Forum: Politika Topic: Politicke ankete ------------------------ centurion: Otprilike godinu dana prije izbora po anketama stranke stoje ovako: SDP 34,1 HDZ 25,7 HSS 5,9 HNS 5,6 HSU 5,5 HSLS 3,8 HDSSB 3,2 OSTALI 5,2 najzanimljiviji postotci biti ce oni za koalicije: SDP-HNS-IDS-HSU ima podršku 42,9 HDZ-HSS-DC ima podršku 25,8 posto dakle vjerovatno ce hsls i srbi odlucivat oce li sdp dobit tjesnu pobjedu ali biti ce tu jos promjena..sad ce par % biti pomicanja zbog Haga a vjerovatno ce HDz imati nekih predizbornih poteza koji nece biti dobri za RH ali ce za njihove postotke biti dobri... pernabukano: Zanimljivo da HDZ sam dobija isto koliko u koaliciji sa HSS-om. DC ne računam više kao političku stranku. Nekad je bila itekako perspektivna, ali sada se svodi na Vesnu "Moja štikla" Škare Ožbolt. U ovoj blokovskoj politici nema HDSSB-a i HSP-a što bi im moglo donijeti dobar broj glasova. Ukoliko Milanović bude šutio SDP-ov blok odnosi laganu pobjedu, no ukoliko za medije bude davao više od dvije rečenice dnevno eto nam izjednačene utrke. centurion: hm,ima nest u tome..prije mi se taj Milanović sviđao al vec je jednom uspio izgubit nemoguce svojim pricama i odlascima na skijanje i slicno. a mislim da se on i čaćić bas ne vole..nakon sto sam 99 vjerovao u onu ogromnu koaliciju kasniej se vidjelo da te velike koalicije bas i nisu dobre za drzavu jer puno trebaju da se uhodaju i raspodjele a onda kad krenu dovoljno da netko malo podine apetiti i ode sve u K. Leteci mungos: Istina, siroke koalicije bi mogle imati problema s egom. Koja god koalicija bila u igri, trebala bi izbjegavati HSLS kao jednog od partnera, jer se ta stranka pokazala kao vrlo nestabilan cimbenik, a i nedavno spominjanje Budisinog povratka jamci jos vece nestabilnosti i jos vece ego tripove. Odakle ti rezultati?! Malo mi je cudno da HDSSB na nacionalnoj razini ima vise od IDS-a. Prema ovoj anketi IDS ne ulazi u Sabor. Bit ce zanimljivo vidjeti i koliko ce pravomocna presuda u slucaju garaza/selotejp i otvoreno stajanje na stranu ratnog zlocinca kostati HDSSB. centurion: za novu tv je radila agencija neka a i htv je danas objavio njihove a slicne su.. Ma ulaze i hdssb i ids u sabor jer oni su sve svoje postoke zaradili u svojim izbornim jedinicama - ids u istri a hdssb u zapravo 2 izborne jedinice.. uvijek su te regionalne imale oko 2-3 % a to preracunato na tu izbornu jedinicu znaci oko 25-30% tj oko 3-4 zastupnika. po ovome je zanimljivije da hsls ako ih netko ne prihvati u koaliciju ne upada u sabor osim ako opet Bjelovar ne pogura malo pa tamo upadnu..slicno je i sa hsp ali mislim da ce oni upast u nekim jedinicma 1-2 zastupnika edit: taj pravas nadam se da ce biti Srb a mozda se imatkovic uspije izborit za mjesto u saboru...kad bi oni svi bili prevaga u nekim glasanjima za sdpovu koaliciju mozda bi se moglo vise love dovuci u slavoniju. tu dodajmo i utjecaj Vrdoljaka u Hns,Vinkovcia i BIlje u SDp, gradonacelnik BM je isto sdp.. mali_ivica: Leteci mungos je napisao/la : Bit ce zanimljivo vidjeti i koliko ce pravomocna presuda u slucaju garaza/selotejp i otvoreno stajanje na stranu ratnog zlocinca kostati HDSSB.Mislim da to i nije neki faktor, pošto ljudi iz Zagreba, Istre i sl. ionako nebi glasovali za lokalnu stranku koja nema veze sa njihovim geoekonomskim utjecajem. Na kraju će se dogoditi ono što se događa svaki puta. Jedna stranka će dobiti veliki broj glasova, trebat će još par njih da ostvari vlast, te zastupnike će potražit vjerojatno među srbima, jer njima svi odgovaraju, i još nekome, za dvije godine će se zbog nečijeg ega, produljene šape ili bilo čega drugoga opet zakačit. Organizirat će se emisija Nedjeljom u 2 na tu temu, gdje će zastupnik stranke koja je pred izlaskom iz koalicije govoriti o tome kako se njegova moralna načela i načela onoga čime se vode u stranci, kose s onim što propagira koalicija. U međuvremenu će Srbi ukoliko koaliraju sa desnicom davati kritičke osvrte na rad vlade, ukoliko koaliraju sa ljevicom tapšat po ramenu i za promjenu opravdavat situaciju i sl. Onaj tko je pratio zadnjih 15godina politiku, zna da to obično tako biva. Glavaš se sa svima svađa, Srbi se svima nude, na kraju onaj Srbin užica pare, a Osječko-Baranjska županija po neznam koji put ostane suvog kurca. el clasico :D tempus031: Leteci mungos je napisao/la : Malo mi je cudno da HDSSB na nacionalnoj razini ima vise od IDS-a. Ne mora ti biti, HDSSB je i na prošlim parlamentarnim dobio više glasova od IDS-a, proguglaj. centurion: mali_ivica je napisao/la: Glavaš se sa svima svađa, Srbi se svima nude, na kraju onaj Srbin užica pare, a Osječko-Baranjska županija po neznam koji put ostane suvog kurca. el clasico :D zato sam i napisao gore da Sdp i Hns ovdje imaju dosta ljudi na lokalnoj vlasti ,pa cak je i Maxso predsjednik skupstine. Mislim da bi oni mogli svi zajedno dovuc paru ovdje svake godien a ne kao hdz samo u izbornoj godini. a uz to lokalno su i hns(osijek) i sdp zupanija dobri sa hdssb. iskreno se nadam da bi osjecko -slavonski lobi mogao konacno imati vazniju ulogu. a to si dobro rekao da neke teme nemaju utjecaj na regionalne stranke..ljudi koji glasaju za njih i tako ce glasati a imaju prilicno jaku bazu a svako daljnje udaranje po generalima i ocrnjivanje u medijima njima cini se vise koristi nego steti. na proslim izborima u anketi imali su oko 2% na drzavnoj razini a sad 3,2 PEGY: ja ću glasat za ids, ovi luzeri tu idu mi na živce svi skupa, ili možda za srbe oni su u stanju dovuć više love u slavoniju od opet ovih svihluzera zajedno centurion: pa nazalost na ovom forumu ima puno onih koji ce glasat za srbe :( šalim se malo pegy; al nisam daleko od istine :) Leteci mungos: centurion je napisao/la: pa nazalost na ovom forumu ima puno onih koji ce glasat za srbe :( šalim se malo pegy; al nisam daleko od istine :) Nema nista gore od glasanja za Srbe, odnosno ljude od kojih su neki sudjelovali u agresiji na Hrvatsku? Pretpostavimo da su svi ti Srbi, od kojih ocito imas tikove, sudjelovali u agresiji na RH [iako to nije istina]. Je li onda gore glasanje za stranku koja podrzava i ciji je osnivac i duhovni vodja pravomocno osudjeni ratni zlocinac?! Hm... izbor izmedju aboliranog vojnika/agresora (koji, ocito, nisu pravomocno osudjeni za ratni zlocin) i pravomocno osudjenog ratnog zlocinca. Hm... zanimljiva dvojba. Cini se da Srbi nisu najgori moguci izbor. Neka, hvala,postoje i druge opcije... Leteci mungos: mali_ivica je napisao/la: U međuvremenu će Srbi ukoliko koaliraju sa desnicom davati kritičke osvrte na rad vlade, ukoliko koaliraju sa ljevicom tapšat po ramenu i za promjenu opravdavat situaciju i sl. Otkad je HDZ lijeva stranka?! Zanimljiva je ta konstrukcija, koju je svojevremeno Tudjmanin uspio provuci i usaditi u male glavice, po kojoj su lijeve stranke blize "Srbima". Kao lijevo = Srbi, desno = Hrvati. Zanemarimo sad cinjenicu da ni svi Srbi ne glasaju za "nacionalnu" stranku, sto je jos jedna notorna glupost. Ocito da je covjek uspio u svom naumu, kad papagaji u situaciji HDZ-SDSS koalicije i dalje ponavljaju tu podvaljenu tezu. maniche: pa svi redom tadašnji ljevičari su uglavnom bili po partiji prije 91.neki od njih su jasno bili protiv samostalnosti da bi poslije 91-e postali veliki hrvati.tako da to nije bilo klasično pranje mozga malih glavica, nego je bilo tu i istine. ova kasnije retorika kojom se čak prošle godine služio bandić, jasno pokazuje koliko debila u ovoj zemlji još ima. što je s tom nekom novom strankom koju bi vodio Mesić? nešto sam čitao, zanimljiva imena se spominju. pernabukano: Pobjeda Kukuriku(Bože dragi kakvo glupo ime) koalicije je po meni gotova stvar. HDZ može podićirejting eventualno završetkom pregovora sa EU, no čisto sumnjam da će se to dogoditi prije samih parlamentarnih izbora. Gledajući iz perspektive Slavonca želim da u budućoj vlasti participira što više ljudi iz ovog kraja, a tu pogotovo dosta očekujem od Vrdoljaka koji bi kao 3. čovjek drugog po jačini koalicijskog partnera mogao povući dosta sredstava. Vinković bi mogao vući za Đakovštinu, a i SDP je u koaliciji sa HDSSB-om u županiji, pa bi se i tu moglo nešto očekivati. Navodno će ministar poljoprivrede biti Dragutin Bodakoš. Anketa je rađena tijekom 8.mjeseca kada je već objaljena presuda protiv Glavaša tako da je i to imalo utjecaj na rast rejtinga HDSSB-a. maniche: Ma dobija HDz opet.. SDP sad malo grize i zbog toga dobija poene, a vidjeti ćeš da će pred izbore utihnuti jer se oni vlasti boje. svaka stranka zna da jako teško može popraviti sadašnju situaciju, tj može ali sa "bolnim" rezovima..i svi će pustiti hdz da to odradi. Angelium: Ma sve to stoji, ali onda treba tu uzeti u obzir i nekoliko stvari. Prvo dolazak Tadića i kako će to ispasti će imati podosta utjecaja kako na rejting HDZ-a tako i na SDP-a (pogotovo jer ga je pozvao Josipović a on je njihov), pa i na HSP koji se tomu protivi. Nadalje što se tiće HNS-a ne treba zanemariti ni Čaćićevo suđenje i ishod toga, pa će to po meni im dosta srušiti rejting. Po meni je HSLS gotov baremza ove izbore jer se neće uspjeti konsolidirati u tako kratko vrijeme, jer su im ipak prejaki ljudi iz stranke otišli. Što se tiće desničara presuda generalima ako bude dobra ili loša oni će profitirati. Bude li loša više će profitirati to je sigurno, ali nacionalni naboj u tim presudama će svakako donjeti desnima skok. Što se tiće HDSSB-a sve ove muljaže koje im se pripisuju ako se pokažu točnima, bi njih trebale pokopati no nikada ne treba zanemariti činjeicu da se to očekivalo i od presude Glavašu pa je ispalo sasvim drugačije. Ipak mislim da niti Drmić niti bubalo niti Šišljagić nemaju ni 5% onoga što ima Branimir Glavaš pa će ih te malverzacije pokopati ako se ispostave točnima. Ne samo njih, nego i HNS zbog Čačića i SDP zbog Daimlera i sve ostale afere koje ćesada pred izbore izići u javnost a biti će ih sigurno. Bilo ih je do sada na svim izborima pa će ih biti i na ovima. Ali slažem se sa manicheom - po meni isto tako HDZ dobija opet. Nije to ni najmanje dobro po nas ali tako je... Ipak se mora uzeti u obzir da jedan jedini put kada su izgubili na državnoj razini izgubili su zbog udruživanja svih protiv njih, a njima treba možda stranka - dvije da dobiju većinu u saboru. Dakle po meni, još 4 godine HDZ-a i tu najviše im pomaže Milanović koji u javnosti ima rejting kao otprilike pokidana barska stolica... centurion: Leteci mungos je napisao/la: mali_ivica je napisao/la: U međuvremenu će Srbi ukoliko koaliraju sa desnicom davati kritičke osvrte na rad vlade, ukoliko koaliraju sa ljevicom tapšat po ramenu i za promjenu opravdavat situaciju i sl. Otkad je HDZ lijeva stranka?! Zanimljiva je ta konstrukcija, koju je svojevremeno Tudjmanin uspio provuci i usaditi u male glavice, po kojoj su lijeve stranke blize "Srbima". Kao lijevo = Srbi, desno = Hrvati. Zanemarimo sad cinjenicu da ni svi Srbi ne glasaju za "nacionalnu" stranku, sto je jos jedna notorna glupost. Ocito da je covjek uspio u svom naumu, kad papagaji u situaciji HDZ-SDSS koalicije i dalje ponavljaju tu podvaljenu tezu. nisamm ja napisaoda susvi srbi isti ali bome nisuni svi bili kuhari ahdzkoaliranjem sa njimai sudomuhagu gubi postotke na racun hdssb i hsp. Mene iskreno toine zanima bas tolko kodd glasanja ai vecinu starijih ljudi koji vecinom i glasaju itekako zanima. Mene zanimaju projekti i ostvarena obecanja ato se tek moze vidit pred kraj mandata. Isto me zanima i da se sto vise toga radi javnom nabavom sa manje love. A gradjane posebno zanimaju njihove ulice i ovi sitniji radovi koji se rade po malim ulicama,od nogostupa do rasvjete. Isto tako nekad treba imat muda i poskupit neke stvari da budu ekonomski opravdane a ne da drzava ili grad sve subvencioniraju pa da bankrotiraju kao sto ce zagreb . Treba imat muda i smanjit masu za place smanjenjem placa ili otkazima nepotrebno zaposlenih politickih uhljeba a takvi potezi se mogu vuci samo u pocetku mandata a jaca to nije napravila. BUbalo je tu odigrao dugorocno pametnije i iskreno iznenadio me ovako velik postotak za hdssb a treba uzet u obzir da su po anketama uvijek dobijali manje nego to bude zapravo. Vrijeme ce pokazati i iduca godina kolko mogu ispuniti obecane projekte a nadam se da i vlada misli koju kunu dati bar za juzno obilaznicu inace ovdje nece dobit ni 10% edit. krivo sam te qouto al nema veze i tak nebi vise o srbima jer ce oni koalirat sa pobjednicima mali_ivica: Leteci mungos je napisao/la :mali_ivica je napisao/la: U međuvremenu će Srbi ukoliko koaliraju sa desnicom davati kritičke osvrte na rad vlade, ukoliko koaliraju sa ljevicom tapšat po ramenu i za promjenu opravdavat situaciju i sl. Otkad je HDZ lijeva stranka?! Zanimljiva je ta konstrukcija, koju je svojevremeno Tudjmanin uspio provuci i usaditi u male glavice, po kojoj su lijeve stranke blize "Srbima". Kao lijevo = Srbi, desno = Hrvati. Zanemarimo sad cinjenicu da ni svi Srbi ne glasaju za "nacionalnu" stranku, sto je jos jedna notorna glupost. Ocito da je covjek uspio u svom naumu, kad papagaji u situaciji HDZ-SDSS koalicije i dalje ponavljaju tu podvaljenu tezu. Nisam rekao da je HDZ lijeva stranka, nego sam napisao što će biti ako SDSS koalira sa desnima, a što ako koalira sa lijevima. Peče za oči ovo VLADE pretpostavljam?! Izvini, ali sam Pupovac jasno kaže pa čak prije stvaranja koalicije sa HDZom da mu više paše SDP, ali ide s ovima jer ostvaruju vlast. Dakle za pretpostavit je ovo što sam gore napisao. Kudiš ljude koji ti nepašu, braniš one koji ti pašu. sve po PSu. Neznam što je tu nelogično?! Ovo sa Tuđmanom neznam kako si izvukao, ni odakle, no to mi nije bila poanta. Prebacuješ na moj post neku teoriju zavjere, al izvini ja sam samo napisao ono kako obično biva što sam i popratio prošlih 15 godina. Hvala. centurion: @angelium - donekle se slazem sa tvojim misljenjem,pogotovo za hsls ali malo previse dajes prostora aferama čačića,damlera i navodnih hdssb - svi njihovi glasaci na te afere gledaju drugacije nego oni koji ih ne vole i da afere tolko mjenjaju misljenja hdz nebi presao izborni prag. Recimo hdssb imao ogromnu bazu clanova i biraca ,isto kao i hdz ali nece oni sad okrenut leđa stranci zbog jutarnjeg listanego ce samo jos vise zamrzit jutarnji a oni koji vole citat jutarnji i tako nebi glasali za hdssb edit. primjer je "velika" afera na zadnjim lokalnim izborima o hdssbovom reketu na osjeckim firmama od kojeg ocito nije iblo nista a svima je bilo jasno da je to bio popis tvrti koje su davale vecinom hdz-u lovu prije 10ak godina a ne hdssb. isto sada vecini ljudi ne drzi vodu da OSijek koteks da je lovu za glavasa. no nopet kazuem nebitno je to jer oni koji su njihovi ostaju njihovi a oni koji ih ne vole isto ne mjenjaju to Angelium: Pa zato sam i rekao da ne treba zanemariti činjenicu da je upravo na zadnjim aferama HDSSB i profitirao :D Upravo se suprotno dogodilo. No opet nitko od drugih igrača nije ipak Branimir Glavaš pa kada ljudi vide da se daje nekakvih 300 000 eura, navodnih naravno, svatko je nevin dok mu se krivnja ne dokaže, a s druge strane nema se ne znam za vrtiće i ostalo to će ipak dovesti do revolta. Isto vrijedi i za SDP i za HNS iako mislim da je upravo HNS u najgoroj situaciji jer se tu ipak radi o izgubljenim ljudskim životima. No da baš sam zato i rekao da iako mislim da će ih to srušiti ne treba zanemariti činjenicu da su afere već jednom pretočili u pobjedu pa se ne bih čudio da opet. Ipak najviše mislim da ako i potonu to će biti zbog njih samih a ne zbog afera. centurion: a ok to je tvoje misljenje - slicno je bilo i prije proslih izbora :) hehe vidis da mozemo nekad vodit i normalne rasprave ;) pavijan: pobjedit će pojedinačno svakako HDZ (kao i na svakim izborima dosad) jer ovaj narod se nemože dovoljno kazniti da bi on kaznio one koji ih kažnjavaju... vjerojatno će im faliti nešto malo za natpolovičnu većinu, ali to će svakakodobiti vještim (manipulativnim) koaliranjem s kojekakvim beskičmenjacima, potkupljenima, izmanipuliranima... centurion: ajmo dalje ;) Nova anketa. ovaj puta Globus .. 21.9. SDP29,2% HDZ26,4% HSS 6,9% HNS 6,7% HSU 4,5% HDSSB4,1% HSP2,1% IDS 1,9 HSLS1,7 pernabukano: centurion je napisao/la : ajmo dalje ;) Nova anketa. ovaj puta Globus .. HDZ unatoč svim aferama čvrsto drži svoje biračko tijelo, SDP na svojoj prosječnoj razini. Iznenađuje me visoki rejting HSS-a, a moram priznati i HDSSB-a. :DOčito je HDSSB svojim zaokretom udesno pridobio velik broj HSP-ovih birača, ali i HSS-ovih. centurion: Ma ne mora taj postotak HSS-a znaciti da ce oni imat vise ljudi od hdssb-a i ids-a npr.. HSS uzima postotke u svim zupanijama i nakupi se tu malo po malo a mozda negdje po zupanijama ne prelaze prag a regionalne stranke sve svoje dobiju u 1-2 izborne jedinice ,(to znaci vise od 30% u ovoj izbornoj jedinici) morgan: meni su te ankete odlične. ja uvijek lažem u njima i time si stvaram privid da se te stranke (za koje agitiram) osjećaju bolje i važnije.a onda izbori pa otrežnjenje...neš bolje zabave 0-24: Leteci mungos je napisao/la: centurion je napisao/la: pa nazalost na ovom forumu ima puno onih koji ce glasat za srbe :( šalim se malo pegy; al nisam daleko od istine :) Nema nista gore od glasanja za Srbe, odnosno ljude od kojih su neki sudjelovali u agresiji na Hrvatsku? Pretpostavimo da su svi ti Srbi, od kojih ocito imas tikove, sudjelovali u agresiji na RH [iako to nije istina]. Je li onda gore glasanje za stranku koja podrzava i ciji je osnivac i duhovni vodja pravomocno osudjeni ratni zlocinac?! Hm... izbor izmedju aboliranog vojnika/agresora (koji, ocito, nisu pravomocno osudjeni za ratni zlocin) i pravomocno osudjenog ratnog zlocinca. Hm... zanimljiva dvojba. Cini se da Srbi nisu najgori moguci izbor. Neka, hvala,postoje i druge opcije... Činjenica je da je osoba, na koju aludiraš, tj. B. Glavaš pravomoćno osuđen. No, pojedinci, koji su otvarali šampanjac na dan izricanja presude, nisu ni svjesni što su zapravo "slavili". Nažalost, dio ljudi je podlegao brojnim medijskim napisima u tiskovinama koji ne mogu prežaliti što se više ne mogu oslovljavati s drugovi i drugarice. Na samome kraju, moram vas podsjetiti i da je kardinal Stepinac bio pravomoćno osuđeni zločinac, no on to za prave i istinske Hrvate nikad nije bio. A neće ni Glavaš. Tko pod drugim jamu kopa, sam u nju pada. Čini mi se da je Sanader sve bliži toj jami. bazooka_joe: 0-24 je napisao/la: Na samome kraju, moram vas podsjetiti i da je kardinal Stepinac bio pravomoćno osuđeni zločinac, no on to za prave i istinske Hrvate nikad nije bio. A neće ni Glavaš. Ja sam sopsvenim očima video Glavaša da hoda po dravi nešto docnije nego me zaklo! Nisam mogao da verujem sopstvenim očima! Posle su ih iskopali! Vratio ih Glavaš! Klalo me tri puta, i svaki put me vashrsnu Glavaš! Leteci mungos: 0-24 je napisao/la: Na samome kraju, moram vas podsjetiti i da je kardinal Stepinac bio pravomoćno osuđeni zločinac, no on to za prave i istinske Hrvate nikad nije bio. A neće ni Glavaš. Bilo bi dobro da kardinal Stepinac u grobu ima mali telefon i da ga se moze pitati za misljenje o svakom od likova s kojima su ga usporedjivali. Pokusajmo u glavi zamisliti kako bi izgledao telefonski intervju sa Stepincem kad bi ga pitali kako se osjeca u trenucima kad ga poistovjecuju s Glavasem. Usporedba presude Stepincu i Glavasu nije usporediva, jer im se nije sudilo ni za priblizno slican zlocin (ako se ne varam, Stepincu se sudilo zbog suradnje s okupatorom i fasistima, a Glavasu zbog naredjenja ubojstava). Dakle, bilo kakva usporedba je obicna demagoska podvala koja, nazalost, pije vodu kod dijela biraca. Nazalost, u pravu si kad kazes da sudjenja ne bi bilo da Glavas nije stao na zulj Sanaderu. Da nije bilo njihovog sukoba, Glavas i HDSSB-ovci bi i dalje bili clanovi HDZ-a, Osijek bi i dalje propadao. Bila bi samo jedna razlika, nekima ocito potpuno nebitna - zrtve bi i dalje bile mrtve, a krivci za zlocin na slobodi. W.M. Felt: Leteci mungos je napisao/la: 0-24 je napisao/la: Na samome kraju, moram vas podsjetiti i da je kardinal Stepinac bio pravomoćno osuđeni zločinac, no on to za prave i istinske Hrvate nikad nije bio. A neće ni Glavaš. Dakle, bilo kakva usporedba je obicna demagoska podvala koja, nazalost, pije vodu kod dijela biraca. Ti izgleda nisi pravi i istinski Hrvat, jer da bi čovjek bio pravi i istinski Hrvat, očito mora imati iskaznicu Hdssb-a. Doduše, to znači da su pravi i istinski Hrvati redom ponizne sluge jednog lokalnog luđaka, čije je ludilo izašlo iz lokalnih okvira, ali što je tu je. Angelium: Dnevnik NOVE TV30.09.2010. - SDP - 31.3 % ˇ HDZ - 26 % - HNS - 7,5 % ^ HSP - 5,3 % ^ HSU - 5,3 % ˇ HSS - 5,2% ˇ OSTALI - 9 % (pod ostalima su HSLS, SDSS, Laburisti i HDSSB) centurion: sviđa mi se sto je hsp narastao i nadam se da ce dobit zastupnika iz ove izborne jedinice. Isto mi se sviđa sto hss pada i zelim im da postanu kao hsls :P (i hsu ce ubrzo tim putem) mali_ivica: Angelium je napisao/la : Dnevnik NOVE TV30.09.2010. - SDP - 31.3 % ˇ HDZ - 26 % - HNS - 7,5 % ^ HSP - 5,3 % ^ HSU - 5,3 % ˇ HSS - 5,2% ˇ OSTALI - 9 % (pod ostalima su HSLS, SDSS, Laburisti i HDSSB) Sama anketa ko anketa, neovisno o čemu govori bilo politika ili nešto drugo je: GLUPA I NELOGIČNA pošto zbroj postotaka daje: 89,6%, doduše i to je bolje, nego one prijašnje Iračke koje su davale pobjedu sa 120% glasova RLOL gnjuss: drago mi je vidjeti HDSSB na dnu dna,gdje smo ga i našli. Želim im jedan lijepi RASPAD SISTEMA na slijdećim izborima. Ali iskreno,znam da HDZ ne može dobiti slijedeće izbore,jer su ih ljudi siti za sva vremena,i koja je onda naša alternativa? SDP? Ma daj... Mislim da Rvackoj treba netko sasvim treći,npr.Budiša,kad bi se htio vratiti... astec: mali_ivica je napisao/la :Angelium je napisao/la : Dnevnik NOVE TV30.09.2010. - SDP - 31.3 % ˇ HDZ - 26 % - HNS - 7,5 % ^ HSP - 5,3 % ^ HSU - 5,3 % ˇ HSS - 5,2% ˇ OSTALI - 9 % (pod ostalima su HSLS, SDSS, Laburisti i HDSSB) Sama anketa ko anketa, neovisno o čemu govori bilo politika ili nešto drugo je: GLUPA I NELOGIČNA pošto zbroj postotaka daje: 89,6%, doduše i to je bolje, nego one prijašnje Iračke koje su davale pobjedu sa 120% glasova RLOL A jesi kad mislio da je razlika onih koji su rekli : NE ZNAM !? :D mali_ivica: astec je napisao/la :mali_ivica je napisao/la :Angelium je napisao/la : Dnevnik NOVE TV30.09.2010. - SDP - 31.3 % ˇ HDZ - 26 % - HNS - 7,5 % ^ HSP - 5,3 % ^ HSU - 5,3 % ˇ HSS - 5,2% ˇ OSTALI - 9 % (pod ostalima su HSLS, SDSS, Laburisti i HDSSB) Sama anketa ko anketa, neovisno o čemu govori bilo politika ili nešto drugo je: GLUPA I NELOGIČNA pošto zbroj postotaka daje: 89,6%, doduše i to je bolje, nego one prijašnje Iračke koje su davale pobjedu sa 120% glasova RLOL A jesi kad mislio da je razlika onih koji su rekli : NE ZNAM !? :DJesam, i kao takav sam i očekivao da će pisati (nisu se izjasnili 10,4%) ali ne piše pa nemožemo ni reči da je tih 10,4% zapravo onih koji se nisu izjasnili. astec: hm po mom je tih koji se nisu izjasnili 10,4% a ne 9% ali dobro. Matematika je ipak preteška:D Sharon: Ovih 9% su oni koji su se izjasnili, ali zbroj tih opcija je ukupno toliki. Doista "fali" oko 10%, to su vjerojatno oni koji se ne izjašnjavaju. No, bilo bi korektno navesti i taj %, mada mi se čini mali obzirom na još dosta vremena do izbora. mali_ivica: astec je napisao/la : hm po mom je tih koji se nisu izjasnili 10,4% a ne 9% ali dobro. Matematika je ipak preteška:DNabrzinu sam tipkao pa nisam razmišljao, doduše od silne nervoze sam dobro još i izračunao da ima samo 89,6% glasova koji se daju u anketi. :) Evo ispravio sam se, još jednom moje isprike radi se o 10,4%glasova, podjeli to na dvije nove stranke i svaka ima 5% za ulazak u sabor. Je teška je matematika, ali ne toliko da ju prosječan čovjek uz malo truda nebi razumio. Sharon: Ako je ovo simulacija omjera snaga koji bi bio u biračkoj kutiji na dan anketiranja - onda bi ti postotci bili veći, jer se tad ne uzimaju neopredjeljeni i oni koji ne izlaze na izbore u izračun. Logično, jer nisu "glasovali". O rezultatu odlučuju samo realni glasovi. Budući da se u tom slučaju smanjuje i glavnica od koje se računaju postotci - i sami postotci bi bili nešto veći za svaku opciju. Međutim, ovdje je riječ samo o procjeni trendova u kojoj važnu ulogu igra i ovih 10% za koje ne znamo što su. Greška je što to nije navedeno, ovako samo možemo nagađati. Jesu li to oni koji se ne izjašnjavaju; jesu li to oni koji su se izjasnili da ne izlaze na izbore - ili što? Političarima su oni važni, jer tu je prostor za osvajanje još glasova koji mogu odlučiti izbore. Mada... Meni se ovih 10% neopredjeljenih čini jako malo. Izbori su još daleko, kampanje ni blizu, to bi morao biti veći broj. Ne razmišljaju ljudi svaki dan samo o politici, mnoge se to ne tiče do samih izbora. Nisam nigdje našla na što se odnosi ovih 10,4% koji fale, vjerojatno NOVA TV to nije ni objavila. Nemam vremena listati, pa ako netko nađe... centurion: Jučer nova anketa na novoj tv : http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/hdz-osvaja-vise-sam-nego-u-koaliciji-sdp-sam-ima-69-mandata.html postotak: broj zastupnika: zastupnici po izornim jedinicama: Nadam se da ovaj put Milanović neće sjebati ovo vodstvo te da ce Vrdoljak uci u vladu preko HNs-a i rješit neke stvari u Osijeku sto HDz odugovlaci ( kolodvor, juzna obilaznica, koridor 5c, decentralizacija..) Dobar je i broj zastuponika HSP iako mislimda ce i Ruža Tomašić ući a HSP iako se sad čini da je na 4 zastupnika moze lagano pasti i ostat bez ijednog jer su sva 4 zastupnika u razlicitima izbornim jedinicama. Misliosam da ce HSls dobit bar2-3 al ne vole ljud itakve likove koji bi se jebali i nebi pa bi pa nebi.. HSS isto ima 4 zastupnika sto isto znaci da lagano mogu pasti ispod praga u sve 4 izborne jedinice i ostat bez ičega. HDSSB je negdje između 3 i 5 a ja ocekujem 5 jer su i sada nakon ove recesijske godine i teških poteza u Osijeku ipak dobili po anketi 1 zastupnika više nego kad su kao bili na vrhuncu . AKo naprave sve sto su planirali u Osijeku iduce godine do izbora imaju 5 zastupnika. I dalje mi je enigma pobjeda HDZ u vinkovačko-brodskoj izbornoj jedinici. Oni valjda cjene kad ih se zaobilazi i ne vole da im se nešto gradi. Mozda su crnogorci preselili tamo :( mariox: Opet nemam za koga glasati, pa ovo su te iste političke strukture koje su nas i dovele na rub ekonomske alii moralne propasti...mislim da je vrijeme za neku pravu desnu opciju, ovi neoliberali pod krinkom socijaldemokracije ili konzervatizma su se dokazali, ali u negativnom smislu...ne piše nam se dobro