Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Politika » Pristupanje Hrvatske EU: Jesmo li opet guske?

#1:  Pristupanje Hrvatske EU: Jesmo li opet guske? Autor: Bilke Post Postano: 09.12.2011. 8:17

Pročitah upravo ovaj članak na Jutarnji.hr koji još jednom jasno potvrđuje da nitko više ne zna kako će EU uskoro izgledati.

‎"Još nije kasno. Ne srljajte kao guske u maglu", upozoravao je Stjepan Radić na noćnoj sjednici 24. studenoga 1918. U podužem govoru oštro je kritizirao centralizam i zalagao se za priznanje hrvatske državnosti.

U doba kad je prosrpsko Narodno vijeće zagovaralo hitno jugoslavensko ujedinjenje bez jamstva za hrvatsku slobodu, vođa tadašnjeg HPSS-a Stjepan Radić odlučno se protivio brzopletim odlukama zaslijepljene većine. Tih prekretničkih dana prijetilo mu se i smrću, no Radić nije mario za glavu.

Evo, nešto manje od 100 godina nakon toga, mi Hrvati i dalje zaslijepljeno srljamo u nove fantomske tvorevine. Sad - kad EU prijeti raspad, te ne znamo u što ulazimo, čudno mi je da niti jedna stranka i dalje ne govori jasno da nam ne bi bilo pametno ulaziti u EU. Bar u ovom trenutku.

Zašto smo opet glupi?

#2:   Autor: anakonda Post Postano: 09.12.2011. 8:20

..takvi smo defaultu....očito je da ne možemo sami, pa onda bolje da nas drugi vode...tko god drugi bili....

#3:   Autor: mariox Post Postano: 09.12.2011. 8:40

Povijest se ponavlja. Bili guske, ostali guske. Nitko nema ništa protiv Hrvatske gdje se cijene rad, poštenje, obrazovanje, poštivanje ljudskih prava. Pitanje je da li će se mentalitet vladajućih promijeniti ulaskom u ovu raspadajuću tvorevinu ? Mislim da neće. Svi će se oni boriti za nekakv položaj u Briselu i plaću od cca 12 000 eurića sa svim benificijama, a za običan narod će ih biti briga koa i dosada. Ma raspast će se EU i prije nego što mi uđemo.

#4:  Re: Jesmo li opet guske? Autor: mariox Post Postano: 09.12.2011. 8:45

Bilke je napisao/la (Pogledaj post): › Pročitah upravo ovaj članak na Jutarnji.hr koji još jednom jasno potvrđuje da nitko više ne zna kako će EU uskoro izgledati.

‎"Još nije kasno. Ne srljajte kao guske u maglu", upozoravao je Stjepan Radić na noćnoj sjednici 24. studenoga 1918. U podužem govoru oštro je kritizirao centralizam i zalagao se za priznanje hrvatske državnosti.

U doba kad je prosrpsko Narodno vijeće zagovaralo hitno jugoslavensko ujedinjenje bez jamstva za hrvatsku slobodu, vođa tadašnjeg HPSS-a Stjepan Radić odlučno se protivio brzopletim odlukama zaslijepljene većine. Tih prekretničkih dana prijetilo mu se i smrću, no Radić nije mario za glavu.

Evo, nešto manje od 100 godina nakon toga, mi Hrvati i dalje zaslijepljeno srljamo u nove fantomske tvorevine. Sad - kad EU prijeti raspad, te ne znamo u što ulazimo, čudno mi je da niti jedna stranka i dalje ne govori jasno da nam ne bi bilo pametno ulaziti u EU. Bar u ovom trenutku.

Zašto smo opet glupi?


Milsim da će se nakon ove krize samo ojačati još više položaj "starih" članica, a da će nove morati jednostavno "plesati" po diktatu Njemačke ili Francuske. EU je sama po sebi izgubila svrhu, jednostavno ne može konkurirati rastućoj ekonomiji Kine i, Brazila ili Rusije sa svojim susjedima. a da ne spominjem SAD. Nastala kao ekonomska zajednica sada se pretvara u ogromno birokratsko čudovište gdje odlluke donosi par pojedinaca, a druge se ništa ne pita. Kao i svaka takva tvorevina samo je pitanje trenutka kada će prestati postojati.

#5:   Autor: Redakcija 031 Post Postano: 09.12.2011. 9:43

UŽIVO: potpisivanje pristupnog pregovora RH!



Zadnja promjena: Redakcija 031; 09.12.2011. 14:08; ukupno mijenjano 1 put.

#6:   Autor: mali od čače Post Postano: 09.12.2011. 14:04

http://webcafe.net.hr/forwarduse/komnetar/inner.html?select=201111290349503

#7:   Autor: PEGY Post Postano: 09.12.2011. 15:21

eto, baš sam sretna da smo i to potpisali i svi nam čestitaju, među prvima naš dragi susjed:


#8:   Autor: Sharon Post Postano: 09.12.2011. 15:26

Potpisaše danas onu debelu knjižurinu koju zovu Ugovor o pristupanju. Nekoliko detalja govorilo je o onome što to zapravo jest i o onome što nas uistinu tamo čeka: nakaradna hrpetina papira nalik na nenormalno debelu knjigu – koji vjerojatno nitko nije ni pročitao, a u koju je utrošeno mjeseci i mjeseci skupo plaćenog rada pravnika, prevoditelja i tko zna kakvih sve ne EU-birokrata, dok su uobličili svaku birokratsku nebulozu koja će nam diktirati živote. Samo ju je printalo 4-5 službenika nekoliko dana, igrajući u međuvremenu – pikado! Samo to dovoljno govori o umjetnoj i preskupoj umjetnoj tvorevini novog europskog bratstva i jednistva koja baš nekako ovih dana (kojeg li peha za naše političare-provincijalce!) puca po šavovima, čak toliko da više ni Sarkozy to ne krije i otvoreno priznaje kako je prsnuće moguće i vrlo blizu… Iako ima još puno inih koji srljaju unutra, reče on između redova…

Osim ove knjige, najdojmljiviji trenutak bila mi je rečenica našeg predsjednika države: „ …osjećam poniznost…“. Nekako je bolno zazvonilo, doista ponižavajuće. Podsjetilo me na svu tragediju hrvatske političke scene; podsjetilo me na to kako sam tom čovjeku dala glas u drugom krugu, samo zato da nas budaletina Bandić ne bi sramotio po svijetu! Sad je jasno kako je izbor bio jadan: da nas po svijetu sramoti luđak koji izuva cipele ili fini gospodin, dvostruki doktor znanosti s karijerom koji je ponizan pred europskim – poštarima. Kompromitiranijim no što će njegova zemlja ikada biti.

Crveni se, zemljo! Ali od stida!

#9:   Autor: tranquilize Post Postano: 09.12.2011. 15:41

meni je tragikomicno sto oni na tim sastancenjima glume i lazu ushicenje hrvatskoga naroda nadolazecim ropstvom , ja nikoga ushicenog i poniznog kao oni neznam , svi koje znam su protiv EU od ekstremnih ljevicara pa sve do krajnjih desnicara (bar tako oni definiraju sebe)

cini se da one smjesne reklame nisu polucile rezultata, bar ne kod mladje populacije, sad ocekujem novu medijsku ofanzivu prije referenduma, ovaj put malo lukaviju, ne sumnjam da ce dovoljno ljudi popusiti propagandu i zaokruziti ulazak u EU...

#10:   Autor: mariox Post Postano: 09.12.2011. 16:21

To si dobro zaključio. Pravim ljevičarima i desničarima je zajedničko to što su protiv EU, svatko iz svojih razloga. Kakvi su današnji trendovi u EU ? Stagnacija plaća ,nezaposlenost, veći porezi, skuplje zdravstvo, skuplje obrazovanje, veći porezi, monetarna kriza. I mi tamo hrlimo. Pa mi moramo mijenjati naš mentalitet, a tu nam neće pomoći nitko pa ni EU. Nemam ništa protiv europskog zajedništva i suradnje ali imam puno protiv te neoliberalne tvorevine. Jedini koji se istinski zalažu za EU su naši vladajući političari jer jednostavno nemaju što drugo ponuditi ljudima.

Ma ne brini, vidiš da je odgođen referndum, prvo ga nisu dopustili prije potpisivanja sporazuma, a sada ga odgađaju. Medijska mašinerija će odraditi svoje i navuće oni tih 50.01 % milom ili silom.

#11:   Autor: PEGY Post Postano: 09.12.2011. 16:27

kak ne kužite da mi nemamo drugi izbor!?
eu je jedina alternativa, po meni nije to ništa loše, čak mislim da će biti i bolje nego sada.

#12:  Re: Pristupanje Hrvatske EU: Jesmo li opet guske? Autor: simo031 Post Postano: 09.12.2011. 18:30

Hrvatska nema europsku budućnost . Nema ju ni Europa.

#13:   Autor: mali od čače Post Postano: 09.12.2011. 18:39

Ja ne razumijem, zašto je išlo prvo potpisivanje, pa onda tek referendum? I sad ako na referendumu bude više od 50% protiv ulaska, oni će kao razvrgnuti sve dosad učinjeno? Oće maunu. Taj referendum će bit naštiman da bude više % za ulaz, nego protiv, jer u protivnom, puno je tu para i svega utučeno da bi bilo bačeno u vjetar.

#14:  Re: Pristupanje Hrvatske EU: Jesmo li opet guske? Autor: Elle Post Postano: 09.12.2011. 18:58

Sad

Zadnja promjena: Elle; 10.12.2011. 10:09; ukupno mijenjano 1 put.

#15:   Autor: simo031 Post Postano: 09.12.2011. 21:32

Kosorica i Josipović potpisali predpristupni ugovor, a građani nazdravili časicom rakije na prazan želudac...

#16:   Autor: MacaPapucharica Post Postano: 10.12.2011. 16:13

mariox je napisao/la (Pogledaj post): › . Ma raspast će se EU i prije nego što mi uđemo.


Nadam se.

#17:   Autor: simo031 Post Postano: 10.12.2011. 16:22

Nekad smo EU skidali kapu, danas gaće...

#18:   Autor: Spore Post Postano: 10.12.2011. 17:43

Cestitam Hrvatskim izdajnicima Kosorki i Josipovicu na potpisivanju dobrovoljnog ropstva i ukidanju suvereniteta...

Ne sjtepan radic nego kralj Zvonimir... Sve sto se dogada Hrvatima je kletva kralja Zvonimira... Nakon 2000 godina smo dobili samostalnost i sasvim simbolicno je da ju nakon 20 godina opet izgubimo...

Europa tu NE pripadamo:

http://politika.hr/eu/7538-europska-unija-tu-propadamo

Ne zaboravite godisnje clanstvo je 600 mil eura... Mi nemamo za gace ,a oni ce jos vise crpit od ljudi... EU tu NE pripadamo...

#19:   Autor: Frost Post Postano: 10.12.2011. 18:04

Kako to mislite: opet guske?

Postojao je dan kada nismo bili?

#20:   Autor: francika Post Postano: 10.12.2011. 18:20

Za sve neupućene, ulazak u EU je bijeg iz Balkana.
Hrvatska se nalazi na sjecištu različitih interesnih skupina i nije Švicarska koja se nalazi u toplom gnijezdu.

#21:   Autor: silence Post Postano: 10.12.2011. 18:43

francika je napisao/la: ›



welcome back Wink

#22:   Autor: Spore Post Postano: 10.12.2011. 18:52

francika je napisao/la (Pogledaj post): › Za sve neupućene, ulazak u EU je bijeg iz Balkana.
Hrvatska se nalazi na sjecištu različitih interesnih skupina i nije Švicarska koja se nalazi u toplom gnijezdu.


Hahahahahah nemos pobjec iz balkana... To je koda kazes ja cu postat crnac da pobjegnem iz bijele koze... Srbija ce ekspresno uci u EU cim priznaju kosovo , a mi smo morali se odreci zerpa , jos sto moramo izgubit spor oko zemljista sa slovenijom... Podatak koji se ne zna : Hrvatska je potpisala ugovor u kojem stoji da ne smiju radit srbima , bosancima itd sto je nama slovenija...

EU tu NE pripadamo!!!

#23:   Autor: francika Post Postano: 10.12.2011. 18:52

silence je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›



welcome back Wink

Hvala! Smile

#24:   Autor: francika Post Postano: 10.12.2011. 18:56

Spore je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): › Za sve neupućene, ulazak u EU je bijeg iz Balkana.
Hrvatska se nalazi na sjecištu različitih interesnih skupina i nije Švicarska koja se nalazi u toplom gnijezdu.


Hahahahahah nemos pobjec iz balkana... To je koda kazes ja cu postat crnac da pobjegnem iz bijele koze... Srbija ce ekspresno uci u EU cim priznaju kosovo , a mi smo morali se odreci zerpa , jos sto moramo izgubit spor oko zemljista sa slovenijom... Podatak koji se ne zna : Hrvatska je potpisala ugovor u kojem stoji da ne smiju radit srbima , bosancima itd sto je nama slovenija...

EU tu NE pripadamo!!!

Slažem se u potpunosti, ali bolje je bar kartografski ne biti na rubu Balkana, zato se i nadam da će i Srbija uskoro u EU.

#25:   Autor: Spore Post Postano: 10.12.2011. 18:58

Postujem tvoje misljenje francika... Dali moze pitanje koji ti zelis interes od EU ?? Osim sto ne zelis da je HR geografski dio balkana ???

#26:   Autor: simo031 Post Postano: 10.12.2011. 19:00

francika je napisao/la: ›
silence je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›



welcome back Wink

Hvala! Smile

Gdje si ti JBG-a? Obveze oko izbora? Laughing

#27:   Autor: francika Post Postano: 10.12.2011. 19:02

Spore je napisao/la (Pogledaj post): › Postujem tvoje misljenje francika... Dali moze pitanje koji ti zelis interes od EU ?? Osim sto ne zelis da je HR geografski dio balkana ???

Sama ta činjenica me već dovoljno zadovoljava, a nadam se i većoj transparentnosti koja podrazumjeva manju korupciju, mada znam da EU obilato koristi samo hrvatskim diplomatima a ne i hrvatskim građanima, ali isto tako smatram da hrvatskim građanima ne bi sigurno bilo bolje ni na Balkanu.

#28:   Autor: francika Post Postano: 10.12.2011. 19:06

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
silence je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›



welcome back Wink

Hvala! Smile

Gdje si ti JBG-a? Obveze oko izbora? Laughing

Da bar, imao bi neke koristi. Wink
Nisam niti bio na izborima ali drago mi je što je don Grubišić ušao u sabor za kojeg sam mislio glasati a nisam jer nisam htio prekidati tradiciju neizlaska na izbore.

#29:   Autor: Spore Post Postano: 10.12.2011. 19:09

francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
Spore je napisao/la (Pogledaj post): › Postujem tvoje misljenje francika... Dali moze pitanje koji ti zelis interes od EU ?? Osim sto ne zelis da je HR geografski dio balkana ???

Sama ta činjenica me već dovoljno zadovoljava, a nadam se i većoj transparentnosti koja podrazumjeva manju korupciju, mada znam da EU obilato koristi samo hrvatskim diplomatima a ne i hrvatskim građanima, ali isto tako smatram da hrvatskim građanima ne bi sigurno bilo bolje ni na Balkanu.


aha svacam... Nadam se da ti ne smetaju odgovori... Prvo pitanje to je u neku ruku u neku ruku nije... Sto se tice transparentnsoti : ne znam u kojem smislu mislis ako mislis transparentnost u odlukama hr u eu parlamentu nema sanse jer imali bismo dvanaest zastupnika, ili 1,6% od Europskog parlamenta koji broji 736 zastupnika, slijedom čega bismo bili u Uniji utjecajni manje od obične statističke pogreške! Nebi bilo bolje jer nema sanse da mi udemo u neku Balkansku integraciju jer je to zabranjenom ustavom RH... Svakako bi bilo bolje da ostane ovako nego da se ide u eu al to je moje misljenje...

EU tu NE pripadamo...

#30:   Autor: simo031 Post Postano: 10.12.2011. 19:12

francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
silence je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›



welcome back Wink

Hvala! Smile

Gdje si ti JBG-a? Obveze oko izbora? Laughing

Da bar, imao bi neke koristi. Wink
Nisam niti bio na izborima ali drago mi je što je don Grubišić ušao u sabor za kojeg sam mislio glasati a nisam jer nisam htio prekidati tradiciju neizlaska na izbore.

U svakom slučaju dobro došao natrag! Very Happy

#31:   Autor: francika Post Postano: 10.12.2011. 19:33

Spore je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
Spore je napisao/la (Pogledaj post): › Postujem tvoje misljenje francika... Dali moze pitanje koji ti zelis interes od EU ?? Osim sto ne zelis da je HR geografski dio balkana ???

Sama ta činjenica me već dovoljno zadovoljava, a nadam se i većoj transparentnosti koja podrazumjeva manju korupciju, mada znam da EU obilato koristi samo hrvatskim diplomatima a ne i hrvatskim građanima, ali isto tako smatram da hrvatskim građanima ne bi sigurno bilo bolje ni na Balkanu.


aha svacam... Nadam se da ti ne smetaju odgovori... Prvo pitanje to je u neku ruku u neku ruku nije... Sto se tice transparentnsoti : ne znam u kojem smislu mislis ako mislis transparentnost u odlukama hr u eu parlamentu nema sanse jer imali bismo dvanaest zastupnika, ili 1,6% od Europskog parlamenta koji broji 736 zastupnika, slijedom čega bismo bili u Uniji utjecajni manje od obične statističke pogreške! Nebi bilo bolje jer nema sanse da mi udemo u neku Balkansku integraciju jer je to zabranjenom ustavom RH... Svakako bi bilo bolje da ostane ovako nego da se ide u eu al to je moje misljenje...

EU tu NE pripadamo...

Mislio sam na transparentnije trošenje novca bilo iz EU fondova ili iz državnog proračuna, jer će se morati detaljnije polagati računi. Do sada se lova dijelila na "majke mi". Ulaskom u EU neće se više moći krasti kao do sada dok je na Balkanu to poželjan način poslovanja.
I ja bi najrađe da nismo integrirani nigdje pa tako ni u EU, ali u Hrvatskoj je previše neodgovornih ljudi; lopova, kriminalaca, mafijaša, političara i sl., koji bi nas odveli u propast kao što se desilo i u Grčkoj. Ipak su države EU-a duže vrijeme u kapitalizmu i od njih možemo štošta naučiti i na taj način poboljšati razvoj hrvatskog gospodarstva, iako nam to ne garantira bolju budućnost, ali nam garantira sporiju propast.

#32:   Autor: padobranac Post Postano: 10.12.2011. 19:47

francika je napisao/la: ›
Srbija ce ekspresno uci u EU cim priznaju kosovo , a mi smo morali se odreci zerpa , jos sto moramo izgubit spor oko zemljista sa slovenijom... Podatak koji se ne zna : Hrvatska je potpisala ugovor u kojem stoji da ne smiju radit srbima , bosancima itd sto je nama slovenija...

EU tu NE pripadamo!!!

Slažem se u potpunosti, ali bolje je bar kartografski ne biti na rubu Balkana, zato se i nadam da će i Srbija uskoro u EU.
[/quote]

Srbija i Bosna ce uci kad i Turska, tj nikad..
tamo jos nije gotovo krojenje granica..tek su poceli kuhati Sandzak i Vojvodinu..
a ne zna se ni u sto smo to mi usli, posto se EU ovih dana znatno mijenja..
kako je Pusicka pocela pricati o trecem entitetu u Bosni, i tamo bi moglo prokuhati, jer Bosna ovakva kakva je ne funkcionira uopce..
kako god okrenes mi smo rub iliti periferija..rimska, austro-ugarska, Tuskog carstva, Vatikana, EU..
ali yeah, prodaju nam pricu kako smo "lider u regiji"..

#33:   Autor: PEGY Post Postano: 10.12.2011. 19:47

s obzirom na cjelokupnu svjetsku situaciju, ja jedva čekam da uđemo u EU!
Živjela Hrvatska! Živjela EU!

#34:   Autor: padobranac Post Postano: 10.12.2011. 19:52

francika je napisao/la: ›
garantira sporiju propast.


Bas. Kako se tome radovati?

#35:   Autor: Spore Post Postano: 11.12.2011. 0:56

Francika sto se tice krađe na koruptivni nacin EU je majka krađe... Sto se tice transparentnosti na nacin povlacenja novaca iz eu fondova... Razmisli jos jedamput hhahaha.... To su u biti nivci koje cemo sami dati... Nismo mi nikakav trosak EU...

Hrvatska morati plaćati „članarinu“ od 600 milijuna eura godišnje! Prema projekcijama EU-a, Hrvatska bi trebala povući iz EU-a 170 milijuna eura za 2012. i samo 32 milijuna za 2013. u sklopu pomoći za novčani tok svježoj članici ošamućenoj skupoćom članstva. Tko tu dobija? Tko tu „povlači“ sredstva?

EU tu NE pripadamo...

pegy tvoje necu ni komentirat jer imas morbidne komentare kao i obicno....

#36:   Autor: tranquilize Post Postano: 11.12.2011. 16:08

"I ja bi najrađe da nismo integrirani nigdje pa tako ni u EU, ali u Hrvatskoj je previše neodgovornih ljudi; lopova, kriminalaca, mafijaša, političara i sl., koji bi nas odveli u propast kao što se desilo i u Grčkoj."

pa sam sebe pobijas , sta ta ista Grcka nije dio EU :=)) ??? I tako je zavrsila hahahaa

da nepricam o jos nekim zemljama koje su u EU i bore se da ne dozive Grcki scenarij, a sta je sa zemljama koje imaju visok stupanj korupcije, udju u EU i nakon toga on ostane isti ? Ima i takvih potrazi...

Smjesan vam je taj argument da nas u EU politicari nece moci derati, da nema korupcije da je sve transparentno... pa kako vam nije cudno da isti ti politicari, ukljucujuci recimo i Sanadera forsiraju ulazak u EU ? zar da sebe s*ebu ? da nama bude bolje ? jel zato :=)))

ovce, guske, perad...

#37:   Autor: Spore Post Postano: 12.12.2011. 0:17

Ne samo da je EU koljevka korupcije xD ovo sto oni rade je smjesno... Pad vlade u Italiji bez ikakvih izbora postavlja se bankar Mario Moti , pad vlade u Grckoj bez glasanja postavlja se Papandreu , koda da nakon pada vlade bez glasovanja nama postave Rohatinskog xd ,Irska 3 puta odbija na referendumu EU i pod teskim ucjenama i namjestenom referendumu ulazi u EU kao jedna od jacih ekonomija , a sad su u krizi da boli glava , Norveska 2 referenduma o tome dali gradani zele van iz EU prvi puta 92 % da zele drugi puta 72% ukinuto glasovanje...

Dali postoji gora korupcija?

Samo da vas obavjestim da je iz EU nemoguce izac Very Happy

EU tu ne pripadamo!!!

#38:   Autor: Moira Post Postano: 12.12.2011. 13:27

Spore je napisao/la: ›
Ne samo da je EU koljevka korupcije xD ovo sto oni rade je smjesno... Pad vlade u Italiji bez ikakvih izbora postavlja se bankar Mario Moti , pad vlade u Grckoj bez glasanja postavlja se Papandreu , koda da nakon pada vlade bez glasovanja nama postave Rohatinskog xd ,Irska 3 puta odbija na referendumu EU i pod teskim ucjenama i namjestenom referendumu ulazi u EU kao jedna od jacih ekonomija , a sad su u krizi da boli glava , Norveska 2 referenduma o tome dali gradani zele van iz EU prvi puta 92 % da zele drugi puta 72% ukinuto glasovanje...

Dali postoji gora korupcija?

Samo da vas obavjestim da je iz EU nemoguce izac Very Happy

EU tu ne pripadamo!!!

Slažem se u potpunosti i plače mi se od hrvatskog prosjačkog, ropskog, bezglavog, naivnog i beskičmenjačkog mentalizma.
Fascinantno je koliko su ljudi (barem po online anketama i sudeći po onima koje poznam) protiv ulaska u EU. A taj referendum se ili na kraju neće održati, ili će biti sramotno loš odaziv. Čak i da rezulatati budu sukladni online anketama, dogodit će se nešto slično primjerima koje si naveo.
Mislim da zapravo uopće nemamo izbora i da je onaj mali postotak hrvatskih građana koji razmišlja svojom glavom zagušen ili inercijom ostalih kmetova među kojima živimo, ili nas jednostavno poždere birokratski mehanizam novog ropskog sustava u koji tako oduševljeno ulazimo.
Sramota za sve koji su se borili za svoju neovisnu i suverenu državu. Sramota.

#39:   Autor: francika Post Postano: 12.12.2011. 13:47

Ma imate pravo! I ovako nam je super zahvaljujući našim gospodarstvenicima i političarima, pa ni ja ne vidim razloga zašto smo onda navalili u EU.

#40:   Autor: Spore Post Postano: 12.12.2011. 16:27

Ne vrijedi past bez borbe idemo izac i borit se protiv sustava... EU je svjesna da hrvati ne zele zbog svih gluposti sto su bile u Jugoslaviji ici u Eu... Prvi puta ce se referendum odrzat ne na konvencionalan nacin znaci da vise od 50% gradana zeli u eu i ulazi se. RH ima 5 mil stanovnika znaci 2.5 mil mora htjeti u eu... Naravno da su u eu komisiji svjesni da nece izaci toliko ljudi na referendum pa se odrzava pod posebnim pravilima , ako na referendum izade 2 mil ljudi i vecina glasa za ulazak ulazimo...

Tako da svakako izađite na referendum izrazite misljenje za bolje sutra...

EU tu ne pripadamo...

#41:   Autor: crveni Post Postano: 12.12.2011. 17:17

Spore je napisao/la (Pogledaj post): › RH ima 5 mil stanovnika znaci 2.5 mil mora htjeti u eu...


Laž broj 1.
4.290.612 stanovnika. (DZS)

#42:   Autor: crveni Post Postano: 12.12.2011. 17:21

Spore je napisao/la (Pogledaj post): › EU tu ne pripadamo!!!


Branko, jesi to ti?

#43:   Autor: crveni Post Postano: 12.12.2011. 17:58

Spore je napisao/la (Pogledaj post): › Sve sto se dogada Hrvatima je kletva kralja Zvonimira... Nakon 2000 godina smo dobili samostalnost i sasvim simbolicno je da ju nakon 20 godina opet izgubimo...


A bolje i kletva, nego stari hrvatski način rukovanja, opisanog u izrijeci:
"U ovom slučaju ni prst, ni anus, nemaju svojstva spolnosti, ako bi bili u međusobnom kontaktu, jer ni prst ni anus nisu spolni organi, pa njihovim kontaktom ne ostvaruje se spolna radnja i ne može se izjednačavati sa spolnim odnošajem... U hrvatskom jeziku zna se točno što je spolni odnošaj, zna se točno što je spolna radnja i nitko ne može nešto drugo navesti kao spolnu radnju, niti izjednačiti sa spolnim odnošajem." - stoji u skandaloznom obrazloženju oslobađajuće presude koju je potpisao Milanović"

"Kada bismo prihvatili da je svaka radnja u međusobnim kontaktima izjednačena sa spolnim odnošajem, radnja koja se može podvesti pod ovo kazneno djelo, tada bi nastao kaos u pogledu primjene ovog kaznenog djela u praksi, jer bi se svaki dodir između dviju osoba praktično mogao smatrati počinjenjem ovog kaznenog djela, ako jedna od osoba nije željela tjelesni kontakt sa drugom osobom, pa bi i obično rukovanje bilo kazneno djelo silovanja, a što je neprihvatljivo", stoji u obrazloženju suca Milanovića."

Naime jasno mi je zašto vi, ognjištarci, ne želite u EU. Stari hrvatski način rukovanja postaje kazneno djelo, te ga više nećete moći upražnjavati. Jgba, morat ćete prijeći na standardni HRN-EN način rukovanja.

Izvor:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/skandalozno-obrazlozenje-presude-prst-u-anusu-je-kao-rukovanje/297309.aspx

#44:  Re: Pristupanje Hrvatske EU: Jesmo li opet guske? Autor: lik444 Post Postano: 12.12.2011. 23:19

Svima bi vam savjetovao da se malo upoznate s likom i djelom Nigela Faragea, britanskog političara i zastupnika u europskom parlamentu. Čovjek je super inteligentan, odličan govornik te žestoki protivnik EU. Čini mi se da je jedini u tom parlamentu koji se usudi ići kontra strujom, a njegovi govori u parlamentu u kojima sa odličnim argumentima šprda glavešine EU i Lisabonski sporazum su užitak za gledanje. Uglavnom...ima hrpentina klipova po netu pa pogledajte(pogotovo o ulasku Hrvatske).

#45:  Re: Pristupanje Hrvatske EU: Jesmo li opet guske? Autor: Spore Post Postano: 13.12.2011. 16:32

lik444 je napisao/la (Pogledaj post): › Svima bi vam savjetovao da se malo upoznate s likom i djelom Nigela Faragea, britanskog političara i zastupnika u europskom parlamentu. Čovjek je super inteligentan, odličan govornik te žestoki protivnik EU. Čini mi se da je jedini u tom parlamentu koji se usudi ići kontra strujom, a njegovi govori u parlamentu u kojima sa odličnim argumentima šprda glavešine EU i Lisabonski sporazum su užitak za gledanje. Uglavnom...ima hrpentina klipova po netu pa pogledajte(pogotovo o ulasku Hrvatske).


ja se slazem... Evo sto Nigel kaze za pristupanje RH:

http://www.youtube.com/watch?v=T2AjuEN1gS4

EU tu propadamo

#46:   Autor: DonQuijote Post Postano: 13.12.2011. 17:22

Spore je napisao/la: ›
lik444 je napisao/la (Pogledaj post): › Svima bi vam savjetovao da se malo upoznate s likom i djelom Nigela Faragea, britanskog političara i zastupnika u europskom parlamentu. Čovjek je super inteligentan, odličan govornik te žestoki protivnik EU. Čini mi se da je jedini u tom parlamentu koji se usudi ići kontra strujom, a njegovi govori u parlamentu u kojima sa odličnim argumentima šprda glavešine EU i Lisabonski sporazum su užitak za gledanje. Uglavnom...ima hrpentina klipova po netu pa pogledajte(pogotovo o ulasku Hrvatske).


ja se slazem... Evo sto Nigel kaze za pristupanje RH:

http://www.youtube.com/watch?v=T2AjuEN1gS4

EU tu propadamo

slažem se, odličan je govornik, a to se vidi po još jednoj stvari. iznio je činjenicu da se hrvatskoj nameće ulazak u europsku uniju. no nije iznio kakvo je stanje trenutno u hrvatskoj i zašto za hrvatsku ne bi bilo dobro da uđe u europsku uniju. njemu je ovo bilo dovoljno, jer briga njega za hrvatsku, on tjera vodu na svoj mlin, a to je kontriranje eu u korist velike britanije. njoj možda stvarno eu ne odgovara, ali hrvatska nije velika britanija! oni imaju svoje probleme, mi svoje.

#47:  Re: Pristupanje Hrvatske EU: Jesmo li opet guske? Autor: crveni Post Postano: 13.12.2011. 21:35

Spore je napisao/la (Pogledaj post): ›
lik444 je napisao/la (Pogledaj post): › Svima bi vam savjetovao da se malo upoznate s likom i djelom Nigela Faragea, britanskog političara i zastupnika u europskom parlamentu. Čovjek je super inteligentan, odličan govornik te žestoki protivnik EU. Čini mi se da je jedini u tom parlamentu koji se usudi ići kontra strujom, a njegovi govori u parlamentu u kojima sa odličnim argumentima šprda glavešine EU i Lisabonski sporazum su užitak za gledanje. Uglavnom...ima hrpentina klipova po netu pa pogledajte(pogotovo o ulasku Hrvatske).


ja se slazem... Evo sto Nigel kaze za pristupanje RH:

http://www.youtube.com/watch?v=T2AjuEN1gS4

EU tu propadamo





Pa imamo mi naše mentole. Smile

#48:  Re: Pristupanje Hrvatske EU: Jesmo li opet guske? Autor: xenas9 Post Postano: 05.01.2012. 11:47

1. Laž je da je Europska unija demokratska zajednica zemalja. Ona nije parlamentarna demokracija, ondje vlada izraziti demokratski deficit. Europski parlament ne donosi zakone. Sve akte predlaže isključivo neizabrano izvršno tijelo: Europska komisija! Europljani biraju samo zastupnike u Europarlamentu, ali oni ne smiju predlagati zakone, samo o njima raspravljaju i daju svoje mišljenje! Sva je vlast u rukama neizabranih moćnika, europskih komesara. Gdje je tu vladavina prava i pravna država koju tako lako prevaljuju preko usana? Ne zaboravimo: uvijek kada izvršnu vlast prestane kontrolirati volja naroda – demokracija se pretvara u diktaturu! Europska unija istinski je karneval demokracije.

2. Laž je da bismo iz EU „povukli“ ogromna novčana sredstva. Nismo ni dosad u tome bili naročito uspješni, dapače dokazali smo da smo na tom polju totalne trube. EU, s druge strane, nije dobrotvorna ustanova, a uz to ondje vlada spektakularna rastrošnost! Najniža početna plaća stalno zaposlenog asistenta iznosi 2654 eura, najviša predviđena službenička plaća je 18.370 eura. Europarlamentarci zarađuju do 14.727 eura mjesečno, komesari Europske komisije i 23.000 eura, a predsjednik Europskog vijeća (preračunato) čak 234.480,30 kuna! Eurokrati su 5,25 milijuna eura spiskali na službene aute, a 300.000 zapili na koktel-zabavama! Mislite li da će nam takva superdržava financijski pomoći? Sigurno je, međutim, da će Hrvatska morati plaćati „članarinu“ od 600 milijuna eura godišnje! Prema projekcijama EU-a, Hrvatska bi trebala povući iz EU-a 170 milijuna eura za 2012. i samo 32 milijuna za 2013. u sklopu pomoći za novčani tok svježoj članici ošamućenoj skupoćom članstva. Tko tu dobija? Tko tu „povlači“ sredstva?

3. Laž je da je Unija pravedna prema svim svojim članicama. Nisu svi jednaki - u Uniji ima i jednakijih! Kao primjer uzmimo famoznu „UK-korekciju“: nju plaćaju zbog dogovorenog smanjenog doprinosa Ujedinjenog Kraljevstva sve zemlje-članice. Slovenija će, tako, u proračun EU 2011. godine uplatiti 14,3 milijuna eura za Ujedinjeno Kraljevstvo. Znamo li koliko će milijuna eura plaćati Hrvatska uđe li kojom nesrećom u Uniju? A tu su i „duboki ekonomski misteriji“ poljoprivredne politike EU. Pune poticaje u poljoprivredi poljoprivrednici će ostvariti tek za 7-10 godina. Je li ih itko o tome obavijestio? Je li im itko rekao da bogatije i starije članice dobivaju veće poticaje? Ako je godišnji poticaj po hektaru u Letoniji 83 €, a u Belgiji 447 €, kako bi uopće letonski seljak mogao biti konkuretan belgijskom? I što mislite, hoće li hrvatski poljodjelac dobivati poticaje slične belgijskima ili možda ipak prije one sličnije letonskima?

4. Laž je da je EU uređena asocijacija koja se uspješno bori protiv korupcije. Ona je pretjerano birokratiziran (i zbog toga veoma skup) mehanizam. Europska je unija korumpirana do srži, računi joj nisu potvrđeni 17 godina zaredom zbog milijardi izgubljenih u prijevarama i rasipnosti. Prema službenim podacima, samo u Europskoj komisiji radi oko 38.000 ljudi. U Europskom parlamentu koji broji preko 700 zastupnika (a svaki zastupnik ima i svoje osoblje) radi još i oko 6000 ljudi u njegovu Generalnom sekretarijatu. U Generalnom sekretarijatu Vijeća EU radi preko 3500 djelatnika. A to je samo dio cijele te birokratske vojske koja građane Europe stoji čak 1.147.885.101.616 eura godišnje! Ne varajte se: to ne plaćaju dobre vile, nego građani Europske unije. Želimo li im se pridružiti?

5. Laž je da bismo ravnopravno sudjelovali u krojenju političke sudbine Europe s drugim zemljama-članicama. Koliko bi bilo hrvatskih zastupnika u Europarlamentu? Imali bismo dvanaest zastupnika, ili 1,6% od Europskog parlamenta koji broji 736 zastupnika, slijedom čega bismo bili u Uniji utjecajni manje od obične statističke pogreške! Pod pretpostavkom da se u EU-parlamentu uopće o nečem odlučuje (a ne odlučuje se). Uz to, otegotna je okolnost što bi hrvatski zastupnici u parlamentu zastupali nadnacionalne europske partije kojima pripadaju (tako je propisano). Zastupnici SDP-a zastupali bi interese Partije europskih socijalista (PES) jer je SDP pridružena članica te stranke. Zastupnici HDZ-a zastupali bi interese Europske pučke partije (EPP), jer je HDZ pridružena članica te stranke. HNS je, kao i HSLS i IDS, članica Europske liberalno-demokratske i reformske stranke (ELDR), pa bi - logično - HNS zastupao interese te stranke. Stoga opravdano pitamo: Tko bi zastupao nas?

6. Laž je da bi bilo dobro za našu zemlju kad bi nam Unija omogućila slobodno kretanje i školovanje mladih. Unija bi ih obrazovala zbog svog probitka, iskoristila sve što vrijedi od takvih „intelektualnih resursa“, vratila nam ih pred penziju, a nas pretvorila u zemlju neobrazovane radne snage nesposobne upravljati vlastitom državom. Čitava regija smatrala bi se područjem iz kojeg se crpi jeftinu i neobrazovanu radnu snagu (i velika prirodna bogatstva, od vode nadalje). To je povezano, jer ako je radna snaga slabo obrazovana, neće moći upravljati svojim bogatstvima. EU preporuča da se na sveučilištu ograničimo na prve tri godine bolonje i kroz to prepoznamo najtalentiranije, a potom ih isporučimo njima. Oni bi kod njih završili diplomski i doktorirali. Potom bi kod njih radili do 50. godine života, a nakon toga nam se vratili. To je plan na temelju kojeg se jasno vidi da je put u Europsku uniju zapravo put u zaostalu Hrvatsku.

7. Laž je da svi žele u EU i da nitko iz nje ne bi van. Čak 79,8% Norvežana je po istraživanju od 6. prosinca 2011. protiv pripajanja EU, pa nakon dva pokušaja ('72. i '94) više ne planiraju referendum. Više od pola Islanđana povuklo bi aplikaciju za pridruživanje Uniji, dok bi ih preko 57% glasalo protiv. Polovica Britanaca bi rado da njihova zemlja istupi iz Unije, tek 32% vjeruje kako je članstvo u Uniji pozitivno za Ujedinjeno Kraljevstvo. Prije zaoštravanja krize i dolaska neizabranog gubernatora Montija, 63% Talijana željelo je da njihova zemlja odmah napusti Uniju.

8. Laž je da su Europa i Europska unija isto. Nisu. Europa je prekrasan kontinent, a Europska unija je nedemokratska federacija koja služi interesima krupnog kapitala. Nema ništa lošeg u europskoj suradnji, ali je mnogo toga lošeg u Europskoj uniji. S cijelim se svijetom može lijepo surađivati na ekonomskom, kulturnom i svakom drugom planu, bez da se ulazi u sumnjive (ali skupe) političke asocijacije. U tom smislu, laž je i da Unija nema alternative, a tvrdnja da ako ne uđemo u EU moramo ući u nekakvu balkansku uniju – potpuna je glupost. Dodatno, takvo je što izričito zabranjeno hrvatskim Ustavom, pa je tako ta papirnata babaroga razobličena.

9. Laž je da Europska unija brine o građanima svojih zemalja-članica. Ona brine o svojim interesima koji su premreženi interesima krupnog kapitala koji ih je i postavio na njihove funkcije (korporatizam). Europska je unija neoliberalna federacija korporativno-bankarskih interesa. Poslušajte unijske dužnosnike: uvijek govore o saniranju dugova, izvlačenju država iz kriza, spašavanju banaka i investicija – ali nikad ne govore o ljudima! Osim kad im spremaju mjere drastične štednje, bolne rezove, stezanje remena, smanjenja plaća i uvođenje novih poreza!

10. Laž je da je Europska unija jamac stabilnosti i razvoja demokracije u Europi. Ona je meka diktatura u kojoj vlast ne proizlazi iz naroda. Ni više, ni manje. No, u posljednje vrijeme zapaža se i sve jasnije skretanje u totalitarizam: Unija posve otvoreno za premijere Grčke i Italije bez slobodnih izbora postavlja svoje ljude iz Družbe Bilderberg i Trilaterale. Po principu „problem-reakcija-rješenje“ unijsku krizu (koja predstavlja „problem“) namjerno se produbljuje kako bi se izazvao zahtjev naroda da se nešto učini (što je očekivana „reakcija“) te potom ponudio izlaz: sveopće ujedinjenje, jedinstvena svjetska vlada, vojska i banka, potpuni nadzor, Novi svjetski poredak (kao „rješenje“ koje je zamišljeno od početka). Ne, to nije teorija zavjere, nego njena praksa. I upravo se zbiva pred našim očima. Tko ima oči neka vidi.

#49:   Autor: Redakcija 031 Post Postano: 12.01.2012. 22:19

[FACEBOOK REFERENDUM]:
Jeste li za članstvo Hrvatske u Europskoj uniji?

#50:   Autor: zaljubljena u Osijek Post Postano: 13.01.2012. 15:38

Ne bih još, hvala na ponudi.

#51:  Re: Pristupanje Hrvatske EU: Jesmo li opet guske? Autor: root Post Postano: 17.01.2012. 16:28



#52:   Autor: francika Post Postano: 17.01.2012. 17:40

Guske su nas vodile 20 godina.

Ako želimo izaći iz magle onda trebamo u EU!

#53:   Autor: Spore Post Postano: 17.01.2012. 18:30

francika je napisao/la (Pogledaj post): › Guske su nas vodile 20 godina.

Ako želimo izaći iz magle onda trebamo u EU!


Izacicemoo iz magle al cemo u govna uletit...

#54:  Re: Pristupanje Hrvatske EU: Jesmo li opet guske? Autor: Coca Cola Post Postano: 17.01.2012. 20:43





#55:   Autor: PEGY Post Postano: 18.01.2012. 10:26


#56:   Autor: DonQuijote Post Postano: 18.01.2012. 11:45

odličan tekst!


#57:   Autor: mali_ivica Post Postano: 18.01.2012. 14:49

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › odličan tekst!
Pročitao sam ga i stvarno je dobar, ALI JE NAVLAKUŠA!

MI SVOJE PROBLEME MORAMO RIJEŠAVAT SAMI i nitko drugi ih ne može riješiti umjesto nas. Ovaj tekst nas do te mjere omalovažava da ispada kako mi netrebamo ni ići na izbore jer nije bitno tko je na vlasti kad će europa sve urediti umjesto nas.
NIJE ISTINA. Eventualno pozitivno našim političarima je to što će za eventualne pakete mjera sad moći okriviti tzv. europsku komisiju. I opet će reči kako su nam stranci nešto nametnuli? Koji kurac ste onda mjenjali vlast, ako mislite da je i ova nesposobna napravit promjenu?!
Nadalje pričaju nam se priče kako ako neuđemo u EU će nam opast kreditni rejting, TE NEDVOJENO TVRDI KAKO ĆE ZA TO BITI KRIVI GRAĐANI KOJI SU GLASALI PROTIV?
Ma marš pika vam materina, kreditni rejting može past zbog lošeg vođenja ekonomije i prevelikog zaduživanja, a ne zbog toga što je netko "krivo" zaokružio na listiću!

I U SVIM NOVINAM SE NAS KOJI SMO PROTIV UNIJE KRIVI ZA EVENTUALNU MOGUĆU PROPAST DRŽAVE!

NEZAVARAVAJTE SE, ZA EVENTUALNU PROPAST DRŽAVE SU KRIVI ONI KOJI SU JE LOŠE VODILI, ONI KOJI SU GLEDALI KAKO BRŽE BOLJE DA NAS UTRPAJU U NEKU ZAJEDNICU, UMJESTO DA SU RJEŠAVALI DOMAĆE PROBLEME!


JA NE RAZMIŠLJAM O HRVATSKOJ KAO O ŠVICARSKOJ ILI PAK NORVEŠKOJ, ALI ISTO NEMISLIM KAKO JE NJEMAČKA TAKVA ZATO ŠTO JE U UNIJI, A PARALELNO I GRČKA IZ ISTOG RAZLOGA!

NEMOJTE SE ZAVARAVAT KAKO ĆE DRUGI UMJESTO NAS RJEŠAVAT NAŠE PROBLEME!

#58:   Autor: beziljy Post Postano: 18.01.2012. 14:53

DonQuijote je napisao/la: ›
odličan tekst!




glupljeg i površnijegteksta odavno ne pročitah
floskule za "polupismene"

#59:   Autor: audiworld Post Postano: 18.01.2012. 15:02

ajde brđani,pardon, ravničari uključite to malo mozga što imate. Koja država ima manji standard iz razloga što je dio EU. Pećuh se preporodio zadnjih godina, izgleda xy puta bolje nego Osijek... Tko živi lošije otkad je u Uniji? Grci su živjeli i predobro za svoje mogućnosti i zahvaljulući samima sebi su u k***u. Malo se informirat pa onda gradit stavove, zlo mi je od onih koji na EU gledaju kao na sotonu.. Sve valja u EU? Puno toga NE, ali bar ćemo biti OPET pod kontrolom pa Sanader i slična stoka imaju manji manevarski prostor. Uvijek se možete preselit u pradomovinu BiH oni neće još 2000 godina u EU...
a sad nabacite pljucu


Zadnja promjena: audiworld; 18.01.2012. 15:12; ukupno mijenjano 3 put/a.

#60:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 18.01.2012. 15:08

aukurac, mislio sam da ne trebam izlaziti na referendum, al' koliko vidim - ima šanse da debili koji ne bi u EU budu u većini, pa moram... Very Happy

#61:   Autor: tux Post Postano: 18.01.2012. 15:25

Kako ja to sve vidim, uzaludno je raspravljati o svemu tome, ući ćemo mi u EU na ovaj ili onaj način. Ovi koji su protiv EU pljuju po svemu što nameće na neki način i promovira EU,a onda oni sami nameću svoje "nemojte uci u EU",vozaju aute sa zastavama s parolama protiv EU,dižu bune itd. Svi su u pravu i svi sve znaju. Ako sam i imao ikakve dileme sada nemam, jer sam u zadnje vrijeme čuo toliko "anti EU" promocije da ću u inat glasat Za. Naravno, ne ozbiljno u inat jer ipak je to na papiru bitno(u stvarnosti je malo drugačije).
S druge strane, i jedni i drugi imaju svoje činjenice i to je apsolutno uredu, ali iznijeti ih i mir, a ne vodit ratove,jer naravno sve što nije kako ja mislim, ne valja i smrdi, a to je tako kod nas. Sve to ima svoje mane i vrline, nit ćemo mi ući u EU pa se obogatiti niti ćemo ukoliko ostanemo(još neko vrijeme) van EU napraviti ogroman napredak. Što se tiče zakona, ovog onog, apsolutno mi ništa ne znači hoce li donijet zakon Jadranka ili Angela,isto govno to sve.Jedino neću morat slušati kako Jadranka to donosi da meni bude bolje a zapravo blebeta ga bezveze.
Glasat ću Za jer sve što se događalo kod nas dosada nije valjalo, tako da promjena bilo kakva ona bila je dobra, čisto malo osvježenje pa ćemo vidjeti.
A ovi koji znaju kako će nama biti za 5-6 godina,nemaju pojma. Netko će pogoditi, netko neće, ali ne zna nitko kako će biti.

#62:   Autor: anakonda Post Postano: 18.01.2012. 15:29

...ajd konačno jedan osvježavajući post.....nu ti mal kikosha....

#63:   Autor: Spore Post Postano: 25.10.2012. 11:20

Ovim putem bih se htio zahvalit svima koji su glasali ZA " EU " Smile.
Jos jednom se pokazalo kako su teoreticari zavjera imali pravo , vec lagano vidimo sto nam donosi EU... Uvodjenje sistema 2 + 3 + 2 prilikom zaposljavanja u drzavama eu cime su se osigurali od masovnog iseljavanja hrvata i zaposljenja u eu.. Znaci oni ce uzimati samo ono sto valja , a ostali cemo biti radna snaga...

Sto se tice mljekara ovo je vise nego ocito : Proizvođaći ne shvačaju da se Vlada već obvezala uništiti hrvatsku proizvodnju mlijeka kako bi francuski Lactalis zarađivao ekstra profite kod nas...

Nadasve topla dobrodoslica RH u Eu...

Idemo dalje bas me zanima sto je slijedece...

#64:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 25.10.2012. 11:32

Nema na čemu, Spore.

Zašto misliš da je EU kriva za uništavanje hrvatske priozvodnje mlijeka? Nisu li krivci geografski puno bliže?

#65:   Autor: silence Post Postano: 25.10.2012. 12:03


#66:   Autor: Spore Post Postano: 25.10.2012. 16:15

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Nema na čemu, Spore.

Zašto misliš da je EU kriva za uništavanje hrvatske priozvodnje mlijeka? Nisu li krivci geografski puno bliže?


Zato sto imaju militaristikce propise... Lupili su HR izvozne kvote nasi mljekari ne mogu izvozit mlijeko u dubai i te bogate zemlje koje nemaju krave i svoju proizvodnju mlijeka ,a uvoze neogranicene kolicine , pa pare odu u druge zemlje ,a mi da propadamo. Mljekari ne mogu davat mlijeko jer je zabranjeno davat mlijeko ako si proizvođac , pa moraju proljevat mlijeko sto je po mene sramotno..
Od kad je Lactalis, jedna od najvećih multinacionalnih kompanija kupio Dukat propalo je oko 600 000 poljoprivrednih gospodarstva, a brojke rastu svakim danom. S druge strane Dukat se hvali da nisu uvezli niti litru mlijeka - naravno kad ga uvoze u prahu na tone. Pa si vi mislite kaj pijete.

Kome ce nasi mljekari prodat mlijeko kad dukat uvozi francusko mlijeko , da nam roknu privredu. Mogu prodat megleu i mozda jos par firmi...

Osim toga vec su potpisani svi sporazumi zasto nije objavljeno sto su nasi potpisali ??? Gdje da ja procitam sto je u pregovorima potpisano??

#67:   Autor: MissTake Post Postano: 25.10.2012. 20:06




da vidimo ... 3/4 ... not baaad... go kroejša ... gooooo !!!!

#68:   Autor: zaljubljena u Osijek Post Postano: 25.10.2012. 23:35

Kad naši seljaci budu morali poslati krave na klanje za nekoliko kuna po kg, nećete u trgovinama više kupovati kvalitetno hrvatsko mlijeko po 5 kuna litru nego kojekakve uvozne splačine po 15 kuna litru....

Živjela tržišna ekonomija na hrvatski način Shocked Mad Evil or Very Mad

#69:   Autor: crveni Post Postano: 25.10.2012. 23:53

Boli me dupe za seljake. Isto kao što su seljaci marili za npr. vulkanizera koji je zatvorio radnju i prodao strojeve i alat. I prestanite onanirati po patetici. Onaj tko nije rentabilan u proizvodnji, neka se ostavi ćorava posla. Koji q netko tko ne konzumira mlijeko, preko subvencija iz proračuna mora plaćati proizvod koji:
- ne kupuje
- ne konzumira
- i /ili hebe mu se da li je iz Zimbabvea ili iz Hrvatske?

#70:   Autor: PEGY Post Postano: 26.10.2012. 9:37

crveni je napisao/la: ›
Boli me dupe za seljake. Isto kao što su seljaci marili za npr. vulkanizera koji je zatvorio radnju i prodao strojeve i alat. I prestanite onanirati po patetici. Onaj tko nije rentabilan u proizvodnji, neka se ostavi ćorava posla. Koji q netko tko ne konzumira mlijeko, preko subvencija iz proračuna mora plaćati proizvod koji:
- ne kupuje
- ne konzumira
- i /ili hebe mu se da li je iz Zimbabvea ili iz Hrvatske?


plaćat će ga i u EU i to još više i ne više hrvatskom nego francuskom, njemačkom i španjolskom seljaku, ali bit će sretan jer nema pojma

#71:   Autor: Spore Post Postano: 26.10.2012. 11:05

crveni je napisao/la (Pogledaj post): › Boli me dupe za seljake. Isto kao što su seljaci marili za npr. vulkanizera koji je zatvorio radnju i prodao strojeve i alat. I prestanite onanirati po patetici. Onaj tko nije rentabilan u proizvodnji, neka se ostavi ćorava posla. Koji q netko tko ne konzumira mlijeko, preko subvencija iz proračuna mora plaćati proizvod koji:
- ne kupuje
- ne konzumira
- i /ili hebe mu se da li je iz Zimbabvea ili iz Hrvatske?


Znaci lega ako sam dobro shvatio po tvome hrvatski narod nije trebao skupljat novce za malu Stephanie jer se ona zeli bavit u zivotu onims sto voli, znaci zivjeti. Nego smo ju trebali ostavit da umre jer " nije rentabilan u proizvodnji, neka se ostavi ćorava posla " , nije od koristi drustvu , ne mozemo napredovat s njom.

Lega svaka ti cast , jos napisi kako su crnci nesto ili bolje odi se bavit politikom jer tamo treba takav kadar kao sto si ti...

Ima na jugu jedan gospodin iz Vladislavaca koji prodaje svjeze mlijeko da malo ipak zaradi , pa ako ima dobra dusa neka kod njega kupuje mlijeko jer prodaje za 5 kn svjeze , a dukatovo trajno je 4 ,90 kn koje je mlijeko u prahu...

Gospodin stoji iza ribarnice , preko puta tiska , biljemerkanta..

Ja isto kod njega kupujem Smile

#72:   Autor: simo031 Post Postano: 26.10.2012. 11:29

Spore je napisao/la: ›

...Ima na jugu jedan gospodin iz Vladislavaca koji prodaje svjeze mlijeko da malo ipak zaradi , pa ako ima dobra dusa neka kod njega kupuje mlijeko jer prodaje za 5 kn svjeze , a dukatovo trajno je 4 ,90 kn koje je mlijeko u prahu...

Gospodin stoji iza ribarnice , preko puta tiska , biljemerkanta..

Ja isto kod njega kupujem Smile

A da si mu samo poslao inspektore, umjesto ovog lirskog opisa? Embarassed

#73:   Autor: crveni Post Postano: 26.10.2012. 11:40

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › plaćat će ga i u EU i to još više i ne više hrvatskom nego francuskom, njemačkom i španjolskom seljaku, ali bit će sretan jer nema pojma


Ne konzumiram mlijeko, ne kupujem ga. Tko želi, neka plaća mlijeko 100 kn po litri. Ja neću i ne želim.

Spore je napisao/la (Pogledaj post): › Znaci lega ako sam dobro shvatio po tvome hrvatski narod nije trebao skupljat novce za malu Stephanie jer se ona zeli bavit u zivotu onims sto voli, znaci zivjeti. Nego smo ju trebali ostavit da umre jer " nije rentabilan u proizvodnji, neka se ostavi ćorava posla " , nije od koristi drustvu , ne mozemo napredovat s njom.

Lega svaka ti cast , jos napisi kako su crnci nesto ili bolje odi se bavit politikom jer tamo treba takav kadar kao sto si ti...

Ima na jugu jedan gospodin iz Vladislavaca koji prodaje svjeze mlijeko da malo ipak zaradi , pa ako ima dobra dusa neka kod njega kupuje mlijeko jer prodaje za 5 kn svjeze , a dukatovo trajno je 4 ,90 kn koje je mlijeko u prahu...

Gospodin stoji iza ribarnice , preko puta tiska , biljemerkanta..

Ja isto kod njega kupujem Smile


Da, naravno. Malo manje lupaj po patetici, zaposli se i cijelu svoju plaću daj gospodinu iz Vladislavaca. Ali nemoj prisiljavati ostale da indirektno (preko plaćenog poreza) plaćaju nekome samo za proizvodnju. Plaća se za PROIZVOD NA TRŽIŠTU A TRŽIŠTE ODREĐUJE CIJENU. Za tvoju info, socijalizam je propao. Tamo je dekretima odučeno (od strane KP), što će se proizvoditi i koliko će taj proizvod vrijediti na tržištu.


Zadnja promjena: crveni; 26.10.2012. 11:45; ukupno mijenjano 1 put.

#74:   Autor: simo031 Post Postano: 26.10.2012. 11:42

crveni je napisao/la: ›
PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › plaćat će ga i u EU i to još više i ne više hrvatskom nego francuskom, njemačkom i španjolskom seljaku, ali bit će sretan jer nema pojma


Ne konzumiram mlijeko, ne kupujem ga. Tko želi, neka plaća mlijeko 100 kn po litri. Ja neću i ne želim.

Odvratno sebično. osijek031.com smile

#75:   Autor: anakonda Post Postano: 26.10.2012. 11:46

crveni je napisao/la (Pogledaj post): ›
PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › plaćat će ga i u EU i to još više i ne više hrvatskom nego francuskom, njemačkom i španjolskom seljaku, ali bit će sretan jer nema pojma


Ne konzumiram mlijeko, ne kupujem ga. Tko želi, neka plaća mlijeko 100 kn po litri. Ja neću i ne želim.


Shocked Shocked Shocked
...dabogda ti tvoja djeca jednog dana pila 3 litre mlijeka dnevno i to po cijeni od 100 kn/litra.....

#76:   Autor: crveni Post Postano: 26.10.2012. 11:48

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Odvratno sebično. osijek031.com smile


Da i? Neka svi koji nisu rentabilni propadnu. Ili neka proizvode ono što je rentabilno, na način da je rentabilno. Ali neka ne opterećuju druge jer eto on ima Hrvatske krave, on je domaći seljak. Pa hebe mi se. Na te glupe patetično-domoljubne spike ne padam.

#77:   Autor: crveni Post Postano: 26.10.2012. 11:50

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): ›
crveni je napisao/la (Pogledaj post): ›
PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › plaćat će ga i u EU i to još više i ne više hrvatskom nego francuskom, njemačkom i španjolskom seljaku, ali bit će sretan jer nema pojma


Ne konzumiram mlijeko, ne kupujem ga. Tko želi, neka plaća mlijeko 100 kn po litri. Ja neću i ne želim.


Shocked Shocked Shocked
...dabogda ti tvoja djeca jednog dana pila 3 litre mlijeka dnevno i to po cijeni od 100 kn/litra.....


Opetovano: odi si do gospodina iz Vladislavaca, i daj mu SVOJIH 100 kn po litri. Ali svojih, ne tuđih.

#78:   Autor: simo031 Post Postano: 26.10.2012. 12:25

crveni je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Odvratno sebično. osijek031.com smile


Da i? Neka svi koji nisu rentabilni propadnu. Ili neka proizvode ono što je rentabilno, na način da je rentabilno. Ali neka ne opterećuju druge jer eto on ima Hrvatske krave, on je domaći seljak. Pa hebe mi se. Na te glupe patetično-domoljubne spike ne padam.

 Ti čak niti ne razumiješ zašto sam napisao da sebičan... Pa da pojasnimo. Ako ti ne piješ mlijeko, postoje oni koji ga trebaju, moraju i žele piti. Da ti nacrtam da bi sigurno razumio? Mlijeko je bitan prehrambeni proizvod i trebao bi biti dio prehrane svake normalnog pojedinca.
No, ti si očigledno sisao tatu, pa ti mlijeko ne treba. Embarassed

#79:   Autor: crveni Post Postano: 26.10.2012. 13:09

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
crveni je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Odvratno sebično. osijek031.com smile


Da i? Neka svi koji nisu rentabilni propadnu. Ili neka proizvode ono što je rentabilno, na način da je rentabilno. Ali neka ne opterećuju druge jer eto on ima Hrvatske krave, on je domaći seljak. Pa hebe mi se. Na te glupe patetično-domoljubne spike ne padam.

 Ti čak niti ne razumiješ zašto sam napisao da sebičan... Pa da pojasnimo. Ako ti ne piješ mlijeko, postoje oni koji ga trebaju, moraju i žele piti. Da ti nacrtam da bi sigurno razumio? Mlijeko je bitan prehrambeni proizvod i trebao bi biti dio prehrane svake normalnog pojedinca.
No, ti si očigledno sisao tatu, pa ti mlijeko ne treba. Embarassed


Onaj tko ga treba, mora i želi piti - a nije adolescent - u njegovoj glavi nešto gadno ne štima. A vrijeme je da roditelji budu u svakom pogledu, već jednom, odgovorni za svoju djecu. Pa neka plaćaju cijenu za mlijeko. Fer je da mlijeko plaća onaj tko ga kupuje. Ako proizvođaču mlijeka ne odgovara ponuđena cijena, neka ne prodaje kupcu koji nudi malu cijenu.
Opet: zašto netko, tko ne kupuje ili ne koristi mlijeko, mora indirektno plaćati za proizvod kojega ne koristi/kupuje?
Između redaka ti želim reći: ako nemaš prihoda da kupiš djetetu mlijeko - nisi ga trebao praviti. Isto vrijedi i za školovanje i za sve ostalo. Poanta je, budi moralno, financijski i u svakom drugo pogledu odgovoran za svoje potomke. Niti je Dukat ili Vindija humanitarna ustanova, niti je državni proračun vreća za financiranje nečijeg potomstva.

#80:   Autor: PEGY Post Postano: 26.10.2012. 14:27

crveni je napisao/la: ›

Onaj tko ga treba, mora i želi piti - a nije adolescent - u njegovoj glavi nešto gadno ne štima.

preporučujem ti svako veće čašu toplog, svježeg, neobrađenog mlijeka s hrvatske farme, kad ti nije dobro, kao sad
crveni je napisao/la: ›
A vrijeme je da roditelji budu u svakom pogledu, već jednom, odgovorni za svoju djecu. Pa neka plaćaju cijenu za mlijeko. Fer je da mlijeko plaća onaj tko ga kupuje. Ako proizvođaču mlijeka ne odgovara ponuđena cijena, neka ne prodaje kupcu koji nudi malu cijenu.


roditelji jesu odgovorni, ali sjebalo ih to tvoje "fer" tržište pa više djeci ni mlijeko ne mogu platiti

crveni je napisao/la: ›
Opet: zašto netko, tko ne kupuje ili ne koristi mlijeko, mora indirektno plaćati za proizvod kojega ne koristi/kupuje?


zato što tako želi EU! koliko se sjećam ti si žarko želio u EU, pa šta sad izvodiš ?

crveni je napisao/la: ›
Između redaka ti želim reći: ako nemaš prihoda da kupiš djetetu mlijeko - nisi ga trebao praviti. Isto vrijedi i za školovanje i za sve ostalo. Poanta je, budi moralno, financijski i u svakom drugo pogledu odgovoran za svoje potomke. Niti je Dukat ili Vindija humanitarna ustanova, niti je državni proračun vreća za financiranje nečijeg potomstva.


Hm! da vidimo kako se to gazda dukata ponaša u francuskoj!? sigurno ne isto kao i u hr???

#81:   Autor: zaljubljena u Osijek Post Postano: 02.11.2012. 18:02

simo031 je napisao/la: ›
crveni je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Odvratno sebično. osijek031.com smile


Da i? Neka svi koji nisu rentabilni propadnu. Ili neka proizvode ono što je rentabilno, na način da je rentabilno. Ali neka ne opterećuju druge jer eto on ima Hrvatske krave, on je domaći seljak. Pa hebe mi se. Na te glupe patetično-domoljubne spike ne padam.

 Ti čak niti ne razumiješ zašto sam napisao da sebičan... Pa da pojasnimo. Ako ti ne piješ mlijeko, postoje oni koji ga trebaju, moraju i žele piti. Da ti nacrtam da bi sigurno razumio? Mlijeko je bitan prehrambeni proizvod i trebao bi biti dio prehrane svake normalnog pojedinca.
No, ti si očigledno sisao tatu, pa ti mlijeko ne treba. Embarassed


Čovjek živi u Zg, vjerojatno ima debela državna primanja i lako mu je prodavati pamet kad nema djece i plaću 2000 kuna ili ne rinta od jutra do sutra u štali...
... čisto sumnjam da ne jede Camamber, Gorgonzolu, Trapist i slično uz što pije vrhunsko vino (a ne kao mi koji pijemo mlijeko i vodu)
Sad

#82:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 04.11.2012. 13:09

Spore je napisao/la: ›
bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Nema na čemu, Spore.

Zašto misliš da je EU kriva za uništavanje hrvatske priozvodnje mlijeka? Nisu li krivci geografski puno bliže?


Zato sto imaju militaristikce propise... Lupili su HR izvozne kvote nasi mljekari ne mogu izvozit mlijeko u dubai i te bogate zemlje koje nemaju krave i svoju proizvodnju mlijeka ,a uvoze neogranicene kolicine , pa pare odu u druge zemlje ,a mi da propadamo.


Postoje proizvodne i izvozne kvote mlijeka i šećera na nivou unutarnjeg tržišta EU koje vrijede za sve članice EU. O izvoznim kvotama se pregovara. Rezultat ovisi o kvaliteti pregovarača.

Spore je napisao/la: ›
Mljekari ne mogu davat mlijeko jer je zabranjeno davat mlijeko ako si proizvođac , pa moraju proljevat mlijeko sto je po mene sramotno..


Da je mlijeko problem... Raspitaj se malo koliko se hrane baci sa polica trgovačkih lanaca i uzmi u obzir koliko RH odbija tim poslovnim subjektima od poreza za kalo. U dosta se situacija poslovnom subjektu ne isplati proizvod neposredno prije isteka roka držati na akciji, jer će od države dobiti više ako ga BACE.
To nije EU propis, pričamo o propisima RH.

Spore je napisao/la: ›
Od kad je Lactalis, jedna od najvećih multinacionalnih kompanija kupio Dukat propalo je oko 600 000 poljoprivrednih gospodarstva, a brojke rastu svakim danom.


Ova brojka mi nekako vuče na brojku branitelja: pretjerano. Ako je i bilo 600000 poljoprivrednih gospodarstava, tu je brojku trebalo drastično smanjiti, jer očito nitko ne bi bio rentabilan, a porezni bi obveznici morali plaćati nečije avanture i izlete u poljoprivredu. Sorry, ali to nije fer niti logično.

Spore je napisao/la: ›
S druge strane Dukat se hvali da nisu uvezli niti litru mlijeka - naravno kad ga uvoze u prahu na tone. Pa si vi mislite kaj pijete.


SVO, ali kažem - svo mlijeko na policama trgovina kao da i je napravljeno od mlijeka u prahu, ako uzmemo u obzir industrijski proces kojeg prolazi svježe mlijeko (pasterizacija, homogenizacija, "obogaćivanje"...).

Spore je napisao/la: ›
Kome ce nasi mljekari prodat mlijeko kad dukat uvozi francusko mlijeko , da nam roknu privredu. Mogu prodat megleu i mozda jos par firmi...


Zašto ne bi prodavali direktno potrošačima? Zašto ne upozoravaju potrošače na negativne aspekte industrijske prerade mlijeka? Gdje je inicijativa, gdje je trud, gdje je izgradnja svijesti potrošača?
Najlakše je kukat kako Dukat ne isplaćuje dobru otkupnu cijenu...

Spore je napisao/la: ›
Osim toga vec su potpisani svi sporazumi zasto nije objavljeno sto su nasi potpisali ??? Gdje da ja procitam sto je u pregovorima potpisano??


Bullshit. Linkovi na dokumente dostupni su ovdje: http://www.mvep.hr/MVP.asp?pcpid=2713
Treba samo malo (al' zbilja malo) potražiti. Ili si možda očekivao da će svaki građanin RH dobiti svoju ovjerenu kopiju poštom?

#83:   Autor: mali_ivica Post Postano: 04.11.2012. 22:31

bazooka_joe je napisao/la: › Zašto ne bi prodavali direktno potrošačima? Zašto ne upozoravaju potrošače na negativne aspekte industrijske prerade mlijeka? Gdje je inicijativa, gdje je trud, gdje je izgradnja svijesti potrošača?
Najlakše je kukat kako Dukat ne isplaćuje dobru otkupnu cijenu...

Vidiš slažem se sa cijelim postom, ali ovaj dio sam izdvojio jer mi se najviše sviđa, on dakle ukazuje na sam problem... a taj problem je da bi prodaja tog mlijeka bila dodatan posao, a to je ono što se želi izbječi i za to služe prosvjedi (večinom). Dakle ne kažem da nekada nekome nije teško, ali ići prosvjedovat zbog "MANJKA" novaca, a onda BACAT mlijeko na njivu SVE GOVORI o kakvom se tipu čovjeka radi!

#84:  Re: Pristupanje Hrvatske EU: Jesmo li opet guske? Autor: Spore Post Postano: 24.03.2013. 14:19

a što sad reci to je tek pocetak :

http://danas.net.hr/novac/ulaskom-u-eu-gubimo-4000-radnih-mjesta

#85:   Autor: zaljubljena u Osijek Post Postano: 24.03.2013. 14:40

Spore je napisao/la: ›
a što sad reci to je tek pocetak :
http://danas.net.hr/novac/ulaskom-u-eu-gubimo-4000-radnih-mjesta


Hmm... a što reći??
Trebamo nabaviti užad (dok nije poskupila) da se barem objesiti možemo Sad Crying or Very sad Crying or Very sad

#86:   Autor: Spore Post Postano: 25.03.2013. 10:11

Ovaj spot najbolje oslikava buducnost i sve ono sto nas ceka:

Naravno da vise ne mozete vidjeti ovu pjesmu na CMC-u

http://www.youtube.com/watch?v=_sVrOJWl750

Potpuna kontrola stanovnistva, novi svjetski poredak , isprani mozgovi , dragi moji prijatelji nije buducnost kako smo prije zamisljali da ce letjeti auti, da nece biti siromastva itd. Ovo je prikaz buducnosti...

#87:   Autor: Edo000 Post Postano: 26.03.2013. 15:05

http://business.hr/eu-fondovi/hrvatskoj-u-prvih-6-mjeseci-655-1-milijun-eura-iz-europskog-proracuna-dok-ce-njen-doprinos-iznositi-211-9-milijuna

#88:   Autor: milo_moje Post Postano: 26.03.2013. 17:11



Sve ćemo mi to vratiti, i to sa kamatama. Ne mogu nigdje naći kakve nas kazne očekuju od 1.7.,kao ono što Mađarska plaća jer nije ispunila određene obveze.

#89:  Re: Pristupanje Hrvatske EU: Jesmo li opet guske? Autor: Osječanin Post Postano: 26.03.2013. 17:20



#90:   Autor: Edo000 Post Postano: 26.03.2013. 22:41

milo_moje je napisao/la: ›
Sve ćemo mi to vratiti, i to sa kamatama. Ne mogu nigdje naći kakve nas kazne očekuju od 1.7.,kao ono što Mađarska plaća jer nije ispunila određene obveze.


A naravno ti kao prorok znaš da mi nećemo ništa povući i da ćemo zasrati sve što se zasrati može tako da ćemo morati prodati šume, vode, zemlju, zrak, djecu i roditelje...

#91:   Autor: zaljubljena u Osijek Post Postano: 26.03.2013. 22:52

Edo000 je napisao/la: ›
milo_moje je napisao/la: ›
Sve ćemo mi to vratiti, i to sa kamatama. Ne mogu nigdje naći kakve nas kazne očekuju od 1.7.,kao ono što Mađarska plaća jer nije ispunila određene obveze.


A naravno ti kao prorok znaš da mi nećemo ništa povući i da ćemo zasrati sve što se zasrati može tako da ćemo morati prodati šume, vode, zemlju, zrak, djecu i roditelje...

Prvo troje će, uz Autoceste, HPB i OZ Croatia uskoro na prodaju, a ostalo troje nešto kasnije Sad

#92:   Autor: Spore Post Postano: 26.03.2013. 23:51

Edo000 je napisao/la (Pogledaj post): ›
milo_moje je napisao/la: ›
Sve ćemo mi to vratiti, i to sa kamatama. Ne mogu nigdje naći kakve nas kazne očekuju od 1.7.,kao ono što Mađarska plaća jer nije ispunila određene obveze.


A naravno ti kao prorok znaš da mi nećemo ništa povući i da ćemo zasrati sve što se zasrati može tako da ćemo morati prodati šume, vode, zemlju, zrak, djecu i roditelje...


Edo znas li ti da clanarina u EU kosta 600 mil eura godisnje , otkud nama ta lova ?

#93:   Autor: PEGY Post Postano: 27.03.2013. 9:17

zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›

Prvo troje će, uz Autoceste, HPB i OZ Croatia uskoro na prodaju, a ostalo troje nešto kasnije Sad


a oprosti, al šta se to mene tiče?
šta ja imam od tih firmi? nit tamo radim nit imam ikakve šanse tamo se ikad zaposlit

#94:   Autor: zaljubljena u Osijek Post Postano: 27.03.2013. 13:08

PEGY je napisao/la: ›
zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›

Prvo troje će, uz Autoceste, HPB i OZ Croatia uskoro na prodaju, a ostalo troje nešto kasnije Sad


a oprosti, al šta se to mene tiče?
šta ja imam od tih firmi? nit tamo radim nit imam ikakve šanse tamo se ikad zaposlit

Pogled ti kratko seže ili te je, izgleda, briga samo za vlastitu stražnjicu Sad

#95:   Autor: SrodnaDuša Post Postano: 27.03.2013. 13:48

Kada je došla Kukuriku koalicija na vlast zapitala sam se hoće li hrvatski narod zaplakati kao sv. Petar kada pjetao zakukuriče?

Čini mi se da već dugo i da cemo još dugo plakati, pogotovo kada uđemo u EU!

#96:   Autor: Edo000 Post Postano: 28.03.2013. 1:41

Spore je napisao/la: ›
Edo000 je napisao/la (Pogledaj post): ›
milo_moje je napisao/la: ›
Sve ćemo mi to vratiti, i to sa kamatama. Ne mogu nigdje naći kakve nas kazne očekuju od 1.7.,kao ono što Mađarska plaća jer nije ispunila određene obveze.


A naravno ti kao prorok znaš da mi nećemo ništa povući i da ćemo zasrati sve što se zasrati može tako da ćemo morati prodati šume, vode, zemlju, zrak, djecu i roditelje...


Edo znas li ti da clanarina u EU kosta 600 mil eura godisnje , otkud nama ta lova ?


Pogledaj molim te koja je razlika novca koji se treba uložiti i novca koji je moguće povući. Oduzimanje nije komplicirana operacija, uči se u nižim razredima osnovne škole

#97:   Autor: PEGY Post Postano: 28.03.2013. 9:56

sad bi sva ta silna birokracija trebala složno raditi na povlačenju te love, naravno da ne očekujem da će to i napravit

#98:   Autor: anakonda Post Postano: 28.03.2013. 10:06

...pa, zapravo - projekte prijavljuju pravne osobe, same za sebe, odnosno projektni konzorciji koji se sastavljaju prema potrebi i uvjetima poziva....svaka pravna osoba mora osigurati barem dva čovjeka koja će i raditi na vođenju i administraciji takvih projekata....sumnjam da se ovdje mogu stvarati novi birokrati, jer je kod prijave projekta točno u bebu specificirano koje troškovi su pokriveni, a koji nisu...
...dakle, većina ionako suvišne birokracije nema veze ni pojma o tome što su EU projekti....

#99:  Re: Pristupanje Hrvatske EU: Jesmo li opet guske? Autor: 1step2far Post Postano: 28.03.2013. 13:02

Nije valjala Juga, kako li će tek EU?

#100:   Autor: zaljubljena u Osijek Post Postano: 28.03.2013. 14:06

Eto, odbiše vodu proglasiti javnim dobrom Sad

Sad će i HR za njima, a onda slijedi prodaja vodovoda, a raji kupovanje vode u bocama jer voda iz slavine više neće biti za piće Shocked Sad

#101:   Autor: milo_moje Post Postano: 28.03.2013. 19:07

http://www.vecernji.hr/vijesti/hrvati-nisu-spremni-eu-to-misle-svi-ali-nemaju-snage-reci-ne-clanak-530756

pametnome dosta, a ostali kao guske --> pravo u maglu

#102:   Autor: milo_moje Post Postano: 31.03.2013. 14:44

od 28 članica ( hrvatska će biti 28 ), bit ćemo peta najsiromašnija zemlja. da li nam se u skoroj budućnosti sprema grčki scenarij.


#103:   Autor: Edo000 Post Postano: 01.04.2013. 23:06

PEGY je napisao/la: ›
sad bi sva ta silna birokracija trebala složno raditi na povlačenju te love, naravno da ne očekujem da će to i napravit


Vjerujem da nisi ni upoznat s činjenicom da i ti možeš sudjelovati u povlačenju novca iz EU fondova. ali naravno, sada ćeš reći da to nije tvoj posao, i da bi se time trebao baviti netko drugi

#104:   Autor: anakonda Post Postano: 02.04.2013. 11:33

...birokracija ti nikad neće ništa odraditi bespla - ni ovdje, a ni u EU.....

#105:   Autor: zaljubljena u Osijek Post Postano: 02.04.2013. 11:45

anakonda je napisao/la: ›
...birokracija ti nikad neće ništa odraditi bespla - ni ovdje, a ni u EU.....

je li to bude po onoj: fifty:fifty ???

#106:   Autor: anakonda Post Postano: 02.04.2013. 11:52

zaljubljena u Osijek je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la: ›
...birokracija ti nikad neće ništa odraditi bespla - ni ovdje, a ni u EU.....

je li to bude po onoj: fifty:fifty ???


...pa ne baš, ali postoje tarife po kojoj oni koji znaju prijaviti projekt naplaćuju onima koji to ne znaju, a imaju volju i želju....

#107:   Autor: PEGY Post Postano: 02.04.2013. 12:00

naravno,mislimo na prihode, u podjeli troškova i rashoda nitko ne želi sudjelovati Razz

#108:   Autor: zaljubljena u Osijek Post Postano: 02.04.2013. 12:02

anakonda je napisao/la: ›
zaljubljena u Osijek je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la: ›
...birokracija ti nikad neće ništa odraditi bespla - ni ovdje, a ni u EU.....

je li to bude po onoj: fifty:fifty ???


...pa ne baš, ali postoje tarife po kojoj oni koji znaju prijaviti projekt naplaćuju onima koji to ne znaju, a imaju volju i želju....

Ako taj projekt ne prođe, da li ga svejedno naplaćuju??

#109:   Autor: anakonda Post Postano: 02.04.2013. 12:07

...uzima se tarifa za samu izradu projekta i to nije nimalo lak posao, obzirom da ima gomila dokumentacije koju treba priložiti, a još i više napisati i to na engleskom jeziku.....pa onda ako ti projekt prođe - obično se uzima 10% od ukupne vrijednosti projekta, pošto ti ta osoba zapravo nastavlja administrirati taj projekt za čitavo vrijeme njegovog trajanja, jer je i taj posao vrlo kompliciran za nekoga tko ne zna ništa o tome...

#110:   Autor: zaljubljena u Osijek Post Postano: 02.04.2013. 12:20

Meni se to čini u redu ako se plaća tek u slućaju da projekt prođe. Tako i onaj koji na njemu radi ima odgovornost, jer ako ga ne napravi kvalitetno ostaje bez love.

#111:   Autor: anakonda Post Postano: 02.04.2013. 12:27

...ne, plaća se tarifa za samu prijavu (prošao projekt ili ne) PLUS 10% ako projekt prođe......

#112:  Re: Pristupanje Hrvatske EU: Jesmo li opet guske? Autor: jacika Post Postano: 02.04.2013. 18:07

Koliko će nam u svemu tome značiti EU-parlamentarci ?
Trebamo li izabrati već poznata imena...ili, zbog neophodnih promjena : potpuno nove ljude ?!?
Ujedno, kako u kratkom vremenu upoznati kandidate...možda im ovaj izbor tek bude "probni balon" - jer već sljedeće godine cijela EU obavlja redovite izbore (uključiv i nas) ?!

#113:   Autor: zaljubljena u Osijek Post Postano: 02.04.2013. 18:15

jacika je napisao/la: ›
Koliko će nam u svemu tome značiti EU-parlamentarci ?
Trebamo li izabrati već poznata imena...ili, zbog neophodnih promjena : potpuno nove ljude ?!?
Ujedno, kako u kratkom vremenu upoznati kandidate...možda im ovaj izbor tek bude "probni balon" - jer već sljedeće godine cijela EU obavlja redovite izbore (uključiv i nas) ?!

Koga god izabrali - isto nam se piše Sad

#114:   Autor: milo_moje Post Postano: 02.04.2013. 19:07

zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›
Koga god izabrali - isto nam se piše Sad

mi, kao da smo u začaranom krugu i nikako van. koga god da izaberemo u eu-parlament, osigurali smo njihove guzice na određeno vrijeme, izaberemo lokalne, županijske i državne dužnosnike, njima još bolje i šišaju ovce gdje god stignu, donose zakone po kojima kradu sve, a nitko nije kriv i još se smiju zakonodavstvu iste te države koju su donedavno vodili, jer im ne može ništa, jer vrijede zakoni koji su oni donijeli

#115:   Autor: simo031 Post Postano: 02.04.2013. 19:24

zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›
Koga god izabrali - isto nam se piše Sad


Baš me zanima koliko će vremena proći prije no neke članice EU, pokažu zanimanje kako izaći iz te zajednice?

#116:   Autor: jacika Post Postano: 03.04.2013. 8:05

Supika ! Pošaljimo im onda likove koji će ih izbezumit'...nema veze što nas je malo... i u
najvećoj brani je kobna i mala pukotina...?!
A mi - po starom ( k'o u turizmu !) :
"Pošaljite nam lovu - i nikako ne dolaziteee !"

#117:   Autor: PEGY Post Postano: 03.04.2013. 9:39

simo031 je napisao/la: ›

Baš me zanima koliko će vremena proći prije no neke članice EU, pokažu zanimanje kako izaći iz te zajednice?


ma ima zanimanja, ali nema još načina

#118:   Autor: anakonda Post Postano: 03.04.2013. 9:54

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): ›
simo031 je napisao/la: ›

Baš me zanima koliko će vremena proći prije no neke članice EU, pokažu zanimanje kako izaći iz te zajednice?


ma ima zanimanja, ali nema još načina


...evo, taman friško objavljeno, kao da su čuli @Simu:

#119:   Autor: milo_moje Post Postano: 03.04.2013. 12:43

Ma u čudu je 99% hrvatske, samo što preostalih 1% drma hrvatskom. kanađani su za nas svjetlosnim godinama udaljeni i sustavom i razmišljanjem.

#120:   Autor: PEGY Post Postano: 04.04.2013. 11:01

a jesmo do sada svašta natrabunjali, al iskreno ja mislim da nam poslije 1.7. može biti samo bolje u eu nego da ostanemo van eu, tj. nadam se

#121:   Autor: zaljubljena u Osijek Post Postano: 04.04.2013. 11:39

PEGY je napisao/la: ›
al iskreno ja mislim da nam poslije 1.7. može biti samo bolje u eu nego da ostanemo van eu, tj. nadam se

u njoj ili izvan nje - čini mi se ništa dobro na vidiku Sad

#122:   Autor: Spore Post Postano: 05.04.2013. 15:17

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›
Koga god izabrali - isto nam se piše Sad


Baš me zanima koliko će vremena proći prije no neke članice EU, pokažu zanimanje kako izaći iz te zajednice?


Ne moze se izaci iz EU...

#123:   Autor: simo031 Post Postano: 05.04.2013. 16:18

Spore je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›
Koga god izabrali - isto nam se piše Sad


Baš me zanima koliko će vremena proći prije no neke članice EU, pokažu zanimanje kako izaći iz te zajednice?


Ne moze se izaci iz EU...

Tad ju se mora rušiti iznutra.

#124:   Autor: Spore Post Postano: 07.04.2013. 12:11

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Spore je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›
Koga god izabrali - isto nam se piše Sad


Baš me zanima koliko će vremena proći prije no neke članice EU, pokažu zanimanje kako izaći iz te zajednice?


Ne moze se izaci iz EU...

Tad ju se mora rušiti iznutra.


Istina , toliko si izmjenis zakone , toliko svega potpises da se vise ne moze izaci iz te zajednice.

Treba izgladniti zvijer.

#125:   Autor: milo_moje Post Postano: 08.04.2013. 13:10



http://www.dnevno.hr/humor/karikature/83155-dobrodosle-u-eu-hrvatske-guske.html

#126:   Autor: RoadToNowhere Post Postano: 08.04.2013. 15:08


Najbolja karikatura! Naravno naši političari nas vode u tu propadajuću tvorevinu radi svojih osobnih interesa. Referendum namješten, da namješteniji ne može biti, eto baš prije par dana se pričalo i tražilo koliko "mrtvih" glasuje na izborima i našlo se oko nekih 70 000 nevažečih glasača i nikom ništa. Refrendum tako namješten al to nikog više ne zanima. Prije 20 godina smo iz jedne zajednice se borili izaći sad ko guske u drugu srljamo. Šta reći više, osim jad i bjeda. A ono što se ljudima pune glave da će to biti dobra prilika za mlade (posao i sl), da istina ako se misli na jeftinu radnu snagu. Cijela Europa na balkan gleda kao na jeftinu radnu snage, usotalom imaju toliko svojih nezaposlenih i obrazovanih da bi trebali nas. Zabranit će nam imena naših autohtonih proizvoda, koristiti će našu prirodu što bolje mogu, naposljetku naši pametni političari će sve u državi prodati tako da se svi možemo ići u pipppp materinu....
Osijek031.com » Politika » Pristupanje Hrvatske EU: Jesmo li opet guske?


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::