Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Politika » EU - jesmo li za ili protiv

#1: Question EU - jesmo li za ili protiv Autor: DanicaV Post Postano: 16.06.2006. 9:30

Treba li Hrvatska ući u EU i koje su prednosti/nedostaci ulaska, odnosno neulaska u EU?

Moram priznati da sam životni skeptik, pa tako i euroskeptik.
Zanimljiv mi je slučaj Norvežana - njihovi političari su se dva ili tri puta izborili za ulazak, dobili zeleno svjetlo, a onda su građani na referendumu rekli odlučno NE.
Zanimljivo je, također, da je Irska najviše profitirala od ulaska u EU, da bi sada uglavnom bili protiv proširenja.

#2:   Autor: puki Post Postano: 16.06.2006. 10:55

ja sam protiv ulaska. najebat cemo.

#3:   Autor: toni Post Postano: 16.06.2006. 11:20

svakako trebamo preuzeti obrasce ponasanja iz eua, uskladit se s njima... jer smo ocigledno nesposobni sami urediti drzavu.

dali cemo il ne cemo... odlucit cemo na referendumu.

ja bum glasal protiv Smile

#4:   Autor: puki Post Postano: 16.06.2006. 11:53

kao i vecina, nadam se....

#5:   Autor: --- Post Postano: 16.06.2006. 11:59

protiv.

s razlogom.

#6:   Autor: Alana Bates Post Postano: 16.06.2006. 15:31

Dvoumim se. Definitivno nismo zaslužili, i satrt će nas ako uđemo. Ali ako ne uđemo, nećemo ni imati motivaciju raditi u nekom vražjem pozitivnom smjeru, i nastavit ćemo se satirat sami kao što smo i dosad.

(laičkim rječnikom, ak se potrudim, možda to mogu i bolje! Možda.)

#7:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 16.06.2006. 15:38

Kao sto Toni reche, trebamo preuzeti obrasce ponasanja. Zbog nas samih.

U EU trebamo uci, jer je alternativa da nismo u njoj. A alternativa je losija od ulaska. Jasno, uci trebamo tek kada posisamo sve fondove koji su namijenjeni za potencijalne clanice. Dakle, na stvar gledati pragmaticno, bar smo mi Balkanci u tome majstori... Smile

Doduse, meni i ideoloski odgovara jedinstvena drzava, sto manje granica i slicno... price o drzavnim suverenitetima i slicno su mi malo previse - pecinske... odjebite pleme, imate (valjda) vlastiti mozak...

#8:   Autor: toni Post Postano: 16.06.2006. 16:04

Ma imamo mozak, i sve stoji sto govoris... ali bi nam geopoliticki gledano bilo puno bolje da ostanemo neutralni, jer onda bi se situacija malo okrenula, jer.. kakva bi ti bila ujedinjena eu bez hr, a sa bosnom, srbijom, turskom... a ipak europljani pokazuiju aspiracije prema nasem moru, zemlji, vodi itd...

pa kad pogledas... daju nam se krediti za infrastrukturu(ceste) za reforme pravosudja.. zemljisnih knjiga.. zasto !? pa da nas eurpoa, kad i mi postanemo dio nje(a ibogami i prije), lakse pokupuje i lakse dojde do svojih posjeda. a mi ? pa mora neko i konobarit ! Smile

razumijem zasto bi bilo bolje (gosp.subjektima) da smo u eu; jedinstven trziste blabla... ali jos uvjek mislim da mi na tom trzistu nemamo bas puno toga za ponuditi, a i to sto imamo je preskupo, zbog monetarne politike koja je diktirana od mmfa (ne samo zbog nje, ali..)

sve ovo vrijedi uz pretpostavku da su na celu drzave ljudi koji ne misle samo na svoj dzep. ali kako to nije situacija.. trebamo sto prije sve prodat strancima. pa kad vec nismo 15 godina sposobni se pokrenuti, otvoriti radna mjesta itd... dajmo sve strancima pa neka to ucine mjesto nas... mislim.. 'malim' ljudima je sasvim sveijedno dali je gazda ante, john il franz. sve dok mu placa posteno za rad.

pu, 'ebem ti ovu argentinu... braci Srbima uvalili 3 komada u prvom poluvremenu Sad

odo sad na more, a vi malo porazmislite o eu, srbima, gomilanju posla itd Smile

#9:   Autor: Lugar Post Postano: 16.06.2006. 18:05

Ma ja kontam da Hrvatska treba uci u EU, ali nismo jos spremni.
Trebali bi uciti od drugih, sami srediti stvari u svom dvoristu, pa kada budemo malo stabilniji onda dobro razmisliti.

U ovom trenutku mislim da nismo za EU, pa cu tako i glasati na referendumu.

#10:   Autor: vlale Post Postano: 16.06.2006. 18:41

ma dok dodje do tog hocemo li uci ili ne, gospodin sanader ce nas sve rasprodati samo za to da bi kao usli...a vjerojatno necemo uci jer nas, uostalom, europa ne zeli unutra, pogotovo sto sad vodstvo eu-a preuzima slovenija, a svi znamo da su oni "zapadni srbi"...

uf, malo sam ostra, ali takav mi je dan...

#11:   Autor: Gemi Post Postano: 17.06.2006. 9:40

Globalno gledano, taj ulazak nije losa stvar. Ali poznavajuci nas i nas komfor, princip - "ne mogu me tako malo platit ko sto ja mogu radit" i "jebo poso u kojem ne mogu zajebat drzavu" (o politicarima, njihovoj kliki i kojekakvim privatizacijama da i ne govorim) zatim nasu podtezgovnu zaradu i odsustvo svakog entuzijazma mladih ljudi...tesko da nam u EU moze biti bolje.

Mislim da Referendum o ulasku u EU ma kakav bio, nece imati ishod neulaska, jer vlast nam k tome stremi, tako da je Referendum u ovom slucaju puka farsa.

#12:   Autor: puki Post Postano: 17.06.2006. 9:45

heheheh...e, stvarno, kontam si da, ako hrvatska uđe, će u nekoliko godina dovesti do raspada eu Smile
hehe ne mogu oni to toliko dobro napraviti koliko naši političari mogu pokidat


Zadnja promjena: puki; 17.06.2006. 10:45; ukupno mijenjano 1 put.

#13:   Autor: --- Post Postano: 17.06.2006. 9:56

žalosna činjenica je da ulazak u EU ne možemo izbjeći. samo naivčine misle kako će njihov glas, mišljenje ili ishod referenduma nešto značiti...

#14:   Autor: puki Post Postano: 17.06.2006. 10:46

pa znam - na kraju ce jednostavno "oni" namjestiti da ishod njima odgovara. Razz
shite...

#15:   Autor: DanicaV Post Postano: 17.06.2006. 10:51

puki je napisao/la: ›
heheheh...e, stvarno, kontam si da, ako hrvatska uđe, će u nekoliko godina dovesti do raspada eu Smile
hehe ne mogu oni to toliko dobro napraviti koliko naši političari mogu pokidat


puki, i meni se čini da će se EU na kraju fino raspasti...... taman dok mi potrošimo hrpu love da uđemo.......

#16:   Autor: Alana Bates Post Postano: 17.06.2006. 16:23

Gemi je napisao/la: ›
Globalno gledano, taj ulazak nije losa stvar. Ali poznavajuci nas i nas komfor, princip - "ne mogu me tako malo platit ko sto ja mogu radit" i "jebo poso u kojem ne mogu zajebat drzavu" (o politicarima, njihovoj kliki i kojekakvim privatizacijama da i ne govorim) zatim nasu podtezgovnu zaradu i odsustvo svakog entuzijazma mladih ljudi...tesko da nam u EU moze biti bolje.

Mislim da Referendum o ulasku u EU ma kakav bio, nece imati ishod neulaska, jer vlast nam k tome stremi, tako da je Referendum u ovom slucaju puka farsa.


To je točno to. Zato se i dvoumim. Mi, ne samo gospodarskim razvojem, nego i svojim mentalnim sklopom NISMO DORASLI ulasku u bilo kakvu moćnu uniju. O da, ovdje na Balkanu možda možemo drmat i svojim lako ćemo stavom, ali nekako ne mislim da Nijemcima, Francuzima, pa i iznenađujuće brzo razvijenim Ircima dobro doći. Svoj mentalni sklop trebamo mijenjati, pod hitno.

#17:   Autor: puki Post Postano: 17.06.2006. 16:44

Alana Bates je napisao/la: ›
Svoj mentalni sklop trebamo mijenjati, pod hitno.


vecina, bar....

#18:   Autor: --- Post Postano: 17.06.2006. 17:22

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): ›
puki je napisao/la: ›
heheheh...e, stvarno, kontam si da, ako hrvatska uđe, će u nekoliko godina dovesti do raspada eu Smile
hehe ne mogu oni to toliko dobro napraviti koliko naši političari mogu pokidat


puki, i meni se čini da će se EU na kraju fino raspasti...... taman dok mi potrošimo hrpu love da uđemo.......


to nam je jedina nada, prijevremeni raspad europe...bože pošalji zemljotres pa da se otcijepimo i spojimo s afrikom... Razz

#19:   Autor: Lugar Post Postano: 17.06.2006. 19:13

Zalosna je i cinjenica da su se sve integracije, u koje je Hrvatska stupila, ubrzo i raspale. Austro-Ugarska, Jugoslavija, itd. Gdje god da smo bili napravili smo pizdariju i doveli do raskida zajednice drzava. Pa razjebat cemo mi i EU.

#20:   Autor: puki Post Postano: 17.06.2006. 20:25

heheheheh....mi smo preintenzivni za zajednice država:)

#21:   Autor: --- Post Postano: 17.06.2006. 21:42

puki je napisao/la: ›
heheheheh....mi smo preintenzivni za zajednice država:)


riječi ti se pozlatile...

#22:   Autor: DanicaV Post Postano: 17.06.2006. 22:41

kako god, mi ćemo na kraju biti ujedinjeni Balkan.
ne znam samo zašto se svi nešto stide kad nam kažu da smo Balkanci, kad jesmo...... (dobro, mi iznad Save geografski nismo, ali po svemu ostalome.........)

#23:   Autor: puki Post Postano: 17.06.2006. 23:07

po mentalitetu, recimo...

#24:   Autor: DanicaV Post Postano: 18.06.2006. 0:24

ukra mi riječ iz usta......

puki, postaješ moj idol


ali, nedavno si se pohvalio njemačkim podrijetlom, pa se to što ti pišeš u našoj maloj zajednici ne računa baš 100%

#25:   Autor: --- Post Postano: 18.06.2006. 0:41

DanicaV je napisao/la: ›
ukra mi riječ iz usta......

puki, postaješ moj idol


ali, nedavno si se pohvalio njemačkim podrijetlom, pa se to što ti pišeš u našoj maloj zajednici ne računa baš 100%

ček, jel se pohvalio ili požalio?

#26:   Autor: Alana Bates Post Postano: 18.06.2006. 8:07

Napomenuo je.

gazda777 je napisao/la: ›
DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): ›
puki je napisao/la: ›
heheheh...e, stvarno, kontam si da, ako hrvatska uđe, će u nekoliko godina dovesti do raspada eu Smile
hehe ne mogu oni to toliko dobro napraviti koliko naši političari mogu pokidat


puki, i meni se čini da će se EU na kraju fino raspasti...... taman dok mi potrošimo hrpu love da uđemo.......


to nam je jedina nada, prijevremeni raspad europe...bože pošalji zemljotres pa da se otcijepimo i spojimo s afrikom... Razz


To bi bilo rješenje, tam bi bili glavni, drmali bi kontinentom na kojem većina ljudi hoda gola.

#27:   Autor: Alana Bates Post Postano: 18.06.2006. 8:09

puki je napisao/la: ›
Alana Bates je napisao/la: ›
Svoj mentalni sklop trebamo mijenjati, pod hitno.


vecina, bar....


Pa čuj, moram reći "mi" jer ne mogu izuzeti nikog kad već svi živimo na tom teritoriju koji je, onda smo mu i pripadni (teoretski - državu čini teritorij, stanovništvo i cjelovita vlast nad stanovništvom i teritorijem)...

#28:   Autor: puki Post Postano: 18.06.2006. 10:53

a znam, al ne volem kad te netko neosnovano vrijedja Smile

#29:   Autor: Alana Bates Post Postano: 18.06.2006. 13:20

Čak ni ako sam to ja, pa imam pravo reć šta hoću o sebi, čak se smijem i tračat i nikom to ne bi bilo ni najmanje čudno?

#30:   Autor: puki Post Postano: 18.06.2006. 15:16

čak ni ti. ko si ti da širiš neistine o mojoj fijansei?!!!
hehehehehe
mua

#31:   Autor: Alana Bates Post Postano: 18.06.2006. 19:58

Pa... ja, tko drugi? De, opet će nas optužit za ljigavost ( o moj bože, šta ćemo onda???)

#32:   Autor: --- Post Postano: 18.06.2006. 20:51

Alana Bates je napisao/la (Pogledaj post): › Pa... ja, tko drugi? De, opet će nas optužit za ljigavost ( o moj bože, šta ćemo onda???)


ne optužit, nego osudit Twisted Evil Wink

#33:   Autor: DanicaV Post Postano: 18.06.2006. 20:54

Alana Bates je napisao/la: ›
Pa... ja, tko drugi? De, opet će nas optužit za ljigavost ( o moj bože, šta ćemo onda???)


Ljigavac te optuži da si ljigav. Jaka stvar. Prestaneš se obazirati.

#34:   Autor: --- Post Postano: 18.06.2006. 22:20

ne okreći se Ineeeessss....

#35:   Autor: DanicaV Post Postano: 18.06.2006. 22:22

gazda777 je napisao/la: ›
ne okreći se Ineeeessss....


lijepo zvuči kad Šerbedžija recitira. mislim da imam negdje tu kazetu.

#36:   Autor: --- Post Postano: 18.06.2006. 22:23

a ima i ona: ne okreći se sine...

#37:   Autor: DanicaV Post Postano: 18.06.2006. 22:26

to je već film. djeca to nisu gledala.

#38:   Autor: --- Post Postano: 18.06.2006. 22:30

šteta za njih...

#39:   Autor: DanicaV Post Postano: 18.06.2006. 22:40

gazda777 je napisao/la: ›
šteta za njih...


kažu, bilo je to mračno doba........
na bosanskoj televiziji su reprizirali sve partizanske filmove. treba gledati i učiti.

ne BG je bila repriza serije Više od igre, dakle, fenomenalnoooooooooo!!!!!!!!!!

#40:   Autor: --- Post Postano: 18.06.2006. 22:45

oduvijek sam volio mrak...

#41:   Autor: --- Post Postano: 18.06.2006. 22:46

stiže EU...eto mraka opet...

#42:   Autor: Alana Bates Post Postano: 19.06.2006. 6:49

Kako se samo čuvate da vas ne zahvati offtopic... Smile

#43:   Autor: DanicaV Post Postano: 19.06.2006. 7:49

Alana Bates je napisao/la: ›
Kako se samo čuvate da vas ne zahvati offtopic... Smile


naučili smo iz govora naših političara........... Razz

#44:   Autor: --- Post Postano: 19.06.2006. 19:12

urođena lukavost...

#45:   Autor: 8 Post Postano: 04.12.2006. 0:13

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Kao sto Toni reche, trebamo preuzeti obrasce ponasanja. Zbog nas samih.

U EU trebamo uci, jer je alternativa da nismo u njoj. A alternativa je losija od ulaska. Jasno, uci trebamo tek kada posisamo sve fondove koji su namijenjeni za potencijalne clanice. Dakle, na stvar gledati pragmaticno, bar smo mi Balkanci u tome majstori... Smile

Doduse, meni i ideoloski odgovara jedinstvena drzava, sto manje granica i slicno... price o drzavnim suverenitetima i slicno su mi malo previse - pecinske... odjebite pleme, imate (valjda) vlastiti mozak...


Točno. Između mnogi stvari kojima se volimo ponositi, često zanemarimo one najkorisnije. Tako smo npr. zemlja rekorder po iskorištenju decentraliziranih CARDS sredstava, iskorištenost nam je 97,7%.

I ja naglašavam važnost ulaska u EU, ali ne zbog nas, njih - nego zbog budućnosti. Interesantno je to 90% ovog neukog naroda doživljava EU kao novu državu. Novi teritorij s granicama, zastavom i himnom - što ne bi moglo biti pogrešnije.

Usklađenost u provođenju zakona omogućuje uklanjanje fizičkih i tehničkih granica, ali integracija nije vertikalna, nego horizontalna tj. na središnja tijela prenose se samo specifične upravljačke funkcije.

Europa se ne integrira zbog sebe, nego zbog izazova izvana.

#46:   Autor: darkmark Post Postano: 04.12.2006. 20:30

svakako treba dat zeleno svijetlo za ulazak u eu...pa pogledajte recimo madjare...ljudima je skocio standard ajme....proizvode ko ludi, i td....,a da nepricamo sa kakvim autima su poceli dolazit na more...mislim da nitko od novih clanica nije zazalio pa nebi trebali ni mi...

#47:   Autor: CatCloe Post Postano: 08.12.2006. 17:27

Buduca povijest EU:

2004. - najvece prosirenje od osnivanja EU a onda:
2007. Ulazi Bugarska u EU.
2010. Ulazi Rumunija u EU.
2015. Ulaze Hrvatska, Makedonija, Bosna i Hercegovina, Turska, Albanija,
Kosovo, Srbija i CG u EU.
2017. Zaposljava se prvi nas covjek u administraciji EU.
2018. Prvi nas covjek u administraciji EU zaposljava cijelu svoju, zeninu i
kumovu rodbinu kao i clanove porodica najblizih susjeda kao i neke ljude iz
svog zavicaja.
2019. Nasi vec cine 10% administracije.
2022. Udio nasih u administraciji je 60%. Evropska administracija povecava
place tri puta, uvodi klizno radno vrijeme i juznoslavenske jezike kao
sluzbene jezike.
2024. Zbog stresa, 90% clanova evropske administracije je na bolovanju.
Najvise bolovanja biljezi se u periodu od 15.6. do 15.10. i od 15.12. do
15.1. Bolesnici su vidjeni po Mediteranu, na Baliju i Alpima, gdje se o
trosku EU lijece od stresa. Zakonom se uredjuje da EU snosi najveci dio
troskova lijecenja bolesnih. Do njihovog povratka na posao zaposljavaju se
novi radnici, "na neodredjeno".
2025. Broj Zapadnih Balkanaca u EU administraciji je 90%. Makedonci na
referendumu ponovo odbacuju euro.
2026. Dolazi do rezanja troskova i otpustaju se cistacice, kuhari, vozaci.
Svi do jednog belgijski drzavljani. Udio Balkanaca u EU administraciji
doseze 99,3%.
2027. Hrvatska dobija nove kredite EU medu kojima i onaj kredit za uzgoj
dudovog svilca i cubastog gnjurca. Hrvatsko predsjednistvo okoncava
sestomjesecni mandat. Crna Gora uspjesno okoncava proces privatizacije.
Od sijecnja 2028. predsjedavanje Unijom preuzima Beograd.
2028. Njemacka u veljaci istupa iz EU. Mjesec dana kasnije, to cine
Francuska i Finska, a do kraja godine, za vrijeme albanskog predsjedavanja,
i Velika Britanija, Belgija, Danska, Svedska, Holandija, Luksemburg,
Italija, Spanija, Portugal, Austrija, Ceska, Litvanija, Letonija, Estonija,
Grcka i Slovenija.
Sve zemlje uvode rigorozan vizni rezim za drzavljane zemalja EU.
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

#48:   Autor: --- Post Postano: 08.12.2006. 20:01

darkmark je napisao/la (Pogledaj post): › svakako treba dat zeleno svijetlo za ulazak u eu...pa pogledajte recimo madjare...ljudima je skocio standard ajme....proizvode ko ludi, i td....,a da nepricamo sa kakvim autima su poceli dolazit na more...mislim da nitko od novih clanica nije zazalio pa nebi trebali ni mi...


ajme, takvima poput tebe treba zabranit glasanje.

#49:   Autor: Janis Post Postano: 08.12.2006. 20:13

Bah, mađarima smo MI podigli standard, kad smo svih ovih godina ostavljali svoju lovu u njihovim trgovinama... Da nije nas koji smo tamo kupovali (i šverali alkohol) bilo, živjeli bi kao ljudi iz Boratovog filma... (pričam o gradovima za koje ja znam...)

#50:   Autor: 8 Post Postano: 08.12.2006. 22:27

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › Buduca povijest EU:


Nije ni izbliza daleko od istine koliko je daleko od pravopisa. ;-)
Ali evo, kad smo počeli s pizdarijama, prenosim s tportala:


"Bacio sam pogled na punicu i sletio"

Kad su ljudi u škripcu svašta su spremni izjaviti kako bi se obranili i opravdali svoje postupke. Neki jednostavno ne znaju lagati, pa su previše iskreni, drugi utrnu od straha. Pročitajte kako su ljudi sagledali svoje situacije nakon prometnih nesreća u kojima su sudjelovali, u pismenim izjavama osiguranju koje su procurile na internet
Nije lako vjerno opisati prometnu nesreću
Nije lako vjerno opisati prometnu nesreću
Evo što sve stoji u pismenim izjavama hrvatskih auto osiguranika:

• Odmakao sam se od ruba ceste, bacio pogled na svoju punicu i sletio u kanal.
• Nakon razvoda od svoga supruga svako općenje preuzeo je moj odvjetnik.
• Između ostalog, prije moje prve prometne nezgode i nakon moje zadnje prometne nezgode nisam imao nikakvih prometnih nezgoda...
• Pješak je odjednom sišao s nogostupa i bez riječi nestao ispod mog vozila...
• Morala sam ispuniti toliko obrazaca da bi mi skoro bilo draže da moj dragi suprug uopće nije preminuo...
• Na nekim mjestima je u međuvremenu pao snijeg. Cesta je stoga mjestimično bila stvarno klizava. Pokušao sam zakočiti. Borio sam se koliko god sam mogao, ali nije pomoglo. Udario sam u ogradu i postao 'bez svjestan'. Tu je bio kraj mojoj svijesti.
• Pregazio sam čovjeka. On je priznao svoju krivicu pošto mu se to već jednom dogodilo...
• Na kraju sam živaca i borim se sa teškim 'kastritisom'.
• Kada sam došao kući greškom sam skrenuo na pogrešni kolni prilaz i udario u drvo koje na tom mjestu kod mene ne stoji.
• Ne znam tko mi je ukrao novčanik obzirom da nitko od moje rodbine nije bio u blizini.
• Izašao sam na cestu, odjednom je i slijeva i zdesna naišlo puno vozila, nisam znao kuda bi i tada su me udarili sa svih strana...
• Vaši argumenti su stvarno slabi. Za takve mučke izgovore morate tražiti veću budalu, a to teško da ćete naći .
• Policijsko vozilo mi je dalo signal da se zaustavim. Ja sam našao stup i zaustavio se...
• Pješak očito nije znao u kojem pravcu bi išao, pa sam ga pregazio.
• Danas Vam pišem prvi i posljednji put i ako mi ne odgovorite opet ću Vam pisati...
• Moj sin nije srušio tu ženu. On je samo pokraj nje prošao, a ona je od propuha pala...
• Prihoda od uzgoja stoke više nemamo. Sa smrću moga supruga sva stoka je otišla s imanja...
• Kada sam htio stati na kočnicu, iste više nije bilo...
• Nije mi potrebno životno osiguranje. Želim da svi budu stvarno tužni kada umrem...
• Moje vozilo je jednostavno samo išlo ravno, što u zavoju neminovno vodi do slijetanja s ceste...
• Vozio sam unazad niz strmu cestu, probio sam ogradu i udario u kuću. Jednostavno se nisam mogao sjetiti gdje je kočnica...
• Naša vozila su se sudarila točno u trenutku kada su se srela.
• Sve račune koje dobijem ne platim odmah jer za to nemam novaca, nego ih ubacim u veliki bubanj iz kojega početkom svakog mjeseca povezanih očiju izvučem tri koja tada platim. Molim Vas da se strpite dok Vas ne pogodi sreća...
• Na žalost je moj otac podlegao svojoj strašću za lovom, zamijenili su ga sa divljom svinjom i upucali ga...
• Odmah nakon smrti moga supruga postala sam udovica...
• Udario sam sa svojim vozilom o cestovni odbojnik, okrenuo sam se na krov i tada sam izgubio kontrolu nad vozilom...
• Na raskrižju sam imao nepredviđeni napad daltonizma...
• Drugo vozilo je udarilo u moje bez da mi prethodno najavi svoju namjeru...
• Velikom brzinom mi se približavao rasvjetni stup. Pokušao sam ga cik-cak vožnjom izbjeći, ali me je svejedno pogodio u hladnjak...
• I prije nego što sam ga udario bio sam uvjeren da taj starac nikada neće stići na drugu stranu ulice...
• Nevidljivo vozilo je došlo niotkud, udarilo u mene i nestalo bez traga...
• Nakon što sam navršio četrdeset godina, zaspao sam za volanom...
• Cijeli dan sam kupovao biljke. Kada sam došao do križanja odjednom mi je izrastao grm pred očima pa nisam vidio drugo vozilo...
• Kada sam htio udariti muhu dohvatio sam rasvjetni stup...
• Vidio sam kako njegovo tužno lice polako prelijeće ispred mene prije nego što mi je gospodin pao na krov...
• Vozio sam se normalno cestom kada sam osjetio potrebu da idem na WC. Zaustavio sam se uz rub i krenuo u obližnji grm. Kada sam skinuo hlače protivnik me je od pozadi udario bagerom...
• Konj je prešao preko kolnika bez da se prethodno uvjeri da to može učiniti bez opasnosti za druge sudionike u prometu...
• Bio sam teško bolestan i dva puta sam skoro umro pa bi mi stoga mogli platiti barem pola osigurane svote za slučaj smrti...
• Pošto više ne živim sa svojim suprugom, molim Vas da pošaljete Vašeg zastupnika da navrati...

#51:   Autor: Ženska_glava Post Postano: 08.12.2006. 22:42

proootiv

#52:   Autor: CatCloe Post Postano: 09.12.2006. 9:21

8 je napisao/la: ›
Nije ni izbliza daleko od istine koliko je daleko od pravopisa. ;-)

svatko iole inteligentan zaključio je kako je taj post ovdje stavljen copy/paste metodom... ali ono što sam u stvari htjela reći je - ti si zaista opterećena osoba. sad te već pomalo žalim.

#53:   Autor: 8 Post Postano: 09.12.2006. 11:16

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › ali ono što sam u stvari htjela reći je - ti si zaista opterećena osoba. sad te već pomalo žalim.


No, no, nemoj biti kao Rajnus... osijek031.com smile
Ja sam bio dobronamjeran. Ali ako hoćeš pisati kao degenerik, piši - samo znaj da od toga bole oči (i nemoj si umišljati da je to zbog toga što je tu i tamo neka srpska ili bosanska riječ, nego što je cijelina napisana nepismeno). Čitati veću količinu takvog teksta je naporno. Kao da ja ne dobivam na mail tone takvih materijala koje prekrajaju polupismenjakovići, pa onda to ispadaju karikature.

Svi mi imamo svoje fiksacije, a moje nikako nisu trendovske (moda, savršen vanjski izgled , inn mjesta iz Glorije, cool osobe iz Mile). Ako misliš da sam zbog toga opterećeniji od tebe, eto - žali me.

Ali ja ne bih mene žalio da sam na tvom mjestu.

Cheer up! osijek031.com smile

#54:   Autor: CatCloe Post Postano: 09.12.2006. 12:09

razumijem da je teško biti bez privatnog života, pa se svoju vrijednost može (pokušati) potvrditi i na internetu.
nema problema, samo ti daj.
i'm all cheered up osijek031.com smile

#55:   Autor: LucijaX Post Postano: 09.12.2006. 16:12

mislim da ljudi malo znaju o EU, ali novine i tv stalno pišu i spominju pa se onda stječe osječaj da je sve poznato.
kad bi svi mobli pogledat po netu relevantne stranice i napraviti neki pregled sigurna sam da bi daleko više koristi za građane bilo pred nedostatcima... i skužila sam da se eu boje oni koji se inače boje svega što je kompliciranije od zavezivanja šnjira, da ne govorim o onima za koje znam da im je sav posao neka mućka... al' to je samo moje mišljenje, sigurno neki misle drugačije.

#56:   Autor: DonQuijote Post Postano: 09.12.2006. 16:25

@ 8
dugo se nisam ovako nasmijao! Laughing

#57:   Autor: LucijaX Post Postano: 09.12.2006. 16:32

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › dugo se nisam ovako nasmijao! Laughing


i meni su smješne izjave osiguranika... Laughing ali sam ih već vidila, bilo na www.tportal.hr

#58:   Autor: --- Post Postano: 10.12.2006. 18:31

LucijaX je napisao/la (Pogledaj post): › mislim da ljudi malo znaju o EU, ali novine i tv stalno pišu i spominju pa se onda stječe osječaj da je sve poznato.
kad bi svi mobli pogledat po netu relevantne stranice i napraviti neki pregled sigurna sam da bi daleko više koristi za građane bilo pred nedostatcima... i skužila sam da se eu boje oni koji se inače boje svega što je kompliciranije od zavezivanja šnjira, da ne govorim o onima za koje znam da im je sav posao neka mućka... al' to je samo moje mišljenje, sigurno neki misle drugačije.


ok. i ja stojim iza svog mišljenja.
protiv sam. jer sam informiran.

#59:   Autor: DanicaV Post Postano: 10.12.2006. 22:46

protiv i točka.

#60:  Re: EU - jesmo li za ili protiv Autor: --- Post Postano: 10.12.2006. 22:59

a svi oni koji su neodlučni mogu se sa sigurnošću osloniti na poju prosudbu.
uvijek sam u pravu. Laughing

#61:   Autor: DanicaV Post Postano: 10.12.2006. 23:04

moram priznati da sam evoluirala od pristalice EU do protivnice.
nisam uvijek u pravu, ali prečesto jesam, na svoju veliku žalost.

#62:   Autor: --- Post Postano: 10.12.2006. 23:06

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › moram priznati da sam evoluirala od pristalice EU do protivnice.
nisam uvijek u pravu, ali prečesto jesam, na svoju veliku žalost.


prije ili kasnije...svi će shvatiti... Laughing

#63:  Re: EU - jesmo li za ili protiv Autor: 8 Post Postano: 10.12.2006. 23:09

gazda777 je napisao/la (Pogledaj post): › a svi oni koji su neodlučni mogu se sa sigurnošću osloniti na poju prosudbu.
uvijek sam u pravu. Laughing


84,1% stanovništva EU koji podržavaju njezinu integraciju (EUROstat) nisu informirani, ali zato u Hrvatskoj živi netko tko ima sve odgovore. Pa tko ne bi bio ponosan...

Evo, ja sam spreman promijeniti mišljenje ako mi date argumente* koje neću moći oboriti.

Zašto smo protiv ulaska EU?

* - argument

#64:   Autor: 8 Post Postano: 10.12.2006. 23:12

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › moram priznati da sam evoluirala od pristalice EU do protivnice.


Slijedom te logike, ja sam onda degenerirao, ako sam ikad bio protiv (a bio sam, dok nisam to malo proučio)?

Ipak, ne želim pričati nešto što nema veze... EU je dovoljno sama naštetila podršči među Hrvatima strogim uvjetovanjem kriterija Hrvatskoj, koje bilo koja sljedeća zemlja poslije nje - ne može ili ne želi ispuniti.

#65:   Autor: --- Post Postano: 10.12.2006. 23:16

1. ravnopravnost sa ostalim članicama - nema je. mi smo podređeni

pobij ovaj, ako možeš, pa ću napisati slijedeći

#66:   Autor: 8 Post Postano: 10.12.2006. 23:21

gazda777 je napisao/la (Pogledaj post): › 1. ravnopravnost sa ostalim članicama - nema je. mi smo podređeni

pobij ovaj, ako možeš, pa ću napisati slijedeći


To nije ama baš nikakav argument.
O kakvoj ti jednakosti pričaš?

#67:   Autor: --- Post Postano: 11.12.2006. 0:10

ok. dobit ćeš i detaljan odgovor, ali ne u ovo doba.
sad imam pametnijeg posla.

#68:   Autor: DanicaV Post Postano: 11.12.2006. 8:01

@8,

nitko ne kaže da si degenerirao...... svatko ima svoj način mišljenja, susreće se s određenim informacijama, različito ih "procesuira" i tako dalje i tako bliže......

#69:   Autor: --- Post Postano: 11.12.2006. 18:39

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
gazda777 je napisao/la (Pogledaj post): › 1. ravnopravnost sa ostalim članicama - nema je. mi smo podređeni

pobij ovaj, ako možeš, pa ću napisati slijedeći


To nije ama baš nikakav argument.
O kakvoj ti jednakosti pričaš?


o ovakvoj npr:
od trenutka kad uđemo u EU naše teritorijalne vode (riblji fond) postaju vode EU-a.

treba samo još razmisliti korak dalje pa shvatiti da u slovenskom i talijanskom moru ribe nema...

#70:   Autor: gaap Post Postano: 11.12.2006. 18:48

ja mislim da bi se kolektivno trebali naguzit da nas (ovisno o afinitetima) sadašnji članovi EU jebu u guzicu. a jednom kad i mi postanemo dio "civilizirane" europe i NATO-a i mi ćemo smjet jebat male i siromašne narode i kurčit se jer nam netko "velik" stoji iza leđa. nit mi trebamo ić u EU, nit nam treba NATO vojni savez!

#71:   Autor: --- Post Postano: 11.12.2006. 18:53

gaap je napisao/la (Pogledaj post): › ja mislim da bi se kolektivno trebali naguzit da nas (ovisno o afinitetima) sadašnji članovi EU jebu u guzicu. a jednom kad i mi postanemo dio "civilizirane" europe i NATO-a i mi ćemo smjet jebat male i siromašne narode i kurčit se jer nam netko "velik" stoji iza leđa. nit mi trebamo ić u EU, nit nam treba NATO vojni savez!


to bi bio odličan plan ako smo nacija pedera.
kako sam ja čistokrvni hetero...ja sam protiv.

#72:   Autor: DanicaV Post Postano: 11.12.2006. 20:14

bravo @gaap,
ako me nešto nervira, jeste guranje svih mogućih država i državica u NATO.

Nesvrstani su u ovom slučaju zakon.
počet ću žaliti za vremenima "hladnog rata" kada se znalo tko je na kojoj strani.

#73:   Autor: 8 Post Postano: 11.12.2006. 21:02

Govorite bez veze. Da je HR bila u NATOu, 1991. se nikad ne bi dogodila.

I bez NATOa se može, ali ćete to morati platiti. Zlatnim Francima, kako to u svijetu ide.

Umjesto 12 lovaca koje trebamo kao članica NATO saveza, trebat ćemo barem 30.
Ne kažem ja, eto, ako mislite da nije dovoljno love uloženo u nešto za što se molimo boga da nam ne treba - izvolite. Za sličnu su se opciju odlučile Austrija i Finska, koje nisu članice, već imaju posebno partnerstvo. Ali Finci državu imaju odjebavši Ruse 1917. i imaju 37.000$ per capita, Austrijanci 33.000$ per capita, a Hrvati 14.000$ per capita BDP (PPP metoda).

Obrana se skupo plaća, plaćala se i plaćat će se, a ne znam zašto bismo je još i preplaćivali. NATO je politički savez koji jamči i sigurnost investicija i dobrano podebljava kreditni rejtnig zemlje.

Osim toga, niste ponudili nikakve argumente osim onoga što već ne emitiraju desničarsko-autistični i granično-fašistički mediji tipa Glas Slavonije, STV [ovdje umetnite neki po vlastitom nahođenju].

Hrvatske obalne vode uvijek ostaju pod hrvatskom jurisdikcijom, a na pitanju Malte i Poljske možete vidjeti da se primjenjuje pozitivna diskriminacija prema ribarima inferiornijeg subjekta. Drugim riječima, Talijani ne smiju u malteški epikontinentalni pojas, ali Maltežani smiju u talijanski.

Bučite bez truna informiranja jer ste tako čuli od stranačkog vođe od čijeg srcedrapateljnog govora vam zaigralo nacionalno čedo u utrobi.

Mislite na sutra. Dogodit će se da će nam Kosovo ratificirati pristupne dokumente, jer su Hrvati nakon par godina napretka odlučiti opet krenuti stopama autarkije uz poznate "Nemože nam ni'ko ništaaa" i "Jeb'o promjene, 'vako je dobro."

@Danica, da su braća Rusi imali novaca za bacati u vatru kao Amerićani - hladni rat ne bi završio kako je završio - a nesvrstani bi bili poligon na kojem bi se ratovalo za strateške kote, resurse i prevlast.

#74:   Autor: gaap Post Postano: 11.12.2006. 21:18

sve je to ok, mene jebe moja blokada koja kaže da treba pare dat gladošima a ne vojskama, sirotinji, a ne ratnicima, pokorenima, a ne osvajačima... u ratovima koji nisu ratovi nego okupacija suverenih država izginuo je i postao gladan jednino narod - sirotinja uboga. ravnomjerna raspodjela svjetskog bogatstva jedni je preduvjet mira n našoj kuglici u svemiru... s lovom koju SAD i kontra SAD zemlje troše na kupovinu/proizvodnju oružja može se nahranit i napojit svako čeljade na planeti...


http://www.worldometers.info/

#75:   Autor: DanicaV Post Postano: 11.12.2006. 21:49

8 je napisao/la: ›
Govorite bez veze. Da je HR bila u NATOu, 1991. se nikad ne bi dogodila.


ne možeš biti dio NATO-a ako još nisi priznata država.
a zašto NATO nije odmah priznao Hrvatsku i primio je u svoje članstvo, pitanje je sad?!?

osim toga NATO = SAD = demokracija (?)
večeras čujem da je umro čileanski diktator kojeg su dovele, priznale, pripomagale..... SAD.


Zadnja promjena: DanicaV; 11.12.2006. 21:51; ukupno mijenjano 1 put.

#76:   Autor: 8 Post Postano: 11.12.2006. 21:51

gaap je napisao/la (Pogledaj post): › s lovom koju SAD i kontra SAD zemlje troše na kupovinu/proizvodnju oružja može se nahranit i napojit svako čeljade na planeti...
http://www.worldometers.info/


Slažem se. Za link znam.
Nisam tu da agitiram za seronje iz NATOa, nego pišem jer smatram to nužno boljom opcijom.

EU je nepravedna, u EU svako grlo dobiva prosječni dnevni poticaj od 2,5€.
3/4 stanovništva Afrike živi s oko 1$ na dan.

Ključ za izjednačavanje standarda je transfer tehnologija kroz planirane globalizacijske tijekove (a ne osvajačke). Važnije je kad TPCA investira 800€ u sastavljanje automobila, nego svi Metroi, Bille, Getroi i slično. Siromašni imaju priliku naučiti, oni ne moraju trošiti puste milijune i godine na razvoj, samo moraju znati dobiti i iskoristiti tehnologije. Jebeš sirovi kapital, milijune, brodove, vojsku. Važno je ono između čeonih kostiju.

#77:   Autor: lufus Post Postano: 11.12.2006. 23:14

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Obrana se skupo plaća, plaćala se i plaćat će se, a ne znam zašto bismo je još i preplaćivali. NATO je politički savez koji jamči i sigurnost investicija i dobrano podebljava kreditni rejtnig zemlje.

Osim toga, niste ponudili nikakve argumente osim onoga što već ne emitiraju desničarsko-autistični i granično-fašistički mediji tipa Glas Slavonije, STV [ovdje umetnite neki po vlastitom nahođenju].

Hrvatske obalne vode uvijek ostaju pod hrvatskom jurisdikcijom, a na pitanju Malte i Poljske možete vidjeti da se primjenjuje pozitivna diskriminacija prema ribarima inferiornijeg subjekta. Drugim riječima, Talijani ne smiju u malteški epikontinentalni pojas, ali Maltežani smiju u talijanski.

Bučite bez truna informiranja jer ste tako čuli od stranačkog vođe od čijeg srcedrapateljnog govora vam zaigralo nacionalno čedo u utrobi.

Mislite na sutra. Dogodit će se da će nam Kosovo ratificirati pristupne dokumente, jer su Hrvati nakon par godina napretka odlučiti opet krenuti stopama autarkije uz poznate "Nemože nam ni'ko ništaaa" i "Jeb'o promjene, 'vako je dobro."

Vjerojatnost da će nas napast neka od susjednih zemalja je vrlo mala, a ako uđemo u NATO, sigurno ćemo imat velikih problema s terorističkim napadima. Kao veliki zagovornik ulaska u NATO ti bi vjerojatno bio spreman ići u Afganistan?

#78:   Autor: 8 Post Postano: 11.12.2006. 23:33

lufus je napisao/la (Pogledaj post): ›
Vjerojatnost da će nas napast neka od susjednih zemalja je vrlo mala


E to volim, laičke procjene. Čuj, ljudi su diljem republika SFRJ još u lipnju 1991. govorili: "Ma kakav rat, jeste vi normalni, neće biti rata i sl."


lufus je napisao/la (Pogledaj post): › a ako uđemo u NATO, sigurno ćemo imat velikih problema s terorističkim napadima.


Da, siguran sam. Ako izađeš na balkon, vidjet ćeš da su po cijeloj zapadnoj Europi svjetla popaljena od straha, a ljudi s baterijama drže straže, prate sumnjivo kretanje, a muslimani moraju nositi žute turbane.
Karikiram, jer i ti razmišljaš o Hrvatskoj kao o globalnom igraču - a ona to nije, niti može biti (osim u rukometu, skijanju Smile ).


lufus je napisao/la (Pogledaj post): › Kao veliki zagovornik ulaska u NATO ti bi vjerojatno bio spreman ići u Afganistan?


U Agvastinan će ići oni koji procijene da za taj rizik primaju adekvatnu naknadu. Kad bi mi zanimanje iz snova bilo vojnik - išao bih. Pa nećeš valjda reći da će se provoditi mobilizacija, svima ćemo dati tandžaru u ruku? Pogledaj, ima dosta reportaža o HVu u Afganistanu. Koja tamo nije u ime NATOa, jel.
Ali eto, papir i forumi trpe razne oblike dezinformacija, poluinformacija, paranoje i neodgovornog seruckanja.

#79:  Re: EU - jesmo li za ili protiv Autor: lufus Post Postano: 11.12.2006. 23:59

Ja nisam rekao da ne postoji prijetnja, ali situacija nije ni blizu ista kao 1991. "Jači igrači" su pooštrili mjere opreza, a mi smo po tom pitanju vrlo loši. Hrvatska nije značajan igrač, ali bi "učinak" na javnost bio ogroman. U Italiji se javnost digla na noge, a da nisu imali ni blizu "frku" kao recimo Britanci i Španjolci. A i ovi su najavili povlačenje. U Afganistan neće ići samo oni koji procijene da za taj rizik primaju adekvatnu naknadu jer se ove godine ukida "sustav dragovoljnosti", možda već i je. HV nije tamo u ime NATO-a već smo se sami gurali tamo da bi se "pokazali i požurili ulazak u NATO". HTV se baš i nije pretrgnuo s reportažama o Afganistanu, a i ono što je bilo prilično je daleko od stvarnog stanja.

#80:   Autor: --- Post Postano: 13.12.2006. 23:05

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Hrvatske obalne vode uvijek ostaju pod hrvatskom jurisdikcijom, a na pitanju Malte i Poljske možete vidjeti da se primjenjuje pozitivna diskriminacija prema ribarima inferiornijeg subjekta. Drugim riječima, Talijani ne smiju u malteški epikontinentalni pojas, ali Maltežani smiju u talijanski.


Jurisdikcijom?
nisam spomenuo jurisdikciju nad vodama koje su (još) naše.
govorim o minornom detalju, koji se može nazvati neizbježnim izlovljavanjem ribljeg fonda isključivo u našim vodama kojeg će vršiti ribarska flota ostalih članica EU-a, a čemu se mi nećemo moći usprotiviti.
neće me nimalo iznenaditi da jadranom ribare i nizozemski i španjolski brodovi.
a mi?
mi ćemo moći, i morati, evidentirati njihov ulov naše ribe koja će se onda još statistički voditi kao naš doprinos privredi unije.

poanta: našu ribu će loviti stranci, pakirati je u konzerve s natpisom "EU", a mi ćemo je onda tako upakiranu moći kupovati oslobođenu carine.
fantastična nam je budućnost po tom pitanju.

btw, malta nije primjer kojeg bi mi trebali gledati. mi, država hrvatska, takav status nismo ni tražili...što znači da ga nećemo ni dobiti.

ajde, sinko...idi lijepo potraži nekoga tko zaista zna pod kojim uvjetima ćemo mi pristupiti EU...pa se onda javi za riječ.

#81:   Autor: --- Post Postano: 13.12.2006. 23:09

tek toliko da spomenem...ja sigurno mislim na sutra.

i to u tolikoj mjeri da mene osobno neće pogoditi pristup EU.
onog trenutka kad se to dogodi...sutra za vas i vaše potomstvo je samo utopija.

#82:   Autor: --- Post Postano: 13.12.2006. 23:40

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ključ za izjednačavanje standarda je transfer tehnologija kroz planirane globalizacijske tijekove (a ne osvajačke). Važnije je kad TPCA investira 800€ u sastavljanje automobila, nego svi Metroi, Bille, Getroi i slično. Siromašni imaju priliku naučiti, oni ne moraju trošiti puste milijune i godine na razvoj, samo moraju znati dobiti i iskoristiti tehnologije. Jebeš sirovi kapital, milijune, brodove, vojsku. Važno je ono između čeonih kostiju.


ovo je točno.
ali tehnologiju možemo dobiti a da ne platimo tu stravičnu cijenu ulaskom u EU i NATO.

jer koštat će nas...rodne grude.
od države će nam ostati samo natpis na tabli graničnog prijelaza...

#83:   Autor: --- Post Postano: 28.12.2006. 0:22

nisam ni mislio da me možeš demantirati, ali sam bio uvjeren da ćeš to barem pokušati....ccc....

i dalje stoji, NE za EU.

#84:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 29.12.2006. 9:55

Neoanarhist kakav jesam - gadi mi se koncept svake države, još više unija država, a najviše superunija - mamuta poput EU. Ponekad si čak mislim kako EU, NAFTA, CEFTA, NATO i slična sranja postoje samo kako bi se zaposlila armija ljudi koja završi pravo, ekonomiju iili menadžment, posjeklo milijun hetara šuma i printalo milijarde stranica raznoraznih pravilnika, regulativa, obrazaca i bla, bla...
Zlo mi je od pravih država, a posebno mi je zlo od naše "države" i tupave nacije koja misli da ju je stvorila. Gorjeli u paklu svi (da pakao postoji, jelte) stvoritelji država, ideološki aparatčikovi i ostala govna! Fuj vas bilo!

#85:   Autor: --- Post Postano: 29.12.2006. 11:02

odličan bazooka, odličan...

#86:   Autor: 8 Post Postano: 29.12.2006. 20:44

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Neoanarhist kakav jesam - gadi mi se...


Uh, usrah se ne znam od čega vieš - indolencije ili straha...

Gadi se i meni svako jutro ustajati za male novce.
Osijek031.com » Politika » EU - jesmo li za ili protiv


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::