Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
uto 01. 07. 2025.
Od srijede nova,...
CineStar Osijek ...
Kino Urania [26....
Od sutra sanacij...
Čepin: Akcija do...
sri 02. 07. 2025.
Od srijede nova,...
CineStar Osijek ...
Kino Urania [26....
Od sutra sanacij...
Za zdraviji živo...
čet 03. 07. 2025.
Od srijede nova,...
Međunarodni fest...
Kino Urania [03....
Od sutra sanacij...
pet 04. 07. 2025.
Od srijede nova,...
Međunarodni fest...
Kino Urania [03....
Od sutra sanacij...
59. Đakovački ve...
sub 05. 07. 2025.
Međunarodni fest...
Kino Urania [03....
59. Đakovački ve...
ned 06. 07. 2025.
Kino Urania: &qu...
Kino Urania [03....
59. Đakovački ve...
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Muzej likovnih umjetnosti organizira radionicu „Plesom kroz sliku” za djecu u dobi od 2 i 3 godine. Radionica će se održavati 10. prosinca i 17. prosinca 2022. u vremenu od 10:30 do 11:30 sati. Cijena ulaznice je 15 kn, a broj mjesta je ograničen. Plesnu radionicu vodit će profesorica Olesya Hin.

Ples je veoma važan u djetetovom razvoju. Kroz ples se razvijaju osnovni elementi vezani uz kretanje – koordinacija, spretnost, snaga, elastičnost, sluh, ritam, ljubav prema harmoničnoj kretnji, sposobnost percepcije prostora, pravilan odnos prema suplesačima i pedagogu, socijalizacija i osjećaj zajedništva. Djeca se plesom uče izražavati neverbalno, pomoću pokreta. U plesu se koriste tehnike: vođenje imaginacije, slobodna fantazija, metafora, rad s polaritetima, tijek svjesnosti, likovnost, gluma i mimika.

Ples se smatra terapijskom primjenom pokreta u kreativnom procesu, a sve s ciljem poticanja emotivne, kognitivne, socijalne i tjelesne integracije pojedinca. Kada spojimo glazbu, ples i likovnu umjetnost tada dobijemo čaroliju mašte, šaroliki svijet u kojemu postoje boje, priroda i životinje. Sve to pomoću pokreta i mašte možemo pretvoriti u divnu priču, čak i predstavu u kojoj se dijete može izraziti, pokazati svoje osjećaje i otplesati baš onako kako doživljava umjetninu. Dijete pomoću plesa i mašte može otplesati, doživjeti, ući i oživjeti liku, prenijeti živi materijal nonoga što vide i osjete. Tada dječja mašta pomoću plesnog pokreta nema kraja.

Dovedite svoje pelenaše i doživimo umjetnost svi zajedno!

Prijave: Kristina Delalić Veteng, kustosica pedagoginja: [email protected], 091/221-3586


 Stranica prilagođena ispisu




Advertisement

Na prodaju štenci rase...
Razriješite misterij s...
Na prodaju preslatko m...
Dostupni štenci srednj...

Moj profil

Korisničko ime:
Lozinka:


Zaboravljena lozinka
Novi korisnik!

Posjetitelji

Ukupno online:181

Registrirani online (): Nitko