Forum: Politika Topic: HDZ se vraća Tuđmanu ---------------------------- chager: Ono što svi očekuju, a nikome se baš i ne da, je gospodarska reforma društva. Poznavajući prilike, glavni problem je "država", aparat koji smatramo leglom - neradničkim, neinventivnim, nesposobnim, gutačem para. Od svih reformi koje poznaje ostatak svijeta (a htio bih citirati da "budala uči na vlastitim greškama, a mudar na tuđim"), mi (točnije HDZ na vlasti) nismo odabrali niti jednu iz sfere gospodarstva, već iz - politike. Koliko su ankete točne, prolazno vrijeme ovakvog HDZ je katastrofalno, u skijaškom žargonu -"promašili su nekoliko vrata". Ipak, ne treba sumnjati da će se do izbora odnekud stvoriti barem 30% ljubitelja lika i djela ovakvog društvenog poretka. Ako je Sanader bio spin majstor, mora se priznati i Kosorici da iz iste kuhinje dolazi ovaj Kopernikanski obrat - uskrsnuće štovanja lika i djela dr. Franje Tuđmana. Dade se naslutiti da je u HDZ-u ostao isti sistem, možda i osoba, koja vješto kroz medije kormilari iznova zanimljivim idejama koje uvijek daju određene rezultate. Nije ovo hvalospjev, ali i Britanci su pohvalili Romela, makar je bio na suprotnoj strani. Koliko je ovaj potez - očajnički, pokazat će izbori, ali se može naslutiti smjer - povratak korjenima, patrijarhu moderne hrvatske države, zaziranje od svega što predstavlja trunku antihrvatstva, možda čak i blaga dvostruka igra s ulaskom u EU, pod tim mislim euroskepticizam -. swve u svrhu ostanka na vlasti. Na desnu stranu će sigurno i to kormilom do kraja. Očito da je u HDZ-u svima jasno da santa leda zvana parlamentarni izbori nije nešto za preskočiti bez posljedica. ivek_os: evo vam moj odgovor iz '99e! mali_ivica: Nije Franjo tolko loš, kolko su drugi ljubomorni i cinični. chager: mali_ivica je napisao/la : Nije Franjo tolko loš, kolko su drugi ljubomorni i cinični. Možemo se složiti da je odigrao ključnu ulogu u stvaranju Hrvatske. Sad me zanima, u kontekstu presude generalima, kako će teći transformacija politike HDZ-a "povratak korijenima" s obzirom da je mrtvi Tuđman proglašen glavom udruženog zločinačkog poduhvata. Nije bez razloga sva svita europskih bojovnika prije presude došla u Zagreb, pa među njima i oni koji dođu samo kad moraju (englezi) nešto ili nekoga zaj... Očekujem pranje ruku same Kosorice i prestanak spominjanja Tuđmana, jer bi u protivnom time "gubila" europske poene. To će se od nje tražiti, a naučili smo da su kod nas nacionalni interesi dnevnog značaja. Čak se, u aktualnoj situaciji ovo može nazvati lutanjem bez cilja, bez temelja. Ako nam državu vode ljudi koji svoj temelj i nazor mijenjaju po dnevnim potrebama, ne treba se čuditi što u gospodarstvu nemamo apsolutno nikakve strategije. chager: "Svi trebamo štovati i vrednovati lik i djelo prvog hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana, jer nema zemlje na svijetu koja ne štuje lik i djelo svog prvog predsjednika. Zamislite, kad bi Barack Obama imao nešto protiv prvog predsjednika SAD-a, zato moramo učiniti sve da se cijeni lik i djelo dr. Franje Tuđmana" Darko Milinović mali komentar, Obama možda nema ništa protiv prvog, ali prvi sigurno ima puno toga protiv Obame, čovječe, okreće se u grobu :lol: I tako izgleda comeback? Tuđmanu? Još samo jedna rečenica: kako je Tuđman zadužio mnoge generacije...u tome se mogu složiti, dobro čak možda ne direktno, ali tu smo... simo031: chager je napisao/la: "Svi trebamo štovati i vrednovati lik i djelo prvog hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana ...  Najviše ga trebamo štovati zbog "stoke sitnog zuba", "dvjesto bogatih obitelji" itd. Državu nam nije stvorio ni Tuđman, ni Šušak nego hrvatski građani (dragovoljci domovinskog rata, pekari, vatrogasci i svi koji su omogućili da država funkcionira koliko-toliko normalno za vrijeme rata). A ova gore spomenuta dvojica, i ekipica oko njih, su se pobrinuli da oni koji slučajno prežive rat, nemaju kako u svojoj državi dostojanstveno prehraniti svoje obitelji. Stoga svi trebamo inzistirati na ispitivanju porijekla imovine, svih koji su tada bili na vlasti, ili u bilo kakvoj "svezi" sa ljudima na vlasti. DonQuijote: simo031 je napisao/la: chager je napisao/la: "Svi trebamo štovati i vrednovati lik i djelo prvog hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana ...  Najviše ga trebamo štovati zbog "stoke sitnog zuba", "dvjesto bogatih obitelji" itd. Državu nam nije stvorio ni Tuđman, ni Šušak nego hrvatski građani (dragovoljci domovinskog rata, pekari, vatrogasci i svi koji su omogućili da država funkcionira koliko-toliko normalno za vrijeme rata). A ova gore spomenuta dvojica, i ekipica oko njih, su se pobrinuli da oni koji slučajno prežive rat, nemaju kako u svojoj državi dostojanstveno prehraniti svoje obitelji. Stoga svi trebamo inzistirati na ispitivanju porijekla imovine, svih koji su tada bili na vlasti, ili u bilo kakvoj "svezi" sa ljudima na vlasti. agree! rori 1: Simo, potpisujem sve što si napisao ,ima tu još puno toga što bi se moglo staviti na teret Tuđmanu ali zlo mi je od prisjećanja pa ću se obuzdati. Vilenjak: chager je napisao/la : Možemo se složiti da je odigrao ključnu ulogu u stvaranju Hrvatske. mozete se vas dvojica sloziti i oko tvrdnje da je Zemlja ravna ploca, ali... Tudjman i njegova zlocinacka organizacija su odigrali kljucnu ulogu u unistavanju, a ne stvaranju Republike Hrvatske. danasnja Republika Hrvatska stvorena je odlukama ZAVNOH-a u II. svjetskom ratu, a ne odlukama Tudjmana u tzv. Domovinskom ratu (sto je btw. takodjer Tudjmanova izmisljotina / prigodan naziv za komadanje Bosne i Hercegovine sa Milosevicem i Karadzicem). i jos nesto, kada se vec toliko trudite biti bolji Francekovi pioniri od drugarice Jadranke -> kako je unistio Hrvatsku, tako je unistio i hrvatsku naciju. njen nakaradni supstitut, metafizicko-folklorni konstrukt zvan monoetnicko hrvatstvo, nije nista drugo do sprdacine akademika s opljackanom rajom. suverena nacija bez nacionalnog bogatstva postoji samo na dva mjesta na Zemlji - u filmovima Walta Disneya i na rvackoj dalekovidnici. kulturoloski pak, ili civilizacijski gledano, hrvatska je nacija danas apsolutno bezvrijedna. zasto? pa zato sto, poput hrvatskog gospodarstva, apsolutno nista kvalitetno ne proizvodi / ne nudi trzistu. znam ja da je ovo malkic radikalno za vase mitteleuropske dusice, a za neke i politicki nekorektno, no to su fakti. sorry! francika: Vrijeme je da HDZ promijeni GRB. Ovaj stari ima još od vremena Sanadera. grrricko: Simo....svaka čast... Brick Top: simo031 je napisao/la :  Najviše ga trebamo štovati zbog "stoke sitnog zuba", "dvjesto bogatih obitelji" itd. Za "200 bogatih obitelji" sam gotovo siguran da to Tuđman nigdje i nikad nije izjavio (neki kažu da je to Pusićkina ideja). Za "stoku sitnog zuba" sam nešto manje siguran, ali bih te zamolio simo da mi podastreš neki dokaz (link, novinski članak, youtube video, bilo što) gdje Tuđman govori te dvije fraze. simo031 je napisao/la : Državu nam nije stvorio ni Tuđman, ni Šušak nego hrvatski građani (dragovoljci domovinskog rata, pekari, vatrogasci i svi koji su omogućili da država funkcionira koliko-toliko normalno za vrijeme rata). Ovo su gluposti. Po toj logici onda povijest ne bi trebala priznavati niti jednog faraona, cara, kralja, vojskovođu, predsjednika, diktatora niti oni imaju ikakve zasluge za stvaranje povijesti (i budućnosti). Sve je u narodu :roll: A to što se tisuću godina nije rodio niti jedan "Tuđman" koji će povesti narod u samostalnost, to nikome ništa. simo031 je napisao/la : A ova gore spomenuta dvojica, i ekipica oko njih, su se pobrinuli da oni koji slučajno prežive rat, nemaju kako u svojoj državi dostojanstveno prehraniti svoje obitelji. Eto, vrlo zanimljiva zamjena teza. Kada ti to ne paše, onda je narod glavni, a kada ti to paše, e onda su baš Tuđman i Šušak najveći krivci. Nikako ne, recimo, raspad Jugoslavije (gubitak tržišta, prelazak iz socijalizma u kapitalizam), nametnuti rat od srbočetnika, milijarde i milijarde dolara izravne štete (koje, kao ratnu odštetu nikad nećemo vidjeti od Srbije i Crne Gore) i još xy negativnih stvari koje rat povlači za sobom. Uostalom, pogledaj koliki je vanjski dug (za koji se svi toliko hvataju kao pijani plota) bio za kraja Tuđmanovog života, a koliki je sad. simo031 je napisao/la : Stoga svi trebamo inzistirati na ispitivanju porijekla imovine, svih koji su tada bili na vlasti, ili u bilo kakvoj "svezi" sa ljudima na vlasti. Što se tiče Tuđmana i njegove uže obitelji, koliko je meni poznato, nađeno im je 200 000 maraka (za nekog je to nezamisliv iznos pa neću ulazit u nikakve vlastite procjene i usporedbe) i to je sve. Ne čujem za njih nešto pretjerano. Kćerku su mu prije koju godinu po n-ti put oslobodili optužbi za neke malverzacije (ne sjećam se točno za što). Prema tome, u tvom postu nema ništa osim demagogije. Zaista, svaka čast simo. francika: @Brick Top simo031 boluje od šizofrenije pa realnost uvijek iskrivljuje u svoju korist, zato mu nemoj zamjeriti jer on zaista vjeruje u ono što govori. simo031: francika je napisao/la: @Brick Top simo031 boluje od šizofrenije pa realnost uvijek iskrivljuje u svoju korist, zato mu nemoj zamjeriti jer on zaista vjeruje u ono što govori. Oš' i ti meni dat uputnicu? @simo031 vjeruje da mu ti i tebi slični, niste pandan za razgovor. simo031: Brick Top je napisao/la: . . .  Ajmo sad od početka… Razmotrimo što su Tuđman, Šušak, itd (i njihove obitelji) imali prije početka rata i što imaju danas. Ta razlika njihovog imovinskog stanja, dovoljno govori što misle (nisu morali nitiizgovoriti) o svom narodu.  Je li motiv što su pomenuti hrvatski “faraoni” poveli narod u boj za narod svoj, nezavisna Hrvatska ili osobni interesi? Ne znam baš … Opet osvrt na imovinske kartice faraona (i njihovih posilnih) prije i poslije rata.  Ajmo nabrojat tvornice i broj uposlenih u Osijeku 1990. g. i danas? Što se tiče vanjskog duga, meni se čini da su “faraoni” udarili temelje lopovskog društva i time omogučili sve što se poslije događalo.  Tebi za info, Hrvatska nažalost nije pravna, nego lopovska država, i u njoj “faraone” nažalost ne osuđuju. chaknoris: @BrickTopZatečen sam činjenicom da mlađa populacija Tuđmana i njegova (zlo)djela doživljava pozitivno. On je, bez konkurencije najveći zlotvor hrvatskog naroda. Onaj koji je pustio sve s lanca. Najmlađi generalisimus. Predsjednik FK Partizan. Krivotvoritelj povijesti. Uvukao Hrvatsku u besmisleni rat u Bosni i Hercegovini i zasrao stvar za sljedećih 1000 godina. Bolesne ideje o pripajanju Hercegovine Hrvatskoj. Pokretač privatizacije u Hrvatskoj. Da, on je odgovoran za Kutlu, Raića, Keruma. Sam dalje nastavi niz. Skandali s izborom zagrebačkog gradonačelnika. Radio 101. Ovo su samo sitnice koje mi odmah padaju na pamet. De, molim te kada si tako veliki legalist. Objasni mi kako je onda omiljeni unuk velikog Franje, Dejan osnovao svoju banku. Odakle mu novac? Od djedovih honorara? Ili je bio, riječima Ankice, wunderkind? chaknoris: @BrickTop Obrati se Inoslavu Beškeru na jutranji.hr. Imaš tamo njegov mail. Ta izreka o stoci sitnog zuba dana je 1998. "Tako je predsjednik Tuđman okarakterizirao političku težinu mase koja je htjela prosvjedovati na Jelačić placu protiv njegovih autoritarnih i liberticidnih poteza." Evo ti još jedan njegov citat. “Što znači to da oporba u Zagrebu ima 60 posto glasova? To je kao da vam jedan seljak kaže da ima na svom dvoru 60 komada živine. Da li je to praščad ili telad? Da li su to kokoši ili guske? Gdje će svaki razborit seljak i čovjek znati da nasuprot takvom jatu jedan, a pogotovo jedan par rasnih konja ili rasnih krava, više vrijedi negoli čitavo takvo jato.” Veljača 1996. Glavni odbor HDZ. I moj apsolutni favorit. Od Tuđmanovog omiljenog. Ivan Milas. “Mozak vani ništa ne vrijedi. Kilo mozga je dvije marke”. To ti je i Francekov stav bio. Brick Top: chaknoris je napisao/la : On je, bez konkurencije najveći zlotvor hrvatskog naroda. ...Čitao sam onaj simin post nekoliko puta i dvoumio se dal da uopće reagiram i eventualno se upuštam u bilo kakve rasprave... nije mi vrag dao mira i na kraju sam ipak odgovorio. I evo već sad mi je pomalo krivo zbog toga. Ne čaknorise (vilenjače, mungose ili netko deseti, jer uskoro očekujem i njihove osvrte na moj odgovor simi), ne pada mi na pamet sada secirati svaku tvoju rečenicu (a mogao bih), jer s osobama koje imaju stavove kao iz gore citirane rečenice, a kada se tiču ove i sličnih tema, ne vrijedi diskutirati. Čisto gubljenje i vremena i živaca. chaknoris: @BrickTop Pusti moje stavove na stranu. Imaš niz rečenica koje bi mogao secirati, tako ti kažeš. Pa seciraj ih. Molim te. Kreni od Deje Košutića. I Ankice Lepej. :) Brick Top: chaknoris je napisao/la : De, molim te kada si tako veliki legalist. Objasni mi kako je onda omiljeni unuk velikog Franje, Dejan osnovao svoju banku. Odakle mu novac? Od djedovih honorara? Ili je bio, riječima Ankice, wunderkind? Pa objasni ti meni ako misliš da nije sve zakonito bilo. On ju je osnovao kao suvlasnik s udjelom od 15,6%, dakle, nikako ne kao "svoju banku", kako ti to zlonamjerno tvrdiš. Također, koliko sam uspio s interneta izvući, nitko nije ostao oštećen u gašenju te banke, sva su se potraživanja namirila. Hoćemo dalje? Možda na izjavu o stoki sitnog zuba? :roll: chager: Meni osobno je ova tema strašno zanimljiva, ali ne baš iz istih pobuda ovdašnjih forumaša. Fascinira me zaglupljenost glasača, koji mogu oprostiti doslovno sve, a tu ne mislim psovke i uvrede, već doslovno uništenje egzistencije i budućnosti, zbog neke tamo prepirke i priče iz prošlog stoljeća. Puno mi je više fascinantna zaglupljenost političara, koji poput elektro-stimuliranog miša u poznatom pokusu "drkaju" po tipki koja "prolazi". Ovaj put Tuđman prolazi, ali mi se čini u minornom postotku u odnosu na ono što su se bijeli miševi pomislili. Čak sam prilično siguran da se ovim spinom mogu zaraditi i negativni poeni, a biti će gusto, jako gusto... Tu naravno nema mjesta raspravi o povijesnoj ulozi Tuđmana, koja je neosporna, ma koliko se drugi trudili šutjeti o tome. Sad, finese, oko onih 200 bogatih obitelji, nisam u potpunosti siguran da je to loše zamišljeno, samo je kao i sve kod nas nakaradno izvedeno. Prepostavljam da su to trebali biti generatori gospodarstva, kad ono lopovi, kao i uostalom većina puka. Kontrolirati takve događaje i vrijeme znači biti na rubu totalitarnog režima, autokracije, što na neki poremećeni i mazohistički način Hrvati uporno prihvaćaju kao modus vivendi. Psiholozi tvrde da se rađa neka poremećena veza između zlostavljača i žrtve, otmičara i otetog, pa valjda ne mogu jedni bez drugih. Tako Hrvati trebaju vođu i nisu jedini. Mora biti demagog, ne mora biti bogat, jer to se lako riješi... chaknoris: @BrickTop Samo ti nastavi. Odakle Deji novac? Sigurno je kao školarac prodao puno limunade. Imao veliku kasicu-prasicu. Zadnji put. Tvoj veleljubljeni Francek je pustio s lanca i blagoslovio najveću hordu pljačkaša ikada viđenu na tako malom prostoru. Ekipu koja je u rekordno kratkom roku opljačkala i opustošila sve. Huni su za njih dječji vrtić. Gdje ima da premijer za mito prodaje nacionalne resurse (INA)? Ok, valjda ima u zabiti Afrike. To je nacionalna veleizdaja. Totalno uništavanje naroda. No kako @chager kaže. Prenaglio sam. Ima taj sindrom. Zove se Stockholmski sindrom. Očigledno je da boluješ od istoga. Moja isprika. Takvo je stanje teško izlječivo. Brick Top: Odakle uopće i krenuti? Nevjerovatno je kako si uspio u par rečenica utrpati toliko zamjena tezi, demagogije, poluistina, uvreda, a kao šećer na kraju: i dijagnozu. chaknoris je napisao/la : @BrickTop Samo ti nastavi. Odakle Deji novac? Sigurno je kao školarac prodao puno limunade. Imao veliku kasicu-prasicu. Rekao sam da ne znam. Zanimljivo je da nitko ni od silnih detuđmanizatora to ne zna, a apsolutno sam siguran da itko zna, itekako bi to već davnih dana iskoristio ne bi li oblatio pokojnika i njegovu obitelj. Dojma sam da mu je za sada najveći krimen koji mu stavljaju na teret, tobožnje crtanje po nekoj tamo salveti. Može to i bolje i konkretnije :wink: Dakle, ne znam odakle Deji novci. Isto kao što ne znam odakle Sanaderu kolekcija skupocjenih satova, odakle Mesiću za dva stana u centru Zagreba (u biti znam: od prijatelja, ali kojih?), odakle Josipoviću pet stanova također u Zagrebu i pokretnine u vrijednosti preko 150 000€, odakle ovom, odakle onom... možemo tako do sutra. chaknoris je napisao/la : Zadnji put. Tvoj veleljubljeni Francek je pustio s lanca i blagoslovio najveću hordu pljačkaša ikada viđenu na tako malom prostoru. Ekipu koja je u rekordno kratkom roku opljačkala i opustošila sve. Huni su za njih dječji vrtić. Evo došli smo i do demagogije. Kao prvo, neki procjenjuju da je ratne štete bilo oko 235 milijardi kuna, a "privatizacijske štete" oko 6 milijardi. Kao drugo, ako se ti služiš demagogijom, onda dopusti i meni: neka institucije rade svoj posao. Nije F. Tuđman donio zakon o privatizaciji (nego Sabor) niti ju je F. Tuđman provodio, a također nije F. Tuđman niti policija niti sudstvo kolike god da ovlasti onda imao. Ne znam jel se nakon njegove smrti štogod mijenjao Zakon o privatizaciji i jel itko ikad odgovarao za taj kriminal, ali po toj nategnutoj "zapovijednoj odgovornosti" kojom kriviš Tuđmana za privatizaciju, isto tako možeš kriviti i "trećejanuarsku koaliciju" koja nije prstom mrdnila po tome pitanju, nego je imala i svojih afera, isto tako možeš kriviti i Mesića i Josipovića za sve afere koje su nastale ili još uvijek nastaju za njihovih mandata, a u neke su bili i izravno umiješani. A ne vidim baš da prosipaš žuć na račun te dvojice. Hmm.... chaknoris je napisao/la : Gdje ima da premijer za mito prodaje nacionalne resurse (INA)? Ok, valjda ima u zabiti Afrike. To je nacionalna veleizdaja. Totalno uništavanje naroda.Slažem se, ali kakve pobogu veze Tuđman, koji je mrtav već skoro 11 godina, ima s time? Stvarno je zanimljivo dokle tvoja patološka mržnja seže. Prije dva dana sam u startu rekao da ne vrijedi raspravljat s osobom koja je zaslijepljena patološkom mržnjom i evo sad još jednom ponavljam, ne vidim kuda ovo vodi? Mogu ja do sutra tu sad pisati litanije, ali s kojom svrhom? Ti ćeš i dalje tepsti po svome, tu i tamo ćeš udariti ispod pojasa, a rekoh, nećemo se pomaknit s mrtve točke. S vremenom će doći (čudi me da već nisu) i ostali diskutatni, tipa vilenjaka i onda opet u krug. mali_ivica: simo031 je napisao/la: Državu nam nije stvorio ni Tuđman, ni Šušak nego hrvatski građaniJe, ali također zbog građana je ona takva kakva je. Zato što kad je god neko sranje svi ti građani zaobilaze bitne stvari, a sve zbog svojih nekih niskih poriva. ŠTO IMPLICIRA => simo031 je napisao/la:  Najviše ga trebamo štovati zbog "stoke sitnog zuba"Da ova rečenica u biti i stoji. Večina građana nam i je stoka sitnog zuba koja nevidi dalje od svojih nekih trenutnih niskih pobuda. Jako rijetko sam sretao ljude koji su spremni na neku vlastitu žrtvu zbog neke sveopće dugoročne koristi. I također još nešto koliko god govorili o krađi i sl. jedno je nepobitno, za vrijeme Tuđmana se znalo tko pije, a tko plaća. SADA SE TO NEZNA, A ZATO JE LOPOVLUK I STOSTRUKO VEČI! Onda sam se barem osjećao kao čovjek. simo031: mali_ivica je napisao/la: simo031 je napisao/la: Državu nam nije stvorio ni Tuđman, ni Šušak nego hrvatski građaniJe, ali također zbog građana je ona takva kakva je. Zato što kad je god neko sranje svi ti građani zaobilaze bitne stvari, a sve zbog svojih nekih niskih poriva. ŠTO IMPLICIRA => simo031 je napisao/la:  Najviše ga trebamo štovati zbog "stoke sitnog zuba"Da ova rečenica u biti i stoji. Večina građana nam i je stoka sitnog zuba koja nevidi dalje od svojih nekih trenutnih niskih pobuda. Jako rijetko sam sretao ljude koji su spremni na neku vlastitu žrtvu zbog neke sveopće dugoročne koristi. I također još nešto koliko god govorili o krađi i sl. jedno je nepobitno, za vrijeme Tuđmana se znalo tko pije, a tko plaća. SADA SE TO NEZNA, A ZATO JE LOPOVLUK I STOSTRUKO VEČI! Onda sam se barem osjećao kao čovjek.  Pokojni predsjednik Tuđman je omogućio i dozvolio kriminal i korupciju. Svima koji suposlije došli na vlast, takvo stanje je odgovaralo. Narod ko' narod uvidio da se sa "rogatima ne može i ne vrijedibosti", te da su rogati faraoni i njihovi poslušnici „jednakiji“ od ostalih pred zakonom, pa šuti i trpi. JBG, intelektualno zrele glave sklone su padu. Šuti, pravi se glumpav i trpi … grrricko: Slijedeći izbori bit će kraj jedne vladavine,koja je zasnovana na kriminalu ogromnih razmjera.. a HDZ će sustić otrežnjenje kad u saboru dobiju 20 mandata.... simo031: grrricko je napisao/la: Slijedeći izbori bit će kraj jedne vladavine,koja je zasnovana na kriminalu ogromnih razmjera.. a HDZ će sustić otrežnjenje kad u saboru dobiju 20 mandata.... Nažalost uhljebili su oni svoje biračko tijelo, stoga strahujemda si u krivu . PEGY: :? francika: simo031 je napisao/la :mali_ivica je napisao/la: simo031 je napisao/la: Državu nam nije stvorio ni Tuđman, ni Šušak nego hrvatski građaniJe, ali također zbog građana je ona takva kakva je. Zato što kad je god neko sranje svi ti građani zaobilaze bitne stvari, a sve zbog svojih nekih niskih poriva. ŠTO IMPLICIRA => simo031 je napisao/la:  Najviše ga trebamo štovati zbog "stoke sitnog zuba"Da ova rečenica u biti i stoji. Večina građana nam i je stoka sitnog zuba koja nevidi dalje od svojih nekih trenutnih niskih pobuda. Jako rijetko sam sretao ljude koji su spremni na neku vlastitu žrtvu zbog neke sveopće dugoročne koristi. I također još nešto koliko god govorili o krađi i sl. jedno je nepobitno, za vrijeme Tuđmana se znalo tko pije, a tko plaća. SADA SE TO NEZNA, A ZATO JE LOPOVLUK I STOSTRUKO VEČI! Onda sam se barem osjećao kao čovjek.  Pokojni predsjednik Tuđman je omogućio i dozvolio kriminal i korupciju. Svima koji suposlije došli na vlast, takvo stanje je odgovaralo. Narod ko' narod uvidio da se sa "rogatima ne može i ne vrijedibosti", te da su rogati faraoni i njihovi poslušnici „jednakiji“ od ostalih pred zakonom, pa šuti i trpi. JBG, intelektualno zrele glave sklone su padu. Šuti, pravi se glumpav i trpi … To je isto kao da kažeš da je samo Hitler bio nacist. mali_ivica: francika je napisao/la: simo031 je napisao/la :  Pokojni predsjednik Tuđman je omogućio i dozvolio kriminal i korupciju. Svima koji suposlije došli na vlast, takvo stanje je odgovaralo. Narod ko' narod uvidio da se sa "rogatima ne može i ne vrijedibosti", te da su rogati faraoni i njihovi poslušnici „jednakiji“ od ostalih pred zakonom, pa šuti i trpi. JBG, intelektualno zrele glave sklone su padu. Šuti, pravi se glumpav i trpi … To je isto kao da kažeš da je samo Hitler bio nacist. Upravo to. Jer ispada to da je Tuđman deset godina nakon smrti i dvadeset godina nakon stvaranja države i dalje kriv za sve naše prombleme?! To je čak i fizički nemoguće jer je on mrtav?! A dvije vrste vlasti se promjenilo od njegove smrti i LIJEVA i DESNA vlast je prošla i obje su imale priliku i mogle promjeniti stvar. Štp je najgore kad vidim na koji način su komunicirali Tuđman i Račan, te kako sada komuniciraju vlast i oporba još više mi se diže kosa na glavi kad vidim kakvi nam šarani kroje politiku. francika: mali_ivica je napisao/la :francika je napisao/la :simo031 je napisao/la :  Pokojni predsjednik Tuđman je omogućio i dozvolio kriminal i korupciju. Svima koji suposlije došli na vlast, takvo stanje je odgovaralo. Narod ko' narod uvidio da se sa "rogatima ne može i ne vrijedibosti", te da su rogati faraoni i njihovi poslušnici „jednakiji“ od ostalih pred zakonom, pa šuti i trpi. JBG, intelektualno zrele glave sklone su padu. Šuti, pravi se glumpav i trpi … To je isto kao da kažeš da je samo Hitler bio nacist. Upravo to. Jer ispada to da je Tuđman deset godina nakon smrti i dvadeset godina nakon stvaranja države i dalje kriv za sve naše prombleme?! To je čak i fizički nemoguće jer je on mrtav?! A dvije vrste vlasti se promjenilo od njegove smrti i LIJEVA i DESNA vlast je prošla i obje su imale priliku i mogle promjeniti stvar. Štp je najgore kad vidim na koji način su komunicirali Tuđman i Račan, te kako sada komuniciraju vlast i oporba još više mi se diže kosa na glavi kad vidim kakvi nam šarani kroje politiku. HDZ nema nikakav program i jedino što znaju je pljuvati po oporbi koja nije uspijela spriječiti HDZ da uništi Hrvatsku. Dakle ni oporba nije puno bolja, ali barem nije toliko pokrala državu unazad 20 godina kao HDZ. simo031: francika je napisao/la: To je isto kao da kažeš da je samo Hitler bio nacist. "Faraon" i njegovi poslušnici ... mali_ivica: [quote="francika";p="371746"]HDZ nema nikakav program i jedino što znaju je pljuvati po oporbi koja nije uspijela spriječiti HDZ da uništi Hrvatsku. Dakle ni oporba nije puno bolja, ali barem nije toliko pokrala državu unazad 20 godina kao HDZ. ]Pa nema ni oporba nikakav program nego samo priča protiv stranke na vlasti i to je to. Oporba se nije mogla nakrast u tolikoj mjeri u kolikoj se nakrao HDZ jer nisu toliko vremena bili na vlasti. Što je najbolje za razliku od jednog pitomog Račana sad i u oporbi imamo ego tripere klase Sanader, a to su: Milanović i Čaćić... Čak je i Jurčić odustao od SDPa jer je skužio da tamo program nije bitan :D francika: mali_ivica je napisao/la :francika je napisao/la : HDZ nema nikakav program i jedino što znaju je pljuvati po oporbi koja nije uspijela spriječiti HDZ da uništi Hrvatsku. Dakle ni oporba nije puno bolja, ali barem nije toliko pokrala državu unazad 20 godina kao HDZ. Pa nema ni oporba nikakav program nego samo priča protiv stranke na vlasti i to je to. Oporba se nije mogla nakrast u tolikoj mjeri u kolikoj se nakrao HDZ jer nisu toliko vremena bili na vlasti. Što je najbolje za razliku od jednog pitomog Račana sad i u oporbi imamo ego tripere klase Sanader, a to su: Milanović i Čaćić... Čak je i Jurčić odustao od SDPa jer je skužio da tamo program nije bitan :D Pa ja baš i ne vidim da oporba priča protiv vlasti. Meni se čini da se ne želi petljati i da pušta HDZ-u da odradi mandat do kraja i pokažu Hrvatima kako su nesposobni a što HDZ dokazuje i konstantnim zaduživanjem kako bi kupili glasače, te daljnjim rasipanjem državnog proračuna umjesto da smanje fiksne troškove države i investicije kojima se preko Ministarstava pljačka proračun. Što se tiče Jurčića, on je jedan običan demagog bez ikakvog programa i zanimaju ga samo funkcije. Da ima nekakav program ne bi se odvojio od SDP-a već bi si svojim programom osigurao status u SDP-u. Budući da nema nikakav program shvatio je da mu bolje ne biti u stranci kako se ne bi otkrilo da je 'stručnjak' bez pokrića. Biti načitan stručne literature i biti vizionar sposoban za promjene nikako nije jednako. Zapravo, Jurčić je jedan veliki egotriper, izgled često zna varat, nesposoban za rješavanje problema ali zato vrlo sposoban za uvaljivanje u velike kožne fotelje. chager: Eto jučer, dan nogometa, i među ostalim, komentar Drage Ćosića, kako je Severina Vučković rekla kako "ima dobar predosjećaj, kako bi ova noć mogla biti jako dobra..." Uh, e sad... O društvu u cjelini najbolje govore oni koji su na neki način istureni. Nije Ćosić kriv što spominje pjevačicu koja je svoju karijeru osiguravala u Eurohercu. Eto malo ljepše riječi od prostitucije - kaže eskort, a ne misli se na fordovu marku automobila, niti žargon štićenih osoba. Neću o bakru, trudnoći i sponzorušama, već o stečenoj sposobnosti da se ishod nogometne utakmice predviđa iz kreveta Seve nacionale. Prava stvar, već viđena. Nije tome kraj. Danas, na Dan Domovinske zahvalnosti, Oluje, ukratko za cijelu Europu dan zločinačkog pothvata, okupila se svita u Kninu. Ko za dan žena, jednom godišnje se sjete, al neka, bar to. I nadam se, stvarno se nadam da sudbina Hrvatske ne ovisi o krevetu Jadranke Kosor, kao što utakmica ovisi o Severini... Ipak, kažu mediji, doživjela ona "ovacije" kad je spomenula Gotovinu i Markača!? Ostadoh paf. Pa dokle seže to, ajd da nazovem političko licemjerstvo. Nije dosta što se vraćaju Tuđmanu i tu traže pokoji glas i glasić, već su sad počeli i koristiti generale. Dođe mi da se izbljujem od takvih domoljubnih proljeva. Oni koji ih izručili, sad se njima kite. Ovo nije paunova igra, ovo je prodaja muda pod bubrege... Lijepo nam je 'vako, samo da je češće nogomet, i dan domovinske zahvalnosti, siguran ulaz u balkanske i europske asocijacije tipa Severina. chager: chager je napisao/la : Na desnu stranu će sigurno i to kormilom do kraja. Prije godinu dana se naziralo kako će HDZ voditi kampanju. Ovo spominjanje generala, tako prozirno. A što radi oporba? Ništa. Čekali su da brod sam potone, da im pobjeda dođe sama u ruke. Kao pop u čamcu, kad mu utopljenik viče:"Daj, pope, ruku!" Ne zna narod da s takvima treba: "Evo ti, pope, ruka!" Došli smo vrlo blizu izbora. Ako se netko tješi da još ima vremena, vara se. Oni koji su se od prije odlučili, neće se predomisliti, a oni koji nisu, neće se ni odlučiti. Dakle, apstinencija. U toj situaciji više punata ide vlasti, nego li oporbi, zbog dublje vreće. Čudim se tom Milanoviću. Nije on neki poseban lik. Zabravo je smušen. Trebao bi sam sa sobom raščistiti, želi li on uopće biti premijer. Ako da, onda bi trebalo nešto i poduzeti. Kosorica je svjesna da, ako izgubi izbore, nikad više neće dobiti priliku da bude što je postala slučajno. Previše je vukova koji će ju rastrgati u borbi za ono što slijedi nakon izbora. To je jako dobar motiv da se ne spava. Drugi možeš biti desetljećima, ali prvi je u isto vrijeme jako blizu dna. Tanka je to linija. Zoki treba netko reći da će u slučaju gubitka ovih izbora zauvijek napustiti političku pozornicu, ali ne ni kao uvrijeđena frajla Budiša, već stvarno. Trebao bi znati da ga ni pokojni Račan neće svojim autoritetom spasiti od političke nigdjezemske. Možda mu se smiluju iz HDZ-a, pa ga pošalju da bude negdje veleposlanik, kao što se to očekuje i u suprotnom smjeru, da Kosoricu smjeste negdje kao tajnicu, npr. u Srbiju ili Bosnu, jer se jako dobro zna da ju ne smiju poslati negdje gdje treba znati strani jezik. Ajd možda u Mađarsku, jer s njima još nekako nađe zajednički jezik. Nisu oni baš najbolje shvatili ove izbore, ali ni glasači nisu, tako da smo egal. Ako je HDZ otišao desno, sjeti li se netko sredine, koja je prazna, a popunjavaju je Kerumi Bandić. Ljevica svojim krutim zalaganjem za "čiste ruke" ništa ne postiže. Zaista možeš učiniti nešto samo ako si u poziciji. Nama ne treba poštena oporba, već poštena vlast. Sve se nudi, samo treba, za Boga miloga, nešto i učiniti. Desnica i ljevica su popunjene, centra nema. A u isto vrijeme, svi su u centru. Nije komplicirano kao što izgleda. Leteci mungos: chager je napisao/la: Čudim se tom Milanoviću. Nije on neki poseban lik. Zabravo je smušen. Trebao bi sam sa sobom raščistiti, želi li on uopće biti premijer. Mozda najbolje opisan problem Milanovicevog imagea [zapravo nitko, pa mozda ni on sam, ne zna sto je, tko je i koje stavove ima]. Citat: Ako da, onda bi trebalo nešto i poduzeti. Kosorica je svjesna da, ako izgubi izbore, nikad više neće dobiti priliku da bude što je postala slučajno. A sto dobiva pobjedom? Na koga ce svaliti krivicu za glib u koji Hrvatska sve dublje tone?! Btw. nije li Kukuriku kao neki centar? simo031: Leteci mungos je napisao/la: A sto dobiva pobjedom? Na koga ce svaliti krivicu za glib u koji Hrvatska sve dublje tone?! Rado bi Kosorica predala vlast, al' ju nitko neće. Mrky007: kukuriku je centar kad se uspoređuje sa Lesarom..Nadam se da neće trebat njegove ruke za sastavit vladu Leteci mungos: Mrky007 je napisao/la: kukuriku je cenat kad se uspoređuje sa Lesarom..Nadam se da neće trebat njegove ruke za sastavit vladu Zasto se nadas? Prizeljkujes da pobijede sa znatnom prednoscu nad ostalima, ili samo ne zelis ponovo mlake 4 godine, kakve su bile dok je vladala sesteroclana koalicija, gdje su se radili kompromisi za kompromisom?! Donekle se mogu sloziti s tobom, ali mozda upravo Lesar bude onaj jezicac koji bi od te vlade mogao napraviti nesto vise od impotentno-inertne mase koja je imala Budisu i potratila ne samo 4 godine, nego i mozda stoljetnu sansu za postavljanjem drzave na prave noge. Mrky007: želim rezove u javnom sektoru (kolko god ti mislio da nisa mza to jer sam simpatizer hdssb-a) a mlakom pobjedom kukuriku koalicije trebat će im Lesar a tu se onda gube rezovi u javnom sektoru i opet će državni zaposelnici imat 2 mjeseca godišnji, slobodne dane, spajanje praznika i vikenda a ja kod privatnika radit za minimalac. Nažalost neće ni Kukuriko to ispravit al vjerovatno će ipak nešto morati napraviti ako ne budu sa lesarom. barem neki minimum francika: Mrky007 je napisao/la : želim rezove u javnom sektoru (kolko god ti mislio da nisa mza to jer sam simpatizer hdssb-a) a mlakom pobjedom kukuriku koalicije trebat će im Lesar a tu se onda gube rezovi u javnom sektoru i opet će državni zaposelnici imat 2 mjeseca godišnji, slobodne dane, spajanje praznika i vikenda a ja kod privatnika radit za minimalac. Nažalost neće ni Kukuriko to ispravit al vjerovatno će ipak nešto morati napraviti ako ne budu sa lesarom. barem neki minimum To ti je posljedica gospodarskog monopola koji ne omogućava gospodarski razvitak i povećanje plaća. Kad se konkurencija uništi tada monopolist uglavnom isplaćuje minimalce. Mrky007: De idi se lječi..kakav monopolist.. realno u javnom sektoru imamo velike plaće a u privatnom većinom realne a trebalo bi biti obrnuto Leteci mungos: Mrky007 je napisao/la: realno u javnom sektoru imamo velike plaće a u privatnom većinom realne a trebalo bi biti obrnuto Realno je, ako cemo bas realno, da su u Hrvatskoj place 20-30% vise od onoga sto si mozemo priustiti. Doduse, godinama se takvo stanje odrzavalo i jos uvijek se odrzava zaduzivanjem i rasprodajom svega, pa bi netko mogao i pomisliti kako nam super ide. Za grubu i trivijalnu potvrdu toj tezi treba samo usporediti nacionalni dohodak i iznose zaduzivanja+rasprodaje u tim godinama. Realno i to sasvim realno, ljudi poput Kulica su to govorili jos devedesetih. No, tada je bio "katastroficar" i vjerojatno "protudrzavni element", a danas je vec "katastroficar s pravom javnog nastupa". Bojim se da ce ga se za nekoliko godina smatrati prorokom. francika: Mrky007 je napisao/la : De idi se lječi..kakav monopolist.. realno u javnom sektoru imamo velike plaće a u privatnom većinom realne a trebalo bi biti obrnuto Dok se pogoduje privilegiranim privatnim interesima jačajući monopol i uništavajući gospodarstvo ( konkurenciju ), nikada neće biti obrnuto. Mrky007: Eto čini se da i u SDP shvaćaju kakav je Lesar pa danas čitam u Globusu da Linić kaže kako im je HDSSB prva opcija za postizbornu koaliciju zbog ekonomskog programa jaguar: Mrky007 je napisao/la: Eto čini se da i u SDP shvaćaju kakav je Lesar pa danas čitam u Globusu da Linić kaže kako im je HDSSB prva opcija za postizbornu koaliciju zbog ekonomskog programa Na čemu je Linić bio kad je davao intervuju ili jeto dobra zezancijaSDP i HDSSB.NE vjerujem. Ali kad oped razmislim ko zna vlastje kiselo voće...