Forum: Politika Topic: Vox populi: Posjet Filozofskom i Učiteljskom fakultetu u Osijeku ------------------------------------------------------------------------ marijuan: Danas sam imao vrlo nezahtjevan raspored. Obišao sam starog na groblju i otišao barem malo pripomoći studentima Filozofskog fakulteta u Osijeku hranom i novcem. Ulazeći u zgradu Filozofskog fakulteta sa lijeve strane pozdravio sam jedno u vremenu vazda nasmiješeno i drago lice. "Bok Jeanna", prozborio sam i krenuo prema info pultu gdje me dežurni student uputio u sobu 7. Tamo sam se predstavio i prošao sigurnosnu provjeru svoje sugovornice da ne dolazim od nedajbože kakve partije. Ovo je bio potez kojim su me definitivno kupili do kraja. I tada sam ponizno počeo slušati svoju sugovornicu, teškom mukom se savladavajući da je ne nazovem Jeanninim imenom. Saznao sam i neke stvari koje naše mediji ne prenose. Valjda će netko od ovih sjajnih studenata prosvjednika jednog dana braniti doktorat o društvenoj neodgovornosti medija u Hrvatskoj od 1990. godine pa do danas. Podrška studenata sa ostalih fakulteta ne izostaje, umalo je jučer osvojen EFOS ali je došlo do određenih organizacijskih problema pa je upomoć pozvana ekipa sa Filozofskog. Domar EFOS-a je skinuo plakate prosvjednika, a uskoro je ulazak na Ekonomski bio moguć samo uz predočenje iksice samo studentima istog faksa. Sramotnu ulogu je opet odigrao predsjednik Studentskog zbora EFOS-a, pozivajući se demokratsku proceduru. Ovo je vrijeđanje zdravog razuma prosječnog čovjeka u Hrvatskoj. Dobro je poznato što znači Hrvatski Studentski zbor. Trojanski konj HDZ-a ubačen u studentsku populaciju kako bi kontrolirao studentsku populaciju i spriječio bilo kakav pokušaj bunta. Na prvim izborima pobijedili su unatoč činjenici o 2 postotnom odazivu studenata na iste. Velika većina populacije studenata niti ne zna za postojanje Studentskog zbora, a kako mi je sugovornica rekla, nitko zapravo ni na vrijeme nije obaviješten o izborima. Kandidati se znaju, pobjednici su određeni iz Mladeži HDZ-a. Ono što muči studente prosvjednike iz Nezavisne studentske inicijative je nekorektno izvještavanje medija i manipulacija. Vlasnici papirnatih medija su dobili direktive od vrha vlasti pa se tako ponašaju. Ministar i njegovi poltroni su ih nazvali dječurlijom, njihove zahtjeve banalizirali proglasivši ih nerealnim. Sa današnjim datumom takve će nerealne zahtjeve rješavati sa ostalim rektorima, nepogrešivo skačući u vlastita usta. I dalje putem medija pokušava problem svesti na vječite studente i plaćanje studiranja samo izvrsnima. Neka onda barem pročita doktorat doktorice Doolan o tome kako samo student koji nema ekonomskih briga i ima riješen smještaj može studirati u roku. Na državnoj maloumnici (Hrvatska televizija) imamo štura priopćenja. Mediji su angažirali spin doktore, nekadašnje ugledne osobe iz političkog i gospodarskog života te diplomante na inozemnim studijima koji nastoje uvjeriti javnost kako je besplatno školovanje utopija. Pa sad, ja zahtjevam od referada fakulteta koje su završili poništavanje njihovih utopijskih diploma ili u najmanju ruku plaćanje troškova njihova studiranja jer su studirali na trošak poreznih obveznika. Inozemni doktoranti su također poslani na usavršavanje zahvaljujući velikom trudu svojih mentora koji su im osigurali inozemnu stipendiju za nastavak školovanja. Polako napuštajući Filozofski i Učiteljski fakultet u Osijeku ispunio me ponos zbog tih mladih ljudi. Vrlo jasno vide posljedice reforme visokog obrazovanja koje će u budućnosti biti dostupno samo onima sa dubljim džepom i privilegiranim. Na vrijeme i hrabro su izašli u javnost da se ne nasjeda na udicu kapitalističke uravnilovke koju pokušavaju progurati Primorac i Sanader. Na takvu udicu se mogu upecati samo kapitalni somovi tipa ovog dvojca i njihovih poslušnika. Galerija 031: Studentski prosvjed u Osijeku! [Foto: Daniel Antunović][23.04.2009. Filozofski fakultet Osijek] Smatram kako građanke i građani Osijeka trebaju dati potporu studentima Nezavisne studentske inicijative jer oni vaš potpis potpore ne uvjetuju stranačkom kapom, zastavicom i igraćim kartama. Nećete biti počašćeni ni papicom kao na partijskim skupovima jer je baš i nemaju. Ali barem imaju entuzijazma koji je nadmašio generaciju šezdesetosmaša i proljećara. Na izlazu sam pozdravio Jeannu, dao obećanje kako ću svratiti još koji puta sa pomoći za njene kolege. Jeanna je bila studentica osječkog Filozofskog fakulteta, prva godina biologije i kemije. Prerano je preminula, a ako netko ne zna tko je ona neka pita pripadnike Treće iz vremena 1991-1992 godine za Jeannu. Hrabra medicinska tehničarka saniteta Treće koja je zajedno sa ostalim medicinskim tehničarima predvođenih sada već nezasluženo zaboravljenom doktoricom Leticijom Drndić Antolić spašavala živote svojih suboraca. Nije doživjela dvadeseti rođendan ali mi koji smo imali čast poznavati je, nikad je nećemo zaboraviti. Da je danas živa vjerojatno bi među prvima dala potporu studentima Nezavisne studentske inicijative jer između moje i Jeannine generacije postoje male razlike. Mi smo se za svoja prava i državu borili oružjem dok oružje njenih današnjih kolega je demokracija koju ne mogu shvatiti totalitaristi na vlasti zaogrnuti u plašt demokracije. I NM E M O R I A M Jeanna Kurtović 1972, Split - 1992, Čepin Autor: marijuan Foto: Daniel Antunović Pročitajte i: [22.04.2009.] Studentski prosvjed u Osijeku! [razvoj događaja] maddox_rumble: svaka cast na ovome ;) PRAVI STUDENT: Ovaj text je bezveze!!! Pogotovo onaj dio kada se spominju stranke i to HDZ stalno...a kladim se da je ovo pisao student koji je također član jedne od stranaka...ovo što se događa ovih dana je KATASTROFA!!!! Nisu svi studenti članovi nekih glupih stranaka, ali ITEKAKO SE ZNA KOJI SU TO STUDENTI-GLAVNI ORGANIZATORI PROSVJEDA!!! Eno ih na facebooku mogu svi vidjeti s kime se npr.LUKA MATIĆ slika (SDP) -a i poznato je da je dobio naređenje (budući da je samo običan PIJUN) da organizira ovo OMETANJE NASTAVE sa svojim DRUGARIMA!!!!!!! :( Naši studenti više nemaju vremena učiti i ispunjavati svoje obveze na fakultetu nego su se uhvatili idiota i pljuju stranački jedni po drugima! ma gadite mi se svi već!!!! VIŠE UČENJA PA ĆE BITI MANJE PLAĆANJA FAKULTETA (I MANJE STRANAKA, imat cete vremena cijeli život za to,sad zavrsite fax)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! p.s.-bit će strašnih problema budete li nastavili upadati na predavanja i ometali, ne da vam Bog da moram nadoknađivati preko ljeta!!!!!!!!!!!!!! maddox_rumble: @pravi student da ti nisi dobio nikakv nalog da pises to se vidi jer si na forumu dugo i na svim temama aktivan brate, jel bi ti rade placao diplomski ili malo radio preko ljeta, mozda ti je tesko gledat tolko naprijed al potrudi se ako si vec na diplomskom, onda je jasno kakav si beskicmenjak ak te nije briga za druge ;) sokrat: PRAVI STUDENT je napisao/la: Ovaj text je bezveze!!! Pogotovo onaj dio kada se spominju stranke i to HDZ stalno... napiši ti bolji..... .............. ....ali da li možeš reći sa sigurnošću da ovo nije politički ispravociran prosvjed...??? zašto baš sada...??? zašto sada pred izbore....??? ................. kada sam postao studentski predstavnik,nakon par dana sam dobio poziv iz jedne stranke da se uključim.... meni to dovoljno govori.... PRAVI STUDENT: maddox_rumble je napisao/la: @pravi student da ti nisi dobio nikakv nalog da pises to se vidi jer si na forumu dugo i na svim temama aktivan brate, jel bi ti rade placao diplomski ili malo radio preko ljeta, mozda ti je tesko gledat tolko naprijed al potrudi se ako si vec na diplomskom, onda je jasno kakav si beskicmenjak ak te nije briga za druge ;) EEEE DAA!! mogao sam si i misliti da ce to neki pametnjaković napisati!!!! NE,NITKO MENI NIJE NAREDIO DA OVO PIŠEM!! žalosno je sve ovo!!! evo baš čitam jedno 2 dana ovo sve..i da,maloprije se registriram (jer nisam više mogao izdržati) i reko idem komentirati i malo kritizirati što se STRANKE miješaju stalno u studentske probleme!!! "BRATE" ja UČIM i ne zajeb...se okolo ometajući nastavu..ja svojim učenjem dobijam stipendiju,rektorovu nagradu...tako da sam ja DA - "beskicmenjak" što se toga tiče,ali naravno da ne želim da se svim studentima naplaćuje studiranje...no oni koji su VJEČNI STUDENTI I LIJENI,PADAJU GODINE ZBOG ZAJEB.OKOLO...-DABOG DA PLAĆALI 1000000kn,a ne na ovakav način nama vrijednima ometati predavanja,ukidati kolokvije...ma joj... ne bavim se ovakvim pisanje stoga SOKRATE samo komentiram-dajem pozit.ili negat.kritiku-imam pravo na to,isto kao i svi! maddox_rumble: jbg, ja sam isto odlican student stipendija i sve to, pa smatram ako je diplomski prosle god bio bespla zasto sada ne bi bio ok je princip da se placa ovima koji padnu al zas bi neko recimo sa 3.0 koji daje sve u roku placao? to je kretenski i nije oke maddox_rumble: PRAVI STUDENT je napisao/la : EEEE DAA!! mogao sam si i misliti da ce to neki pametnjaković napisati!!!! NE,NITKO MENI NIJE NAREDIO DA OVO PIŠEM!! žalosno je sve ovo!!! ali to si i ti pomislio za neke ;) sokrat: PRAVI STUDENT je napisao/la: ne bavim se ovakvim pisanje stoga SOKRATE samo komentiram-dajem pozit.ili negat.kritiku-imam pravo na to,isto kao i svi! samim registriranjem na forum se baviš takvim stvarima..... ..apsolutno imaš pravo davat komentare....dok su u granicama pristojnih i argumentiranih.....čak se u nečemu i slažemo ...svaka tebi čast što si tako izvrstan student.....ja nisam bio tako odličan...plačao sam sam svoj fakultet...svojim radom.... ..ali nisi mi odgovorio na pitanje.... PRAVI STUDENT: je,istina,slazem se s tim sto si napisao, ali jel nacin da mi blokiraju i OMETAJU nastavu?! pa da ni ja ne stignem do ljeta rijesiti sto sam planirao!?!? sebično ovo zvuči i je sebično,jer DANAS se svatko za svoju guzicu bori! naravno da podrzavam pobunu studenata-pa jednog dana ce i moje dijete studirati, ali ako smisle LUKA MATIĆ I EKIPA neku drugu taktiku - i ja cu vas podrzati...a tako misli dosta ljudi s kojima pricam o prosvjedima-znači najveci problem mi je blokiranje nastave i kolokvija,ne date (oni) priliku da mi svoje obavljamo!! kuzis? PRAVI STUDENT: ....ali da li možeš reći sa sigurnošću da ovo nije politički ispravociran prosvjed...??? zašto baš sada...??? zašto sada pred izbore....??? naravno SOKRATE,slazem se s tobom! mislio sam da si skontao iz prvog posta da sam protiv svega toga,a ocito je da se politika gura među nas... :( maddox_rumble: PRAVI STUDENT je napisao/la : je,istina,slazem se s tim sto si napisao, ali jel nacin da mi blokiraju i OMETAJU nastavu?! pa da ni ja ne stignem do ljeta rijesiti sto sam planirao!?!? sebično ovo zvuči i je sebično,jer DANAS se svatko za svoju guzicu bori! naravno da podrzavam pobunu studenata-pa jednog dana ce i moje dijete studirati, ali ako smisle LUKA MATIĆ I EKIPA neku drugu taktiku - i ja cu vas podrzati...a tako misli dosta ljudi s kojima pricam o prosvjedima-znači najveci problem mi je blokiranje nastave i kolokvija,ne date (oni) priliku da mi svoje obavljamo!! kuzis? zalosno i istinito je da druge taktike nema - razgovori nepale, peticije nepale, pali kad postanes nekom trn u oku i ako nesto zelis moras se zato borit, a ne pasivno sjedit ako se sad ne bune ljudi, pitanje oce tvoje djete studirat , jer pitanje oces ti i svi mi imati dovoljno za to doci cemo do toga da kao u velikom i svima nam super SADu od rodenja stedis za fax Zivi: odlican text ! da demantiram PRAVOG STUDENTA reci cu samo da nema tu glavnih , nema tu vođa , svi su jednaki medu jednakima , svi su osviješteni studenti. PRAVI STUDENT: maddox_rumble je napisao/la: PRAVI STUDENT je napisao/la : je,istina,slazem se s tim sto si napisao, ali jel nacin da mi blokiraju i OMETAJU nastavu?! pa da ni ja ne stignem do ljeta rijesiti sto sam planirao!?!? sebično ovo zvuči i je sebično,jer DANAS se svatko za svoju guzicu bori! naravno da podrzavam pobunu studenata-pa jednog dana ce i moje dijete studirati, ali ako smisle LUKA MATIĆ I EKIPA neku drugu taktiku - i ja cu vas podrzati...a tako misli dosta ljudi s kojima pricam o prosvjedima-znači najveci problem mi je blokiranje nastave i kolokvija,ne date (oni) priliku da mi svoje obavljamo!! kuzis? zalosno i istinito je da druge taktike nema - razgovori nepale, peticije nepale, pali kad postanes nekom trn u oku i ako nesto zelis moras se zato borit, a ne pasivno sjedit ako se sad ne bune ljudi, pitanje oce tvoje djete studirat , jer pitanje oces ti i svi mi imati dovoljno za to doci cemo do toga da kao u velikom i svima nam super SADu od rodenja stedis za fax e bas mi citas misli-u SAD-u stede od rođenja za školovanje djeteta,da! kad pogledas i nije lose-oni uspjesni (poput tebe i mene) nece placati,a ovi koji ne uce dovoljno od osnovne,srednje-pa zna se da ce placati fax- pa ljudi,NIJE FAKULTET ZA SVAKOGA!! šta,iduće godine (ili bolje rečeno-pred iduće izbore će oni koji ne budu na VLASTI radit gluposti kao sad i tražit da DOKTORAT bude bespla!!) Pa HALO!! nisam ja budala koja ce ucit,trudit se,neplaćati studij-postat npr.DR.SC., a "pametnjaković" npr.LUKA MATIĆ (spominjem njega jer se trpa svagdje i radi sranja drugima) će recimo da nam odobre bas sve besplatno-JEDNOG DANA -kad zavrsi za kojih 20god.sve sto i ja MENI postat konkurencija i SDP mu sredi posao koji sam ja trebao dobiti!!!!-jel me kontaš,naravno ovaj primjer je bio što bi bilo kad bi bilo.... maddox_rumble: ali to se rjesi smanjenjem kvota, cemu tolike kvota onda, kad tih ljudi ne treba ? smanjih kvote, manje ih placa, manje para, to je bed ;) PRAVI STUDENT: Zivi je napisao/la: odlican text ! da demantiram PRAVOG STUDENTA reci cu samo da nema tu glavnih , nema tu vođa , svi su jednaki medu jednakima , svi su osviješteni studenti. ...aha,daj da ja tebe isto DEMANTIRAM, ja nikad ne pišem ono za sto nisam 100% siguran...vjeruj mi da je provjereno tko je GLAVNI organizator-student!!!a drugo je to sto se studenti drže zajedno,lijepo je to,ali ne na taj nekulturni način... PRAVI STUDENT: maddox_rumble je napisao/la: ali to se rjesi smanjenjem kvota, cemu tolike kvota onda, kad tih ljudi ne treba ? smanjih kvote, manje ih placa, manje para, to je bed ;) razumijem te,al gle,treba dat priliku svima! imam bogatog bratica koji ne voli uciti...pa zavrsit ce fax jednog dana,ali naravno da je prema prijemnom student koji sam sebi plaća studij...pa ja da sam na mjestu onih koji to određuju isto tako bi napravio! maddox_rumble: PRAVI STUDENT je napisao/la :maddox_rumble je napisao/la: ali to se rjesi smanjenjem kvota, cemu tolike kvota onda, kad tih ljudi ne treba ? smanjih kvote, manje ih placa, manje para, to je bed ;) razumijem te,al gle,treba dat priliku svima! imam bogatog bratica koji ne voli uciti...pa zavrsit ce fax jednog dana,ali naravno da je prema prijemnom student koji sam sebi plaća studij...pa ja da sam na mjestu onih koji to određuju isto tako bi napravio! smanjis kvote - svi bespla vanredno koliko ih god zeli - placaju i to je to PRAVI STUDENT: maddox_rumble je napisao/la: PRAVI STUDENT je napisao/la :maddox_rumble je napisao/la: ali to se rjesi smanjenjem kvota, cemu tolike kvota onda, kad tih ljudi ne treba ? smanjih kvote, manje ih placa, manje para, to je bed ;) razumijem te,al gle,treba dat priliku svima! imam bogatog bratica koji ne voli uciti...pa zavrsit ce fax jednog dana,ali naravno da je prema prijemnom student koji sam sebi plaća studij...pa ja da sam na mjestu onih koji to određuju isto tako bi napravio! smanjis kvote - svi bespla vanredno koliko ih god zeli - placaju i to je to a mislis li da ne bi oni u ministarstvu i fakulteti prihvatili bolje ovakav način komuniciranja i prijedloga nego ometanje nastave,blokiranje svega...?! ja smatram da bi bolje prosli da im ovak nest predlozimo,a? to bi podrzao!! :) maddox_rumble: da nije bilo prosvjeda ne bi slusali ;) sad su prosvjedi - sad slusaju ;) PRAVI STUDENT: pa moze prosvjed,ali ne na ovakav bezobrazan način- usred predavanja da ti uđe skupina huligana s FFOS i počne se derat,prof.gledaju bunjeno,studenti jos zbunjeniji...glazbu pustaju,galame...mislim,"TO" pripada akademskoj zajednici?!? Svebor: spammeru, ti si prava budala. ovo nije pokrenuo luka matić, ovo su pokrenuli studenti ogorčeni sustavom i jer nezadovoljstvo sustavom postoji blokada ima podršku. dođi na plenum pa uvjeri VEĆINU da su u krivu i zašto je to njihova borba koja se i tebe tiče bzvz. da li znate da su svi fakulteti od 1992. registrirani kao TRGOVAČKA DRUŠTVA?! da sam mislio biti komercijalist, upisao bih komercijalnu školu, a ne fakultet. marijuan: PRAVI STUDENT je napisao/la : Pogotovo onaj dio kada se spominju stranke i to HDZ stalno...a kladim se da je ovo pisao student koji je također član jedne od stranaka... da si barem pročitao profil mene kao autora teksta, primjetio bi i podatak o broju zima koje sam prebacio preko svojih pleća. broj godina bi ti trebao reći da sam premator za redovito studiranje. PRAVI STUDENT je napisao/la : Nisu svi studenti članovi nekih glupih stranaka, ali ITEKAKO SE ZNA KOJI SU TO STUDENTI-GLAVNI ORGANIZATORI PROSVJEDA!!! čitanje bez razumjevanja je karakteristika ljudi koji umjesto mozga imaju armirani beton. dakako, ne smeta ti politički angažman predstavnika Studentskog zbora. PRAVI STUDENT je napisao/la : LUKA MATIĆ slika (SDP) -a moram ti priznati da imaš sjajan smisao za humor. SDP je stranka koja ne može organizirati samu sebe, kamoli masovne studentske prosvjede, a još manje voditi suvislu oporbenu politiku zemlje pred bankrotom. PRAVI STUDENT je napisao/la : VIŠE UČENJA PA ĆE BITI MANJE PLAĆANJA FAKULTETA vidi, slažemo se. već i sama provedba reformi je smanjila broj vječitih studenata. PRAVI STUDENT je napisao/la : (I MANJE STRANAKA, imat cete vremena cijeli život za to,sad zavrsite fax) što predlažeš, jednoumlje? PRAVI STUDENT je napisao/la : p.s.-bit će strašnih problema budete li nastavili upadati na predavanja i ometali, ne da vam Bog da moram nadoknađivati preko ljeta!!!!!!!!!!!!!! oooo, pa ti si neki opasan dasa. PRAVI STUDENT je napisao/la : EEEE DAA!! mogao sam si i misliti da ce to neki pametnjaković napisati!!!! NE,NITKO MENI NIJE NAREDIO DA OVO PIŠEM!! žalosno je sve ovo!!! stvarno me impresionira tvoj smisao za humor. prokušan recept ministra primorca PRAVI STUDENT je napisao/la : evo baš čitam jedno 2 dana ovo sve..i da,maloprije se registriram (jer nisam više mogao izdržati) i reko idem komentirati i malo kritizirati što se STRANKE miješaju stalno u studentske probleme!!! znaš, prodaješ muda pod bubrege. o ovme se raspravlja pod nekim drugim postom puno više od dva dana. i opet ti ne smeta mješanje stranke u rad Studentskog zbora. PRAVI STUDENT je napisao/la : no oni koji su VJEČNI STUDENTI I LIJENI,PADAJU GODINE ZBOG ZAJEB.OKOLO...-DABOG DA PLAĆALI 1000000kn,a ne na ovakav način nama vrijednima ometati predavanja,ukidati kolokvije...ma joj... žalosno je što se jedan kompleksan problem svodi samo na vječne studente. problemi su puno dublji. ako si ono što se predtavljaš, meni je drago zbog toga, nastavi tako. a to što sada imaš prekinutu nastavu, razmisli, nije li to zbog zanemarianja studentskih problema. koliko vidim to je bio jedini način da studente saslušaju dekani i rektori jer imate sterilne studentske zastupnike koji se zovu Studentski zbor. PRAVI STUDENT je napisao/la : mislio sam da si skontao iz prvog posta da sam protiv svega toga,a ocito je da se politika gura među nas vidim kako te i dalje ne smeta politikanstvo Studentskog zbora. PRAVI STUDENT: evo da još na ovo odgovorim jer ne mogu više se živcirati zbog svega...prvo,želim ti se ispricati jer sam ovo svoje pisanje započeo na krivom mjestu-oprosti! prebacio sam se na pravo mjesto! drugo, drugu stranku sam spomenuo jer vidim da se samo pljuje po SZ-u kao HDZ-ovci (što ne podržavam!!!),a valja napomenuti i drugu stranu priče i za sve koji niste znali da je i ovaj prosvjed-blokiranje nastave započeo LUKA MATIĆ,a ljut sam i na njega jer vidim mu na facebooku kako se hvali s SDP-om i kako on kaže DRUGARIMA!!! -već sam rekao da ne podržavam stranku među studentima,to ničemu ne vodi,samo svađi i uništavanje planova studentima (polaganje kolokvija...) i ne predlažem jednoumlje nego nek se o strankama i politici priča dalje,ali ovo je vrlo osjetljiva situacija koju čovjek ne može ni prokomentirati, a da ti ne kažu: a ti si iz TE i TE stranke, tebi je naređeno da ovo napišeš...i slično!! žao mi je što sam neke dirnuo u ŽIVAC sa spominjanjem stranaka,napominjem posebno za tebe- i HDZ-a i SDP-a... A JA SAMO HOĆU IMATI NASTAVU,POLAGATI KOLOKVIJE JER MI JE SUSTAV STUDIRANJA TAKAV DA MI JE LAKŠE PREKO KOLOKVIJA-nije kao prije više, POLOŽITI PLANIRANO DO LJETA,OTIĆI NA MORE I OPET UPISATI GODINU BEZ BRIGA,BEZ PLAĆANJA...ja znam da ja to mogu,a moglu li to oni koji sad prosvjeduju na takav način i ne ispunjavaju svoje obveze?!? mislim da neće moći! i sami znamo da se NEĆE dogoditi da svi bespla studiraju,to su gluposti,čitaj malo moje postove-vidjet ces i zasto to kazem,ne da mi se ponavljati!! UČITE LJUDI MOJI!!! Laku noć! andjusticeforall: Clanak je odlican, ali neke komentare je jednostavno neugodno za citati. Pogotovo dio clanka o mladez ha ha hadezea infiltriranoj u studentska tijela, ti maleri onomad na pravu medj svoje uspjehe stavise to da u skriptarnici su istaknute cijene. Volej u mozak, banalan primjer ali puno govori. Sto se tice pravog studenta, kolega, osobno ne vjerujem da ste bas toliko uspjesni jer previse je to uznemirenosti za jednog kako navodite izvrsnog studenta. Znam jednog, dvojicu koji su zaista uspjesno zavrsili faks i uglavnom su rijetko imali ovakve ispade, no mozda grijesim. PRAVI STUDENT: hahahahah...sad ces mi jos i govoriti o mom studiranju...vrlo duhovito! da,ima nas i takvih studenata! i znam zasto to kazem...citaj malo ranije postove... andjusticeforall: Je, nemam pametnijeg posla. Samo konstatiram kako je ovo previse zuci na onako dobar tekst... PRAVI STUDENT: andjusticeforall je napisao/la: Je, nemam pametnijeg posla. Samo konstatiram kako je ovo previse zuci na onako dobar tekst... ma znam,moja greška! ispricao sam se sto sam zapoceo svoje pisanje pod ovim textom...sorry ljudi! sokrat: andjusticeforall je napisao/la : Je, nemam pametnijeg posla. Samo konstatiram kako je ovo previse zuci na onako dobar tekst...(y):bravo: andjusticeforall: Je, nemam pametnijeg posla. Samo konstatiram kako je ovo previse zuci na onako dobar tekst... andjusticeforall: Nema potrebe za isprikom, mene osobno malo stvari vrijedja... mala_20: svaka čast autoru ovoga teksta! :) steveeeeee: matića nemojte poistovjećivati s sdp-om jer ga on ne predstavlja,on je inače pičkica koja se svugdje trpa i imaju ljudi pravo kada misle da je ovo politički motiviran prosvjed jer se ovaj majmun ne ponaša u skladu s time što je član stranke. Catharine: ..:: pohvala autoru texta i samo jedna poruka kao tocka na i: Sapienti sat! : )) ::.. RedFox: ja sve ispite dajem preko kolokvija, redovno i rijetko odem na drugi rok, jer dotad već većinu sredim, prosjek mi stalno varira oko 4 starci mi nemaju para i radim preko ljeta k'o crnac već 2 godine kako bi olakšao život i sebi i njima, dok se svi oko mene zabavljaju i pričaju kak im je super bilo na moru! uopće nisam zadovoljan studentskim životom! Gpp je fala bogu poklonio par mjeseci besplatnog prijevoza pa sad to ne moram plaćati (nisam iz Os)! nisam genijalac, al mislim da zaslužujem završiti diplomski zbog činjenice koja govori da ja to mogu jer hoću i da me zanima posao za koji se školujem i koji ću raditi, nadam se! a ako se bude plaćalo, odakle da ja, jebote, platim diplomski? a ovi prije koji su imali i gori prosjek od mene su upali besplatno prošle godine! Oću i ja jednom biti Šumaher! kurbla: Pozivam autora ovog teksta da otkrije čitateljima koje su to stvari koje je saznao, a ovdašnji mediji ih ne prenose. Sve u cilju da se ovaj odlični portal ne nađe na krivoj strani pri eventualnoj budućoj obrani doktorata na temu društvene neodgovornosti medija u Hrvatskoj. mala_ja: ovaj pravi student me stvarno oduševljava...i trebali bi mu svi lijepo zapljeskati... on predstavlja sve ono što je ova država danas... Svi misle samo na svoju guzicu!!! Jadnom pravom studentu će propast ljeto...molim vas da prekinete prosvjede jer će 5 posto studenata imati propalo ljeto... de molim vas...uozbiljite se... Ako se itko sjeća povijesti (svi ste ju imali kao predmet kroz cijelo školovanje) većina stvari koju je narod ikada uspio promijeniti postignuto je prosvjedima... Da su svi oni u prošlosti išli tom logikom kao dotični gospodin sa početka mog komentara onda bi žene i dalje bile bez prava glasa...crnci bi i dalje bili robovi... no jednog divnog dana netko se usudio reći DOSTA...kao i ovi studenti koji se sada bune....i imaju se prava buniti... i pokazati ovoj državi da je dosta manipuliranja sa ljudima...ako se već naši roditelji boje ustati i pobuniti protiv načina na koji ih se tretira... mi mladi bi to trebali učiniti.... al gle čuda...mladi su to učinili....i svaka im čast na tome... potpunu podršku imaju od mene....!!! mala_20: mala_ja je napisao/la: Ako se itko sjeća povijesti (svi ste ju imali kao predmet kroz cijelo školovanje) većina stvari koju je narod ikada uspio promijeniti postignuto je prosvjedima... Da su svi oni u prošlosti išli tom logikom kao dotični gospodin sa početka mog komentara onda bi žene i dalje bile bez prava glasa...crnci bi i dalje bili robovi... no jednog divnog dana netko se usudio reći DOSTA...kao i ovi studenti koji se sada bune....i imaju se prava buniti... i pokazati ovoj državi da je dosta manipuliranja sa ljudima...ako se već naši roditelji boje ustati i pobuniti protiv načina na koji ih se tretira... mi mladi bi to trebali učiniti.... al gle čuda...mladi su to učinili....i svaka im čast na tome... potpunu podršku imaju od mene....!!! u potpunosti se slažem s tobom.. svi su kukali protiv plaćanja školarina, protiv nekih stvari na fakultetu, ali nitko nije htio ništa konkretno poduzeti.. i sad kad se napokon nešto radikalno poduzelo, javljaju se pravi studenti kojima to ne odgovara.. a ne odgovara im jer su kukavice i jer se boje.. RedFox: mene frustrira što političari tretiraju studente kao djecu, a neki studenti su vrlo blizu ili već imaju titule kao i oni, iako mislim da politikanosi nisu zaslužili diplomu krvavo kao današnji studenti! znamo koliko znanje danas raste i to eksponencijalnom brzinom! da ne govorim o današnjem konceptu cjeloživotnog učenja, koje izgleda za njih ne vrijedi! oni imaju diplome i boli ih ona stvar! da ne govorim o dosta njih (đapić recimo), koji imaju diplomu za koju svi znaju da ju je kupio i samo je bio upozoren, mislim, de molim te! Politički kadar u hrvatskoj uvreda je čak i ispodprosječnoj inteligenciji, zar oni misle da ćemo apsolutno sve popušiti!?? jedva čekam njihove laži i abnormalno trošenje novaca na kampanje, koje će se svesti na to tko će zakupiti više minuta na TV-u! neka daju taj novac za studente i rješili smo problem! crkvi se daje 380 mil kuna godišnje, mi koštamo manje od boga, u čem je problem! u ljudima koji vode ovu državu je problem! andjusticeforall: crkvi se daje 380 mil kuna godišnje, mi koštamo manje od boga, u čem je problem! I to je samo RKC, a što je s ostalima? Ima njih još, vjerskih zajednica, vračevi i zazivači kiše. Znači samo RKC dobije 380, nisam provjeravao koliko dobiju ostali ali pretpostavljam da je barem na ovaj iznos još pola... StIcHiNsGlüCk: *edit* :arrow: Frost: ok, ovo moram napisat u punom obliku, ne kao akronim: WHAT THE FUCK? Mother Earth: Sta si propustio? :D