Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Sport » Ninjutsu - vještina Ninje

#1: Fight Ninjutsu - vještina Ninje Autor: Tranquillo Post Postano: 05.02.2008. 16:41

Bok. Kao što ste vidjeli, tema je Ninjutsu, vještina Ninje. Znamo li što je to? Da li uopće ima ikoga tko je malo informiran o ovome? Postoje li učitelji kod nas u Osijeku i tko su oni?

Počet ću s informacijom o tome da bi navodno uskoro trebao biti održan seminar Ninjutsua, kojega bi trebao voditi čovjek koji je živio u Japanu, bio podučavan od strane japanaca koji su prenosili ovo nasljeđe s generacije na generaciju već dugi niz godina. Ako saznam
nešto više o tome, pravovremeno ću javiti. Za sada, ostavite postove vi koji ste eventualno zainteresirani ili radoznali. A i vi koji niste, slobodno komentirajte.

Navodno, radi se o vještini koja je vrlo "prirodna". Što to znači? Paaa, nema nekih kompliciranih, ljudskoj građi neprirodnih i nepoznatih tehnika. Sve se bazira na jednostavnosti. Primjerice, ako želite uvježbati praktičan i ubojit visoki nožni udarac (kružni, polukružni i ne znam kakvih još ima), trebate provesti određeno vrijeme za razgibavanje prepona, uvježbavanje tehnike, preciznosti i snage udarca. I to je u redu. Međutim, Ninjutsu vam daje na raspolaganje jednostavan udarac nogom ispod pojasa, po mogućnosti u genitalije, unutrašnjost bedra, goljenicu, nožne prste, različite košćice...

Zatim, dosta ljudi, kada nažalost, ulete u neku raspravu gdje se dijalog vodi izmjenom udaraca, želi udariti protivnikovu glavu ili trbuh. Ali, da bi to napravili, potrebno je proći obranu (ruke i eventualno noge). Ninja će, ako mu se pruži prilika, prvo srušiti obranu (dakle, onesposobiti udove), da bi zatim napao "utvrdu"(headquarters iliti glavu).

Naravno, ako vidi da bez problema može doći do bitnog dijela, bez oklijevanja će to i učiniti.

Međutim, najjače oružje Ninje nije njegovo precizno poznavanje anatomije, mogućnost snalaženja ili spretnost. Najjače oružje je njegova svjesnost. Ta svjesnost mu omogućuje da osjeti sitne promjene u "frekvenciji" misli i namjera, koja ga na kraju čini na neki način "nepobjedivim"(znam, znam, teška riječ, ali ne znam kako bih drugačije rekao).

Radi se navodno o tome da će Ninja osjetiti područje opasnosti i to mjesto i vrijeme jednostavno će izbjeći. Ostat će neprimjećen i neće se bezrazložno kompromitirati.

Netko će reći, ala ga ti s...š, ili, čitao si previše Lesli Eldriđa. Možda i jesam. Ali, možda ipak ima i nečega u tome. Naposljetku, u svakoj legendi i priči ima barem malo istine na osnovu koje je i nastala sama legenda.

No, dobro. Eto, ako ima interesanata, javite se. Ako i nema, opet se javite.

Till next writing. Cool

#2: Fight Re: Ninjutsu - vještina Ninje Autor: oblak:) Post Postano: 05.02.2008. 20:09

bok.
Koji covjek ce odrzati seminar?
meni se cini da znas puno o ninjutsu-u,al cijelo vrijeme govoris navodno,pa sam htjela pitati zasto?

#3: Fight Re: Ninjutsu - vještina Ninje Autor: oblak:) Post Postano: 05.02.2008. 20:11

ajd mi molim te reci nesto vise o trenzima,kakvi su,gdje se moze trenirati...
ja bi to probala.
hvala

#4:  Re: Ninjutsu - vještina Ninje Autor: pumpkin Post Postano: 05.02.2008. 21:31

Javi obavezno, ja sam za. Koliko sam shvatila, ako griješim ispravi me, tu nema tako striktnih pravila što se tiče tehnike, ili? U svakom slučaju, nešto novo. Super ako se ne mora do besvijesti uvježbavati kružni i visoki bočni udarci koji mi nikad nisu bili jača strana.

#5: Fight Re: Ninjutsu - vještina Ninje Autor: Tranquillo Post Postano: 06.02.2008. 0:35

oblak:) je napisao/la (Pogledaj post): ›
Koji covjek ce odrzati seminar?
meni se cini da znas puno o ninjutsu-u,al cijelo vrijeme govoris navodno,pa sam htjela pitati zasto?


Bok. "Puno" znam o Ninjutsu zato što sam puno i čitao o njemu. Čovjek koji bi vodio seminar zove se Dominic Tešić i u krugovima ljudi koji se bave Ninjutsuom svojevrsna je legenda, jer je u Japanu živio i bio podučavan, te je među prvima i doveo Ninjutsu u Hrvatsku. Isto tako, jedan je od rijetkih zapadnjaka koji je navodno bio podučen i duhovnom aspektu poznatom pod nazivom "Ninpo".

#6:  Re: Ninjutsu - vještina Ninje Autor: Tranquillo Post Postano: 06.02.2008. 0:49

pumpkin je napisao/la: › Javi obavezno, ja sam za. Koliko sam shvatila, ako griješim ispravi me, tu nema tako striktnih pravila što se tiče tehnike, ili? U svakom slučaju, nešto novo. Super ako se ne mora do besvijesti uvježbavati kružni i visoki bočni udarci koji mi nikad nisu bili jača strana.


Bok, pumpkin. Ne, u Ninjutsu nema striktnih pravila. Imaš principe, a to su distanca, "tajming" i ravnoteža. I ne, ne mora se uvježbavati do besvijesti. Poželjnije je "osjetiti" tehniku, nego ju mehanički, kao robot izvoditi.

Prema ovome opisu, mnogi bi pomislili da je slično aikidu, ali to i nije baš tako. Naime, radi se o ratničkoj vještini, a ne samo borilačkoj. Dakle, kovala se tisućama godina, prilikom praktične primjene.

U mirnodopskom periodu japanske povijesti, većina vještina se počela prakticirati sa ciljem usavršavanja karaktera. Naglasak više nije toliko bio na "štemerskom" dijelu. Zbog toga takve japanske vještine u svom nazivu imaju i sufiks "DO" (Aiki - DO, Ken - DO, Iai - DO...). Međutim, mala skupina ratničkih vještina je opstala i one imaju sufiks "JUTSU" (Nin - JUTSU, Ken - JUTSU, Iai - JUTSU, Aiki - JUTSU...).

Sve u svemu, trening JUTSU vještina malo je izazovniji, mogao bih reći opasniji, intuitivniji. Bol je svakodnevna pojava na treningu, ali opet, to nije ekstremni slučaj preživljavanja. Ako treniraš sa iskrenim stavom o samome sebi, dakle ne zavaravaš se, i prihvaćaš bol kao svakodnevicu, tada ćeš i napredovati, U stresnoj situaciji tvoj um će ostati miran, a tvoj duh postojan. Osjetit ćeš kako strah postoji, ali on više nije kočnica, već motor.

#7:   Autor: Tranquillo Post Postano: 06.02.2008. 0:54

TI si vlasnik svoje sudbine. Sve što se događalo, događa se i dogodit će se, upravo si TI sam/a izabrao/la. Ne postoje slučajnosti. Vježbajući Ninjutsu, polako počinješ otkrivati da nije sve kako se na prvi pogled čini. Nešto poput Matrixa, he, he. ;-)

#8:   Autor: oblak:) Post Postano: 06.02.2008. 9:28

meni se cini Tranquillo da tu ima vise od samog citanja knjiga.
jesam li u pravu?

#9:   Autor: Pahulja Post Postano: 06.02.2008. 9:36

pozdrav svima!
molim te tranquillo da nam javis gdje,kada i kolika je cijena seminara
A ti oblace dobro citas izmedu redova tko god bila.
svaka cast
Tranquillo cini se da osim tebe ovdje ima jos ninja

#10:   Autor: DonQuijote Post Postano: 06.02.2008. 11:21

joj, ovo neobavezno čavrljanje između potpuno novih nikova, koji se međusobno, naravno, uopće ne poznaju, vrlo mi vrijeđa inteligenciju!

#11:   Autor: Tranquillo Post Postano: 06.02.2008. 18:29

oblak:) je napisao/la (Pogledaj post): › meni se cini Tranquillo da tu ima vise od samog citanja knjiga.
jesam li u pravu?


Oblače, naravno da si u pravu.

#12:   Autor: Tranquillo Post Postano: 06.02.2008. 18:33

Pahulja je napisao/la (Pogledaj post): › pozdrav svima!
molim te tranquillo da nam javis gdje,kada i kolika je cijena seminara
A ti oblace dobro citas izmedu redova tko god bila.
svaka cast
Tranquillo cini se da osim tebe ovdje ima jos ninja


Pahuljo, javit ću pravovremeno sve što se treba znati. I, da, svjestan sam da ovdje ima još praktičara. Neka se jave.

#13:   Autor: Pašće Post Postano: 07.02.2008. 15:07

Po mome mišljenu još jedan kvazi ninja hoće ubrati lovu na tzv. seminarima kako postati NINJA.
Svakome ko se bavi borilačkim vještinama je poznato da ninjutsu nspada u to,jer je to naćin života.
Potrebna vam je jaka viježba na usklađenu uma i tjela,poznavanje kineziologije,farmakologije, dovedeno do savršenstva ravnoteža tjela (balans),spremnost d u svakom trenu si u stanju neutralizirati protivnika(i ubiti),jako pomaknuta granica vlastite boli,itd, da bi se nekoga moglo nazvati ninjom.Što sumljam da se može postići u par godina.
Štiva o ninjama su zanimljiva,ali samo još jedan vid ubiranja love u svoj monetarni fond.

#14:   Autor: Tranquillo Post Postano: 07.02.2008. 17:09

Pašće je napisao/la (Pogledaj post): › Po mome mišljenu još jedan kvazi ninja hoće ubrati lovu na tzv. seminarima kako postati NINJA.
Svakome ko se bavi borilačkim vještinama je poznato da ninjutsu nspada u to,jer je to naćin života.
Potrebna vam je jaka viježba na usklađenu uma i tjela,poznavanje kineziologije,farmakologije, dovedeno do savršenstva ravnoteža tjela (balans),spremnost d u svakom trenu si u stanju neutralizirati protivnika(i ubiti),jako pomaknuta granica vlastite boli,itd, da bi se nekoga moglo nazvati ninjom.Što sumljam da se može postići u par godina.
Štiva o ninjama su zanimljiva,ali samo još jedan vid ubiranja love u svoj monetarni fond.


Bravo, Pašće. Tako je. Ali, vjerovao ili ne, Ninje postoje. Dosta škola još je u tajnosti. Što je u redu. Čovjek koji bi vodio seminar bavi se Ninjutsuom preko dvadeset godina, zna japanski jezik i običaje, podučen je i kineziologiji i farmakologiji, i ima kontrolu nad tijelom. Što se boli tiče, kako bivaš izložen njoj, tako se navikavaš i granica se pomiče.

Ne znam koliko si upućen u tematiku, ali u svakom slučaju imaš oštroumnost, što je dobro jer ti netko ne može prodavati besmislice.

Keep up the good work.

#15:   Autor: Pašće Post Postano: 07.02.2008. 22:18

Drago mi je da si primjetio da ponešto znam o tome,jer su me oni zaintrigirali otprilike prije 25-30 godina.I kroz moja izučavanja po tvojim rijećima taj voditelj nebi mogao sada imati više od 30 godina,jer u škole za odgoj ninja neprimaju stariju djecu od 7 godina.Nakažem da dotični isto tako nije proučavao spise o njima, kombinirao razne tehnike borbe (ne samo borilačke,nego i ratničke),možda je u Japanu isto tako kod nekog kvazi touvježbavao,pa je i on uvijeren da je to, ali ja to nemogu sa sigurnošću potvrditi jer ga osobno ne poznajem.
Jošjedan podatak koji če ti objasniti moje mišljenje; Ninja po svetom kodeksu (znaš što to u Japanu znaći) nikada dok je živ nesmije odati svoj identitet!Večinom svoje vještine kriju pod krikom majstora u ponekim borilačkim vještinama.

#16:   Autor: unLog!c Post Postano: 07.02.2008. 23:13

Trenirao sam ja ninjutsu u Osijeku, jako mi je žao što sam prestao, treninge je vodio Bernard (ne sječam se prezimena nažalost) iako ni sam nije majstor, uglavnom treninzi se preko zime održavaju u Ekonomskoj školi, a preko ljeta se održavaju na desnoj obali drave pokraj katakombi.


Seminari se dosta često održavaju (par puta godišnje) i svaki seminar ima tematiku iz neke druge škole (ninjutsu se djeli na par različitih škola), budu dosta zanimljivi i poučni...

nažalost nemam više ni Bernardov broj mobitela, ali mislim da bi se bez problema mogli raspitati u Ekonomskoj školi kada bi ih mogli zateči tamo... Prošle godine su treninzi bili ponedjeljkom, srijedom i petkom, članarina za dojo je bila 100kn mjesečno. Dojo obuhvača cijelu Hrvatsku tako da uz člansku iskaznicu možete trenirati bilo gdje u hrvatskoj gdje se dojo okuplja.

#17:   Autor: Tranquillo Post Postano: 08.02.2008. 15:54

Pašće je napisao/la (Pogledaj post): › Drago mi je da si primjetio da ponešto znam o tome,jer su me oni zaintrigirali otprilike prije 25-30 godina.I kroz moja izučavanja po tvojim rijećima taj voditelj nebi mogao sada imati više od 30 godina,jer u škole za odgoj ninja neprimaju stariju djecu od 7 godina.Nakažem da dotični isto tako nije proučavao spise o njima, kombinirao razne tehnike borbe (ne samo borilačke,nego i ratničke),možda je u Japanu isto tako kod nekog kvazi touvježbavao,pa je i on uvijeren da je to, ali ja to nemogu sa sigurnošću potvrditi jer ga osobno ne poznajem.
Jošjedan podatak koji če ti objasniti moje mišljenje; Ninja po svetom kodeksu (znaš što to u Japanu znaći) nikada dok je živ nesmije odati svoj identitet!Večinom svoje vještine kriju pod krikom majstora u ponekim borilačkim vještinama.


Bok, Pašće. Tko zna, možda si i u pravu. Ali, kroz osobno prakticiranje, uvjerio sam se da ipak ima nečega u tome. Vjerovatno sam samo zagrebao po površini, ali i to je bilo dovoljno da vidim da je to to za mene. I, da, ne želim postati Ninja. Ja sam samo praktičar, koji koliko toliko uspjeva primjeniti naučeno u svakodnevnom životu, koji je borba.

Mogao bi probati, ako želiš, i ocjeniš sam za sebe. Drugačije je od karatea, aikida, taekwondoa... I po tehnikama, a pogotovo po filozofiji. Možda i uvidiš da ima nečega u tome. A opet, možda vidiš da ti se ne sviđa.

U krajnjem slučaju, mogli bi se i sresti jednom, pa da izmjenimo shvaćanja o ovome.

Bilo kako bilo, puno pozdrava. Very Happy

#18:   Autor: Pašće Post Postano: 09.02.2008. 12:42

Moj pozdrav Tranquillo,drago go mi je da tako razmišljaš,jer opčenito takvi tećajevi bi trebali poslužiti za osnaženje duha i tjela,uspostave mentalne snage za održanje unutarnjeg mira,tjelesnog zdravlja,a tek na kraju neke borilačke vješine.
Možda si me pogrešno shvatio,nisam mislio umanjiti kvalitetu tih vježbi,nego mi smeta navlačenje ljudi na naziv NINJA, po mom mišljenju bolje da se kaže da odmah kaže da je to seminar o nekim spoznajma i vježbama iz ninjutsu-a,jer puno njih krivo shvati da je to to.
Osobno isto jako to cijenim,jer su doveli duh i tijelo skoro do savršenstva,ali mi ide na živce kada to ljudi koriste u komercijalne svrhe (danas je svaki sport samo biznis).Tako da ako on samo na seminaru pokazuje zahvate onda je očiti lažnjak,ali ako prvo radi na tehnikama ojačanja sprege duha i tjela (riješavanje svoga crnog i bijelog u sebi),što može dosta potrajati (svi smo drugćiji),ondabi to moglo biti približno to.
I ja se nadam da ćemo se negdije upoznati,jer i meni je ta tema jako zanimljiva.
Moj pozdrav.

#19:   Autor: Tranquillo Post Postano: 18.02.2008. 14:29

Pozdrav ljudi. Ulijećem s informacijom: U subotu, 23.02.2008. u Oš Dobriša Cesarić na Bosutskom naselju u Osijeku održat će se jednodnevni seminar Ninjutsua pod vodstvom Dominic Tešića. Više informacija možete dobiti na broj 091/761 8067. Dođite u što većem broju. Smile

#20:   Autor: Tranquillo Post Postano: 18.02.2008. 14:32

Pod pojmom "seminar" podrazumjeva se treniranje, a ne nekakvo teoretsko naglabanje. Pa, tko voli, nek izvoli. ;-)

#21: Oh yes ! Re: Ninjutsu - vještina Ninje Autor: sinalco Post Postano: 23.03.2008. 18:09

zanima me samo gdje su i kada su treninzi??
i jel su to samo seminari ili imaju baš odredene dane za treninge......
i jos samo da pitam jeli ima kakva dobna granica za bavljene s ninjutsuom? Very Happy Very Happy Very Happy

#22:   Autor: Frost Post Postano: 23.03.2008. 20:21

Mene također zanima gdje bi se moglo trenirati to? Gledao sam nedavno dokumentarac Fight Science (koji preporučam svima) pa me zanima ninjutsu baš zbog toga što nije čista sila već i poznavanje anatomije i još svašta nešta Smile

#23:   Autor: Tra-la-la xD Post Postano: 23.03.2008. 21:26

Da, da!
I mene jako zanima ta vještina =D
Pa...informacije?

#24:  Re: Ninjutsu - vještina Ninje Autor: Tranquillo Post Postano: 24.03.2008. 0:16

Tra-la-la xD je napisao/la: ›
Da, da!
I mene jako zanima ta vještina =D
Pa...informacije?


Evo, ovako. Naime, čovjek koji je držao seminar zove se Dominik Tešić i živi van Osijeka. Iz njegove "loze" za sada nitko nema otvoren klub ovdje u Osijeku, barem koliko trenutno znam/ne znam. Osobno odem do njega jednom tjedno na trening sa još par ljudi. Podijelimo trošak goriva, i lagano on the road.

Ali ima u Osijeku jedan Ninjutsu klub koji je bio pod Sensei Dean Rostoharom (www.bujinkan.hr). Oni trenutno djeluju u srednjoj ekonomskoj školi. To je sve koliko trenutno znam/ne znam o tome u Osijeku(Smile). Za podrobnije informacije otiđite u srednju ekonomsku i raspitajte se za termine.

Ugodno treniranje i puno lijepih spoznaja želim! ;-)

#25:   Autor: gospodar majmuna Post Postano: 24.03.2008. 11:43

eee, nekoć htjedoh i ja biti knindža...pa da me prati pit tabasco i lijepa sumiko...eeee bila su to lijepa vremena

#26:  Re: Ninjutsu - vještina Ninje Autor: sinalco Post Postano: 24.03.2008. 18:32

Tranquillo je napisao/la: ›
Tra-la-la xD je napisao/la: ›
Da, da!
I mene jako zanima ta vještina =D
Pa...informacije?


Evo, ovako. Naime, čovjek koji je držao seminar zove se Dominik Tešić i živi van Osijeka. Iz njegove "loze" za sada nitko nema otvoren klub ovdje u Osijeku, barem koliko trenutno znam/ne znam. Osobno odem do njega jednom tjedno na trening sa još par ljudi. Podijelimo trošak goriva, i lagano on the road.

Ali ima u Osijeku jedan Ninjutsu klub koji je bio pod Sensei Dean Rostoharom (www.bujinkan.hr). Oni trenutno djeluju u srednjoj ekonomskoj školi. To je sve koliko trenutno znam/ne znam o tome u Osijeku(Smile). Za podrobnije informacije otiđite u srednju ekonomsku i raspitajte se za termine.

Ugodno treniranje i puno lijepih spoznaja želim! ;-)



reko si da ima na www.bujinkan.hr al ne pise nista da ima u osijeku skola(dojo)
i nisi mi odgovorio jeli ima kakva dobna granica???? Cool

#27:   Autor: Tranquillo Post Postano: 26.03.2008. 13:06

Dobna granica ne potoji. Na bujinkan.hr ne pise o Osijeku jer je sekcija ukinuta, ali ljudi se i dalje nalaze i treniraju.

Pozdrav! ;-)

#28:   Autor: Tranquillo Post Postano: 26.03.2008. 13:07

Ispravak!! Trebasbiti oko 15-ak god da bi mogao poceti trenirati.

#29:  Re: Ninjutsu - vještina Ninje Autor: sinalco Post Postano: 26.03.2008. 22:14

ok hvala na odgovoru Cool Cool Cool

#30:  pusa Autor: bellisima Post Postano: 20.06.2008. 21:59

Cmokica Dominiku.........

#31:  Re: Ninjutsu - vještina Ninje Autor: Kensai Post Postano: 12.08.2008. 21:10

Pozdrav!
Zamolio bih ako mi netko moze reci gdje se moze ici na ninjutsu treninge, cuo sam i ja da se sekcija ugasila ali da ljudi i dalje normalno vjezbaju.
Unaprijed se zahvaljujem.

#32:   Autor: Tranquillo Post Postano: 23.10.2008. 11:40

@Kensai

Iskreno, ne znam da li se ljudi iz sekcije i dalje nalaze i treniraju. Imao sam kontakt davno s njima, koji je, eto, izblijedio.

Međutim, načuo sam da se nađu tu i tamo, i treniraju. Navodno kod katakombi. Termine ne znam.

Ali, ako ostaneš uporan u svojim nastojanjima, sve se posloži tako da i dobiješ što želiš.

Sretno u potrazi. Smile

#33: Idea Ninja Autor: Fearless Post Postano: 16.11.2008. 16:19

poz poz, zainteresiran sam za ninjutsu jos od davnih dana, što sam vidio na filmovima i igricama, no na žalost nisam imao gdje trenirati pa sam tako upisao taekwon-do da naučim kontrolirati suvišan bijes u sebi i uspostavim duhovnu i tjelesnu spremnost... što sam i postigao, Bogu hvala... mislim da je vrijeme za napredak i da krenem trenirat nešto jače i novije kao ninjutsu, nekažem da je taekwon-do slab i loš nego mene zanimaju više ove stvari koje se uče na ninjutsu... ok to bi bilo to ukratko... vidim Tranquillo da znaš puno toga, pa eto ako mi možeš pomoć, hvala!

#34:  Re: Ninjutsu - vještina Ninje Autor: redhead Post Postano: 17.01.2009. 14:32

a šta ako si totalni i apsolutni početnik? bez ikada ikakvog kontakta sa borilačkim sportovima? ma nemam uopće predodžbu o tome što je nunjitsu za razliku od taekwondoa, karatea i toga svega. ajde pomozite malo

#35:   Autor: Tranquillo Post Postano: 19.01.2009. 8:23

@redhead:

Donekle je možda čak i bolje ako si totalni početnik. Jer, neće ti se neke stvari "miješati" u glavi. Nećeš morati prvo isprazniti svoju šalicu, da bi je nanovo punila. Good luck. ;-)

#36:   Autor: cane Post Postano: 19.01.2009. 14:14

Ja bi neki trening ali za Američkog Ninju. Kontam da je on najjači od svih ninja. Smile

#37:  Re: Ninjutsu - vještina Ninje Autor: kboni Post Postano: 30.01.2009. 22:15

aaa

Zadnja promjena: kboni; 02.02.2009. 23:29; ukupno mijenjano 1 put.

#38:  Re: Ninjutsu - vještina Ninje Autor: Pahulja Post Postano: 31.01.2009. 10:37

kboni je napisao/la (Pogledaj post): › ja sam jos u kontaktu sa clanovima koji se sastaju tu u osijeku, ali posto je sad dosta ladno mal i oni drze pauzu, a mene fax stisce, a i nisam ni ja neki expert u tome... tako da ako ima takvih pocetnika mogu dogovorit s njima pa da imam i ja s kime trenirat da se ne vracam samo ja kuci sav plav... Laughing


Znaci moguce je doci tamo i trenirati?nije "zatvoreni" tip treninga?

#39:  Re: Ninjutsu - vještina Ninje Autor: kboni Post Postano: 31.01.2009. 11:06

aaa

Zadnja promjena: kboni; 02.02.2009. 23:29; ukupno mijenjano 1 put.

#40:   Autor: Pahulja Post Postano: 31.01.2009. 20:21

Sinko,meni je jedna osoba rekla da se nemoze doci pa zato pitam....

#41:   Autor: gaap Post Postano: 01.02.2009. 7:00

Ko vidi nindžino lice i priča o tome umrijet će u najstrašnijim mukama!


#42:   Autor: fairy Post Postano: 01.02.2009. 11:23

Samo nindža može ubit nindžu!

#43:   Autor: Tranquillo Post Postano: 02.02.2009. 9:05

Bilo bi lijepo imati zajednički trening s ljudima koji se još nalaze, nakon što je "službena" grupa prestala postojati. Ima u Os praktičara. Grupica.

#44:  Re: Ninjutsu - vještina Ninje Autor: karlo8 Post Postano: 06.02.2009. 23:30

zanima me kada i gdje ce se odrzavati treninzi ninjutsua...ako moze odg sto prije

#45:   Autor: majaazdaja Post Postano: 26.02.2009. 10:54

ja sam 1/8 nindza..il kak bi moja kcer rekla mindza

#46:   Autor: Tranquillo Post Postano: 02.03.2009. 13:23

Uzeto sa stranice komuso.bloger.hr:

"NINPO BUKEHO SHUJUSEI
Kodeks Ninja ratnika feudalnog Japana!

Zvijezde su moje oči,vjetrovi su moje uši!
Noć je moja odjeća,hladnoća mi je duša,a sjena je moj duh!
Strpljivost je moja snaga.

Poštovanje prema mojim učiteljima je moja toplina!
Moja osobnost je moja snaga,stoicizam je moje tijelo,
moja osobna zaštita,moj je zakon!
Moj duh mi je dobar prijatelj,nepažnja mi je neprijatelj!

Sloboda ,uzeti ili dati život je moja strategija.
Hvatati priliku za kosu,moj je jedini način!
Zakoni svemira moje su jedino blago.
Prihvaćanje svake situacije,moj je princip!

Pravac vijetra je moja taktika,a čvrst duh moja inteligencija!
Osjećaj Humanosti i predanost zadatku,moj su oklop.
Neporemećen duh je moja tvrđava,a poznavanje duša bez razmišljanja,
moj je mač!"

Smile

#47:   Autor: Tranquillo Post Postano: 30.04.2009. 15:28

Pozdrav ljudi. Prije svega, moram reći da je ovaj forum, točnije, dio o sportu prilično siromašan. Prateći ovaj podforum ispada da se jako malo ljudi bavi sportom kod nas u Osijeku i okolici.

Tu ne mislim na nogomet, tenis, ili tako nešto. Ti sportovi su čak i previše zastupljeni, tako da ovi drugi, nazovimo ih "egzotičnijima" ne dođu do izražaja.

#48:   Autor: Tranquillo Post Postano: 30.04.2009. 15:29

No dobro, da ne bih duljio, evo radim copy/paste s jednog drugogo foruma:

"Prvi seminar Dominica Tešića nakon posjete i treninga kod njegovog ucitelja Noguchi Senseia u Japanu odrzat će se u Osijeku 9.5 u subotu...svi zainteresirani se mogu javiti na
0981601336 ili 0917618067 za detaljnije informacije...svi su pozvani i dobrodosli bez obzira gdje treniraju i u kojem dojou...pozdrav i vidimo se!"

#49:  Re: Ninjutsu - vještina Ninje Autor: Krnjac Post Postano: 03.07.2009. 19:59

Ljudi moji zasto trazite tamo neke ljude iz Japana sa sumljivom licencom i zanjem kad je U blizini Ljubomir Vracarevic 10 dan majstor aikida i ko zna cega sve ne...samo treba organizirat seminar i to je to vjerujem da bi se odazvao...

#50:  Re: Ninjutsu - vještina Ninje Autor: PuX Post Postano: 06.08.2009. 0:08

i sta je sad s tim treninzima...
ja imam 15 godina i jako se zanimam za to oduvijek...
mislio sam poceti s nekom vjestinom koja ima odredenu filozofiju poput ninjutsua... procitao sam 1 knjigu o tome (stephen k. hayes - ninja tajna znanja i ucenja) , i puno toga na netu...
sada sama naisao na ovo , i vidim da postoje neki tragovi ninjutsu-a u Osijeku Very Happy
znam da je ovaj topic vec star , ali ako netko ima kakvih informacija o tome da se ninjutsu jos trenira u osijeku neka javi !
hvala Very Happy

#51:  PLIZ!!! Autor: udlu101 Post Postano: 25.08.2009. 14:01

eJ LJUDI IMJEDNO PITANJCE!! Ajd molim vas ako znate tko drži Ninjtsu ovdje u osijeku pa neka mi javi .. ja znam di u Zagrebu ima i to sve ali ne bih išao tamo jer bi tu kod sebe u svom gradu trenirao ninjusu... Pa ajd neka mi netko nešto pošalje kod mene na mail: [email protected] Shocked

#52:   Autor: PuX Post Postano: 26.08.2009. 1:05

udlu101 je napisao/la: ›
eJ LJUDI IMJEDNO PITANJCE!! Ajd molim vas ako znate tko drži Ninjtsu ovdje u osijeku pa neka mi javi .. ja znam di u Zagrebu ima i to sve ali ne bih išao tamo jer bi tu kod sebe u svom gradu trenirao ninjusu... Pa ajd neka mi netko nešto pošalje kod mene na mail: [email protected] Shocked

pa to i ja pitam u proslom postu ...al vec jako dugo niko nista ne odgovara.. Very Happy
ja sam srecom naiso na neke ljude voljne pomoci mi , a tebi zelim puno srece u potrazi Wink

#53:  Re: Ninjutsu - vještina Ninje Autor: Ajkula Post Postano: 26.08.2009. 8:30

Ako si pravi materijal za Ninju onda ces sam otkriti gdje se nalaze Laughing . To ti je prvi korak inicijacije.

#54:  Re: Ninjutsu - vještina Ninje Autor: Monstrum Post Postano: 26.08.2009. 8:52

Ajkula je napisao/la (Pogledaj post): › Ako si pravi materijal za Ninju onda ces sam otkriti gdje se nalaze Laughing . To ti je prvi korak inicijacije.
osijek031.com smile to majstore osijek031.com smile

a nakon prvog koraka moraš u tišini meditirati cca 10 godina

#55:   Autor: PuX Post Postano: 26.08.2009. 12:34

Monstrum je napisao/la: ›
Ajkula je napisao/la (Pogledaj post): › Ako si pravi materijal za Ninju onda ces sam otkriti gdje se nalaze Laughing . To ti je prvi korak inicijacije.
osijek031.com smile to majstore osijek031.com smile

a nakon prvog koraka moraš u tišini meditirati cca 10 godina



ahahhahahaa Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

#56:  Re: Ninjutsu - vještina Ninje Autor: kboni Post Postano: 25.10.2009. 17:50

prema mom saznanju Ninjustsu klub se raspao u Osijeku... Sad se nadam da ce me neko ispravit i javit da se ipak organiziralo nesto u vezi Ninjutsu u Osijeku...

#57:   Autor: Tranquillo Post Postano: 26.10.2009. 11:48

STUC, drugi kat, ponedjeljkom i srijedom, od 20:00 - 22:00h.

Članarina 100kn mjesečno.

Dođi i probaj.

#58:   Autor: kboni Post Postano: 26.10.2009. 22:13

ko to vodi sad? i otkad to postoji?

#59:   Autor: vjivance Post Postano: 27.10.2009. 19:30

Tranquillo je napisao/la: ›
STUC, drugi kat, ponedjeljkom i srijedom, od 20:00 - 22:00h.

Članarina 100kn mjesečno.

Dođi i probaj.


Dođite na Shotokan SKF i Aikikai aikido ako želite nešto konkretno uvježbati.

#60:   Autor: audiworld Post Postano: 27.10.2009. 20:43

ninje su kao tajne..bla, bla... al ovdje u os..braco..za 100kn naučiš biti sjenka...naučiš ubit čovjeka s grudom snijega

#61:   Autor: Tranquillo Post Postano: 09.12.2009. 12:25

Pozdrav.

Treninzi Ninjutsu-a održavaju se utorkom i četvrtkom, od 17:30, u novoj dvorani, gdje je održavano rukometno prvenstvo. Trebalo bi doći oko 17:15 na zapadni ulaz. Tada se svi okupljaju. Radi se bos, ili u čarapama, ili u laganoj obući, na tatamiju.

Cijena je 100kn mjesečno (valjd).

#62:   Autor: vjivance Post Postano: 10.12.2009. 14:49

Današnje uvježbavanje karate tehnika, pojedinačnih udaraca, blokova u smislu sportskog borbenog ili kata natjecateljskog karatea NIJE Karate – do.
Slijedeći princip karate – doa (karate puta ) koji je izvorno ratnička vještina, a kojom kroz dug i uporan trening razvija kompletna osoba, koja će biti u stanju savladati svaku životnu prepreku ma kakve ona naravi bila ( to je suština karatea).

#63:   Autor: Mr.Smith Post Postano: 02.09.2012. 10:13

Nemojte ljudi previše filozofirat .

Dođite pogledajte treninge:
OBAVIJEST: Treninzi će se i u mjesecu rujnu zbog lijepog i toplog vremena održavati u prirodi na lijevoj obali Drave, kod katakombi.
PONEDJELJAK, SRIJEDA I PETAK u terminu od 18:00 do 20:00h.

BERNARD MALKOVIĆ SHIDOSHI HO 4.DAN
KONTAKT TEL: 098/9226-350

Vidio sam ih kako treniraju i mogu vam reći ta vještina nije šala a sad ko ima volje i želje nek izvoli!

#64: Great ! Re: Ninjutsu - vještina Ninje Autor: ninjasaga Post Postano: 29.04.2013. 2:47

kako da se pocne sa treninzima ja vec znam dosta o tome i bacat surikene i nozeve i radit sa katanom neke poteze nunchaku i udarce al nez kako pocet sa treninzima osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

#65:   Autor: ninjasaga Post Postano: 29.04.2013. 2:49

zanima me dalice mozda taj covjek nekad doc u trebinje posto ima dosta mojih drugova koji se za to zanimaju najmanje ima 15 drugova

#66:   Autor: Mr.Smith Post Postano: 01.05.2013. 23:16

Evo sve imate ovdje :
https://www.facebook.com/pages/Ninjutsu-Osijek/464273093639413

Ako vas zanimaju treninzi upiti i slično mislim da se sve može organizirati.
Samo treba pitati

#67:   Autor: Mr.Smith Post Postano: 01.05.2013. 23:17

NINJUTSU CLUB OSIJEK
TRENING: UTORAK I ČETVRTAK OD 20:30 DO 22:00h, SUBOTA OD 19:00 DO 21:00h.
ADRESA: HRVATSKE REPUBLIKE 19 – BLOK CENTAR 2


Phone 098 922 6350

#68:   Autor: fireman911 Post Postano: 03.05.2013. 10:08

Vidim da si zelen sa NINDŽAMA Wink prvo moraš nauciti baratati sa sponom od TOYOTE
ninjasaga je napisao/la: ›
kako da se pocne sa treninzima ja vec znam dosta o tome i bacat surikene i nozeve i radit sa katanom neke poteze nunchaku i udarce al nez kako pocet sa treninzima osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

#69:   Autor: Mr.Smith Post Postano: 25.08.2013. 11:30


Osijek031.com » Sport » Ninjutsu - vještina Ninje


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::