Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Sport » Svjetsko prvenstvo u rukometu (Osijek=sramota)

#1:  Svjetsko prvenstvo u rukometu (Osijek=sramota) Autor: Osječanin Post Postano: 24.08.2008. 8:41

Evo, svjetsko prvenstvo počinje za manje od 5 mjeseci. Grade se dvorane pa tako i ova naša bijeda. I sve je fokusirano na te dvorane. A ostalo? Alo? Izgleda da su naši čelni ljudi grada zadovoljni što ne moraju plaćati dvoranu i oni su svoje "obavili". Što se njih tiče, igre mogu početi.
A što je npr. sa smještajem? Osim hrpe novinara,reprezentacija,popratnog osoblja, u Osijeku možemo očekivati tisuće navijača. Ovdje igraju Slovačka, Mađarska,Rumunjska i Francuska između ostalog a njih prate tisuće navijača. Gdje ih grad misli smjestiti? Imamo nekoliko hotela a dolaze tisuće ljudi. Zašto se nisu preuredili nekakvi prostori tipa bivše vojarne ili tako nešto za te navijače koji dolaze? Ne misle valjda čelnici grada da će ti ljudi spavati u šatorima u 1. mjesecu? Zašto grad Osijek nema niti jedan jedini hostel?
Ima li u gradu netko pojma kakav bi se mogao dogoditi kolaps prometa u to vrijeme? To je 1. mjesec kada se svi vozimo u autima a tih dana možemo očekivati stotine i stotine auta iz Mađarske,Slovačke i Rumunjske. Gdje će se svi ti ljudi parkirati u gradu i oko dvorane?
Što je sa raspadajućim nogostupima i cestama u širem centru grada? Što ćemo mi ponuditi gostima kao neki kulturni program ili nešto slično s čim bi predstavili regiju?
Što je sa turističkom ponudom grada,sa suvenirima? Da li je nekome uopće palo na pamet da se postave turistički panoi ispred gradskih znamenitosti na nekoliko svjetskih jezika a zašto ne i na npr. mađarskom ili rumunjskom?
Što je sa sramotama grada Osijeka, trošnim kućercima koji se raspadaju, sa fasadama u samom centru i Tvrđi ako ništa drugo? Što je sa divljim vrtovima po gradu kao da smo u Bangladešu pa ljudi ispred svojih kuća uzmu komad zemlje i sade papriku?
Što je sa cijelim onim dijelom oko Gradskog vrta gdje ljudi sade luk i salatu uz dvoranu, onaj malo dalje drži olupine kombija, cestice blatnjave oko dvorane,sve zaraslo u korov, grmlje...
Al' ćemo se mi osramotiti tih dana, majko mila...

#2:   Autor: gaap Post Postano: 24.08.2008. 9:00

potpisujem! ali tako je to kad grad vode likovi iz Čaprazlija, a gradonačelnik ne zna koristiti pribor za jelo...

baj d vej, neki dan uđoh u turističku zajednicu tražeći kartu grada i dobijem odgovor da odem do kioska pored NAME jer tamo "možda ima"

#3:   Autor: lavic Post Postano: 24.08.2008. 10:25

ajde opet pricate gluposti... kao prvo poznato je da sta god hrvati organiziraju uvjek bude organizirano najbolje... ekipe koje dolaze na turnir tih dana ce uzivati maksimalno i sigurno ce hvaliti na sve strane nasu gostoljubljivost
za razliku od toga kad su nase reprezentacije bile smjestene u znj hotelima upitne kvalitete blizu najpromeniji prometnica, kolodvora da se nemoze normalno spavati...

a glede navijaca, aloooo to je rukomet nije to nogomet, da dođe 100 000 hrvata bez karata... uz to to je prvi mjesec u osijek nece doci sve skupa 1000 navijaca, prvenstveno zato sto je to preliminarna faza, i navijaci ako ce i dolaziti ici ce na drugu fazu ili na ispadanje a to nije u osijeku...

ovo je rukometno prvenstvo a ne olimpiske igra da bi doslo 100.000 navijaca i mozete pricati sta god vas volja ali to nije toliko profitabilno kao npr nogometna prvenstva ili OI tako da sve to sto bi ti htio da se radi... stvarno za ovo nema potrebe

#4:   Autor: PsychoSoldier Post Postano: 24.08.2008. 11:25

mene isto zanima sta ce biti sa onim trulim poluraspadnutim kucama i hrpetinom bašta oko dvorane????? tamo treba napraviti parkiraliste za tu dvoranu....

#5:   Autor: Osječanin Post Postano: 24.08.2008. 14:35

lavic je napisao/la: ›
ajde opet pricate gluposti... kao prvo poznato je da sta god hrvati organiziraju uvjek bude organizirano najbolje... ekipe koje dolaze na turnir tih dana ce uzivati maksimalno i sigurno ce hvaliti na sve strane nasu gostoljubljivost
za razliku od toga kad su nase reprezentacije bile smjestene u znj hotelima upitne kvalitete blizu najpromeniji prometnica, kolodvora da se nemoze normalno spavati...

a glede navijaca, aloooo to je rukomet nije to nogomet, da dođe 100 000 hrvata bez karata... uz to to je prvi mjesec u osijek nece doci sve skupa 1000 navijaca, prvenstveno zato sto je to preliminarna faza, i navijaci ako ce i dolaziti ici ce na drugu fazu ili na ispadanje a to nije u osijeku...

ovo je rukometno prvenstvo a ne olimpiske igra da bi doslo 100.000 navijaca i mozete pricati sta god vas volja ali to nije toliko profitabilno kao npr nogometna prvenstva ili OI tako da sve to sto bi ti htio da se radi... stvarno za ovo nema potrebe


Ako netko priča gluposti onda si to ti. Dok smjestimo sve reprezentacije, njihovo prateće osoblje(sve dužnosnike njihovih rukometnih saveza, sponzore, obitelji i prijatelje, novinare iz svih tih zemalja, baš me zanima gdje će smjestiti obične navijače pa makar ih došlo i 1000 kako ti kažeš. I nije problem samo u smještaju. Ima tu još 100 drugih stvari koje se trebaju organizirati a ja ne vidim da je netko prstom mrdnuo po tom pitanju. Ima li grad Osijek uopće nekakav odbor za organizaciju Svjetskog prvenstva u rukometu? Da banaliziram, dosta je da 4 autobusa iz Slovačke zalutaju u centar grada u to vrijeme da nam naprave kolaps prometa u gradu. Možda pretjerujem ali mislim ne baš puno...

#6:   Autor: lavic Post Postano: 24.08.2008. 16:40

kakve crne obitelji, pa nece oni ovdje doci na turisticki izlet... ima 6 reprezentacija to je 12 igraca X 6 + nek je jos toliko prateceg osoblja... ma evo nek je po reprezentaciji 30 ljudi ... to je 180 ljudi i oni ce svi u Hotel Osijek, sudci i delegati ce spavati u Valdingeru...

inace vidi se da o rukometu neznas bas puno... pa evo npr Argentina i Australija nisu nikakve velesile i navijace svoje imati nece... predalek je to put za njih
Slovaci o kojima ti pricas također nisu "velesila" i toliki put praviti sigurno nece da bi dosli vidjeti Osijek, bolje ce otici na neko skijanje...
Mađara ce biti najvise, ali rijetki ce traziti da prespavaju kod nas, jer granica je blizu i to se vise isplati ici autom nego spavati negdje...

rumunji su sirotinja, a francuzi iako su velesila neznam bas da imaju toliko veliku podrsku svojih navijaca...

a ovaj broj koji sam rekao je kroz svih 7 dana... a ne u jednom danu...

opcenito, mozda je za OS ovo velik događaj, al u svijetu sporta ta manifestacija uopce nekotira neznam koliko i zabrinutost di cemo s svim silnim ljudima mislim da nije opravana, pogotovo jer ce mnogi ljudi rađe u to vrijeme otici na skijanje nego doc u neku selendru Osijek i gledati rukomet...

#7:   Autor: tux Post Postano: 24.08.2008. 16:51

ima tu jos jako puno stvari koje se moraju popraviti ako zelimo biti dobri domacini.necu nista sada pametovati,kad dode vrijeme vidjet cemo kako ce sve to ispasti.

#8:   Autor: Mladjo Post Postano: 24.08.2008. 17:53

jao si nam ga majko. a zamislite kako bi se obrukali da smo slučajno dobili euro 2012.

#9:   Autor: lavic Post Postano: 24.08.2008. 18:33

Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › jao si nam ga majko. a zamislite kako bi se obrukali da smo slučajno dobili euro 2012.


ajde ti meni sad lijepo reci, koju smo to organizaciju nekog velikog natjecanja zgrajsali? tj shebali... ?

#10:   Autor: Mladjo Post Postano: 25.08.2008. 17:49

lavic je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › jao si nam ga majko. a zamislite kako bi se obrukali da smo slučajno dobili euro 2012.


ajde ti meni sad lijepo reci, koju smo to organizaciju nekog velikog natjecanja zgrajsali? tj shebali... ?
a kad smo dobili organizaciju nekog velikog natjecanja? i nemoj mi molim te spominjati europsko u rukometu prije iks godina jer si sam prije naglasio da rukometno prvenstvo nije velika manifestacija

#11:   Autor: gaap Post Postano: 25.08.2008. 17:55

hotel osijek je za rukometno prvenstvo bookiran još u ožujku i ful popunjen, ista priča je bila sa centralom i mursom dva mjeseca kasnije, navijačima ostaje da se snađu kako znaju u bilju i pansionima (ako još ima mjesta)... hoteli u vukovaru i vinkovcima su već popunjeni 90 posto u tom terminu...

#12:   Autor: TataMata Post Postano: 25.08.2008. 18:05

Mladjo je napisao/la: ›
lavic je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › jao si nam ga majko. a zamislite kako bi se obrukali da smo slučajno dobili euro 2012.


ajde ti meni sad lijepo reci, koju smo to organizaciju nekog velikog natjecanja zgrajsali? tj shebali... ?
a kad smo dobili organizaciju nekog velikog natjecanja? i nemoj mi molim te spominjati europsko u rukometu prije iks godina jer si sam prije naglasio da rukometno prvenstvo nije velika manifestacija

Ovo što se tiče rukometa je p... dim za EPSO, to je ljudi veliko takmičenje i tu će trebati potegnuti....1400 do sada akreditacija je potvrđeno, ekipa za trap i skit su lovaroši kojima paše samo *****. To će bit pravi belaj.....

#13:   Autor: lavic Post Postano: 25.08.2008. 18:29

gaap je napisao/la (Pogledaj post): › hotel osijek je za rukometno prvenstvo bookiran još u ožujku i ful popunjen, ista priča je bila sa centralom i mursom dva mjeseca kasnije, navijačima ostaje da se snađu kako znaju u bilju i pansionima (ako još ima mjesta)... hoteli u vukovaru i vinkovcima su već popunjeni 90 posto u tom terminu...


mursa nije bukirana...

#14:   Autor: lavic Post Postano: 25.08.2008. 18:32

Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › a kad smo dobili organizaciju nekog velikog natjecanja? i nemoj mi molim te spominjati europsko u rukometu prije iks godina jer si sam prije naglasio da rukometno prvenstvo nije velika manifestacija


pa oprosti molim te ali ti onda neznas di zivis i sta se događalo u ovoj drzavi... bila je tu univerzijada, mediteranske... istina u jugi, ali su bile... kod nas U OSIJEKU je bilo svijetsko prvenstvo u kuglanju, u ZG su bile Svijetske vojne igre... itd itd... nisu bile olimpiske igre, nije pilo WC ili EC u nogometu... ali nemozes reci da nije bilo nista u rh... a nabrojane smotre nisu nista slabije po jacini i zahtjevnosti od predstojeceg rukometnog prvenstva...

#15:   Autor: kopile Post Postano: 25.08.2008. 18:39

lavic je napisao/la: ›
a nabrojane smotre nisu nista slabije po jacini i zahtjevnosti od predstojeceg rukometnog prvenstva...
Da istina, jednako su jadne i besmislene,ja se samo pitam kako itko može gledati ta sranja, koja je to skupina ljudi, koga uopće može zanimati prvenstvo svijeta u kuglanju.Sigurno su u pitanju neke teške traume iz djetinjstva ili nešto slično.Iskreno žalim te ljude.

#16:   Autor: Frost Post Postano: 25.08.2008. 18:45

lavic je napisao/la: › a nabrojane smotre nisu nista slabije po jacini i zahtjevnosti od predstojeceg rukometnog prvenstva...

ma joooooj, istina živa, evo kad je bilo svjetsko u kuglanju meni je od tvrđe do centra grada trebalo 2 sata, jer su silni autobusi sa češkim i poljskim navijačima napravili toliki prometni kolaps da to nije bilo normalno, osijek je bio prepun navijača, stotine tisuća ljudi je navijalo i skandiralo na ulicama, baš je ludo bilo.

osijek031.com smile

#17:   Autor: lavic Post Postano: 25.08.2008. 18:50

kopile je napisao/la (Pogledaj post): ›
lavic je napisao/la: ›
a nabrojane smotre nisu nista slabije po jacini i zahtjevnosti od predstojeceg rukometnog prvenstva...
Da istina, jednako su jadne i besmislene,ja se samo pitam kako itko može gledati ta sranja, koja je to skupina ljudi, koga uopće može zanimati prvenstvo svijeta u kuglanju.Sigurno su u pitanju neke teške traume iz djetinjstva ili nešto slično.Iskreno žalim te ljude.


a sta fali kuglanju?

#18:   Autor: lavic Post Postano: 25.08.2008. 18:51

Frost je napisao/la (Pogledaj post): › osijek031.com smile


nije mi jasna poanta ovog...

#19:   Autor: kopile Post Postano: 25.08.2008. 19:20

Američki bowling je još donekle i zanimljiv(to je pretpostavka,jer ja neznam dali toga uopće ima u hrvatskoj),a kuglanje je loša,jeftilen izvedba bowlinga.Jesi ti vidio na šta liče(pod time mislim na cjelokupan dojam) ti ljudi koji se "profesionalno" bave s kuglanjem,posebno babe.

#20:   Autor: lavic Post Postano: 25.08.2008. 20:46

kopile je napisao/la (Pogledaj post): › Američki bowling je još donekle i zanimljiv(to je pretpostavka,jer ja neznam dali toga uopće ima u hrvatskoj),a kuglanje je loša,jeftilen izvedba bowlinga.Jesi ti vidio na šta liče(pod time mislim na cjelokupan dojam) ti ljudi koji se "profesionalno" bave s kuglanjem,posebno babe.


prva stvar, kuglanje nije profesionalan sport, ima par iznimaka gdje su jaci klubovi kupili tj doveli par jacih igracica mislim da je rijec o zadru/rijeci ili tako nesto al nemoj me drzati za rijec... ostali svi normalno rade svoje posao do 16-17 do kad im je radno vrijeme a onda poslje imaju trening... a od 10 mj do negdje 5 mj svaki vikend im je zauzet...

a glede tog jesam vidio ... vjeruj mi jako dobro znam sta je kuglanje i o tome sve... iako nekuglam ali sticajem okolnosti sam dobro upucen Wink

#21:   Autor: Bojo Post Postano: 25.08.2008. 20:59

ma sve će biti u redu...šta se brinete...rukomet nije nogomet...kontam da će možda najviše bit francuza...moći će iči na cajke...bit će to super...a što se tiče velikih natjecanja u HR...pa svjetski kup u skijanju na sljemenu...uvjerljivo najbolji ženski slalom u sezoni...a i muški je među boljima...tenisu u umagu,također među najboljim turnirima u tenisu u tom djelu sezone...itd itd...

#22:   Autor: Osječanin Post Postano: 25.08.2008. 23:30

TataMata je napisao/la: ›
Mladjo je napisao/la: ›
lavic je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › jao si nam ga majko. a zamislite kako bi se obrukali da smo slučajno dobili euro 2012.


ajde ti meni sad lijepo reci, koju smo to organizaciju nekog velikog natjecanja zgrajsali? tj shebali... ?
a kad smo dobili organizaciju nekog velikog natjecanja? i nemoj mi molim te spominjati europsko u rukometu prije iks godina jer si sam prije naglasio da rukometno prvenstvo nije velika manifestacija

Ovo što se tiče rukometa je p... dim za EPSO, to je ljudi veliko takmičenje i tu će trebati potegnuti....1400 do sada akreditacija je potvrđeno, ekipa za trap i skit su lovaroši kojima paše samo *****. To će bit pravi belaj.....


Zbog čega se onda grad Osijek uopće ugurao u organizaciju Svjetskog prvenstva u rukometu ako je to p..... dim? Zašto se namjeravalo brže bolje potrošiti 400 mil. kuna na ovu j....u dvoranu? Zbog čega? Zbog 1000 navijača koji bi posjetili Osijek kako lupeta lavić?
Gospodo draga, nije li cilj takvih organizacija nešto zaraditi, promovirati svoj grad ili regiju?
Koliko god došlo turista, novinara i inih svata imat će priliku vidjeti što je palanka u svom najboljem izdanju.
A ti laviću nisi možda pomislio da određeni broj ljudi koji je namjeravao doći u Osijek nije mogao naći smještaj pa su odustali? Jel ti misliš da bi svi Mađari krenuli nazad da imaju gdje prespavati poslije utakmice? Šta smo im to mi ponudili? Gdje su te stranice npr. na internetu gdje bi se grad Osijek kako tako predstavio i pozvao te iste navijače da dođu kod nas. A gdje da dođu? Da podignu šatore pokraj voćnjaka babe Mande uz dvoranu? Ili da pitaju Đuku koji drži olupine kombija 100 metara od dvorane smiju li prenoćiti pokraj olupina? Ne bi me čudilo da ovi u gradu mole Boga da ih što manje dođe. A ako i dođu, što brže ih treba isprašiti iz "grada"(ovo grada uzmite sa rezervom jer kad nam u sred ljeta "grad" zasmrdi po stajskom gnojivu, kad nam "građani" u sred "grada" zbog krpanja kućnog proračuna odluče odlomiti komad javne površine i tu posaditi papriku, kad se po ulicama gdje se jedva dva auta mimoiđu naprave zgrade sa 50 stanova i da dalje ne nabrajam, teško da to mjesto možemo nazvati gradom...) . Zamisli samo da se usude pitati ima li slobodnih kreveta u Osijeku! Grom i pakao!
E moj laviću, kakve gluposti samo pišeš. Rumunji su siromašni pa neće doći! Pazi ti to! Ti znaš tko bi došao navijati za njih? Jel' ti pričaš o nogometnim navijačima ili rukometnim čovječe?
Jel netko iz grada kontaktirao rukometne saveze u Rumunjskoj ili Slovačkoj a da ne govorim o Mađarima pa ih pitao "ljudi, imate li kakve podatke koliko vaših navijača dolazi u Osijek,kakav je interes,što ih zanima...? A da ne govorim dalje. Pa naravno da su hoteli puni. Trebaš bit jako bistar pa shvatiti da ti hoteli imaju svoju klijentelu koja ih popunjava nevezano uz rukomet. Pa kad odbiješ popunjenost hotela onda dobiješ zapravo pravu sliku koliki su smještajni kapaciteti u to vrijeme...

#23:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 25.08.2008. 23:56

Kada je bilo svjetsko rukomento prvenstvo za žene u Hrvatskoj, u Zagreb je na finalnu utakmicu došla puna dvorana Mađara, i još ih je toliko ostalo van dvorane...

#24:   Autor: lavic Post Postano: 26.08.2008. 17:28

Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › Zbog čega se onda grad Osijek uopće ugurao u organizaciju Svjetskog prvenstva u rukometu ako je to p..... dim? Zašto se namjeravalo brže bolje potrošiti 400 mil. kuna na ovu j....u dvoranu? Zbog čega? Zbog 1000 navijača koji bi posjetili Osijek kako lupeta lavić?
Gospodo draga, nije li cilj takvih organizacija nešto zaraditi, promovirati svoj grad ili regiju?
Koliko god došlo turista, novinara i inih svata imat će priliku vidjeti što je palanka u svom najboljem izdanju.
A ti laviću nisi možda pomislio da određeni broj ljudi koji je namjeravao doći u Osijek nije mogao naći smještaj pa su odustali? Jel ti misliš da bi svi Mađari krenuli nazad da imaju gdje prespavati poslije utakmice? Šta smo im to mi ponudili? Gdje su te stranice npr. na internetu gdje bi se grad Osijek kako tako predstavio i pozvao te iste navijače da dođu kod nas. A gdje da dođu? Da podignu šatore pokraj voćnjaka babe Mande uz dvoranu? Ili da pitaju Đuku koji drži olupine kombija 100 metara od dvorane smiju li prenoćiti pokraj olupina? Ne bi me čudilo da ovi u gradu mole Boga da ih što manje dođe. A ako i dođu, što brže ih treba isprašiti iz "grada"(ovo grada uzmite sa rezervom jer kad nam u sred ljeta "grad" zasmrdi po stajskom gnojivu, kad nam "građani" u sred "grada" zbog krpanja kućnog proračuna odluče odlomiti komad javne površine i tu posaditi papriku, kad se po ulicama gdje se jedva dva auta mimoiđu naprave zgrade sa 50 stanova i da dalje ne nabrajam, teško da to mjesto možemo nazvati gradom...) . Zamisli samo da se usude pitati ima li slobodnih kreveta u Osijeku! Grom i pakao!
E moj laviću, kakve gluposti samo pišeš. Rumunji su siromašni pa neće doći! Pazi ti to! Ti znaš tko bi došao navijati za njih? Jel' ti pričaš o nogometnim navijačima ili rukometnim čovječe?
Jel netko iz grada kontaktirao rukometne saveze u Rumunjskoj ili Slovačkoj a da ne govorim o Mađarima pa ih pitao "ljudi, imate li kakve podatke koliko vaših navijača dolazi u Osijek,kakav je interes,što ih zanima...? A da ne govorim dalje. Pa naravno da su hoteli puni. Trebaš bit jako bistar pa shvatiti da ti hoteli imaju svoju klijentelu koja ih popunjava nevezano uz rukomet. Pa kad odbiješ popunjenost hotela onda dobiješ zapravo pravu sliku koliki su smještajni kapaciteti u to vrijeme...


Jednostavno nemogu vjerovati da jedan 35-godisnjak moze napisati toliko glup post.
Jednostavno neznam od cega da ti pocmem odgovarati, jer ti si toliko toga nadrobio tu da je to strasno, a svako malo pises da sam ja glup...

Sta ti mislis da ce se tih 400 miliona koji su ulozeni u dvoranu moci vratiti na ovom prvenstvu? Je kako da ne, ali to nije vazno... vazno je da je ta dvorana sagrađena i da ce je osjecani moci koristiti, upravo iz tog razloga je Osijek isao na domacinstvo jer mi do sad nismo imali pravu dvoranu... Zrinjevac je oronuo, nova dvorana na jugu je mala, i mi prakticki pravu dvoranu nemamo sto je za 3 po velicini grad u RH SRAMOTA... Jedino pomocu neke ovakve manifestacije se grad moze ogrebati da se napravi neka inrastruktura koja bi onda ostala gradu na koristenje...

Kazes mađari bi prespavali... jeh rajt... nocenje u osjeckim hotelima je 400 kn (cca) po osobi... vrlo vjerovatno da ce svi slobodni hoteli (tj ta sirotinja koja ce ostati) jos i podici malo cijenu jer kad je zetva treba da se zanje (klasican hrvatski poduzetnicki duh) dakle ako idu autom 4 soboe do je 1600 kn ili 230 eura... a on za nekih 50 eura troska goriva ode i vrati se u mađarsku za nekih sat i pol - dva... i sve trci da prenoci u hrvatskoj... isto kosto su nasi nocili u austriji na EP... islo se busevima na tekmu i vracalo nazad...

Ja neznam jesi ti sebi u svojoj glavi zamislio da je ovo neki mega super ultra spektal di ce cijeli svijet pohrliti u Osijek ili sta... to sve sto ce se desiti u tih tjedan dana u os je samo jedno veliko sranje zbog kojeg ce građani osjeka morati ispastati puno prije pocetka ....


i nije mi jasno sta tebe to toliko pati ta organizacija, kad se ona tebe uopce netice, i niti ti ide iz džepa niti u džep... sta uopce zamaras sa svojim komentrarima ljude tu, ako te to stvarno brine, odi u organizaciski odbor i tamo se zažli...

#25:  Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu (Osijek=sramota) Autor: brkson Post Postano: 27.11.2008. 16:08

Koliko su karte?

#26:   Autor: tux Post Postano: 27.11.2008. 23:10

brkson je napisao/la: ›
Koliko su karte?
150 kn dnevna

#27:  Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu (Osijek=sramota) Autor: brkson Post Postano: 28.11.2008. 13:50

Skupa zajebancija.

#28:   Autor: tux Post Postano: 28.11.2008. 18:50

brkson je napisao/la: ›
Skupa zajebancija.
a cuj netko to voli i nekome nije zajebancija a niti skupa.ja osobno volim rukomet i igrati i gledati al ovo mi je previse novaca.

#29:   Autor: redcode Post Postano: 24.12.2008. 13:37

a gdje se mogu kupiti ulaznice?

#30:   Autor: fuldstændigamok Post Postano: 24.12.2008. 14:15

ispravak, osijek ima jedan hostel.

#31:   Autor: delboy Post Postano: 25.12.2008. 16:47

ispravak,Osijek je 4 grad u Hrvatskoj,jos malo pa 5 Zadar ce ga prestici za koju godinu

#32:   Autor: Leon Post Postano: 25.12.2008. 17:03

redcode je napisao/la: ›
a gdje se mogu kupiti ulaznice?


Gdje se i po kojoj cijeni mogu kupiti karte za SP u rukometu?

#33:  rukomet sramota Autor: fenix Post Postano: 27.12.2008. 15:09

Pa ovi naši političari su zaista kreteni! Odakle pravo gradonačelniku da našim novcima plaća klopu rukometašima i to firmi iz zagreba umjesto da nešto i mi zaradimo na tom prvenstvu.Trebao se lijepo zahvaliti ucjenjivaču gopcu i adio. ili i tu ima nešto za uskoka

#34:   Autor: cohors Post Postano: 27.12.2008. 16:07

Pa Đapić je poznat po tome da časti "gospodu" iz Zagreba.. Samo kak je dočekao Dinamovce...

#35:   Autor: silva50 Post Postano: 27.12.2008. 20:04

...halo, gdje se mogu kupiti ulaznice za utakmice..i koliko stoje.???

#36:   Autor: Frost Post Postano: 28.12.2008. 4:40

Kiosci Tiska? 150 za jedan dan (tri utakmice)?

#37:   Autor: silva50 Post Postano: 28.12.2008. 10:09

Frost je napisao/la: ›
Kiosci Tiska? 150 za jedan dan (tri utakmice)?


..hvala...

#38:   Autor: Leon Post Postano: 28.12.2008. 10:21

silva50 je napisao/la: ›
...halo, gdje se mogu kupiti ulaznice za utakmice..i koliko stoje.???


Nekoliko poruka prije je postavljeno isto pitanje... ;-)

redcode je napisao/la: ›
a gdje se mogu kupiti ulaznice?


Gdje se i po kojoj cijeni mogu kupiti karte za SP u rukometu?

#39:   Autor: raketa Post Postano: 28.12.2008. 14:56

Rado bih nabavila 2 karte za utakmicu večeras.Bavila sam se rukometom i životni san mi je otići na ovakvu utakmicu.Poklonite ili prodajte!Raketa

#40:   Autor: raketa Post Postano: 28.12.2008. 14:57

Javite se brzo!

#41:   Autor: raketa Post Postano: 28.12.2008. 14:57

raketa je napisao/la: › Javite se brzo!
raketa je napisao/la: ›
Rado bih nabavila 2 karte za utakmicu večeras.Bavila sam se rukometom i životni san mi je otići na ovakvu utakmicu.Poklonite ili prodajte!Raketa

#42:   Autor: nake_rado Post Postano: 28.12.2008. 15:14

Pa kupi, u čemu je problem osijek031.com smile

#43:   Autor: raketa Post Postano: 28.12.2008. 15:18

SAMO RECI GDJE?TREBAJU MI KARTE ZA VEČERAS!HVALA!

#44:   Autor: nake_rado Post Postano: 28.12.2008. 15:19

Pa ovo večeras nije SP nego prijateljska, za danas se nisu karte kupovale nego su se djelile.

#45:   Autor: raketa Post Postano: 28.12.2008. 16:14

nisam uspjela!hoće li se prodavaTI PRIJE UTAKMICE?

#46:   Autor: raketa Post Postano: 28.12.2008. 16:46

prodaje li tko 2 karte za večeras i pošto?

#47:   Autor: spužva bob Post Postano: 28.12.2008. 22:28

e ljudi, za koji dan da kupim kartu???? išla bi a ne znam koji dan....

#48:   Autor: Frost Post Postano: 28.12.2008. 23:11

Idi kad budu igrali Mađarska i Francuska Smile to bi trebao bit dobar meč Smile

#49:   Autor: spužva bob Post Postano: 29.12.2008. 15:17

a da ima karata bi isla....jedva nasla i to za ponedjeljak....vikend rasprodan, samo po 300 ostale Sad(

#50:  Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu (Osijek=sramota) Autor: lufus Post Postano: 29.12.2008. 15:27

nhf, ali doslovno si čekala zadnju minutu i sad kuknjava. karte se prodaju već neko vrijeme, a već dugo dugo se zna tko i kad igra.

#51:   Autor: spužva bob Post Postano: 29.12.2008. 17:07

ma cekala legicu da skupi patre i na kraju me zezne, poludila sam, a i znam da sam si sama kriva, tj legica je....
a jel zna ko koliko ima redova u dvorani, ja imam 14-i, istok A1 lijevo...hoću bit u vrhu ili iam sanse za gledanje

#52:   Autor: faktor-x Post Postano: 29.12.2008. 17:21

koje god mjesto imaš dobro ćeš vidjeti.
red 14 je inače sam sredina tribine

#53:   Autor: tux Post Postano: 29.12.2008. 17:52

istina je sto faktor-x kaze,ja sam bio dva puta u dvorani i stvarno gdje god sjednes imat ces dobar pogled.

#54:   Autor: spužva bob Post Postano: 29.12.2008. 20:23

aaaaaa hvala vam, sad sam jaaaaakkkkoooo happy Smile)

#55:   Autor: Bojo Post Postano: 29.12.2008. 20:47

Frost je napisao/la (Pogledaj post): › Idi kad budu igrali Mađarska i Francuska Smile to bi trebao bit dobar meč Smile

jel ima još karata za to?

#56:   Autor: faktor-x Post Postano: 29.12.2008. 22:39

samo po 300kn, ili ako imaš nekoga u rukometnom savezu ili rk osijeku da kupiš paket za sve dane po 450kn

#57:  Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu (Osijek=sramota) Autor: Larissa Post Postano: 09.01.2009. 18:36

Ima li netko ikakvih saznanja o volontiranju na prvenstvu? Ima li još slobodnog za volontiranje te kome se mogu obratiti u vezi toga? Hvala

#58:   Autor: six Post Postano: 09.01.2009. 18:50

lavic je napisao/la: ›
ajde opet pricate gluposti... kao prvo poznato je da sta god hrvati organiziraju uvjek bude organizirano najbolje... ekipe koje dolaze na turnir tih dana ce uzivati maksimalno i sigurno ce hvaliti na sve strane nasu gostoljubljivost
za razliku od toga kad su nase reprezentacije bile smjestene u znj hotelima upitne kvalitete blizu najpromeniji prometnica, kolodvora da se nemoze normalno spavati...

a glede navijaca, aloooo to je rukomet nije to nogomet, da dođe 100 000 hrvata bez karata... uz to to je prvi mjesec u osijek nece doci sve skupa 1000 navijaca, prvenstveno zato sto je to preliminarna faza, i navijaci ako ce i dolaziti ici ce na drugu fazu ili na ispadanje a to nije u osijeku...

ovo je rukometno prvenstvo a ne olimpiske igra da bi doslo 100.000 navijaca i mozete pricati sta god vas volja ali to nije toliko profitabilno kao npr nogometna prvenstva ili OI tako da sve to sto bi ti htio da se radi... stvarno za ovo nema potrebe
živa istina rijetko priznam da je u pravu ali ti jesi 1000 posto

#59:   Autor: Tiger Post Postano: 10.01.2009. 9:35

http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=3&ID_VIJESTI=102530

sramota

#60:   Autor: mariox Post Postano: 10.01.2009. 10:29

U svakom slučaju ovo svjetsko prvenstvo će biti odlična promidžba za naš grad i prilika da se neke stvari pokrenu, jedino me bine što nisu baš uredili okoliš oko dvorane, a valjda će i tu nešto riješiti iako je svjetsko za cca 7 dana.....

#61:   Autor: ymarko Post Postano: 10.01.2009. 14:59

mariox je napisao/la: ›
U svakom slučaju ovo svjetsko prvenstvo će biti odlična promidžba za naš grad i prilika da se neke stvari pokrenu, jedino me bine što nisu baš uredili okoliš oko dvorane, a valjda će i tu nešto riješiti iako je svjetsko za cca 7 dana.....

hehe oće oće kako neće (što bi rekao cigo)
svaki dan hodam ali nigdje u gradu ALI _NIGDJE nisam vidio nikakav rekvizit ili nesto slicno da me podsjeti da JEBENO PRVENSTVO POČINJE ZA 6 dana !!!???
jebemti gradonačeline i dogradonačelnike načelnike i ostale pijavice.

#62:   Autor: fuldstændigamok Post Postano: 10.01.2009. 15:51

Plakati su all over the place.

#63:   Autor: silva50 Post Postano: 10.01.2009. 15:55

fuldstændigamok je napisao/la: › Plakati su all over the place.
ymarko je napisao/la: ›
mariox je napisao/la: ›
U svakom slučaju ovo svjetsko prvenstvo će biti odlična promidžba za naš grad i prilika da se neke stvari pokrenu, jedino me bine što nisu baš uredili okoliš oko dvorane, a valjda će i tu nešto riješiti iako je svjetsko za cca 7 dana.....

hehe oće oće kako neće (što bi rekao cigo)
svaki dan hodam ali nigdje u gradu ALI _NIGDJE nisam vidio nikakav rekvizit ili nesto slicno da me podsjeti da JEBENO PRVENSTVO POČINJE ZA 6 dana !!!???
jebemti gradonačeline i dogradonačelnike načelnike i ostale pijavice.


...slažem se...

#64:   Autor: Malisha Post Postano: 11.01.2009. 13:18

Ja bi npr one velike spužvaste prste Very Happy

#65:   Autor: Dark Post Postano: 11.01.2009. 13:25

gdje su im sad ti silni novci da uluže preko prvenstva u promiđbu grada lažljivci:HNS,SDP,a najviše HSP

#66:   Autor: Ćuka-Beketinci Post Postano: 13.01.2009. 12:19

ja ć se probat uvuc u dvoranu kako god znam...dolazim s 3 tamića puna beketinčana..manda sredila neke trube..ja radim zvečke...stipa pravi neke bubnjove on ce mlatit time..hekla stana i neke obleke sa kockicama.. iz hungarie mi javila štefica da oni dolaze u velikom broju..nije mi htjela ni rec kolko je velik taj broj..

#67:   Autor: luda Post Postano: 13.01.2009. 22:21

mislim da je osijek u organizaciji nikakav...osim sto se u tvrđi vidi da je i kod nas prvenstvo.....u zagrebu i ostalim gradovima na svakom čošku zastave ili plakati...i ajme se osjeća u zraku da prvenstvo počinje uskoro i isćekuje se bas kako treba...a kod nas samo u tvrđi nešto....gdje su zastave sto su trebale biti povjesane po gradu i druge stvari...mislim užas....čast onima koji su se potrudili da bar Ima NEKIH ZANIMLJIVOSTI za "goste" i organiziranosti...jer ovo se jednom dešava i tko zna kada opet....mislim da bi u ova 3 dana trebali nesto poduzeti u vezi kičenja i uređenja grada da se osijeti u zraku da je svjetsko rukometno prvenstvo i da se pokazemo...jer kako kazu ...SLAVONCI NAJBOLJE PARTYAJU....I DOČEKUJU GOSTE...PA ONDA GRADE PONUDI IM BAR NEZABORAVNE DANE

#68:   Autor: OsijekNepokoreniGrad Post Postano: 13.01.2009. 22:36

Nevjerovatno, problem je to što u Osijeku evente stalno organizraju isti ljudi (one dvije agencije Claritas i Noktua) kojima je vrhunac ponude i zabave postavljanje drvenih kućica i dijeljenje rakije.

Neorganizaciju sp-a netko ovdje treba platiti poslom.
Zar je moguće da se tjedan dana (sada i manje) u Osijeku nemože nabaviti maskota SP-a?
Zar je moguće da u Osijeku nije organiziran niti jedan koncert?

#69:   Autor: luda Post Postano: 13.01.2009. 22:41

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la (Pogledaj post): › Nevjerovatno, problem je to što u Osijeku evente stalno organizraju isti ljudi (one dvije agencije Claritas i Noktua) kojima je vrhunac ponude i zabave postavljanje drvenih kućica i dijeljenje rakije.

Neorganizaciju sp-a netko ovdje treba platiti poslom.
Zar je moguće da se tjedan dana (sada i manje) u Osijeku nemože nabaviti maskota SP-a?
Zar je moguće da u Osijeku nije organiziran niti jedan koncert?



navodno ce biti koncert neki 20.1......a tko zna.....a po konzumima za gusjenicu i neke stvari traze malo previse.....ajme volim rukomet i trenirala sam ga jako dugo...i dugo trazim dres repkin...al ima samo nogometni dres...to je zalosno...ina kraju sam danas bila u jednom sportskom ducanu i imali su samo 3tj pred prvenstvo dresove..jedan jedini ducan...mislim ono....di uđeš ima za nogomet a za rukomet niš...nemam komentar za ništa...ništ dobro...al idem na finalnu utakmicu jer zivim za rukomet

#70:  Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu (Osijek=sramota) Autor: lufus Post Postano: 13.01.2009. 23:05

Na službenoj stranici prvenstva "osiječka, osiječke..."...

#71:   Autor: koko Post Postano: 14.01.2009. 0:05

"Navečer će nastupiti Dado Topić, Prva liga i jedan tamburaški sastav." osijek031.com smile

#72:   Autor: Frost Post Postano: 14.01.2009. 12:17

Najbolje što naš grad može ponuditi.


I naravno, sav ovaj debakl će bit zaboravljen čim dođu izbori.

#73:  Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu (Osijek=sramota) Autor: lufus Post Postano: 14.01.2009. 20:44

Citirajući Radomira Čaćića koji je projekt nazvao rasipničkim, njemački novinar se čudi od kuda siromašnoj Hrvatskoj sredstva za izgradnju šest novih, ultra modernih dvorana.

"Za izgradnju dvorana potrošilo se više od 2,7 milijarde kuna, a kada se uračunaju kamate, ti se troškovi penju na vrtoglave 3,4 milijarde. I sve to u zemlji kojoj vanjski dug iznosi gotovo 90 posto ukupne proizvodnje, a prosječna plaća se kreće oko 600 eura."

#74:   Autor: Osječanin Post Postano: 14.01.2009. 21:54

Za potrošit novac smo prvaci svemira. Usput nešto i zaradit kad već trošimo(a imamo priliku)? Svašta!

#75:  Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu (Osijek=sramota) Autor: lufus Post Postano: 14.01.2009. 23:11

Premda je Blanka Vlašić bila oduševljena što će ove godine nastupiti u prepunoj novoj dvorani u Lori, atletski spektakl će se, skoro sigurno, opet održati na dobrim starim Gripama.
Naime, američka tvrtka Global Spectrum kojoj je povjereno upravljanje na deset godina, zatražila je, kako piše Slobodna Dalmacija, čak 40.000 eura najamnine, što je za Atletski sportski klub ipak previše. Organizatori okršaja najboljih svjetskih skakačica ne mogu uz tu cijenu ni na koji način vratiti uloženi novac i tu je, izgleda, priči kraj. Za usporedbu, najam Gripa je također oko 40.000, ali kuna.
Grad je nemoćan, jer dvoranom upravljaju Ameri, koji su dosad najavili stotinu događaja, ali potvrđena su tek dva - spektakl "Disney na ledu" i "Split Auto Show" u ožujku.


Koliko košta najam naše?

#76:   Autor: anakonda Post Postano: 21.01.2009. 10:07

....načula sam trač o poznatoj osječkoj dobrodošlici: neki strani rukometaši su u vrijeme šetnje gradom odlučili zastati na kavu....završili su na terasi Supera, odakle su nakon 25 minuta čekanja konobara, jednostavno se ustali i otišli....... Bravo osijek031.com smile

#77:   Autor: spužva bob Post Postano: 21.01.2009. 15:58

e ljudi, jel zna netko kako se zove pjesma koju puštaju na poluvremenu između tekmi kad zavrse one plesacice. nasa je domaća navijačka, a nije ni jedna od one 2 himne?????
plesae help

#78:   Autor: vlale Post Postano: 21.01.2009. 16:29

joj....prošla sam sad kraj dvorane...užas i groza...parkirani auti po blatu (cijela uličica, to što ometaju promet nema veze), parkirani auti ispred Metroa (navijači), ulaz na parking Baumaxa čuvaju (valjda radnici), totalni kaos, ljudi pretrčavaju preko ceste, skoro su mi dvojica navijača pala pred auto, a dva policijota i prometna mladež stoje i stoje (valjda zvijezde broje)...prilazna cesta blatna...ma, nemam ustvari više komentara...glavno da imamo dvoranu, a parking? kud koji mili moji

#79:   Autor: HerojUlice Post Postano: 21.01.2009. 18:59

Ne znam jeste upoznati s komentarima gostiju tj. navijača... Svi su oduševljeni,patrijaju svaki dan do 3-4( Slovaci posebno-totalno narod po mom guštu Smile), svima je grad lijep, organizacija im je odlična,poportani događaji... Ne gledaju to sve tako kritično kao mi,kao da nam je u krvi da sve gledamo negativno... Kada se pricalo o dvorani, svi su govorili da je prevelika i da nama ne treba takva dvorana, sada je premala... Za par godina kad sve sjedne na svoje mjesto u toj dvorani će u isto vrijeme moći biti 2000 djece koji će moći trenirati trenirati po zimi atletiku bez 7 slojeva odjeće na stadionu, koji će moći imati tjelesni u isto vrijeme bez da je 6 različitih škola ili razreda morati pucati na jedan koš ili gol...
Nemojte biti toliko negativni i donositi samo loše stvari, i pričati o prostoru oko dvorane... Pričajte o dvorani jer ona će tu biti 20 i više godina, a prostor oko nje će doći na svoje mjesto... Eto, biti će u studenom i Svjetski gimnastički kup...
A onima kojima je sve negativno... Ipak ne znam što njima reći Razz

#80:   Autor: vlale Post Postano: 21.01.2009. 19:13

HerojUlice je napisao/la: ›
...Nemojte biti toliko negativni i donositi samo loše stvari, i pričati o prostoru oko dvorane...


Ha čuj, unutrašnjost dvorane nisam vidjela, besplatnu kartu nisam dobila, ove od 150kn isto tako, ove od 300kn su ipak malo preskupe za moj džep...tako da ne mogu ništa reći pozitivno, samo ono što sam sama vidjela...zasad loše...sorry ako ti takav komentar ne odgovara, ali eto, nažalost nemam bolji

Inače, slažem se da je dvorana mogla biti veća, ali trebalo je i parking osigurati, zar ne...
Mene smeta što se većinu stvari u ovom gradu radi polovično...a ako su mi komentari negativni, to je samo zato što bih htjela da je bolje...a ne samo radi isticanja negativnih stvari

#81:   Autor: OsijekNepokoreniGrad Post Postano: 22.01.2009. 9:35

OK složili smo se da je organizacija nikakva.
Sinoć odmah iza tekme idem u Tvrđu, 10 ljudi i 50 policajaca.
Moje pitanje: Gdje je onaj šator ili što je već gdje se organizirano gleda
tekma što ga na RTL-u stalno puštaju?
Gdje se u Osijeku može kupiti privjesak za ključeve sa malim Ruksijem?

#82:   Autor: Circa Post Postano: 22.01.2009. 9:58

Sjajni smo domacini!
Pas mater!
Odemo jucer, nakon pobjede protiv Spanjolaca, na cugu-dvije. Krenemo u Tvrdju, u navijacke kafice da nas ne potjeraju u 23 sata. Sjednemo u St. Patricks pub, koji je pun kao i susjedne navijacke birtije. Popijemo jednu cugu i par minuta prije ponoci narucimo jos jednu. Konobar nas bez problema posluzi, naplati i sve se cini OK. Pet minuta kasnije, minutu-dvije iza ponoci, gase se sva svjetla u birtiji - FAJRONT. Otpio sam dva gutljaja piva od pola litre, a moram hitno napustiti prostor??? Molim?
Koji si me kurac posluzio, picka li ti materina?

Izlazimo iz Puba, pivo u bocama iznosimo van, razmisljamo da mozda birtije imaju dozvolu samo do ponoci, a ono u susjednim birtijama opci tulum, svi rade, svi puni, pjeva se, dere se, pije se, druzi se...
Dakle, konobari su rastjerali goste iz punog puba, u roku 5 minuta su sve ispraznili, boli ih kurac...
Super smo domacini...

#83:   Autor: OsijekNepokoreniGrad Post Postano: 22.01.2009. 10:01

Circa jel znaš možda odgovore na pitanja u postu iznad tvoga? Smile

#84:   Autor: Circa Post Postano: 22.01.2009. 10:06

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la: ›
Circa jel znaš možda odgovore na pitanja u postu iznad tvoga? Smile

Ispadne da su sva pitanja suvisna, jednostavno trebamo prihvatiti cinjenicu da smo cobani...

#85:   Autor: OsijekNepokoreniGrad Post Postano: 22.01.2009. 10:07

Circa je napisao/la (Pogledaj post): ›
OsijekNepokoreniGrad je napisao/la: ›
Circa jel znaš možda odgovore na pitanja u postu iznad tvoga? Smile

jednostavno trebamo prihvatiti cinjenicu da smo cobani...


To stoji al me zanima di je taj krvavi šator gdje se gledaju tekme! i gdje se može kupit maskota

#86:   Autor: Callistemon Post Postano: 22.01.2009. 10:22

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la (Pogledaj post): › OK složili smo se da je organizacija nikakva.
Sinoć odmah iza tekme idem u Tvrđu, 10 ljudi i 50 policajaca.
Moje pitanje: Gdje je onaj šator ili što je već gdje se organizirano gleda
tekma što ga na RTL-u stalno puštaju?
Gdje se u Osijeku može kupiti privjesak za ključeve sa malim Ruksijem?


Šator je u Varaždinu...i sponzorira ga Alkaloid is Skopja (Makedonci igraju u VŽ)! Tako necega se sjetiti u Osk... ma dajte - kome bi to palo na pamet, naci jednu Madjarsku ili Francusku firmu koja bi tako nesto podrzala ili sponzorirala. Vazno da smo mi MOL-u prodali Inu i boli njih k za drustveno odgovorno ponasanje prema sredini u kojoj posluju... Joooj, pa ne moraju biti bas sposobni za sve ti politicari, ali neka plate ljude koji jesu i neka se nesto posteno organizira i po mogucnosti jos i zaradi.

#87:   Autor: OsijekNepokoreniGrad Post Postano: 22.01.2009. 10:27

Ima i neki u Osijeku!
Drugo je varaždinski gdje su makedonci, ali kad prikazuju sliku iz nekog šatora ispod piše Osijek

#88:   Autor: Circa Post Postano: 22.01.2009. 12:11

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la: ›
Ima i neki u Osijeku!
Drugo je varaždinski gdje su makedonci, ali kad prikazuju sliku iz nekog šatora ispod piše Osijek

Pa jel nije neki sator neposredno uz dvoranu? Desno pokraj blatne ulice, pa pokraj drugog kokosinjca lijevo...
Mislim da je tamo...


Zadnja promjena: Circa; 22.01.2009. 13:35; ukupno mijenjano 1 put.

#89:   Autor: OsijekNepokoreniGrad Post Postano: 22.01.2009. 12:14

Circa moguće, kažem jučer sam neposredno iza tekme bio u Tvrđi i nisam ništa vidio.
Morat ću večeras do dvorane.

A jel zna itko gdje se može kupit Ruksi? Dakle, ne u Konzumu za 110 kuna.

#90:   Autor: Circa Post Postano: 22.01.2009. 12:31

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la: ›
Circa moguće, kažem jučer sam neposredno iza tekme bio u Tvrđi i nisam ništa vidio.
Morat ću večeras do dvorane.

A jel zna itko gdje se može kupit Ruksi? Dakle, ne u Konzumu za 110 kuna.

Bio je i u Tvrđi, u onoj kucici. Cijena, kao i u Konzumu, 110 kuna...

#91:   Autor: Frost Post Postano: 22.01.2009. 12:53

reko ja. ne treba nama ništa dat Very Happy

#92:   Autor: Mladjo Post Postano: 22.01.2009. 13:29

Circa je napisao/la (Pogledaj post): ›
OsijekNepokoreniGrad je napisao/la: ›
Ima i neki u Osijeku!
Drugo je varaždinski gdje su makedonci, ali kad prikazuju sliku iz nekog šatora ispod piše Osijek

Pa jel nije neki sator neposredno uz dvoranu? Desno pokraj blatne ulice, pa pokrajk drugog kokosinjca lijevo...
Mislim da je tamo...
upravo tako, odmah ispod onog rugla od stadiona. al navijači su navijači i njih boli kita sve dok ima ćevapa, pljeski i vopija. kad već imamo rukomet mogli smo komotno oko dvorane organizirat i svjetsko prvenstvo u umjetničkom klizanju i hrvanju u blatu. gospodine prnjat, koji se svaki dan slikate u dvorani, gdje ste? koje je vaše objašnjenje?

#93:  Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu (Osijek=sramota) Autor: lufus Post Postano: 25.01.2009. 15:09

Kakav je to blamaže bila kad je Hassan Mustafa bio u Osijeku ? Jel istina da su mu ponudili svinjetinu i rakiju?

#94:   Autor: Svebor Post Postano: 25.01.2009. 16:07

boli me q.
znam samo da su potrošene pare od kredita za nove jebene dvorane dok neki nemaju niti za kruh, djeca nemaju škole koje mogu pohađati, studenti fakultete, ljudi kopaju po kontejnerima za plastičnom bocom ili starim kruhom...

jebo vas rukomet sve skupa!

#95:   Autor: justice Post Postano: 25.01.2009. 19:39

lufus je napisao/la: ›
Kakav je to blamaže bila kad je Hassan Mustafa bio u Osijeku ? Jel istina da su mu ponudili svinjetinu i rakiju?



istina je,u jednu ruku nisam ništ drugo ni očekivao al opet ovo je prestrašno da muslimanu serviraš svinjetinu,
žalosno je što se potrošilo toliko novaca za ništa,i da ćemo mi svi još 20-30 godina plaćati za tu glupost od prvenstva,
mislim da je Tomić to u subotnjoj kolumni najbolje opisao

#96:   Autor: kyx Post Postano: 30.01.2009. 23:08

dobro je osijek prošo
ovi purgeri neznaju dvoranu složit kako treba

#97:   Autor: MissTake Post Postano: 30.01.2009. 23:16

e d aje netko nogu slomio, alaja bi bilo graje

a htjeli stopirat utakmicu zbog uvjeta na terenu ili zbog toga jer su gubili osijek031.com smile

#98:   Autor: zen031 Post Postano: 31.01.2009. 20:25

Circa je napisao/la (Pogledaj post): ›
OsijekNepokoreniGrad je napisao/la: ›
Circa jel znaš možda odgovore na pitanja u postu iznad tvoga? Smile

Ispadne da su sva pitanja suvisna, jednostavno trebamo prihvatiti cinjenicu da smo cobani...


Pa čekaj, ako su drugi kafići radili, kako onda konkluzija da SMO čobani? Valjda su konobari u tom kafu čobani, ili gazda, a ne svi ostali?

A u vezi ostalih komentara: ako je i bilo stvari zbog kojih smo se osramotili, i one imaju svoju ulogu za ubuduće.

Jedni se bune da je bilo premalo, drugima je previše i misle da se nije uopće novac trebao trošiti... Treći su u postu od 2 ekrana elaborirali što je trebalo napravit, a s obzirom da su puni ideja, mogli su bar nešto od toga napravili, pa bi i zaradili (govorim ovo bez ironije).

Više radit, manje pit, i još manje laprdat po forumima. Smile

#99:   Autor: Frost Post Postano: 01.02.2009. 12:06

Meni je drago da se, nakon masovnih izdrkavanja na temu podloge koja je popucala, javio i oglasio čovjek kojemu je to posao i čime se bavi većinu svog života.


Žarko Vučković se već 20-ak godina bavi ugradnjom sportskih terena po cijelom svijetu, vlasnik je tvrtke Nika Sport, a osim toga surađuje sa tvrtkama koje se bave istom djelatnošću. Vučković glavnog krivca za cijeli problem oko podloge vidi u Svjetskoj rukometnoj federaciji za koju kaže da prvenstveno gleda kako sklopiti što bolji ugovor, a ne kako omogućiti rukometašima najkvalitetnije uvjete za odigravanje utakmica.

Treba napomenuti kako je i Davor Dominiković nakon jučerašnjeg polufinalnog ogleda izjavio da se velik broj igrača protivi ovakvoj podlozi te da bi bili najsretniji da igraju na parketu. On je također prozvao IHF rekavši da gledaju samo financijsku korist.

"To se moralo dogoditi jer je to u naturi podloga u rolama. Naime, te se podloge spajaju na svakih 1,5 metara koliko je širina rola i to su rizična mjesta. Ukoliko se dobro ne zavare i obrade, mora doći do pucanja. Šteta samo što se to dogodilo u Zagrebu i žao mi je da se to dogodilo firmi Gerflor koju cijenim i poštujem", kaže Vučković.

"Možete zamisliti kako je to kad 15 tisuća ljudi u dvorani skače i znoji se. Dolazi do zagrijavanja zraka koje može uzrokovati nekontrolirano rastezanje PVC podloge i pucanje na šavovima. Ili zamislite kakvo je opterećenje na tu podlogu kad, primjerice, doskoči Igor Vori koji ima 110 kilograma."



Podlogu je proizvela firma Gerflor, a hrvatski zastupnik te tvrtke tvrdi da je do poteškoća došlo jer se organizatori nisu držali uputa i savjeta.

"Odgovornost je na proizvođaču i njegovom partneru, a tvrdnja da održavanje nije bilo u skladu s uputama je smiješna jer za vrijeme tako velikih priredbi svaki isporučitelj ima svoje ljude u dvorani i ništa se ne može raditi bez njihove suglasnosti. Ukoliko nisu imali svog čovjeka u Areni, to je njihov propust."

Vučković kaže da su tzv. monolitne podloge puno bolje i da s njima nema ovakvih problema.

"Stalno upozoravam da se sa podlogom poput one u Zagrebu može doći do pucanja. Rješenje su monolitne podloge koje su praktički u jednom komadu i s kojima nema ovakvih problema. Ili monolitne podloge ili parket."

Kao glavnog krivca za bruku koju smo doživjeli u očima svjetske javnosti Vučković je naveo IHF.

"Odgovornost koja se želi prebaciti na organizatora ili vlasnika objekta je samo jeftin pokušaj da se pozornost skrene s pravih razloga. Prvenstveno je odgovornost na IHF-u koji zaslijepljen marketinškim i sponzorskim ugovorima odabire samo onaj proizvod koji donosi više novca, a ne onaj s boljim tehničkim karakteristikama. To je uobičajena praksa svih sportskih federacija i mi se stalno borimo protiv toga", zaključio je Vučković.

Marko Pavić // www.index.hr
Foto: Pixsell

#100:   Autor: lufus Post Postano: 01.02.2009. 16:00

Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
"To se moralo dogoditi jer je to u naturi podloga u rolama. Naime, te se podloge spajaju na svakih 1,5 metara koliko je širina rola i to su rizična mjesta. Ukoliko se dobro ne zavare i obrade, mora doći do pucanja. Šteta samo što se to dogodilo u Zagrebu i žao mi je da se to dogodilo firmi Gerflor koju cijenim i poštujem", kaže Vučković.
"Možete zamisliti kako je to kad 15 tisuća ljudi u dvorani skače i znoji se. Dolazi do zagrijavanja zraka koje može uzrokovati nekontrolirano rastezanje PVC podloge i pucanje na šavovima. Ili zamislite kakvo je opterećenje na tu podlogu kad, primjerice, doskoči Igor Vori koji ima 110 kilograma."

Moralo se dogodit? A zašto on nije prije na to upozorio? Nije znao da će dvorana bit puna kad igra Hrvatska? Nije očekivao da će Vori igrat?

#101:   Autor: Elena_Os Post Postano: 01.02.2009. 19:18

srebro... osijek031.com smile osijek031.com smile

#102:   Autor: OligofreniDikobrazoid Post Postano: 01.02.2009. 19:19

Elena_Os je napisao/la: ›
srebro... osijek031.com smile osijek031.com smile
Neka, dovoljno je i to... Zna se tko bi bio zlatan da nije nekih sila....
Iskoristio bih odmah malo mjesta na ovom forumu i bio među prvima koji čestita Dancima pobjedu u finalu svjetskog rukometnog prvenstva 2009.

#103:   Autor: Frost Post Postano: 01.02.2009. 19:33

Ne znam samo čemu taj kompletan negativan stav prema drugom mjestu.

Pa to nije izgubljeno zlato, to je osvojeno srebro. Je li itko svjestan koliko repki bi radije bilo na mjestu naše repke nego na svojem? Svi osim Francuza.

#104:   Autor: Svebor Post Postano: 01.02.2009. 20:37

Frost je napisao/la (Pogledaj post): › Je li itko svjestan koliko repki bi radije bilo na mjestu naše repke nego na svojem? Svi osim Francuza.

ostali nisu bitni kada ti nedostaje taj jedan jebeni korak.
a sa uloženih 3,4 milijarde kuna trebali smo ne imati osigurno prvenstvo nego i sudije na vlastitoj strani! mogli su slovenci, mogli su švabe, trebali smo i mi.

sramota.

#105:   Autor: tux Post Postano: 01.02.2009. 21:17

Znam da je ovo srebro osvojeno i da su nasi rukometasi ulozili jako puno truda ali nesretan sam jer znam da smo mogli,da smo bolji i trebali smo pred domacom publikom osvojiti zlato.neznam nekako narodi i slavi i pjeva se ali meni to nije to.
Osijek031.com » Sport » Svjetsko prvenstvo u rukometu (Osijek=sramota)


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::