom je putu. nedostaje mu samo formalno članstvu u HNS-u i SDP-eu.


Šimić nije promijenio niti jednu stranku, istupio je iz HDZ-a i bio osnivač DC-a. No tebi, trećerazredni hdSSb-ov trolu, ne vrijedi pisati, eventualno te se može ignorirati.

Nadam se da te plaćaju, no sumnjam, uvijek ima kmetova koji se rado besplatno podaju.



Nego što. Pa neću valjda raditi za džaba! A vidjeti će mo gdje će mladi gospon Šimić završiti nakon izbora. Prodaja za neku sinekuricu. Isto kao i ranije neka jeftina prodaja;

P,S. Zaboravio si napisati da je bio i član GOGO 1 -ekipe , Nova osječka priča Gordana (Goge) Matkoviča!! Živio rođo!!

#118:  Re: GOGO ili Nova Osječka Priča [Tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko?] Autor: Miroslav Šimić Post Postano: 27.06.2013. 22:31

Prije svega lijep pozdrav svima.

Kao što sam i obećao ostajem se družiti s vama na forumu pa izvolite „perite“ Smile
Na jučerašnjoj sjednici Gradskog vijeća izabrali smo predsjednika i potpredsjednike Gradskog vijeća te članove različitih odbora pri Gradskom vijeću. Kao što vam je poznato vijećnici GOGO liste na sjednici su glasali za izbor svih predloženih kandidata i na taj način odredili se kao dio vladajuće većine.
Znao sam da će ta naša odluka izazvati i negativne komentare. Za takve komentare ima opravdanih i neopravdanih razloga.
Neki nam zamjeraju što smo podržali gospodina Đapića za predsjednika Gradskog vijeća. Jasno mi je da za takav stav imaju argumente. Gospodin Đapić imao je dobrih i loših poteza (po meni ipak više ovih drugih) u svojoj političkoj prošlosti i brzo se mogu naći argumenti za i protiv. Međutim mi smo se u pregovorima oko konstituiranja Gradskog vijeća odlučili koncentrirati na prijedloge koji će jamčiti promjenu načina upravljanja, a kod izbora predsjednika i potpredsjednika bili smo spremni na kompromis. Svako tko radi bilo kakav posao ili sudjeluje u bilo kojoj zajednici zna da se bez kompromisa ne može napraviti rezultat. To ne znači da mislim kako kompromise treba raditi uvijek nego da na njih treba biti spreman. Naravno do određene granice. Naša procjena bila je da kod izbora predsjednika i potpredsjednika Vijeća trebamo napraviti kompromis. S druge strane uspjeli smo progurati stavove o kvalifikacijama koje moraju imati članovi nadzornih odbora i dva već imenovana člana uskoro će biti povučena. Uskoro krećemo s provedbom i naša druga dva prijedloga. http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=45621 Neki su komentirali kako naši uvjeti za sudjelovanje u konstituiranju Vijeća nisu nikakvi uvjeti. Ipak vrijeme ih je brzo demantiralo.
Neki misle da nismo trebali sudjelovati u konstituiranju uprave. S tim se ne mogu složiti. Da podsjetim, mi smo se u izbore uključili jer smo željeli promjene. To smo u kampanji i zastupali. Uspjeli smo dobiti podršku za ulazak u Gradsko vijeće (za one koji to ne znaju HDSSB je zbog toga dobio jednog vijećnika manje). U drugom krugu izbora podržali smo gospodina Vrkića kojeg su građani izabrali za novog gradonačelnika. Znači da smo uspjeli u promjeni vladajuće političke garniture. Mogli smo birati da li ostati samo u Vijeću ili pored toga sudjelovati i u upravljanju. Odlučili smo sudjelovati u upravljanju jer želimo zajedno s gradonačelnikom pokušati raditi na tome da ovo ne bude samo promjena političke garniture nego zaista promjena načina upravljanja gradom. Mislim da imamo odgovornost to pokušati. Ukoliko se pokaže da ne ide uvijek možemo izaći iz svega. Istina je da se u Osijeku zajedno okupila šarolika ekipa. Sada nas je svojom politikom na okupljanje motivirao HDSSB. Držati nas i dalje zajedno neće biti lako no vjerujem da gradonačelnik Vrkić ima dovoljno iskustva i znanja da u tome uspije.
Mislim da sudjelovanjem u konstituiranju uprave pokazujemo odgovornost prema građanima koji s pravom očekuju promjene. Znam da ih neće biti lako provoditi ali najgore bi bilo da uopće ne pokušamo.

#119:   Autor: crna ruka Post Postano: 27.06.2013. 22:51

Mladi gospon Šimić. Ovoliko DEMAGOGIJE nisam pročitao na jednom mjestu još od kada sam morao čitati Kardeljev referat s 10 kongresa!!

Vidi se stara partijska škola.
Možete skupa s Vrkićem bez problema.
Osijek031.com » Politika » GOGO ili Nova Osječka Priča [Tko su ti ljudi? Poznaje li ih tko?]


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::