Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Osijek031.com - Ankete i komentari » [anketa 031] Gradonačelnik Osijeka bi trebao biti...
Poll :: U izboru za gradonačelnika Osijeka glasat ću za kandidata:

Krešimir Bubalo
25%
 25%  [ 87 ]
Anto Đapić
14%
 14%  [ 48 ]
Gordan Matković
23%
 23%  [ 79 ]
Josip Vrbošić
23%
 23%  [ 80 ]
Ne znam, ali planiram izaći na izbore
6%
 6%  [ 22 ]
100% neću izaći na izbore
5%
 5%  [ 20 ]
Ukupno glasova : 336



#1:  [anketa 031] Gradonačelnik Osijeka bi trebao biti...
Od 08.05.2009. 12:14 do 15.05.2009. 23:58 (uključivo)
Autor: Leon
Post Postano: 08.05.2009. 11:23

Bliži nam se 17. svibanj 2009. - dan kada će građani Osijeka po prvi put izravno birati gradonačelinka i župana te glasati za izbor članova gradskog i županijskog vijeća. Portal Osijek031.com organizira anketno glasovanje registriranih korisnika portala Osijek031.com.

Niste registrirani korisnik portala Osijek031.com, daleko najposjećenijeg lokalnog portala u Slavoniji? Nema problema, kliknite na link: [Registracija].



Pogledajte: Izborne liste 2009. - lokalni izbori 17. svibnja 2009.

P.S. Radi povećanja pouzdanosti rezultata ankete, glasanje je omogućeno samo korisnicima portala Osijek031.com registriranima do dana objave ove ankete [08.05.2009. 11:30h]


Zadnja promjena: Leon; 16.05.2009. 22:33; ukupno mijenjano 1 put.

#2:   Autor: lavic Post Postano: 08.05.2009. 13:06

mislim da bi bilo u redu da se omoguci vidjeti tko je sve glasovo, jer ocito je da određeni kandidat ima svog covijeka koji je odlucio unistiti ankeru

#3:   Autor: Leon Post Postano: 08.05.2009. 13:10

lavic je napisao/la: › mislim da bi bilo u redu da se omoguci vidjeti tko je sve glasovo, jer ocito je da određeni kandidat ima svog covijeka koji je odlucio unistiti ankeru


Nakon dovoljnog broja glasova moci ce se vidjeti tko je sve sudjelovao u anketi.

#4:   Autor: Monstrum Post Postano: 08.05.2009. 13:35

ili su se svi ostali jednostavno zgadili narodu (sudeći po sadašnjim rezultatima)

#5:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 08.05.2009. 13:41

ovako napeto mi se jako svidja. Jos uvijek dvojim izmedju Vrbosica i Matkovica...

#6:   Autor: justice Post Postano: 08.05.2009. 13:44

od ovih smećara morati ću Vrbošića zaokružiti,jbg najmanje zlo

#7:   Autor: Monstrum Post Postano: 08.05.2009. 13:46

justice je napisao/la (Pogledaj post): › od ovih smećara morati ću Vrbošića zaokružiti,jbg najmanje zlo
baš to Smile

#8:   Autor: AlkicOs Post Postano: 08.05.2009. 13:47

dopustite novima da se nakradu Smile

#9:   Autor: Monstrum Post Postano: 08.05.2009. 13:53

nema se više šta pokrast Wink mislim da bi moglo doć vrijeme konačno za malo svjetla al polako da ne ureknemo

#10:   Autor: lavic Post Postano: 08.05.2009. 14:00

Leon je napisao/la (Pogledaj post): ›
lavic je napisao/la: › mislim da bi bilo u redu da se omoguci vidjeti tko je sve glasovo, jer ocito je da određeni kandidat ima svog covijeka koji je odlucio unistiti ankeru


Nakon dovoljnog broja glasova moci ce se vidjeti tko je sve sudjelovao u anketi.


jedva cekam da vidim to, bas me zanima ovaj konstantni vremenski "odmak" između glasova za jednog kandidata Rolling Eyes

#11:   Autor: Chule Post Postano: 08.05.2009. 14:05

moj glas je otišao naravno Vrbošiću

#12:   Autor: edd_ Post Postano: 08.05.2009. 14:19

lavic je napisao/la (Pogledaj post): ›
Leon je napisao/la (Pogledaj post): ›
lavic je napisao/la: › mislim da bi bilo u redu da se omoguci vidjeti tko je sve glasovo, jer ocito je da određeni kandidat ima svog covijeka koji je odlucio unistiti ankeru


Nakon dovoljnog broja glasova moci ce se vidjeti tko je sve sudjelovao u anketi.


jedva cekam da vidim to, bas me zanima ovaj konstantni vremenski "odmak" između glasova za jednog kandidata Rolling Eyes


pa treba im malo vise vremena za otvoriti nove profile osijek031.com smile

#13:   Autor: Leon Post Postano: 08.05.2009. 14:20

edd_ je napisao/la: › pa treba im malo vise vremena za otvoriti nove profile osijek031.com smile


Ponekad treba citati i smallprint:

Leon je napisao/la: › P.S. Radi povećanja pouzdanosti rezultata ankete, glasanje je omogućeno samo korisnicima portala Osijek031.com registriranima do dana objave ove ankete [08.05.2009. 11:30h]

#14:   Autor: lavic Post Postano: 08.05.2009. 14:21

edd_ je napisao/la (Pogledaj post): ›
lavic je napisao/la (Pogledaj post): ›
Leon je napisao/la (Pogledaj post): ›
lavic je napisao/la: › mislim da bi bilo u redu da se omoguci vidjeti tko je sve glasovo, jer ocito je da određeni kandidat ima svog covijeka koji je odlucio unistiti ankeru


Nakon dovoljnog broja glasova moci ce se vidjeti tko je sve sudjelovao u anketi.


jedva cekam da vidim to, bas me zanima ovaj konstantni vremenski "odmak" između glasova za jednog kandidata Rolling Eyes


pa treba im malo vise vremena za otvoriti nove profile osijek031.com smile


pa gledaj kako za vrbosica stize po jedan glas svakih 10-tak minuta Laughing Laughing Laughing

#15:   Autor: djurozero Post Postano: 08.05.2009. 14:21

moj isto ide vrbošiću, đapiću kao i bubalu nema šanse, a što se tiče matkovića nije ništa drugačiji od đapiđa... tu prodaje novu osječku bla bla bla, a bio je cijelo vrijeme gradonačelnik kad se uzimalo na veliko, mislim, tko tu koga ****. A sad se kao sjetio da može sam kad nije dobio dovoljan dio kolača od đapića pa MISLIM STVARNO... lol

#16:   Autor: djurozero Post Postano: 08.05.2009. 14:34

lavic je napisao/la: ›
edd_ je napisao/la (Pogledaj post): ›
lavic je napisao/la (Pogledaj post): ›
Leon je napisao/la (Pogledaj post): ›
lavic je napisao/la: › mislim da bi bilo u redu da se omoguci vidjeti tko je sve glasovo, jer ocito je da određeni kandidat ima svog covijeka koji je odlucio unistiti ankeru


Nakon dovoljnog broja glasova moci ce se vidjeti tko je sve sudjelovao u anketi.


jedva cekam da vidim to, bas me zanima ovaj konstantni vremenski "odmak" između glasova za jednog kandidata Rolling Eyes


pa treba im malo vise vremena za otvoriti nove profile osijek031.com smile


pa gledaj kako za vrbosica stize po jedan glas svakih 10-tak minuta Laughing Laughing Laughing


mislim lega jesi ti nepismen ili šta... lijepo ti piše da ne mogu glasati oni koji otvore profil poslije objavljivanja ankete. glavno da ne prenosi rezultate ankete glas slavonije jer po njima bi sigurno bubalo imao 50-ak posto, ili mozda stv po kojoj jos vise bubalo dobija, stvarno je postalo smijesno to kako su u osijeku podijeljeni mediji... žalosno

#17:   Autor: asko Post Postano: 08.05.2009. 14:39

internet anketa teško da može biti mjerodavna jer u njima u pravili sudjeluju mlađi ljudi, dok u real life na izbore izlaze i starije osobe kojima je najveće tehnološko dostignuće kalkulator

#18:   Autor: edd_ Post Postano: 08.05.2009. 14:43

Leon je napisao/la (Pogledaj post): ›
edd_ je napisao/la: › pa treba im malo vise vremena za otvoriti nove profile osijek031.com smile


Ponekad treba citati i smallprint:

Leon je napisao/la: › P.S. Radi povećanja pouzdanosti rezultata ankete, glasanje je omogućeno samo korisnicima portala Osijek031.com registriranima do dana objave ove ankete [08.05.2009. 11:30h]


citam izmedju redaka smallprinta Cool Evil

#19:   Autor: lavic Post Postano: 08.05.2009. 15:41

djurozero je napisao/la (Pogledaj post): › mislim lega jesi ti nepismen ili šta... lijepo ti piše da ne mogu glasati oni koji otvore profil poslije objavljivanja ankete. glavno da ne prenosi rezultate ankete glas slavonije jer po njima bi sigurno bubalo imao 50-ak posto, ili mozda stv po kojoj jos vise bubalo dobija, stvarno je postalo smijesno to kako su u osijeku podijeljeni mediji... žalosno


vidis mene u ovoj anketi uopce neznanima ishod, vec zelim objektivnu anketu koju do sad u hrv medijima nisam vidio... na osjeckoj vodi đapic, na stv-u vodi bubalo, svako imasvoje medije, svako svojima upravlja... realno stanje da vrbošić dobija 30tak posto je nerealno... i neznam sta bi se trebalo desiti da on dobije toliko (u prvom krugu jel)

#20:  Re: [anketa 031] Gradonačelnik Osijeka bi trebao biti... Autor: Callistemon Post Postano: 08.05.2009. 16:03

Bas se pitam hoce ova nepravomocna presuda Glavasu pomoci ili odmoci Bubalu!?!?!?

#21:   Autor: Alchemist Post Postano: 08.05.2009. 16:14

Ovaj Osijek je zbilja čudan grad!

HDZ gura 3 kandidata i još možda i izgubi!

Lokalni HDZ gura naravno Matkovića a ponešto i Đapića.

Vrh HDZ-a gura:
Đapića ali i
Vrbošića - preko svojih satelitskih podružnica HSLS i HSS i još su maestralno uspjeli pridobiti i SDP u tu igru.

i mislim da bi bila najveća fora da od 3 neprođe im niti jedan Smile

#22:   Autor: Kyoto Post Postano: 08.05.2009. 16:22

Alchemist je napisao/la: ›
Ovaj Osijek je zbilja čudan grad!

HDZ gura 3 kandidata i još možda i izgubi!

Lokalni HDZ gura naravno Matkovića a ponešto i Đapića.

Vrh HDZ-a gura:
Đapića ali i
Vrbošića - preko svojih satelitskih podružnica HSLS i HSS i još su maestralno uspjeli pridobiti i SDP u tu igru.

i mislim da bi bila najveća fora da od 3 neprođe im niti jedan Smile


zbilja čudan grad..tvoj HNS sa HDSSB-om...i još ti Glavaš na listi...čudan grad što ćeš

#23:   Autor: Defiant Post Postano: 08.05.2009. 16:26

Callistemon je napisao/la: ›
Bas se pitam hoce ova nepravomocna presuda Glavasu pomoci ili odmoci Bubalu!?!?!?


Sad je za ocekivat povratak HDSSB-ovaca natrag u HDZ. "Capo di tutti capi" je pao.

#24:   Autor: Kyoto Post Postano: 08.05.2009. 16:30

Defiant je napisao/la: ›
Callistemon je napisao/la: ›
Bas se pitam hoce ova nepravomocna presuda Glavasu pomoci ili odmoci Bubalu!?!?!?


Sad je za ocekivat povratak HDSSB-ovaca natrag u HDZ. "Capo di tutti capi" je pao.


točno tako

#25:  Re: [anketa 031] Gradonačelnik Osijeka bi trebao biti... Autor: rhea Post Postano: 08.05.2009. 19:08

Ja sam ipak za onu- Inati se Slavonijo i za Bubala

#26:   Autor: av8or Post Postano: 08.05.2009. 20:55

mene sada živo zanima kako će se Bubi-maneken postaviti tj. dokle ce Vrdoljak i Lovokovicka moci trpiti njegove, hvalospjeve o zavjeri državnog vrha protiv njegovog mentora i "prijatelja" Osame-bin-Glavonje.....
Bit ce zaista interesantna jesen...hehehehe....

#27:   Autor: ciao_bao! Post Postano: 08.05.2009. 23:15

ma sve je to cisti inzinjering....
simbioza raka samca i moruzgve...
oborila me njihova kreativnost u kombinacijama...
najbitnije je osvojiti trziste...

#28: Fight Re: [anketa 031] Gradonačelnik Osijeka bi trebao biti... Autor: vicencos Post Postano: 09.05.2009. 9:32


Nadam se samo da će biti izabran netko novi kome je zaista stalo do ovog grada i njegovih stanovnika.

#29:   Autor: Fifa Post Postano: 09.05.2009. 10:58

ne znam..ovi bi izbori mogli bit zanimljivi....
za ovog vrbošića do izbora nisam čuo, a prošli put kad je grad vodio hsls i ls grad je bio u rangu bačke palanke.....
hsp mi se sveukupno zgadio tako da neće ni đapić ni matković moj glas dobit.....a ovaj bubalo......dobro je vodio županiju, možda i od grada napravi nešto...a još sad ni glave nema...uteko..tak da...zašto ne..

#30:   Autor: centurion Post Postano: 09.05.2009. 11:47

ak na ovakoj anketi gdje glasaju uglavnom mladi vodi Bubalo onda mislim da u stvarnom uzorku nema dileme.Ples sa umirovljenicima,obilasci dijelova grada i moramo priznati dobar rad u Zupaniji odlucit ce pobdjenika .A tu su jos i Ivan i Danijela. Uz to i protukandidati su losi Smile

#31:  Re: [anketa 031] Gradonačelnik Osijeka bi trebao biti... Autor: edd_ Post Postano: 09.05.2009. 11:57

Gordan Matković
23%
23% [ 53 ]
Josip Vrbošić
23%
23% [ 54 ]

omg, kako je moguce da su isti postoci pri razlicitom broju glasova??!?!?!?
statisticka greska se ne primjenjuje na ovako malome uzorku.... wtf ?

#32:   Autor: Leon Post Postano: 09.05.2009. 12:07

edd_ je napisao/la: › omg, kako je moguce da su isti postoci pri razlicitom broju glasova??!?!?!?
statisticka greska se ne primjenjuje na ovako malome uzorku.... wtf ?
Vjerojatno se radi o zestokoj makinaciji glasovima.

Zamisli kako tek bude na izborima/anketama gdje sudjeluje milijun ljudi, pa se isti postotak pojavljuje i kad je razlika u broju glasova 100 ili 1000 ili 10 000.

#33:  Re: [anketa 031] Gradonačelnik Osijeka bi trebao biti... Autor: OsijekNepokoreniGrad Post Postano: 09.05.2009. 12:10

edd_ je napisao/la (Pogledaj post): › omg, kako je moguce da su isti postoci pri razlicitom broju glasova??!?!?!?
statisticka greska se ne primjenjuje na ovako malome uzorku.... wtf ?

Ma namještena anketa, čim Đapić ne vodi.
Uglavnom, čini se da HDZ sa 2, ili čak 3 kandidata neće uspjeti doći na vlast.

Matković ima 23.35% a Vrbošić 23.79%, ali anketa ne prikazuje decimalu pa je zato 23% kod obojice.
Bubalo trenutno ima 26.43%, a Đapić 15.42%.

#34:  Re: [anketa 031] Gradonačelnik Osijeka bi trebao biti... Autor: Osječanin Post Postano: 09.05.2009. 12:33

Forum 031 ima aktivnih 50tak članova (recimo) a kad treba glasati na ovakvoj ili sličnoj anketi, odjednom se broj penje na 300 a možda i više... Laughing

#35:   Autor: Leon Post Postano: 09.05.2009. 12:51

Osječanin je napisao/la: › Forum 031 ima aktivnih 50tak članova (recimo)
Sve ovisi kako definiras "aktivnog" korisnika, ali... U cca. zadnja dva tjedna je bar jedan post napisalo 370 korisnika.



P.S. timestamp 1240790400 je 27.04.2009. 00:00:00

Ako izbacimo one koji su napisali samo jednu poruku, dobijemo 252 korisnika koji su napisali vise od jedne poruke u zadnja dva tjedna:


Broj korisnika koji su u tom razdoblju napisali 5 i vise poruka: 136


Zadnja promjena: Leon; 09.05.2009. 13:06; ukupno mijenjano 1 put.

#36:   Autor: Kyoto Post Postano: 09.05.2009. 13:02

Alchemist je napisao/la: ›
i mislim da bi bila najveća fora da od 3 neprođe im niti jedan Smile


još bi veća fora bila kad bi Matković pobijedio u prvom krugu...mislim ono...kad već navijamo Smile

#37:   Autor: maddox_rumble Post Postano: 09.05.2009. 13:59

u prvom krugu nece niko pobjedit Smile

#38:   Autor: Monstrum Post Postano: 09.05.2009. 14:14

@leon, aje provjeri novoregistrirane korisnike u zadnjih mjesec, mjesec i po i mislim da ćeš podijelit 100-njak crvenih zbog multiaccountinga osijek031.com smile

#39:   Autor: Fifa Post Postano: 09.05.2009. 14:41

maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): › u prvom krugu nece niko pobjedit Smile


mi trebamo nekog crnca za gradonačelnika....il da pitamo Švarcenegra jel bi nam bio počasni gradonačelnik Cool

#40:   Autor: pernabukano Post Postano: 09.05.2009. 15:21

Zanimljivo kako se pvi rezultati poklapaju sa onom anketom u Glasu Slavonije osim što je Vrbošić malo jači nego tamo, a Đapić slabiji.

#41:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 09.05.2009. 15:57

Kyoto je napisao/la: ›
Alchemist je napisao/la: ›
i mislim da bi bila najveća fora da od 3 neprođe im niti jedan Smile


još bi veća fora bila kad bi Matković pobijedio u prvom krugu...mislim ono...kad već navijamo Smile


To bi baš bila fora, pravi crni humor. Idealno za seriju tipa Šljam.

#42:   Autor: Svebor Post Postano: 09.05.2009. 17:36



eto, prigodni proizvodi koje treba imati svaki čovjek koji misli izaći na izbore.

#43:   Autor: Zdrale Post Postano: 09.05.2009. 20:17

predoro Smile

#44:   Autor: Osječanin Post Postano: 09.05.2009. 21:38

Leon je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la: › Forum 031 ima aktivnih 50tak članova (recimo)
Sve ovisi kako definiras "aktivnog" korisnika, ali... U cca. zadnja dva tjedna je bar jedan post napisalo 370 korisnika.



Kako? Pa recimo mjesečno minimalno 20-30 upisa Cool

#45:   Autor: lavic Post Postano: 10.05.2009. 11:13

jel zna netko kad je otvaranje kapitalnog projekta za osijek, tj predizborna kampanja hdz-a - pruga merkator - dokle ide ?

#46:   Autor: Baudolino Post Postano: 10.05.2009. 16:59

Mene izuzetno zanima profil birača Gordana Matkovića. Da čovjek koji je 18 godina bio Đapićev potrčko, koji je izravno sudjelovao u raznim aferama trenutne vlasti, a koje se trenutno nepravedno pripisuju isključivo Đapiću, čovjek kojeg ne zanima cijepljenje protiv HPV-a "Jer, uostalom, ja imam sinove", e da takav jedan politički i intelektualni nitko i ništa postane nekakva nova nada - to je moguće samo u gradovima čiji građani namjerno žele biti opet prevareni.

#47:   Autor: ciao_bao! Post Postano: 10.05.2009. 21:04

Baudolino je napisao/la: ›
Mene izuzetno zanima profil birača Gordana Matkovića. Da čovjek koji je 18 godina bio Đapićev potrčko, koji je izravno sudjelovao u raznim aferama trenutne vlasti, a koje se trenutno nepravedno pripisuju isključivo Đapiću, čovjek kojeg ne zanima cijepljenje protiv HPV-a "Jer, uostalom, ja imam sinove", e da takav jedan politički i intelektualni nitko i ništa postane nekakva nova nada - to je moguće samo u gradovima čiji građani namjerno žele biti opet prevareni.


ma sto to znaci biti neciji potrcko?!!
to znaci rintaciti do bola, a lovorike kupi nalogodavac, i to onaj "krovni"...
ne moze nitko osporiti da su Djapic (kakav god da je) i ekipa pokrenuli grad sa mrtve tocke u zadnjih 5 godina, dok su one sve poratne godine protracene u mraku i u natezanjima izmedju Glavasa i Kramarica, dok se nista nije radilo, obnavljalo, vec samo fucalo vec ofucano...
pa i neka su Djapiceva "potrckala" radila sve da osvjetlaju gazdin obraz, ali su radili...
ne znam za koga cu glasati, ali se dobro sijecam Egipta iz kojeg smo izasli!
jest da mi se ne svidja pustinja u kojoj se sada nalazimo, ali ne pada mi na pamet da se tamo vracam...

#48:   Autor: scero Post Postano: 10.05.2009. 21:23

pokrenuli su grad,pokrenuli su grad...bla bla bla..pa godinu dana se novac grada nije mogao trositi,moja baba bi sa tolko love koja im je bila na raspolaganju napravila bolje projekte,napravili par sminkerskih projekata koji u vrijeme recesije i nisu bas najpametniji . vidim da je sve manje naivaca koji su popusili BUDIMO REALNI!

#49:   Autor: ciao_bao! Post Postano: 10.05.2009. 21:37

ne zelim vise biti realna...jer sam vec umorna...
malo je ljudi koji su cijepljeni protiv moci, para i slave...
da izmedju ponudjenih kandata postoji barem jedan takav, vec bi bio prepoznat...
ovako...
...u nadi je spas!!!

#50:   Autor: Baudolino Post Postano: 10.05.2009. 23:08

Napišem: "...to je moguće samo u gradovima čiji građani namjerno žele biti opet prevareni.", a ciao_bao piše: "ne zelim vise biti realna...jer sam vec umorna...".

A upravo o tome se i radi. Ljudi su umorni. I sad na silu žele vidjeti u Matkoviću nešto što on nema, a ne žele vidjeti ono što on je.

Glasati po načelu petparačke filozofije koja je svjetsku slavu stekla pomoću "Alkemičara", a koja glasi "Ako nešto silno želiš cijeli svijet će se urotiti da to i ostvariš/dobiješ." - znači sebi činiti dugoročno štetu, sebi činiti zlo.

To što svaki četvrti glasač ovdje silno želi vidjeti u Matkoviću neku novu priču, neće promijeniti suštinu da je on samo tipični korumpirani i ograničeni hsp-ovac.

#51:   Autor: djurozero Post Postano: 10.05.2009. 23:21

Baudolino je napisao/la: ›
To što svaki četvrti glasač ovdje silno želi vidjeti u Matkoviću neku novu priču, neće promijeniti suštinu da je on samo tipični korumpirani i ograničeni hsp-ovac.


Ma nemoj tako, to je nova osječka priča o tome kako će sad matković moći krasti više za sebe a ne sve morati dijeliti s debelim, heh, stvarno strašno.

#52:   Autor: Osječanin Post Postano: 10.05.2009. 23:25

do danas sam bio zagovornik gospodina Gordana Matkovića i njegov glasač plus što sam apsolutno sve oko sebe nagovarao da glasaju za njega. sve do današnje fešte na Mačkamami. e pa braco, od danas više nemaš moj glas i ostalih navijača Osijeka koji su sa mnom bili na fešti. povlačim sve što sam pozitivno napisao o tebi i gdje sam pozvao ljude da glasaju za tebe ...pa ti dalje pjevaj "Dalmatinac sam" i oduševljeno se grli sa ekipom...zbogom

#53:   Autor: essek031 Post Postano: 11.05.2009. 0:28

Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › do danas sam bio zagovornik gospodina Gordana Matkovića i njegov glasač plus što sam apsolutno sve oko sebe nagovarao da glasaju za njega. sve do današnje fešte na Mačkamami. e pa braco, od danas više nemaš moj glas i ostalih navijača Osijeka koji su sa mnom bili na fešti. povlačim sve što sam pozitivno napisao o tebi i gdje sam pozvao ljude da glasaju za tebe ...pa ti dalje pjevaj "Dalmatinac sam" i oduševljeno se grli sa ekipom...zbogom


Pa zašto, što je bilo? Very Happy

#54:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 11.05.2009. 8:12

Osječanin je napisao/la: ›
do danas sam bio zagovornik gospodina Gordana Matkovića i njegov glasač plus što sam apsolutno sve oko sebe nagovarao da glasaju za njega. sve do današnje fešte na Mačkamami. e pa braco, od danas više nemaš moj glas i ostalih navijača Osijeka koji su sa mnom bili na fešti. povlačim sve što sam pozitivno napisao o tebi i gdje sam pozvao ljude da glasaju za tebe ...pa ti dalje pjevaj "Dalmatinac sam" i oduševljeno se grli sa ekipom...zbogom


Ako je i pjevanje pjesme dovoljan razlog da prestaneš favorizirati tog Matkovića, i to je nešto. Na stranu njegova prazna biografija, pomanjkanje znanja, sumnjivi poslovi i članstvo u očajnom Hsp-u.

#55:   Autor: Ivor Post Postano: 11.05.2009. 9:00

Ako ne za Matkovića, za koga?

Vrbošića (Bajto- predsjednik izbornog stožera, u gradu su s SDP-om, a u županiji s HDZ-om. Mislim da SDP-ovci lude kad vide jumbo plakat T. Ivića na kojem je i logo njihovog "partnera" HSLS-a)
Đapić (nastavak vlasti koju su kupili financijski mentori, koja je donekle pokrenula grad ali i napravila previše problema s čestim krizama)
Bubalo (Osijekom će upravljati iz Ljubuškog, i nemojte biti naivni da neće biti tako. Svatko tko iole poznaje stanje u HDSSB-u, a ja eto malo poznajem, dobro zna tko je šef i tako će biti još dugo vremena)
U ovoj konkurenciji, Matković, kojem zamjeram što nije ranije otišao od Đapića, zaista se čini kao nova priča.
Argument da ne treba dobiti glas zbog pjesme "Dalmatinac sam" definitivno je jedan od ozbiljnijih. osijek031.com smile

#56:   Autor: maddox_rumble Post Postano: 11.05.2009. 9:02

pa htio je glasat za nejga jer je doticni navijac osijeka, tako da razlog i za glasanja i protiv su jednaki Smile

#57:   Autor: Osječanin Post Postano: 11.05.2009. 9:06

maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): › pa htio je glasat za nejga jer je doticni navijac osijeka, tako da razlog i za glasanja i protiv su jednaki Smile


Wink
Svi imaju iste programe, svi pričaju isto, za svaku opciju možeš naći nešto zbog čega ne bi glasao za ovog ili onog.
U takvom okruženju iz totalno banalnog razloga, svoj glas dao bi Matkoviću iz već spomenutih razloga. Do jučer. Za mene je ta "nova osječka priča" završena osijek031.com smile ( a i za još neke navijače Osijeka koji su bili na toj proslavi na Mačkamami)

#58:   Autor: pernabukano Post Postano: 11.05.2009. 9:13

Mene samo zanima Matkovićev tim ljudi. Bojan Bodražić i Zrinka Pandžić. Podržavam uključivanje mladih u politiku, ali ne mogu oni biti predvodnici njegovog tima.
Tko su kandidati za dogradonačelnike? Lamza i Šimić.
Lamza kojega još zovu mr 10%, a Šimić propali političar.

Ono što mi se još ne sviđa kod Matkovića je to što je HDZ-ov tj. Sanaderov kandidat.
Đapića su podržali zbog HSP-ove podrške Iviću, a zapravo tipuju na Matkovića. U slučaju pobjede Matkovića na vlast dolaze Kovačević i com. koji će preuzeti gradsko vijeće i držati polugu vlasti...
Da skratimo. Glas za Matkovića je glas za HDZ.

#59:   Autor: pernabukano Post Postano: 11.05.2009. 9:18

Ivor je napisao/la (Pogledaj post): › Ako ne za Matkovića, za koga?

Bubalo (Osijekom će upravljati iz Ljubuškog, i nemojte biti naivni da neće biti tako. Svatko tko iole poznaje stanje u HDSSB-u, a ja eto malo poznajem, dobro zna tko je šef i tako će biti još dugo vremena)


Ovo mi je najjače od svega. Definitivno će Glavaš odlučivati o gradnji gospodarskih zona, o postavljanju rasvjete, obnovi cesta i nogostupa, obnovi škola, obnovi pročelja.
Laughing Laughing Laughing Laughing

#60:   Autor: TataMata Post Postano: 11.05.2009. 9:30

Glasajte za mene, ja sam najbolje što politika u Osijeku može ponuditi Smile ....Osječanin, tako ti je to...foliranje do jaja....

#61:   Autor: Ivor Post Postano: 11.05.2009. 9:37

pernabukano je napisao/la: ›
Ivor je napisao/la (Pogledaj post): › Ako ne za Matkovića, za koga?

Bubalo (Osijekom će upravljati iz Ljubuškog, i nemojte biti naivni da neće biti tako. Svatko tko iole poznaje stanje u HDSSB-u, a ja eto malo poznajem, dobro zna tko je šef i tako će biti još dugo vremena)


Ovo mi je najjače od svega. Definitivno će Glavaš odlučivati o gradnji gospodarskih zona, o postavljanju rasvjete, obnovi cesta i nogostupa, obnovi škola, obnovi pročelja.
Laughing Laughing Laughing Laughing



Odlučivat će o svemu što njega bude interesiralo. Kad govorimo o nekakvim komunalnim radovima, onda su to izvođači.
Ali dobro možda ljepše zvuči da će Bubalo i Šišljagić samostalno voditi grad/županiju jer je Branimir Glavaš poznat kao tolerantna osoba koja svoju moć želi podjeliti s drugima i ne pada mu na pamet imati pod kontrolom HDSSB, eventualnog gradonačelnika i župana kojeg je ta stranka dala i naravno proračun onih mjesta u kojem su na vlasti.

#62:   Autor: Osječanin Post Postano: 11.05.2009. 9:41

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › Glasajte za mene, ja sam najbolje što politika u Osijeku može ponuditi Smile ....Osječanin, tako ti je to...foliranje do jaja....


Pa evo, ja bi glasao za tebe. Već sam jednom napisao da je moja stranka Osijek. I svatko tko se trudi Osijek učiniti boljim i ljepšim mjestom za život, tko voli svoj grad ima moj glas. Stranke su mi totalno nebitne.
E sad, na tebi je TataMata da ubaciš u veću brzinu što se tiče politike... Wink
(i da, naravno da je Matković navijač Osijeka. Sve je to lijepo. Ali na jednoj ovakvoj proslavi gdje naš osječki klub slavi titulu prvakinja pjevati pjesme navijača Hajduka a ne sjetiti se "Grad na Dravi" koja je dušu dala za ovakvu prigodu, više je nego žalosno...Kada se u Splitu na feštama budu pjevale pjesme tipa "Slavonac sam, time se ponosim" i sl. onda ću prihvatiti da je ovakvo ponašanje normalno. I da, ovo nije samo moje mišljenje. Bilo nas je nekoliko navijača Osijeka i svi smo rekli isto..Od nas glas nećeš dobiti)
A i šef tvoje stranke "proslavio" se taj dan... osijek031.com smile


Zadnja promjena: Osječanin; 11.05.2009. 9:52; ukupno mijenjano 1 put.

#63:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 11.05.2009. 9:50

Ivor je napisao/la: ›
Ako ne za Matkovića, za koga?

Vrbošića (Bajto- predsjednik izbornog stožera, u gradu su s SDP-om, a u županiji s HDZ-om. Mislim da SDP-ovci lude kad vide jumbo plakat T. Ivića na kojem je i logo njihovog "partnera" HSLS-a)
Đapić (nastavak vlasti koju su kupili financijski mentori, koja je donekle pokrenula grad ali i napravila previše problema s čestim krizama)
Bubalo (Osijekom će upravljati iz Ljubuškog, i nemojte biti naivni da neće biti tako. Svatko tko iole poznaje stanje u HDSSB-u, a ja eto malo poznajem, dobro zna tko je šef i tako će biti još dugo vremena)
U ovoj konkurenciji, Matković, kojem zamjeram što nije ranije otišao od Đapića, zaista se čini kao nova priča.
Argument da ne treba dobiti glas zbog pjesme "Dalmatinac sam" definitivno je jedan od ozbiljnijih. osijek031.com smile


Ti si malo ozbiljniji naivac. Nova priča?

Čovjek je okružen sve odreda propalim slučajevima osječke politike, sumnjivim "poduzetnicima". Na stranu s tim, ali zar se nitko ne pita odakle Matkoviću novci za kampanju?

Možda ljudi nisu primijetili, ali Matković odnedavno iskače i iz paštete. Tko plaća? Ili se neviđeno nakrao (ali poznato je da rijetki političari za kampanju troše svoju lovu), ili se čini da vječni Đapićev sponzor Biloš igra dvostruku igru. Ni lokalnom Hdz-u nije mrsko navlačiti za Matkovića, jer će nakon prvog kruga lako promijeniti kandidata.

Matković je sve osim nove priče. On je davno ispričana priča.

#64:   Autor: Baudolino Post Postano: 11.05.2009. 9:52

Ivor je napisao/la (Pogledaj post): › Ako ne za Matkovića, za koga?

Vrbošića (Bajto- predsjednik izbornog stožera, u gradu su s SDP-om, a u županiji s HDZ-om. Mislim da SDP-ovci lude kad vide jumbo plakat T. Ivića na kojem je i logo njihovog "partnera" HSLS-a)
Đapić (nastavak vlasti koju su kupili financijski mentori, koja je donekle pokrenula grad ali i napravila previše problema s čestim krizama)
Bubalo (Osijekom će upravljati iz Ljubuškog, i nemojte biti naivni da neće biti tako. Svatko tko iole poznaje stanje u HDSSB-u, a ja eto malo poznajem, dobro zna tko je šef i tako će biti još dugo vremena)
U ovoj konkurenciji, Matković, kojem zamjeram što nije ranije otišao od Đapića, zaista se čini kao nova priča.
Argument da ne treba dobiti glas zbog pjesme "Dalmatinac sam" definitivno je jedan od ozbiljnijih. osijek031.com smile


Glas za Vrbošića je glas za SDP, a glas za Matkovića je glas za HDZ. Pa ti vidi.

#65:   Autor: DonQuijote Post Postano: 11.05.2009. 10:05

lijepo izgleda kako stoji anto na ovoj anketi, ali je šteta što većina njegovih birača ne zna upaliti komp, ali zato ima pravo glasa...

#66:   Autor: slos Post Postano: 11.05.2009. 10:41

Dosta dugo pratim polemike na ovom portalu, i moram se suglasiti sa nekima koji su već isticali kako je ovdje uglavnom sve negativno. Istina je kako je grad u banani, ali nije moguće da je baš sve tako crno. Imao sam priliku osobno upoznati sve kandidate, i to ne u vrijeme kampanje nego dok su vršili vlast te bi o svakome rekao nešto pozitivno i negativno, pa Vi procijenite.

Bubalo: ima ekonomske pokazatelje i trendove u malom prstu, razumije tokove novca te može organizorat ekipu koja to može iskoristiti, ali iznimno neuglađena osoba, gotovo nema ništa građanskog u sebi. Da je ostao onakav kakav je bio u vrijeme kad je postao župan, bio bi odličan kandidat. I naravno, Glavaš.
Đapić: Osobno mislim kako nije toliko loš kao što se prikazuje, izvrstan je trgovac i zato je uspio iskamčiti od Vlade tolike pare za Osijek. Istina, dok je imao 8 ruku u Saboru. Kao političar individualac, bez potpore snažnog, nacionalnog HSP-a, uz sve afere, loš izbor za Osijek jer kroz Osijek usput financira i HSP na nacionalnoj razini.
Matković: Odličan operativac, brzo radi i odradi posao izvrsno. Ali ništa više od toga. Isto kao i Bubalo, njegov stav i odnos kako prema biračima tako i prema političkim strukturama u zemlji i inozemstvu se tek kroji kroz političku funkciju. To je čovjek za odraditi posao, nešto kao number one iz Star Treka, a ne čovjek koji bi trebao biti kapetan jer mu jednostavno fali ono nešto.
Vrbošić: Gospodin, diplomatsko iskustvo koje je ujedno i operativno. Otkačio je Bajtu na onoj presici kod ZOO-hotela, što znači ne pleše po stranačkom diktatu. Po meni najbolji kandidat, jedino što mu zamjeram što nije energičniji u borbi. Da li je to stvar osobne pasivnosti, ili stvar da se čovjek ne želi spustiti na taj nivo to će vrijeme pokazati. Uz to, nije mi jasno da niti Karalić niti Flauder mu nisu našli mrlje. Ovako, to ću mu uzeti za minus (svatko nešto ima)

#67:   Autor: maddox_rumble Post Postano: 11.05.2009. 10:48

svi se bune za bubala glavas ce kontrolit

a ozbiljno mislite da ove ostale nitko ne konrolira,

pa nije ovo grad od lego kockica i monopoly novci

prava lova, znaci interesi, znaci sigurno ne odlucuje jedna osoba o nicemu

bokte pitaj koji skriveni lobiji iza koga stoje

tako da tu tezu ne treba ni povlacit

#68:   Autor: Ivor Post Postano: 11.05.2009. 10:53

W.M. Felt je napisao/la: ›
Ivor je napisao/la: ›
Ako ne za Matkovića, za koga?

Vrbošića (Bajto- predsjednik izbornog stožera, u gradu su s SDP-om, a u županiji s HDZ-om. Mislim da SDP-ovci lude kad vide jumbo plakat T. Ivića na kojem je i logo njihovog "partnera" HSLS-a)
Đapić (nastavak vlasti koju su kupili financijski mentori, koja je donekle pokrenula grad ali i napravila previše problema s čestim krizama)
Bubalo (Osijekom će upravljati iz Ljubuškog, i nemojte biti naivni da neće biti tako. Svatko tko iole poznaje stanje u HDSSB-u, a ja eto malo poznajem, dobro zna tko je šef i tako će biti još dugo vremena)
U ovoj konkurenciji, Matković, kojem zamjeram što nije ranije otišao od Đapića, zaista se čini kao nova priča.
Argument da ne treba dobiti glas zbog pjesme "Dalmatinac sam" definitivno je jedan od ozbiljnijih. osijek031.com smile


Ti si malo ozbiljniji naivac. Nova priča?

Čovjek je okružen sve odreda propalim slučajevima osječke politike, sumnjivim "poduzetnicima". Na stranu s tim, ali zar se nitko ne pita odakle Matkoviću novci za kampanju?

Možda ljudi nisu primijetili, ali Matković odnedavno iskače i iz paštete. Tko plaća? Ili se neviđeno nakrao (ali poznato je da rijetki političari za kampanju troše svoju lovu), ili se čini da vječni Đapićev sponzor Biloš igra dvostruku igru. Ni lokalnom Hdz-u nije mrsko navlačiti za Matkovića, jer će nakon prvog kruga lako promijeniti kandidata.

Matković je sve osim nove priče. On je davno ispričana priča.


Kao što sam rekao "u ovoj konkurenciji" navodeći pri tom Vrbošića, Đapića i Bubala s njihovim političkim i financijskim mentorima Matković mi se čini kao nova priča.

Ali naravno svatko ima pravo na drugačiji stav.

#69:   Autor: Ivor Post Postano: 11.05.2009. 11:06

Slos,

vezano za tvoje ocjene kandidata s kojima se donekle slažem, mislim da je za vođenje grada prije svega potreban operativac. Moje mišljenje je da su Bubalo i Matković dobri operativci i to im daje prednost u odnosu na ostale kandidate. Kod Vrbošića mi je problem što čovjeka jednostavno ne znam jer nije radio na ozbiljnijoj dužnosti u izvršnoj vlasti. Njega procjenjujem po ekipi iz HSLS-a koja ga je kandidirala (a oni nisu napokon nego već viđeno)

#70:   Autor: Mladjo Post Postano: 11.05.2009. 11:10

maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): › svi se bune za bubala glavas ce kontrolit

a ozbiljno mislite da ove ostale nitko ne konrolira,

pa nije ovo grad od lego kockica i monopoly novci

prava lova, znaci interesi, znaci sigurno ne odlucuje jedna osoba o nicemu

bokte pitaj koji skriveni lobiji iza koga stoje

tako da tu tezu ne treba ni povlacit
s jednom malom razlikom; naime ostale ne kontroliraju osuđeni ratni zločinci (bar se nadam)
najjače mi je kad netko kaže kako hdssb sad sigurno dobija izbore, neki slavonski inat i te spike. jebeš mi sve, to da osuđujuća presuda za ratni zločin diže rejting stranke može se dogoditi samo u srbiji ali eto očito i kod nas

#71:   Autor: maddox_rumble Post Postano: 11.05.2009. 11:20

stvar je u nacini kako i zasto je osuden i to je to sto smeta ljude, pa nisu ljudi ovce da ne razumiju Wink

#72:   Autor: slos Post Postano: 11.05.2009. 11:32

Ivor,

slažemo se da je potreban operativac. Isto tako da Bubalo i Matković to jesu, u jednu ruku i Đapić. Smatram da Vrbošićev rad u BiH (koje je ipak najteže diplomatsko mjesto) i trajanje mandata kroz 3 promjene vlasti jasno ukazuju kako je i on dobar operativac. Naravno, ukoliko ne smatraš da je diplomacija samo slikanje po domjencima. Ne želim ovdje agitirati za nikoga, ali ne mogu si zamisliti da mene i moj grad predstavlja netko tko dolazi iz Glavaševog i Đapićevog backgrounda. Mislim da je dovoljno reći da ovi izbori daju šansu i drugim ljudima, stručnjacima koji bi trebali uzeti primat u vođenju svih ne-političkih struktura grada. Do sada, svi su samo smjenivali i postavljali svoje ljude nakon izbora. U tom dijelu vidim pozitivnu promjenu u odnosu na Vrbošića, naravno ukoliko SDP to bude dopustio, što pak ovisi o uspjehu liste. Najgore što se može desiti je kohabitacija na lokalnoj razini.

#73:   Autor: Mladjo Post Postano: 11.05.2009. 11:42

maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): › stvar je u nacini kako i zasto je osuden i to je to sto smeta ljude, pa nisu ljudi ovce da ne razumiju Wink
ajd sad ti meni odgovori na jedno pitanje? jesi za vrijeme svih ovih dana hajke iz bilo čijih usta bliskih glavašu, pa tako i glavaševih, čuo da on nije to napravio? počevši od odvjetnika, kolega iz stranke, sina njegovog nepriznatog koji mu je odjednom sve na svijetu, simpatizera pa do samog glavaša. svi oni samo kukaju kako su nam utamničili najvećeg hrvatskog sina i slične budalaštine a nitko ni riječi o njegovoj "nevinosti". da se razumijemo, nitko ne osporava njegove ratne zasluge ali brate mili budi pošten pa odgovaraj i za sranja koja si napravio. isto tako da li bi bilo suđenja da je ostao u adz-u? vjerojatno ne bi. da li ima pravde? ima. hoće li biti pravde za sve one koji se skrivaju iza adz-a? nadam se da jednog dana hoće.

#74:   Autor: maddox_rumble Post Postano: 11.05.2009. 11:50

pa vidis ako pitas oce bit pravda za neke koji se skrivaju pod zastitom i nadas se da oces, onda nam je sustav jos u kurcu

pa nisam ni ja reko da nije napravio, nit osporavam to, nego nacin i cinjenicu ko su bili svjedoci

i da je krunski svjedok prizno da je ubijao i sve to i on jedini nije nista dobio, i jos nam takav radi u policiji

#75:   Autor: anakonda Post Postano: 11.05.2009. 12:15

maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): › pa vidis ako pitas oce bit pravda za neke koji se skrivaju pod zastitom i nadas se da oces, onda nam je sustav jos u kurcu

pa nisam ni ja reko da nije napravio, nit osporavam to, nego nacin i cinjenicu ko su bili svjedoci

i da je krunski svjedok prizno da je ubijao i sve to i on jedini nije nista dobio, i jos nam takav radi u policiji


...upravo to...svi kao nešto hvale pravnu državu, a baš je to najsmiješnije u cijeloj priči.....

#76:   Autor: Mladjo Post Postano: 11.05.2009. 13:11

zaboravljate jednu bitnu stvar. on je tada bio jebeno dijete od 16 godina, šta je on znao šta radi. nije znao ni dupe pošteno obrisat. uostalom praksa je svuda takva da se male ribe pomiluju da bi se ćopile veće. ali da su pravda a bogami i pravo za većinu hrvata još uvijek dalek pojam to definitivno stoji. ova hušačka politika zadnjih dana, od paljenja zastava, jaja i javljanja iz emigracije mi više sliči na slobinu retoriku 89. nego vapaj hrvatskog mučenika. i sad ja vas pitam kako taj cijeli cirkus može pomoći hdssb-u na izborima? koji vražji inat? evo ja prvi, koji sam čak ozbiljno razmišljao glasati za bubala velikim dijelom i zbog vrdoljaka i lovokovićke, nekon ovog cirkusa sigurno neću. i ne zaboravite jednu stvar - sva ta ekipa je izvorno čeljad znamo koje stranke.

#77:   Autor: tyler_durden Post Postano: 11.05.2009. 13:16

Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › i sad ja vas pitam kako taj cijeli cirkus može pomoći hdssb-u na izborima?


Pa pogledaj rezultate ankete iznad.

#78:   Autor: Mladjo Post Postano: 11.05.2009. 13:28

tyler_durden je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › i sad ja vas pitam kako taj cijeli cirkus može pomoći hdssb-u na izborima?


Pa pogledaj rezultate ankete iznad.
mislim da je prilično jasno ovo što sam rekao. znači, jasno je da hdssb ima svoju bazu glasača koja bez obzira na sve ne okreće leđa stranci pa makar cijelo čelništvo stranke pobilo 100 tisuća civila. uostalom sa svakom strankom je tako. razlog po anketama dobrog rezultata na izborima leži u činjenici što je ljudima već muka od đapića i što je bubalo okupio dobru ekipu. ali sve to se zadnjim događajima kompromitira. bubalovo, neću reći distanciranje, već naprotiv svesrdna podrška osuđenom ratnom zločincu neodlučne birače po meni neće privući sebi. a vjerujem da se sada negdje vrdoljak i lovokovićka lupaju po glavi i pitaju šta im je ovo trebalo. naravno ako imaju nekakvu moralnu žicu u sebi, a vjerujem da imaju. tako da je moje mišljenje da će hdssb postići na izborima iste rezultate koje bi postigao i prije presude glavašu ili slabije, ali nikako bolje.

#79:   Autor: Jazz Post Postano: 11.05.2009. 13:33

Mladjo je napisao/la: ›
s jednom malom razlikom; naime ostale ne kontroliraju osuđeni ratni zločinci (bar se nadam)
najjače mi je kad netko kaže kako hdssb sad sigurno dobija izbore, neki slavonski inat i te spike. jebeš mi sve, to da osuđujuća presuda za ratni zločin diže rejting stranke može se dogoditi samo u srbiji ali eto očito i kod nas


POTPISUJEM!

#80:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 11.05.2009. 13:40

Jazz je napisao/la: ›
Mladjo je napisao/la: ›
s jednom malom razlikom; naime ostale ne kontroliraju osuđeni ratni zločinci (bar se nadam)
najjače mi je kad netko kaže kako hdssb sad sigurno dobija izbore, neki slavonski inat i te spike. jebeš mi sve, to da osuđujuća presuda za ratni zločin diže rejting stranke može se dogoditi samo u srbiji ali eto očito i kod nas


POTPISUJEM!


To se odnosi samo na desničarski dio biračkog tijela. Naime, ti će ljudi glasati za "svoje" pod svaku cijenu. Sanader i Hdz u Hrvatskoj bi dobili 20-25% glasova taman da se otkrije i da je Sanader kum sicilijanske mafije. Slično je i sa Hsp-om u Osijeku, odnosno Hdssb-om u Slavoniji.

Evo nam predizborne kampanje u Osijeku. Gradom se vozikaju kombiji stranačkih boja (Hdz-Hsp, Hdssb), i maltretiraju građane pjesmama istog izvođača - pjevača koji je dežurno zadužen za podizanje niskih nacionalističkih strasti i frustracija, Miroslava Škore.

Neke sitnice ukazuju koliko smo duboko zapali u blato.

#81:   Autor: tyler_durden Post Postano: 11.05.2009. 14:06

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›

To se odnosi samo na desničarski dio biračkog tijela. Naime, ti će ljudi glasati za "svoje" pod svaku cijenu. Sanader i Hdz u Hrvatskoj bi dobili 20-25% glasova taman da se otkrije i da je Sanader kum sicilijanske mafije. Slično je i sa Hsp-om u Osijeku, odnosno Hdssb-om u Slavoniji.



Nemojmo se zavaravati, isto to vrijedi i za ljevicu (Bandić u Zg, Jakovčić u istri...)

#82:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 11.05.2009. 14:16

tyler_durden je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›

To se odnosi samo na desničarski dio biračkog tijela. Naime, ti će ljudi glasati za "svoje" pod svaku cijenu. Sanader i Hdz u Hrvatskoj bi dobili 20-25% glasova taman da se otkrije i da je Sanader kum sicilijanske mafije. Slično je i sa Hsp-om u Osijeku, odnosno Hdssb-om u Slavoniji.



Nemojmo se zavaravati, isto to vrijedi i za ljevicu (Bandić u Zg, Jakovčić u istri...)


Apsolutno. S tim da Bandića neki smatraju kandidatom Hdz-a (recimo Zdravko Mamić), a Ids sa Jakovčićem predstavlja svojevrsno interesno udruženje Istrana, koji redovito pokupi nekoliko mandata u Saboru - Ids je ono što je Hdssb mogao biti da nema Glavaša.

Sve u svemu, zahvaljujući zatupljenim biračima, te onima koji su se direktno okoristili vlašću (recimo ekipa 505.000), u Hrvatskoj ćemo još dugo tapkati na mjestu.

#83:   Autor: tyler_durden Post Postano: 11.05.2009. 14:40

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
tyler_durden je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›

To se odnosi samo na desničarski dio biračkog tijela. Naime, ti će ljudi glasati za "svoje" pod svaku cijenu. Sanader i Hdz u Hrvatskoj bi dobili 20-25% glasova taman da se otkrije i da je Sanader kum sicilijanske mafije. Slično je i sa Hsp-om u Osijeku, odnosno Hdssb-om u Slavoniji.



Nemojmo se zavaravati, isto to vrijedi i za ljevicu (Bandić u Zg, Jakovčić u istri...)


Apsolutno. S tim da Bandića neki smatraju kandidatom Hdz-a (recimo Zdravko Mamić), a Ids sa Jakovčićem predstavlja svojevrsno interesno udruženje Istrana, koji redovito pokupi nekoliko mandata u Saboru - Ids je ono što je Hdssb mogao biti da nema Glavaša.

Sve u svemu, zahvaljujući zatupljenim biračima, te onima koji su se direktno okoristili vlašću (recimo ekipa 505.000), u Hrvatskoj ćemo još dugo tapkati na mjestu.


Pa i u Osijeku hdz (incognito) gura sdp preko svojih satelita (hsls,hss) koji financiraju kampanju .

Zaključak = nema ideologija kad je vlast u pitanju.

#84:   Autor: Baudolino Post Postano: 11.05.2009. 15:03

HDZ u Osijeku gura Matkovića. Tvrditi da HDZ gura SDP na vlast u Osijeku je sumrak pameti.

SDP je htio Vrbošića, kao nekompromitiranog čovjeka s određenim ugledom. Kao popudbinu su dobili HSLS i HSS. Nisu sretni, ali toleriraju. Dok ovi slučajno ne pomisle da kolo vode. Sve ostalo su priče iz kuhinje "Svi su oni isti", a tu kuhinju uvijek kuha HDZ kako bi na druge prebacio dio povelikog gađenja koji ljudi osjećaju sprama istog tog HDZ-a.

#85:   Autor: pernabukano Post Postano: 11.05.2009. 15:30

Večeras se objavljuje anketa Nove TV koju je za njih radila agencija Puls-netko je spomenio jedina neovisna agencija. Baš me zanimaju rezultati...

#86:   Autor: lavic Post Postano: 11.05.2009. 16:31

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Ili se neviđeno nakrao (ali poznato je da rijetki političari za kampanju troše svoju lovu)


je svi ljudi su se nakrali , jedino si ti posten Laughing Laughing Laughing

ja bi odma za tebe glaso samo da si se kandidiro , i to pod sloganom "pošten lopov"

#87:   Autor: kurbla Post Postano: 11.05.2009. 16:56

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›

Evo nam predizborne kampanje u Osijeku. Gradom se vozikaju kombiji stranačkih boja (Hdz-Hsp, Hdssb),


I to bez registracijskih pločica.

#88:   Autor: OsijekNepokoreniGrad Post Postano: 11.05.2009. 18:06

pernabukano je napisao/la (Pogledaj post): › Večeras se objavljuje anketa Nove TV koju je za njih radila agencija Puls-netko je spomenio jedina neovisna agencija. Baš me zanimaju rezultati...

Evo rezultata na webu, nešto prije dnevnika u 19.15

GRADONAČELNIK OSIJEKA
Krešimir Bubalo - 38%
Anto Đapić - 21.2%
Gordan Matković - 19%
Josip Vrbošić - 8.7%
Neodlučnih - 13,1 %

Za usporedbu - anketa iste agencije prije odlaska Matkovića od Đapića:
Bubalo - 35%
Đapić - 29%
Vrbošić - 25%
Matković - (-)

GRADSKO VIJEĆE GRADA OSIJEKA
HDSSB-HNS-Zeleni Hrvatske - 32.7%
HDZ-HSP - 18.4%
SDP-HSLS-HSS-DSU - 12.2%
Nezavisna gradska lista Gordana Matkovića - 11.3%
Neodlučnih - 18,1 %

Dnevnik.hr


Zadnja promjena: OsijekNepokoreniGrad; 11.05.2009. 18:29; ukupno mijenjano 2 put/a.

#89:   Autor: lavic Post Postano: 11.05.2009. 18:28

da ce đapic uci u drugi krug? pa ja nemogu vjerovati

#90:   Autor: lavic Post Postano: 11.05.2009. 18:29

hahaha

Biračko tijelo Krešimira Bubala su žene (40%), stariji od 60 godina (45%), te osobe sa završenom osnovnom školom (47%)

#91:   Autor: pernabukano Post Postano: 11.05.2009. 21:10

lavic je napisao/la (Pogledaj post): › hahaha

Biračko tijelo Krešimira Bubala su žene (40%), stariji od 60 godina (45%), te osobe sa završenom osnovnom školom (47%)

Šta želiš reći? da ženama i starijima treba ukinuti pravo glasa?

#92:   Autor: panglu Post Postano: 11.05.2009. 21:32

Moguce je da Bubalo vodi,ali ne vjerujem da ima toliku prednost,maksimalno do 5% prednosti!IPSOS PULS!Sta je to,ja prvi put cujem da tako nesto postoji!?Mislim da ce 17.5. i Bago morati priznati da se zajebao,jer mislim da ova anketa bas i nije pravi odraz stanja.

#93:   Autor: PEGY Post Postano: 11.05.2009. 21:34

lavic je napisao/la: ›
hahaha

Biračko tijelo Krešimira Bubala su žene (40%), stariji od 60 godina (45%), te osobe sa završenom osnovnom školom (47%)


A takvih je najviše.

#94:   Autor: maddox_rumble Post Postano: 11.05.2009. 22:01

panglu je napisao/la (Pogledaj post): › Moguce je da Bubalo vodi,ali ne vjerujem da ima toliku prednost,maksimalno do 5% prednosti!IPSOS PULS!Sta je to,ja prvi put cujem da tako nesto postoji!?Mislim da ce 17.5. i Bago morati priznati da se zajebao,jer mislim da ova anketa bas i nije pravi odraz stanja.


to je puls bivsi, najrelevantniji u drzavi Wink

#95:   Autor: scero Post Postano: 11.05.2009. 22:14

panglu je napisao/la: ›
Moguce je da Bubalo vodi,ali ne vjerujem da ima toliku prednost,maksimalno do 5% prednosti!IPSOS PULS!Sta je to,ja prvi put cujem da tako nesto postoji!?Mislim da ce 17.5. i Bago morati priznati da se zajebao,jer mislim da ova anketa bas i nije pravi odraz stanja.


STV je kupio Novu TV pa sad i oni laziraju ankete Smile
sutra ce na gradskom i na osjeckoj nova anketa u kojoj djapic ima 53 % Smile pa eto tjesi se tamo Smile
Kad je ovolika razlika u gradu moguce je da u zupaniji odluka padne i u prvom krugu..

#96:   Autor: scero Post Postano: 11.05.2009. 22:24

PEGY je napisao/la: ›
lavic je napisao/la: ›
hahaha

Biračko tijelo Krešimira Bubala su žene (40%), stariji od 60 godina (45%), te osobe sa završenom osnovnom školom (47%)


A takvih je najviše.


Moze se i ovako procitati : 60% zena ne glasa za Bubala Smile , 55% starijih od 60 godina ne glasa za Bubala Smile , 53 osoba sa osnovnom skolom ne glasa za Bubala Smile

#97:   Autor: nisam za Post Postano: 11.05.2009. 23:47

Pa pogledajte malo televiziju, Ante, Ante, Ante Ante, Darinka………. Nicht Darinka Ante je….

#98:   Autor: Ivor Post Postano: 12.05.2009. 8:39

Profil birača krešimira Bubala u Osijeku odražava strukturu stanovništva u Osijeku. Bilo bi zanimljivo vidjeti strukturu birača ostalih kandidata i ne znam zašto Nova TV i to nije analizirala.
Zbog ovakve strukture stanovništa i imamo "odlične" gradonačelnike i župane od devedesteih na ovamo, a malo malo i nekakvo "događanje naroda".
U svakom slučaju rezultati za Bubala su odlični, a ako u prvom krugu dobije 40% i drugi krug je njegov (zbog manjeg izlaska birača kandidata koji neće preći u 2. krug)
što se tiče ostalih u anketi, moje mišljenje je da će u drugi krug Matković, a ne Đapić ali naravno sve je moguće.
Vrbošić definitivno nema šanse, a ovakve ankete dodatno demotiviraju njegove glasače.

#99:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 12.05.2009. 8:47

Ivor je napisao/la: ›
Vrbošić definitivno nema šanse, a ovakve ankete dodatno demotiviraju njegove glasače.


Ankete demotiviraju samo retardirane, a takvih je izgleda dosta. Na izborima treba glasati za najboljeg ili najmanje lošeg kandidata, ali svakako na izbore valja izaći.

Osobno ću glasati za Vrbošića, a ako ne uđe u drugi krug, za najmanje lošeg kandidata.

Ujedno sam opet fasciniran osječkim i hrvatskim biračkim tijelom. Ljudi su, naime, popušili priču o "novoj osječkoj priči". Matković je, prema anketama, oteo dosta birača Vrbošiću. Kako je to moguće racionalno objasniti? No dobro. Neka im. Čovjek bez svojeg ja, bez znanja, nez iskustva, bez kvalitetnog kadra, bez ikakvih van-osječkih veza, bez političke težine, čovjek koji je 18 godina čistio svinjac za svinjom, a sada je pijun jednog osječkog poduzetnika, taj se izgleda "građanskoj" opciji čini boljim. Narod zaslužuje baš onakvu vlast kakvu ima.

#100: Oh yes !  Autor: pernabukano Post Postano: 12.05.2009. 8:55

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ivor je napisao/la: ›
Vrbošić definitivno nema šanse, a ovakve ankete dodatno demotiviraju njegove glasače.


Osobno ću glasati za Vrbošića, a ako ne uđe u drugi krug, za najmanje lošeg kandidata.


Pa jeli nisi do negdje prije bio za Vrdoljaka tj. Snagu grada. Što se pobogu dogodilo? Laughing

#101:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 12.05.2009. 9:17

pernabukano je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ivor je napisao/la: ›
Vrbošić definitivno nema šanse, a ovakve ankete dodatno demotiviraju njegove glasače.


Osobno ću glasati za Vrbošića, a ako ne uđe u drugi krug, za najmanje lošeg kandidata.


Pa jeli nisi do negdje prije bio za Vrdoljaka tj. Snagu grada. Što se pobogu dogodilo? Laughing


Nisam ja bio za nikog. Da je Vrdoljak kandidat, vjerojatno bih za njega glasao, ali rezultat bi mu bio sličan Vrbošićevu, iako su i ankete često u krivu - treba u prvom krugu glasati za Vrbošića anketama usprkos. Valjda je to sudbina te "građanske opcije" u Hrvatskoj. Izgleda da nema građana.

#102:   Autor: DonQuijote Post Postano: 12.05.2009. 9:52

pernabukano je napisao/la: ›
lavic je napisao/la (Pogledaj post): › hahaha

Biračko tijelo Krešimira Bubala su žene (40%), stariji od 60 godina (45%), te osobe sa završenom osnovnom školom (47%)

Šta želiš reći? da ženama i starijima treba ukinuti pravo glasa?

pravo glasa bi svakako trebalo na neki način ograničiti, odnosno uvesti neke kvalifikacije za stjecanje prava glasa. ono, neki kraći test inteligencije i poznavanja aktualnih prilika u gradu/općini/županiji/državi, ovisno za koga ili čega se glasuje.

#103:   Autor: padobranac Post Postano: 14.05.2009. 8:19

po meni sansu treba dati Vrbosicu..
covjek je ocito sposoban, nekompromitiran, pa da vidimo..ostale smo, na zalost vec vidjeli na (ne)djelu..

#104:   Autor: kayzer soze Post Postano: 14.05.2009. 9:12

djurozero je napisao/la (Pogledaj post): › moj isto ide vrbošiću, đapiću kao i bubalu nema šanse, a što se tiče matkovića nije ništa drugačiji od đapiđa... tu prodaje novu osječku bla bla bla, a bio je cijelo vrijeme gradonačelnik kad se uzimalo na veliko, mislim, tko tu koga ****. A sad se kao sjetio da može sam kad nije dobio dovoljan dio kolača od đapića pa MISLIM STVARNO... lol

Nadam se i vjerujem u to da osječani nisu naivni, te da neće izabrati Glavaševog pijuna Bubala za gradonačelnika!

#105:   Autor: osječanka_jug Post Postano: 14.05.2009. 16:40

stavite danijela srba za gradonačelnika imali bi bolje rezultate. Prestanite se svađati Đapić i Matković izgubit ćete na glasovima ili to i želite? Ove vaše svađe zaista nemaju smisla.

#106:   Autor: osječanka_jug Post Postano: 14.05.2009. 16:42

Bubalo bi bio dobar gradonačelnik kad bi smio nešto reći od Glavaša, Šišljagića i Burića koji znaju samo urlati na ljude i raditi što im se sviđa. Za inat ću glasovati za SDP a takvih ima još jako puno, jer ste to vi tražili

#107:   Autor: osječanka_jug Post Postano: 14.05.2009. 16:50

Ako Bubi pobijedi morat će naučiti razne plesove jer će morati plesati kako oni sviraju

#108:   Autor: Subo Post Postano: 14.05.2009. 18:36

Moj glas ide prof Vrbošiću

iako osobno mislim da je on prenaprednih/preeuropskih pogleda za Osijek...

iako bi osobno više volio da je išao kao nezavisni nego sa sdpom i ostalima

u najnaprednijim manjim hrvatskim gradovima na vlasti su IDS/HSLS i ostali kojima bi to trebala biti baza i kojima je upravo to stranačka središnjica te brinu o svojoj sredini

nažalost, oni koji bi kod nas to trebali biti, ili su HSP koje je dotični gospodin Đapić razbucao koaliravši sa SVIMA (!?!?!?!?!???????????) ili HDSSB kojem bi dao punu podršku da nad njim ne stoji stari HDZov prvoborac...

#109:   Autor: susjeda Post Postano: 16.05.2009. 21:24

ja sam za vrbošića.dobro su lobirali za njega, mislim na mlade forumaše...

#110:   Autor: leo Post Postano: 16.05.2009. 23:22

Ja mislim da je ideja bez stranaka jako dobra stvar... te podržavam određenog kandidata za to... (ne želim reći za koga jer je ipak predizborna šutnja)
Osijek031.com » Osijek031.com - Ankete i komentari » [anketa 031] Gradonačelnik Osijeka bi trebao biti...


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::