Forum: Sport Topic: ATLETIKA - Hrvatska se plasirala u 1. ligu !!!!!!! ----------------------------------------------------------- Luzer13: Hrvatska se plasirala u 1. ligu Beograd (20.06.2010.) - Hrvatska atletska reprezentacija se plasirala u 1. ligu Ekipnog europskog prvenstva osvojivši 2. mjesto u natjecanju 2. lige održanom u Beogradu. Sa 200 osvojenih bodova naša je reprezentacija bila slabija za 7 bodova od reprezentacije Švicarske koja je osvojila prvo mjesto i također se plasirala u 1. ligu. Dobrom nastupu naše reprezentacije posebno su pridonijele naše atletičarke koje su osvojile 109 bodova dok su seniori osvojili 91 bod. Seniorke su ukupno osvojile 4 prva mjesta, 1 drugo i 4 treća mjesta. Najuspješnije su bile Blanka Vlašić kojoj je za pobjedu u skoku u vis bilo dovoljno preskočiti 194 cm, Sandra Perković koja je osvojila 16 bodova pobjedama u bacanju diska (63,42 m) i kugle (15,57 m) i Sandra Parlov pobjednica na 100 m sa 11,80 i treća na 200 m sa 24,46. Seniori su ukupno osvoji 3 prva mjesta, 2 druga i 2 treća mjesta. Posebno su se istakli naši preponaši Jurica Grabušić pobjednik na 100 m prepone sa 13,67 i Milan Kotur pobjednik na 400 m prepone sa 51,42 te Roland Varga pobjednik u bacanju diska sa 62,24 m. Luzer13: U Beogradu četvero reprezentativaca iz AK Slavonija Žito Za vikend 19. i 20. lipnja, u Beogradu se održava Ekipno prvenstvo Europe. Hrvatska reprezentacija se trenutno nalazi u drugoj ligi, gdje nastupaju Austrija, Izrael, Latvija, Moldavija, Srbija, Slovačka i Švicarska. Iz atletskog kluba Slavonija Žito, boje Hrvatske branit će četvero atletičara. Juniorski rekorder Hrvatske Ivan Horvat u skoku s motkom. Hrvatska rekorderka Ivana Vuković u bacanju koplja. Dražen Davidović i Ivan Rimac u štafeti 4x400m. Na put s njima idu treneri Hristo Gergov i Josip Gašparac. Cijeloj ekipi želimo uspješan nastup u reprezentaciji!