Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Politika » Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka
Poll :: Da li ste zaposleni i koliko novca neto (na ruke) mjesečno primate ili zaradite?

1. Imam posao i plaća mi je ispod 3.000 kn
12%
 12%  [ 9 ]
2. Imam posao i plaća mi je od 3.000 kn do 5.500 kn
28%
 28%  [ 21 ]
3. Imam posao i plaća mi je veća od 5.500 kn
17%
 17%  [ 13 ]
4. Nemam posao, mjesečno primam ili zaradim 0 kn
9%
 9%  [ 7 ]
5. Nemam posao, mjesečno primam ili zaradim ispod 1.000 kn
5%
 5%  [ 4 ]
6. Nemam posao, mjesečno primam ili zaradim od 1.000 kn do 2.000 kn
0%
 0%  [ 0 ]
7. Nemam posao, mjesečno primam ili zaradim 2.000 kn i više
2%
 2%  [ 2 ]
8. Nemam posao, imam invaliditet i primam 0 kn mjesečno
1%
 1%  [ 1 ]
9. U mirovini sam
0%
 0%  [ 0 ]
10. Idem u školu (studiram)
20%
 20%  [ 15 ]
11. Ostalo
4%
 4%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 75



#1:  Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 22.09.2011. 9:56



Prema državnom izvještaju o broju nezaposlenih OSIJEK JE PO BROJU NEZAPOSLENIH PRVI U HRVATSKOJ.

Osijek zajedno sa Osječko-baranjskom županijom ima 330.506 stanovnika i ima 31.090 nezaposlenih.

Na drugom mjestu je Splitsko-dalmatinska županija sa 463.676 stanovnika i 36.221 nezaposlenih, a na trećem mjestu je Grad Zagreb sa 779.145 stanovnika i samo 38.963 nezaposlenih.
Kad uzmemo još u obzir da u Osijeku 3 radnika rade za dvije plaće i da je svaki treći zaposleni zapravo mogući višak, broj nezaposlenih bi se još dodatno povećao za 10%.

Što sadašnji gradonačelnik nije poduzeo a trebao je da se ljudi imaju gdje zaposliti i na što nije trebao uložiti novce iz gradskog proračuna a je, umjesto da je investirao te novce u zapošljavanje nezaposlenih?

U Osijeku se troše stotine milijuna kuna u korist privatnih interesa, dok istovremeno grad koji u svojem vlasništvu ima nekoliko poduzeća nije uložio niti 1 kn u opremanje nekog pogona gdje bi se zaposlilo barem 500 nezaposlenih.

Slobodno iznosite svoje mišljenje koje investicije su prioritet jer gradski proračun je ograničen i ako se potroši na privatne interese pojedinaca to je jednako kao da netko svaki mjesec dolazi u Vaš dom i oduzme Vam cijelu plaću, ili nekoliko tisuća kuna.

Recimo da je prosječna bruto plaća 8.500 kn (ili neto 5.500 kn), ako to pomnožimo sa brojem nezaposlenih i sa 12 mjeseci u godini ( 31.090 nezaposlenih x 8.500 kuna x 12 mjeseci = 3.171.180.000 kn ) dolazimo do zaključka da se nezaposlenim građanima Osječko-baranjske županije pokrade iz vlastitog doma više od 3 milijarde kuna godišnje i više od 2 milijarde kuna zaposlenima koji rade za 50% manju plaću nego radnici u Zagrebu za isto radno mjesto.

Evo jedan primjer promašaja sadašnjeg gradonačelnika.

Rušenje Trga Slobode, projektiranje novog trga, izgradnja novog trga i nadzor izgradnje novog trga.
Rušenje onoga što već postoji iz gradskog proračuna, a ne rješavati nezaposlenost je van zdrave pameti.
Tih krivo utrošenih 25.000.000 kuna je moglo rješiti nezaposlenost barem za 100 ljudi, a da ne govorimo još i o tome da realna cijena tog trga je trebala biti manja od 10.000.000 kn što znači da su se mogla 3 takva trga izgraditi za iste novce.

Slijedeći primjeri neprioritetnih investicija:

U planu je izgradnja mosta preko Drave na Gornjodravskoj obali u koji se planira potrošiti 60.000.000 kn. Za te novce se može smanjiti broj nezaposlenih za barem 300 ljudi.

Također je u planu izgradnja zatvorenog olimpijskog bazena pored Gradskih bazena na Gradskom vrtu. Planira se potrošiti 200.000.000 kn ( 0.2 milijarde kuna ). Zar je zaista prioritet grada u kojem preko 30.000 nezaposlenih nema za kruh a kamoli za ulaznicu za bazen pored bazena i kupališta koje već imamo u gradu i okolici graditi još jedan vrijedan 200.000.000 kn za nekolicinu nadarenih sportaša.
Tih 200.000.000 kn bi se moglo uložiti u otvaranje barem 2.000 radnih mjesta.

Zar ne bi bilo bolje da nam je gradonačelnik Milan Bandić koji je na čelu Grada Zagreba sa samo 38.963 nezaposlena na 779.145 stanovnika dok je u Osijeku 31.090 nezaposlenih na 330.506 stanovnika, a da ne govorimo o svim drugim gradonačelnicima koji imaju još manju nezaposlenost od Grada Zagreba.

I zapamtite građani Osijeka i okolice. Svake godine Vam se neprimjetno ulazi u Vaš dom i samo od nezaposlenih se ukrade više od 3.000.000.000 kn ( 3 milijarde kuna ) i zaposlenima koji rade za 50% manje plaće od ostatka Hrvatske ( a takvih je najmanje polovica zaposlenih ) još 2.000.000.000 kn ( 2 milijarde kuna ).
Dakle svake godine zbog krivih investicija Vam se iz doma ukrade najmanje 5 milijardi kuna a da Vi to i ne znate.

Ako grad ne može godišnje sa 100.000.000 kn (100 milijuna kuna) neprioritetnih promašenih loših investicija u privatne interese pojedinaca zaposliti 1.500 nezaposlenih, kako onda misli da će netko tko nema za kruh sam pokrenuti posao sa 0 kuna i zaposliti sebe i još nekoliko nezaposlenih?

I još jedno upozorenje na kraju.
Počela je kampanja za dizanje kredita OPG-ovima koje banke nude u suradnji za zavodom za zapošljavanje. Ne dižite te kredite jer ćete ostati bez zemlje zato što nećete moći vraćati kredite u ovoj monopolističkoj regiji. Ulažite u proizvodnju samo ono što imate i ne računajte ni na ovakav grad, ni na ovakvu županiju, jer htjeli ne htjeli morat ćete vraćati i kredite grada i županije kroz porezne namete jer oni se zadužuju kod banaka kako bi pogodovali isključivo privatnim interesima pojedinaca a ne građanima.

Živjeli građani, i pametno trošite svoje teško zarađene kune!


#2:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 22.09.2011. 12:54

Više od 70.000.000 kn (70 milijuna kuna) bit će ukupno baćeno niz vjetar u privatne interese Portanove.

Moglo se je zaposliti barem 1.000 nezaposlenih osoba umjesto toga.


#3:   Autor: Mrky007 Post Postano: 22.09.2011. 13:06

francika je napisao/la: ›


Zar ne bi bilo bolje da nam je gradonačelnik Milan Bandić koji je na čelu Grada Zagreba sa samo 38.963 nezaposlena na 779.145 stanovnika dok je u Osijeku 31.090 nezaposlenih na 330.506 stanovnika, a da ne govorimo o svim drugim gradonačelnicima koji imaju još manju nezaposlenost od Grada Zagreba.



hahahahaha pa tebi ne treba ni dopunsko osiguranje u bolnici.
Odi samo u one drvene barake odmah do ulaza i prijavi se

Ne znam zašto admini dopuštajo ovakvo očito laganje kad je svima jasno da čovjek koji ovo piše ima nekih problema.

#4:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 22.09.2011. 15:14

Jedini čovjek u Hrvatskoj koji zna što govori u javnosti!



#5:   Autor: simo031 Post Postano: 22.09.2011. 15:37

 Pri ocjenjivanju nečijeg rada, morali bi imati neke referentne točke. U ovom konkretnom slučaju trebamo statistike iz vremena bivših gradonačelnika. Treba baratati konkretnim podacima, o stanju svega što želimo komentirati za vrijeme bivših gradonačelnika i danas. Tek tada možemo govoriti o promašajima ili uspjesima nekog od njih, u protivnom se sve svodi na neargumentiranu pljuvačinu.

#6:   Autor: francika Post Postano: 22.09.2011. 16:16

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›  Pri ocjenjivanju nečijeg rada, morali bi imati neke referentne točke. U ovom konkretnom slučaju trebamo statistike iz vremena bivših gradonačelnika. Treba baratati konkretnim podacima, o stanju svega što želimo komentirati za vrijeme bivših gradonačelnika i danas. Tek tada možemo govoriti o promašajima ili uspjesima nekog od njih, u protivnom se sve svodi na neargumentiranu pljuvačinu.

Previše bi zbrke nastalo i vremena se potrošilo kad bi se pisalo o nečem što je bilo prije 20 godina ili 500 godina.

Nemam ništa protiv da se otvori još jedna tema gdje se može pisati o tome što je koji gradonačelnik napravio i u kakvim okolnostima u prošlosti, ali ova tema je samo za sadašnjeg gradonačelnika, pa slijedećeg sadašnjeg, pa slijedećeg sadašnjeg itd.

Na ovaj način želim da sadašnji gradonačelnik dobije "neovisno gradsko vijeće" koje nije pod utjecajima nikakvih lobija privatnih interesa, a upravo zato kako bi se znalo razlikovati što je pogodovanje privatnim interesima, a što se radi za budućnost građana ove regije, a i kako bi se u što većoj mjeri spriječilo netransparentno poslovanje tj. dobivanje poslova od grada na unaprijed dogovorenim natječajima i po višestruko preplaćenim troškovničkim cijenama.
Skoro svaki posao koji privatne firme dobivaju od grada nemaju veze sa poduzetništvom jer je to preživljavanje na državnoj sisi i tako se posluje samo u komunizmu.

Samo one poslove koji su nužni za planiranje i uređivanje grada potrebno je davati na javne natječaje i to sa planom od nekoliko godina unaprijed kako bi natjecatelji imali vremena da se pripreme za kvalitetno obavljanje posla po normalnim cijenama.

Uostalom, grad ima dovoljno firmi u vlastitom vlasništvu koje raspolažu sa stručnim kadrovima i opremom za obavljanje poslova izgradnje infrastrukture i uređivanja grada, tako da javnih natječaja za radove i ne bi trebalo biti tako puno, osim za nabavu robe i specifičnih usluga koje grad svojim kadrovima ne pokriva.

Dakle, privatne firme izmislite si posao, nije Vam ovo komunizam da živite na državnoj sisi, a da još pritom punite vlastite džepove a ne državne. Jelda, najljepše je živjeti na kapitalistički način u komunizmu.
A gradska vlast, konačno shvatite da privatne firme nisu gradske firme i da pune svoje džepove a ne džepove grada. Upregnite svoje stručne kadrove i radite za građane grada Osijeka a ne za privatne firme, i ne popuštajte više pod pritiscima privatnih interesa. Dokažite da i sami znate raditi i da ste naučili nešto u školi za što ste dobili certifikat, a ne da privatnici od Vas prave budale i pritom potkradaju proračun.

Ima li nešto što smatrate da je najvažnije za ovaj grad i da li je to važnije od udovoljavanja privatnim interesima koji pokupe sve novce gradskog proračuna a koji su se mogli iskoristiti da omogučite dostojanstven život građanima Osijeka.

Ova tema je otvorena kako bi građani zajedno sa gradom imali timski rad, a ne pljuvali jedni po drugima. Pa ne misliš valjda da Osječani ne znaju timski raditi?

Simo031, stvarno bih volio da otvoriš temu o gradonačelnicima u prošlosti u kojoj bi se vidjeli svi statistički podaci, od vremena vladanja, broja stanovnika, visine gradskog proračuna, visine podignutih kredita s kojim kamatama, planirane i izvedene projekte, moral društva tj. sve prihode i rashode grada i broj psihički oboljelih građana, mafijaški klanovi i drugo.

Al evo ako te to tješi, Bubalo nije loš gradonačelnik kao što je Kerum ili kao što je bio Đapić.

#7:   Autor: simo031 Post Postano: 22.09.2011. 17:49

francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›  ....

...

Kažeš da je renoviranje trga promašena investicija i da se ne realizacijom iste, može uposliti 100 ljudi. Pri tome tvrdiš da je cijena nerealno visoka. Argumenti?

Most preko Drave, također promašena investicija. Ne realizacija izgradnje mosta vidiš 300 novouposlenih. Argumenti?

Bazeni (također promašena investicija po tvom) – 2000 novouposlenih. Gdje, kada , kako?

 Ukratko, puno riječi o malo sutra. Ti misliš da to nisu prioriteti, aktualna gradska vlast je ocijenila da jesu. Tvrdiš da bi se moglo uposliti ukupno 2400 ljudi, da se nije ušlo u realizaciju gore spomenutih projekata, a ja bih u svrhu ozbiljne argumentirane rasprave volio čuti tvoje viđenje gdje i kako. Osim toga trebali bi se zapitati koliko gradskih tvrtki sudjeluje u realizaciji projekata koji su u tijeku i kolikim to građanima osigurava radno mjesto i plaću?

 Da skratim. Neozbiljno je na osnovu osobne procijene neargumentirano tvrditi da su pojedini projekti promašaji, i da bi njihova ne realizacija urodila otvaranjem xy radnih mjesta.

Iz tvog uvodnog posta očito je samo da se tvoji prioriteti, i prioriteti gradskih otaca ne poklapaju, i to je sve.
No, to nije dovoljno za ozbiljnu raspravu. Barem ne meni …

#8:   Autor: francika Post Postano: 22.09.2011. 19:08

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›  ....

...

Kažeš da je renoviranje trga promašena investicija i da se ne realizacijom iste, može uposliti 100 ljudi. Pri tome tvrdiš da je cijena nerealno visoka. Argumenti?

Most preko Drave, također promašena investicija. Ne realizacija izgradnje mosta vidiš 300 novouposlenih. Argumenti?

Bazeni (također promašena investicija po tvom) – 2000 novouposlenih. Gdje, kada , kako?

 Ukratko, puno riječi o malo sutra. Ti misliš da to nisu prioriteti, aktualna gradska vlast je ocijenila da jesu. Tvrdiš da bi se moglo uposliti ukupno 2400 ljudi, da se nije ušlo u realizaciju gore spomenutih projekata, a ja bih u svrhu ozbiljne argumentirane rasprave volio čuti tvoje viđenje gdje i kako. Osim toga trebali bi se zapitati koliko gradskih tvrtki sudjeluje u realizaciji projekata koji su u tijeku i kolikim to građanima osigurava radno mjesto i plaću?

 Da skratim. Neozbiljno je na osnovu osobne procijene neargumentirano tvrditi da su pojedini projekti promašaji, i da bi njihova ne realizacija urodila otvaranjem xy radnih mjesta.

Iz tvog uvodnog posta očito je samo da se tvoji prioriteti, i prioriteti gradskih otaca ne poklapaju, i to je sve.
No, to nije dovoljno za ozbiljnu raspravu. Barem ne meni …

Ja sam lijepo naveo da se umjesto svake navedene investicije koja ne može biti prioritet nad stvaranjem radnih mjesta mogu opremiti pogoni sa radnim strojevima i zaposliti mogući broj nezaposlenih da stvaraju kapital s tom opremom.

Zar ti zaista misliš da sa 200.000.000 kn ne možeš opremiti jedan pogon u vlasništvu grada u kojem bi se zaposlilo 2.000 nezaposlenih i koji bi sa tom opremom stvarali kapital koji bi omogučio nove investicije i zapošljavanje.

Kakvo je tvoje mišljenje onda o tome što je grad platio 180.000 kn Elektrotehničkom fakultetu za izradu studije za proizvodnju gradskih bicikala koji se planiraju masovno izvoziti, a mogli su se i kupiti bicikli za potrebe grada za puno manje od 180.000 kn?

Kakvo je tvoje mišljenje u vezi razvoja grada, dali je potrebno tehnološki razvijati i proširivati osnovnu infrastrukturu grada radi omogučavanja bržeg razvoja poduzetništva u gradu? Nisu li za takve radove dugoročno konstantno potrebni strojevi u vlasništvu grada koje bi opsluživala stručna radna snaga ili je jeftinije plaćati privatnim firmama po 5 puta većim cjenama za nešto što je gradu uvijek trebalo, treba mu sada i uvijek će mu trebati. Misliš li ti da recimo gradske firme koje se bave infrastrukturom nemaju konstantnu potrebu za održavanjem i izgradnjom infrastrukture pa im se više isplati kupovati na javnim natječajima konstruktivne elemente izgradnje nego ih sami proizvoditi u svojim pogonima sa svojom stručnom snagom, misliš li da je bolje plaćati privatnim firmama obavljanje radova infrastrukture po 5 puta većim cijenama nego što bi gradske firme koštala vlastita opremljena stručna radna snaga.

Znači grad treba opremiti firme u svojem 100% vlasništvu sa svime potrebnim za neprekidno obavljanje poslova infrastrukture, od projektiranja, proizvodnje do izvođenja radova, a za to treba radna snaga pa će se ljudi zapošljavati.

Ili ti misliš da je normalno da privatne firme obavljaju sve gradske poslove i žive od gradskog proračuna te da se ne trebaju boriti za svoje mjesto pod suncem kvalitetom i dobrom organizacijom nudeći usluge poduzetnicima i građanima u državi i inozemstvu?

U komunizmu je sav zarađeni novac završavao u državnoj blagajni, a danas pored smušenih i nesposobnih političara završava u privatnim džepovima, te i jedni i drugi ostaju nesposobni za proširenje svojih poduzetničkih kapaciteta.

Grad bi trebao biti uzor privatnim poduzetnicima u razvoju poduzetništva tako da se organizira i sam uspješno obavlja sve što je u mogučnosti bez angažiranja privatnih firmi, iz područja koji su bitni za stabilno funkcioniranje grada bez ovisnosti o vanjskim utjecajima. Na sve druge stvari koje nemaju veze sa jačanjem stabilnosti grada ne treba uopće obraćati pažnju!

Grad će postati neovisan od privatnih firmi tek onda kad im uskrati sisu i da im dudu.
Glavni posao grada trebao bi biti urbanistički razvoj grada i pripremanje infrastrukture za to ali isključivo vlastitim kadrovima kako sam već rekao jer privatne firme ništa ne rade volonterski cuclajuću dudu.

Kad privatne firme više ne budu radile samo za grad, procvjetat će poduzetništvo u gradu, bolji će opstajati a lošiji propadati, proračun će se puniti više i tada će biti novca i za bazene i za mostove itd., što zapravo tada u tako razvijenom gradu neće biti ni potrebno jer će privatni kapital tada imati interes sam graditi bazene, stadione i slično, kao npr. što se planira graditi Aqua park od privatnog kapitala.

Da li želiš da ti dam troškovnik i kompletnu projektnu dokumentaciju i studiju realizacije za ulaganje 200.000.000 kn za zapošljavanje 2.000 nezaposlenih ili misliš da nije potrebno jer su to sposobne i stručne službe u gradu Osijeku?

Ako ipak želiš da ti dam bolje argumente u vidu kompletne projektne dokumentacije i studije realizacije morat ćeš mi omogućiti da oformim stručni tim od 5 ljudi koji bi za 3 mjeseca sproveo isto u djelo.

#9:   Autor: mali R Post Postano: 22.09.2011. 19:23

Obožavam ova HSP vs. HDSSB prepucavanja. Very Happy

#10:   Autor: francika Post Postano: 22.09.2011. 19:26

mali R je napisao/la (Pogledaj post): › Obožavam ova HSP vs. HDSSB prepucavanja. Very Happy

mali Racku de mi reci gdje ja spadam da znam kom trebam ljubit s štovanjem! Mr. Green

#11:   Autor: simo031 Post Postano: 22.09.2011. 19:31

francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›  ....

...


...

 Da, slažem se da su građanima i gradu najvažnija radna mjesta, odnosno ulaganja u ista, no upitno je treba li grad ulaziti u rizik poduzetništva (poticati da, no preuzeti ulogu poduzetnika i zapošljavati ... nisam siguran...) No, bilo kako bilo, naslov teme zvuči suviše pompozno i senzacionalistički (onako baš kvazi-novinarski žuto). Prikladnije bi bilo prijedlozi i kritike na rad gradonačelnika i zamjenika.
No i dalje mislim da je kritika bez argumenata i prijedloga kako može bolje, obična pljuvačina.

P.S. Molim te pokušaj biti sažetiji u svojim odgovorima, jer forumska forma to sama po sebi zahtijeva. Iskida me dužinom postova ... Laughing
Unaprijed hvala!

#12:   Autor: francika Post Postano: 22.09.2011. 19:45

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›  ....

...


...

 Da, slažem se da su građanima i gradu najvažnija radna mjesta, odnosno ulaganja u ista, no upitno je treba li grad ulaziti u rizik poduzetništva (poticati da, no preuzeti ulogu poduzetnika i zapošljavati ... nisam siguran...) No, bilo kako bilo, naslov teme zvuči suviše pompozno i senzacionalistički (onako baš kvazi-novinarski žuto). Prikladnije bi bilo prijedlozi i kritike na rad gradonačelnika i zamjenika.
No i dalje mislim da je kritika bez argumenata i prijedloga kako može bolje, obična pljuvačina.

P.S. Molim te pokušaj biti sažetiji u svojim odgovorima, jer forumska forma to sama po sebi zahtijeva. Iskida me dužinom postova ... Laughing
Unaprijed hvala!

Ima nešto i u tome što govoriš ali jako je bitno ukazivati na promašene investicije kako bi se iste što manje ponavljale, pa zbog toga u naslovu stoji riječ "Promašaji" kako bi se svi potakli na razmišljanje da li je to zaista promašaj ili nije.
Svi drugi članci veličaju sve što se napravi i prikrivaju se pravi razlozi a koji su uglavnom držanje ljestvi lopovima, pa ne vidim razloga zašto ne bi postojale i debate o stvarnoj pozadini investicija. Naravno da ponekad postoje i pogrešne pretpostavke, ali neće nitko poginut zbog toga, kao što nitko nije ni poginuo od basnoslovnih članaka koji drže ljestve pranju novca iz gradskog proračuna pod maskom dobrobiti građana, a novci završavaju na milijunskim računima privatnih interesa.

Naravno slažem se da te investicije omogučavaju plaće zaposlenim u tim privatnim firmama, ali tako se radi samo u komunizmu u kojem novci ipak ne završavaju u gradskoj blagajni nego privatnim džepovima poduzetnika. Poduzetništvo je sposobnost poduzetnika da se izbori za svoje mjesto pod suncem razvijanjem, a ne da sisa gradski proračun jer ako samo sisa proračun nikada neće sazrijeti.


PS: Evo trudio sam se biti sažet. Nadam se da te nisam natjerao da potpomažeš farmaceutsku industriju zbog prouzrokovanih glavobolja od čitanja mojih postova. Ako jesam, ispričavam se iz dna duše! Wink

#13:   Autor: simo031 Post Postano: 22.09.2011. 20:21

francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›  ....

...


...

 Da, slažem se da su građanima i gradu najvažnija radna mjesta, odnosno ulaganja u ista, no upitno je treba li grad ulaziti u rizik poduzetništva (poticati da, no preuzeti ulogu poduzetnika i zapošljavati ... nisam siguran...) No, bilo kako bilo, naslov teme zvuči suviše pompozno i senzacionalistički (onako baš kvazi-novinarski žuto). Prikladnije bi bilo prijedlozi i kritike na rad gradonačelnika i zamjenika.
No i dalje mislim da je kritika bez argumenata i prijedloga kako može bolje, obična pljuvačina.

P.S. Molim te pokušaj biti sažetiji u svojim odgovorima, jer forumska forma to sama po sebi zahtijeva. Iskida me dužinom postova ... Laughing
Unaprijed hvala!

Ima nešto i u tome što govoriš ali jako je bitno ukazivati na promašene investicije kako bi se iste što manje ponavljale, pa zbog toga u naslovu stoji riječ "Promašaji" kako bi se svi potakli na razmišljanje da li je to zaista promašaj ili nije.
Svi drugi članci veličaju sve što se napravi i prikrivaju se pravi razlozi a koji su uglavnom držanje ljestvi lopovima, pa ne vidim razloga zašto ne bi postojale i debate o stvarnoj pozadini investicija. Naravno da ponekad postoje i pogrešne pretpostavke, ali neće nitko poginut zbog toga, kao što nitko nije ni poginuo od basnoslovnih članaka koji drže ljestve pranju novca iz gradskog proračuna pod maskom dobrobiti građana, a novci završavaju na milijunskim računima privatnih interesa.

Naravno slažem se da te investicije omogučavaju plaće zaposlenim u tim privatnim firmama, ali tako se radi samo u komunizmu u kojem novci ipak ne završavaju u gradskoj blagajni nego privatnim džepovima poduzetnika. Poduzetništvo je sposobnost poduzetnika da se izbori za svoje mjesto pod suncem razvijanjem, a ne da sisa gradski proračun jer ako samo sisa proračun nikada neće sazrijeti.


PS: Evo trudio sam se biti sažet. Nadam se da te nisam natjerao da potpomažeš farmaceutsku industriju zbog prouzrokovanih glavobolja od čitanja mojih postova. Ako jesam, ispričavam se iz dna duše! Wink


Eto skoro da smo se u potpunosti složili (osim što i dalje mislim da grad treba poticati poduzetništvo, a ne preuzeti ulogu poduzetnika). Da kritike na pametne ljude mogu i trebaju djelovati motivirajuće to odavno znam, stoga podržavam kritiku, no samo onu koja ima potreban odmak od pljuvanja. Sad kad smo precizno definirali i nazvali stvari pravim imenom, možemo dalje.
Gradski proračun po mom mišljenju se treba trošiti na razvoj, održavanje i ulaganje u gradske četvrti i mjesne odbore, a u svrhu da se poveća kvaliteta života građana. Pod tim smatram ulaganje u edukaciju i razvoj mladih i sve vezano za sadržaje koji su potrebni mladima Osijeka, rad na kvalitetnijoj prometnoj povezanosti grada i okolice, briga o vizualnom identitetu grada itd. Naravno da je u svemu tome najvažnije da sve bude transparentno i u skladu sa zakonom. No tema je sama po sebi previše kompleksna, da bi se sve moglo svesti na nekoliko manje-više suvislih rečenica.
P.S. Ne brini za moju glavobolju… Šupalj zub boli, a kod glave je obrnuto. Ja nisam u opasnosti. osijek031.com smile

#14:   Autor: simo031 Post Postano: 22.09.2011. 21:10

francika je napisao/la: ›
mali R je napisao/la (Pogledaj post): › Obožavam ova HSP vs. HDSSB prepucavanja. Very Happy

mali Racku de mi reci gdje ja spadam da znam kom trebam ljubit s štovanjem! Mr. Green

Biraj ti prvi, dame imaju prednost ... Laughing

#15:   Autor: Angelium Post Postano: 23.09.2011. 9:04

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›  Pri ocjenjivanju nečijeg rada, morali bi imati neke referentne točke. U ovom konkretnom slučaju trebamo statistike iz vremena bivših gradonačelnika. Treba baratati konkretnim podacima, o stanju svega što želimo komentirati za vrijeme bivših gradonačelnika i danas. Tek tada možemo govoriti o promašajima ili uspjesima nekog od njih, u protivnom se sve svodi na neargumentiranu pljuvačinu.


Sličnu statistiku sam radio početkom travnja. Probam ju naći, ako ju imam još na kompu, pa je stavim.

#16:   Autor: Angelium Post Postano: 23.09.2011. 10:18

Evo statistike. Za svaku godinu je zaključni dan 31.12. Nema prije 2005. godine jer je referentno razdoblje bilo 6 godina.

2005. 8517
2006. 7868
2007. 6704
2008. 6353
2009. 8184
2010. 9079
2011. 8838 DO 30.04. 2011.

#17:   Autor: dino_bno Post Postano: 23.09.2011. 12:58

Koji je ono moto "snage grada" bio?

#18:   Autor: Mrky007 Post Postano: 23.09.2011. 15:31

Kako sad 8800 kad francika i jaguar pišu 30 000 nezaposlenih u Osijeku?? A za ZG francika piše manje od 30 000? ko je tu lud Very Happy

Nezaposlenost i zaposlenost nisu produkt odluka "ovog trenuttka" nego su rezultat prethodnih odluka i odraz su stanja svjetskog tržišta i rada Vlade RH..manjim dijelom gradske vlasti u svakom gradu mogu tu nezaposlenost smanjit ina kraći rok tj. u svom prvom mandatu.

Jedna druga stvar pokazuje kolko ste neracionalni..naime pogledajte prilog iz jučerašnjeg HRT dnevnika 3 (negdje oko 5:40:

IZ OSIJEKA POZITIVAN ŠOK!!

http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews[cat]=377&cHash=e289e8e05b

da skratim..Split, zagreb, RIJEKA, varaždin u MINUSU a samo zadar i OSIJEK u plusu u gradskoj blagajni.

naravno ja neću biti zao kao vi pa neću kriviti Keruma, bandića ili Obersnela jer kao što i oni kažu kriva je vladina porezna politika u kojoj gradovima uzimaju hrpu poreza

#19:   Autor: Angelium Post Postano: 23.09.2011. 16:12

Oni pričaju o podacima na županijskog razini (pretpostavljam) imam i tu statistiku no ona je još više poražavajuća za HDSSB-ovu vlast.

Ova teza da je za sve kriva kriza znamo da nije. Kriza nije otpustila ljude iz gradskih firmi kako bi zaposlila stranačke ljude nego su to hdssb-ovci napravili. Slobodno me pitaj tko je to zaposlen u gradskoj tvrtki od hdssb-ovaca i to u tvrtki u kojoj ima "viška radnika" pa ću ti zaljepiti i sliku ako treba, tako da bolje se nemoj blamirati s tim pitanjem Very Happy

Znaš kako znamo da lažu i da su nesposobni. Pa evo recimo gradski lokali. Bubi kaže prazni su zbog krize recesije i otvaranja trgovačkih centara. NJIHOV direktor Tržnica Krivić kaže kako unatoč trgovačkim centrima tržnica 100% popunjena. Dakle gradonačelnik i Upravni odjel za gospodarstvo Grada Osijeka lažu (demantira ih vlastiti direktor) i nesposobni su.

#20:   Autor: Mrky007 Post Postano: 23.09.2011. 16:14

Da još malo dopunim ovo sa recimo nezaposlenima u Sl. Brodu:

2008. 4.069

2009. 5.086

2010. 5.607

2011. 5.348

ili Vinkovci:

2009. 2.808

2010. 3.088

2011. 2.790

ili varaždin:
2008. 1.683

2009. 2.245

2010. 2.555

2011. 2.452

split :

2008. 12.416

2009. 14.059

2010.15.989

2011. 15.256



zadar:

2008. 4.063

2009. 4.788

2010. 4.928

2011. 4.005


i stavimo Osijek na kraj za usporedbu :


2008. 6353
2009. 8184
2010. 9079
2011. 8.236


Svim gradovima je 2011. datum 31.8 pa mozda izgleda da je zapošljavanje nešto veće ali mislim da će na kraju godine stagnirat jer je sad svugdje dosta sezonskih radnika.


Dakle očito je da u svim gradovima imamo rast nezaposlenosti..nažalost ima tu i puno brisanih iz zavoda ali tako vlada pokusava malo "smirit" stanje.

E sad vjerovatno pametnima ne treba retoričko pitanje jel za nezaposlenost u ovim gradovima kriva gradska vlast ili državna potpomognuta recesijom na svjetskom nivou.
Ali ima tu i likova koji postotak nezaposlenosti računaju da broj stanovnika grada Osijeka djele sa nezaposlenima u županiji pa onda možda bolje da crtam Very Happy

p.s. @ Angelium - gdje je Bubalo rekao da su prazni gradski lokali? prazni lokali su 95% vlasnici privatnici koji i dalje drže visok najam a gradskih ima par lokala u centru koji će ovih dana biti popunjeni.
SAm se pobijaš kod tog zapošljavanja u gradskim firmamma, ako je netko otpusten pa netko zaposlen na to mjesto kako onda gradska poduzeca više nemaju gubitke kao u Đapićevo doba?

#21:   Autor: Angelium Post Postano: 23.09.2011. 16:23

Hm a što ako je netko zaposlen u vrijeme kada su se ljudi i otpuštali ?

#22:   Autor: cane Post Postano: 23.09.2011. 17:54

Ima jedan veliki problem sa statistikom nezaposlenosti. Jer ovo su samo brojke ljudi koji se redovito prijavljuju na biro kao nezaposleni. A recimo jedan mjesec se ne prijave i biro ih briše kao nezaposlene.

#23:   Autor: Angelium Post Postano: 23.09.2011. 18:12

Da, istina, no to nije problem statistički. Po mome to je namjerna odluka Vlade i HZZ kako bi se smanjio broj nezaposlenih. Iskreno mislim da bi mnogi ostali šokirani kada bi se dao stvari broj nezaposlenih.

#24:   Autor: cane Post Postano: 24.09.2011. 4:49

Angelium je napisao/la: ›
Da, istina, no to nije problem statistički. Po mome to je namjerna odluka Vlade i HZZ kako bi se smanjio broj nezaposlenih. Iskreno mislim da bi mnogi ostali šokirani kada bi se dao stvari broj nezaposlenih.

I ja mislim...

#25:   Autor: francika Post Postano: 24.09.2011. 9:13

Nije vlada kriva za nezaposlenost u Osijeku.

Kriva je gradska vlast koja ništa ne čini za jačanje gospodarstva, nego nasjeda na priče privatnih poduzetnika da nemaju za plaće radnika. A šta su radili proteklih 20 godina ako nisu zaradili da mogu isplaćivati plaće u kriznim vremenima. I onda se čudimo što ima toliko prosjaka po gradu. Pa jedino prošenjem se i može opljačkati gradski proračun.

Osijek je provincija u kojoj vladaju lokalni moćnici koji nikada neće dozvoliti da se grad razvija jer im to nije u interesu.

Osijek je pun nesposobnih privatnih firmi koje nisu sposobne stvarati kapital već žive od maloumnih političara koji im širokogrudno dijele i šakom i kapom umjesto da zatvore pipu i okrenu se samo stranom kapitalu.

#26:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 27.09.2011. 10:24

Odluka grada o ukidanju komunalne naknade za izgradnju sportskih građevina (simbolična naknada 0.01 kn/m3), dok neprivilegirani građani (svi oni preko kojih se ne pere lova gradskog proračuna) moraju plaćati 3000% veću cijenu od privilegiranih privatnih firmi, je netransparentna odluka kojoj je namjera da se olakša pljačkanje gradskog proračuna za 200.000.000 kn putem najmještenog natječaja po preplaćenim cijenama i preuveličanim količinama radova (koje nitko nikada ne kontrolira jer vršitelj nadzora isto odobrava) kako bi se napunile crne torbe preko istih privatnih firmi, kojim bi se usput rečeno moglo zaposliti nekoliko tisuća građana u moru nezaposlenih, ali ne važi više ni pjesma Dobriše Cesarića u pjesmi "SLAP" koja kaže da je svaki čovjek kap koja stvara slap jer i bez 30.000 kapi slap i dalje bez poteškoća otjeće u more.

Teče i teče, teče jedan slap;
Što u njem znači moja mala kap?

Gle, jedna duga u vodi se stvara,
I sja i dršće u hiljadu šara.

Taj san u slap da bi mogo sjati,
I moja kaplja pomaže ga tkati.


Dakle dok se Vi radujete što će Višnjevac dobiti tramvajsku prugu, što je za svaku pohvalu, s druge strane biti ćete nezaposleni neprivilegirani građani drugog reda opljačkani za 200.000.000 kn izgradnjom bazena.
Sad


20.000.000 kn - pruga Višnjevac (odlično)


200.000.000 kn - bazen
UKUPNO: 200.000.000 kn (VRLO LOŠE)

20.000.000 kn - pruga Josipovac
20.000.000 kn - pruga Strossmayerova - S cesta - L.B.Mandića
30.000.000 kn - pruga L.B.Mandića - Stadionsko naselje - Divaltova
2.000.000 kn - cesta kanižlićeva - Drava
50.000.000 kn - cestovni most Kanižlićeva - ZOO vrt (tramvaj)
50.000.000 kn - cestovni most Donjogradska obala - Podravlje (tramvaj)
7.000.000 kn - pruga Podravlje - Matije Gupca
7.000.000 kn - pruga Podravlje - Europska avenija
7.000.000 kn - pruga Biljska cesta - Tvrđavica
7.000.000 kn - pruga Tvrđavica - Strossmayerova
UKUPNO: 200.000.000 kn (odlično)

Ne znam, ali grad misli da je bazen od 200.000.000 kn prioritet. Valjda sam ja u krivu! Vjerovatno će više građana koristiti bazen negi gradski prijevoz pa će grad zaraditi na njemu i za tramvajske pruge i za mostove. A uostalom napravljene su biciklističke staze pa ljudi biciklima mogu na posao pa ne moraju koristiti tramvaj kako bi punili gradski proračun. A vjerovatno bi trebalo i zaposliti barem još 10 vozača tramvaja a to je veliki trošak za grad.


#27:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 20.10.2011. 20:34

Početna cijena zemljišta u vlasništvu grada Osijeka:
- k. č. br. 10830/31 oranica Ulica jela površine 415 m2………. 55.807,00 kn
- k. č. br. 10830/46 oranica Ulica jela površine 413 m2………. 55.538,00 kn
- k. č. br. 10830/47 oranica Ulica jela površine 413 m2………. 55.538,00 kn
- k. č. br. 10830/48 oranica Ulica jela površine 409 m2………. 55.000,00 kn
- k. č. br. 10830/49 oranica Ulica jela površine 405 m………… 54.463,00 kn
- k. č. br. 10830/50 oranica Ulica jela površine 405 m2………. 54.463,00 kn
- k. č. br. 10830/51 oranica Ulica jela površine 405 m2………. 54.463,00 kn
- k. č. br. 10830/52 oranica Ulica jela površine 405 m2………. 54.463,00 kn
- k. č. br. 10830/53 oranica Ulica jela površine 405 m2………. 54.463,00 kn
- k. č. br. 10830/54 oranica Ulica jela površine 405 m2………. 54.463,00 kn
- k. č. br. 10830/55 oranica Ulica jela površine 405 m2………. 54.463,00 kn
- k. č. br. 10830/56 oranica Ulica jela površine 405 m2………. 54.463,00 kn
- k. č. br. 10830/57 oranica Ulica jela površine 405 m2………. 54.463,00 kn
- k. č. br. 10830/58 oranica Ulica jela površine 405 m2………. 54.463,00 kn
- k. č. br. 10830/62 oranica Ulica jela površine 591 m2………. 79.475,00 kn
- k. č. br. 10830/64 oranica Ulica jela površine 590 m2…….. .. 79.341,00 kn
- k. č. br. 10830/65 oranica Ulica jela površine 591 m2………. 79.475,00 kn
- k. č. br. 10830/66 oranica Ulica jela površine 591 m2………. 79.475,00 kn
- k. č. br. 10830/67 oranica Ulica jela površine 590 m2………. 79.341,00 kn
- k. č. br. 10830/68 oranica Ulica jela površine 590 m2…….. .. 79.341,00 kn
- k. č. br. 10830/69 oranica Ulica jela površine590 m2……….. 79.341,00 kn
- k. č. br. 10830/70 oranica Ulica jela površine 591 m2……….. 79.475,00 kn



Zašto grad ovo prodaje umjesto da izgradi 40-50 objekata za stambeno zbrinjavanje socijalno ugroženih kategorija, a ne graditi bazen od 200.000.000 kn.

Ovo je samo jedna od lokacija na kojoj bi se mogli graditi takvi objekti, a isto bi se moglo napraviti na još 10 lokacija u gradu i izgraditi 400 objekata za stambeno zbrinjavanje socijalno ugroženih obitelji.

Osim rješavanja socijalnih kategorija, također bi to stvorilo posla za 400 građevinskih obrtnika i smanjenje broja nezaposlenih koji bi bili zaposleni na izgradnji, ali očito je bolje za 200.000.000 kn financirati bazen i podijeliti te novce za privatne interese pojedinaca.

#28:   Autor: Sharon Post Postano: 21.10.2011. 8:16

francika je napisao/la: ›
Zašto grad ovo prodaje umjesto da izgradi 40-50 objekata za stambeno zbrinjavanje socijalno ugroženih kategorija, a ne graditi bazen od 200.000.000 kn.


Jednostavno: zbog pranja novca.

#29:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 21.10.2011. 8:28

Sharon je napisao/la: ›
francika je napisao/la: › Zašto grad ovo prodaje umjesto da izgradi 40-50 objekata za stambeno zbrinjavanje socijalno ugroženih kategorija, a ne graditi bazen od 200.000.000 kn.
Jednostavno: zbog pranja novca.
Poznam jednog od dvojice koji su na prvom natjecaju kupili plac i u tom slucaju se zasigurno ne radi ni o kakvom pranju novca.

I meni je sve ovo zvucalo predobro da bi bilo istinito, ali nema nikakve kvake. Grad doista vrlo jeftino prodaje ta zemljista, bez ikakve kvake, dumine i sl.

#30:   Autor: Sharon Post Postano: 21.10.2011. 8:35

Leteci mungos je napisao/la: ›
Sharon je napisao/la: ›
francika je napisao/la: › Zašto grad ovo prodaje umjesto da izgradi 40-50 objekata za stambeno zbrinjavanje socijalno ugroženih kategorija, a ne graditi bazen od 200.000.000 kn.
Jednostavno: zbog pranja novca.
Poznam jednog od dvojice koji su na prvom natjecaju kupili plac i u tom slucaju se zasigurno ne radi ni o kakvom pranju novca.

I meni je sve ovo zvucalo predobro da bi bilo istinito, ali nema nikakve kvake. Grad doista vrlo jeftino prodaje ta zemljista, bez ikakve kvake, dumine i sl.


Znaš kako se kaže: iznimka potvrđuje pravilo...

#31:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 21.10.2011. 8:49

Sharon je napisao/la: › Znaš kako se kaže: iznimka potvrđuje pravilo...
U tom slucaju bi trebalo postojati pravilo, no na prvom natjecaju su se javila samo dva natjecatelja za placeve. Dvoje ljudi ne cini pravilo.

#32:   Autor: Sharon Post Postano: 21.10.2011. 8:53

Leteci mungos je napisao/la: ›
Sharon je napisao/la: › Znaš kako se kaže: iznimka potvrđuje pravilo...
U tom slucaju bi trebalo postojati pravilo, no na prvom natjecaju su se javila samo dva natjecatelja za placeve. Dvoje ljudi ne cini pravilo.

Dvoje ljudi ne čini pravilo, nego iznimku koja ga potvrđuje.

#33:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 21.10.2011. 9:25

Sharon je napisao/la: › Dvoje ljudi ne čini pravilo, nego iznimku koja ga potvrđuje.
Bojim se da nisam razumio. Mozes li prijeci s ovih narodnih doskocica i objasniti sto si mislila na konkretnom primjeru.

Dakle, imamo 20 placeva i natjecaj na koji se prijavilo dvoje zainteresiranih i nitko drugi (iako se mogao prijaviti tko god je zelio). Sto je tu sumnjivo, odnosno kako se na tome peru pare?

#34:   Autor: Angelium Post Postano: 21.10.2011. 9:26

Mrky007 je napisao/la (Pogledaj post): › Da još malo dopunim ovo sa recimo nezaposlenima u Sl. Brodu:

2008. 4.069

2009. 5.086

2010. 5.607

2011. 5.348

ili Vinkovci:

2009. 2.808

2010. 3.088

2011. 2.790

ili varaždin:
2008. 1.683

2009. 2.245

2010. 2.555

2011. 2.452

split :

2008. 12.416

2009. 14.059

2010.15.989

2011. 15.256



zadar:

2008. 4.063

2009. 4.788

2010. 4.928

2011. 4.005


i stavimo Osijek na kraj za usporedbu :


2008. 6353
2009. 8184
2010. 9079
2011. 8.236


Svim gradovima je 2011. datum 31.8 pa mozda izgleda da je zapošljavanje nešto veće ali mislim da će na kraju godine stagnirat jer je sad svugdje dosta sezonskih radnika.


Dakle očito je da u svim gradovima imamo rast nezaposlenosti..nažalost ima tu i puno brisanih iz zavoda ali tako vlada pokusava malo "smirit" stanje.

E sad vjerovatno pametnima ne treba retoričko pitanje jel za nezaposlenost u ovim gradovima kriva gradska vlast ili državna potpomognuta recesijom na svjetskom nivou.
Ali ima tu i likova koji postotak nezaposlenosti računaju da broj stanovnika grada Osijeka djele sa nezaposlenima u županiji pa onda možda bolje da crtam Very Happy

p.s. @ Angelium - gdje je Bubalo rekao da su prazni gradski lokali? prazni lokali su 95% vlasnici privatnici koji i dalje drže visok najam a gradskih ima par lokala u centru koji će ovih dana biti popunjeni.
SAm se pobijaš kod tog zapošljavanja u gradskim firmamma, ako je netko otpusten pa netko zaposlen na to mjesto kako onda gradska poduzeca više nemaju gubitke kao u Đapićevo doba?


Gdje su prazni gradski lokali ? Evo odi u Šamačku 9/II i /III, tri kata poslovnih lokala u vlasništvu grada - 4 iznajmljena. Bili je sve puno dok GRAD nije početkom 2010. godine podignuo najam za 160 %!! Evo sada zgrada propada a za tekuće održavanje nema novaca. Kako će i biti kada od 20-ak lokala samo su 4 iznajmljena a Grad uporno ne spušta cijenu najma. I tko onda tjera ljude iz poslovnih prostora? Najduži popravak pojedini zakupci čekaju još od jeseni 2009. godine...

#35:   Autor: francika Post Postano: 22.10.2011. 11:26

Angelium je napisao/la (Pogledaj post): ›
Gdje su prazni gradski lokali ? Evo odi u Šamačku 9/II i /III, tri kata poslovnih lokala u vlasništvu grada - 4 iznajmljena. Bili je sve puno dok GRAD nije početkom 2010. godine podignuo najam za 160 %!! Evo sada zgrada propada a za tekuće održavanje nema novaca. Kako će i biti kada od 20-ak lokala samo su 4 iznajmljena a Grad uporno ne spušta cijenu najma. I tko onda tjera ljude iz poslovnih prostora? Najduži popravak pojedini zakupci čekaju još od jeseni 2009. godine...

Vjerovatno grad želi otjerati sve kako bi mogao taj prostor nekome prodati.
Ova 4 zakupca su vjerovatno to shvatili i žele se okoristiti od grada ili su u dogovoru s gradom da će napustiti lokale kad se objekat bude prodavao.

Grad će više zaraditi prodajom objekta nego od najma, barem tako misle u gradskom poglavarstvu, a zapravo su im određeni lobiji nametnuli takvo mišljenje zbog kojeg grad i drži tako visoke cijene najma, kako bi netko taj objekt jeftino kupio od grada.

#36:   Autor: Sharon Post Postano: 22.10.2011. 21:59

Leteci mungos je napisao/la: ›
Dakle, imamo 20 placeva i natjecaj na koji se prijavilo dvoje zainteresiranih i nitko drugi (iako se mogao prijaviti tko god je zelio). Sto je tu sumnjivo, odnosno kako se na tome peru pare?


Vidi: ja ne znam, no ja nisam "insider". Otkud bih i mogla znati?! Nešto se čeka, a doznat ćemo kad sve prođe. Kao i uvijek.

#37:   Autor: padobranac Post Postano: 24.10.2011. 12:08

francika je napisao/la: ›


Kriva je gradska vlast koja ništa ne čini za jačanje gospodarstva, nego nasjeda na priče privatnih poduzetnika da nemaju za plaće radnika. A šta su radili proteklih 20 godina ako nisu zaradili da mogu isplaćivati plaće u kriznim vremenima.

Osijek je provincija u kojoj vladaju lokalni moćnici koji nikada neće dozvoliti da se grad razvija jer im to nije u interesu.

Osijek je pun nesposobnih privatnih firmi koje nisu sposobne stvarati kapital već žive od maloumnih političara koji im širokogrudno dijele i šakom i kapom umjesto da zatvore pipu i okrenu se samo stranom kapitalu.

Nisu ni gradske vlasti niti ti privatnici nesposobni, nego pokvareni, grad im daje poslove po napuhanim cijenama, da bi mogli s njima lijepo podijeliti taj kolac, naravno sto za njihove privatne, a sto za stranacke dzepove..
Treba love za podmititi suce i tako to..

#38:   Autor: francika Post Postano: 02.11.2011. 15:05

Pitanje za razmišljanje.

Ostvaruju li firme koje dobivaju poslove na javnim natječajima od grada Osijeka ekstra profite ili ne?

Evo kako to radi Parkinskon Bandić, a i Bubalo još malo pa bi mogao postati Parkins.


#39:   Autor: Mrky007 Post Postano: 02.11.2011. 16:07

meni je ovo zanimljivije :

Osijek je financijski najuspješniji veliki grad

2.11.2011 11:26:00 | Autor/Izvor Ante Milković/Globus/PressCut

Do prije samo dvije godine Osijek je nosio neslavnu titulu grada slučaja. Danas, dok većini velikih gradova zbog neplaćenih obveza i dugova prema bankama doslovno prijeti bankrot, Osijek je financijski najuspješniji veliki grad.

Naime, ima suficit od 82 milijuna kuna, a od banaka dobiva kredite po kamatnoj stopi od 3,12 posto, najnižoj koju je neki grad dobio. Globus je već pisao da su Osijek i Osječko-baranjska županija iz fondova Europske Unije povukli najviše sredstava u Hrvatskoj, a nedavno je u javnost izašao podatak da je osječka sportska dvorana jedina Arena u Hrvatskoj koja posluje pozitivno.

#40:   Autor: Osječanin Post Postano: 02.11.2011. 16:32

izgleda da se Bubalo malo osilio pa je zaboravio da nije "sveta krava" nego običan gradski službenik..na pitanje novinara Gradskog radija zašto se forsira preimenovanje Trga Slobode u Trg Franje Tuđmana kad građani to ne žele, Bubalo je pobijesnio i rekao kako više neće gostovati u emisiji Gradskog radija a onda promijenio priču, kao gostovat će ali ne želi više pričati s tim novinarom..a pa lega moj, nisi ti izabran ,između ostalog, da odgovaraš samo na pitanja koja se tebi sviđaju..ovo je i inače poznata priča te "političke elite" koja si s vremenom umisli da su Bogom dani na zemlji vladati a ne služiti ljudima..

#41:   Autor: Mrky007 Post Postano: 02.11.2011. 17:24

A odakle ovom novinaru da građani to ne žele? Very Happy

#42:   Autor: dino_bno Post Postano: 02.11.2011. 17:29

Mrky007 je napisao/la (Pogledaj post): › A odakle ovom novinaru da građani to ne žele? Very Happy


Ne znam ni da su rekli da zele Very Happy

#43:   Autor: Mrky007 Post Postano: 02.11.2011. 17:36

izabrali su vlast da to čini.
ako ne budu valjali večini - smjene ih na izborima..

#44:   Autor: dino_bno Post Postano: 02.11.2011. 17:37

Mrky007 je napisao/la (Pogledaj post): › izabrali su vlast da to čini.
ako ne budu valjali večini - smjene ih na izborima..


Znaci izabrali su diktaturu?

#45:   Autor: Mrky007 Post Postano: 02.11.2011. 17:43

ne , građani izaberu gradonačelnika i Gradsko vijeće..tamo su sve opcije uključene..kolko sam čuo svi u gradskoj četvrti su ZA osim HSLS-SDP koji je suzdržan

#46:   Autor: Osječanin Post Postano: 02.11.2011. 17:52

ne radi se ovdje o tome jel žele ili ne žele..ti si gradski službenik izabran od građana i ponašaj se u skladu s tim..

#47:   Autor: Mrky007 Post Postano: 02.11.2011. 17:55

ma znam, samo pitam odakle novinaru inf da građani ne žele taj trg - tj. to ime ( tako si ti napisao da je rekao- nisams slušao )

#48:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 03.11.2011. 14:33

Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › izgleda da se Bubalo malo osilio pa je zaboravio da nije "sveta krava" nego običan gradski službenik..na pitanje novinara Gradskog radija zašto se forsira preimenovanje Trga Slobode u Trg Franje Tuđmana kad građani to ne žele, Bubalo je pobijesnio i rekao kako više neće gostovati u emisiji Gradskog radija a onda promijenio priču, kao gostovat će ali ne želi više pričati s tim novinarom..a pa lega moj, nisi ti izabran ,između ostalog, da odgovaraš samo na pitanja koja se tebi sviđaju..ovo je i inače poznata priča te "političke elite" koja si s vremenom umisli da su Bogom dani na zemlji vladati a ne služiti ljudima..

Pa ne smije o tome govoriti jer se boji maloumnog Glavaša.

I naravno da građani ne žele da se mijenja ime Trga slobode, evo ovdje ima koliko je za a koliko protiv.

http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=34000

Na facebook-u 4500 je protiv.

Jedini razlog zašto se ime hoće promijeniti je zato da se za 2 godine da trg i psihopati Glavašu.

#49:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 03.11.2011. 15:51

Grad Osijek u 2011. izdvojio 4.6 milijuna kuna za NK Osijek

#50:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: Brick Top Post Postano: 05.11.2011. 14:39

http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=3&ID_VIJESTI=150700

"Osijek financijski najuspješniji grad!"

U tom članku se navodi da je Osijek u suficitu 82 milijuna kuna??!

Molio bih nekog upućenijeg neka mi odgovori kako se došlo do ovih cifri?
Malo sam surfao po netu i ista cifra od 82 milijuna kuna se spominje za Osječko-baranjsku županiju, a ne za Osijek i to 2008. Vijest je prenio ovaj portal. Sad se opet (2.11.2011.) barata s tom istom cifrom, ali samo za grad Osijek? Slučajnost? Prodavanje magle? Belosvetska zavera? Very Happy

#51:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 05.11.2011. 14:54

Brick Top je napisao/la: › "Osijek financijski najuspješniji grad!"

U tom članku se navodi da je Osijek u suficitu 82 milijuna kuna??!


Prvo je Limun.hr objavio tu vijest, ne navodeci niti jedan argument ili izvor.

Cini se da je netko pustio tu neistinu kao pripremu za Sisljagicevo gostovanje kod Stankovica.

Nego, koji grad koji je 82 milijuna kuna u plusu mora podizati kredit za projekte od 50 milijuna kuna?!

Treba cekati financijsko izvjesce, odnosno revizorsko, jer u financijskom redovito bude ogromnih propusta (koja se vide tek u revizorskom, a njih koja malo tko cita).

#52:   Autor: Brick Top Post Postano: 05.11.2011. 15:21

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Brick Top je napisao/la: › "Osijek financijski najuspješniji grad!"

U tom članku se navodi da je Osijek u suficitu 82 milijuna kuna??!


Prvo je Limun.hr objavio tu vijest, ne navodeci niti jedan argument ili izvor.

Cini se da je netko pustio tu neistinu kao pripremu za Sisljagicevo gostovanje kod Stankovica.

Nego, koji grad koji je 82 milijuna kuna u plusu mora podizati kredit za projekte od 50 milijuna kuna?!

Treba cekati financijsko izvjesce, odnosno revizorsko, jer u financijskom redovito bude ogromnih propusta (koja se vide tek u revizorskom, a njih koja malo tko cita).

A i mislio sam si da je neka patka, ko ove prijetnje smrću što ih ko fol dobivaju...
Čim Glas Slavonije nije sam došao do tih podataka, nego mora prenositi od drugih, očito da tu sve nije čisto.
Da, limun.hr Rolling Eyes Rolling Eyes

#53:   Autor: Mrky007 Post Postano: 05.11.2011. 20:14

Limun.hr je prenio tekst iz Globusa.
Nije tolko bitna cifra suficita jer to je većinom kredit za investicije nego je bitna kamata za taj kredit i bitno je što Grad nije u minusu

#54:   Autor: jaguar Post Postano: 06.11.2011. 9:37

Nekako mi se čini, (a to je još jedan od promašaja Bumbala) da grad Osijek nije ovako bio prljav još od od osobođenja od Turaka 1687.
Kud god kreneš, blato, smeće......

#55:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 06.11.2011. 15:36

Evo još promašaja.

Kružni tok će pričekati dovršetak “S” ceste

Tramvajska pruga do Josipovca, tri kružna toka u Višnjevcu

#56:   Autor: jaguar Post Postano: 07.11.2011. 15:44

http://slavonija24.com/gradovi/grad964883477/osijek30550243/853-osijek-cisti-li-ovaj-grad-netko.html

#57:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 12.11.2011. 19:00

400.000 kn po jednom metru spojne ceste - "Jug 2 - Donji grad"

Nije li to malo previše? Ma kog briga, pa kako drugačije opljačkati novac građana iz proračuna grada? Napominjem da bi trebalo ispitati duševno stanje pročelnice Andraši. Kad je ona zadnji put bila na liječničkom pregledu radi utvrđivanja zdravorazumskog prosuđivanja?

#58:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 13.11.2011. 0:02

Pljačkaju li grad Osijek pod HDSSB-om privatni partneri kao što to rade u Dubrovniku "školovani varalice i prevaranti" pod HDZ-om.

#59:   Autor: PEGY Post Postano: 13.11.2011. 10:05

Very Happy

Zadnja promjena: PEGY; 24.01.2013. 13:10; ukupno mijenjano 1 put.

#60:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: Sharon Post Postano: 13.11.2011. 11:40

Ajde sve ostalo, ali promašaj No.1 je crveni fićo... Koji užas!

Sorry, ali još sam pod šokom objavljenih fotografija...

#61:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 20.11.2011. 12:41

Evo konačno da pohvalim gradonačelnika što je plaćajući 14.000 kn kubik asfalta za biciklističku traku u Strossmayerovoj konačno smanjio broj nezaposlenih u gradu za trojicu i to na duže vrijeme zahvaljujući cijeni asfalta od 14.000 kn po kubiku.

Jedna lopata a 4 radnika Unikoma. Mr. Green


#62:   Autor: jaguar Post Postano: 21.11.2011. 0:58

ma bezveze je ovdje razglabati o gradonačelniku i njegovim promašajima kada je on sam jedan veliki promašaj.
neka neko malo provjeri kao je to naš gradonačelnik bio hrvatski branitelj (registarbranitelja.com), koliko je tada imao godina i je li ikada bio u postrojbama HV. Nastavak slijedi sutra.....

#63:   Autor: francika Post Postano: 21.11.2011. 7:23

jaguar je napisao/la (Pogledaj post): › ma bezveze je ovdje razglabati o gradonačelniku i njegovim promašajima kada je on sam jedan veliki promašaj.
neka neko malo provjeri kao je to naš gradonačelnik bio hrvatski branitelj (registarbranitelja.com), koliko je tada imao godina i je li ikada bio u postrojbama HV. Nastavak slijedi sutra.....

Pa kakve veze to ima jel bio branitelj ili nije? 95% njegove generacije nisu bili branitelji jer ih se nije regrutiralo. Samo dragovoljci su bili na fronti pa čak i od oni od 15 godina.
Bubalo je 91. imao 17 i 18 godina, a potom je upisao Fakultet.
Ovi godinu dvije stariji su većinom bili branitelji jer nisu tek postali punoljetni pa su zbog toga osječali veću odgovornost.

#64:   Autor: jaguar Post Postano: 21.11.2011. 13:09

francika je napisao/la: ›
jaguar je napisao/la (Pogledaj post): › ma bezveze je ovdje razglabati o gradonačelniku i njegovim promašajima kada je on sam jedan veliki promašaj.
neka neko malo provjeri kao je to naš gradonačelnik bio hrvatski branitelj (registarbranitelja.com), koliko je tada imao godina i je li ikada bio u postrojbama HV. Nastavak slijedi sutra.....

Pa kakve veze to ima jel bio branitelj ili nije? 95% njegove generacije nisu bili branitelji jer ih se nije regrutiralo. Samo dragovoljci su bili na fronti pa čak i od oni od 15 godina.
Bubalo je 91. imao 17 i 18 godina, a potom je upisao Fakultet.
Ovi godinu dvije stariji su većinom bili branitelji jer nisu tek postali punoljetni pa su zbog toga osječali veću odgovornost.


Pogledaj registarbranitelja.com.. pa onda piši.

#65:   Autor: francika Post Postano: 21.11.2011. 13:29

jaguar je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
jaguar je napisao/la (Pogledaj post): › ma bezveze je ovdje razglabati o gradonačelniku i njegovim promašajima kada je on sam jedan veliki promašaj.
neka neko malo provjeri kao je to naš gradonačelnik bio hrvatski branitelj (registarbranitelja.com), koliko je tada imao godina i je li ikada bio u postrojbama HV. Nastavak slijedi sutra.....

Pa kakve veze to ima jel bio branitelj ili nije? 95% njegove generacije nisu bili branitelji jer ih se nije regrutiralo. Samo dragovoljci su bili na fronti pa čak i od oni od 15 godina.
Bubalo je 91. imao 17 i 18 godina, a potom je upisao Fakultet.
Ovi godinu dvije stariji su većinom bili branitelji jer nisu tek postali punoljetni pa su zbog toga osječali veću odgovornost.


Pogledaj registarbranitelja.com.. pa onda piši.

A ne da mi se gledati. Možda je Bubalo i bio branitelj, to ne znam, ali znam da su mnogi završili fakultete samo donoseći indekse na upis ocjena u maskirnoj uniformi.

Jedva čekam da vidim tvoje daljnje izlaganje iz registra branitelja.

#66:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 12.12.2011. 19:39

Završena je S cesta koja je građena za interese privatnika tj. Portanove a građani su to platili 9 milijuna kuna.
Portanova je digla kredit kod Zagrebačke banke od 80 milijuna Eura, a građani plaćaju cestu koja će pomoći vraćanje kredita. Gradsko poglavarstvo pod vodstvom Bubala je omogućilo pljačku građana od 9 milijuna kuna.

#67:   Autor: jaguar Post Postano: 15.12.2011. 20:47

francika je napisao/la: ›
jaguar je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
jaguar je napisao/la (Pogledaj post): › ma bezveze je ovdje razglabati o gradonačelniku i njegovim promašajima kada je on sam jedan veliki promašaj.
neka neko malo provjeri kao je to naš gradonačelnik bio hrvatski branitelj (registarbranitelja.com), koliko je tada imao godina i je li ikada bio u postrojbama HV. Nastavak slijedi sutra.....

Pa kakve veze to ima jel bio branitelj ili nije? 95% njegove generacije nisu bili branitelji jer ih se nije regrutiralo. Samo dragovoljci su bili na fronti pa čak i od oni od 15 godina.
Bubalo je 91. imao 17 i 18 godina, a potom je upisao Fakultet.
Ovi godinu dvije stariji su većinom bili branitelji jer nisu tek postali punoljetni pa su zbog toga osječali veću odgovornost.


Pogledaj registarbranitelja.com.. pa onda piši.

A ne da mi se gledati. Možda je Bubalo i bio branitelj, to ne znam, ali znam da su mnogi završili fakultete samo donoseći indekse na upis ocjena u maskirnoj uniformi.

Jedva čekam da vidim tvoje daljnje izlaganje iz registra branitelja.


JEsi pogledao registar branitelja, ako jesi javi se.

#68:   Autor: francika Post Postano: 15.12.2011. 22:01

Nisam gledao. Čekam da mi ti kažeš pa da vidim u čemu je poanta. Ali naravno sadašnje vođenje grada nema nikakve veze s tim.

#69:   Autor: jaguar Post Postano: 16.12.2011. 15:14

Ima sa kredibilitetom gradonačelnika kao osobe, Pogledaj njegovo sudjelovanje u ratu, u registru branitelja. A onda nekoga ko je obaviješten pitaj zašto je služio ročni vojni rok 1995/96.

#70:   Autor: francika Post Postano: 16.12.2011. 15:30

Kao i većina njegove generacije služio je vojni rok kad je završio fakultet.
To opet ne ruši kredibilitet gradonačelnika kao osobe.

Ako ćemo tako gledati niti jedan političar ili gospodarstvenik nisu bili u rovovima za vrijeme rata. U rovovima je bila samo stoka sitnog zuba.

No opet napominjem da to nema nikakve veze sa sadašnjim radom gradonačelnika.

Neki ljudi se mijenjaju na bolje, a neki na gore. Ovdje ocjenjujemo rad sadašnjeg gradonačelnika a ne pitamo se gdje je bio 91.

#71:   Autor: negue Post Postano: 16.12.2011. 22:08

U Americi je Predsjednik skoro podnio ostavku zato što je lagao a ne zato što je pošpricao plavu haljinu Monike Levinsky,... A sada pogleda j registar branitelja i vidi što piše pod imenom i prezimenom krešimir bubalo pod sudjelovanje u ratu, a ja tvrdim da to nije istina.

#72:   Autor: francika Post Postano: 16.12.2011. 22:30

Pa što piše, recite već jednom?

Zalijepili ste se za taj registar ko muhe na govno.

#73:   Autor: francika Post Postano: 16.12.2011. 22:38

francika je napisao/la: ›
Odluka grada o ukidanju komunalne naknade za izgradnju sportskih građevina (simbolična naknada 0.01 kn/m3), dok neprivilegirani građani (svi oni preko kojih se ne pere lova gradskog proračuna) moraju plaćati 3000% veću cijenu od privilegiranih privatnih firmi, je netransparentna odluka kojoj je namjera da se olakša pljačkanje gradskog proračuna za 200.000.000 kn putem najmještenog natječaja po preplaćenim cijenama i preuveličanim količinama radova (koje nitko nikada ne kontrolira jer vršitelj nadzora isto odobrava) kako bi se napunile crne torbe preko istih privatnih firmi, kojim bi se usput rečeno moglo zaposliti nekoliko tisuća građana u moru nezaposlenih, ali ne važi više ni pjesma Dobriše Cesarića u pjesmi "SLAP" koja kaže da je svaki čovjek kap koja stvara slap jer i bez 30.000 kapi slap i dalje bez poteškoća otjeće u more.

Teče i teče, teče jedan slap;
Što u njem znači moja mala kap?

Gle, jedna duga u vodi se stvara,
I sja i dršće u hiljadu šara.

Taj san u slap da bi mogo sjati,
I moja kaplja pomaže ga tkati.


Dakle dok se Vi radujete što će Višnjevac dobiti tramvajsku prugu, što je za svaku pohvalu, s druge strane biti ćete nezaposleni neprivilegirani građani drugog reda opljačkani za 200.000.000 kn izgradnjom bazena.
Sad


20.000.000 kn - pruga Višnjevac (odlično)


200.000.000 kn - bazen
UKUPNO: 200.000.000 kn (VRLO LOŠE)

20.000.000 kn - pruga Josipovac
20.000.000 kn - pruga Strossmayerova - S cesta - L.B.Mandića
30.000.000 kn - pruga L.B.Mandića - Stadionsko naselje - Divaltova
2.000.000 kn - cesta kanižlićeva - Drava
50.000.000 kn - cestovni most Kanižlićeva - ZOO vrt (tramvaj)
50.000.000 kn - cestovni most Donjogradska obala - Podravlje (tramvaj)
7.000.000 kn - pruga Podravlje - Matije Gupca
7.000.000 kn - pruga Podravlje - Europska avenija
7.000.000 kn - pruga Biljska cesta - Tvrđavica
7.000.000 kn - pruga Tvrđavica - Strossmayerova
UKUPNO: 200.000.000 kn (odlično)

Ne znam, ali grad misli da je bazen od 200.000.000 kn prioritet. Valjda sam ja u krivu! Vjerovatno će više građana koristiti bazen negi gradski prijevoz pa će grad zaraditi na njemu i za tramvajske pruge i za mostove. A uostalom napravljene su biciklističke staze pa ljudi biciklima mogu na posao pa ne moraju koristiti tramvaj kako bi punili gradski proračun. A vjerovatno bi trebalo i zaposliti barem još 10 vozača tramvaja a to je veliki trošak za grad.



Evo da se citiram da ne pišem isto kako bi podsjetio na apsurdnost izgradnje bazena u vrijednosti pola proračuna a koji nimalo ne utječe na gospodarski razvitak grada.
Mostovi i pruge umjesto bazena jer bi više koristile većini građana.

#74:   Autor: zaljubljena u Osijek Post Postano: 17.12.2011. 1:16

Ako se dobro sjećam, svojevremeno je rađena anketa među građanima na kojoj su se izjašnjavali što smatraju prioritetima u gradu. Znam da je pri samom vrhu bila izgradnja bazena. Nažalost, postojeći bazen je premalen za toliki broj korisnika. Naši plivači postižu odlične rezultate na takmičenjima unatoč lošim uvjetima i terminima za treninge. Svi školarci moraju naučiti plivati... zar i to nije dobra stvar?
Ja sam za bazen, ali neka se preispita mora li toliko koštati? I tko je to izračunao da bi bazen trebao koštati čak 200 miliona?

Zar će se onaj most od Štrosike stvarno graditi?

#75:   Autor: Sharon Post Postano: 17.12.2011. 9:55

negue je napisao/la: ›
U Americi je Predsjednik skoro podnio ostavku zato što je lagao a ne zato što je pošpricao plavu haljinu Monike Levinsky,... A sada pogleda j registar branitelja i vidi što piše pod imenom i prezimenom krešimir bubalo pod sudjelovanje u ratu, a ja tvrdim da to nije istina.


Nije on kriv. Politički je odgojen da dobija sve namješteno i gotovo: školu, posao, kandidature, funkcije. Jedino što građane još iznenađuje je to što nisu znali da mu je i "vojna" prošlost namještena. Ne znam zbog čega mu to treba uopće, no vidjet ćemo i to.

#76:   Autor: negue Post Postano: 17.12.2011. 23:44

francika je napisao/la: ›
Pa što piše, recite već jednom?

Zalijepili ste se za taj registar ko muhe na govno.


PA ukucaj na google registarbranitelja.com i nađi ime Krešimir Bubalo i vidi što piše,
.. e moj francika ti se dočepo bazena, pa udri po bazenima, nem aod toga ništa , mislim od bazena..

#77:   Autor: francika Post Postano: 17.12.2011. 23:49

negue je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
Pa što piše, recite već jednom?

Zalijepili ste se za taj registar ko muhe na govno.


PA ukucaj na google registarbranitelja.com i nađi ime Krešimir Bubalo i vidi što piše,
.. e moj francika ti se dočepo bazena, pa udri po bazenima, nem aod toga ništa , mislim od bazena..

Ne zanima me uopće. Možda je bio Glavašev savjetnik za financije. Tko zna?

#78:   Autor: anakonda Post Postano: 19.12.2011. 8:10

...trla baba lan da joj prođe dan.....zar nema drugih argumenata osim registra branitelja??????????????.....predosadan si....

#79:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 19.12.2011. 13:00

Evo jedna pohvala za gradonačelnika
Omogućio je religioznoj baki da provede Božić kod kuće a ne u zatvoru.

#80:   Autor: negue Post Postano: 21.12.2011. 0:19

anakonda je napisao/la: ›
...trla baba lan da joj prođe dan.....zar nema drugih argumenata osim registra branitelja??????????????.....predosadan si....


Anakonda jesi ti pobjegulja ili dezerter iz osijeka kad bilo gusto, mirišiš mi na nešto tako, oni imaju stavove koji korespondiraju sa ovim tvojim stavom...

#81:   Autor: anakonda Post Postano: 21.12.2011. 8:28

negue je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la: ›
...trla baba lan da joj prođe dan.....zar nema drugih argumenata osim registra branitelja??????????????.....predosadan si....


Anakonda jesi ti pobjegulja ili dezerter iz osijeka kad bilo gusto, mirišiš mi na nešto tako, oni imaju stavove koji korespondiraju sa ovim tvojim stavom...


Bravo Bravo Bravo osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile ...baš se nasmijah rano ujutro.....obično na ovo pitanje odgovorim "šta te boli k.... di sam ja bila '91", no evo ti odgovora: tada sam imala 16 godina i da, bila sam u Osijeku od prve do zadnje hebene granate..muž mi je umirovljeni dragovoljac 3. GBR koji je iz zagreba došao sa svojih 19 godina i s prvim nemirima u osijek i tu i ostao do dana današnjeg...mati mi je bila u Narodnoj zaštiti i volonterski sudjelovala u svim razmjenama zarobljenika...otac mi je zdravlje ostavio u tim istim godinama po različitim punktovima oko Osijeka dok na kraju nije i umro od posljedica istih...to mi u potpunosti daje pravo da nakon 20 godina mogu komentirati gore iznešenim stavovima, jer smatram da je besmisleno gurati registar branitelja u svaku sferu današnjice........lažne i prave branitelje davno smo prežvakali na raznim temama na ovom forumu, tako da ne želim više o tome......
....ako je Bubika loš gradonačelnik jer u registru piše ne znam što (nitko do sad nije naveo što zapravo piše), onda super....ajmo ga na vješala radi toga, pa vratiti lažnog magistra Đapića ili Kramera koji nije prstom mrdnio godinama, ajmo postaviti tebe za gradonačelnika, jer eto - bio si '91 u Osijeku, pa ti je to odmah najjača preporuka....

#82:   Autor: francika Post Postano: 21.12.2011. 10:57

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): ›
negue je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la: ›
...trla baba lan da joj prođe dan.....zar nema drugih argumenata osim registra branitelja??????????????.....predosadan si....


Anakonda jesi ti pobjegulja ili dezerter iz osijeka kad bilo gusto, mirišiš mi na nešto tako, oni imaju stavove koji korespondiraju sa ovim tvojim stavom...


Bravo Bravo Bravo osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile ...baš se nasmijah rano ujutro.....obično na ovo pitanje odgovorim "šta te boli k.... di sam ja bila '91", no evo ti odgovora: tada sam imala 16 godina i da, bila sam u Osijeku od prve do zadnje hebene granate..muž mi je umirovljeni dragovoljac 3. GBR koji je iz zagreba došao sa svojih 19 godina i s prvim nemirima u osijek i tu i ostao do dana današnjeg...mati mi je bila u Narodnoj zaštiti i volonterski sudjelovala u svim razmjenama zarobljenika...otac mi je zdravlje ostavio u tim istim godinama po različitim punktovima oko Osijeka dok na kraju nije i umro od posljedica istih...to mi u potpunosti daje pravo da nakon 20 godina mogu komentirati gore iznešenim stavovima, jer smatram da je besmisleno gurati registar branitelja u svaku sferu današnjice........lažne i prave branitelje davno smo prežvakali na raznim temama na ovom forumu, tako da ne želim više o tome......
....ako je Bubika loš gradonačelnik jer u registru piše ne znam što (nitko do sad nije naveo što zapravo piše), onda super....ajmo ga na vješala radi toga, pa vratiti lažnog magistra Đapića ili Kramera koji nije prstom mrdnio godinama, ajmo postaviti tebe za gradonačelnika, jer eto - bio si '91 u Osijeku, pa ti je to odmah najjača preporuka....

Bravo za tvoj odgovor!
I moram reći da mi se sviđa tetovaža anakonde. Smile

#83:   Autor: anakonda Post Postano: 21.12.2011. 11:02

....tnx....i meni se sviđa vlastita tetovaža, iako nije anakonda Smile

#84:   Autor: negue Post Postano: 21.12.2011. 14:43

anakonda je napisao/la: ›
negue je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la: ›
...trla baba lan da joj prođe dan.....zar nema drugih argumenata osim registra branitelja??????????????.....predosadan si....


Anakonda jesi ti pobjegulja ili dezerter iz osijeka kad bilo gusto, mirišiš mi na nešto tako, oni imaju stavove koji korespondiraju sa ovim tvojim stavom...


Bravo Bravo Bravo osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile ...baš se nasmijah rano ujutro.....obično na ovo pitanje odgovorim "šta te boli k.... di sam ja bila '91", no evo ti odgovora: tada sam imala 16 godina i da, bila sam u Osijeku od prve do zadnje hebene granate..muž mi je umirovljeni dragovoljac 3. GBR koji je iz zagreba došao sa svojih 19 godina i s prvim nemirima u osijek i tu i ostao do dana današnjeg...mati mi je bila u Narodnoj zaštiti i volonterski sudjelovala u svim razmjenama zarobljenika...otac mi je zdravlje ostavio u tim istim godinama po različitim punktovima oko Osijeka dok na kraju nije i umro od posljedica istih...to mi u potpunosti daje pravo da nakon 20 godina mogu komentirati gore iznešenim stavovima, jer smatram da je besmisleno gurati registar branitelja u svaku sferu današnjice........lažne i prave branitelje davno smo prežvakali na raznim temama na ovom forumu, tako da ne želim više o tome......
....ako je Bubika loš gradonačelnik jer u registru piše ne znam što (nitko do sad nije naveo što zapravo piše), onda super....ajmo ga na vješala radi toga, pa vratiti lažnog magistra Đapića ili Kramera koji nije prstom mrdnio godinama, ajmo postaviti tebe za gradonačelnika, jer eto - bio si '91 u Osijeku, pa ti je to odmah najjača preporuka....


Može, ajmo mene staviti za gradonačelnika, bio bih najbolji od svih do sada i od magistra i od doktora makedonistike i od pijanca iz fontane i od trinaestodnevnog gradonačelnika, a od ovog zadnjeg bi bila bolja i moja pokojna baba Manda, a uvjeravam te baba Manda je bila izuzetna žena.. i nju bi bilo teško nadmašiti.. Shocked

#85:   Autor: anakonda Post Postano: 21.12.2011. 14:59

...a di je bila tvoja baba Manda '91?????...oko tog se vrti cijela ova priča već stranicama unazad.....vidiš kako izlaziš bez ijednog argumenta u raspravu.....ne da mi se više raspravljati na takav način...vidimo se kad se uozbiljiš...

#86:   Autor: zaljubljena u Osijek Post Postano: 21.12.2011. 19:32

negue je napisao/la: ›
anakonda je napisao/la: ›
negue je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la: ›
...trla baba lan da joj prođe dan.....zar nema drugih argumenata osim registra branitelja??????????????.....predosadan si....


Anakonda jesi ti pobjegulja ili dezerter iz osijeka kad bilo gusto, mirišiš mi na nešto tako, oni imaju stavove koji korespondiraju sa ovim tvojim stavom...


Bravo Bravo Bravo osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile ...baš se nasmijah rano ujutro.....obično na ovo pitanje odgovorim "šta te boli k.... di sam ja bila '91", no evo ti odgovora: tada sam imala 16 godina i da, bila sam u Osijeku od prve do zadnje hebene granate..muž mi je umirovljeni dragovoljac 3. GBR koji je iz zagreba došao sa svojih 19 godina i s prvim nemirima u osijek i tu i ostao do dana današnjeg...mati mi je bila u Narodnoj zaštiti i volonterski sudjelovala u svim razmjenama zarobljenika...otac mi je zdravlje ostavio u tim istim godinama po različitim punktovima oko Osijeka dok na kraju nije i umro od posljedica istih...to mi u potpunosti daje pravo da nakon 20 godina mogu komentirati gore iznešenim stavovima, jer smatram da je besmisleno gurati registar branitelja u svaku sferu današnjice........lažne i prave branitelje davno smo prežvakali na raznim temama na ovom forumu, tako da ne želim više o tome......
....ako je Bubika loš gradonačelnik jer u registru piše ne znam što (nitko do sad nije naveo što zapravo piše), onda super....ajmo ga na vješala radi toga, pa vratiti lažnog magistra Đapića ili Kramera koji nije prstom mrdnio godinama, ajmo postaviti tebe za gradonačelnika, jer eto - bio si '91 u Osijeku, pa ti je to odmah najjača preporuka....


Može, ajmo mene staviti za gradonačelnika, bio bih najbolji od svih do sada i od magistra i od doktora makedonistike i od pijanca iz fontane i od trinaestodnevnog gradonačelnika, a od ovog zadnjeg bi bila bolja i moja pokojna baba Manda, a uvjeravam te baba Manda je bila izuzetna žena.. i nju bi bilo teško nadmašiti.. Shocked

Kako se ono kaže?:
Hvalite me usta moja jer ću vas poderat osijek031.com smile osijek031.com smile

#87:   Autor: francika Post Postano: 28.12.2011. 9:08

Jel netko zna kome će gradonačelnik pokloniti proračun grada Osijeka za 2012. i 2013. godinu?

#88:   Autor: negue Post Postano: 29.12.2011. 19:39

francika je napisao/la: ›
Jel netko zna kome će gradonačelnik pokloniti proračun grada Osijeka za 2012. i 2013. godinu?
????????

#89:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 04.01.2012. 14:33

Bespotrebno rušenje drveća na Vijencu I.Meštrovića i trošenje 3 milijuna kuna (novca građana Osijeka) za privatne interese Eurodoma.

#90:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 19.01.2012. 21:53

Smanjenje naknade na rođenje djeteta sa 4.000kn na 2.000kn. Jedino su u plusu mnogodječne Romske obitelji, jer malo tko ima više od dvoje djece.

#91:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: anakonda Post Postano: 20.01.2012. 8:02



...nažalost, ovo nije stvar samo osječkog gradonačelnika, Bandić je recimo, to učinio prošle godine...na državnom razini ista priča....

#92:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 21.01.2012. 16:25

Naš gradonačelnik je jedan od većih krivaca što ćemo uću u Europsku uniju.
Da nije bilo njega i ureda u Brusselu ne bi ni ušli u EU. Zapalio je cijelu Hrvatsku sa tim uredom u Brusselu i eto nam sad, asimilirani smo. Twisted Evil

#93:   Autor: simo031 Post Postano: 21.01.2012. 16:33

francika je napisao/la: ›
Naš gradonačelnik je jedan od većih krivaca što ćemo uću u Europsku uniju.
Da nije bilo njega i ureda u Brusselu ne bi ni ušli u EU. Zapalio je cijelu Hrvatsku sa tim uredom u Brusselu i eto nam sad, asimilirani smo. Twisted Evil


Ja sam malo glumpav, pa mi molim te pojasni...
Je li za to zaslužan ili odgovoran?

#94:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 21.01.2012. 20:54

EU je stvar osobnog izbora, pa neka shvati tko kako hoće.
Ja sam rekao da je kriv i točka.

#95:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 24.01.2012. 9:26

Adaptacija paviljona Gradski vrt za 12.000.000 kn ne uključujući 5.000.000 kn za restauratore koji se uopće ne razumiju u statiku, a pitanje je u što se uopće razumiju.

Smjena direktorice Zračne luke Osijek koja je dovela Germanwings i Ryanair u Osijek, umjesto zatvaranja Zračne luke Osijek zbog neisplativosti rada aerodroma.

#96:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: lavic Post Postano: 24.01.2012. 9:40

francika je napisao/la (Pogledaj post): › EU je stvar osobnog izbora, pa neka shvati tko kako hoće.
Ja sam rekao da je kriv i točka.


jak ti je razlog, da nije bilo tog ureda tamo oko 100 miliona eura bespovratnih sredstava za projekte nebi doslo u Osijek i našu županiju! ali tebi je to loš potez... pa ok, ti onda smisli naćin da dođe vamo 200 miliona eura pa cemo tebe dizat i klicati ti! Laughing

#97:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: lavic Post Postano: 24.01.2012. 9:43



da malo bolje citas i da znas o stanju kakvo vlada tamo znala bi da je vec godinama unatoc Germanwings i Ryanair koji su tu dolazili to bilo nedovoljno da se pokriju osnovni troskovi, te da je potrebna promjena da se pokusa izvuc iz dubijoze.

Rolling Eyes

#98:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 24.01.2012. 10:51

lavic je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): › EU je stvar osobnog izbora, pa neka shvati tko kako hoće.
Ja sam rekao da je kriv i točka.


jak ti je razlog, da nije bilo tog ureda tamo oko 100 miliona eura bespovratnih sredstava za projekte nebi doslo u Osijek i našu županiju! ali tebi je to loš potez... pa ok, ti onda smisli naćin da dođe vamo 200 miliona eura pa cemo tebe dizat i klicati ti! Laughing

Ja nisam rekao za što je kriv. Možda sam mislio da je kriv za uspjeh. Wink

lavic je napisao/la (Pogledaj post): ›


da malo bolje citas i da znas o stanju kakvo vlada tamo znala bi da je vec godinama unatoc Germanwings i Ryanair koji su tu dolazili to bilo nedovoljno da se pokriju osnovni troskovi, te da je potrebna promjena da se pokusa izvuc iz dubijoze.

Rolling Eyes

Pa to sam i rekao! Možda je Osijek premal i presiromašan grad da može uzdržavati jedan aerodrom.

#99:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 24.01.2012. 15:50

Evo jedna pohvala za gradonačelnika.

Sigurno nije kupio 9 iPhone-a kao Čehok i sigurno nije potrošio 130.000 kn za kave i sigurno nije potrošio 160.000 kn za dopunsko osiguranje zaposlenika.


#100:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 25.01.2012. 15:16

Ovo je priča Osijeka, ali se nitko ne usudi tako nešto napisati!


#101:   Autor: anakonda Post Postano: 25.01.2012. 15:21

...kako ne - neki dan u jednom od onih topika o EU i nomadima, rekla sam i sama baš rečenicu iz naslova...dapače, i dalje gledam kako bih otišla...ovaj put, opcija Australija se ne čini lošom...a recimo da imam kao neki fini posao trenutno ovdje.....koji je svud u svijetu plaćen troduplo nego tu....
...samo, ako čovjek ode trbuhom za kruhom, javlja se onaj poznati jal, pa budeš izdajica, anti-hrvat, peder, srbin i koješta još....

#102:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 25.01.2012. 20:28

Evo par poslova ako nekog interesira kad već Bubalo nije nije ništa napravio što se tiće razvoja gospodarstva već samo prelijeva proračun u džepove Glavaševih pajdaša. ( čini mi se da su to sve civilni poslovi na prvi pogled ali nisam proučavao )

Radi se o poslovima za NATO.

Ili na njihovim stranicama:

ovdje

ili

ovdje

A evo i jedan intervju kako se prijavljuju kandidati, kako se odabiru i kako se transportiraju odabrani.

ovdje

#103:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 26.01.2012. 21:30

Osijek je grad sa najvećim brojem nezaposlenih u Hrvatskoj, a to čak ne može promijeniti ni činjenica da grad Osijek ima ured u Bruxellesu.

Dosta je prelijevanja proračuna u džepove privatnika jer proračun treba trošiti za javne radove da nezaposleni imaju od čega živjeti i da se time smanji nezaposlenost.

#104:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 06.02.2012. 19:56

Imam jedan prijedlog za gradonačelnika.

Zaposliti 200 ljudi sa biroa na javnim radovima na mjesec dana za čišćenje snijega sa neto plaćom 5.000 kn.
To je oko 1.300.000 kn bruto zajedno sa liječničkim pregledom (50.000 kn).

#105:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 16.02.2012. 16:15

Nakon promašaja sa financiranjem studije za gradske bicikle u iznosu od 180.000 kn koja je trebala biti gotova još prošlo ljeto a trebao ju je izraditi Elektrotehnički Fakultet Osijek, slijedi još jedan promašaj gradonačelnika.
A taj promašaj je davanje 180.000 kn Savjetu mladih grada Osijeka kojem je na čelu Filip Glavaš, sin Branimira Glavaša krivca za ratni zločin koji služi zatvorsku kaznu, koji nema veze s očevim zločinom ali je pitanje zašto građani moraju financirati taj Savjet?

No kako bilo nadam se da će taj Savjet potrošiti svih 180.000 kn, i da neće zatajiti 180.000 kn kao Elektrotehnički Fakultet koji je gradske bicikle trebao napraviti još ljetos, jer je rok za izradu studije bio 3 tjedna.

Link na rasipanje 180.000 kn građanskog novca. Ali nema veze, gradonačelnik će opet podići kredit u banci pa će to građani vratiti na rate, otplačujući kredit godinama.

#106:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 23.02.2012. 11:36

Konačno i jedna pohvala gradonačelniku.
Odlučio je da se više neće moći pljačkati proračun grada kroz sport tako lako.



#107:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 23.02.2012. 19:50

Jel' gradjani Osijeka Siricu jos uvijek placaju placu?

#108:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 24.02.2012. 10:21

Prije više od godinu dana mislim 80.000 kn IGH-u je plaćena izrada projekta za most preko Drave.
Od projekta još nema ni P. Što sad jel taj IGH nas zajebava pa ga trebamo tužiti da vrati 80.000 kn ili je projekt gotov?

Prije pola godine 180.000 kn je plaćeno za izradu studije za gradske bicikle koji su trebali biti na ulici još u 9. mjesecu prošle godine. Studiju je trebao izraditi Elektrotehnički Fakultet Osijek za 3 tjedna.
Gdje je nestala ta lova? Jel ovdje samo netko lud ili su svi građani ludi?

#109:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 27.02.2012. 13:17

S obzirom da sam bio prisutan Gradonačelnikovom 96. sastanku danas u 12 sati, moram Vam iznijeti jednu važnu činjenicu.

Statistički gledano, grad Osijek je naplatio više građanima Osijeka (poduzetnicima) nego što je izdao računa.

To je samo moguće u "Svijetu statistike" i "Svijetu iluzija".

Što bi tek bilo da nam je gradonačelnik David Copperfield!? Možda bi on uspio natjerati Kamenka da čisti cookies-e po Promenadi.

A Zavod za javno zdravstvo opet pokušava čapiti lovu namjenjenu Tuljanu, kao da već nemaju dovoljno visoka primanja, ali nadam se da će se odreći svojih plaća u korist građana jer neće moći istovremeno obavljati svoj posao i prebrojavati komarce i ce-ce muhe po gradu.

#110:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 26.03.2012. 9:58

Dakle, pored toliko nezaposlenih sa diplomom na birou za nezaposlene, Bubalo i Šišljagić smatraju da nema niti jedan sposoban nezaposleni sa diplomom, pa na slobodno radno mjesto direktora Ukopa se zapošljava po stranačkoj ili rodbinskoj pripadnosti ravnatelj Ljekarni Pandžić jer se Lamza osječa nesposoban pa ide na mjesto ravnatelja Ljekarni za što ne moraš biti toliko sposoban kao za radno mjesto direktora Ukopa.
Dakle problem je u tome što Lamza odbija mjesto direktora financija u Ukopu jer za to treba sposoban čovjek, pa ide na radno mjesto ravnatelja Ljekarni gdje ne treba toliko sposoban čovjek, ali što je još gore to je samo privremeno jer mu je HDSSB obečao mjesto pročelnika koji također ne mora biti sposoban, što vidimo iz primjera pročelnika Kamenka. Naravno na mjesto ravnatelja Ljekarni zamjenit će ga netko drugi koji nije baš sposoban jer ne treba neka velika sposobnost kad taj posao može obavljati bivši direktor Ukopa Lamza koji je dao otkaz zbog svoje nesposobnosti da obavlja mjesto generalnog direktora Ukopa, a ponuđeno mjesto financijskog direktora Ukopa je odbio jer za to treba biti sposoban. Čudno je samo kako to da će onda moći obavljati funkciju pročelnika za financije koje mu je nepismeni Glavešina obećao.

Također je pitanje, kako će onda ravnatelj Ljekarni Pandžić biti direktor Ukopa kad za ravnateljsko mjesto Ljekarni ne moraš biti baš previše sposoban, a za mjesto generalnog Ukopa moraš biti sposoban.

Bolje bi bilo da su zaposlili nekog sposobnog nezaposlenog sa diplomom sa biroa da sa svježim fakultetskim znanjem podigne Ukop iz pepela.
Zatim da nekog nedovoljno sposobnog sa diplomom sa zavoda za nezaposlene zasposle kao ravnatelja ljekarni.

Ali opet ostaje problem !?
Ako su htjeli nesposobnog Lamzu zaposliti na mjesto financijskog direktora Ukopa, koji tek nesposobnjaković radi taj posao kad bi ga trebao mijenjati nesposobni Lamza.
I što je taj nesposobnjaković radio na mjestu financijskog direktora Ukopa sve ovo vrijeme i uništavao Ukop umjesto da su već odavno zaposlili nekog sposobnog nezaposlenog s diplomom na njegovo mjesto.

No ipak je najveća šteta od svega što će Lamza biti pročelnik za financije takav nesposoban.

Moram priznati da sam bio u krivu kad sam mislio da živimo u Srednjem vijeku, jer ipak Srednji vijek je "Space shuttle" za Rodovsku zajednicu.

#111:   Autor: PEGY Post Postano: 26.03.2012. 11:00

francika ti stalno o "sposobnom nezaposlenom s diplomom" pa slušaj, ja mislim da takav ne postoji jer da je sposoban nebi bio nezaposlen, a ako je sposoban ekonomista s diplomom nezaposlen- mislim to mi je oksimoron!

#112:   Autor: alauc Post Postano: 27.03.2012. 6:14

Jucer je grupa entuzijasta na ETF pokazala kako treba zaposljavati mlade. Ocekujem da 30.3. a I kasnije I drugi vlasnici osjeckih firmi krenu Tim putem.

#113:   Autor: francika Post Postano: 27.03.2012. 7:18

alauc je napisao/la (Pogledaj post): › Jucer je grupa entuzijasta na ETF pokazala kako treba zaposljavati mlade. Ocekujem da 30.3. a I kasnije I drugi vlasnici osjeckih firmi krenu Tim putem.

Ma jes' to ti Lauc !?

osijek031.com smile

Jebote imaš usta ko žaba, ali to ne znači da će itko od toga imati koristi osim tvog ega. Wink

#114:   Autor: PEGY Post Postano: 27.03.2012. 9:16

francika je napisao/la: ›
alauc je napisao/la (Pogledaj post): › Jucer je grupa entuzijasta na ETF pokazala kako treba zaposljavati mlade. Ocekujem da 30.3. a I kasnije I drugi vlasnici osjeckih firmi krenu Tim putem.

Ma jes' to ti Lauc !?

osijek031.com smile




Što ima veze tko je!? ako će nesebično pomoći mladima i ovoj sredini može biti samo dobar čovjek.

#115:   Autor: francika Post Postano: 27.03.2012. 9:23

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
alauc je napisao/la (Pogledaj post): › Jucer je grupa entuzijasta na ETF pokazala kako treba zaposljavati mlade. Ocekujem da 30.3. a I kasnije I drugi vlasnici osjeckih firmi krenu Tim putem.

Ma jes' to ti Lauc !?

osijek031.com smile




Što ima veze tko je!? ako će nesebično pomoći mladima i ovoj sredini može biti samo dobar čovjek.

Slažem se, ali samo na plodnom tlu trava raste, a od kreketanja ima više štete nego koristi jer se pretvara u demagogiju.
Ako misliš da je to bacanje gnojiva kako bi trava mogla rasti, varaš se.
Unatoč dobrim namjerama Laoc-a u njegovih 50 godina bacanja gnojiva zemlja i dalje nije plodna, a kako će i bit kad je od kamena.
No dobra je pinka za čudnovate kljunaše!

#116:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 12.04.2012. 13:49

Čestitam gosp. Bubalo !

Konačno da je netko uveo reda u poslovanje grada.

Plače mi se kad pomislim koja budala će poslije Vas biti Gradonačelnik.

#117:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 19.04.2012. 20:31

Pohvala za gradski prijevoz i vrtiće, ali ne vidim potrebu zašto govoriti o nečem što se neće dogoditi.
Dobra vijest bi ipak bila da se cijena smanjuje, a ne da se neće povećati.

#118:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 22.04.2012. 22:01

Znate li zašto je HSP izgubio vlast u Osijeku?

Zato što je zadužio građane kreditima i grad ostavio u velikom minusu.

A znate li zašto će HDSSB izgubiti izbore?

Zato što će zadužiti građane u bankama i biti u minusu.

Very Happy

Iz istog razloga će i Kerum izgubiti vlast.


#119:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 03.05.2012. 17:47

Država zeznula Grad Osijek i naplatila svoje dugove od NK Osijeka zahvaljujući tupavom Glavašu i njegovim sljedbenicima.

Nažalost bolje i to nego da lopina Đaponja dođe na vlast jer zna 10 puta bolje krast od Glavonje. Nažalost nemamo alternativu, stara garda je posenilila i postala poslovno nesposoba, srednja garda još zna kako popljačkati ostatak imovine građana, a mlada garda, pa pogledajte samo ovu Borzanicu koja jedba da zna kako se zove a kamoli što drugo.

Bubalo drž' se, ipak si najmanji kreten od svih ostalih i nisi lopina ! Wink

Šteta samo što Glavonja nikada neće jesti govna kao što ih građani jedu i jest će ih još više zbog njegove izopačene percepcije transparentnosti.
Halo psihijatri, jel i Vi lapate za vladavine Glavonje kad ga niste priveli i smjestili u primjerenu ustanovu a što je Vaš posao, kako bi spriječili štetu koju je nanio ovom gradu.
Isto pitanje vrijedi i za USKOK, što Đaponja još uvijek radi na slobodi a ne pravi društvo svom drugaru Tadiću u svojem prirodnom okolišu.

#120:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 10.05.2012. 15:13

Jedan prijedlog za gradonačelnika kako od Osijeka napravit najmoderniji grad.

Imamo sve preduvjete:
- građevinsku mafiju
- pravosudnu mafiju
- akademsku mafiju
- bankarsku mafiju
- medijsku mafiju
- ......................
- ...................


#121:   Autor: simo031 Post Postano: 10.05.2012. 21:18

francika je napisao/la: ›
Jedan prijedlog za gradonačelnika kako od Osijeka napravit najmoderniji grad.

Imamo sve preduvjete:
- građevinsku mafiju
- pravosudnu mafiju
- akademsku mafiju
- bankarsku mafiju
- medijsku mafiju
- ......................
- ...................


 Politička mafija je trebala biti gore na vrhu popisa.
Oni su izravno odgovorni za postojanje i rad svih ostalih gore navedenih kriminalaca.

#122:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 15.05.2012. 11:57


#123:   Autor: multi Post Postano: 16.05.2012. 15:26

ovaj članak je sigurno promašaj,al ne gradonačelnika..fulo si metu..

#124:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 21.05.2012. 14:46

Objavljeno na stranicama Grada Osijeka:

„TULJAN“ KOD GRADONAČELNIKA

U prostorijama Gradske uprave gradonačelnik Krešimir Bubalo sa suradnicima primio je danas Duška Rudeža, predsjednika Udruge „Tuljan“.

Bila je ovo prigoda da se gradonačelniku zahvali na dugogodišnjoj potpori akcijama suzbijanja ambrozije, za koju Grad ove godine izdvaja 90.000,00 kuna, od kojih 20.000,00 kuna za Udrugu „Tuljan“. Pored toga, za istu namjenu Grad je Udruzi donirao i kosilicu, a gradonačelnik obećao uskoro još jednu. Gradonačelnik se do sada odazivao pozivu na svaku milenijsku akciju, koju je foto objektivom zabilježio Šime Strikoman, te istaknuo kako će to i dalje činiti.
Rudež ga je upoznao i s poteškoćama na koje nailazi u realizaciji ovih akcija, kao na primjer s potrebom za dodatnim kosilicama, mjestom za njihovo skladištenje, prijevozom do mjesta akcije ..
Tijekom svih dosadašnjih aktivnosti nastao je i 10-minutni edukativni film o ambroziji, čija je osnovna namjena prikazivanje u osnovnim i srednjim školama s područja Slavonije i Baranje, a njegova projekcija već je započela u nekima od njih.

Jasenka Mađarević



A gdje je ostatak završio?
Da nije možda kod Stjepana Rudana.

#125:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: francika Post Postano: 26.10.2012. 13:58

Pohvaljujem Bubalove stavove u vezi poskupljenja grijanja.


#126:  Re: Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka Autor: Gadafi Post Postano: 26.10.2012. 14:36



Neukus na granici Kopačkog rita

#127:   Autor: francika Post Postano: 16.06.2013. 8:15

Za sada ne vidim da g.Vrkić ima ikakav plan kako da pokrene gospodarstvo grada Osijeka, a to je jedino što treba napraviti.
Ako u 4 godine u Osijeku ne bude 20.000 manje nezaposlenih, nije ništa napravio.
Svi njegovi planovi su samo isprazne riječi, kojima će se kasnije opravdavati da je učinio sve što je u njegovoj moći, a ta moć mu je izuzetno ograničena.

#128:   Autor: Mali pijonir Post Postano: 17.06.2013. 19:43

francika je napisao/la: ›
Ako u 4 godine u Osijeku ne bude 20.000 manje nezaposlenih, nije ništa napravio.


Daj se urazumi, ni dragi Bog ne može u četiri godine u Osijeku stvoriti 20,000 radnih mjesta, a kamoli Vrkić. Jedino da ispred biroa za zapošljavanje organiziraju streljanje nezaposlenih.

Cifra od4- 5 tisuća novih radnih mjesta je puno realnija i mogla bi biti točno onaj jezičak na vagi koji bi nas izvukao iz propasti u nekakav pozitivni napredak.

#129:   Autor: simo031 Post Postano: 17.06.2013. 19:56

     Koliko novih radnih mjesta je otvoreno u RH-a, od kad je na vlasti koalicijska vlada?
Odgovor na to pitanje je pokazatelj koliko možemo očekivati novih radnih mjesta u Osijeku.

#130:   Autor: francika Post Postano: 18.06.2013. 11:34

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›      Koliko novih radnih mjesta je otvoreno u RH-a, od kad je na vlasti koalicijska vlada?
Odgovor na to pitanje je pokazatelj koliko možemo očekivati novih radnih mjesta u Osijeku.

Ako je koalicijska vlada nesposobna, ne znači da i gradonačelnik Osijeka treba biti nesposoban.
Usporedba ti je degutantna.
Neće u Osijeku biti bolje ako se oslanjamo samo na to koliko novaca ćemo uzeti od države. To nema veze sa održivom razvojem.
Samo dobro osmišljeni projekti i ulaganja u infrastrukturu mogu rezultirati gospodarskim razvojem.
Sumnjam da će Vrkić imati hrabrosti za drastične poteze i riskirati mogući poraz pred mirovimu jer mu ne treba to.

#131:   Autor: anakonda Post Postano: 18.06.2013. 11:38

...Vrkić JE u mirovini, vrlo lijepoj od 12.000 Kn, koju je zamrznio...tako da mislim da ga baš briga po tom pitanju....

#132:   Autor: francika Post Postano: 18.06.2013. 11:38

Mali pijonir je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
Ako u 4 godine u Osijeku ne bude 20.000 manje nezaposlenih, nije ništa napravio.


Daj se urazumi, ni dragi Bog ne može u četiri godine u Osijeku stvoriti 20,000 radnih mjesta, a kamoli Vrkić. Jedino da ispred biroa za zapošljavanje organiziraju streljanje nezaposlenih.

Cifra od4- 5 tisuća novih radnih mjesta je puno realnija i mogla bi biti točno onaj jezičak na vagi koji bi nas izvukao iz propasti u nekakav pozitivni napredak.

To bi bio totalni pobačaj. Urazumi se ti.
Bez otvaranja novih 20.000 radnih mjesta, ne možemo ga smatrati sposobnim gradonačelnikom.

#133:   Autor: francika Post Postano: 18.06.2013. 11:39

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...Vrkić JE u mirovini, vrlo lijepoj od 12.000 Kn, koju je zamrznio...tako da mislim da ga baš briga po tom pitanju....

Nadam se da si u pravu. Konačno ima priliku da dokaže da li je sposoban ili nije.

#134:   Autor: simo031 Post Postano: 18.06.2013. 12:02

francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›      Koliko novih radnih mjesta je otvoreno u RH-a, od kad je na vlasti koalicijska vlada?
Odgovor na to pitanje je pokazatelj koliko možemo očekivati novih radnih mjesta u Osijeku.

Ako je koalicijska vlada nesposobna, ne znači da i gradonačelnik Osijeka treba biti nesposoban.
Usporedba ti je degutantna.
Neće u Osijeku biti bolje ako se oslanjamo samo na to koliko novaca ćemo uzeti od države. To nema veze sa održivom razvojem.
Samo dobro osmišljeni projekti i ulaganja u infrastrukturu mogu rezultirati gospodarskim razvojem.
Sumnjam da će Vrkić imati hrabrosti za drastične poteze i riskirati mogući poraz pred mirovimu jer mu ne treba to.

     Samo sam želio reći, da je realna mogućnost da se nesnalaženje koalicije u državi prenese i na lokalnu sredinu, jer g. Vrkić mi izgleda samo kao figura koja stoji ispred koalicije koja ga je podržala.

#135:   Autor: francika Post Postano: 18.06.2013. 12:48

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›      Koliko novih radnih mjesta je otvoreno u RH-a, od kad je na vlasti koalicijska vlada?
Odgovor na to pitanje je pokazatelj koliko možemo očekivati novih radnih mjesta u Osijeku.

Ako je koalicijska vlada nesposobna, ne znači da i gradonačelnik Osijeka treba biti nesposoban.
Usporedba ti je degutantna.
Neće u Osijeku biti bolje ako se oslanjamo samo na to koliko novaca ćemo uzeti od države. To nema veze sa održivom razvojem.
Samo dobro osmišljeni projekti i ulaganja u infrastrukturu mogu rezultirati gospodarskim razvojem.
Sumnjam da će Vrkić imati hrabrosti za drastične poteze i riskirati mogući poraz pred mirovimu jer mu ne treba to.

     Samo sam želio reći, da je realna mogućnost da se nesnalaženje koalicije u državi prenese i na lokalnu sredinu, jer g. Vrkić mi izgleda samo kao figura koja stoji ispred koalicije koja ga je podržala.

Meni djeluje sposobnije od Vlade, zato i očekujem veće rezultate od njega.

#136:   Autor: anakonda Post Postano: 18.06.2013. 13:00

francika je napisao/la: ›
Meni djeluje sposobnije od Vlade, zato i očekujem veće rezultate od njega.


...a po čemu to zaključuješ?

#137:   Autor: francika Post Postano: 18.06.2013. 13:09

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
Meni djeluje sposobnije od Vlade, zato i očekujem veće rezultate od njega.


...a po čemu to zaključuješ?

Iz njegovih stavova, no to ne znači da ne griješim.
Evo jedan zanimljiv potez koji je učinio.


#138:   Autor: anakonda Post Postano: 18.06.2013. 13:16

...osnivanje još jednog odbora u kojem je uhljebio 12 ljudi u administraciji, a ne proizvodnji, npr. po meni nije ni zanimljivo čak....ovakve postupke gledamo od svih političara, tako da...............
....još nešto: smatram da stavovi, bez konkretnog plana rada, nisu mjerilo sposobnosti.....pogotovo kad si gradonačelnik.....

#139:   Autor: francika Post Postano: 18.06.2013. 13:21

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...osnivanje još jednog odbora u kojem je uhljebio 12 ljudi u administraciji, a ne proizvodnji, npr. po meni nije ni zanimljivo čak....ovakve postupke gledamo od svih političara, tako da...............
....još nešto: smatram da stavovi, bez konkretnog plana rada, nisu mjerilo sposobnosti.....pogotovo kad si gradonačelnik.....

I ja sam to rekao maloprije. Vidjet ćemo što će biti, da li će ostati samo na riječima.

#140:   Autor: DonQuijote Post Postano: 18.06.2013. 13:23

anakonda je napisao/la: ›
...osnivanje još jednog odbora u kojem je uhljebio 12 ljudi u administraciji, a ne proizvodnji, npr. po meni nije ni zanimljivo čak....ovakve postupke gledamo od svih političara, tako da...............
....još nešto: smatram da stavovi, bez konkretnog plana rada, nisu mjerilo sposobnosti.....pogotovo kad si gradonačelnik.....

jao, jao... savjetodavni odbor (što će reći: bez neke konkretne odgovornosti) u koji je uvalio 12 ljudi...

#141:   Autor: padobranac Post Postano: 18.06.2013. 13:29

Pa recimo prva dvojica sa spiska su vrlo sposobni ljudi..jedan je doveo Kras u Karolinu, cime je poceo novi investicijski ciklus u proizvodnji vafli, a prvi je ..pa evo proguglajte
http://www.veleri.hr/?q=node/279

#142:   Autor: padobranac Post Postano: 18.06.2013. 13:31

http://www.poduzetnistvo.org/news/kras-u-karolini-na-jesen-otvara-nova-radna-mjesta

#143:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 18.06.2013. 14:16

DonQuijote je napisao/la: ›
jao, jao... savjetodavni odbor (što će reći: bez neke konkretne odgovornosti) u koji je uvalio 12 ljudi...


Dakle, i poslije Hdssb-a imamo Hdssb.

U novinama stoji izjava Ivice Vrkića da je u taj Odbor uključio ljude sa svih političkih lista koje su ga podržale. Uhljebljavanje je dakle krenulo.

Ono što je minimum demokratskih standarda jest da doznamo da li će članovi tog Odbora dobivati bilo kakvu naknadu, i ako hoće, koliko iznosi.

Ako neće dobivati nikakvu naknadu, onda neka osniva što god hoće. No sumnjam u to.

Inače, sama ideja je smiješna, rekao bih glupava, smrdi na Hdssb, ukazuje da gradonačelnik i njegov nepostojeći tim nemaju dovoljno znanja, a sastav tog odbora je tragičan, no kakav je i mogao biti. Tko su ti ljudi? Koja su njihova znanja? Čime su se kvalificirali? Tko ih je predložio? Da li je tu bilo kakvog natječaja, ili barem ponude svima zainteresiranima da se jave? Ne, ovo je klasično političko uhljebljavanje anonimusa, uz koju iznimku, ili potrošenog kadra koji čezne za još jednim angažmanom.

Predsjednik Bosanac? Vrkić poseže za isluženim Hdssb-ovim kadrom, i ako je to smjer kojim ćemo ići, molite Boga (i Hdz) za nove izbore.

Važno je biti kritičan od prvog trenutka. Važno je postaviti visoke standarde vladajućima, jer kako vidimo, Vrkić je dosad sve uspio razočarati. Što bi tek bilo da se od njega ništa ne očekuje. Džaba sam ja ovdje 4 godine pljuvao Hdssb, kad sve ukazuje na to da se ništa neće promijeniti.

#144:   Autor: simo031 Post Postano: 18.06.2013. 14:16

francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›      Koliko novih radnih mjesta je otvoreno u RH-a, od kad je na vlasti koalicijska vlada?
Odgovor na to pitanje je pokazatelj koliko možemo očekivati novih radnih mjesta u Osijeku.

Ako je koalicijska vlada nesposobna, ne znači da i gradonačelnik Osijeka treba biti nesposoban.
Usporedba ti je degutantna.
Neće u Osijeku biti bolje ako se oslanjamo samo na to koliko novaca ćemo uzeti od države. To nema veze sa održivom razvojem.
Samo dobro osmišljeni projekti i ulaganja u infrastrukturu mogu rezultirati gospodarskim razvojem.
Sumnjam da će Vrkić imati hrabrosti za drastične poteze i riskirati mogući poraz pred mirovimu jer mu ne treba to.

     Samo sam želio reći, da je realna mogućnost da se nesnalaženje koalicije u državi prenese i na lokalnu sredinu, jer g. Vrkić mi izgleda samo kao figura koja stoji ispred koalicije koja ga je podržala.

Meni djeluje sposobnije od Vlade, zato i očekujem veće rezultate od njega.

Za sve nas bi bilo bolje da si ti u pravu...

#145:   Autor: francika Post Postano: 18.06.2013. 14:22

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
DonQuijote je napisao/la: ›
jao, jao... savjetodavni odbor (što će reći: bez neke konkretne odgovornosti) u koji je uvalio 12 ljudi...


Dakle, i poslije Hdssb-a imamo Hdssb.

U novinama stoji izjava Ivice Vrkića da je u taj Odbor uključio ljude sa svih političkih lista koje su ga podržale. Uhljebljavanje je dakle krenulo.

Ono što je minimum demokratskih standarda jest da doznamo da li će članovi tog Odbora dobivati bilo kakvu naknadu, i ako hoće, koliko iznosi.

Ako neće dobivati nikakvu naknadu, onda neka osniva što god hoće. No sumnjam u to.

Inače, sama ideja je smiješna, rekao bih glupava, smrdi na Hdssb, ukazuje da gradonačelnik i njegov nepostojeći tim nemaju dovoljno znanja, a sastav tog odbora je tragičan, no kakav je i mogao biti. Tko su ti ljudi? Koja su njihova znanja? Čime su se kvalificirali? Tko ih je predložio? Da li je tu bilo kakvog natječaja, ili barem ponude svima zainteresiranima da se jave? Ne, ovo je klasično političko uhljebljavanje anonimusa, uz koju iznimku, ili potrošenog kadra koji čezne za još jednim angažmanom.

Predsjednik Bosanac? Vrkić poseže za isluženim Hdssb-ovim kadrom, i ako je to smjer kojim ćemo ići, molite Boga (i Hdz) za nove izbore.

Važno je biti kritičan od prvog trenutka. Važno je postaviti visoke standarde vladajućima, jer kako vidimo, Vrkić je dosad sve uspio razočarati. Što bi tek bilo da se od njega ništa ne očekuje. Džaba sam ja ovdje 4 godine pljuvao Hdssb, kad sve ukazuje na to da se ništa neće promijeniti.

Visoke standarde očekivati da, ali pljuvanje ne pridonosi zajedničkom cilju.

#146:   Autor: simo031 Post Postano: 18.06.2013. 14:26

W.M. Felt je napisao/la: ›
Džaba sam ja ovdje 4 godine pljuvao Hdssb, kad sve ukazuje na to da se ništa neće promijeniti.

     Sve ukazuje da će biti po onoj narodnoj: "Isti valov, samo druge svinje", ili soft verzija: "Ista vaza samo drugo cvijeće". Ipak smatram da treba biti pošten, i dati novoj gradskoj vlasti 100 dana mira. To po mom mišljenju to ne znači izostanak ukazivanja na pogreške, samo blaži pristup istom.

#147:   Autor: simo031 Post Postano: 18.06.2013. 14:30

francika je napisao/la (Pogledaj post): ›
Visoke standarde očekivati da, ali pljuvanje ne pridonosi zajedničkom cilju.


 Problem je samo jesu li pravi ciljevi ono što je u predizborno vrijeme rečeno građanima, ili je to bila samo "figa u džepu g. Vrkića i ekipe, a ciljevi su dogovoreni negdje iza zatvorenih vrata.
No, to će kao i svaki put do sada, najbolje pokazati vrijeme.

#148:   Autor: Jošava Post Postano: 11.09.2013. 20:15

Ništa se ne događa, Vrkić kao da je u zemlju propao. Valjda radi za dobro sviju nas, kuje planove kako izvuči koju kunu iz državnog proračuna za svoj grad i čitavu Slavoniju.

#149:   Autor: silence Post Postano: 11.09.2013. 21:52

Jošava je napisao/la: ›
Ništa se ne događa, Vrkić kao da je u zemlju propao. Valjda radi za dobro sviju nas, kuje planove kako izvuči koju kunu iz državnog proračuna za svoj grad i čitavu Slavoniju.


Rješava probleme u Vukovaru, istina.. ne kao "gradonačelnik Osijeka", već u svoje slobodno vrijeme kojeg izgleda ima na pretek Wink

#150:   Autor: simo031 Post Postano: 11.09.2013. 23:12

     Već prošlo 100 dana? Question
A kažu da vrijeme sporo prolazi kada se ništa ne radi...

#151:   Autor: francika Post Postano: 12.09.2013. 16:08

Jošava je napisao/la (Pogledaj post): › Ništa se ne događa, Vrkić kao da je u zemlju propao. Valjda radi za dobro sviju nas, kuje planove kako izvuči koju kunu iz državnog proračuna za svoj grad i čitavu Slavoniju.

Slažem se. Glasnogovornici su preuzeli grad, a ne vizionari.
Osijek031.com » Politika » Promašaji sadašnjeg gradonačelnika Osijeka


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::