Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Osijek031.com - Ankete i komentari » Drava/bazeni
Poll :: Ako se kupam, kupam se u:

Dravi
57%
 57%  [ 64 ]
bazenima (Kopika)
16%
 16%  [ 18 ]
bazenima (Gradski)
12%
 12%  [ 14 ]
bazenima (Kneževi)
13%
 13%  [ 15 ]
Ukupno glasova : 111



#1:  Drava/bazeni Autor: Mladjo Post Postano: 03.07.2008. 14:25

unaprijed se ispričavam ukoliko je tema već bila al potaknut svakopopodnevnom boravku na kupanjcu odlučih ispitat puls forumaša. osobno sam odmalena, poglavito utjecajem svog starog, vezan za taj mili dravski mulj. nekako mi je cijela atmosfera, 20 metara niže od bazena, puno opuštenija, zdravija, prisnija i "osječkija". još sam prije godinu, dvije najviše pod utjecajem svoje ekipe ručnik stavljao uz olimpijski al bi se svejedno, najčešće sam, barem jednom ripio u dravu. drago mi je što se cijela ekipa ove godine konačno u potpunosti preselila na kopiku i kupanjac je isključivo u dravi. valjda su se svi za dva života nagutali klora, govana, flastera, uložaka, tampona i one "plazme" što najčešće ispuštaju naše starije sugrađanke popularno zvane - babe. što bi rekla jedna stvar od tbf-a gledam ustati il odustati - vidim ti vadiš balun za picigin a ja letim ka pingvin. jučer su se čak ekipi pridružili moj stari i njegov pajdos - piciginaši iz doba prije bazena kada se u ljetnim mjesecima osječki život odvijao uz dravu i na korzu. tako smo jučer, na tih pola sata nikad kvalitetnijeg picigina, ujedinili generacije i oživili taj, pomalo zaspali, osječki duh!

#2:   Autor: DonQuijote Post Postano: 03.07.2008. 14:32

drava, bez razmišljanja i premišljanja.

#3:   Autor: Frost Post Postano: 03.07.2008. 17:13

kneževi

#4:   Autor: OligofreniDikobrazoid Post Postano: 03.07.2008. 17:19

Jab glaso al se kupam u kadi Zbunj, zbunj

#5:   Autor: nake_rado Post Postano: 03.07.2008. 17:27

Definitivno drava.

#6:   Autor: MissTake Post Postano: 03.07.2008. 18:34

kopački rit ili bilje

#7:   Autor: justice Post Postano: 03.07.2008. 20:36

drava je majka...

#8:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 03.07.2008. 21:05

Drava.

Nisam biolog, ali mi se čini da je za razvoj štetnih mikroorganizama puno pogodniji bazen nego rijeka koja stalno cirkulira. Istina da je rijeka malo blatna, ali i Ganges je, pa ga smatraju svetom rijekom. Još kad bi u Hrvatskoj postojalo nešto slično nekakvoj inspekciji, pa da Belišće i Uljara, i tko zna još tko, tu i tamo plate pokoju kaznicu za izlijevanje otpada u Dravu, nitko sretniji od mene.

#9:   Autor: Uma Post Postano: 03.07.2008. 21:19

U njoj sam naucila plivati, provela cijeli život uz nju, nebrojeno puta sam je preplivala,jucer sam plivala u njoj, danas...sutra...ako Bog da još puno godina cu se kupati u njoj,obožavam je...ljubav i strahopoštovanje koje osjecam prema njoj je neizrecivo,Drava bez razmišljanja!

#10:   Autor: Bojo Post Postano: 04.07.2008. 1:53

drava...makar sam ovo ljeto vidio jednu veš mašinu,i jedno tele kako pluta...ali ona teče...to ode...ode pišalo što se ispišam i to sve... Smile a u bazenu...zamisli samo da se svaki peti čovjek ispiša u njega...još kad vidim kakvi ljudi mi dođu u bazen,ne iz gušta,nego da se operu,higijenski...onda ipak drava...iako ja najviše preferiram odbojka i pod tuš...i na kraju dana se bacim u dravu da se podaperem...

#11:   Autor: snaša Post Postano: 04.07.2008. 6:52

Prije u Dravi..ali već godinama nisam ni prst zamočila..nekako me strah ..
A ni u bazenima se ne kupam.

#12:  Re: Drava/bazeni Autor: Callistemon Post Postano: 04.07.2008. 8:24

Prije rata (ovog zadnjeg) - basket, picigin i Drava na kopiki... a poslije Drava - Neptun. Ne znam da li je skoro netko bio, ali tamo su pravi, stari zaljubljenici u Dravu - skoro pa obitelj Smile!

#13:   Autor: fairy Post Postano: 04.07.2008. 8:50

Dok je bilo otoka kod pampike kupala sam se u dravici. U bazenima se ne kupam godinama. Neki dan sam bila na Želji i bilo je bzvz, ekipa 0 bodova. U Kneževe ne idem jer su mi predaleko...

#14:   Autor: Monstrum Post Postano: 04.07.2008. 8:54

i ja sam presto ić na kupanje otkad nema otoka na pampiki, ovo sve mi bezveze totalno, tamo sam bar mogo zapalit, potuć se s obadima, bit izgrižen od strane trilijona komaraca, naletit na čudovišne parcove, lasice i ostalu živad, kopika, želja i neptun mi nekako nemaju "ono" što je imao pampas

#15:   Autor: fairy Post Postano: 04.07.2008. 8:58

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › i ja sam presto ić na kupanje otkad nema otoka na pampiki, ovo sve mi bezveze totalno, tamo sam bar mogo zapalit, potuć se s obadima, bit izgrižen od strane trilijona komaraca, naletit na čudovišne parcove, lasice i ostalu živad, kopika, želja i neptun mi nekako nemaju "ono" što je imao pampas



...jel da....pampika je bila zakon,,,,i nemojmo zaboraviti pse koji su bili ravnopravni članovi zajednice i svi skupa smo se valjali po tuđim ručnicima,,,,
...jooooj baš mi sada jaaaako nedostaje,,,

#16:   Autor: Monstrum Post Postano: 04.07.2008. 9:08

fairy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › i ja sam presto ić na kupanje otkad nema otoka na pampiki, ovo sve mi bezveze totalno, tamo sam bar mogo zapalit, potuć se s obadima, bit izgrižen od strane trilijona komaraca, naletit na čudovišne parcove, lasice i ostalu živad, kopika, želja i neptun mi nekako nemaju "ono" što je imao pampas



...jel da....pampika je bila zakon,,,,i nemojmo zaboraviti pse koji su bili ravnopravni članovi zajednice i svi skupa smo se valjali po tuđim ručnicima,,,,
...jooooj baš mi sada jaaaako nedostaje,,,


i meni isto, lijepo se valjaš po onom vrelom pjesku a pseto nečije te onak zbunjeno gleda u facu, pored tebe neka ekipa pljuga, i viš još 7 takvih istih ekipa, plićak ajme ludilo do pola drave, a da ne spominjem da nemoš doć do otoka ako malo po vodi se ne probrćkaš, a kad je malo veća drava moš i na glavu s benta skočit, picigin najbolji, svuda ista dubina do gležnja i šibaj, nikad gužva ma bilo je zakon, jebga nema više zbog mosta Sad

#17:   Autor: Loona Post Postano: 04.07.2008. 9:27

Mrzim taj most samo i isključivo iz razloga što je uništio kupanje na Pampasu...2006. smo se zadnji put kupali tamo i baš kao što Monstrum reče - ekipa, pljugica (možda smo i popušili koju zajedno Wink ), lopta, psi, izležavanje u plićaku... Pampas je bio zaaakon!! I sumnjam da ćemo ikada više u gradu naći takvo prirodno kupalište.. Obožavala sam ići tamo.. prošlo ljeto nisam znala gdje uopće da se idem kupati pa sam bila 2-3 puta na Gradskima, a tamo gužva za popizditi, puno djece, nema mjesta, bazeni mali.. fuj.. Na Kopiku nisam ni išla prošle godine, ovo ljeto već jesam... bila nekoliko puta već al u bazenu se okupam i odmah pod tuš.. Želju su isto uništili onim kopanjem prije par godina, na Neptunu mi je dosadno, do Kneževih ne stignem radnim danom.. sve u svemu, ostade stara, dobra Kopika - pa 'ko voli nek izvoli..

#18:   Autor: DonQuijote Post Postano: 04.07.2008. 9:29

istina, ni ja više gotovo uopće ne idem na kupanje otkad nema pampasa. bio par puta kod želje i valjda jednom na neptunu... nije to to.

#19:   Autor: fairy Post Postano: 04.07.2008. 9:31

i meni isto, lijepo se valjaš po onom vrelom pjesku a pseto nečije te onak zbunjeno gleda u facu, pored tebe neka ekipa pljuga, i viš još 7 takvih istih ekipa, plićak ajme ludilo do pola drave, a da ne spominjem da nemoš doć do otoka ako malo po vodi se ne probrćkaš, a kad je malo veća drava moš i na glavu s benta skočit, picigin najbolji, svuda ista dubina do gležnja i šibaj, nikad gužva ma bilo je zakon, jebga nema više zbog mosta Sad[/quote]

jel da....jaoooo osijek031.com smile vratite nam pampiku,,,,

#20:   Autor: Monstrum Post Postano: 04.07.2008. 11:15

Loona je napisao/la (Pogledaj post): › Mrzim taj most samo i isključivo iz razloga što je uništio kupanje na Pampasu...2006. smo se zadnji put kupali tamo i baš kao što Monstrum reče - ekipa, pljugica (možda smo i popušili koju zajedno Wink )


mogu se kladit Smile

evo jedne anegdotice:

ljeto gospodnje ako se ne varam 2002 ili 2003 neb znao sadtočno i klasika, došo lega po mene sjeli u reno 4 tzv. plavi fantom i pravac kopika, na konjičkom ostavit fanotma i onda lagano pjehe do pampike, uživat u prirodi, cvrčcima i svemu što taj dio grada donosi, dolazak do pampike legosi čekaju na bentu i onda se spustit u šumicu, drava blago spuštena i pogled nećkanja i onaj usklik joooooj a neda mi se sad tu prelazit vodu al neko mora probit led i pljas u vodurinu i za tren si preko, lijenim korakom nać naj naj mjesto, ne preblizu žbunja zbog leteće žgadije ni preblizu vode da te svaki pas koji izlazi iz vodurine ne usere dok se otresa, taman negdje na pola gdje je pjesak suh i vruć, ručnik, pod ručnik torba sa smrznutom vodom (nakon prvog kupanja je od sunjare već popustila i jebeno osvežava) i papuče, lopticu svom snagom napucat i onda trk zanjom da je nečije pseto ne potrga, picigin od 15-20 minuta i onda nazad po J**** Very Happy i lega ga indiskretno stavi iza uha (a ima dugu kosu) i došli mi malo dalje, uzvodno i sad ećmo zapržit kadli nema J**** nigdje gdej bi bio pa ponjeli smo ga, i vidimo on pluta kod nekih 4-5 likova al ono likovi majke mi koda im na čelu piše krim policija, sam što nema remen s pištoljem i značkom, i ovaj ni 5 ni 6 glupi nakešeni osmjeh i otme im to pred očim i ajmo na sušenje, a dok se sušio bacali smo frizbi, joooooj jab pampiku jope Sad

#21:   Autor: tux Post Postano: 04.07.2008. 13:50

drava

#22:   Autor: Delfin Post Postano: 04.07.2008. 14:49

Drava na kopici.

#23:   Autor: ela Post Postano: 04.07.2008. 19:00

Dravski mulj bez imalo razmisljanja ali nedostaje pampas kao i vecini koliko vidim,probala ove godine ali nije to to,vidjet cemo kad Drava padne mozda se otocic pojavi.

#24:   Autor: kelly Post Postano: 04.07.2008. 19:14

...radovi su gotovi, navodno je pjesak poravnat..možda nešto i bude kad Drava opadne... Rolling Eyes

#25:   Autor: Mladjo Post Postano: 04.07.2008. 20:41

pampas je stvarno bio dobar al znao je u onim najvrućim danima vikenda bit jebeni gužvakis. ovim putem se zahvaljujem gazdi unikoma koji je stvarno napravio jebenu uslugu svim kopikašima. neznam jeste skontali, ali povađene su sve one kamenčuge i nasut je pijesak duž cijele kopike čime je rasterećen onaj početak i nemoraš se više za picoš gurat pored sto drugih ljudi. dolje je fini pijesak, nema muljage - savršeno. i zato pozivam sve vas pampasaše da oprobate kopiku, vjerujte nećete požalit. uostalom sve je bolje od cvarenja u četiri zida vlastitog doma. još da samo langoši ne smrde...pa gde bi nam bio kraj

p.s. ekipa raspoložena za picoš može se od sljedećeg tjedna svaki dan javiti budali u zelenim gaćama za upoznavanje, druženje i moguću vezu. slika obavezna Very Happy

#26:   Autor: ela Post Postano: 04.07.2008. 22:05

veza s osobom BEZVEZE Laughing
Ah Mladjo bas si saljiv,nismo primjetili ovo s pjeskom rasutim kupalistem jerbo se jos nismo zahuktali onak pravo s kupanjcem,ako te sretnemo budemo te potegnuli za zelene gace Wink

#27:   Autor: zlusch Post Postano: 05.07.2008. 13:53

kelly je napisao/la: ›
...radovi su gotovi, navodno je pjesak poravnat..možda nešto i bude kad Drava opadne... Rolling Eyes

Bio maloprije tamo, mostograditelji pokrali sav pijesak i sad izgleda fakin depresivno:


A ima jedno 200 metara nizvodno krasno mjesto gdje bi mogla biti nova plaža... samo da se nasipa hrpa pijeska jer da čekamo da to Dravulja sama napravi, načekali bismo se. Ako ste prolazili, negdje na pola puta između mosta i hipodroma. Budem uslikao drugom prilikom tu lokaciju!

#28:   Autor: sale car Post Postano: 06.07.2008. 14:35

a gdje je neptun??? osijek031.com smile

ja se kupam na kopici... mal bazeni, mal drava i tak...

#29:   Autor: Uma Post Postano: 06.07.2008. 15:05

... je napisao/la: ›
a gdje je neptun??? osijek031.com smile

gdje je Neptun??
pa ako do sada nisi znao gdje je a rođen si u Osijeku e onda lega nemoraš ni znati!

#30:   Autor: DonQuijote Post Postano: 06.07.2008. 15:07

... je napisao/la: ›
a gdje je neptun??? osijek031.com smile

ja se kupam na kopici... mal bazeni, mal drava i tak...

na kraju pijane promenade, iza zgrade starog vodovoda.

#31:   Autor: ruana Post Postano: 07.07.2008. 0:45

bazeni kopika

#32:   Autor: Moira Post Postano: 08.07.2008. 13:21

Uma je napisao/la: ›
U njoj sam naucila plivati, provela cijeli život uz nju, nebrojeno puta sam je preplivala,jucer sam plivala u njoj, danas...sutra...ako Bog da još puno godina cu se kupati u njoj,obožavam je...ljubav i strahopoštovanje koje osjecam prema njoj je neizrecivo,Drava bez razmišljanja!

osijek031.com smile osijek031.com smile
Osijek nije Osijek bez kupanja u Dravi.

W.M. Felt je napisao/la: ›
Istina da je rijeka malo blatna, ali i Ganges je, pa ga smatraju svetom rijekom.

To nije blato, nego pijesak i mulj. A čak i kad je mulj, to je sveti mulj. Smile

#33:   Autor: tihomir_031 Post Postano: 11.07.2008. 22:58

ma kupamo se di se dogovorimo tak da nema puno pitanja di da se kupamo?????di stignemo kopika,drava,gradski,...jnezevi

#34:  Re: Drava/bazeni Autor: Mladjo Post Postano: 13.07.2008. 14:25



živio Smile

#35:   Autor: mladunce Post Postano: 13.07.2008. 18:34

i ja danas igrala picigin u dravi, ijuju, bas super, ijuju, sto volimmm! i to prije podne, tad je najbolje, nema guzve!

#36:   Autor: Uma Post Postano: 13.07.2008. 18:48

Moira je napisao/la: ›

osijek031.com smile osijek031.com smile
Osijek nije Osijek bez kupanja u Dravi.
To nije blato, nego pijesak i mulj. A čak i kad je mulj, to je sveti mulj. Smile

Tako je Moira, ti me kontaš Smile Drava nam je svima majka osijek031.com smile

#37:   Autor: maryann Post Postano: 13.07.2008. 20:11

bazeni na kopakabani su mi gadni. ona plava se boja lijepi, puno je obada i ostalih insekata, voda mi ne izgleda kao da se čisti, a i puno je ljudi podobivalo razne boleštine tamo,tako da mi baš nije draga,al gdje društvo,tu i ja..u dravu nitko neće iako sam donedavno tamo provodila ljeto(na želji)..eto..ko voli nek izvoli..i dodajem...blago neosjetljivima..njima svejedno..

#38:   Autor: BumBaCicA Post Postano: 13.07.2008. 21:27

Inace na kopiku, al se bacim u Dravu 2-3 puta

#39:   Autor: Inertia Post Postano: 15.07.2008. 14:11

Pampas - dok je bilo moguće. Hehe, kada se samo sjetim one godine kada je bila velika suša pa se na Pampasu moglo doći na 30 metara od druge obale a voda do pasa.
Prošle godine negdje krajem 7. mjeseca sam čamcem prolazio tamo i bilo je ono veliko brdo ali i otok, bilo dosta ljudi.
Sada kad nema Pampasa osuđen sam na kopiku, i to žali bože na bazene. Imam ludu ekipu, jedan se boji dubine i zmija (!!!), drugi ne zna plivati, a trećem je tako svejedno. I onda ja moram u bazene, i to onaj middle, kao igrati picigin i paziti da ne potopiš neko djete. Strašno.
Drava rules!

#40:   Autor: imart314 Post Postano: 15.07.2008. 20:54

na kiši kad pada

#41:  Re: Drava/bazeni Autor: Mala_Lea Post Postano: 16.07.2008. 12:30

Ja užasno ne volim Dravu a da ne kažem da se bojim Embarassed Mislim nemam ni puno vremena ići na neko kupanje al ako već idem , idem na kopiku sa svojom ekipom. Smile
Znam da se jako puno priča o tim bolestima al ja sam takva dok ju sama ne dobijem neću se smirit,al znam da je to nešto loše Sad

#42:   Autor: NEKI11 Post Postano: 17.07.2008. 8:47

Drava definitvno.
Ja odrasla tako.
Mladjo ova snimka picoša ti je super, ali
zar se više ne igra tako da se trči u krug?
Znači sve isto i bacanje i pljaskanje i gutanje pijeska i tu i tamo koja uhvaćena lopta, ali se i trči u krug pa se to sve radi.
Zamisli ti dalmoši oće brendirat picigin kao svoj, baš smo blesavi što se nismo sjetili prvi.
Joj sad se sjetim jednom davno je moj lega želio naučiti jednu švabicu kako se igra picigin i što je to uopće .
Onda je stao jer nije znao kako bi pa je rekao :
Ich demonstrire.
Mi popadali i dan danas je ta izreka aktualna u našem društvu.
Sve dobro.

#43:   Autor: silva50 Post Postano: 17.07.2008. 9:46

...drava tj. kopika svakako i ponekad kneževi...

#44:   Autor: justice Post Postano: 17.07.2008. 13:36

ma drava je majka,sam je bedara kad se diže vodostaj onda bude dosta prljavija

#45:   Autor: Mladjo Post Postano: 26.07.2008. 16:20

NEKI11 je napisao/la (Pogledaj post): › Drava definitvno.
Ja odrasla tako.
Mladjo ova snimka picoša ti je super, ali
zar se više ne igra tako da se trči u krug?
Znači sve isto i bacanje i pljaskanje i gutanje pijeska i tu i tamo koja uhvaćena lopta, ali se i trči u krug pa se to sve radi.
Zamisli ti dalmoši oće brendirat picigin kao svoj, baš smo blesavi što se nismo sjetili prvi.
istina, ovaj matori na snimci (moj stari od 54 godine) je pričao kako se picigin u to vrijeme i igrao u krug i nije bilo pigzibnera ko danas već isključivo probrana ekipa koja je čak imala svoju publiku. i tako probali mi u krug; nije to čak ni izgledalo loše, ali brate mili pocrkali svi za 10 minuta Smile a ovo što kažeš za dalmoše isto stoji, stari i njegova ekipa me uvjeravaju da se picoš prije igrao na dravi nego bačvicama. jedva čekam da se ekipa vrati s mora pa da opet podivljamo Very Happy

p.s. još jednom ponavljam, svi koji nemaju straha od bacanja po vodi i pijesku su dobrodošli. obratiti se ekipi sa snimke Smile

#46:   Autor: Loona Post Postano: 31.07.2008. 17:45

A ja se odo uskoro kupati na more i pješčanu plažu Hammamete u Tunisu... jedva čekam.. kakva Drava i bazeni.. osijek031.com smile

#47:   Autor: ramika Post Postano: 24.09.2008. 1:38

Monstrum je napisao/la: ›
i ja sam presto ić na kupanje otkad nema otoka na pampiki, ovo sve mi bezveze totalno, tamo sam bar mogo zapalit, potuć se s obadima, bit izgrižen od strane trilijona komaraca, naletit na čudovišne parcove, lasice i ostalu živad, kopika, želja i neptun mi nekako nemaju "ono" što je imao pampas

bit će opet otok, a te tvoje parcove , lasice itd. nisam NIKAD SUSRELA ; a život sam provela na pampiki. ( Onaj topli dio dana) Tog življa ima više kod mene u komšiluku.

#48:   Autor: Dambix Post Postano: 24.09.2008. 8:02

ma želja je zakon..
Osijek031.com » Osijek031.com - Ankete i komentari » Drava/bazeni


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::