Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Osijek031.com - Ankete i komentari » [anketa 031] Vox populi: Inicijativa za vraćanje urbanog OLJM-a - službeni proglas
Poll :: Je li organizacija ovogodišnjeg i prošlogodišnjeg OLJMa zakazala i postoje li ljudi koji to mogu obaviti puno bolje?

Da, apsolutno u svakom pogledu
77%
 77%  [ 154 ]
Da, ali samo izbor izvođača
9%
 9%  [ 18 ]
Uvijek može biti bolje, ali ljudi se trude i naprave dobar posao
11%
 11%  [ 22 ]
Prošlogodišnji OLJM je bio odličan, a ovaj ima potencijal biti još bolji
2%
 2%  [ 5 ]
Ukupno glasova : 199



#1:  [anketa 031] Vox populi: Inicijativa za vraćanje urbanog OLJM-a - službeni proglas Autor: Evil Poodingh Post Postano: 21.05.2009. 13:46

Ovaj proglas te sama inicijativa pokazatelji su kako se očito iza, već tradicionalne, organizacije Osječkog ljeta mladih kriju razni propusti o kojima mnogi mladi građani Osijeka imaju potrebu razgovarati, te se javlja sve veća želja za raspravom, suradnjom i kompromisima kako bi se isti ti propusti ispravili i kako bi u suradnji s Vama, sa studentima i ostalim građanima Osijeka koji posjećuju i podržavaju ovu i slične kulturno-glazbene manifestacije održali urbanu scenu u našem gradu te napredovali, a ne nazadovali. Stoga mislimo kako je trenutačno važno pozabaviti se ovom tematikom.

Za početak, bitno je znati da inicijativa ove vrste nije stvorena kako bi se provodile revolucije, gasili projekti ili širio bunt, već postoji kako bi spriječili problem nestajanja urbanog i modernog štiha ovog grada, odmah, pri samom nastanku problema.

Osvrnemo li se na problematiku, usporedimo li osječku urbanu, alternativnu scenu prije nekoliko godina i onu u kojoj zastali sada, rezultati su neočekivano loši s obzirom na potencijal kojim raspolažemo. Mišljenja mladih o manifestacijama koje se već dugi niz godina održavaju u Osijeku poprimaju negativne konotacije, a u financijskom i administrativnom smislu došlo je do mnogih dvojbi koje nam još uvijek nisu razjašnjene i zato zahtijevamo uvođenje određenih promjena.

Osječko ljeto mladih manifestacija je koja se održava godinama te je postala jedan od prepoznatljivih znakova ovog grada u okolici i šire. Postojeći organizatori OLJM-a iz Studentskog zbora prošle godine nisu se pokazali u najboljem svijetlu u vezi ove tematike, po mišljenju mnogih građana Osijeka. Ovim proglasom želimo ukazati na njihove propuste i nedostatke, te također želimo izraziti spremnost za suradnjom i kompromisom kako bi ovu manifestaciju poboljšali i prilagodili mladima. Ta potreba javila se nakon informacija o programu ovogodišnjeg OLJM-a koje su tek jučer puštene u javnost. (vidi: OLJM 2009: Jole i prvi izbor Miss Sveučilišta)

Uznemiruje nas činjenica da čak 300.000 kuna odlazi iz proračuna Studentskog zbora Sveučilišta za ovo tradicionalno urbano događanje, a gdje konkretno odlazi ta svota novca, ne znamo. Niti znamo iz kojih razloga, i po čijim nalozima, odlazi na izvođače koji nikako nisu u rangu onoga što se u današnje vrijeme zove urbanim i modernim. S tom količinom raspoloživog novca može se i možemo mnogo više, a radi se tako malo. No unatoč svemu, za 300.000 kuna dovodimo Joleta, Dadu Topića i ostale izvođače koji nikako nisu primjereni ovom tipu događanja. Ukupan budžet priredbe je oko 300.000 kuna: 200.000 je iz proračuna Sveučilišta, 50.000 je donirao Grad, 20.000 Županija, a ostalo sponzori. U jednom od medija navedeno je kako Gavranović, predsjednik Studentskog zbora Sveučilišta u Osijeku, kaže da, iako su dva tjedna pred otvaranje, još nemaju definiran program.

Ovaj festival već je niz godina poznat po alternativnoj sceni, koja se trudila na kreativan i nov način približiti mladima. To je bio, naglašavamo bio, festival na kojemu su se održavale razne izložbe, projekcije, igrokazi, predavanja, plesni tečajevi, predstavljanja knjiga i ostali programi koji su mladima ispunjavali dan, a noću je pružao mogućnost zabave uz dobru i raznoliku glazbu, kvalitetne bendove i odličnu organizaciju.

Za OLJM znalo se tjednima unaprijed, odvijao se ljeti, prospekti i flyerii zasipali su grad, ovaj event bio je predmet iščekivanja mnogih. No, zašto govorimo u prošlosti? Upravo zato što činjenice koje smo dobili ovih dana o ovom festivalu tvore krivu sliku, tj. točnu, ali ne onakvu kakva bi trebala i mogla biti.

Ove godine OLJM održat će se u najranije predviđenom roku ikad. Ako su informacije kojima raspolažemo točne, taj datum trebao bi biti od 29. svibnja do 9. lipnja, što nikako nije ljeto niti se u tom razdoblju može očekivati velika posjećenost zbog predavanja, ispitnih rokova i školske godine. Također, još uvijek nije poznato koji točno izvođači nastupaju i u kojim terminima. Do početka OLJM-a su još samo nešto manje od dva tjedna, a plakata, flayera te internetske i ostale medijske promidžbe skoro pa nigdje nema.

U žarište pozornosti želimo staviti činjenicu kako navedeni i predloženi ovogodišnji izvođači nikako nisu urbanog štiha, što je za početak i sama bit ovog festivala, na urban i moderan način predstavit raznolike mlade glazbenike, a ovakvim program jedno je sigurno, činimo suprotno. Zaboravljamo kako diše ovaj grad i ljudi u njemu, zaokuplja nas drukčiji mentalitet i to se odražava na svemu.

Još jedna od bitnih stvari o kojoj ljudi postavljaju pitanja je novac iz proračuna. Gdje odlazi? Provjerava li se za što se daje novac? To što je određena količina novca određena posebno za OLJM ne znači da se ne mora obratiti pozornost na što točno taj novac odlazi i koliko je program, koji se stvara, kompatibilan s programom koji se očekuje od ovakvog događanja. Teško je biti dobar organizator, a još teže biti dobra skupina organizatora. No to nikako nije nemoguće. Sve što je potrebno za to su kompetentni ljudi s određenim iskustvom te željom i voljom da naprave nešto kvalitetno.

Prošlogodišnja organizacija, promidžba, ozvučenje, rasvjeta, radionice te cjelokupni događaj možemo okarakterizirati na mnogo načina, ali nikako vrijednim 300.000 kuna. Kao što smo ranije napomenuli, biti organizator je težak posao, no ne nemoguć. U stanju smo pronaći ljude koji imaju više iskustva, želje i volje za organizacijom koncerata i radionica. Možemo pronaći ljude kojima nije na prvom mjestu zadovoljenje vlastitih interesa, već kvaliteta onoga što rade. Napominjemo, nikako ne osporavamo uloženi trud i rad trenutačnog Studentskog zbora, niti omalovažavamo projekte na kojima su radili, rade ili će ubuduće raditi, no zahtijevamo i predlažemo da uvaže naše mišljenje i mišljenje većine, mišljenje mladih. Također, predlažemo ostvarenje suradnje i ostvarivanje kompromisa s njima radi poboljšanja organizacije i provođenja novih ideja.

Za malo novca, iako uz dosta truda, može se učiniti mnogo. Dovedimo u Grad osječke mlade umjetnike, glazbenike, fotografe, talente, i ako već tražimo nove brendove, zašto već postojeće lagano uništavamo, umjesto da ih njegujemo te nadograđujemo konstruktivnim idejama i trudom.

Poslušajte glas i mišljenje mladih te ne zaboravimo da je prvotni cilj svega ovog obogatiti naš kulturno-društveni život kako u privatnoj, tako i u javnoj sferi života.

Zato Vas, uz dužno poštovanje, molimo da razmotrite ovaj proglas, provjerite gdje i na koliko kvalitetne stvari odlaze ovolike količine novca, te Vas pozivamo da zajedno s nama nađete kompromis u kojem će mladi studenti kompetentni za ovakvu vrstu posla od ovog festivala učiniti festival dostojan grada u kojem živimo.

Mirna Čulo / Inicijativa za vraćanje urbanog OLJMa


Zadnja promjena: Evil Poodingh; 21.05.2009. 14:51; ukupno mijenjano 2 put/a.

#2:   Autor: slk Post Postano: 21.05.2009. 14:38

Slažem se sa svim gore navedenim.

#3:   Autor: nora Post Postano: 21.05.2009. 14:44

Brao! Smile Ja vam pomognem u organizaciji ako treba. Smile

#4:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 21.05.2009. 14:50

Službena facebook grupa inicijative

http://www.facebook.com/group.php?gid=79700097433&ref=ts

#5:   Autor: DarioOs Post Postano: 21.05.2009. 15:10

Evil Poodingh je napisao/la (Pogledaj post): › Službena facebook grupa inicijative

http://www.facebook.com/group.php?gid=79700097433&ref=ts



Nabijem Vaše facebook grupe i Vaše "virtualne potpore", a kad treba nešto poduzeti nigdje nikoga!

#6:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 21.05.2009. 15:12

Ne razumijem te, Facebook grupa je tu samo radi obavijesti i javljanja nekoga tko je voljan pomoci i nastala je nakon sto je Inicijativa pokrenuta...

Dakle, mi smo ovaj puta prvo počeli raditi neke stvari i tek onda otvorili grupu, a ne "virtualno prosvjedovali". U roku dan-dva obečajem da ćeš vidjeti rezultate...

#7:   Autor: DarioOs Post Postano: 21.05.2009. 15:13

Evil Poodingh je napisao/la (Pogledaj post): › Ne razumijem te, Facebook grupa je tu samo radi obavijesti i javljanja nekoga tko je voljan pomoci i nastala je nakon sto je Inicijativa pokrenuta...

Dakle, mi smo ovaj puta prvo počeli raditi neke stvari i tek onda otvorili grupu, a ne "virtualno prosvjedovali". U roku dan-dva obečajem da ćeš vidjeti rezultate...


Ajde bilo bi mi drago da se napokon nešto pokrene.

#8:   Autor: PreacheR Post Postano: 21.05.2009. 15:24

'kako bi spriječili problem nestajanja urbanog i modernog štiha ovog grada'
Ljudi moji pa što se toliko čudite. Budite svjesni činjenice da je desna (konzervativna) opcija dobila oko 85% glasova na izborima za gradonačelnika i gradsko vijeće grada Osijeka. To vam sve govori. Ako ništa drugo, neka vas tješi to što neće svirati Thompson ili još gore - Dara Bubamara

#9:   Autor: Cayetano Post Postano: 21.05.2009. 15:47

PreacheR je napisao/la: ›
'kako bi spriječili problem nestajanja urbanog i modernog štiha ovog grada'
Ljudi moji pa što se toliko čudite. Budite svjesni činjenice da je desna (konzervativna) opcija dobila oko 85% glasova na izborima za gradonačelnika i gradsko vijeće grada Osijeka. To vam sve govori. Ako ništa drugo, neka vas tješi to što neće svirati Thompson ili još gore - Dara Bubamara


... to ne znaci da treba samo lezati i gledati kako se sve oko tebe raspada. Inicajativu podrzavam u svakom pogledu

#10:   Autor: SheOs Post Postano: 21.05.2009. 16:04

Slažem se. Želim stari dobri urbani zvuk.
Ne volim Joleta čuti ni u svatovima, a ne ići na koncert!

#11:   Autor: fuldstændigamok Post Postano: 21.05.2009. 16:10

Ne znam za vas, ali meni se baš nosi bijela boja.

#12:   Autor: anakonda Post Postano: 21.05.2009. 16:11

fuldstændigamok je napisao/la (Pogledaj post): › Ne znam za vas, ali meni se baš nosi bijela boja.


osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

#13:   Autor: Miss K Post Postano: 21.05.2009. 16:20

Ekipa, svaka čast.

#14: Great ! Re: [anketa 031] Vox populi: Inicijativa za vraćanje urbanog OLJM-a - službeni proglas Autor: Miki_123 Post Postano: 21.05.2009. 16:48

Bravo Mirna!!! Nemogu vjerovat jos uvijek da si stvarno ovo napravilaa... Za iduce izbore vidite za koga treba glasat Very Happy Al izgleda da nam ove godine ostaje samo alternativno OLJM u skoljci ili na promenadi Very Happy

#15:   Autor: avantgarde Post Postano: 21.05.2009. 17:12

Jucer se sastancilo. Mirna rekla, Mirna napravila. Bravo Mirna, nisam ni sumnjao da ce biti ovakve reakcije.

Treba vidjet kakve ce biti reakcije na proglas. Najmanji je problem alternativni OLJM!

Wink

#16:   Autor: TataMata Post Postano: 21.05.2009. 17:26

Svaka čast, imate moju potporu...ako nešto treba tu sam....ideja imam....

#17:   Autor: slevak Post Postano: 21.05.2009. 18:07

ŠTO SE TIČE PROGRAMA:

ja sam roker i serem se na joleta, ali morate priznati da je program šarolik, po principu - za svakog po nešto. ne znam koliko po novom imamo 15 ili 17 ili 20 iljada studenata, normalno je da nisu svi alternativni. pa samim time ni program oljm-a nije samo alternativan (od riječi urbano mi se želudac okreće). ima stvarno svega: rocka, punka, osječkih glazbenika, pa tako i zabavnjaka.



ŠTO SE TIČE LANJSKE ORGANIZACIJE:

katastrofa. loša bina, loša rasvjeta, loša ponuda po štandovima, ekstra prosječan program. može to sveskupa izgledati puno puno bolje.


radio sam na organizaciji oljm-a 2004 kada nam je 300.000,00 kn bilo premalo novaca. nisu tu samo izvođači skupi nego i promidžba, plakati, bine, razglasi, osiguranje... sve to košta, a izvođači koji dolaze svirati samo nabijaju cijenu jer znaju da mogu.

#18:   Autor: avantgarde Post Postano: 21.05.2009. 18:24

hmmmm

Taj "saroliki" program kakav vec je ni u ludilu nebi trebao toliko kostati.

Btw uopce nije toliko sarolik, koliko ti mislis!
Ima rocka, punka i zabavnjaka. jel to sve sto znas? Vjerujem da nije. Dakle?

NEkako sam u posjedu informacije da Hladno Pivo kosta 50 000 kn, a opet sa sigurnoscu mogu tvrditi da ih se moze dobiti jeftinije. Samo je trebalo angazirati nekog malo sposbnijeg ili mozda neku koncertnu agenciju da odradi cijeli projekt.

Cemu silovanje nekih velikih imena poput Hladnog Piva? Zar smo toliko bezidjeni? Ako su preskupi, nemoj ih dovoditi i okreni se nekim tebi malo pristupacnijim bendovima. Pitaj Boga koliko trazi onaj nesretnik Jole? Nista konkretno protiv covjeka, neka mu je jos 1000 svadbi, no to nije izvodjac za ovu manifestaciju. Tradicija nalaze da to bude koliko god tebi i dalje okretalo zeludac, URBANO!!!

Marketing?
Dali OLJM zadnjih 2 godine uopce ima marketing?????????

#19:   Autor: Anait Post Postano: 21.05.2009. 18:29

u potpunosti podrzavam ovu incijativu. svaka cast svima sta se trude oko ovog.
shvacam i ja da mora biti razlicitih zanrova glazbe, a ne samo rocka, al pobogu Jole stvarno nije za ovo. kao sto nije bila ni lana jurcevic prosle godine.

#20:  Re: [anketa 031] Vox populi: Inicijativa za vraćanje urbanog OLJM-a - službeni proglas Autor: america Post Postano: 21.05.2009. 18:39

Hladno pivo košta 30000 kn, ostatak ide u nečiji džep. Sigurno!!!

#21:   Autor: kirbajac Post Postano: 21.05.2009. 18:50

"ali morate priznati da je program šarolik, po principu - za svakog po nešto. ne znam koliko po novom imamo 15 ili 17 ili 20 iljada studenata, normalno je da nisu svi alternativni. pa samim time ni program oljm-a nije samo alternativan (od riječi urbano mi se želudac okreće). ima stvarno svega: rocka, punka, osječkih glazbenika, pa tako i zabavnjaka." --- slažem se s ovim!!

"NEkako sam u posjedu informacije da Hladno Pivo kosta 50 000 kn, a opet sa sigurnoscu mogu tvrditi da ih se moze dobiti jeftinije. Samo je trebalo angazirati nekog malo sposbnijeg ili mozda neku koncertnu agenciju da odradi cijeli projekt." --- ok, al treba i njih platit onda!

moj osobni dojam je da je ipak to sve prije nekih par godina bilo bolje organizirano... Smile

P.S. slevak, nice signature!!! Smile
KISIK JE OTKRIVEN TEK 1874. NIJE UTVRĐENO KAKO SU LJUDI PRIJE DISALI.

#22:   Autor: maddox_rumble Post Postano: 21.05.2009. 18:59

lala je napisao/la (Pogledaj post): › u potpunosti podrzavam ovu incijativu. svaka cast svima sta se trude oko ovog.
shvacam i ja da mora biti razlicitih zanrova glazbe, a ne samo rocka, al pobogu Jole stvarno nije za ovo. kao sto nije bila ni lana jurcevic prosle godine.


lanu smo barem htjeli gledat , ako ne slusat Smile

#23:   Autor: slevak Post Postano: 21.05.2009. 19:07

kirbajac je napisao/la: ›

P.S. slevak, nice signature!!! Smile
KISIK JE OTKRIVEN TEK 1874. NIJE UTVRĐENO KAKO SU LJUDI PRIJE DISALI.



hvala, hehehe

#24:  Re: [anketa 031] Vox populi: Inicijativa za vraćanje urbanog OLJM-a - službeni proglas Autor: puckooo Post Postano: 21.05.2009. 19:42

bice dobro ako ista bude jer drzava nije dala pare

#25:   Autor: asko Post Postano: 21.05.2009. 19:53

plakati i sve ostalo se može riješiti za malo (ništa) novaca samo treba pitati. znam jer sam u xy situacija to i napravio (od jumbo plakata do malih flayera).
bina je 10kn dan (natkrivena s full razglasom i rasvjetom-logika nalaže da s obzirom na broj dana koliko traje OLJM ta cijena pada znatno).uostalom nema li grad binu koju koristi za ljetne noći?
dakle i tu je ušteta.
isto tako prodaje se i pivo-nemoguće da nema zarade.
nek se proda samo 1000 kom po danu po 10kn to je 10000kn!
zarada na 5 dana je sigurno 10000 kn od cuge=savim dovoljno da se svima koji rade na OLJM-u isplate honorari.
nitko me ne može uvjeriti da nije tako!samo treba znati pregovarati i dogovarati!

#26:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 21.05.2009. 20:00

slevak je napisao/la: › ne znam koliko po novom imamo 15 ili 17 ili 20 iljada studenata, normalno je da nisu svi alternativni.... po principu - za svakog po nešto.
Vodjeni tim principom mogli bismo dozivjeti da pola izvodjaca na OLJM-u budu hardcore cajke. Treba li jedan studentski festival tako izgledati?

No, nije glazbeni smjer izvodjaca jedina upitnost.

Kad bezidejnim stranackim pijunima, koji vjerojatno u zivotu nisu ucinili nista slozenije od lijepljenja predizbornih plakata i kreativnije od crtanja brkova po plakatima politickih oponenata, das sigurnih 300 000 kuna - oni ce to smatrati teretom.

Teretom koji moraju rijesiti da bi u stranci dobili saku kikirikija i novu teglicu lubrikanta za daljnji proboj u guzvovitim stranackim redovima za sinekure.

Sto se sve moze napraviti za 300 000 kuna?! OLJM-u vec toliko godina pada kvaliteta da se rijetko tko i sjeca vremena kad je OLJM trajao cijelo ljeto, kad su se organizirale izlozbe, koncerti, predstave...

Sto od svega toga danas imamo, osim sigurnih 300 000 kuna?! Da javnost nema mogucnost reakcije mozemo biti sigurni da bi organizatori doveli jedno poluzvucno ime i u jednom danu skurili te pare te se nakon toga busali u prsa kako su doveli tog-i-tog. Zar bi to trebala biti poatna Osjeckog ljeta mladih?

Kako bi moglo izgledati alternativno Osjecko ljeto mladih? Ima li u Osijeku mladih koji pisu, slikaju, crtaju, plesu, glume, sviraju?!

Ako nema, onda je mladima doista dovoljan jedan Jole i jos poneki koncertic i do kurca. 300 000 planiranih kuna je planski potroseno i sve super.

Joj, kad se samo sjetim proslogodisnjeg plakata i flyera na kojima "dizajner" nije odradio ni transparenciju loga sponzora. Heeej, to tjera na pomisao da je taj plakat radila osoba koja je Photoshop pokrenula samo jednom prije toga - onda kad si je produljivala kitu na fotki za profil na siteu za pronalazenje srodnih nejeba.

Koliko je za to vrijeme studenata Photoshop-gurua sjedilo doma praznih ruku?

Ali, nije ni to sve...

Nazalost, dobar dio nedomicilnih studenata se svojim dolaskom u Osijek (ni Zagreb nije toga postedjen) zacahure u svoje vise ili manje formalizirane zavicajne klubove, i tako prozive tih 4-5 godina s minimalnim povratnim drustvenim i kulturnim transferom.

Nazalost, vrlo cesto zahvaljujuci svojim pozicijama u SZBOR-u [do kojih su opet dosli motivirani iskljucivo politikom stranke cije mladezi su clanovi] pokusava se uvesti jednosmjeran transfer. Tako ETF-ovci imaju tamburase na brusocijadi, a svi skupa Joleta i Lanu na OLJM-u.

#27:   Autor: sheila Post Postano: 21.05.2009. 20:34

Citat: ›
Sto se sve moze napraviti za 300 000 kuna?! OLJM-u vec toliko godina pada kvaliteta da se rijetko tko i sjeca vremena kad je OLJM trajao cijelo ljeto, kad su se organizirale izlozbe, koncerti, predstave...

Sto od svega toga danas imamo, osim sigurnih 300 000 kuna?! Da javnost nema mogucnost reakcije mozemo biti sigurni da bi organizatori doveli jedno poluzvucno ime i u jednom danu skurili te pare te se nakon toga busali u prsa kako su doveli tog-i-tog. Zar bi to trebala biti poatna Osjeckog ljeta mladih?

Kako bi moglo izgledati alternativno Osjecko ljeto mladih? Ima li u Osijeku mladih koji pisu, slikaju, crtaju, plesu, glume, sviraju?!

Ako nema, onda je mladima doista dovoljan jedan Jole i jos poneki koncertic i do kurca. 300 000 planiranih kuna je planski potroseno i sve super.

Joj, kad se samo sjetim proslogodisnjeg plakata i flyera na kojima "dizajner" nije odradio ni transparenciju loga sponzora. Heeej, to tjera na pomisao da je taj plakat radila osoba koja je Photoshop pokrenula samo jednom prije toga - onda kad si je produljivala kitu na fotki za profil na siteu za pronalazenje srodnih nejeba.

Koliko je za to vrijeme studenata Photoshop-gurua sjedilo doma praznih ruku?

Ali, nije ni to sve...

Nazalost, dobar dio nedomicilnih studenata se svojim dolaskom u Osijek (ni Zagreb nije toga postedjen) zacahure u svoje vise ili manje formalizirane zavicajne klubove, i tako prozive tih 4-5 godina s minimalnim povratnim drustvenim i kulturnim transferom.

Nazalost, vrlo cesto zahvaljujuci svojim pozicijama u SZBOR-u [do kojih su opet dosli motivirani iskljucivo politikom stranke cije mladezi su clanovi] pokusava se uvesti jednosmjeran transfer. Tako ETF-ovci imaju tamburase na brusocijadi, a svi skupa Joleta i Lanu na OLJM-u.




osijek031.com smile

#28:   Autor: cane Post Postano: 21.05.2009. 20:54

Samo još Severina fali...osijek031.com smile

#29:   Autor: avantgarde Post Postano: 21.05.2009. 21:04

Kus tamo!!!

Jesi ti normalan? Pa i oni ovo citaju. Zasto im dajes ideje?

Wink osijek031.com smile

#30:  OLJM Autor: dantimon Post Postano: 22.05.2009. 0:15

slk je napisao/la (Pogledaj post): › Slažem se sa svim gore navedenim.


Ovako, davnih početaka 80-tih godina nas grupa entuzijasta na čelu sa pokojnim Krivim započela je sa organizacijom programa Osječkog ljeta mladih. Moj dio programa su bile glazbene i koncertne aktivnosti na prva 3 ljeta mladih.
Nabrojao bi samo neke koji su tada svirali: Marko Brecelj, grupa Smak, U škripcu, Dorian Gray, svi iz new primitivs pokreta, Zvijezde, Patrola i mnogi drugi ali nikada nikakva ljiga i ljaga na kvelitetu i za kvalitetnu osječku publiku.
Nakon prva 3 ljeta počela je promjena gdje su se pojedinci jako dobro snašli i počeli dovoditi tada najkomercijalnije izvodžaće, premda to nikada nije bio cilj.
Ovo u što se sada pretvorilo tzv OLJM nema blage veze sigurno niti sa ukusom sadašnje mlade generacije, jer ako je tako i ako koncepcija OLJM treba biti takova zašto se ne dovede Ceca, DJ Krmak, Mile Kitić, pa nek uživa ona publika koja je navikla na ovu katastrofu zvanu isto tako glazba.
Osobno dajem podršku prosvjedu makar sam sada već u godinama kada mogu biti otac publici koja danas dolazi na ove koncerte, nudim svoje iskustvo koje je veliko svima koji žele da je OLJM kultura, a ne Mato Bulić, Jole i tako to.

#31:  Re: OLJM Autor: marijuan Post Postano: 22.05.2009. 7:19

podržavam inicijativu iako sam duboko u četvrtom desetljeću života. ako trebate pomoć, javite na PM ili kako god hoćete.

#32:   Autor: bela lugosi Post Postano: 22.05.2009. 8:46

Zadnje OLJM koje mi je donekle bilo dobro je bilo ono ispred novog studentskog doma...

#33:   Autor: evil monkey Post Postano: 22.05.2009. 10:00

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kako bi moglo izgledati alternativno Osjecko ljeto mladih? Ima li u Osijeku mladih koji pisu, slikaju, crtaju, plesu, glume, sviraju?!
hear, hear!
jos kad bi se OLJM poceo pripremati 6 mjeseci ranije - i to mladi za mlade, a ne SZbor u njihovoj kuli bjelokosnoj u kojoj citaju pamflete svojih politickih mentora - mogli bismo imati prvoklasnu manifestaciju. ima kod nas i mladih glumaca i mladih slikara i mladih glazbenika (i pop i rock i punk i nesto izmedju i klasika i sta o'š) i mladih plesaca i mladih koji su na drugacije nacine kreativno aktivni i mladih koji su sposobni upregnuti svoje organizatorske talente i nesto napraviti. samo sto se to ne radi 2 tjedna prije pocetka manifestacije i ne tako da sacica ljudi uzme pare, dio podijeli medjusobno, a dio bace u vjetar...

u svakom slucaju: pohvala inicijativi alternativnog OLJM-a Bravo

iako nisam bas piletina myself anymore, rado cu pomoci bude li ekipi potrebno Wink

#34:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 22.05.2009. 10:05

Predlazem organizatorima alternativnog OLJM-a da na sljedeci sastanak pozovu ove matorce ;-) sto nude pomoc [makar i samo savjetodavnu], kontam da bi se mogla ispraviti greska i popuniti rupa u transferu znanja i iskustva.

Tja, mozda upravo ovo govori koliko je situacija zapravo sjebana... matorci "napredniji" od studenata... heh...

#35:   Autor: marijuan Post Postano: 22.05.2009. 10:11

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Tja, mozda upravo ovo govori koliko je situacija zapravo sjebana... matorci "napredniji" od studenata... heh...


bez starca nema udarca osijek031.com smile

#36:   Autor: persyla Post Postano: 22.05.2009. 10:15

SheOs je napisao/la: ›
Slažem se. Želim stari dobri urbani zvuk.
Ne volim Joleta čuti ni u svatovima, a ne ići na koncert!


također... slazem se! Smile

#37:  Re: [anketa 031] Vox populi: Inicijativa za vraćanje urbanog OLJM-a - službeni proglas Autor: Callistemon Post Postano: 22.05.2009. 10:19

Mi matorci smo imali novi val, Polet i Ten... a danas malo urbanije dijete (primjer iz vlastitog okruzenja) teze pronalazi drustovo slicnih sklonosti...i jedva ceka da upise studij i zbrise iz Osijeka!

U svakmo slucaju podrska... a mozda bi i neki matorci svojim nastupom (knjizevni, glazbeni, dramski...) mogli doprinjeti inicijativi!

#38:   Autor: Jedan_iz_mase Post Postano: 22.05.2009. 10:56

Ako već hoćete ponuditi "ono što narod voli" ne budite licemjerni, već im dajte narodnjake! Pa da onda lijepo gledamo i slušamo cajke na OLJMu, jer to narod sluša, zar ne?!

#39:   Autor: marijuan Post Postano: 22.05.2009. 12:13

Jedan_iz_mase je napisao/la (Pogledaj post): › Ako već hoćete ponuditi "ono što narod voli" ne budite licemjerni, već im dajte narodnjake!


mislim kako narodnjaka i bez OLJM-a ima previše.

#40:  Re: [anketa 031] Vox populi: Inicijativa za vraćanje urbanog OLJM-a - službeni proglas Autor: Ian_McKaye Post Postano: 22.05.2009. 13:05

Nekada je biti student bila privilegija pripadanja građanskom društvu. Studenti su bili pokretačka snaga cijelog društva, inkubator umjetnika svih vrsta, filozofa, kritičara, ljudi koji su mijenjali svijet i društvo u kojem živimo...bili su opasna prijetnja učmalom establišmentu i konformizmu.
Studenti danas? Smile ili bolje možda- Sad ?
Ajmo uzeti samo one najrazvikanije primjere mladalačkog bunta kojeg su pokrenuli studenti, a koji su mijenjali sliku društva...Praško proljeće, revolucija '68. u globalu, pariška komuna uopće kao ideja, masovni studentski prosvjedi krajem '80-ih u Burmi protiv vojne hunte(!), Tiananmen... i onda osvrt na današnje studente? Čast iznimkama, ali danas je svrha studiranja postalo produženje življenja na grbi matoraca i/ili osiguravanje bolje startne pozicije za kasniji usidjelički život. I o čemu onda mi tu pričamo i čudimo se Joletu i cajkama?!
Nevjerojatno mi je drago da su se javili ljudi poput Dantimona koji izravno mogu ljudima stvoriti sliku o OLJM-u nekada i ovome što se danas time naziva. Žalosna je činjenica da ti ljudi koji, kako su i sami rekli, mogu biti roditelji današnjoj publici OLJM-a imaju više entuzijazma od većine dašanjih studoša. Nadam se samo da će ova hvalevrijedna manjina iz njihove potpore izvući dodatnu snagu i dovršiti ovu pokrenutu priču.
Isto tako se nadam da ta manjina ne vidi islužene konformiste iz Hladnog piva kao nešto "urbano" za čime se trebaju povesti.
Ruku na srce, sve manifestacije u gradu, od OLJM-a do UFO-a, koje se vole kitit' nazivom "urbano" i koje pokušavaju progurati priču kako rade nešto uspješno i pozitivno, nemaju baš nikakve veze s urbanom scenom! Radionice, predstave, razni performansi, koncerti...sve je to bitno za jedan festival kakav OLJM po svojoj originalnoj ideji treba biti. Od mladih i za mlade!
Sve ostalo je šablonsko odrađivanje za popunjavanje statistike i nečijeg CV-a, ništa drugo. Najžalosnije je što više ni cinično ne možemo uskliknut "kruha i igara" jer KRUHA NEMA, A IGRE SU UKURCU!

Prst gore za pokušaj promijene, moju potporu (ako će išta značiti) imate bezuvjetno!

#41:   Autor: Jedan_iz_mase Post Postano: 22.05.2009. 13:05

marijuan je napisao/la: ›
mislim kako narodnjaka i bez OLJM-a ima previše.


Čini mi se da nisi upecao poantu...

#42:   Autor: Jedan_iz_mase Post Postano: 22.05.2009. 13:12

Ian_McKaye je napisao/la: ›
...islužene konformiste iz Hladnog piva kao nešto "urbano" za čime se trebaju povesti.

Ruku na srce, sve manifestacije u gradu, od OLJM-a do UFO-a, koje se vole kitit' nazivom "urbano" i koje pokušavaju progurati priču kako rade nešto uspješno i pozitivno, nemaju baš nikakve veze s urbanom scenom!

Nego valjda s ruralnom scenom?! Šta fali Hladnom pivu? Pjevaju li oni možda seoske priče? "Ja ju volim ona mene neće?"

Treba podići spomenik i Hladnom pivu i svima koji pokušavaju graditi scenu na ne-cajkama, jer bracika moj, ako nisi primijetio, 98% ljudi sluša cajke i narodnu glazbu (u koju ubrajam i Severinu {gas, gas} i njoj slične). Tako da je svatko dobrodošao tko nastoji popularizirati alternativni zvuk, a alternativno je sve što spada u ovih 2%.

Inače, te priče kako je prije bilo bolje ostavi za svoje unuke. Te praško proljeće, te pariška jesen... gdje si ti bio kad smo mi u rimskim arenama igrali se s nosorozima?! Da si vidio te zabave... Smile

"Mi kad smo bili mladi živjelo nas je 18 u kutiji za cipele i mazali smo ugljen na kruh" Monty Python

#43:   Autor: padobranac Post Postano: 22.05.2009. 13:48

pa eto ipak je uspjelo ovo kritiziranje..ako ste procitali, ipak su otkazali miss sveucilista i stavili upitnik na neke gluposti..
malko su se zamislili, nadam se da ce imati efekta i u sprovodjenju u djelo..
svi se naravno sjecamo kako je bilo u rupi kod stuca, i kako to uopce moze izgledati..

#44:   Autor: sheila Post Postano: 22.05.2009. 13:52

nisu oni otkazali Miss sveučilišta zbog kritiziranja
prije bih rekla kako su IM otkazali izbor za miss,tj.bili su prisiljeni otkazati ga...

ali u svakom slučaju ima nade Very Happy

#45:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 22.05.2009. 13:53

Jučer sam ja osobno bio na sastanku sa predstavništvom studentskog zbora i bilo je jako zanimljivih tema koje smo prošli, imao sam dojam da smo blizu nekih rezultata, no danas se uopće nisu javili do roka koji sam im dao, i mi smo nastavili po planu. Za danas smo vjerojatno gotovi sa onim sto smo imali za napraviti, ali sutra kreće ono žešće, izjave medijima su tu, rektorica je obaviještena, idemo " u glavu"

Što se tiče ljudi koji žele pomoći. tu smo, neka mi se jave privatnom porukom i uključiti ćemo ih, jer ne mogu ni ja raditi ovoliko koliko radim, i svaka pomoć je dobrodošla...

Neću nikoga tjerati, pomaže nam svaka podrška, ali puno više bi nam pomoglo da se nekako djeluje, a ne samo na internetu podržava, i zagrijavaju se dlanovi za aplauz ako dođemo do nekih rezultata...

#46:   Autor: marijuan Post Postano: 22.05.2009. 14:56

Jedan_iz_mase je napisao/la (Pogledaj post): ›
marijuan je napisao/la: ›
mislim kako narodnjaka i bez OLJM-a ima previše.


Čini mi se da nisi upecao poantu...


nisam.

Jedan_iz_mase je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nego valjda s ruralnom scenom?! Šta fali Hladnom pivu? Pjevaju li oni možda seoske priče? "Ja ju volim ona mene neće?"


Hladnom Pivu ne fali ništa, njihov sam fan od samih početaka kao i danas ali zbog njih ne namjeravam na Osječko Proljeće Mladih iz solidarnosti prema studentima iz NSI-ja. vjerojatno si mlad i ne sjećaš se kakav je bio program OLJM-a prije tvog rođenja. nudio je skoro dvomjesečni program za mlade Osječane tijekom ljetnih praznika, program je bio veličine reda vožnje na željezničkom kolodvoru, mnogo koncerata osječlih bandova, književnih večeri, predstava kazališta mladih iz cijele Juge i koncerata etabliranih bandova pa Osijek nije bio nimalo dosadan i prazan grad.

Jedan_iz_mase je napisao/la (Pogledaj post): ›
jer bracika moj, ako nisi primijetio, 98% ljudi sluša cajke i narodnu glazbu (u koju ubrajam i Severinu {gas, gas} i njoj slične). Tako da je svatko dobrodošao tko nastoji popularizirati alternativni zvuk, a alternativno je sve što spada u ovih 2%.


brojka je pretjerana ali smatram kako današnja osječka alternativna scena ima jednak potencijal kao i ona prije bombe. valjda je i tadašnja prometna izolacija Osijeka doprinjela jednom drugačijem otklonu od popularnih izvođača i nezainteresiranosti izdavača ali meni je uvijek bilo jebeno otići na Osmana, Wawel, Vibru Yunkers, No Passaran, Roderick i ostale predstavnike odmetnutog novog vala na osječki način. tako sam i danas uz osječku alternativu mada je prostor za njih mali, a niti ja preko noći ne želim početi slušati Magazin, Alku Kujicu, Zlaju Pejakovića (inače prejeben blueser), Severinu, Mišu Kovača i ostali drlog, kao što ne želim pod stare dane bijelo plavu boju zamjeniti izdajničkim dresovima Dinama i Hajduka. osim glazbene scene od 1990. godine je počela raditi i akademija dramskih umjetnosti u Osijeku i nemam ništa protiv upoznati nove mlade snage osječkog glumišta. kao što bih vrlo rado volio vidjeti i nasljednike Miroslava Nađa (Lubi Haiku) i Karla Haramije.

Jedan_iz_mase je napisao/la (Pogledaj post): ›
Inače, te priče kako je prije bilo bolje ostavi za svoje unuke. Te praško proljeće, te pariška jesen... gdje si ti bio kad smo mi u rimskim arenama igrali se s nosorozima?! Da si vidio te zabave... Smile


povijest je učiteljica života.

Jedan_iz_mase je napisao/la (Pogledaj post): ›
"Mi kad smo bili mladi živjelo nas je 18 u kutiji za cipele i mazali smo ugljen na kruh" Monty Python


nekada davno, u prijeratnom Osijeku izlazak je bio mala svečanost. pripadnost određenim supkulturnim skupinama nije bila uvjetovana financijskim stanjem, mjesta za izlazak je bilo za sve. korzo je vrvio ljudima, vladala je hijerarhija između điraša i snajperaša. na nama je bio izbor: otići do Valoša i vidjeti koja je ekipa tamo, pogledati koju tuču na krovu kafeterije, otići u jedno od kina, možda svratiti do Maria i pogledati koji filmski klasik, svratiti u Vidru i moliti se bogu da popiješ degustaciju dok ne dođe murija, birati na koji rock koncert osječkih grupa otići, vidjeti kakvu piletinu tog dana nudi Tufna, snifati OHO ljepak na Promenadi i raditi sve ostale rekreativne stvari što vole mladi. za lovu nije bilo problema, opelješio bi starce, a i nije bilo frka užicati lovu od poznanika na Korzu. lijepa vremena, za sve je kriv C-64 i Nintendo generacija ;-)

#47:   Autor: Osječanin Post Postano: 23.05.2009. 13:12

Zli pudinže, danas u GS čitam da vam između ostalog smeta i Dado Topić???? Why???

#48:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 23.05.2009. 13:16

ne smeta nam, niti sam ja to rekao, nego je to izvučeno vjerojatno odavde sa foruma, gdje vidim da je bilo dosta pljuvanja po Dadi, ja protiv Dade nisam rekao ništa, kao ni protiv tamburaša kojih ima na zadnjih par OLJMova ( samo dva ili tri puta Zvonko Bogdan u zadnjih par godina ). Mi smo se gore zalagali za micanje Joleta i dodavanje još alternativnih sadržaja...Kao što uostalom i piše tamo gdje se navodi moja izjava...

#49:   Autor: Osječanin Post Postano: 23.05.2009. 13:31

Evil Poodingh je napisao/la (Pogledaj post): › ne smeta nam, niti sam ja to rekao, nego je to izvučeno vjerojatno odavde sa foruma, gdje vidim da je bilo dosta pljuvanja po Dadi, ja protiv Dade nisam rekao ništa, kao ni protiv tamburaša kojih ima na zadnjih par OLJMova ( samo dva ili tri puta Zvonko Bogdan u zadnjih par godina ). Mi smo se gore zalagali za micanje Joleta i dodavanje još alternativnih sadržaja...Kao što uostalom i piše tamo gdje se navodi moja izjava...


Tako piše u Glasu. Pregledao sam ovaj topic i nisam baš vidio da je netko pljuvao po Dadi Topiću... Rolling Eyes

#50:   Autor: zeros Post Postano: 23.05.2009. 13:36

Evil Poodingh je napisao/la: ›
ne smeta nam, niti sam ja to rekao, nego je to izvučeno vjerojatno odavde sa foruma, gdje vidim da je bilo dosta pljuvanja po Dadi, ja protiv Dade nisam rekao ništa, kao ni protiv tamburaša kojih ima na zadnjih par OLJMova ( samo dva ili tri puta Zvonko Bogdan u zadnjih par godina ). Mi smo se gore zalagali za micanje Joleta i dodavanje još alternativnih sadržaja...Kao što uostalom i piše tamo gdje se navodi moja izjava...


nama si se prekjucer hvalio kako Jole zasigurno ne dolazi na OLJM, a eo ipak dolazi... Wink


Zadnja promjena: zeros; 23.05.2009. 13:40; ukupno mijenjano 1 put.

#51:   Autor: slevak Post Postano: 23.05.2009. 13:39

ako je cijela inicijativa spala na to da žica 30.000 kuna za after u miniju onda bolje da je nije ni bilo.

#52:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 23.05.2009. 13:42

Po Dadi se pljuvalo u onom drugom topicu, gdje je sve najavljeno, kao što vidiš u članku u mojim izjavama se spominje samo Jole...

Nisam rekao da zasigurno ne dolazi, imao sam dojam da smo bili blizu rješenja, ali nažalost vjerojatno su se tu uključile neke druge struje, i inicijativa nastavlja sa daljnjim radom, jer se Szbor nije javio do roka koji im je postavljen i dano im na razmišljanje i odluku...

#53:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 23.05.2009. 13:45

slevak je napisao/la (Pogledaj post): › ako je cijela inicijativa spala na to da žica 30.000 kuna za after u miniju onda bolje da je nije ni bilo.


nije se žicalo, i mini je spomenut kao jedan od prijedloga...zbog svoje lokacije i mogućnosti koje može pružiti, ali bilo je tu i još prijedloga i lokacija i programa...

Ono što se potraživalo je bilo otkazivanje Joleta i korištenje dijela budžeta koji je bio za njega, za bilo kakav alternativni sadržaj, kao što uostalom i piše u članku u Glasu Slavonije...Tj to je bio jedan prijedlog koji je dan...

#54:   Autor: slevak Post Postano: 23.05.2009. 13:56

Ono što mene muči je slijedeće:

Osječko sveučilište ima nešto više od 19.000 studenata (provjereno).

Inicijativa na Fejsu ima 784 člana, no za svrhu rasprave recimo neka ih je dvostruko i zaokružimo broj na 1500.

Račun kaže da je to oko 8% studenata koji podržavaju inicijativu. Znači postoji i onih 92 % studenata koji se ne bune.

Ovako gledano, ispada da Inicijativa pokušava promijeniti ono s čime se 92% studenata slaže.

#55:  Re: [anketa 031] Vox populi: Inicijativa za vraćanje urbanog OLJM-a - službeni proglas Autor: Anait Post Postano: 23.05.2009. 14:11

evo ja sam saznala di se provodila anketa (na onih famoznih 700 studenata) za ovogodisnje OLJM. u starom studenskom domu.
to mi reko kolega koji tamo stanuje.
neznam dali je jos negdje bila al evo ja sam pronasla zivuceg covjeka koji je rekao da je vidio tu anketu.

#56:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 23.05.2009. 14:15

Gledaj ovako, na fejsbuku uopce nije niti poslan invite puno ljudi, sa moga profila je poslano 200 i sa profila Mini Teatar nesto manje oko 1000, s time da je tamo slano ljudima u cijeloj hrvatskoj, jer se islo na send all, tako da ih velik broj nije postao član, jer nemaju veze s time...Ne znam tko je od članova slao pozive ljudima sa svoje friends liste, ali znam da su ljudi večinom lijeni za tako što...
Tako da mislim da po tome ne možeš računati. A koliko ljudi ima i koliko je jaka inicijativa će se vidjeti kada bude najpotrebnije, ako se koncert Joleta ipak održi, što je nažalost najvjerojatnije, taj dan će se vidjeti koliko je jak ovaj studentski glas i bunt, i da ovo što radimo nije bez razloga i šanse za uspjeh...

#57:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 23.05.2009. 14:22

Što se tiče ankete, ništa nije sporno, ja sam ju prekjučer imao pred sobom, ali nije me interesiralo pogledati jer sam saznao neke stvari...

Anketa je provedena na :

Građevinski fakultet - tamo je provodila cura koja je anketu i osmislila ( inače djevojka koja podržava inicijativu, i koja je trn u oku ljudima iz szbora ) i kaže da Jole kod nje nije bio u top 10 izvođača, na uzorku od 300 studenata.

Studentski Dom - Provodio ju je student koji se, ako se ne varam, zove Jurica Katić, ni to nije sporno, jedino što je bitno napomenuti je to da je taj student ujedno najveći zagovaratelj Joleta.

Filozofski fakultet - tamo ju je provodila cura sa spikom : "ovo je anketa koju je složila jedna cura iz zbora, koju tamo nitko ne podnosi pa ajde ispunite na brzinu", bez objašnjenja kako se anketa uopće ispunjava, tako da ne znam koliko to možemo uzeti u obzir...

#58:   Autor: antifriz Post Postano: 23.05.2009. 14:29

Mislim da ovdje pitanje uopće nije tko će biti izvođači. To je nešto sporedno u cijeloj priči, te samo po sebi posljedica.

Protest nastaje na temelju onoga što tradicionalno OLJM-ih jest, tj. što ono nije. I nikakva anketa tu ne može utjecati da se dovede Ceca, mislim da se s time svi slažemo. Iz istog shvaćanja OLJM-ih proizlazi da neki drugi izvođači nisu prigodni za istu manifestaciju.

Osobno bih mnogo radije vidio da novci koji odlaze na ovu manifestaciju odlaze za poticanje naših, osječkih, performera, bendova, kulturnih udruga i talenata... nasuprot tomu, dati 30.000 kn jednoj osobi za 2 sata programa.

Premlad sam da imam cjelovit uvid u tradiciju OLJM-ih. Ali vjerujem iskusnim ljudima kojima sam okružen, te smatram da tradiciju treba zadržati, ukoliko ne postoji jako dobar argument da se ona mjenja. Dovedite Joleta, neka se njegova publika veseli... ali neka to ne bude za vrijeme manifestacije čiju svrhu povrijeđuje njegov nastup.


Zadnja promjena: antifriz; 23.05.2009. 17:15; ukupno mijenjano 1 put.

#59:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 23.05.2009. 14:33

@slevak, ti si ozbiljan? Doista impresivna metoda zakljucivanja.

@lala, je li anketa provodjena jos negdje? IMHO, u tom domu nema 700 mjesta, ali i da ima - rezultat ankete u tom slucaju predstavlja misljenje samo studenata iz doma (rezultat uopce ne treba cuditi). Zapravo, za ocekivati bi bilo da su neki izvodjaci zamijenjeni Darom Bubamarom, Cecom ili Milom Kiticem, ali to bi vec bilo previse za nacionalno osvijestenu mladez koja po djakovackim i zupanjskim [a bome i osjeckim] diskotekama plese kola uz tamburice.





Cudo jedno koliko se danas mladih zanima za tradicionalnu glazbu.

#60:   Autor: Anait Post Postano: 23.05.2009. 15:06

Leteci mungos je napisao/la: ›
@lala, je li anketa provodjena jos negdje?


ja nisam nista cula, ali evo Evil Poodingh kaze da je bila

Evil Poodingh je napisao/la: ›
Anketa je provedena na :

Građevinski fakultet - tamo je provodila cura koja je anketu i osmislila ( inače djevojka koja podržava inicijativu, i koja je trn u oku ljudima iz szbora ) i kaže da Jole kod nje nije bio u top 10 izvođača, na uzorku od 300 studenata.

Studentski Dom - Provodio ju je student koji se, ako se ne varam, zove Jurica Katić, ni to nije sporno, jedino što je bitno napomenuti je to da je taj student ujedno najveći zagovaratelj Joleta.

Filozofski fakultet - tamo ju je provodila cura sa spikom : "ovo je anketa koju je složila jedna cura iz zbora, koju tamo nitko ne podnosi pa ajde ispunite na brzinu", bez objašnjenja kako se anketa uopće ispunjava, tako da ne znam koliko to možemo uzeti u obzir...

#61:   Autor: nora Post Postano: 23.05.2009. 16:13

Evil Poodingh je napisao/la (Pogledaj post): ›

Anketa je provedena na :


Filozofski fakultet - tamo ju je provodila cura sa spikom : "ovo je anketa koju je složila jedna cura iz zbora, koju tamo nitko ne podnosi pa ajde ispunite na brzinu", bez objašnjenja kako se anketa uopće ispunjava, tako da ne znam koliko to možemo uzeti u obzir...


Idem na Filozofski. Ni ja, ni moji kolege ne znaju ni za kakvu anketu. Confused

#62:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 23.05.2009. 16:16

o tome pricamo, kako je odradjena...na brzinu na nesto malo studenata samo da se obavi, vjerojatno...

#63:  Re: [anketa 031] Vox populi: Inicijativa za vraćanje urbanog OLJM-a - službeni proglas Autor: robijo Post Postano: 24.05.2009. 13:21

što je vama ljudi?
u ovom gradu 90% mladih sluša cajke.
organizator samo dovodi prihvatljiv surogat za tu vrstu glazbe.
vaša generacija nije iznjedrila niti jedan bitan bend,zašto?
jer slušate cajke i nekupujete cd od alternativnih izvođača.
sramota.

#64:   Autor: padobranac Post Postano: 25.05.2009. 7:56

slevak je napisao/la: ›
Ono što mene muči je slijedeće:

Osječko sveučilište ima nešto više od 19.000 studenata (provjereno).

Inicijativa na Fejsu ima 784 člana, no za svrhu rasprave recimo neka ih je dvostruko i zaokružimo broj na 1500.

Račun kaže da je to oko 8% studenata koji podržavaju inicijativu. Znači postoji i onih 92 % studenata koji se ne bune.

Ovako gledano, ispada da Inicijativa pokušava promijeniti ono s čime se 92% studenata slaže.
kod nas je na zalost, sve sto vrijedi uvijek u manjini

#65:   Autor: freedom.fighter Post Postano: 28.05.2009. 10:00

Kad sam ja studirao u Osijeku...davnih 80ih...STUC je jedne godine ('83 ili '84) imao ideju da u Osijek dovedu U2...istina tada nisu bili ovako planetarno popularni, ali moglo se i to!
U Osijek su na OLJM dolazili tada najbolji bendovi iz cijele bivše države!
Čak i početkom 90ih...(sjećam se jednog OLJM tamnosivi plakati sa popisima koncerata kojih je bilo te godine bar 50!) je sve bilo podređeno kvaliteti!!!

A sada Jole? OLJM je bio simbol za kvalitetnu glazbu, suvremeno kazalište i film, radionice...a sada postaje seljačka zabava na kojoj se dižu ruke u zrak i krevelji! Da li je to znak da je Osijek od jednog umjetnički nastrojenog centra 80ih i početka 90ih postao prćija ruralnog karaktera? Nije to samo problem Osijeka, to je problem cjelokupnog društa koje se ponaša tako da su vijesti iz crne kronike zanimljivije od studentskih prosvjeda! Dok budućnost nacije želi bolje sutra, mediji ih guraju pod tepih! Nacionalna sramota- sramota nacije!

Žao mi je što mladi danas neće imati onakvo OLJM kakvo je bilo nekad i što tradicija kulture u mom rodnom gradu postaje sve više uspomena na neka bolja vremena za mlade osječane!

Mladi grada Osijeka- ne dajte se seljačinama da vam kroje budućnost!

#66:   Autor: TataMata Post Postano: 28.05.2009. 14:46

Evil P.
Podržavam osječke izvođače i predlažem da se osmisli projekt u okviru akcije Ja volim Osijek (jer je financiran iz proračuna), ako ne sad onda kasnije, ili za slijedeću godinu. Ne mora biti vezano uz OLJM...ali i može....kako god se dogovorimo...imam i ja dosta ideja...ali o tome više na kavici...

#67:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 28.05.2009. 14:57

Može TataMata nema frke, dogovoriti cemo se, jedino sto je nama bitno je da nema povezivanja ni spominjanja sa nikakvom politickom opcijom...

#68:   Autor: TataMata Post Postano: 28.05.2009. 15:08

Ma jebeš politiku, ajmo radit.... Smile

#69:  Re: [anketa 031] Vox populi: Inicijativa za vraćanje urbanog OLJM-a - službeni proglas Autor: lufus Post Postano: 28.05.2009. 15:09

Treba učiniti sve da se OLJM spasi, kako je krenulo sve upućuje na izumiranje ove manifestacije s dugom tradicijom.

#70:   Autor: NAS2 Post Postano: 29.08.2009. 2:40

ma bitan je samo 1 lik..
Osijek031.com » Osijek031.com - Ankete i komentari » [anketa 031] Vox populi: Inicijativa za vraćanje urbanog OLJM-a - službeni proglas


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::