Forum: Politika Topic: Institut odgovornosti ----------------------------- Leteci mungos: ...je pojam koji je davnih dana nestao iz hrvatskog rjecnika i vec godinama ne stanuje ni u glavama gradjana Hrvatske. Obamin prvi fijasko: Zbog neplaćenog poreza bez ministra zdravstva Skriveno:  TOM DASCHLE, novoimenovani američki ministar zdravstva u administraciji Baracka Obame, objavio je da se povlači radi kontroverze oko neplaćanja poreza. Bijela kuća je priopćila kako je predsjednik Daschleovu odluku primio "s tugom i žaljenjem". Samo dan ranije, Obama je tvrdio da "čvrsto stoji" iza bivšeg demokratskog senatora iz Južne Dakote te da nema namjeru popustiti pred prijetnjama republikanaca da će opstruirati Daschleovu potvrdu u Senatu. Daschle, koji je od 2001. do 2003. vodio tadašnju demokratsku većinu u Senatu je poznat kao najveći zagovornik zdravstvene reforme u SAD, odnosno uvođenja općeg zdravstvenog osiguranja. Zbog toga je bio među prvim kadrovskim rješenjima nove Obamine administracije. Međutim, nedugo prije formalne potvrde se otkrilo da je kao savjetnik u tvrtki Intermedia Advisors nije prijavio prihode u vrijednosti od 255.000 dolara. Iako je dug plaćen, to je učinjeno tek prije mjesec dana, odnosno kada je Daschle bio imenovan od Obame. Na Daschlea su se osim republikanaca obrušili i komentatori Chicago Tribunea, pa i New York Timesa, s obzirom da je afera došla nedugo nakon otkrića da i novi ministar financija Timothy Geithner nije platio porez. Geithner je potvrđen u Senatu, najviše zbog svoje stručnosti, i zato što se smatralo da je u pitanju izolirani incident. Daschleova potvrda je, međutim, postala još klimavija kada se otkrilo kako je Obame lobirao da novi ministar trgovine postane Leo Handery, koji je kao vlasnik Intermedia Advisors bio njegov bivši poslodavac. Popodne je, pak, Obaminu administraciju napustila Nancy Killefer, prva Vrhovna inspektorica Ureda za upravu i proračun (OMB), i to zbog otkrića o poreznom dugu od 949,68 dolara. U takvim je uvjetima Daschleov položaj ostao neodrživ. Većina komentatora drži da su neugodna iznenađenja u koje je Obama zapao sastavljajući kadrovsku križaljku prva ozbiljna kriza njegove administracije. D.A. Foto: AFP Izvor: Index.hr Covjek je odstupio s polozaja ministra jer NA VRIJEME nije prijavioprihod (platio porez na njega) od 255 000 dolara. Kod nas su na slobodi i nevini: Novalic, Kutle, Herak, Glavas, Pasalic. Na slobodi je i osjecki gradonacelnik Anto Djapic, cak i nakon afere s Kamen Ingradom i njegovim navodnim potpisom i nakon dokazano zatajenih 700 000+ kuna prihoda. Njih nitko ne samo da ne pita jesu li zakasnili platiti porez, nego ih nitko ne pita ni odakle im ti novci. lufus: A što misliš zašto? Tko im je to omogućio? justice: lufus je napisao/la: A što misliš zašto? Tko im je to omogućio? Franjo Tuđman lufus: Franje već nema dosta dugo pa jedino "padaju" studenti koji su platili ispit i slični veliki kriminalci... mali_ivica: To je onaj klasičan plemenski mentalitet koji te tera da budeš glavni iako realno ti nisi sposoban da to budeš, primjere netreba ni nabrajati. On kao takav je prisutan kod ne večine, nego skoro 99% građana, a ovakvo nekakvo okrivljavanje pojedinaca nema smisla, ili ga ja nevidim sada?