Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Politika » Sanader hay, Glavaš by by

#1:  Sanader hay, Glavaš by by Autor: Gost Post Postano: 21.04.2005. 23:38

Što velite, ja kažem napokon.
Mislim da je završila jedna dugogodišnja strahovlada u Osijeku i da će OS krenit jednim normalnim , srednjoeuropskim putem ( do sad je ličio na Texas 1789. )

#2:   Autor: gaap Post Postano: 22.04.2005. 10:58

nažalost nisi u pravu, glavaševa lista pomest će hdz koji sad sa svojim aninimcima ni prag neće preći

#3:   Autor: Gemi Post Postano: 22.04.2005. 20:17

Citam listu i vecinu poznajem bar djelomicno iz nekih krugova...
Ni jedan/jedna od njih ne mogu se pohvaliti da su sve uspjeli steći samo svojim osobnim zalaganjem (na zalost) - svima je Glavas bio "u pomoci"...

#4:   Autor: Allende Post Postano: 22.04.2005. 21:13

Dajte link na tu listu, bas me zanima...

#5:   Autor: Gemi Post Postano: 22.04.2005. 22:14

www.slavonija.org


Treba pomnije citati naslovne vijesti ;-)

#6:   Autor: Allende Post Postano: 22.04.2005. 22:48

Pardon...jebote, Aleksandar Vcev dvostruko jace podrzava ideju nego ostali, dva puta je na listi...Crvenu Maramu stavit cu ja, i plavu kapicu tra la la la.......

#7:   Autor: Allende Post Postano: 22.04.2005. 23:07

Gemi, hvala ti za link, svaki dan nesto novo naucim:
a) domovinski rat je trajao 10 godina
b) Decentralizacija je kad razjebes 5 raznih Zupanija i sve sto je od njih ostalo centraliziras u Osijeku
c) "U drustvenom smislu obitelj je temeljna drustvena jedinica u kojoj se ocituje pojedinac"

...tu mi je pozlilo, pa sam otisao rigat.

#8:   Autor: gaap Post Postano: 24.04.2005. 12:12

bez obzira na imena (za pojedina moram priznati da me je strah tih ljudi...) čini mi se da je ideja regionalizacije ok, ukoliko slavonski sherif ne bude branimir. nažalost, cijela je ideja upravo bazirana na tome i ne zavaravam se da je on u stanju svoje mjesto prepustiti nekom od mladih "intelektualaca" s famozne liste. nadam se samo da neće opet bit neka mobilizacija pa da moram na zagreb krenut s puškom u ruci i slavonskom kunom na kapi...

#9:   Autor: Gost Post Postano: 24.04.2005. 12:31

ma opće nije stvar u regionalizaciji, sve je to ok ali ispada smješno kad je Glavaš predlaže. Stara narodna " ne laje pas sela radi, već sebe radi ".
Izgubio je pozicije u hdz i sad je probao nešto...ali mislim da je lagano sad pomnožen sa nulom.

#10:   Autor: gaap Post Postano: 24.04.2005. 12:37

da bar, ako je netko popušio to je hdz u slavoniji...nažalost. mislim, zaista ne brijem na takve političke opcije (zapravo me za politiku boli kurac), ali LJUDI TOLIKO SMO SJEBANI DA VRIJEDI PROBATI NEŠTO NOVO...

#11:   Autor: Rajnus Post Postano: 26.04.2005. 13:51

Sve vi to lijepo razglabate ali pozadina je nezamislivo duboka i siroka Smile)

#12:   Autor: Gost Post Postano: 26.04.2005. 15:49

a ti Rajmonde si neki stručnjak, za sve živo? daj šuti, glup si ko tava!

#13:   Autor: Rajnus Post Postano: 26.04.2005. 18:30

Glup ili ne nikoga ne vrijedam. Nisam strucnjak ali dovoljno znam koliko to duboko seze...
Ovo sto pise u novinama je vrh sante leda...

#14:   Autor: capitan_banana Post Postano: 27.04.2005. 11:17

Glavaš je ljudska trulež i smrdni otpadak koji ne zaslužuje ni da ga se usranom motkom dira. Toliko je zla donio ljudima u Slavoniji i toliko je otrova ispljuvao da ga ne zasužuje ni grob. I sad kad bi napokon trebao doći preokret on nešto opet plete. Kakav veo preko očiju našeg ljudstva. To ne treba dopustiti!

#15:   Autor: gaap Post Postano: 27.04.2005. 12:44

@ banana....zaista mi nije namjera braniti glavaša, bože sačuvaj, ali ovakav način komunikacije je čak i ispod glavaševe razine...si razmišljao da mu se pridružiš u izbornom stožeru? i na koji način, osim primitivnim lajanjem, ti to nećeš dopustiti?

#16:   Autor: capitan_banana Post Postano: 27.04.2005. 14:29

@gaap...sad se sjetih 'don't be evil'. prihvaćam tvoju primjedbu. prazne priče nikad nisu ništa postigle. no taj me čovjek toliko razgnjevi da mi malo fali pa da pređem na tamnu stranu. a što bih mogao nego na izborima ne glasati za njihovu listu. i nadam se da što više ljudi neće te da će na vlast doći netko tko će nam bar malo manje otkidati od usta.

#17:   Autor: Gost Post Postano: 27.04.2005. 17:34

banana je u pravu, i opće nije bio evil, bio je baš blag

#18:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 27.04.2005. 21:08

Meni se cini da Glava samo trazi novu formulu za prezivljavanje. Vidi da HDZ tone, da tone Sanader, Vlada, Carla nam kopa grob. Vidi da se HDZ lomi na 100 dijelova, vise se ne moze toliko loviti u mutnom, valjati pare, vise se nema sto kvalitetno za ukra...pardon privatizirati. U cijeloj toj situaciji on je trazio formulu kako da sebi osigura poziciju mocnika, na koju se toliko manijakalno nakacio. Glavas je opsejdnut vlascu i mocu - vjerujem da bi i on sam to priznao.

Nasao je formulu u Istri. Vidi da tamo to pali, sada nama zeli bacati pijesak u oci pricama o Osijeku kao centru i Slavoniji kao regiji, pricama o istarskom standardu. Medjutim, Glavas je zaboravio jednu jako bitnu stvar - Istra je uspjela jer nije imala ksenofobe i kriptofasiste za vodje, nije imala mitomane, siledzije i manijake, bukace, strajkace, nije imala seljake ucjenjivace - vec hordu vrijednih ljudi.

Volio bih pitati "cijenjenog", "stovanog", "veleuvazenog" g. Glavasa sto je s tom genijalnom idejom cekao svih ovih 15tak godina koliko hajduci na ovim prostorima?

#19:   Autor: Allende Post Postano: 27.04.2005. 22:18

Ne zaboravite da su svi iz te ekipe pitomci iste politicke skole u Kumrovcu....Mozda grijesim, ali po mom misljenju prvi korak u zalaganju za prosperitet Slavonije, Hrvatske ili vec cega bi trebao biti...NE KRADI OD ISTE!!!Sve se vrti oko moci i tako ce biti dokle god raja bude pasla te gluposti. To je model koji ima 100 % ucinka bez obzira na lokaciju na kojoj ga koristis. Glavasov kolega iz klupe Milosevic je u Daytonu 1995. potpisao "Mir"!!! (barem je tako to interpretirano u srpskoj javnosti i medju narodom, dajuci mu titulu cudesnog mirotvorca)!!!???!!!. Nitko se nije sjetio da je taj "mir" identican sporazumu koji su mu ostali predsjednici ex Yu republika nudili na potpis 1991. To sto je u medjuvremenu njegov bolestan um kostao preko milijun zivota i tko zna koliko drugog belaja i nesrece, nitko vise ne pamti...Mungos ima pravo, momci, gdje ste bili zadnjih 15 godina? Slavonija nije bila interesantna jer ste popajali sve sto je bilo interesantno, pa ste se posvetili drugim "trzistima" u Hrvatskoj, sad kad su vas veci frajeri otjerali odatle, sad ste najednom opet najvjerniji majci Slavoniji i zivotni vam je cilj napredak i prosperitet iste.Cudnim sticajem okolnosti proslo je dovoljno vremena i dovoljno ste u medjuvremenu raji sjebali egzistenciju da biste bili sigurni da je vecina zaboravila sve sto ste radili tih godina. Takodjer sticajem cudnih okolnosti koje, naravno, nemaju veze sa vasim malim kucnih projektom Slavonske regije kao raja na zemlji, vrijedni narod u Slavoniji je ipak prezivio i ipak stvorio ponesto sto vam je ranije promaklo, pa bi mogli da copite sad u drugoj rundi...give me a fucking break! Strasno me zacudilo kad nitko nije komentirao gnjusne i neistinite citate iz njihovog programa koje sam naveo u prethodnom postu...ako sam ja jedini koji je to procitao i kome je to (medju ostalim pijeskom za bacanje u oci) zapelo za oko, onda smo najebali, jer ce opet raja pazariti jaja za bubrege...i tako u nedogled.

#20:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 28.04.2005. 14:09

Eeee, druze Allende, ovdje se odavno ne citaju programi. Gleda se tko je zadnje 4 godine bio manji lopov i govnar i onda se za njega glasa. Da, tako izgleda demokracija na brdovitom Balkanu. Crying or Very sad

Hrvati jednostavno nisu navikli na vladanje. Za njih vladanje = osobna korist. Oni to ne dozivljavaju kao management drzave, upravljanje za boljitak svih. Em su katastrofalnio manageri, em sve sto rade - rade sebi u korist.

Ne bave se ljudi ovdje politikom da bi radili (naglasak na rijec RADILI) za opce dobro, nego da bi na "javnim" natjecajima namjestali poslove svojim firmama i na taj nacin potpuno legalno i "transparentno" isisavali lovu iz proracuna (drazvnog, lokalnih, kojih god) i upumpavali u svoje firme. Simple as that.

Onda izmisle nekakvo tijelo za sprjecavanje sukoba interesa, blablablabla, i opstruiraju rad tog tijela, ili instaliraju nekog poltrona koji za pinku negira postojanje gorenavedenih radnji.

Ono sto Transparency international govori o stupnju mita i korupcije u RH, to je samo vrh sante leda.

#21:   Autor: capitan_banana Post Postano: 28.04.2005. 20:26

žalosno je to što je samostalna hrvatska bila tisućljetni san, a gle je sada...tisućljetna katastrofa. eeee...drukčije je bilo za vrijeme druga Tite...to je kao da daš djetetu igračku veliku, skupu, novu, a ono je pokida i pretvori u bescjenje.

#22:   Autor: Allende Post Postano: 28.04.2005. 21:15

Ma nije samo to...svi se busamo u grudi povijesnom tradicijom...kroz povijest, jedini periodi u kojima su narodi i zemlje ex Juge bili prosperitetni su periodi kad su bili pod tudjinskom vlascu...nismo mi sposobni da se staramo sami o sebi, nama treba "spoljnji konsultant"....

#23:   Autor: gaap Post Postano: 29.04.2005. 8:55

nama treba okupatorska čizma da nas gazi dok ne počnemo cviliti i onda da nam govore šta da radimo, inače sve sjebemo!!!

#24:  Re: Sanader hay, Glavaš by by Autor: William H. Bonney Post Postano: 29.04.2005. 11:33

Griješiš mungose. Kada si doista zadnji put glasao ZA?

#25:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 29.04.2005. 12:04

@Bill, kao jedva punoljetni pican, dok sam jos vjerovao da postoje politicki ideali. No, koliko god politicari bili hulje, koliko god oni bili udaljeni od onoga sto smatram ispravnim, toliko sam ja i dalje siguran u svoje stavove.

#26:   Autor: capitan_banana Post Postano: 02.05.2005. 21:29

ne treba nama okupatorska čizma. već imamo t-com, austrijske bankare i ostale strane investitore koji kupuju metar po metar kvadratni lijepe naše domovine i polako je, ali sigurno, koloniziraju. no mene to ni najmanje ne zabrinjava. sve dok imam ono što mogu nazvati domom. a za ostalo me baš zaboli.

#27:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 03.05.2005. 0:38

Ha, cuj, uskoro kad kupe HEP i vodu, mozda ces imati dom, jedino sto ces se pitati o cemu sve ovisi komocija u tvom domu. Lako bi ti se moglo dogoditi da ti dom postane jednak rupi u zemlji.

#28:   Autor: capitan_banana Post Postano: 03.05.2005. 9:20

nadam se da ne misliš na grob Smile.

--
Kupujmo 'rvacko!

#29:   Autor: gaap Post Postano: 03.05.2005. 13:26

pa nećemo imati što kupiti kad ništa neće biti hrvatsko. ostala nam je još voda, a ni to neće dugo. Svjetska banka uvjetuje nam privatizaciju izvora u zamjenu za kredite...aj da vidim da naši idioti neće odabrat ovo drugo!!! a onda banana!!!

#30:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 03.05.2005. 13:57

Ne mislim na grob, nego na zemunici bez struje i vode. Ali i to ce postati grob, kad ti neki Hans ili pokoji kvislinski suradnik s neokolonizatorima zatvori ventil od plina, vode, precvika zice za struju.

Ovo za kredite svjetske banke uvjetovane prodajom izvora vode nisam cuo, ali ako je to istina, onda se zaista treba moliti da se pojave Odredi smrti.

#31:   Autor: capitan_banana Post Postano: 03.05.2005. 21:25

jeste vidjeli plakate? sva ih je sila po gradu. mislim da svima fali određena težina. sdp-ovi crveni ko krv, glavaš se razmeće nekim eu - znamenjima, ostali lijepim osmjesima. učinilo mi se da sam čuo i neke tambure na gajevom trgu neki dan. reko doće neko i kod nas studenata da zadobije glasove, da obeća koju kunu i podjeli koju značku, pištaljku il' upaljač. a ono banana Shocked .

#32:  Re: Sanader hay, Glavaš by by Autor: Gost Post Postano: 04.05.2005. 14:07

Pogledajte ovaj link

#33:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 04.05.2005. 14:42

Hvala na linku... Odlican tekst...

Izdvojio bih ovaj dio...

"Ističući zaostajanje Slavonije kao ključni problem te regije, Glavaš se ponaša kao da je svih ovih 15 godina bio u dijaspori, a ne da je upravo on, u srcu Slavonije, imao apsolutnu i neograničenu moć. Ne samo što za Slavoniju nije napravio ništa, već je upravo on osoba odgovorna za retrogradne procese, pravi gospodarski tsunami pod vlastitim nogama. I ne samo što je kadrovskim potezima, sječom uspješnih direktora nehadezeovaca, osječko i županijsko gospodarstvo pretvorio u ruševine, već je i izravno odgovoran za katastrofalne poteze u privatizaciji. Upravo je Glavaš u Osijek dovukao Josipa Gucića, poklonivši mu Osječku pivovaru, Slavonija osiguranje i Supermarket, a isto je pokušao učiniti i sa Slavonskom bankom, pregovarajući s Miroslavom Kutlom. Devedeset devet posto onoga što danas Glavaš, zbog zaostajanja Slavonije, prigovara Zagrebu, njegovo je djelo."
Osijek031.com » Politika » Sanader hay, Glavaš by by


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::