Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Ljubav, romantika » Kako prepoznati vezu iz navike ?

#1:  Kako prepoznati vezu iz navike ? Autor: trauma_os Post Postano: 05.10.2010. 18:20

Dakle.. naslov sve kaže, kako razaznati naviku od ljubavi ? Možemo li uopće to sami prepoznati ili netko " neutralan " treba ukazati na to ?

#2:   Autor: exHOP3on Post Postano: 05.10.2010. 18:43

dok god se može iskreno izrazit ljubav bez ikakvog pritiska mislim da još nije prešlo u naviku, no kažu da se s vremenom stvori navika, no ne znači da ljubav mora nestati Wink

#3:   Autor: fear of the dark Post Postano: 05.10.2010. 20:34

Paaaa kad akteri neke duže veze kažu da nisu zadovoljni....i kako bi htjeli nešto drugo...ali opet kažu kako budala i krivih drva pun kufer, pa bolje da oni ostanu tu gdje jesu, jer kakav god im je partner ima i gorih.....a svi poznamo nekog takvog, odnosno s takvom pričom...dakle za mene je svaka riječ u ovom slučaju suvišna...jer ako se čovjek mora to zapitati vjerovatno je to s razlogom...
No naravno samo mi sami znamo što je najbolje za nas pa je na koncu bitno ono što mi mislimo i želimo... Smile

#4:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 05.10.2010. 20:37

trauma_os je napisao/la: › Dakle.. naslov sve kaže, kako razaznati naviku od ljubavi ? Možemo li uopće to sami prepoznati ili netko " neutralan " treba ukazati na to ?
Ne znam jesam li u pravu (ne prozivjeh to), ali kontam da su to one veze gdje osoba vaze izmedju prekida i ostajanja u vezi jer, eto, veza traje vec 10 godina i bilo bi to bacenih 10 godina da se sada prekida.

Mislim, cim pocnes to vagati, znaci da je nesto u banani.

#5:   Autor: PEGY Post Postano: 05.10.2010. 20:41

Biti s nekim iz navike može biti bolje od biti s nekim iz ljubavi, najčešće dobre ljubavne veze i postanu veze iz navike, nažalost ima i loših ljubavnih veza koje postanu navika.
Dali veza iz navike isključuje ljubav? Ne, zašto bi?!

#6:  Re: Kako prepoznati vezu iz navike ? Autor: maniche Post Postano: 05.10.2010. 21:40

U svakoj vezi postoji navika i od toga ne treba bježati..navika ne isključuje ljubav, niti obratno...
Neke stvari postaju rutina i to je ok...

A kada govorimo o vezi iz navike?
tada:
http://www.youtube.com/watch?v=ScfZJBPP9UY
Wink


@mungos
u pravu si Wink jedino razlog ne mora biti dužina veze, može biti svašta

#7:   Autor: Mladjo Post Postano: 05.10.2010. 23:31

sve što dugo i konstantno traje mora u neku ruku postat navika. ako ne postane navika nakon dosta vremena znači da tu nije bilo nikakve ozbiljne veze od samog početka. zasigurno otvorene veze neće postati navika, ali tko od nas uopće želi otvorenu vezu? ja prvi ne bi mijenjao ovo što imam ni za sto novih zaljubljivanja, adrenalinskih rushova, leptirića u trbuhu i ostalih prolaznih zadovoljstava. tako da se slažem s mungosom; sve dok nemam apsolutno nikakve dileme da li bi mi bilo bolje s njom ili bez nje, nijedan negativni epitet veze me ne brine.

#8:   Autor: trauma_os Post Postano: 06.10.2010. 0:05

@maniche Gibo .. pravi izbor za ovaj topic Smile

A sad OT, a što ako si postavimo pitanje " Što ako ?? " Sve je super, sve 5 ali može li bolje ? I onda upravo iz tog pitanja proizlazi glavno pitanje, jeli sve to navika ili ono pravo ??

#9:   Autor: Sir William Post Postano: 06.10.2010. 0:24

fear of the dark je napisao/la: › ...jer ako se čovjek mora to zapitati vjerovatno je to s razlogom...
,
Leteci mungos je napisao/la: › Mislim, cim pocnes to vagati, znaci da je nesto u banani.


i ja sam nešto slicno napisao, al su mi postovi nestali bez objašnjenja.. no dobro..

stvar je u tome da neki ljudi još valjda ne razlikuju ljubav od nekog da tako kažem sviđanja (eng love vs like), i oda uđu u vezu negdje gdje je trebala biti samo neka avantura.. i to može trajati neko vrijeme, ali s vremenom nestane, i ostane navika u smislu da postane monotono..

s druge strane postoje veze koje postanu rutina, ali u smislu da pronađeš neko stanje stvari koje ti odgovara i gdje si siguran i tako reći na svom terenu, i ako se ono podudara za oba partnera, to je to Smile.. na kraju krajeva cijeli život je sastavljen od n rutina koje smo mi odabrali i koje nas definiraju..

#10:  Re: Kako prepoznati vezu iz navike ? Autor: evil monkey Post Postano: 06.10.2010. 8:45

ljubav u uspjesnoj vezi i jest najljepsa navika - naviknes se da ti je dobro, da si sretan/sretna, da se s osobom koju volis mozes smijati (i posvadjati kad treba, naravno), naviknes se na emotivnu stabilnost. sto je tu lose?

ima na ovom svijetu i avanturista kojima zivot nije vrijedan zivljenja ako nisu stalno na adrenalinskom rollercoasteru - njima je pojam stabilne veze (a.k.a. "navike") smrt jer nema hormonalnog kicka i emotivnih ekstrema. sve ovisi o tome kojoj kategoriji ljudi pripadas.

#11:   Autor: PEGY Post Postano: 06.10.2010. 9:49

@trauma, ako se o tebi radi mislim da ti je dosada u vezi problem. Da si kojim slučajem suvremena Britanka, sada bi lijepo tvoj partner spakovao kofere i otišao godinu dana lunjati po svijetu "da se pronađe" npr. u Afriku spašavati slonove, a ti bi isto tako "sebe pronalazila" u nekoj škotskoj eko vukojebini praveći glinene lončiće ili što već... no, ti si Slavonka "pa se pronalaziš" u ovom sivilu razmišljajući o što-ako.
Ako ti je veza stvarno za crknit od dosade, traži time-out na određeno vrijeme, idi u Afriku,Škotsku...

#12:  Re: Kako prepoznati vezu iz navike ? Autor: avantgarde Post Postano: 06.10.2010. 10:21

maniche je napisao/la (Pogledaj post): › U svakoj vezi postoji navika i od toga ne treba bježati..navika ne isključuje ljubav, niti obratno...
Neke stvari postaju rutina i to je ok...

Upravo to Exclamation

#13:   Autor: trauma_os Post Postano: 06.10.2010. 11:46

Mislim da je Pegy pogodila srž problema, sad razmišljam o odlasku u UK Smile Hvala pegy Smile

#14:  Re: Kako prepoznati vezu iz navike ? Autor: maniche Post Postano: 06.10.2010. 13:38

Krivo si postavila temu..navika i dosada nije isto:)
Ako ti je dosadno, odlaskom u UK nećeš ništa riješiti.
Kad se vratiš, neko vrijeme će biti super i onda opet po starom..ako je postalo dosadno prvi put, opet će.

bjež' i ne okreći se Wink

#15:   Autor: -nella- Post Postano: 06.10.2010. 13:57

@trauma ako si već postavljaš to pitanje je li ti veza "ono pravo" ili samo navika, to već znači da nešto ne štima. Iako navika ne isključuje ljubav, kao što je netko već napisao. A dosada je opet nešto drugo... Ako ti je dosadno s partnerom/icom znači da si možda ne odgovarate koliko ste očekivali.

#16:   Autor: snaša Post Postano: 06.10.2010. 16:14

Znam da ne trebam mjeriti svijet po sebi ali...20 g. smo u braku i ja još uvijek jedva čekam da se moj muž vrati s posla i da budemo zajedno..i on isto osjeća tako.
Ako daljni život možes zamisliti bez te osobe, bjež' kako maniche kaže, ne vrijedi.

#17:   Autor: telal_os Post Postano: 06.10.2010. 19:42

istina je da se ljudi sa vremenom misle da se ohlade jedno od drugo pa ljudi smo i da mislimo da trebamo promjenu ili možda ne ali kako kažu 100 ljudi 100 mišljenja.
ee sada
dali se radi o tebiili tvom prijatelju, ako se radi o tebi najbolje je razgovarati sa drugom stranom. ali nikako otici i ispuhati se na neki period pa se vratiti toj istoj ljubavi jer ce se naci vece prepreke nego što su bile.
a da ti nekome sto sugeriraš nebi ti preporučio jer uvjek može se reći da si ti kriva radi njihove veze što su prekinuli.

meni je super u mojoj vezi iako smo zajedno više godina. još uvjek ima i ljubavi, kolotčine, dosade . ali ima i akcije, smjeha. i svega čega zanimljivog
Još uvjek je volim i nebi mjenjano niti ze jednu lijepu barbiku sa tv .jer moja djevojka je ljepša od njih svih. <3



PS
možda za angelinu i breda ali mislim da bi se i ona složila sa tim Very Happy

#18:   Autor: trauma_os Post Postano: 06.10.2010. 20:26

@tetala_os , blago tvojoj djevojci Smile

#19:   Autor: fear of the dark Post Postano: 06.10.2010. 21:35

Ma normalno je da svaka veza upadne u rutinu, naviku...uostalom život se sastoji od hrpe navika...no kad je riječ o vezi iz navike za mene je to sinonim za ljude koji ostaju u vezi samo zato da ne bi bili sami....a ima ih puno..jer puno je teže biti sam....a neki ljudi čak i ulaze u vezu samo da bi imali nekoga....u razloge ne ulazim..svakom njegovo...no i to je u redu ako nekom to odgovara...ali ljubavi tu nema to je samo prolazak kroz život linijom manjeg otpora...
No dok je ljubavi sve se može....

#20:  Re: Kako prepoznati vezu iz navike ? Autor: 1step2far Post Postano: 07.10.2010. 11:46

Ne mogu znati hoće li moja veza tj. sad već i brak upasti u kolotečinu, ali dokle god čovjek ima srca i volje da svaki dan zavodi i voli svoju drugu polovicu svaka dosada i kolotečina može biti uspješno prijeđena. Kao i svi problemi.
Osijek031.com » Ljubav, romantika » Kako prepoznati vezu iz navike ?


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::