Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Čavrljanje » Kako biramo prijatelje?

#1: Question Kako biramo prijatelje? Autor: idila Post Postano: 18.01.2006. 0:58

Da li prijatelje biramo po nekim pravilima,sličnostima,jednakim interesima,hobijima,itd. ili se prijateljstvo jednostavno spontano dogodi? Da li za prijatelja smatramo samo one osobe koje znamo od pamtivijeka ili za prijatelje možemo smatrati i osobe koje upoznajemo dalje kroz život (na faxu,na poslu)?Može li neka osoba postati pravi (najbolji,osoba od povjerenja) prijatelj,a da nije s nama prošao i podijelio neke nezaboravne i lude trenutke koje smo npr.prošli s prijateljem iz djetinjstva u najboljim godinama (kako kome,ali npr.12-25 Rolling Eyes god)?

#2:   Autor: Gost Post Postano: 18.01.2006. 8:25

Prijateljstvo ne postoji.

#3:   Autor: puki Post Postano: 18.01.2006. 8:32

hm..vrlo pesimistican pogled, ne mislis li?
prijateljstvo postoji.

hm...prijatelje biram po zajednickim interesima. ne iz koristi, neg, ak neko ima iste interese kao i ja, dobro se slazemo.
u biti, tko god mi je dovoljno blizak da me moze, i uspije, psihoanalizirati, kandidira se za ulogu prijatelja. (zasad cetvero, al mlad sam...Smile

#4:   Autor: fatcat Post Postano: 18.01.2006. 9:38

Gost je napisao/la: ›
Prijateljstvo ne postoji.

kad ti je takav stav nije ni cudo...

#5:   Autor: D Post Postano: 18.01.2006. 10:07

definitivno je divno imati prijatelja iz djetinjstva koji je s tobom svašta prošao, ali normalno je i da u tom kratkom djeliću vremena nisu stigao dobro upoznati sve bitne ljude koji će oplemeniti tvoj život. imam uzak krug od troje-četvero vrlo bliskih prijatelja i sva ta prijateljstva traju barem 7 godina (a neka od njih i puuno duže). Tijekom školovanja i sam također upoznala divne ljude koji mi jako puno znače, pridružili su se tu i prijatelji moga dečka. Svi su oni različiti jedni od drugih i od mene same. S nekim mi je super otići na kavu i brbljati, s drugima se uvijek super zabavim, neki me savršeno razumiju na duhovnoj razini, s nekima se kulturno uzdižem. I svi su mi oni potrebni da se osjećam živom i ispunjenom. No man is an island Smile (iako mi ponekad pada na pamet i ona - pakao to su drugi; ali to je već neka druga tema )

#6:   Autor: Catharine Post Postano: 18.01.2006. 10:20

Prijateljstvo je nešto predivno. Pravi su prijatelji oni koji su nama spremni pomoći u nevolji, ali i kojima smo mi spremni pomoći isto tako. Netko se teže sprijatelji s nekim, netko lakše. Ovisi koliko je tko komunikativna osoba. Osobno, mislim da nije bitno koliko ste vremena proveli zajedno i koliko se dugo znate, bitno je koliko se dobro slažete... Ostalo je sve na vremenu

#7:   Autor: Alana Bates Post Postano: 18.01.2006. 14:56

Vjerujem da se ljudi istih ili sličnih stavova i svjetonazora nekako privlače u svemiru (pa i na Zemlji...). Moja frendica je otišla na studij u Zagreb, i u roku od pola godine je stekla prijateljstva ljudi koji razmišljaju isto kao ona i super se razumiju.

S druge pak strane, ne vjerujem da sva prijateljstva traju čitav život: ljudi se mijenjaju, i odjednom interesi više nisu isti, i lagano se počinju udaljavati (ljudi, naime...) Ne vjerujem da je osnovna škola (ili vrtić!) pravo mjesto za stjecanje doživotnih prijateljstava: u trenutku u kojem se još nismo isprofilirali i ne znamo kakvi smo, teško da možemo znati i kakve ljude tražimo za prijatelje...

To je dobra tema. Ima se tu puno za reći. A muško- ženska prijateljstva tek?

#8:   Autor: jooooooj Post Postano: 18.01.2006. 18:28

Alana Bates je napisao/la (Pogledaj post): › A muško- ženska prijateljstva tek?


Takvo što je prava rijetkost, mislim na ona prava prijateljstva. Znam da svi imamo prijatelje suprotnog spola i znam da će mnogi reči da imaju takve prijatelje i da su pravi itd...ali mislim da prema takvim prijateljima obično osječamo i neku više ili manje fizičku privlačnost...

#9:   Autor: Jeff Murdock Post Postano: 18.01.2006. 18:40

jooooooj je napisao/la (Pogledaj post): ›
Alana Bates je napisao/la (Pogledaj post): › A muško- ženska prijateljstva tek?


Takvo što je prava rijetkost, mislim na ona prava prijateljstva. Znam da svi imamo prijatelje suprotnog spola i znam da će mnogi reči da imaju takve prijatelje i da su pravi itd...ali mislim da prema takvim prijateljima obično osječamo i neku više ili manje fizičku privlačnost...

Slažem se u potupunosti, pravo prijateljstvo između osoba suprtnog spola bez imalo fizičke privlačnosti (makar i jednostrane) moguće je samo ako je jedna od osoba gay. Ali molim vas da ne skrenemo sada na tu temo.

Uglavnom slažem se i s onim da prijatelje stječemo tijekom cijelog života, iako mi se čini da ona starija prijateljstva uvijek ostaju i najdublja.

#10:   Autor: jooooooj Post Postano: 18.01.2006. 18:54

Jezgru svojih prijatelja, pravih prijatelja, stvorio sam u srednjoj školi i to je ostalo i danas. Sad na faksu stvorio sam još nekoliko prijatelja ali naravno ne kao ove, i sumnjam da ću stvoriti još prijateljstava. Evo zašto: kad si mlađi uopće nije problem stvoriti prijateljstvo jer još nisi u potpunosti formirana osoba sa nekim čvrstim stavovima i lakše ti je prihvačati tuđe stavove i razmišljanja ili nečije navike. Kasnije je to več malo teže i jednostavno ti se više ne da prilagođavati nekome novome. Jel netko možda gledao Seinfelda na tu temu...legenda.

#11:   Autor: CatCloe Post Postano: 19.01.2006. 9:39

ja baš mislim da su prijateljstva iz vremena škole teško održiva, jer nismo formirani. ja sam najdraže ljude upoznala na faksu, jer smo se privuki sličnim pogledima na svijet i sličnom vibrom kojom zračimo.

#12:   Autor: jooooooj Post Postano: 19.01.2006. 18:43

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › ja baš mislim da su prijateljstva iz vremena škole teško održiva, jer nismo formirani. ja sam najdraže ljude upoznala na faksu, jer smo se privuki sličnim pogledima na svijet i sličnom vibrom kojom zračimo.


Mogu se složiti s tobom ali i tu treba imati sreče- velika večina mojih prijatelja s faksa nije odavde i bilo bi pravo čudo da nakon svega, kada završimo faks ostanemo ovakvi prijatelji, stvarno se nadam, ali sumnjam Sad

#13:   Autor: Sanja Post Postano: 20.01.2006. 15:25

Prijatelji? Postoji zajednički interes i vibra. Čim to nestane, nema ni prijateljstva. Ženska prijateljstva traju kraće što su iskrenija. Muška traju puno duže, jer ih ne zanima dubina odnosa.

#14:   Autor: Alana Bates Post Postano: 20.01.2006. 17:28

I ja se čudim tom nedostatku ženskog zajedništva, zapravo- poznatiji su slučajevi razvrgnutih ženskih prijateljstava zbog tipa nego muških zbog cure...

#15:   Autor: CatCloe Post Postano: 20.01.2006. 18:06

istina. jadno Sad

#16:   Autor: Malamaca Post Postano: 21.01.2006. 16:20

Prijateljstvo je nesto jako komplicirano....ali opet nuzno.....
Kao prvo i osnovno, u musko/zenska ne vjerujem jer ce se privlacnost pojavit kad tad makar s jedne strane i onda je sve gotovo....
prijateljstva opcenito mislim da se stjecu najkasnije u srednjoj...iako sam ja na faksu nasla jednu dost dobru frendicu....al mislim da je to rijetkost jer uvijek ces nekak biti blizi s nekim s kim si odrastao, nego ak ga upoznas sa 20 godina....

nego, bas smo frendica i ja raspravljale o necem: kak to da prijatelje imas cijeli zivot (ok, nekad se svadate i sve to, al ipak se ne razdvahate) i sta god da se dogodi vi cete si bit dobri, a veze tak ne funkcioniraju? tj, zast je puno lakse nac prijateljicu s kojom ces zivjet nego decka??

#17:   Autor: Alana Bates Post Postano: 21.01.2006. 17:07

Rješenje je jednostavno: zato što dečka/ curu ljudi nemaju naviku gledati i kao prijatelja/ prijateljicu. Ako je osoba i jedno i drugo (odnosno, ako ti je ta osoba sve), nesuglasice se lakše prebrode (još uvijek idealistica).

#18:   Autor: jooooooj Post Postano: 22.01.2006. 18:04

Malamaca je napisao/la (Pogledaj post): › nego, bas smo frendica i ja raspravljale o necem: kak to da prijatelje imas cijeli zivot (ok, nekad se svadate i sve to, al ipak se ne razdvahate) i sta god da se dogodi vi cete si bit dobri, a veze tak ne funkcioniraju? tj, zast je puno lakse nac prijateljicu s kojom ces zivjet nego decka??


Možda zato što si u mnogo čemu intimniji s curom/dečkom nego s prijateljem pa u takvom odnosu dolazi do veće povrijeđenosti, uvrijeđenosti i sl. A da ne govorim da u prijateljstvu nema prijevare...

#19:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 22.01.2006. 19:16

idila je napisao/la: › Da li prijatelje biramo po nekim pravilima,sličnostima,jednakim interesima,hobijima,itd. ili se prijateljstvo jednostavno spontano dogodi?


Mislim da se prijatelji biraju iz istog drustvenog mikrokozmosa. I dok se svi nalazite u istom mikrokozmosu, do tada i prijateljstvo funkcionira na razini intenzivnosti da se to moze nazvati prijateljstvom.

Cim vise niste u istom mikrokozmosu - tada vise nije moguce imati intenzivno prijateljstvo i to je to. Ende, konec... Prijatelji postaju poznanici.

E, sad, po cemu ljudi biraju prijatelje... hmmm... uz obaveznu pripadnost istom mikrokozmosu, prijateljem ti postaje ona osoba koja nudi isto onoliko koliko i ocekuje od tebe. And vice versa.

#20:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 22.01.2006. 19:19

Malamaca je napisao/la: › nego, bas smo frendica i ja raspravljale o necem: kak to da prijatelje imas cijeli zivot (ok, nekad se svadate i sve to, al ipak se ne razdvahate) i sta god da se dogodi vi cete si bit dobri, a veze tak ne funkcioniraju? tj, zast je puno lakse nac prijateljicu s kojom ces zivjet nego decka??


Ovo je jako dobro pitanje...

A donekle se veze uz moj prijasnji odgovor... stvar je u kolicini ulozenog i intentizitetu emocija/odnosa.

Veci gubitak stvara i vecu frustraciju...

#21:   Autor: Sanja Post Postano: 22.01.2006. 19:33

Iako sam cijelog života skeptično odbacivala sve muške prijatelje radi potencijalne veze koja bi mogla uslijediti, ne vjerujući da će išta biti poklekla sam jednom - i fakat imam iskustvo koje mi je promijenilo život i koje više nikad neće promijeniti mišljenje da muško-žensko prijateljstvo NE postoji.

Što se tiče žena...nesigurnost je glavni faktor ugrožavanja naših prijateljstava. A nesigurnost je u svakoj drugoj...Obično te nesigurne imaju dojam da je ona druga bolja, pametnija, zgodnija, bogatija...whatever...pa onda se tih i takvih boje, strahuju od konkurencije... lakše je takve izbjegavati, nego im se pridružiti.

Ma bedasto...

#22:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 22.01.2006. 19:55

Sto se tice m-z prijateljstava, mislim da ona postoje... ali jedino u slucaju ukoliko su se vec par puta pukli, sportski... i skontali da si karakterno ne odgovaraju za vezu, jer neke mane ces prihvatiti kod prijatelja, ali ne i kod partnera...

A to je ujedno i odgovor onima koji pricaju o tome da su si ljudi u vezi prijatelji... naravno da su prijatelji, nisu monteri centralnog grijanja ;-)

Ali, drugaciji je to tip prijateljstva... s prijateljem si uvijek 1+1=2 osobe, a u vezi si 1+1=3 osobe...

#23:   Autor: Catharine Post Postano: 22.01.2006. 23:52

Ja se ne slažem s tim da ne postoje prava m-ž prijateljstva. Dokaz o tome je prijateljstvo mene i mog najlegosa. Nikad se ništa nije dogodilo između nas dvoje, a prijatelji smo već sad skoro 7 godina... A viđamo se dosta često i pričamo o svemu. Tak da... Kod mene barem to ne vrijedi

#24:   Autor: puki Post Postano: 23.01.2006. 9:21

potpisujem!!!!(osim ako one nisu bile zainteresirane za mene...al mislim da stvarno nisu!)

#25:   Autor: Sanja Post Postano: 23.01.2006. 12:04

Heh...opet se sad tu provlači interesna sfera prijateljstva...tko što očekuje od prijateljevanja.
Jebiga, Mungos očekuje tuču (koju vjerojatno izaziva svojim ponašanjem) , Chatrine neka pričanja i prepričavanja...
Jebiga ja očekujem sve u paketu po principu ja tebi ti meni. Pomalo isključivo, pomalo privilegirano, ali s puno poštovanja i naklonosti...
Možete li vi vaše prijateljice/prijatelje zvati u sred noći i moliti za uslugu, za priču, čitati poeziju koju ste netom napisali, zvati ih za rješavanje sranja, za pospremanje stana, kupovinu cipela i namještaja, kuhanje, pečenje....jednako kao i za izlazak u kino, opijanje na tulumu?

Samo interes vas drži skupa, samo interes ljudi moji...a granica do emocija je žilet daleko.

#26:   Autor: jooooooj Post Postano: 23.01.2006. 20:39

Catharine je napisao/la (Pogledaj post): › Ja se ne slažem s tim da ne postoje prava m-ž prijateljstva. Dokaz o tome je prijateljstvo mene i mog najlegosa. Nikad se ništa nije dogodilo između nas dvoje, a prijatelji smo već sad skoro 7 godina... A viđamo se dosta često i pričamo o svemu. Tak da... Kod mene barem to ne vrijedi


Ne mora se nikada ni dogoditi, ali jesi li ti 100% sigurna da ti njega bar malo fizički ne privlačiš, ili možda on tebe. Ma ne postoji takvo m-ž prijateljstvo gdje nema bar jednostrane fizičke privlačnosti.

#27:   Autor: ozana Post Postano: 23.01.2006. 21:14

Moj najbolji prijatelj je muškarac. I to već nekih 10 godina. Znamo jedno o drugom sve. Razgovaramo otvoreno o ama baš svemu. Nema kemije, nema feromona, nema privlačnosti. To je čovjek koji me vozio u bolnicu, koji me izvukao iz kuće kad sam bila očajna (nije bila nesretna ljubav u pitanju, da ne bude krivih pretpostavki), koji bi došao po mene usred noći pitaj boga kamo ako mi treba. Moj je odnos prema njemu isti. I funkcionira. Pomogli smo jedno drugom puno, ne gledajući hoće li nam onaj drugi to moći vratiti istom mjerom. Mislim da je to prijateljstvo.
Kada se zaljubljujemo puno toga sa strane ima "svoje prste" u tom, pa često znamo gledati kroz ružičaste naočale i previdjeti negativne osobine.
Kada biramo prijatelja, biramo čovjeka - spol nije bitan.

#28:   Autor: Gemi Post Postano: 23.01.2006. 22:20

Ova prica mi odnekud poznata....znas kako je zavrsila?
Lik je nakon sveg vremena u kojem je predstavljao cvrst i prijateljski oslonac curi koja ga je gledala samo kao frenda, pitao - sta mislis, kad nam zapravo sasvim ok ide, jel bi mogli tako do kraja zivota??

Ona je rekla sudbonosno - DA.

#29:   Autor: ozana Post Postano: 23.01.2006. 23:00

A-a, ne bi išlo. Divan je, krasan je, prekrasan, volim ga, ali ipak ne bi išlo.
Posjeduje neke karakteristike koje ne bih tolerirala muškarcu mog života RazzRazz

#30:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 24.01.2006. 0:22

Catharine je napisao/la: › Nikad se ništa nije dogodilo između nas dvoje, a prijatelji smo već sad skoro 7 godina... A viđamo se dosta često i pričamo o svemu. Tak da... Kod mene barem to ne vrijedi


Nije bitno je li se nesto dogodilo ili nije, vec postoji li u glavi nekoga od vas ta zelja...mozda ti ni ne kontas kojim i s koliko ociju (i glava ;-)) te on promatra... Smile

#31:   Autor: jooooooj Post Postano: 24.01.2006. 10:42

ozana je napisao/la (Pogledaj post): › Moj najbolji prijatelj je muškarac. I to već nekih 10 godina. Znamo jedno o drugom sve. Razgovaramo otvoreno o ama baš svemu. Nema kemije, nema feromona, nema privlačnosti. To je čovjek koji me vozio u bolnicu, koji me izvukao iz kuće kad sam bila očajna (nije bila nesretna ljubav u pitanju, da ne bude krivih pretpostavki), koji bi došao po mene usred noći pitaj boga kamo ako mi treba. Moj je odnos prema njemu isti. I funkcionira. Pomogli smo jedno drugom puno, ne gledajući hoće li nam onaj drugi to moći vratiti istom mjerom. Mislim da je to prijateljstvo.
Kada se zaljubljujemo puno toga sa strane ima "svoje prste" u tom, pa često znamo gledati kroz ružičaste naočale i previdjeti negativne osobine.
Kada biramo prijatelja, biramo čovjeka - spol nije bitan.


Dobro, on je divan, krasan, prekrasan ali ne privlači te...baš mi nije sasvim jasno ali dobro, recimo da smo sigurni da te fizički ne privlači ali kako ti možeš biti sigurna da ti njega ne privlačiš. Ma možete vi biti najnajprijatelji ali mora, mora biti fizičke privlačnosti, barem s jedne strane.
Koliko sam vidio muški dio se slaže s tom tezom (osim pukia, poštujem svačije mišljenje).

#32:   Autor: puki Post Postano: 24.01.2006. 11:15

a cuj, slazem se i ne slazem. kazem moja iskustva. al opet, ne zelim previse razmisljat o tome jer cu postati paranoican, pa necu imati zenske prijateljice.

#33:   Autor: Jeff Murdock Post Postano: 24.01.2006. 11:29

jooooooj je napisao/la (Pogledaj post): › Ma možete vi biti najnajprijatelji ali mora, mora biti fizičke privlačnosti, barem s jedne strane.
Koliko sam vidio muški dio se slaže s tom tezom (osim pukia, poštujem svačije mišljenje).


Ja sam 99,1% siguran to da mora postojati fizička privlačnost barem s jedne strane. Ili je postojala u početku odnosa.
Ako smo konstatirali da se prijateljstva, pogotovo što smo stariji, sklapaju na temelju nekakvih zajedničkih interesa, koji to zajednički interes mogu imati mušarac i žena da postanu bliski prijatelji?
Neka se javi jedan muškarac ovdje koji bi iz bilo kojeg razloga (ne mislim sad na žicanje upaljača i takve stvari) prišao djevojci koja mu nije fizički privlačna. Pretpostavljam da je tako i kod ljepšeg spola?
U biti sam sastavio u glavi dug i opširno-obrazlagajući tekst, ali sam na poslu pa nemam vremena toliko pisati. Nadam se da ste sthvatili. Cool

#34:   Autor: ozana Post Postano: 24.01.2006. 21:18

E, jebešga, dečki, pa sad ispada da su svi muškarci - muške šovinističke svinje! koje bi samo pukle nekog, pa i samog sebe kad bi im to bilo moguće - samo da je rupa u pitanju. (Puki, sorry, samo ću se tebi ispričti) Daj, odrastite.
Nije mi svojstveno gledati tako jer ne promatram muškarce u tom kontekstu. I ne generaliziram. Nikad se nisam slagala s mišljenjima nekih mojih prijateljica o muškom rodu. A sad, čitajući vaše komentare ispada da je taj babinjak bio u pravu.

Kad promatram odnos žena-žena, muškarac-muškarac, žena-muškarac, prvenstveno promatram odnos dvoje ljudi, a tek tada odnos dva spola.

Ako je neka osoba dobra, poštena, iskrena - znači li to da ju ne smijem uzeti za prijatelja jer se ne privlačimo seksualno?

#35:   Autor: ozana Post Postano: 24.01.2006. 21:22

jooooooj je napisao/la: ›
ali kako ti možeš biti sigurna da ti njega ne privlačiš. Ma možete vi biti najnajprijatelji ali mora, mora biti fizičke privlačnosti, barem s jedne strane.


Ma daj mi reci, molim te, tko bi izdržao deset ili više (znam da ima i duljih m-ž prijateljstava od ovog mog) godina a da drugoj osobi to ne pokaže na bilo koji način.
Mogu biti kratkovidna, ali slijepa nisam.

#36:   Autor: jooooooj Post Postano: 24.01.2006. 22:44

ozana je napisao/la (Pogledaj post): ›
jooooooj je napisao/la: ›
ali kako ti možeš biti sigurna da ti njega ne privlačiš. Ma možete vi biti najnajprijatelji ali mora, mora biti fizičke privlačnosti, barem s jedne strane.


Ma daj mi reci, molim te, tko bi izdržao deset ili više (znam da ima i duljih m-ž prijateljstava od ovog mog) godina a da drugoj osobi to ne pokaže na bilo koji način.
Mogu biti kratkovidna, ali slijepa nisam.


Evo, iako dosta riskiram, reči ću ti da ja mogu. Bio sam nevjerojatno zaljubljen u nju, privukla me od prvog trenutka kad sam je vidio i znamo se 14-15 godina i nikad joj to nisam rekao i neču. Razlog je taj što više ne osječam to prema njoj, sigurno ne tolikim intenzitetom jer je bilo u međuvremenu djevojaka koje sam (i više) volio i shvatio sam da nakon toliko godina ne želim izgubiti takvu prijateljicu ili riskirati to. U mene se uvijek mogla pouzdati, obratiti, razgovarati...bilo što. Ali eto fizički me privukla, i ne samo fizički, i da nije bilo te privlačnosti možda i ne bi bilo takvog prijateljstva.
E sad jesam li ja šovinistička svinja, ne znam, volim misliti da nisam. Smile

#37:   Autor: Catharine Post Postano: 24.01.2006. 23:03

Leteci mungos je napisao/la: ›
Catharine je napisao/la: › Nikad se ništa nije dogodilo između nas dvoje, a prijatelji smo već sad skoro 7 godina... A viđamo se dosta često i pričamo o svemu. Tak da... Kod mene barem to ne vrijedi


Nije bitno je li se nesto dogodilo ili nije, vec postoji li u glavi nekoga od vas ta zelja...mozda ti ni ne kontas kojim i s koliko ociju (i glava ;-)) te on promatra... Smile
Joj, mungose, vama dečkima se uvijek motaju dvije glave u svim mogućim smjerovima i ništa me više ne bi iznenadilo. Ali, mi se jednostavno predugo i predobro znamo da bi postojalo nešto više. Ne vjerujem da postoji nešto više i s njegove strane jer ja to osjetim kad sam nekome privlačna. Imam osjećaj kao da me netko "skida" očima i sva se naježim, pa čak i s leđa... Ne znam, nikad ne reci nikad, ali ja ću ipak reći a-a

#38:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 24.01.2006. 23:30

ozana je napisao/la: › Ako je neka osoba dobra, poštena, iskrena - znači li to da ju ne smijem uzeti za prijatelja jer se ne privlačimo seksualno?


Svojim dugackim tekstom se zapravo boris protiv spoznaje da bi i tebe tvoj lega opalio... mozes biti 100% sigurna da bi... vjerojatno to nije jedini razlog zasto se druzi s tobom... ali... ali...

Procitaj si svakako Ladder theory - teorija ljestvica... vrlo poucno stivo, pisano na zabavan nacin... mnoge zene i mnogi muskarci su potvrdili da ima smisla to sto pise u toj teoriji...

http://en.wikipedia.org/wiki/Ladder_theory

#39:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 24.01.2006. 23:35

Catharine je napisao/la: › Ali, mi se jednostavno predugo i predobro znamo da bi postojalo nešto više. Ne vjerujem da postoji nešto više i s njegove strane jer ja to osjetim kad sam nekome privlačna. Imam osjećaj kao da me netko "skida" očima i sva se naježim, pa čak i s leđa... Ne znam, nikad ne reci nikad, ali ja ću ipak reći a-a


I kod tebe i kod Ozane se moze prepoznati racionaliziranje i otpor i najmanjoj mogucnosti da bi vas ti likovi prasnuli... sto je i normalno, zasigurno bi vas razocarala spoznaja da ste im vise od prijateljice, da ste im i seksualni objekti...

Umjesto da budete sretne zbog te cinjenice... ah, chick logic! ;-)

Vrlo vjerojatno su oni XY posto s vama jer ste im dobra prijateljica, ali crv sumnje uvijek razdire... donje rublje Smile

#40:   Autor: Jeff Murdock Post Postano: 25.01.2006. 6:06

jooooooj je napisao/la (Pogledaj post): › Evo, iako dosta riskiram, reči ću ti da ja mogu. Bio sam nevjerojatno zaljubljen u nju, privukla me od prvog trenutka kad sam je vidio i znamo se 14-15 godina i nikad joj to nisam rekao i neču. Razlog je taj što više ne osječam to prema njoj, sigurno ne tolikim intenzitetom jer je bilo u međuvremenu djevojaka koje sam (i više) volio i shvatio sam da nakon toliko godina ne želim izgubiti takvu prijateljicu ili riskirati to. U mene se uvijek mogla pouzdati, obratiti, razgovarati...bilo što. Ali eto fizički me privukla, i ne samo fizički, i da nije bilo te privlačnosti možda i ne bi bilo takvog prijateljstva.
E sad jesam li ja šovinistička svinja, ne znam, volim misliti da nisam. Smile

Evo savršenog primjera za ono što sam ja htio reći. Osobno imam par sličnih slučajeva. U nekima ta privlačnost izblijedi, u nekima traje i dalje, no kao i u tvom slučaju, ne želim riskirati prijatljstvo, prije svega jer smatram da eventualna veza ne bi imala budućnosti. Netko je spomenuo prije da više tražimo u osobi za vezu, nego za prijateljstvo...

#41:   Autor: ozana Post Postano: 25.01.2006. 17:44

Leteci mungos je napisao/la: ›
zasigurno bi vas razocarala spoznaja da ste im vise od prijateljice, da ste im i seksualni objekti...


Spoznaja da sam nekom objekt, pa bio to i seksualni, uvijek bi me razočarala, od kog god dolazila.

#42:   Autor: ozana Post Postano: 25.01.2006. 17:48

Jeff Murdock je napisao/la: ›
Netko je spomenuo prije da više tražimo u osobi za vezu, nego za prijateljstvo...



Pa naravno, postoje neki razlozi iz kojih ne dolazi do kemije - koliko puta smo se sreli s činjenicom da o nekom mislimo sve dobro, ali u sebi kažemo - e, ne bih ja živjela s njim - je li razlog što prljavo rublje ne baca u košaru već ostavlja pod krevetom ili što ženi brani da kupi 10 čarapa mjesečno ili bilo što drugo..

#43:   Autor: Gemi Post Postano: 25.01.2006. 18:05

ozana je napisao/la: ›
Leteci mungos je napisao/la: ›
zasigurno bi vas razocarala spoznaja da ste im vise od prijateljice, da ste im i seksualni objekti...


Spoznaja da sam nekom objekt, pa bio to i seksualni, uvijek bi me razočarala, od kog god dolazila.


Sexualni subjekt je puno prihvatljivija sintagma...iako se sve svodi na isto, htjela ne htjela...

#44:   Autor: Gemi Post Postano: 25.01.2006. 18:08

Jeff Murdock je napisao/la: ›
... no kao i u tvom slučaju, ne želim riskirati prijatljstvo, prije svega jer smatram da eventualna veza ne bi imala budućnosti.


Uvijek sam bila sklona uvjerovati se kao i ti da neke stvari nemaju budućnost, a redovno se pokazivalo da sam u krivu...

#45:   Autor: ozana Post Postano: 25.01.2006. 18:15

Gemi je napisao/la: ›
ozana je napisao/la: ›
Leteci mungos je napisao/la: ›
zasigurno bi vas razocarala spoznaja da ste im vise od prijateljice, da ste im i seksualni objekti...


Spoznaja da sam nekom objekt, pa bio to i seksualni, uvijek bi me razočarala, od kog god dolazila.


Sexualni subjekt je puno prihvatljivija sintagma...iako se sve svodi na isto, htjela ne htjela...



Wink Da, bolje nego objekt za pražnjenje Wink ili pražnjenje negativnih naboja Wink objekt za boksanje Wink itd.. itd...
Ipak, u seksu više volim biti subjekt ili predikat WinkWink

#46:   Autor: Jeff Murdock Post Postano: 25.01.2006. 23:40

Gemi je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jeff Murdock je napisao/la: ›
... no kao i u tvom slučaju, ne želim riskirati prijatljstvo, prije svega jer smatram da eventualna veza ne bi imala budućnosti.


Uvijek sam bila sklona uvjerovati se kao i ti da neke stvari nemaju budućnost, a redovno se pokazivalo da sam u krivu...

Bloody hell!
Zbog vas sam počeo razmišljati o njima ŠBBKBB Embarassed
Sreća pa su obje lani emigrirale iz Osijeka (jedna kod brata u Dalmaciju, druga kod sestre u metropolu) i viđam ih često kao Španjolci snijeg.
Ili možda nije sreća?
Eto vidiš, bloody hell! Rolling Eyes

#47:   Autor: Gemi Post Postano: 26.01.2006. 8:43

Nisi ni došao u iskušenje da vidiš što je - prijateljstvo ili ne...čemu onda taj primjer?

#48:   Autor: CatCloe Post Postano: 27.01.2006. 20:17

ne kužim vas muške... mislim, znam da vas većina uopće nema kriterije i da bi uboli u svaku rupu (sindrom dvaput je dvaput Very Happy). ali upoznala sam i neke frajere koji ih imaju (nadam se da me neće sad netko počet uvjeravat kako mi se učinilo i kako ni oni "sigurno" u stvari nemaju kriterije).

dakle, pođimo od pretpostavke da si frajer koji ih ima (kriterije Smile ). to bi onda značilo da ti nisu fizički privlačne baš SVE tvoje frendice. a to onda znači i da (ukoliko ni ti ne pališ neku od tih koja ne pali tebe) - frendovi ste, a kemije nema! zar je takva situacija nemoguća?

#49:   Autor: ozana Post Postano: 27.01.2006. 20:53

Da, Cat, iz ovog proizlazi kako dečki s curama nastoje oformiti prijateljske odnose samo zbog tog da bi ih kad tad odvukli pod plahte Wink

#50:   Autor: jooooooj Post Postano: 27.01.2006. 23:29

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › ne kužim vas muške... mislim, znam da vas većina uopće nema kriterije i da bi uboli u svaku rupu (sindrom dvaput je dvaput Very Happy). ali upoznala sam i neke frajere koji ih imaju (nadam se da me neće sad netko počet uvjeravat kako mi se učinilo i kako ni oni "sigurno" u stvari nemaju kriterije).

dakle, pođimo od pretpostavke da si frajer koji ih ima (kriterije Smile ). to bi onda značilo da ti nisu fizički privlačne baš SVE tvoje frendice. a to onda znači i da (ukoliko ni ti ne pališ neku od tih koja ne pali tebe) - frendovi ste, a kemije nema! zar je takva situacija nemoguća?


Ma moguće je, nitko nije rekao da je nemoguće, ali je često kao, Jeff ako dopustiš, kao kad Portugalci vide snijeg (mislim da imaju dvije ralice u cijeloj državi Wink )

ozana je napisao/la: › Da, Cat, iz ovog proizlazi kako dečki s curama nastoje oformiti prijateljske odnose samo zbog tog da bi ih kad tad odvukli pod plahte Wink


Možda kada bi se upustili u neku duboku analizu bi i došli do toga, ali ipak mislim da nije tako.

#51:   Autor: ozana Post Postano: 27.01.2006. 23:48

jooooooj je napisao/la: ›
ozana je napisao/la: › Da, Cat, iz ovog proizlazi kako dečki s curama nastoje oformiti prijateljske odnose samo zbog tog da bi ih kad tad odvukli pod plahte Wink


Možda kada bi se upustili u neku duboku analizu bi i došli do toga, ali ipak mislim da nije tako.


Samo malo ironično, dragi, samo malo ironično Wink Znam da nije tako.

#52:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 28.01.2006. 3:12

CatCloe je napisao/la: › ne kužim vas muške...


To ti je zato sto nisi procitala onu Ladder theory... procitaj si to... odvoji 20 minuta i sve ce ti biti jasno... Smile

ozana je napisao/la: › Da, Cat, iz ovog proizlazi kako dečki s curama nastoje oformiti prijateljske odnose samo zbog tog da bi ih kad tad odvukli pod plahte Wink


Hehe, upravo ova tvoja intonacija pokazuje koliko bi bila razocarana kada bi skontala da te tvoj legos mjerka i da bi te mogao opaliti, samo kad bi se ukazala prilika. Smile

On bi te kresnuo, i naravno da ne gleda na tebe i ne druzi se s tobom samo zato da se to jedan dan zaista i ostvari. Ali...

#53:   Autor: Jeff Murdock Post Postano: 28.01.2006. 8:07

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › ne kužim vas muške... mislim, znam da vas većina uopće nema kriterije i da bi uboli u svaku rupu (sindrom dvaput je dvaput Very Happy). ali upoznala sam i neke frajere koji ih imaju (nadam se da me neće sad netko počet uvjeravat kako mi se učinilo i kako ni oni "sigurno" u stvari nemaju kriterije).

dakle, pođimo od pretpostavke da si frajer koji ih ima (kriterije Smile ). to bi onda značilo da ti nisu fizički privlačne baš SVE tvoje frendice. a to onda znači i da (ukoliko ni ti ne pališ neku od tih koja ne pali tebe) - frendovi ste, a kemije nema! zar je takva situacija nemoguća?


ozana je napisao/la (Pogledaj post): › Da, Cat, iz ovog proizlazi kako dečki s curama nastoje oformiti prijateljske odnose samo zbog tog da bi ih kad tad odvukli pod plahte Wink

Evo odgovora objema:
Naravno da mi nisu privlačne sve djevojke s kojima se družim. Nisu ni sve s kojima sam blizak.
No ono što sam ja još od prvog posta ovdje htio reći je da kada muškarac upozna neke djevojke (novi posao, faks...) više će se potruditi da bolje upozna one privlačnije iako ih nema namjeru baš sve (odmah) odvesti pod plahtu.

I još jedna mina postoji u muško-ženskim odnosima.
Recimo da se neko vrijeme družim sa djevojkom koju gledam isključivo kao frendicu.
UVIJEK postoji opasnost da ću na nju jednog dana početi gledati drugim očima. Ne kažem da će se uvijek to dogoditi. Čak možda i u većini slučajeva neće, ali UVIJEK postoji opasnost. Čak štoviše, ako mi nije bila privlačna na prvu, možda kroz to druženje spoznam neke kvalitete koje me privuku...
M-Ž
Zakoni priprode. Rolling Eyes

jooooooj je napisao/la (Pogledaj post): › Ma moguće je, nitko nije rekao da je nemoguće, ali je često kao, Jeff ako dopustiš, kao kad Portugalci vide snijeg (mislim da imaju dvije ralice u cijeloj državi Wink )

Dopuštam Wink
Amen!

#54:   Autor: Catharine Post Postano: 28.01.2006. 14:28

I kod tebe i kod Ozane se moze prepoznati racionaliziranje i otpor i najmanjoj mogucnosti da bi vas ti likovi prasnuli... sto je i normalno, zasigurno bi vas razocarala spoznaja da ste im vise od prijateljice, da ste im i seksualni objekti...

Umjesto da budete sretne zbog te cinjenice... ah, chick logic! ;-)

Vrlo vjerojatno su oni XY posto s vama jer ste im dobra prijateljica, ali crv sumnje uvijek razdire... donje rublje Smile


Ovo samo govori o tome da ti upravo govoriš iz svog iskustva i ne prihvaćaš da postoje drukčiji tipovi muških stvorenja... Ja prihvaćam ljude sa svim razlikama i tu nismo univerzalni!

#55:   Autor: Malamaca Post Postano: 28.01.2006. 15:46

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
CatCloe je napisao/la: › ne kužim vas muške...


To ti je zato sto nisi procitala onu Ladder theory... procitaj si to... odvoji 20 minuta i sve ce ti biti jasno... Smile
osijek031.com smile


ozana je napisao/la: › Da, Cat, iz ovog proizlazi kako dečki s curama nastoje oformiti prijateljske odnose samo zbog tog da bi ih kad tad odvukli pod plahte Wink


pa to i je istina...htjele vi to priznati ili ne.....to je jednostavno ljudska priroda...ajde, pa kao da vama nikad nije palo na pamet zaskocit svog frenda Wink

al eto, mozda sam ja posebna/cudna/luda/whatever, al meni je fora znati da te i frend gleda kao privlacnu zensku, a ne kao neku olinjalu babu...
but, that's only my opinion Smile

#56:   Autor: ozana Post Postano: 28.01.2006. 18:51

Mislim da smo malo zastranili. Ne radi se o tom da su mi moji muški prijatelji bespolna bića, naprotiv. Ali, zašto svi vi koji ste kategorično protiv m-ž prijateljstva odbijate pomisao da se muškarac i žena mogu družiti, biti dobri, biti najbolji prijatelji a da nema nikakovih seksualnih aspiracija bilo s kojie strane. Jednostavno nema kemije, nema feromona. I ne znači to da ga (ili on mene) ne smatram zgodnim, lijepim itd. Ali mi jedno drugom nismo privlačni.
Loše bih prošla u životu kada bih dobre osobine tražila samo u muškarcima koji su mi seksualno privlačni.
Sjetila sam se upravo rečenice koju sam pročitala u nekoj knjizi. Opisujući muškarca, autorica (nemam pojma koja je to knjga, vjerojatno neki šund koji sam čitala na plaži) je napisala "LIJEP POPUT LUCIFERA". I privlačan, bilo je u kontekstu tog pasusa. Ali negativna osoba, neki razbojnik, mafijaš što li već (mogao bi biti i saborski zastupnik Wink ).
Želim reći, seksualno mi može biti privlačan i muškarac bez karaktera, negativnih osobina itd. Možda bih se mogla zbog te privlačnosti i puknit onako, na brzinu s njim, tko zna kad bismo došli u priliku. Ali neću ga željeti za prijatelja samo jer me fizički privlači.
Za prijateljstvo mi ne treba baš ta privlačnost, za prijateljstvo tražim neke druge osobine.

#57:   Autor: Catharine Post Postano: 28.01.2006. 19:04

Volim npr. i sasvim mi je prirodno čuti kad mi najfrend primijeti da imam novu zurku i da mi super stoji, ili da mi minići super stoje i da ih trebam češće nositi i sve mi je to nekako prirodno. Ali ovdje se ne radi o tome... Naravno, neka prijateljstva prerastaju u nešto više, ali najprijateljstvo kakvo imam sa svojim najlegosem, više je kao neko bratsko-sestrinsko štićenje, razmjena iskustava i ostalo. A ja mogu napisati što god želim i cijeli naš odnos, no vi određeni pojedinci ćete i dalje tumačiti da su to sve pokušaji da me odvuče u krevet, zar ne? I tako možemo unedogled. Nemam što dokazivati i rekla sam svoje, neobvezno i bezuvjetno m-ž prijateljstvo postoji, ja vjerujem da ih ima još. Htjeli se vi s tim pomiriti ili ne. I da, da moj najlegos i želi nešto sa mnom, sigurno bi mi to i rekao. Ne bi morao biti izravan jer mi se već toliiiiko znamo....

#58:   Autor: CatCloe Post Postano: 28.01.2006. 19:08

Malamaca je napisao/la: ›
pa to i je istina...htjele vi to priznati ili ne.....to je jednostavno ljudska priroda...ajde, pa kao da vama nikad nije palo na pamet zaskocit svog frenda Wink

al eto, mozda sam ja posebna/cudna/luda/whatever, al meni je fora znati da te i frend gleda kao privlacnu zensku, a ne kao neku olinjalu babu...
but, that's only my opinion Smile

da mi je palo na pamet zaskočit nekog svog frenda, zaskočila bi ga! Very Happy i nitko nije rekao da je bilo šta u fizičkoj privlačnosti loše i da nije prirodno. ja samo tvrdim da su muško-ženska prijateljstva BEZ fizičke privlačnosti moguća i da postoje. i čak traju godinama.

#59:   Autor: jooooooj Post Postano: 28.01.2006. 21:39

Volio bih upoznati jedan takav par- dok ne vidim ne vjerujem. Pre idealno je da bi zaista i postojalo.

#60:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 29.01.2006. 3:17

Catharine je napisao/la: › Ovo samo govori o tome da ti upravo govoriš iz svog iskustva i ne prihvaćaš da postoje drukčiji tipovi muških stvorenja... Ja prihvaćam ljude sa svim razlikama i tu nismo univerzalni!

Ma, prihvacam ja sve mogucnosti... Istina je da covjek sve u zivotu gleda kroz svoje oci i iz svoje perspektive... ali, zato nam sluzi empatija Smile

Vjerujem da je meni lakse gledati ocima drugog muskarca, nego ocima druge zene. Isto vrijedi i za tebe. Smile

@Ozana, nitko ne odbija tu mogucnost, hebote, vjerujem da vecina nas muskih tako i zivi. Mozda sada nema kemije izmedju tebe i tvog lega, mozda kemija i nije potrebna. Ali, kad bi se poslozio pravi trenutak, splet okolnosti, budi sigurna da bi mu pocurile sline, zaiskrilo u ocima.

ozana je napisao/la: › Za prijateljstvo mi ne treba baš ta privlačnost, za prijateljstvo tražim neke druge osobine.


Ah, koje idealiziranje... Naravno da je s tobom lega zbog tih osobina i vrijednosti. Ne znam samo zasto to mijesas s pohotom. Smile

Catharine je napisao/la: › A ja mogu napisati što god želim i cijeli naš odnos, no vi određeni pojedinci ćete i dalje tumačiti da su to sve pokušaji da me odvuče u krevet, zar ne?


Ne. Njemu vjerojatno nije cilj odvuci te u krevet. Za sada. Ali mozes biti sigurna da te sigurno preko nekoliko puta zamisljao golu. ;-) Vjerojatno i ti njega, samo te sram priznati, jer idealiziras vas odnos preko svake mjere. Jel' tako?!

Citat: › I tako možemo unedogled. Nemam što dokazivati i rekla sam svoje, neobvezno i bezuvjetno m-ž prijateljstvo postoji, ja vjerujem da ih ima još.


I ja vjerujem da postoje... evo par primjera...
- Cure od lega su mi aseksualne. I za vrijeme i nakon veze s njima.
- M i z pravim prijateljima mogu biti nakon sto su se prijateljski pomazili (svjesno i znajuci da im veza nikada ne bi uspjela) i nakon toga je svatko sebi nasao partnera za vezu.

#61:   Autor: CatCloe Post Postano: 29.01.2006. 10:53

Leteci mungos je napisao/la: ›
I ja vjerujem da postoje... evo par primjera...
- Cure od lega su mi aseksualne. I za vrijeme i nakon veze s njima.
- M i z pravim prijateljima mogu biti nakon sto su se prijateljski pomazili (svjesno i znajuci da im veza nikada ne bi uspjela) i nakon toga je svatko sebi nasao partnera za vezu.

to mi je isto fascinantno. većina frajera ni u ludilu ne bi zabrijala s curom od frenda, taman da ga ona moli. dok se, recimo, to isto ne može reći za cure. one bi puno lakše zabile frendici "nož u leđa" zbog frajera. zbog takvih stvari se divim muškim prijateljstvima.

#62:   Autor: ozana Post Postano: 29.01.2006. 11:13

CatCloe je napisao/la: ›

to mi je isto fascinantno. većina frajera ni u ludilu ne bi zabrijala s curom od frenda, taman da ga ona moli. dok se, recimo, to isto ne može reći za cure. one bi puno lakše zabile frendici "nož u leđa" zbog frajera. zbog takvih stvari se divim muškim prijateljstvima.
[/quote]

Netko je na jedonom od foruma napisao

- Žene su lovci, a muškarci lovina.

Ako tako postavimo stvari, možda su i zbog tog muška prijateljstva čvršća.

S druge strane, ne znam - nisam imala takovih problema, nikad mi se nije svidio muškarac kog moja frendica simpatizira ili voli. Možda bih mogla reći - Hvala Bogu.

#63:   Autor: Gemi Post Postano: 29.01.2006. 11:34

To pravilo i nije pravilo. Ponekad i lovac postane lovina...

#64:   Autor: Gemi Post Postano: 29.01.2006. 11:38

Leteci mungos je napisao/la: ›
- M i z pravim prijateljima mogu biti nakon sto su se prijateljski pomazili (svjesno i znajuci da im veza nikada ne bi uspjela) i nakon toga je svatko sebi nasao partnera za vezu.


Šokirana sam. Upravo povraćam od ovog stava kad se sjetim koliko prijateljica imaš. To govori svašta i o njima i o tebi.
Ogavno.

#65:   Autor: ozana Post Postano: 29.01.2006. 14:20

Leteci mungos je napisao/la: ›
@Ozana, nitko ne odbija tu mogucnost, hebote, vjerujem da vecina nas muskih tako i zivi. Mozda sada nema kemije izmedju tebe i tvog lega, mozda kemija i nije potrebna. Ali, kad bi se poslozio pravi trenutak, splet okolnosti, budi sigurna da bi mu pocurile sline, zaiskrilo u ocima.


Jebogati, pa ako se u više od 10 godina nije izrodilo no f od feromona, ako smo spavali u istom krevetu, ako smo jedno drugom prepričavali sve moguće, pa i seksualne dogodovštine, što bi se trebalo dogoditi - ili je bolje pitati od čega bih trebala podozrijevati, jer po tvom ispada da još uvijek mogu od njega očekivati atak na moje seksualno biće!

#66:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 29.01.2006. 20:39

CatCloe je napisao/la: › one bi puno lakše zabile frendici "nož u leđa" zbog frajera. zbog takvih stvari se divim muškim prijateljstvima.


Iako ima i muskih govnara i pedercina. Ali, njih kad jednom skontas - otfikaris i miran si. U tom slucaju je izgubljena riba samo collateral damage, a pravi ishod je prociscenje zivota od nazovi prijatelja.

Mislim da sam vec jednom napisao da se ribe medjusobno ne podnose. Zavist, nesigurnost i sl. kumuju takvom odnosu. A preotimanje frajera je onda odlican nacin za podizanje sjebanog ega.

ozana je napisao/la: › Jebogati, pa ako se u više od 10 godina nije izrodilo no f od feromona, ako smo spavali u istom krevetu, ako smo jedno drugom prepričavali sve moguće, pa i seksualne dogodovštine, što bi se trebalo dogoditi - ili je bolje pitati od čega bih trebala podozrijevati, jer po tvom ispada da još uvijek mogu od njega očekivati atak na moje seksualno biće!


Ne znam kakav odnos imate, mozda te frajer zaista ne bi nikada opalio. A mozda je strasljivko koji uptavo zbog ovakvog tvog stava nema muda ni pokusati poloziti te u vodoravni polozaj. Smile

Pocni mu slati signale da bi to htjela (nenametljivo, da ne pobjegne i ne ukenja se u gace od straha i naglog odnosa prema njemu), pa bush videla hoce te maznuti ili nece... Smile

#67:   Autor: Gost Post Postano: 29.01.2006. 20:59

Leteci mungos je napisao/la: ›
ozana je napisao/la: › Jebogati, pa ako se u više od 10 godina nije izrodilo no f od feromona, ako smo spavali u istom krevetu, ako smo jedno drugom prepričavali sve moguće, pa i seksualne dogodovštine, što bi se trebalo dogoditi - ili je bolje pitati od čega bih trebala podozrijevati, jer po tvom ispada da još uvijek mogu od njega očekivati atak na moje seksualno biće!


Ne znam kakav odnos imate, mozda te frajer zaista ne bi nikada opalio. A mozda je strasljivko koji uptavo zbog ovakvog tvog stava nema muda ni pokusati poloziti te u vodoravni polozaj. Smile

Pocni mu slati signale da bi to htjela (nenametljivo, da ne pobjegne i ne ukenja se u gace od straha i naglog odnosa prema njemu), pa bush videla hoce te maznuti ili nece... Smile


Hajde mi samo daj jedan dobar razlog iz kog bih mu trebala početi slati te signale. Osim da bih za tvoje stavove dokazala (ne)točnost. Pa ja uopće ne želim da me on opali! Zar je to toliko nenormalno?

#68:   Autor: ozana Post Postano: 29.01.2006. 21:01

E, ispala sam s neta, nemam pojma što se dogodilo. No, evidentno je da je gornji post moj Smile

#69:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 29.01.2006. 21:05

Gost je napisao/la: › Hajde mi samo daj jedan dobar razlog iz kog bih mu trebala početi slati te signale. Osim da bih za tvoje stavove dokazala (ne)točnost. Pa ja uopće ne želim da me on opali! Zar je to toliko nenormalno?


Don't shoot the messanger...

Sve je to normalno, ali ja ti samo zelim reci da nije istina da te on ne bi opalio u nekim drugim okolnostima. Ne raspravlja se o njemu, nego o idealiziranju necega sto je mozda samo balon od sapunice... Smile

#70:   Autor: ozana Post Postano: 29.01.2006. 21:13

Leteci mungos je napisao/la: ›
[Don't shoot the messanger...


No dobro, konstatirala sam da imam PMS i da me ne treba izazivati - razum mi nije najjača strana ovih dana RazzRazz

#71:   Autor: jooooooj Post Postano: 29.01.2006. 23:30

Ne razumijem zašto je to tako teško prihvatiti. Jel možete shvatiti, ili bolje- prihvatiti da muškarci razmišljaju na jedan način a žene na drugi način, i da funkcionira, relativno govoreči naravno.

#72:   Autor: Malamaca Post Postano: 29.01.2006. 23:35

jooooooj je napisao/la (Pogledaj post): › Ne razumijem zašto je to tako teško prihvatiti. Jel možete shvatiti, ili bolje- prihvatiti da muškarci razmišljaju na jedan način a žene na drugi način

mozemo mi i shvatiti i prihvatiti, al to sto ne razmisljamo na isti nacin ne znaci da se oko necega ne mozemo i sloziti Wink

#73:  Re: Kako biramo prijatelje? Autor: jooooooj Post Postano: 29.01.2006. 23:44

Oooo pa kako da ne. Možemo se mi složiti oko dosta toga. Wink

#74:  Re: Kako biramo prijatelje? Autor: Malamaca Post Postano: 08.02.2006. 15:25

jooooooj je napisao/la (Pogledaj post): › Oooo pa kako da ne. Možemo se mi složiti oko dosta toga. Wink

a jel?
a oko cega to konkretno? Wink

#75:   Autor: Vila Post Postano: 08.02.2006. 22:07

draga kasnis s pitanjem 10 dana! jadan decko se sigurno vise ni ne sjeca sto je mislio!

#76:   Autor: Malamaca Post Postano: 08.02.2006. 22:09

Vila je napisao/la (Pogledaj post): › draga kasnis s pitanjem 10 dana! jadan decko se sigurno vise ni ne sjeca sto je mislio!

da i?

#77:   Autor: Vila Post Postano: 08.02.2006. 23:48

pa mislim da ti ne ce odgovorit! eto to!

#78:   Autor: Malamaca Post Postano: 08.02.2006. 23:53

Vila je napisao/la (Pogledaj post): › pa mislim da ti ne ce odgovorit! eto to!

da i?
Laughing

#79:   Autor: jooooooj Post Postano: 09.02.2006. 11:15

evo odgovorio sam i ne , ne siječam se što sam mislio...eto obje ste u pravu- sretne???
...već neko vrijeme želim komentirati vaše avatare- jako, jako lijepo.

#80:  Re: Kako biramo prijatelje? Autor: Vila Post Postano: 09.02.2006. 12:52

hvala! osijek031.com smile

#81:   Autor: deer_hunter Post Postano: 09.02.2006. 15:05

Teško je naći prijatelja. Confused
A još teže ga je vratiti kad ga jednom izgubiš zbog vlastite guposti... Crying or Very sad

#82:   Autor: Vila Post Postano: 09.02.2006. 15:54

tesko je kad ti za nekog mislis da ti je prijatelj, i tako se ponasas prema njemu, a on tebe dozivljava kao osobu u prolazu . . .

#83:   Autor: jooooooj Post Postano: 09.02.2006. 23:16

Vila je napisao/la (Pogledaj post): › tesko je kad ti za nekog mislis da ti je prijatelj, i tako se ponasas prema njemu, a on tebe dozivljava kao osobu u prolazu . . .

onda takvu osobu ne bi trebala smatrati prijateljem, zar ne?

#84:   Autor: Vila Post Postano: 10.02.2006. 1:07

da, al svejedno nije bas fin osjecaj kad to shvatis!

#85:   Autor: Malamaca Post Postano: 10.02.2006. 20:24

jooooooj je napisao/la (Pogledaj post): ›
Vila je napisao/la (Pogledaj post): › tesko je kad ti za nekog mislis da ti je prijatelj, i tako se ponasas prema njemu, a on tebe dozivljava kao osobu u prolazu . . .

onda takvu osobu ne bi trebala smatrati prijateljem, zar ne?

da, al upravo u tome i je poanta, sto ne mozes odma skuzit ko ti je prijatelj, a ko je zapravo dubre...

#86:   Autor: Vila Post Postano: 10.02.2006. 22:05

a mozda i skuzis al ti je tesko priznati ili se nadas da si u krivu, ili nemas nikog drugog da popunis prazninu u zivotu . . . sve u svemu, jebana!

#87:   Autor: Vila Post Postano: 10.02.2006. 22:08

jooooooj je napisao/la: ›
...već neko vrijeme želim komentirati vaše avatare- jako, jako lijepo.


sto je malamaco! ovo ne zelis komentirat?

#88:   Autor: Malamaca Post Postano: 10.02.2006. 22:26

Vila je napisao/la (Pogledaj post): ›
jooooooj je napisao/la: ›
...već neko vrijeme želim komentirati vaše avatare- jako, jako lijepo.


sto je malamaco! ovo ne zelis komentirat?

a slucajno preskocih Embarassed
fala joj puno ti fala Very Happy

#89:  Re: Kako biramo prijatelje? Autor: Vila Post Postano: 11.02.2006. 12:02

i naravno svaka slicnost sa stvarnim osobama je slucajna! Evil or Very Mad

#90:  Re: Kako biramo prijatelje? Autor: Malamaca Post Postano: 11.02.2006. 16:24

Vila je napisao/la (Pogledaj post): › i naravno svaka slicnost sa stvarnim osobama je slucajna! Evil or Very Mad

wtf????

#91:   Autor: Vila Post Postano: 11.02.2006. 18:39

znas ti sto ja mislim!

#92:   Autor: Malamaca Post Postano: 11.02.2006. 20:42

Vila je napisao/la (Pogledaj post): › znas ti sto ja mislim!

ma ak mislis na "prijatelje" onda znam, al ja sam mislila da komentiras ovo s nasim avatarima Embarassed

#93:   Autor: jooooooj Post Postano: 12.02.2006. 22:36

Vila je napisao/la (Pogledaj post): › a mozda i skuzis al ti je tesko priznati ili se nadas da si u krivu, ili nemas nikog drugog da popunis prazninu u zivotu . . . sve u svemu, jebana!

e sad, jel mi tu pričamo o nekom prijateljstvu ili "prijateljstvu"?

#94: Question Re: Kako biramo prijatelje? Autor: --- Post Postano: 12.02.2006. 22:50

idila je napisao/la (Pogledaj post): › Da li prijatelje biramo po nekim pravilima,sličnostima,jednakim interesima,hobijima,itd. ili se prijateljstvo jednostavno spontano dogodi? Da li za prijatelja smatramo samo one osobe koje znamo od pamtivijeka ili za prijatelje možemo smatrati i osobe koje upoznajemo dalje kroz život (na faxu,na poslu)?Može li neka osoba postati pravi (najbolji,osoba od povjerenja) prijatelj,a da nije s nama prošao i podijelio neke nezaboravne i lude trenutke koje smo npr.prošli s prijateljem iz djetinjstva u najboljim godinama (kako kome,ali npr.12-25 Rolling Eyes god)?

prijatelje se ne bira. prijateljstvo je odnos koji postaje takav...

#95:   Autor: Vila Post Postano: 13.02.2006. 23:00

Malamaca je napisao/la: ›
Vila je napisao/la (Pogledaj post): › znas ti sto ja mislim!

ma ak mislis na "prijatelje" onda znam, al ja sam mislila da komentiras ovo s nasim avatarima Embarassed


wtf??????????

kakvi "prijatelji"? jebiga, malo slabo kuzim ovih dana, al da mislila sam na TVOJ avatar! hehe

#96:   Autor: Vila Post Postano: 13.02.2006. 23:05

gazda777 je napisao/la: ›
prijatelje se ne bira. prijateljstvo je odnos koji postaje takav...


da ali ipak kad upoznas nekog postoje neki razlozi zbog cega se zelis ili ne opet vidjet s njim! i onda vase druzenje kasnije moze dovesti do prijateljstva!
dakle ipak biras s kim se druzis !!!

#97:   Autor: --- Post Postano: 13.02.2006. 23:12

Vila je napisao/la (Pogledaj post): ›
gazda777 je napisao/la: ›
prijatelje se ne bira. prijateljstvo je odnos koji postaje takav...


da ali ipak kad upoznas nekog postoje neki razlozi zbog cega se zelis ili ne opet vidjet s njim! i onda vase druzenje kasnije moze dovesti do prijateljstva!
dakle ipak biras s kim se druzis !!!

naslov teme je "kako biramo prijatelje".
druženje nitko nije spominjao, a najmanje ja... Wink

#98:   Autor: Malamaca Post Postano: 13.02.2006. 23:53

aaaa Evil or Very Mad opet previse filozofirate Evil or Very Mad
kvragu

#99:   Autor: Vila Post Postano: 14.02.2006. 0:00

gazda777 je napisao/la: ›
Vila je napisao/la (Pogledaj post): ›
gazda777 je napisao/la: ›
prijatelje se ne bira. prijateljstvo je odnos koji postaje takav...


da ali ipak kad upoznas nekog postoje neki razlozi zbog cega se zelis ili ne opet vidjet s njim! i onda vase druzenje kasnije moze dovesti do prijateljstva!
dakle ipak biras s kim se druzis !!!

naslov teme je "kako biramo prijatelje".
druženje nitko nije spominjao, a najmanje ja... Wink


da, naslov teme je "kako biramo prijatelje" i ti si rekao da ih ne biramo, a ja kazem da ih biramo!!

#100:   Autor: --- Post Postano: 14.02.2006. 1:19

Vila je napisao/la (Pogledaj post): ›
gazda777 je napisao/la: ›
Vila je napisao/la (Pogledaj post): ›
gazda777 je napisao/la: ›
prijatelje se ne bira. prijateljstvo je odnos koji postaje takav...


da ali ipak kad upoznas nekog postoje neki razlozi zbog cega se zelis ili ne opet vidjet s njim! i onda vase druzenje kasnije moze dovesti do prijateljstva!
dakle ipak biras s kim se druzis !!!

naslov teme je "kako biramo prijatelje".
druženje nitko nije spominjao, a najmanje ja... Wink


da, naslov teme je "kako biramo prijatelje" i ti si rekao da ih ne biramo, a ja kazem da ih biramo!!

imaš demokratsko pravo na svoje (pogrešno) mišljenje... Wink

#101:   Autor: Vila Post Postano: 14.02.2006. 1:22

ne, ja nemam prijatelja jer previse biram pa znam . . .

#102:   Autor: Malamaca Post Postano: 14.02.2006. 1:24

a sta sam ja? Sad

#103:   Autor: Vila Post Postano: 14.02.2006. 1:27

Malamaca je napisao/la: ›
a sta sam ja? Sad

ti imas ff-ove

#104:   Autor: --- Post Postano: 14.02.2006. 1:28

Malamaca je napisao/la (Pogledaj post): › a sta sam ja? Sad

ti joj možeš biti samo prijateljica, ali prijatelj ne... Razz

#105:   Autor: Malamaca Post Postano: 14.02.2006. 1:31

Vila je napisao/la (Pogledaj post): ›
Malamaca je napisao/la: ›
a sta sam ja? Sad

ti imas ff-ove

pa kakve to veze ima s nas dvije????

#106:   Autor: --- Post Postano: 14.02.2006. 1:33

Malamaca je napisao/la: ›
Vila je napisao/la (Pogledaj post): ›
Malamaca je napisao/la: ›
a sta sam ja? Sad

ti imas ff-ove

pa kakve to veze ima s nas dvije????

nisi shvatila, ali nije toliko ni bitno...

#107:   Autor: Malamaca Post Postano: 14.02.2006. 1:36

ocito Embarassed

#108:   Autor: --- Post Postano: 14.02.2006. 1:39

Malamaca je napisao/la (Pogledaj post): › ocito Embarassed

Wink osijek031.com smile Wink

#109:   Autor: Malamaca Post Postano: 14.02.2006. 1:40

gazda777 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Malamaca je napisao/la (Pogledaj post): › ocito Embarassed

Wink osijek031.com smile Wink

nesto ti mene previse ljubis osijek031.com smile

#110:   Autor: --- Post Postano: 14.02.2006. 1:47

ženoljubac...

#111:   Autor: Malamaca Post Postano: 14.02.2006. 1:49

eto, ja volim za svoje prijatelje birat zenoljupce Wink

#112:   Autor: --- Post Postano: 14.02.2006. 1:55

Malamaca je napisao/la (Pogledaj post): › eto, ja volim za svoje prijatelje birat zenoljupce Wink

odličan izbor... Wink
Osijek031.com » Čavrljanje » Kako biramo prijatelje?


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::