Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Ljubav, romantika » Veze iz ocaja?

#1:  Veze iz ocaja? Autor: chaknoris Post Postano: 15.04.2008. 15:52

Wink

Zadnja promjena: chaknoris; 03.08.2010. 16:32; ukupno mijenjano 1 put.

#2:   Autor: MacaPapucharica Post Postano: 15.04.2008. 16:02

o ovome bih mogla štošta reći, ali sam trenutno previše loše raspoložena, a nemam ni vremena...
kasnije, dakle...

ali, ukratko: i onaj tko ne misli tako, na kraju razmišljanjima ostalih bude natjeran ili učiniti upravo to -veza iz očaja - ili se propucati iz istog razloga...
ok, ili ostati sam, jel...

uglavnom, ako većina ljudi razmišlja da ako je netko u određenim godinama sam, nešto s njim nije u redu, kako će onda ta osoba ući u vezu iz pravih razloga, kad je već u startu eliminirana kao pokvarena roba???

nemojte me hvatati za riječi, danas nije moj dan...

#3:   Autor: MissTake Post Postano: 15.04.2008. 16:12

nažalost većina dijeli to razmišljanje o magičnoj granici do koje imaju šansu za naći nekoga

a veze koje si ti opisao su krajnje nerazumne

meni su kao tipa ajmo naopraviti dijete pa ćemos epomiriti znam xy takvih brakova i svi su pukli kad-tad

#4:   Autor: kopile Post Postano: 15.04.2008. 16:23

chaknoris je napisao/la: ›

Cini mi se da je to cesto prisutno razmisljanje. Koliko cesto ljudi ulaze u vezu vodjeni onim bolje da sam s nekim nego sam. Nema veze sto bas nju/njega ne zelim ali eto tu je, oboje smo sami i vise nismo bas tako mladi, ono sto smo zapravo htjeli je vec zauzeto ili nedostupno, i ajmo probat? Da li takve veze uopce imaju ikakvu perspektivu?
Pa cca 80 do 90% brakova koji nastanu oko 35 godine su iz očaja.

#5:   Autor: Poppy Post Postano: 15.04.2008. 16:38

chaknoris je napisao/la: ›


Zanima me otkuda ta podjela na godine, naprimjer ako ne nadjes nekoga do svoje 30 sve je gotovo?




jer se nakon 30 povećava rizik u trudnoći.

#6:   Autor: marrai Post Postano: 15.04.2008. 16:49

Poppy je napisao/la (Pogledaj post): › [


jer se nakon 30 povećava rizik u trudnoći.


Kod ovoga,vjeruj mi nema pravila...rizk je uvijek prisutan,istina nakon tridesete nešto je veći ali to su samo priče za sve ono što se medicinski još uvijek ne uspijeva dokazati zašto i zbog čega se događa...
Žene oko tridesete osijećaju da biološki sat otkucava,osjete ga i muškarci samo sve što se forsira "iz očaja" ima tendenciju ka neuspjehu...

#7:   Autor: kopile Post Postano: 15.04.2008. 16:52

Pa zato i ima toliko razvoda,jer je velik broj brakova nastao iz očaja.A da je bolja ekonomska situacija bilo bi i više razvoda.

#8:   Autor: marrai Post Postano: 15.04.2008. 17:00

kopile je napisao/la (Pogledaj post): › Pa zato i ima toliko razvoda,jer je velik broj brakova nastao iz očaja.A da je bolja ekonomska situacija bilo bi i više razvoda.


Razlozi za raspad braka su individualni i ne možemo znati zbog čega se netko razilazi a zbog čeka ulazi u bračnu zajednicu...
Možemo samo nagađati.

#9:  Re: Veze iz ocaja? Autor: 1step2far Post Postano: 15.04.2008. 17:48

Za većinu brakova ljudi koje poznajem razlog je bilo DIJETE!
I o tome bi se moglo raspravljati. Ima li sreće i budućnosti brak sklopljen zbog djeteta?!
Za ljubav nikad nije kasno, ali smo nažalost svi pod pritiskom bližnjih i prijatelja koji su se već "skrasili" pa bi bilo vrijeme da se i mi skrasimo.
Kao da moj stari meni već ne prigovara zašto se ne udam i ne rodim, pa vrijeme mi je.
Prigovara i to kako!
Ali meni nije vrijeme i ne želim to.
Čovjeku to počne ići na živce.
Ima puno razloga za razvod, pogotovo danas kad nitko ne mora nikoga trpjeti i svi smo kratki sa živcima.
Ne vjerujem u otkucavanje biološkog sata, a koliko znam današnjim dečkima nije baš do braka pa zašto bi se osjećali ugroženima ako ne mogu pronaći djevojku do tridesete.
Naravno ima iznimaka i kod ženskog i muškog roda.
Ali, svi smo pod utjecajem okoline.

#10:  Re: Veze iz ocaja? Autor: eldiablo Post Postano: 15.04.2008. 18:25

Ja znam sve o vezama iz ocaja hehe Very Happy Very Happy
Sve moje veze su bile takve! Cure bile ocajne pa bile samnom! Laughing
Naravno dok nije naisao prvi bolji, a to je bilo jako jako brzo Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Ajmo, koja ce se udat za mene prije nego sto sam napunio 30 da slucajno neko nebi
pomislio da nisam normalan Very Happy Laughing

#11:   Autor: daddylonglegs Post Postano: 15.04.2008. 18:43

biološki sat je glupost.
danas zene rađaju i s 45 posve zdravu djecu
na stranu kolko je dobro za dijete kad napuni 20 da mu mama ima 60...

#12:  Re: Veze iz ocaja? Autor: daddylonglegs Post Postano: 15.04.2008. 18:46

1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Za većinu brakova ljudi koje poznajem razlog je bilo DIJETE!


ma nema niceg ljepseg neg vidjeti tudnicu u vjencanici
daje poseban stih cijelom vjencanju
i jos ak obuce bijelu... nova dimenzija nevinosti Laughing

#13:  Re: Veze iz ocaja? Autor: MacaPapucharica Post Postano: 15.04.2008. 19:21

eldiablo je napisao/la (Pogledaj post): › Ja znam sve o vezama iz ocaja hehe Very Happy Very Happy
Sve moje veze su bile takve! Cure bile ocajne pa bile samnom! Laughing
Naravno dok nije naisao prvi bolji, a to je bilo jako jako brzo Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Ajmo, koja ce se udat za mene prije nego sto sam napunio 30 da slucajno neko nebi
pomislio da nisam normalan Very Happy Laughing


ne mogu vjerovati, uspio si izvući moj prvi smiješak danas, ma koliko on krhak bio Smile

glede teme...

za sada (još) nisam došla do toga da bih se udala/bila u vezi samo zato da ne bih bila sama...još uvijek se nadam...živim za taj osjećaj...i nadam se...
i mislim da udajom/vezom s tim povodom ne bih riješila problem...problem nije samoća, nego usamljenost...a usamljen možeš biti i u gomili...a osobitom s nekim koga ne voliš/tko te ne voli...

a što si tiče djece i godina...za sada mislim da ako ne budem imala djece kroz nekih 5 - 7 godina da ih neću ni imati, jer je po mom mišljenju to neodgovorno prema djetetu...no, tko zna, možda mi se mišljenje i promijeni kad me stisnu majčinski nagoni...ne mogu tvrditi

#14:   Autor: kopile Post Postano: 15.04.2008. 19:47

MacaPapucharica je napisao/la: ›

a što si tiče djece i godina...za sada mislim da ako ne budem imala djece kroz nekih 5 - 7 godina da ih neću ni imati, jer je po mom mišljenju to neodgovorno prema djetetu...no, tko zna, možda mi se mišljenje i promijeni kad me stisnu majčinski nagoni...ne mogu tvrditi
To ti je pametno,jer stvarno nema smisla, i ima milijun negativnih socioloških implikacija i komplikacija,po meni ljudima starijim od 35 godina treba zabraniti da imaju djecu.

#15:   Autor: chaknoris Post Postano: 15.04.2008. 19:49

Wink

Zadnja promjena: chaknoris; 03.08.2010. 16:32; ukupno mijenjano 1 put.

#16:   Autor: kopile Post Postano: 15.04.2008. 19:56

Npr, ako netko ima djecu sa recimo 36 37 godina,otprilike kada ta djeca budu na fakultetu njihovi roditelji če ići u mirovinu,što znači da će ih teško moći uzdržavati.Pa onda povečava se sa godinama vjerojatnost smrti roditelja,a smrt roditelja če sigurno imati negativne implikacije,pa onda faktor generacijskog jaza iz kojega proizlaze beskonačne svađe itd itd.

#17:   Autor: MacaPapucharica Post Postano: 15.04.2008. 20:42

kopile je napisao/la (Pogledaj post): ›
]To ti je pametno,jer stvarno nema smisla, i ima milijun negativnih socioloških implikacija i komplikacija,po meni ljudima starijim od 35 godina treba zabraniti da imaju djecu.


ne bih bila baš tako rigorozna kao ti...samo kažem da za sada mislim da ja ne bih imala djecu sa 40...a to mislim sada, kada mi je 31...kako ću misliti sa 35 ili 40 pitaj me kad mi bude toliko...[

quote="kopile"]
Npr, ako netko ima djecu sa recimo 36 37 godina,otprilike kada ta djeca budu na fakultetu njihovi roditelji če ići u mirovinu,što znači da će ih teško moći uzdržavati.Pa onda povečava se sa godinama vjerojatnost smrti roditelja,a smrt roditelja če sigurno imati negativne implikacije,pa onda faktor generacijskog jaza iz kojega proizlaze beskonačne svađe itd itd.
[/quote]

hihi, neće roditelji ići u mirovinu, jer, kako je krenulo, institucija mirovine neće ni postojati, radit će se do smrti pa pravac garsonjera na Centralnom... Wink

istina, ima dosta mogućih komplikacija, ali niti jedna od njih se ne mora ostvariti...tako da svatko odlučuje hoće li imati djecu i kada

#18:   Autor: insomnia Post Postano: 15.04.2008. 21:44

Ma ja kažem; bolje i sama nego s nekim kog ne volim, i to samo da ne budem sama.. Hebiga, i di je tu onda sreća?
Imala sam jednom prijateljicu koja nije mogla biti sama, konstantno je ulazila iz veze u vezu.. čim bi jednog ostavila, drugi dan bi imala drugog.. Njen odgovor je bio da se boji biti sama.
Da bi mogao biti sam, treba imati puno samopouzdanja i voljeti samog sebe.. Često mijenjanje partnera, ili veze iz očaja su za mene upravo to; kompleksi, nesigurnost i zadovoljavanje s bilo čim tj. bilo kim.
Dijete ti može napraviti i majstor za klimu, i to i u 35oj ili 40oj godini, ak baš hoćeš, zašto se onda pokoravati tim nekim normama današnjeg društva, gdje je ''prikladno'' da osoba u 30ima ima nekog, da je žena u 30ima udana? Zato jer je takav red? Jer se to ''pristoji''?

#19:   Autor: Super Hik Post Postano: 15.04.2008. 21:44

MissTake je napisao/la: ›
nažalost većina dijeli to razmišljanje o magičnoj granici do koje imaju šansu za naći nekoga

a veze koje si ti opisao su krajnje nerazumne

meni su kao tipa ajmo naopraviti dijete pa ćemos epomiriti znam xy takvih brakova i svi su pukli kad-tad


nisu svi pukli...ali opstanak braka ionako nije utlimativna poanta...sex is the game, evolution is the name....praiskonska potreba, osim hranjenja je produžiti vrstu i zato i imamo seksualni nagon...imam frenda koji je do 25 bio sa više preko 100 žena ali nije ništa sretniji od mene koji sam bio sa svega par jer nije našao družicu s kojom bi želio imati djecu....potreba za seksom je samo sredstvo da bi se psotigao cilja a to je potomstvo a ne samo orgazam....orgazam je ono što naše primitvne mozgove i dalje tjera da se seksamo da bi povećavali broj snošaja i time povećali šanse za kvalitetu potomstva.....možda rasistička usporedba ali pogledajte crnce u africi, kineze ili cigane kao i obitelji u drugim zemljama bez zapadnjačke potrošačke civilizacije......zato nas i ubija bijela smrt....previše se seksamo radi seksa a premalo zbog pravog razloga.....poanta je da treba naći zlatnu sredinu....naći nekoga s kim ti je dobro, s kim želiš imati djecu, 2-3 po mogućnosti, partnerski podijeliti obveze da to njihovo odrastanje prođe što bezstresnije i da bi kad odrastu društvo imao korisne članove, neopterećene pogreškama iz povijesti svoje obitelji

#20:   Autor: Super Hik Post Postano: 15.04.2008. 21:48

kopile je napisao/la: ›
Pa zato i ima toliko razvoda,jer je velik broj brakova nastao iz očaja.A da je bolja ekonomska situacija bilo bi i više razvoda.


ovo potpisujem....ššto je ljudima ekonomski bolje to se zavaravaju hranjenjem svog ega i ne vide u supružniku partnera s kojim bi bili jači nego opasnost za "svoj prostor"

#21:   Autor: Super Hik Post Postano: 15.04.2008. 21:50

1step2far je napisao/la: ›
Za većinu brakova ljudi koje poznajem razlog je bilo DIJETE!
I o tome bi se moglo raspravljati. Ima li sreće i budućnosti brak sklopljen zbog djeteta?!
Za ljubav nikad nije kasno, ali smo nažalost svi pod pritiskom bližnjih i prijatelja koji su se već "skrasili" pa bi bilo vrijeme da se i mi skrasimo.
Kao da moj stari meni već ne prigovara zašto se ne udam i ne rodim, pa vrijeme mi je.
Prigovara i to kako!
Ali meni nije vrijeme i ne želim to.
Čovjeku to počne ići na živce.
Ima puno razloga za razvod, pogotovo danas kad nitko ne mora nikoga trpjeti i svi smo kratki sa živcima.
Ne vjerujem u otkucavanje biološkog sata, a koliko znam današnjim dečkima nije baš do braka pa zašto bi se osjećali ugroženima ako ne mogu pronaći djevojku do tridesete.
Naravno ima iznimaka i kod ženskog i muškog roda.
Ali, svi smo pod utjecajem okoline.


kad čujem ovakvo razmišljanje od 25-godišnje djevojke onda shvaćama da je sve ovo veliko sranje postalo i uopće nisam optimist.....bolje da sam hladnokrvni mamlaz...ovo bi bilo moje doba

#22:   Autor: Super Hik Post Postano: 15.04.2008. 21:55

daddylonglegs je napisao/la: ›
biološki sat je glupost.
danas zene rađaju i s 45 posve zdravu djecu
na stranu kolko je dobro za dijete kad napuni 20 da mu mama ima 60...


problem u genetskim malformacijama je taj što se nevide odmah u prvoj generaciji već u slijedećim....to ti govorim kao zdravstveni radnik i to je dokazana činjenica....mislite da je poanta stvaranja djece da vaša djeca budu zdrava!? poanata je da i vaši praunuci budu zdravi....sad vas neka stvar zaboli za to ali kad budete dedice i bakice jako će vam biti stalo da vam unuk neumre prije vas od kongenitalne malformacije srca...ako uopće doživite njegovo rođenje....

#23:   Autor: Super Hik Post Postano: 15.04.2008. 21:57

MacaPapucharica je napisao/la: ›
eldiablo je napisao/la (Pogledaj post): › Ja znam sve o vezama iz ocaja hehe Very Happy Very Happy
Sve moje veze su bile takve! Cure bile ocajne pa bile samnom! Laughing
Naravno dok nije naisao prvi bolji, a to je bilo jako jako brzo Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Ajmo, koja ce se udat za mene prije nego sto sam napunio 30 da slucajno neko nebi
pomislio da nisam normalan Very Happy Laughing


ako te dosad nisu stigli ti nagoni ni neće....vjerojatnije je da si ih već imala pa se oglušila a kad te stignu slijedeći to će biti bakini osjećaji...samo za kime....

ne mogu vjerovati, uspio si izvući moj prvi smiješak danas, ma koliko on krhak bio Smile

glede teme...

za sada (još) nisam došla do toga da bih se udala/bila u vezi samo zato da ne bih bila sama...još uvijek se nadam...živim za taj osjećaj...i nadam se...
i mislim da udajom/vezom s tim povodom ne bih riješila problem...problem nije samoća, nego usamljenost...a usamljen možeš biti i u gomili...a osobitom s nekim koga ne voliš/tko te ne voli...

a što si tiče djece i godina...za sada mislim da ako ne budem imala djece kroz nekih 5 - 7 godina da ih neću ni imati, jer je po mom mišljenju to neodgovorno prema djetetu...no, tko zna, možda mi se mišljenje i promijeni kad me stisnu majčinski nagoni...ne mogu tvrditi

#24:   Autor: Monstrum Post Postano: 15.04.2008. 22:01

pa ako ćemo tako gledat ajmo ne imat djecu uopće, jel tko zna kakve je gene nosio moj šukundjed jer bi rekonbinacijom gena buduće supruge čija je isto pra šunkunbaba imala taj gen postoji mogućnost ispoljavanja recesivne osobine 1:10000000 da će moje dijete imat 6 prst, down, bit tranzić il ne znam imat 7 glava, jebiga ne možemo tako razmišljat, i smatram da je @daddy u pravu sa spikom kako će razrednica odreagirat ako se pojavi mama/tata od 50 godina i razrednica kaže, a "mama ili tata nisu mogli doći"

a što se tiče samih veza iz očaja, po meni je to osuđeno na propast, kako uopće možeš, možda netko i može, imat neku intimnu vezu, ljubav, djecu kao plod ljubavi iz očaja, to mi je nekako nespojivo

#25:   Autor: MissTake Post Postano: 15.04.2008. 22:04

de prije 50 godina nije bilo isto razvesti, naprema današnjeg poimanja razvoda

sad je ženama lakše po tom pitanju i samostalnije su... zato mnogo brakova propada

#26:   Autor: Super Hik Post Postano: 15.04.2008. 22:04

insomnia je napisao/la: ›
Ma ja kažem; bolje i sama nego s nekim kog ne volim, i to samo da ne budem sama.. Hebiga, i di je tu onda sreća?
Imala sam jednom prijateljicu koja nije mogla biti sama, konstantno je ulazila iz veze u vezu.. čim bi jednog ostavila, drugi dan bi imala drugog.. Njen odgovor je bio da se boji biti sama.
Da bi mogao biti sam, treba imati puno samopouzdanja i voljeti samog sebe.. Često mijenjanje partnera, ili veze iz očaja su za mene upravo to; kompleksi, nesigurnost i zadovoljavanje s bilo čim tj. bilo kim.
Dijete ti može napraviti i majstor za klimu, i to i u 35oj ili 40oj godini, ak baš hoćeš, zašto se onda pokoravati tim nekim normama današnjeg društva, gdje je ''prikladno'' da osoba u 30ima ima nekog, da je žena u 30ima udana? Zato jer je takav red? Jer se to ''pristoji''?


pa oduivjek postoje nepristojniji ljudi od drugih Smile

problem je samo zbog toga što se vaš način života danas previše reklamira kao bolji, ležerniji itd i u našim primitivnim malim mozgovima nastane zbrka...osobiot kod žena jer su njihov aleđa najviše obitelj nosila.....i naravno da vas shvaćam da to nije privlačno i da se pitate sad kad vidite da postoje alternative....ali kako će se to generacijski odraziti?....jedna djeca će imati roditelej druga neće...to ti govorim kao dijete razvedenih roditelja skoro cijeli život....i možda današnja moja ponešto fanatična razmišljanja su rezultat te iskompleksiranosti....da li vi želite takvu djecu? da li vi želite da vam sin spali kuhinju kad dođe neki drugi muškarac u kućni posjet!? zna li itko od vas proklamatora emancipacije faze psihičkog razvoja djece!?

#27:   Autor: bondgirl Post Postano: 15.04.2008. 22:06

a što se tiče samih veza iz očaja, po meni je to osuđeno na propast, kako uopće možeš, možda netko i može, imat neku intimnu vezu, ljubav, djecu kao plod ljubavi iz očaja, to mi je nekako nespojivo
[/quote]

Slažem se potpuno.Kako uopće možeš imati takvu vezu? Radije bih čitav život bila sama nego s nekim reda radi.Mislim da se u takvoj vezi ne bi mogla roditi ljubav, bar ne u mom slučaju...
Karikirano, to mi je kao kad ideš u shopping pa ne nađeš ono što tražiš i kupiš bilo sta tek toliko da nešto kupiš.

#28:   Autor: Super Hik Post Postano: 15.04.2008. 22:06

Monstrum je napisao/la: ›
pa ako ćemo tako gledat ajmo ne imat djecu uopće, jel tko zna kakve je gene nosio moj šukundjed jer bi rekonbinacijom gena buduće supruge čija je isto pra šunkunbaba imala taj gen postoji mogućnost ispoljavanja recesivne osobine 1:10000000 da će moje dijete imat 6 prst, down, bit tranzić il ne znam imat 7 glava, jebiga ne možemo tako razmišljat, i smatram da je @daddy u pravu sa spikom kako će razrednica odreagirat ako se pojavi mama/tata od 50 godina i razrednica kaže, a "mama ili tata nisu mogli doći"

a što se tiče samih veza iz očaja, po meni je to osuđeno na propast, kako uopće možeš, možda netko i može, imat neku intimnu vezu, ljubav, djecu kao plod ljubavi iz očaja, to mi je nekako nespojivo


pa daj ti onda riješenje za takve starije samce Smile

#29:   Autor: Super Hik Post Postano: 15.04.2008. 22:07

MissTake je napisao/la: ›
de prije 50 godina nije bilo isto razvesti, naprema današnjeg poimanja razvoda

sad je ženama lakše po tom pitanju i samostalnije su... zato mnogo brakova propada


upravo tako....prerano djeca nose breme

#30:   Autor: Monstrum Post Postano: 15.04.2008. 22:09

bondgirl je napisao/la (Pogledaj post): ›
Monstrum je napisao/la: › a što se tiče samih veza iz očaja, po meni je to osuđeno na propast, kako uopće možeš, možda netko i može, imat neku intimnu vezu, ljubav, djecu kao plod ljubavi iz očaja, to mi je nekako nespojivo


Slažem se potpuno.Kako uopće možeš imati takvu vezu? Radije bih čitav život bila sama nego s nekim reda radi.Mislim da se u takvoj vezi ne bi mogla roditi ljubav, bar ne u mom slučaju...
Karikirano, to mi je kao kad ideš u shopping pa ne nađeš ono što tražiš i kupiš bilo sta tek toliko da nešto kupiš.


ja znam da ima puno takvih koje će kupit bilo što samo da se ne vrate iz trgovine praznih tuku, a tako je i u ljubavi. ima ih brdo koje će i trpit svašta samo da nisu same, ili će se bacit prvom koji naleti ko brzi vlak pa tako i ode, i samo im kida samopouzdanje, ponos, živce i srce, a poslje najebe netko ko ne bi trebao najebat


Zadnja promjena: Monstrum; 15.04.2008. 22:10; ukupno mijenjano 1 put.

#31:   Autor: Super Hik Post Postano: 15.04.2008. 22:09

bondgirl je napisao/la: ›
a što se tiče samih veza iz očaja, po meni je to osuđeno na propast, kako uopće možeš, možda netko i može, imat neku intimnu vezu, ljubav, djecu kao plod ljubavi iz očaja, to mi je nekako nespojivo


Slažem se potpuno.Kako uopće možeš imati takvu vezu? Radije bih čitav život bila sama nego s nekim reda radi.Mislim da se u takvoj vezi ne bi mogla roditi ljubav, bar ne u mom slučaju...
Karikirano, to mi je kao kad ideš u shopping pa ne nađeš ono što tražiš i kupiš bilo sta tek toliko da nešto kupiš.
[/quote]

ali usporedi to ovako..ponestalo ti wc papira na petak navečer i imaš 5 minuta da kupiš wc papir....hoćeš ići od trgovine do trgovine ili ćeš kupiti u prvoj koja ima i koja radi i ne birat cijenu?

e to ti je biološki sat...

#32:   Autor: Super Hik Post Postano: 15.04.2008. 22:13

Monstrum je napisao/la: ›
bondgirl je napisao/la (Pogledaj post): › a što se tiče samih veza iz očaja, po meni je to osuđeno na propast, kako uopće možeš, možda netko i može, imat neku intimnu vezu, ljubav, djecu kao plod ljubavi iz očaja, to mi je nekako nespojivo


Slažem se potpuno.Kako uopće možeš imati takvu vezu? Radije bih čitav život bila sama nego s nekim reda radi.Mislim da se u takvoj vezi ne bi mogla roditi ljubav, bar ne u mom slučaju...
Karikirano, to mi je kao kad ideš u shopping pa ne nađeš ono što tražiš i kupiš bilo sta tek toliko da nešto kupiš.


ja znam da ima puno takvih koje će kupit bilo što samo da se ne vrate iz trgovine praznih tuku, a tako je i u ljubavi. ima ih brdo koje će i trpit svašta samo da nisu same, ili će se bacit prvom koji naleti ko brzi vlak pa tako i ode, i samo im kida samopouzdanje, ponos, živce i srce, a poslje najebe netko ko ne bi trebao najebat
[/quote]

tamo gdje nema osjećaja nema ni svađe i lakše se postigne dogovor...jedini osjećaj je dosada....a ako shvatite da možete sa tom osobom s kojom ste razbiti tu dosadu umjesto da čekate da vam se netko pojavi u životu da vam razbije tu dosadu mogli bi tkriti čari života za koje niste ni znali da postoje, a da ne govorim da će i obitelj vaša koju ste zajedno stvorili biti sretnija...mislim da svi skupa preplitko gledate život...

#33:   Autor: bondgirl Post Postano: 15.04.2008. 22:14

ali usporedi to ovako..ponestalo ti wc papira na petak navečer i imaš 5 minuta da kupiš wc papir....hoćeš ići od trgovine do trgovine ili ćeš kupiti u prvoj koja ima i koja radi i ne birat cijenu?

e to ti je biološki sat...
[/quote]

U pravu si,moram priznati. Ali to bi bilo ono desperate times call for desperate measures.A u godinama sam da još nisam desperate tako da mi za sada opcija veze iz očaja ne zvuči kao opcija

#34:   Autor: bondgirl Post Postano: 15.04.2008. 22:20

ja znam da ima puno takvih koje će kupit bilo što samo da se ne vrate iz trgovine praznih tuku, a tako je i u ljubavi. ima ih brdo koje će i trpit svašta samo da nisu same, ili će se bacit prvom koji naleti ko brzi vlak pa tako i ode, i samo im kida samopouzdanje, ponos, živce i srce, a poslje najebe netko ko ne bi trebao najebat
[/quote]

Točno tako.Strašno je koliko ima cura koje prijeđu preko svačega,samo da ne bi ostale same.
Grozna mi je ta pomisao. Gdje se tu izgubiš kao osoba? Zar se tako malo cijene da radije trpe čitav život i tješe se onom kao barem nisam "jadna i sama", a ne kontaju da je to što trpe puno jadnije od samoće? Meni barem

#35:   Autor: insomnia Post Postano: 15.04.2008. 22:22

Ali gledajte, ono što ja ne razumijem zapravo ovdje u ovoj diskusiji je na što se to zapravo odnosi; to- iz očaja- ?
Ljudi će svašta napraviti iz očaja, kad dođe ta krajnja faza nečega, kad iz nečega nema izlaza, kad nema tog riješenja nekakvog, pa ćeš napraviti ono nešto najjadnije, jer si očajan, i ne znaš šta bi drugo itd. da sad ne trkeljam.. Meni se to odnosi na nešto općenito, na neke probleme, u kojima ljudi rade stvari iz očaja..Ali kako i zašto ući u vezu iz očaja, pa koja je to krajnja ''granica'', stvar whatever, koja te može natjerati da budeš s nekim koga ne voliš, samo da ne budeš sam.. Jel to taj neki OČAJ? ..ja to stvarno ne razumijem..

#36:   Autor: Monstrum Post Postano: 15.04.2008. 22:31

Super Hik je napisao/la (Pogledaj post): ›
ali usporedi to ovako..ponestalo ti wc papira na petak navečer i imaš 5 minuta da kupiš wc papir....hoćeš ići od trgovine do trgovine ili ćeš kupiti u prvoj koja ima i koja radi i ne birat cijenu?

e to ti je biološki sat...


brisaću dupe novinskim papirom i nemoš to uspoređivat, jedno je brisanje govana s guzice drugo je odgajanje djece i osnivanje obitelji, i naravno da neću uzet prvu rospiju koja naleti i sa 45 godina ako se već i nađem u toj situaciji

Super Hik je napisao/la: ›
tamo gdje nema osjećaja nema ni svađe i lakše se postigne dogovor...jedini osjećaj je dosada....a ako shvatite da možete sa tom osobom s kojom ste razbiti tu dosadu umjesto da čekate da vam se netko pojavi u životu da vam razbije tu dosadu mogli bi tkriti čari života za koje niste ni znali da postoje, a da ne govorim da će i obitelj vaša koju ste zajedno stvorili biti sretnija...mislim da svi skupa preplitko gledate život...


pa tu zapravo opisuješ upoznavanje osobe i zaljubljivanje, i kakve veze da li netko ima 15-20-45 godina, pa nećeš uzimati osobu koju ne podnosiš za vezu samo zato što je eto naišla, a evo i pitanje, a šta ako vidiš da s tom osobom ne možeš razbit tu dosadu koju opisuješ a eto u vezi si "iz očaja", znači imaš 45 godina, u vezu si ušao iz očaja i stvarno ti ne paše osoba, a imate dijete, šta onda, jer nije onda bolje ispalo da do toga nije ni došlo?

#37:   Autor: Super Hik Post Postano: 15.04.2008. 22:34

bondgirl je napisao/la: ›
ali usporedi to ovako..ponestalo ti wc papira na petak navečer i imaš 5 minuta da kupiš wc papir....hoćeš ići od trgovine do trgovine ili ćeš kupiti u prvoj koja ima i koja radi i ne birat cijenu?

e to ti je biološki sat...


U pravu si,moram priznati. Ali to bi bilo ono desperate times call for desperate measures.A u godinama sam da još nisam desperate tako da mi za sada opcija veze iz očaja ne zvuči kao opcija
[/quote]

pa i ja kažem da si u dobrim godinama Wink

#38:   Autor: bondgirl Post Postano: 15.04.2008. 22:39

pa i ja kažem da si u dobrim godinama Wink
[/quote]

Pa nije baš ni da si ti sa svojih 30 staro željezo...

#39:   Autor: chaknoris Post Postano: 15.04.2008. 22:44

Wink

Zadnja promjena: chaknoris; 03.08.2010. 16:32; ukupno mijenjano 1 put.

#40:   Autor: bondgirl Post Postano: 15.04.2008. 22:48

I da se taj strah od samoce i onoga sto ce drugi reci toliko usadi u osobe da ce na prvu uletjeti u zaruke i brak.
[/quote]

Baš to, strah od samoće i što će drugi reći! Ali i pitanje te samoće: dali činjenica da nemaš partnera nužno znači i samoću? Što je s drugim stvarima i ljudima u našim životima koji nas ispunjavaju? Tipa prijatelji,uspješan posao,obitelj i to? Jel to sve nevažno ako nemaš nekog "posebnog"?

#41:   Autor: MacaPapucharica Post Postano: 15.04.2008. 22:52

"ako te dosad nisu stigli ti nagoni ni neće....vjerojatnije je da si ih već imala pa se oglušila a kad te stignu slijedeći to će biti bakini osjećaji...samo za kime.... "

@SuperHIk, kontam da je ovo bilo ono što si htio reći na moj post, budući da je citat sjeban

možda se ja nisam baš najbolje izrazila s tim "majčinski nagoni", ali, otkud ti znaš da sam se ja oglušila o njih?
otkud znaš da npr.nisam imala nekoliko spontanih ili rodila dijete koje je umrlo ili da ne mogu imati djece pa se liječim i nadam da ću ipak imati ili sl.

ili možda nisam htjela donijeti na svijet dijete bez oca, jer ako ja već nisam imala sreće, zašto bih svoje dijete unaprijed osudila na život bez oca?

nemoj tako olako donositi zaključke, jer ne znaš što je netko prošao i s čime se bori, kao što ni mi to za tebe ne znamo

a da ne mogu imati djece i da se liječim godinama, vjerojatno bi me majčinski nagoni izluđivali dovoljno da bih možda čak i rodila dijete i sa 40.ne znam, ali moguće je...

#42:   Autor: kopile Post Postano: 15.04.2008. 22:54

bondgirl je napisao/la: ›
Jel to sve nevažno ako nemaš nekog "posebnog"?
Da to je sve nevažno ako nemaš nekog posebnog,bar meni.Samo prije par godina nisam ovako razmišljao,ali danas vidim da je ljubav jedino što stvarno ima smisla u životu i da je život bez ljubavi totalno besmislen i uzaludan.

#43:   Autor: chaknoris Post Postano: 15.04.2008. 22:55

Wink

Zadnja promjena: chaknoris; 03.08.2010. 16:31; ukupno mijenjano 1 put.

#44:   Autor: bondgirl Post Postano: 15.04.2008. 23:01

kopile je napisao/la: ›
bondgirl je napisao/la: ›
Jel to sve nevažno ako nemaš nekog "posebnog"?
Da to je sve nevažno ako nemaš nekog posebnog,bar meni.Samo prije par godina nisam ovako razmišljao,ali danas vidim da je ljubav jedino što stvarno ima smisla u životu i da je život bez ljubavi totalno besmislen i uzaludan.


U neku ruku te kužim.Sve kao nešto puno sam napravila za svoje godine i sve to super,posao,stan,frendovi,a opet imam dojam da nemam ništa. dok nisam prvi put okusila ljubav,kontala sam pa šta mi fali? I onda stvarno skužim da je baš to to što mi fali,netko koga ću imati kraj sebe. Ali kao što sam gore rekla, ne želim ga pošto poto, tek tako da ga imam.

#45:   Autor: Super Hik Post Postano: 15.04.2008. 23:04

Monstrum je napisao/la: ›
Super Hik je napisao/la (Pogledaj post): ›
ali usporedi to ovako..ponestalo ti wc papira na petak navečer i imaš 5 minuta da kupiš wc papir....hoćeš ići od trgovine do trgovine ili ćeš kupiti u prvoj koja ima i koja radi i ne birat cijenu?

e to ti je biološki sat...


brisaću dupe novinskim papirom i nemoš to uspoređivat, jedno je brisanje govana s guzice drugo je odgajanje djece i osnivanje obitelji, i naravno da neću uzet prvu rospiju koja naleti i sa 45 godina ako se već i nađem u toj situaciji

Super Hik je napisao/la: ›
tamo gdje nema osjećaja nema ni svađe i lakše se postigne dogovor...jedini osjećaj je dosada....a ako shvatite da možete sa tom osobom s kojom ste razbiti tu dosadu umjesto da čekate da vam se netko pojavi u životu da vam razbije tu dosadu mogli bi tkriti čari života za koje niste ni znali da postoje, a da ne govorim da će i obitelj vaša koju ste zajedno stvorili biti sretnija...mislim da svi skupa preplitko gledate život...


pa tu zapravo opisuješ upoznavanje osobe i zaljubljivanje, i kakve veze da li netko ima 15-20-45 godina, pa nećeš uzimati osobu koju ne podnosiš za vezu samo zato što je eto naišla, a evo i pitanje, a šta ako vidiš da s tom osobom ne možeš razbit tu dosadu koju opisuješ a eto u vezi si "iz očaja", znači imaš 45 godina, u vezu si ušao iz očaja i stvarno ti ne paše osoba, a imate dijete, šta onda, jer nije onda bolje ispalo da do toga nije ni došlo?


kao prvo nisam ja počeo radit usporedbe sa trgovinama Smile..a kao drugo, već rekoh da preplitko gledaš život...ja pa ja pa ja....e žao mi je što ne ki starkelja nije ovdje da ti kaže što je bit života...misliš da ti i ja znamo što je bit života a još ga pola nismo prošli!?

#46:   Autor: MacaPapucharica Post Postano: 15.04.2008. 23:04

bondgirl je napisao/la (Pogledaj post): ›
kopile je napisao/la: ›
bondgirl je napisao/la: ›
Jel to sve nevažno ako nemaš nekog "posebnog"?
Da to je sve nevažno ako nemaš nekog posebnog,bar meni.Samo prije par godina nisam ovako razmišljao,ali danas vidim da je ljubav jedino što stvarno ima smisla u životu i da je život bez ljubavi totalno besmislen i uzaludan.


U neku ruku te kužim.Sve kao nešto puno sam napravila za svoje godine i sve to super,posao,stan,frendovi,a opet imam dojam da nemam ništa. dok nisam prvi put okusila ljubav,kontala sam pa šta mi fali? I onda stvarno skužim da je baš to to što mi fali,netko koga ću imati kraj sebe. Ali kao što sam gore rekla, ne želim ga pošto poto, tek tako da ga imam.


meni se nekako čini da vas dvoje u ovom slučaju govorite upravo istu stvar, samo drugim riječima...
jer "netko poseban" nije bilo tko, tek toliko da se nekog ima

#47:   Autor: Super Hik Post Postano: 15.04.2008. 23:04

bondgirl je napisao/la: ›
pa i ja kažem da si u dobrim godinama Wink


Pa nije baš ni da si ti sa svojih 30 staro željezo...
[/quote]

još malo pa 32 Smile

#48:   Autor: bondgirl Post Postano: 15.04.2008. 23:07

Super Hik je napisao/la: ›
bondgirl je napisao/la: ›
pa i ja kažem da si u dobrim godinama Wink


Pa nije baš ni da si ti sa svojih 30 staro željezo...


još malo pa 32 Smile
[/quote]

Poanta je i dalje ista

#49:   Autor: Super Hik Post Postano: 15.04.2008. 23:08

chaknoris je napisao/la: ›
Upravo ono o cemu monstrum prica.

Osobe koje cijeli zivot imaju tip koji zele, a ne mogu ga dobiti, te kada shvate da im se prijatelji krecu zeniti, i oni ulaze u veze. I to s osobama koje su u istoj situaciji.

Meni to izgleda kao hvatanje zadnjeg vlaka. Nesto kao "Runaway train never comin' back..."


I da se taj strah od samoce i onoga sto ce drugi reci toliko usadi u osobe da ce na prvu uletjeti u zaruke i brak.


ma tako im i treba kad su glupi pa im je potrbno da vide kako se drugi zajedno sređuju živote...za takve pusolove nema dovoljno velike ljubavi da se zaustavi njihov gladan ego...takvi vole samo sebe..dok ne budu na smrtnoj postelji kad im njihov cijeli život kojeg su tolko smatrali bogomdanim im sad izgleda kao par sekundi i dali bi sve da mogu neke stvari promjeniti....još nisam sreo starca ili bakicu koja u svojim kasnim godinama žale što su relativno rano ušli u brak i imali relativno rano djecu pa i praunuke dočekali a bome se nisu ni tijekom života žalili.....a nas gledaju sa sažaljenjem i nevjericom šta si radimo od života....

#50:   Autor: Super Hik Post Postano: 15.04.2008. 23:12

bondgirl je napisao/la: ›
I da se taj strah od samoce i onoga sto ce drugi reci toliko usadi u osobe da ce na prvu uletjeti u zaruke i brak.


Baš to, strah od samoće i što će drugi reći! Ali i pitanje te samoće: dali činjenica da nemaš partnera nužno znači i samoću? Što je s drugim stvarima i ljudima u našim životima koji nas ispunjavaju? Tipa prijatelji,uspješan posao,obitelj i to? Jel to sve nevažno ako nemaš nekog "posebnog"?
[/quote]

kad ti dođe netko tvoj poseban on ti postaje i ljubavnik i prijatelj ali ako je u tebi nemir neće biti ni mira u vezi...ima parova koji su imali puuuuno prijatelja ali su uspjeli sve njih zamjeniti s jednim i zajedno su imali prijatelje parove i sve funkcionira....zato jer su im i srca i pameti na istom mjestu.....dobro su stvari izvagali......da cijeli svijet obiđeš je super ali zabavnije je u dvoje Smile

#51:   Autor: Super Hik Post Postano: 15.04.2008. 23:15

MacaPapucharica je napisao/la: ›
"ako te dosad nisu stigli ti nagoni ni neće....vjerojatnije je da si ih već imala pa se oglušila a kad te stignu slijedeći to će biti bakini osjećaji...samo za kime.... "

@SuperHIk, kontam da je ovo bilo ono što si htio reći na moj post, budući da je citat sjeban

možda se ja nisam baš najbolje izrazila s tim "majčinski nagoni", ali, otkud ti znaš da sam se ja oglušila o njih?
otkud znaš da npr.nisam imala nekoliko spontanih ili rodila dijete koje je umrlo ili da ne mogu imati djece pa se liječim i nadam da ću ipak imati ili sl.

ili možda nisam htjela donijeti na svijet dijete bez oca, jer ako ja već nisam imala sreće, zašto bih svoje dijete unaprijed osudila na život bez oca?

nemoj tako olako donositi zaključke, jer ne znaš što je netko prošao i s čime se bori, kao što ni mi to za tebe ne znamo

a da ne mogu imati djece i da se liječim godinama, vjerojatno bi me majčinski nagoni izluđivali dovoljno da bih možda čak i rodila dijete i sa 40.ne znam, ali moguće je...


neznam, nisam ni rekoa da znam..a kako bih i znao kad se to iz tvojih postova nemože zaključiti....i jedini zaključak moj koji ovdje dobiješ je na osnovu tvojih postova...sorry ali to su jedine informacije na osnovu kojih ja išta mogu zaključiti...nesmatram se krivim za mogući nesporazum

#52:   Autor: bondgirl Post Postano: 15.04.2008. 23:16

kad ti dođe netko tvoj poseban on ti postaje i ljubavnik i prijatelj ali ako je u tebi nemir neće biti ni mira u vezi...ima parova koji su imali puuuuno prijatelja ali su uspjeli sve njih zamjeniti s jednim i zajedno su imali prijatelje parove i sve funkcionira....zato jer su im i srca i pameti na istom mjestu.....dobro su stvari izvagali......da cijeli svijet obiđeš je super ali zabavnije je u dvoje Smile
[/quote]
Defintivno je zabavnije u dvoje. Mislim da svi mi koji to poričemo ili ne želimo priznati imamo neki obrambeni mehanizam kojim se služimo kada ne želimo pokazati da smo u biti neispunjeni tj. nepotpuni bez tog nekog "posebnog" u našim životima

#53:   Autor: Super Hik Post Postano: 15.04.2008. 23:16

kopile je napisao/la: ›
bondgirl je napisao/la: ›
Jel to sve nevažno ako nemaš nekog "posebnog"?
Da to je sve nevažno ako nemaš nekog posebnog,bar meni.Samo prije par godina nisam ovako razmišljao,ali danas vidim da je ljubav jedino što stvarno ima smisla u životu i da je život bez ljubavi totalno besmislen i uzaludan.


potpis..jedino zašto se isplati živjeti...

#54:   Autor: Super Hik Post Postano: 15.04.2008. 23:18

chaknoris je napisao/la: ›
A ovdje je rijec o ljudima koji sve to rade radi drugim, da drugi o njima misle kako su oni zapravo sretni i da im je sve super.

A onda ubrzo krecu varati jedno drugo, a negdje usput i dijete se zalomi. Sreca sve u 16...


budale sve u 16 ako, kad su već primorani za takvu vezu (zbog godina ili nečeg drugog), nisu sposobni živit i uljepšat si život s tom osobom koja je u istom kazanu s njom....kako već negdje rekoh budale s godinama samo budu još veće

#55:   Autor: Super Hik Post Postano: 15.04.2008. 23:20

bondgirl je napisao/la: ›
kad ti dođe netko tvoj poseban on ti postaje i ljubavnik i prijatelj ali ako je u tebi nemir neće biti ni mira u vezi...ima parova koji su imali puuuuno prijatelja ali su uspjeli sve njih zamjeniti s jednim i zajedno su imali prijatelje parove i sve funkcionira....zato jer su im i srca i pameti na istom mjestu.....dobro su stvari izvagali......da cijeli svijet obiđeš je super ali zabavnije je u dvoje Smile

Defintivno je zabavnije u dvoje. Mislim da svi mi koji to poričemo ili ne želimo priznati imamo neki obrambeni mehanizam kojim se služimo kada ne želimo pokazati da smo u biti neispunjeni tj. nepotpuni bez tog nekog "posebnog" u našim životima
[/quote]

i rest my case... Cool

#56:   Autor: wendy Post Postano: 16.04.2008. 10:40

Super Hik je napisao/la (Pogledaj post): › problem u genetskim malformacijama je taj što se nevide odmah u prvoj generaciji već u slijedećim....to ti govorim kao zdravstveni radnik i to je dokazana činjenica....mislite da je poanta stvaranja djece da vaša djeca budu zdrava!? poanata je da i vaši praunuci budu zdravi....sad vas neka stvar zaboli za to ali kad budete dedice i bakice jako će vam biti stalo da vam unuk neumre prije vas od kongenitalne malformacije srca...ako uopće doživite njegovo rođenje....


osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

Možemo li mi dobiti kakav znanstveni rad koji potvrđuje te tvoje "činjenice"?

Dakle, želiš reći da starost roditelja neće utjecati na njihovo dijete nego da će se malformacije uzrokovane trudnoćom u kasnoj dobi vidjeti tek na sljedećim generacijama potomstva?

Kad uzimamo anamnezu od majke čije je dijete rođeno s određenom malformacijom, nezaobilazno je pitanje "A s koliko je godina vas rodila vaša majka?" ili "S koliko je godina vašu majku rodila vaša baka?". osijek031.com smile Kako da ne!

Dakle, ako do začeća dolazi u kasnijoj dobi (majka prešla 35., otac 45.), postoji veći rizik od genetskih malformacija. Osim toga, brojni su drugi rizici za "starije" majke, ako i izuzmemo moguće malformacije.

Ipak, medicina je danas dovoljno napredovala tako da se rizik znatno smanjio. U tome sudjeluje mnogo faktora i biološki sat ipak nije glupost jer, prvo i osnovno, s godinama mogućnost reprodukcije znantno slabi.

Ali ne, starost bake u trudnoći neće izazvati Downov sindrom kod njenog unuka Very Happy

Što se tiče ovih veza "iz očaja", nisam kompetentna za donošenje nekakvih zaključaka. Smatram da je sve u redu dok su obje strane za istu stvar, dok obje strane žele isto.

Neki ljudi jednostavno mogu "ljubav", odnosno vezu ili brak izracionalizirati. Odabrati osobu koja im odgovara, iako nema velikog praska između njih. I, prema nekim primjerima u mojoj okolini, takve veze mogu funkcionirati i bolje od onih koje bi mi tu okarakterizirali normalnima. Velim, ako obje osobe u to ulaze zajedno, hladne glave i ako to ispunjava njihova očekivanja.

#57:   Autor: tonya Post Postano: 16.04.2008. 12:01

Jel' bolja veza iz očaja ili očajavanje u vezi? osijek031.com smile

#58:   Autor: 1step2far Post Postano: 16.04.2008. 14:15

tonya je napisao/la (Pogledaj post): › Jel' bolja veza iz očaja ili očajavanje u vezi? osijek031.com smile


Ništa od toga, bolje je biti sam.
Ne razumijem ljude koji će radije patiti u vezi samo da ne budu sami nego da dobro razmisle o svemu i da povećaju razinu samopouzdanja koje privlači ljude više nego dobar izgled i materijalni status.
Mene je mama rodila u 31 g. i baš sam dobro ispala.
Jest da sam je svojedobno optužila da sam zbog njezinog pušenja u trudnoći išla na popravak iz matematike u trećem razredu srednje (kao: ona je otrovala centar za matematiku).
Najbolje godine za djecu su do 35e, po mojem mišljenju i to govorim iz iskustva jer je prevelika kulturološka razlika izmeđe mene i mojih roditelja koji su postali majka i otac u 31oj odnosno 42oj godini.
Nikad nije kasno za dijete, ali ipak treba razmisliti o budućnosti djeteta.
Da zaista ne bude osuđeno na mirovinu roditelja onda kad je vrijeme za fakultet, kao u mojem slučaju, pa drž ne daj.

#59:   Autor: Super Hik Post Postano: 17.04.2008. 0:12

wendy je napisao/la: ›
Super Hik je napisao/la (Pogledaj post): › problem u genetskim malformacijama je taj što se nevide odmah u prvoj generaciji već u slijedećim....to ti govorim kao zdravstveni radnik i to je dokazana činjenica....mislite da je poanta stvaranja djece da vaša djeca budu zdrava!? poanata je da i vaši praunuci budu zdravi....sad vas neka stvar zaboli za to ali kad budete dedice i bakice jako će vam biti stalo da vam unuk neumre prije vas od kongenitalne malformacije srca...ako uopće doživite njegovo rođenje....


osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

Možemo li mi dobiti kakav znanstveni rad koji potvrđuje te tvoje "činjenice"?

Dakle, želiš reći da starost roditelja neće utjecati na njihovo dijete nego da će se malformacije uzrokovane trudnoćom u kasnoj dobi vidjeti tek na sljedećim generacijama potomstva?

Kad uzimamo anamnezu od majke čije je dijete rođeno s određenom malformacijom, nezaobilazno je pitanje "A s koliko je godina vas rodila vaša majka?" ili "S koliko je godina vašu majku rodila vaša baka?". osijek031.com smile Kako da ne!

Dakle, ako do začeća dolazi u kasnijoj dobi (majka prešla 35., otac 45.), postoji veći rizik od genetskih malformacija. Osim toga, brojni su drugi rizici za "starije" majke, ako i izuzmemo moguće malformacije.

Ipak, medicina je danas dovoljno napredovala tako da se rizik znatno smanjio. U tome sudjeluje mnogo faktora i biološki sat ipak nije glupost jer, prvo i osnovno, s godinama mogućnost reprodukcije znantno slabi.

Ali ne, starost bake u trudnoći neće izazvati Downov sindrom kod njenog unuka Very Happy

Što se tiče ovih veza "iz očaja", nisam kompetentna za donošenje nekakvih zaključaka. Smatram da je sve u redu dok su obje strane za istu stvar, dok obje strane žele isto.

Neki ljudi jednostavno mogu "ljubav", odnosno vezu ili brak izracionalizirati. Odabrati osobu koja im odgovara, iako nema velikog praska između njih. I, prema nekim primjerima u mojoj okolini, takve veze mogu funkcionirati i bolje od onih koje bi mi tu okarakterizirali normalnima. Velim, ako obje osobe u to ulaze zajedno, hladne glave i ako to ispunjava njihova očekivanja.


kao prvo, neda mi se obrazlagati cijelu humanu genetiku ali ako hoćeš nađemo se jedan dan u bolnici pa idemo do onkologije da čujemo ljude koji se tamo "odmaraju" pitati šta misle o svom životu.....

kao drugo, nisam nikada rekao da se staro majčinstvo podrazumjeva sa vidljivim malformacijama, a to što se nevide na prvoj slijedećoj generaciji neznači da se neće vidjeti na jednoj od slijedećih, a medicina je dosta napredovala ali samo u dijagnosticiranju tih malfoemacija pa se na vrijeme može otkriti nakon amniocenteze i prekinuti trudnoću...eto do koje mjere ti je napredovala medicina...

kao treće, velika je razlika da li se anamneza uzima u KBO ili na zavaodu za genetiku u Baselu...vidim da je netko jaaaako pametan s obzirom na svoje godine i iskustvo...malo je ipak potrebno prakse, znaš....

ali slažem se s ovim što si rekla za veze..

#60:   Autor: wendy Post Postano: 17.04.2008. 0:52

Super Hik je napisao/la (Pogledaj post): › a medicina je dosta napredovala ali samo u dijagnosticiranju tih malfoemacija pa se na vrijeme može otkriti nakon amniocenteze i prekinuti trudnoću...eto do koje mjere ti je napredovala medicina..


Znam što pričam! Dakle, medicina je dovoljno napredovala da poznaje rizike trudnoće u starijoj životnoj dobi, a to, ponavljam, nisu samo malformacije. Dakle, nisam mislila na prekid trudnoće nakon amniocenteze nego sam htjela reći da dobra prenatalna njega i zdrave navike mogu pomoći da se umanje rizici koje donosi starija dob.

Sve ovisi o zdravlju žene i stanju njenog organizma. 40-godišnjakinja dobrog zdravlja i kondicije može imati manje rizičnu trudnoću od žene koja je mlađa dvadeset godina i ne skrbi o svom tijelu i duhu.

I očito je da je drugačije kad netko uzima anamnezu u KBO, prema glupostima koje pišeš. Zdravstveni djelatnici bi trebali razlikovati mitove od činjenica i biti realni, umjesto da svoje stavove poturaju pod znanstvene činjenice.

Dakle, rizici postoje i nitko to ne negira, ali to nije toliko alarmantno. Kakve veze imaju onkološki bolesnici s ovom temom? Mora da im je baka majke rodila kasno pa zato imaju rak. Gle, svima nam je jasno da se genetske malformacije nasljeđuju generacijama, ali ja bih voljela da mi dokažeš utjecaj trudnoće u starijoj dobi na unuke i praunuke. Stručni članak, znanstveni rad. Možda smo učili iz različitih knjiga Very Happy

O kakvom iskustvu uopće pričaš? Radiš na pedijatriji/u rodilištu? Ako da, svaka čast tebi na tvojem iskustvu, ali nije na odmet pročitati koju knjigu, ponoviti gradivo iz škole/s faksa...

#61:   Autor: Super Hik Post Postano: 17.04.2008. 1:30

kako već rekoh, neda mi se.....

i nisam mislio na rizične trudnoće nego poremećaje koji se odmah kod djeteta mogu manifestirati a i ne moraju, već u slijedećim generacijama, ai ne moraju ali kako god ti pokušavala tjerati mak na konac činjenica je da je što su roditelji stariji (prvenstveno majke zbog starosti jajnih stanica koje se za razliku od muških spolnih stanica ne stvaraju svako malo) ima veći rizik od poremećaja nego kod mlađih roditelja....e sad što se tiče literature; kako ju budeš proučavala sve više vidit ćeš određeni "pattern" koji s eprovlači kroz sve segmente a to su utjecaji raznoraznih lobija u medicini od kojih je najbeskrupulozniji farmaceutski, tako da će se oko neke teme, dok god se na njoj može zarađivati i dok god netko ne bude apsolutno dokazao da je nešto loše, vječno lomiti koplja.....medicina je biznis i to jako unosan biznis, tako da ako ti je stalo, sve što ti piše u knjizi ili što ti kažu preispituj...ali drži se jedne; priroda i evolucija su vrlo logične i drže se zakona sve se vraća sve se plaća....nemoj iskorištavati svoje znanje medicine i biologije da bi opravdavala svoja mišljenja i osporavala tuđa

p.s. što se tiče ponavljanja; otkad sam ja završio faks neke činjenice su raznorazni "medicinski istraživači" opovrgavali pa ponovno postavljali, tako da se ipak uzdam u prirodu više nego u njihove pokušaje probijanja u moru znanstvenih radova...previše sam vidio posljedica takvih znannstvenika.....ni biblija nije točna u svemu a starija je od svih knjiga....jedina knjiga kojoj se može vjerovati potpuno je anatomija Smile sve ostalo se može opvrgnuti...kad budeš vidjela da od karcinoma obole ljudi koji živjeli zdravo cijeli život i nisu imali prijašnjih slučajeva u obitelji ili kad teški bolesnici ozdrave čisto snagom volje kad lijekovi nisu djelovali u neke knjige ćeš početi sumnjati....

#62:  Re: Veze iz ocaja? Autor: pumpkin Post Postano: 17.04.2008. 5:21

U našem društvu još uvijek je bauk biti "stari momak" ili "stara cura". Da nekoga pitaš zašto, ne bi ti znao reći odgovor, osim možda "da valja ne bi bila/bio sam. Možda ja nisam mjerodavna jer sam uvijek "nakrivo nasađena" u mnogim svojim stavovima u odnosu na društvo, ali moje je mišljenje da ljudi ne bi trebali žuriti ni do 30-e da stupe u brak. Ono što ovo društvo smatra prekasnim za brak, ja osobno smatram najboljim godinama, kada su ljudi već školovani, zaposleni, situirani, zreliji i odgovorniji, i znaju što hoće. Po meni je idealno stupiti u brak oko 30-e, zašto ne? Najveća greška je ravnati se po onome što će drugi ljudi misliti o tebi, i meni je trebalo vremena da to naučim. Na žalost, često smo okruženi idiotima koji nemaju svoj život ni pametnijeg posla, osim komentirati tuđe živote.

Ništa lošeg nema u tome ako je netko samac, ako to njemu tako odgovara. On može stvoriti u životu i druge vrijednosti, ako već nije imao želje ili sreće da stvara obitelj. Zašto bi osoba koja je sama bila lošija ili manje vrijedna od drugih? Sve su to gluposti, svatko zna svoj život i probleme.

A što se tiče veza "iz očaja", nitko ne bi trebao stupiti u vezu s nekim, a pogotovo ne stvarati obitelj s nekim "reda radi", jer će unesrećiti (možda) sebe, onog drugog svakako, a vjerojatno i buduću djecu.

#63:   Autor: wendy Post Postano: 17.04.2008. 9:03

Super Hik je napisao/la (Pogledaj post): › .kad budeš vidjela da od karcinoma obole ljudi koji živjeli zdravo cijeli život i nisu imali prijašnjih slučajeva u obitelji ili kad teški bolesnici ozdrave čisto snagom volje kad lijekovi nisu djelovali u neke knjige ćeš početi sumnjati....


Zašto da sumnjam u knjige kad i u njima piše da od karcinoma mogu oboljeti ljudi koji u obiteljskoj anamnezi nemaju slučaj raka i koji žive "zdravo"? Wink

Joooj, dobro je, neću se sad prepucavat. Pogotovo kad pogledam gdje smo otišli s veza iz očaja Very Happy Još malo će nas prebacit u offtopic pa se tamo možemo igrat, ovdje mi je već neugodno Wink

I eto, ajde, oboje smo u pravu samo što mi se čini da mi cijelo vrijeme pričamo o različitim stvarima Very Happy

#64:   Autor: goopa Post Postano: 17.04.2008. 12:16

Meni je ta podjela godina totalna glupost. Pa što ako netko ima 30 i nije oženjen/udata, cijeli j život pred njima, doći će i to na red. A veza radi toga mi je glupost koju čovjek samo sam sebi može učiniti. Zato se danas svaki 4 brak razvodi, upravo radi takvih gluposti.

#65:   Autor: Frost Post Postano: 17.04.2008. 13:22

O čemu vi tu pričate? Kakva je to medicinska terminologija sad?

#66:   Autor: Super Hik Post Postano: 17.04.2008. 18:07

pumpkin je napisao/la: ›
U našem društvu još uvijek je bauk biti "stari momak" ili "stara cura". Da nekoga pitaš zašto, ne bi ti znao reći odgovor, osim možda "da valja ne bi bila/bio sam. Možda ja nisam mjerodavna jer sam uvijek "nakrivo nasađena" u mnogim svojim stavovima u odnosu na društvo, ali moje je mišljenje da ljudi ne bi trebali žuriti ni do 30-e da stupe u brak. Ono što ovo društvo smatra prekasnim za brak, ja osobno smatram najboljim godinama, kada su ljudi već školovani, zaposleni, situirani, zreliji i odgovorniji, i znaju što hoće. Po meni je idealno stupiti u brak oko 30-e, zašto ne? Najveća greška je ravnati se po onome što će drugi ljudi misliti o tebi, i meni je trebalo vremena da to naučim. Na žalost, često smo okruženi idiotima koji nemaju svoj život ni pametnijeg posla, osim komentirati tuđe živote.

Ništa lošeg nema u tome ako je netko samac, ako to njemu tako odgovara. On može stvoriti u životu i druge vrijednosti, ako već nije imao želje ili sreće da stvara obitelj. Zašto bi osoba koja je sama bila lošija ili manje vrijedna od drugih? Sve su to gluposti, svatko zna svoj život i probleme.

A što se tiče veza "iz očaja", nitko ne bi trebao stupiti u vezu s nekim, a pogotovo ne stvarati obitelj s nekim "reda radi", jer će unesrećiti (možda) sebe, onog drugog svakako, a vjerojatno i buduću djecu.



e za razliku od mnogih ovdje ja ću biti iskren...ja sam preko 30 godina i da mi je ranije uspjela neka veza odavno bih stupio u brak, ali nažalost nije i to najviše mojom krivicom.....možda bi bilo bolje da se kao neki ufuram u neki film baš mi je super ovako i stvarno bih mogao, jer imam svoj posao, imam para, imam auto, nemali stan, nisam štedio kod opremanja, sam svoj gazda, nisam ni ružan a ni pretjerano glup....ali mogao sam to sve i kasnije i skromnije imati i bio bih puno sretniji da sam uspio sačuvati vezu....

#67:   Autor: Super Hik Post Postano: 17.04.2008. 18:08

wendy je napisao/la: ›
Super Hik je napisao/la (Pogledaj post): › .kad budeš vidjela da od karcinoma obole ljudi koji živjeli zdravo cijeli život i nisu imali prijašnjih slučajeva u obitelji ili kad teški bolesnici ozdrave čisto snagom volje kad lijekovi nisu djelovali u neke knjige ćeš početi sumnjati....


Zašto da sumnjam u knjige kad i u njima piše da od karcinoma mogu oboljeti ljudi koji u obiteljskoj anamnezi nemaju slučaj raka i koji žive "zdravo"? Wink

Joooj, dobro je, neću se sad prepucavat. Pogotovo kad pogledam gdje smo otišli s veza iz očaja Very Happy Još malo će nas prebacit u offtopic pa se tamo možemo igrat, ovdje mi je već neugodno Wink

I eto, ajde, oboje smo u pravu samo što mi se čini da mi cijelo vrijeme pričamo o različitim stvarima Very Happy


Very Happy moguće Wink

#68:   Autor: Super Hik Post Postano: 17.04.2008. 18:12

goopa je napisao/la: ›
Meni je ta podjela godina totalna glupost. Pa što ako netko ima 30 i nije oženjen/udata, cijeli j život pred njima, doći će i to na red. A veza radi toga mi je glupost koju čovjek samo sam sebi može učiniti. Zato se danas svaki 4 brak razvodi, upravo radi takvih gluposti.


neslažem se da je to razlog razvoda brakova već to što ljudima srce i pamet nisu na istom mjestu i neznaju koji su priroteti u braku....svi smo postali preperverzni otkad je pervezija postala relativno normalna i priznata pojava.....a nijedna perverznost nije uspjela održati brak jer perverznost je kao rak, samo još više traži dok sve ne uništi....

#69:   Autor: liberta Post Postano: 31.07.2008. 14:45

vidi kad dode te do 40, 50 bit ce vam zao sto niste trpali i u gabore, jer kad pogleda te dolje, a sto nekod bjese ponos sada vihori kao zastava i jedino sto pomaze su bomboncici......dobro decki nema veze iz ocaja samo jebanje iz pristojnosti.

#70:   Autor: fairy Post Postano: 31.07.2008. 15:23

Super Hik je napisao/la (Pogledaj post): ›
daddylonglegs je napisao/la: ›
biološki sat je glupost.
danas zene rađaju i s 45 posve zdravu djecu
na stranu kolko je dobro za dijete kad napuni 20 da mu mama ima 60...


problem u genetskim malformacijama je taj što se nevide odmah u prvoj generaciji već u slijedećim....to ti govorim kao zdravstveni radnik i to je dokazana činjenica....mislite da je poanta stvaranja djece da vaša djeca budu zdrava!? poanata je da i vaši praunuci budu zdravi....sad vas neka stvar zaboli za to ali kad budete dedice i bakice jako će vam biti stalo da vam unuk neumre prije vas od kongenitalne malformacije srca...ako uopće doživite njegovo rođenje....


e lega sori, ali moram ti reći: "joj e što sereš brate,,,pa to je ludilo,,,,,"

#71:   Autor: deer_hunter Post Postano: 01.08.2008. 14:06

chaknoris je napisao/la: ›
Citajuci postove na prethodnih par tema, vidio sam da vecina smatra da do odredjenog zivotnog doba, ako si ne nadju partnera da sve pada u vodu i da je to jedan veliki promasaj.
Zanima me otkuda ta podjela na godine, naprimjer ako ne nadjes nekoga do svoje 30 sve je gotovo?

ae, jedna od gluposti koje nas okružuju je i ta fama o "nužnoj vezi" do određenih godina Rolling Eyes Rolling Eyes

slažem se da veze iz očaja postoje, i to više nego što mi mislimo... pa koliko samo ja znam primjera da su ono kao skupa jer je "red" da si nekog nađu, a vidiš i znaš da nije ljubav u pitanju, nego neka vrsta prešutnog dogovora.
strašno Rolling Eyes

radije sama, nego u lošem društvu Cool

#72:   Autor: liberta Post Postano: 02.08.2008. 12:46

deer_hunter je napisao/la: ›
radije sama, nego u lošem društvu Cool


A sto je tebi to lose drustvo?

#73:   Autor: OligofreniDikobrazoid Post Postano: 02.08.2008. 12:52

liberta je napisao/la: ›
deer_hunter je napisao/la: ›
radije sama, nego u lošem društvu Cool


A sto je tebi to lose drustvo?
Evo da ti ja odgovorim umjesto moje generacije prozvane.... Pod loše je društvo najvjerovatnije mislila da se uda za nekoga iz "pizdarije", tj. iz spike vrijeme mi je da se udam, starci, rodbina i babe seru pa ajd da se udam... i tako te fore, pa da onda mora živjeti uz nekoga do koga joj nije stalo i vice versa osijek031.com smile

#74:   Autor: liberta Post Postano: 02.08.2008. 13:00

OligofreniDikobrazoid je napisao/la: ›

A sto je tebi to lose drustvo?
Evo da ti ja odgovorim umjesto moje generacije prozvane.... Pod loše je društvo najvjerovatnije mislila da se uda za nekoga iz "pizdarije", tj. iz spike vrijeme mi je da se udam, starci, rodbina i babe seru pa ajd da se udam... i tako te fore, pa da onda mora živjeti uz nekoga do koga joj nije stalo i vice versa osijek031.com smile
[/quote]

Ko prica ovdje o udaju....veza i udaja su dvije stvari. Plus. Kakva udaja stari sakrament koji nam je crkva nametnula da bi prala pare. I matnicni ured sta koje to sranje sto sad neko mora pisat papire. Volimo se, jebemo se, zivimo zajedno i imat cemo djecu isti kurac samo sto ne mara covjek pretrpit copor rodbine koji mu prepile zivce na jedan dan da pozeli odma papire za razvod trazit.

#75:   Autor: deer_hunter Post Postano: 05.08.2008. 13:01

OligofreniDikobrazoid je napisao/la: ›
liberta je napisao/la: ›
deer_hunter je napisao/la: ›
radije sama, nego u lošem društvu Cool


A sto je tebi to lose drustvo?
Evo da ti ja odgovorim umjesto moje generacije prozvane.... Pod loše je društvo najvjerovatnije mislila da se uda za nekoga iz "pizdarije", tj. iz spike vrijeme mi je da se udam, starci, rodbina i babe seru pa ajd da se udam... i tako te fore, pa da onda mora živjeti uz nekoga do koga joj nije stalo i vice versa osijek031.com smile


upravo to sam htjela reći, hvala na elokventnoj pomoći Smile

inače, ne vidim razliku između veze i braka, osim što je ovo drugo legalno jednostavnije.

ovih dana sam skontala da postoji samo jedna osoba na svijetu s kojom bih to željela, dakle ko zna...

#76:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 05.08.2008. 13:20

Postoje oni koji zaista zele zivjeti slobodno, neoptereceni misljenjem okoline, ili drustvenih normi.

No, moze se naci i onih kojima "borba" i "opiranje" misljenju okoline i drustvenim normama samo dode kao dobra isprika za nezrelost, nepostojanje vlastitog misljenja/zelja i sebicnost koju nitko (pogotovo netko tko bi im trebao biti partner) ne zeli trpiti.

Takvi se obicno vole kititi perjem rusitelja tradiocionalistikih normi, a zapravo duboko u sebi cvile za ljubavlju i paznjom drugih.

#77:   Autor: fairy Post Postano: 05.08.2008. 13:42

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Postoje oni koji zaista zele zivjeti slobodno, neoptereceni misljenjem okoline, ili drustvenih normi.

No, moze se naci i onih kojima "borba" i "opiranje" misljenju okoline i drustvenim normama samo dode kao dobra isprika za nezrelost, nepostojanje vlastitog misljenja/zelja i sebicnost koju nitko (pogotovo netko tko bi im trebao biti partner) ne zeli trpiti.

Takvi se obicno vole kititi perjem rusitelja tradiocionalistikih normi, a zapravo duboko u sebi cvile za ljubavlju i paznjom drugih.


Zanimljivo,,,,zapravo, sviđa mi se ovo gore,,,,

....to što sam prešla tridesetu i nisam u braku niti vezi nema nikakve veze s mojim opiranjem tradiciji, dogoju i svemu pročitanom,,,,jednostavno su se stvari tako poklopile,,,,

...nemam namjeru biti u s nekim u vezi iz očaja jer sam sposobna sama voditi kvalitetan život,,,

#78:   Autor: liberta Post Postano: 05.08.2008. 13:45

Leteci mungos je napisao/la: ›
Postoje oni koji zaista zele zivjeti slobodno, neoptereceni misljenjem okoline, ili drustvenih normi.

No, moze se naci i onih kojima "borba" i "opiranje" misljenju okoline i drustvenim normama samo dode kao dobra isprika za nezrelost, nepostojanje vlastitog misljenja/zelja i sebicnost koju nitko (pogotovo netko tko bi im trebao biti partner) ne zeli trpiti.

Takvi se obicno vole kititi perjem rusitelja tradiocionalistikih normi, a zapravo duboko u sebi cvile za ljubavlju i paznjom drugih.


Pa vidi tradicija sputava. Kad bi svako razmisljao kao konzervativni tradicionalist ne bi bilo napretka i revolucija.
2. Zasto bi sad ja gledao onog pedera modnog macka i bio opterecen time sto on govori i komentira. Oblacim se na koridoru jer trenerka u feriviju je istu kurac ko ona u bosni samo 900 kn jeftinija. (vjerujte mi isto je)
3. Trazenje paznje i ljubavi .... e sad ruku na srce takvih ima milijardu...samo prozvani spasitelji i pokretaci revolucije bogatih roditelja koji su pod traumama nesretnog dijetinstva. Onda cine gluposti, pale namjestaj, drogiraju se itd. itd.
Sto je s pravim revolucionarima Prudhon, Bakunin, Orwel, Kropotkin, Deruti, Hitler (i on je bio revolucionar samo na desnu stranu), Musolini, ajmo malo negdje drugdje npr. Gandhi i pacifizam, Sun Tzu i ne zaleci se ko budala u rat..............
da skratim sve.
Ljudi koji su razmisljali svojoj glavom su se odvajali od mase. E sad jer to po dobrom ili losem povijest ce sudit.

YOU'D BE WISE TO QUESTION THE WISDOM OF YOUR LEADERS.

#79:   Autor: pumpkin Post Postano: 05.08.2008. 17:51

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
No, moze se naci i onih kojima "borba" i "opiranje" misljenju okoline i drustvenim normama samo dode kao dobra isprika za nezrelost, nepostojanje vlastitog misljenja/zelja i sebicnost koju nitko (pogotovo netko tko bi im trebao biti partner) ne zeli trpiti.

Takvi se obicno vole kititi perjem rusitelja tradiocionalistikih normi, a zapravo duboko u sebi cvile za ljubavlju i paznjom drugih.


Svaka čast, Mungos, ovo ti je na mjestu. Ne dao bog nikome takvo što imati kraj sebe... Very Happy

#80:   Autor: Bentena Post Postano: 04.09.2008. 17:47

Veza iz ocaja...
Pokusavam razumjeti kako neki ljudi mogu biti mirno nesretni...ali mi ne uspjeva,bas.
Navika je gadno stanje...kad se naviknes...ha,da...
Onog trenutka kad pristanes svjesno i racionlano na nesto sto nije cisto iz srca utemeljno na ljubavi i zelji za bivanjem s nekim jer to osjecas kao radost i ispunjenje, nego kad se pristupa odnosu s "racunom" i kalkulacijama...bilo one bioloske,materijalne ili neke druge prirode...nema tu kruha...

#81:   Autor: Elena_Os Post Postano: 25.10.2008. 8:41

Baš sam jučer imala priliku promatrati ponašanje frendice i njenog dečka/zaručnika koji su u vezi cca 5 godina..ono što mi se vrtilo nepuna 2 sata dok sam bila kod njih je pjesma crvene jabuke - četkice za zube

Noge su ti hladne, ne grli me njima
Napolju je ljeto, a u sobi zima
Ako nećeš spavat’ ti ugasi svjetlo
Pomisli na nekog, meni je svejedno

Čini mi se još se samo ljube
Naše dvije četkice za zube
Čini mi se ne volim te više
Kad već dišeš onda diši tiše

Čujem zvuk motora tu ispod balkona
U noći se gubi škripa kamiona
Neka nosi teret tvoj i moj od danas
Nek' se neko drugi od sad voli za nas


Ne želim niti pomisliti što će biti kroz 2, 3 godine kada se vjenčaju i dobiju dijete..mislim da će statistika o razvodu dobiti jedan uzorak više...

#82:  Re: Veze iz ocaja? Autor: bondgirl Post Postano: 01.11.2008. 20:54

Biste li i sljedeću vezu opisali kao vezu iz očaja:
Par je zajedno nešto više od dvije godine,on 33,ona 30. Oboje rade,ona ima svoj stan, on još živi kod svojih,a ponekad prespava kod nje. On je strašno zgodan i svjestan da dobro prolazi kod suprotnog spola. Ona je luda za njim,a on uvjeren da bi mu sve tolerirala i vara ju nemilice,tijekom praktički čitave veze.Ona sumnja da ju vara,a on nju s druge strane stalno nadzire i provjerava jer se vjerojatno boji da ona njemu radi isto što i on njoj,ali ona ga se grčevito drži jer misli da je on premija! On s druge strane curama s kojima ju vara priča da u toj vezi nije sretan,ali ju opet nema hrabrosti ostaviti jer s njom ima sigurnost!

#83:   Autor: _tenjac_ Post Postano: 02.11.2008. 3:36

odjebat gada...
misljenje jednog maloljetnika koje nebi trebalo uzimat u obzir jelda? Smile
i da ju (mozda tebe) i jednom prevario nekima bi bila previse a ne jos kroz citavu vezu...uvijek se bolji nadje...

#84:  Re: Veze iz ocaja? Autor: Elena_Os Post Postano: 23.04.2009. 1:22

bondgirl je napisao/la (Pogledaj post): › Biste li i sljedeću vezu opisali kao vezu iz očaja:
Par je zajedno nešto više od dvije godine,on 33,ona 30. Oboje rade,ona ima svoj stan, on još živi kod svojih,a ponekad prespava kod nje. On je strašno zgodan i svjestan da dobro prolazi kod suprotnog spola. Ona je luda za njim,a on uvjeren da bi mu sve tolerirala i vara ju nemilice,tijekom praktički čitave veze.Ona sumnja da ju vara,a on nju s druge strane stalno nadzire i provjerava jer se vjerojatno boji da ona njemu radi isto što i on njoj,ali ona ga se grčevito drži jer misli da je on premija! On s druge strane curama s kojima ju vara priča da u toj vezi nije sretan,ali ju opet nema hrabrosti ostaviti jer s njom ima sigurnost!


ovo bi opisala kao zar je moguće da netko tko je prevalio 30te može biti toliko nesiguran i nezrel !?!

#85:   Autor: rale Post Postano: 23.04.2009. 23:20

zast ne? kao da godine zivota NUZNO znace ogromno samopouzdanje i zrelost?!

#86:   Autor: Elena_Os Post Postano: 24.04.2009. 9:47

rale je napisao/la (Pogledaj post): › zast ne? kao da godine zivota NUZNO znace ogromno samopouzdanje i zrelost?!


Znam da godine života nužno ne znače zrelost, razboritost, ogromno samopuzdanje, ali mi jednostavno nije jasno da netko tko ima 30 (tko je u životu već nešto prošao u više aspekata života), tko si je sve priskrbio za samostalan život, daje levatu da ju zajebava i ponižava u startu..on je za nju premija..mislim stvarno.. Rolling Eyes

#87:   Autor: avantgarde Post Postano: 24.04.2009. 11:07

Mene su dobili sa 35 odnosno 30 godina, a brata sa 48 odnosno 43.

Starom je ovo 3 brak i uvjeren sam da dok su bili u tim nekim ludim 30tim godinama, da su se privlacili, glupirali, lalallala
sad imaju 60 i 55 i sami uvidjaju da nemaju apsolutno nista zajednicko. Zajedno su vjerujem iz navike.

Ali
Bilo je nekih komplikacija sa bratom i Marija je provela u bolnici zadnja 3 mjeseca koliko se sjecam i nakon rodjenja je brat dobio neku zuticu kaj se oduzila na neko smijesno dugo vrijeme.

Generacijski jaz je nesavladiva prepreka u tim godinama. Poceli smo se kuzit tek oko moje punoljetnosti, a sve do tada su bili pokusaju odgajanja. Vise sam naucio sam od okoline, nego u obitelji. Hvala Bogu da sam bio okruzen relativno normalnim ljudima.

#88:   Autor: nicoll Post Postano: 18.11.2010. 0:48

Negdje sam pročitala da se brakovi sklopljeni prije 26.godine u većem postotku raspadaju..tako da bez žurbe Smile
Okolina vrši pritisak, ali to je nešto što će uvijek postojati..ne samo što se tiče udaje i ženidbe..već svega....ne mogu to promijeniti..ali ja to gledam ovako: "okolina" ne živi moj život, ja ga živim..svak sebi kroji..."okolina"je sebi odabrala...

A veze iz očaja? Dosta ljudi je u takvim vezama i brakovima, i ne samo ovi cca 35 pa nadalje..rekla bih i puno mlađi...

To su jednostavno ljudi koji i u drugim područjima svog života pristaju na osrednje..ja ne..
Brakovi iz očaja su privremena rješenja...ili ćete se razvesti ili varati pa na taj način upotpuniti onu osrednjost...

Previše je "veza iz čaja" oko mene, i smatram da ti ljudi iako imaju nekog nisu ništa sretniji od mene koja nemam nikog..možda sam i u prednosti..ja se bar ne zavaravam..

#89:   Autor: mladić za potrošit Post Postano: 15.03.2011. 12:57

...e da si u nekoj čudnoj vezi shvatiš kad se nađeš pred sudoperom punim suđa i dok pjevušiš onu staru whats love got to do with it...ona gleda ezela ili strasti orijenta...zamoliš ju za kavu ona ti kaže pa skuhaj..u tom trenu dolazi njena kuma koja pod hitno treba život i žena te zamoli da staviš kuhat kapućino...sexaš se jednom tjedno 15 min..i trebaš hitno djete da nađeš smisao života...naažalost nisi hrabar da kažeš ne jel su već svi na to sve navikli..ali ostaje ponos jel se boriš....pipaš ju dok te odbija i kući si netko koga bi svatko poželio(alergičan na nered) tj konobar....ne picajzla nego sve ima svoje mjesto...o tome da si sam kuhaš suvišno je i govvoriti...

#90:   Autor: R3nchi Post Postano: 17.05.2011. 10:45

Slazem se, al recimo sta kad prodjes tridesetu?? Ja se s Mulicama vise ne zelim zajebavati i gubit s nekim 2-4g da bi ona onda malo kur** jos okolo probala?? ne isplati se..A budimo realni mace od 30g ili su pregazene vec od pola grada i kvazi mafijasa i furaju se na bit cu jebozovna do 59g folk zvijezda type il su udane...

#91:   Autor: PEGY Post Postano: 17.05.2011. 11:54

eto ja za takve kao ti,muškarčine u najboljim godinama,obrazovane,pune samodivljenja,nevine,neiskvarene,nepregažene,neiskorištene.... vidim jedino rješenje u kopovini mladenke, kažu da mož iz kataloga birat

#92:   Autor: fear of the dark Post Postano: 17.05.2011. 18:47

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › eto ja za takve kao ti,muškarčine u najboljim godinama,obrazovane,pune samodivljenja,nevine,neiskvarene,nepregažene,neiskorištene.... vidim jedino rješenje u kopovini mladenke, kažu da mož iz kataloga birat

Što s kataloga.....naruči si preko neta.....nešto iz Rumunjske Smile
A kao krajnja opcija tu je i dobra stara lutka na napuhavanje....

#93:   Autor: R3nchi Post Postano: 18.05.2011. 6:08

fear of the dark je napisao/la: ›
PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › eto ja za takve kao ti,muškarčine u najboljim godinama,obrazovane,pune samodivljenja,nevine,neiskvarene,nepregažene,neiskorištene.... vidim jedino rješenje u kopovini mladenke, kažu da mož iz kataloga birat

Što s kataloga.....naruči si preko neta.....nešto iz Rumunjske Smile
A kao krajnja opcija tu je i dobra stara lutka na napuhavanje....


nego jel ima neko link za taj katalog?

Smile

#94:   Autor: audiworld Post Postano: 19.05.2011. 20:54

ajde majke ti 70% veza su veze iz očaja:-D

#95:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 20.05.2011. 2:24

R3nchi je napisao/la: ›
A budimo realni mace od 30g ili su pregazene vec od pola grada...


A ti si, pretpostavljam, uvijek u krivoj polovici grada? Very Happy Very Happy

#96:   Autor: Coca Cola Post Postano: 20.05.2011. 3:26

Ljudi kad prevalis tridesetu sanse ti se sve vise smanjuju da bi nasli partnera.. to je cisto normalno jer tvoja generacija 5god dolje i gore ili su se pozenili imaju djecu ili su ostali oni koji i nisu bog zna nesto (jer s takvima nikad nebi zavrsili) tako da..

Kad je bila u dvadesetima bilo joj je super imala je odlicne i lose decke sve ih je otkantala jer je mislila da uvijek moze bolje i nije se znala zaustaviti dosla je u tridesete sad ima oko 35god tuguje jadikuje kako nema nista pametnog da svi dobri su se pozenili imaju djecu.. sada se hvata na slamku pokusava iz ocaja sve i svasta prisjeca se gresaka zasto je dala nogu nekim super deckima koji su je fino tetosili ma ono jel.. mlađeje je probala (naravno) ali to nije to on ne gleda u budcnost kao ona pa nastanu konflikti.. na zalost znam barem pet zena s takvom pricom i jos dosta njih ovako iz raznih prica i pretezno je uvijek ista spika..

Ovakva prica isto moze biti i za muskoga nikakve velike razlike samo sto oni ipak mozda imaju malo vecu sansu ali to je opet priroda tako rasporedila he i znam da ce me zenske napasti radi toga sto sam napisao ali to je tako ..

Bilo kako bilo sto si sve stariji teze je naci partnera po svojoj mjeri pretezno jer ti se izbor sve vise suzuje a i ako ga nadjes morati ce biti poprilcno velikih kompromisa sobzirom da covjek sto je stariji vuce za sobom vise problema tipa brak,djeca itd.. na kraju samo bi volio da se ne nadjem u takvom polozaju jer dosta ce biti tesko..

#97:   Autor: PEGY Post Postano: 20.05.2011. 9:45

ježim se starijih NIKADOŽENJENIH tipova, draži su mi razvedeni,razvaljeni i preodgojeni od xy žena

#98:   Autor: R3nchi Post Postano: 20.05.2011. 13:53

Coca Cola je napisao/la: ›


potpisujem..Ni ja to nebi bolje srocio..

#99:   Autor: R3nchi Post Postano: 20.05.2011. 13:54

bazooka_joe je napisao/la: ›
R3nchi je napisao/la: ›
A budimo realni mace od 30g ili su pregazene vec od pola grada...


A ti si, pretpostavljam, uvijek u krivoj polovici grada? Very Happy Very Happy


ja sam na periferiji.. Very Happy
To je jos gore.. Al bolje i pregazenu koja zna sto oce, nego mulicu koja ce shvatit da ne zna sta bi i da bi jos malo degustirala nakon 3-4g navlacenja...
Osijek031.com » Ljubav, romantika » Veze iz ocaja?


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::