Forum: Politika Topic: Službena odluka Vlade: zamrzavanje plaća u 2009. -------------------------------------------------------- evil monkey: (EDIT: ovo je jutros jos bila spekulacija, u medjuvremenu je, nazalost, postala stvarnost --> koga zanima ima link dva-tri posta nize:wallbash: ) e pa svi koji radite u drzavnim i javnim poduzecima drs'te cvrsto gace... :evil: Skriveno:  Umjesto na Pelješkom mostu, štednja na školstvu i zdravstvu 12.11.2008 9:37:00 | Izvor: Novi list, Powered by PressCut Sanaderova vlada ovogodišnji proračun planira donijeti u zadnji tren, možda čak i na izvanrednoj sjednici Sabora u drugoj polovini prosinca, potvrdilo nam je nekoliko izvora u vladajućoj koaliciji. Vrh HDZ-a odlučio je na cjelodnevnom zasjedanju u ponedjeljak da će se s proračunom otezati do zadnjeg trena. Članovima Središnjeg i Nacionalnog odbora vladajuće stranke te koalicijskim partnerima objašnjeno je da se donošenje proračuna odgađa da bi se što bolje prilagodilo razvoju događaja vezanih uz sređivanje svjetske gospodarske i financijske krize. Formalno objašnjenje vladajuće stranke za odgodu proračuna je da se do kraja prati globalna financijska kriza, pa čak i utjecaj pobjede Obame na ekonomska kretanja u svijetu. U razgovoru s pet izvora, visoko pozicioniranih u HDZ-u i Vladi, doznajemo, međutim, da Vlada jednostavno još nije zatvorile financijsku konstrukciju jer je još uvijek previše nepoznanica. Primjerice, ne zna se još hoće li i u kojem obliku proći zdravstvena reforma koju je predložio ministar zdravstva Darko Milinović. Jednako tako, ne zna se niti koliko će država morat uložiti u restrukturiranje brodogradilišta i zbrinjavanje radnika koji će ostati bez posla jer još nema dogovora s EU o budućnosti brodogradilišta. Osim toga, još je nepoznat ishod Vladinih nastojanja da socijalne partnere privoli na smanjivanje ili bar zamrzavanje plaća u državnim i javnim poduzećima. Još nije do kraja domišljeno i na koji će se način država nositi s povratom čak 8 milijarda kuna kreditnih anuiteta koji stižu na naplatu iduće godine, i to u situaciji kada su uvjeti za reprogram kredita na financijskom tržištu znatno zaoštreni. Središnja država iduće godine bi trebala isplatiti oko 1,5 milijarda dospjelih obveza, a ostalih 6,5 milijarda obveze su privatnog sektora. sto se babi snilo, to se babi htilo - izgleda da su skegru poslali u izvidnicu nekidan, neka on malo pripremi teren... :cekic2: Monstrum: e sad ak se svjetina ne digne na noge i sve ih giljotinira onda nam i treba bit ovako kako nam je, a svima koji su glasali za HDZ poručujem da im tako i treba dabogda pocrkali od gladi svi do jednog justice: Monstrum je napisao/la: e sad ak se svjetina ne digne na noge i sve ih giljotinira onda nam i treba bit ovako kako nam je, a svima koji su glasali za HDZ poručujem da im tako i treba dabogda pocrkali od gladi svi do jednog lego neće se dići na noge jer nemaju ni snage ni muda,tak je to kod nas... evil monkey: jes vala, dabogda pocrkali od gladi - a sto s nama koji nismo glasali za kra-de-ze, nego za nekog drugog? a ipak smo jebena stranka u ovoj prici, jerbo radimo u drzavnoj firmi? da idem drzati transparenet na katarinin trg (kad se na markov vise ne smije?) ili da ustedim novce za transparent i put, trebat ce mi kad infalcija pojede place u sljedecih godinu dana... evil monkey: UPDATE: evo sad je i sluzbeno, sanader je javno obznanio zamrzavanje placa, plus ukidanje bozicnice i slicnih, kako oni to zovu, "darova" http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3194312/index.do kad bih znala da admin ne bi urgirao, opsovala bih sada masno, i to u caps locku:evil::E:pucaj: Monstrum: eto ja ću DA IM JEBEM MRTVU MATER SVIMA!!!!!!!!!!!!!! :E Frost: IDEMO NA ULICE!!! OligofreniDikobrazoid: Frost je napisao/la: IDEMO NA ULICE!!! Dugo nam treba da dođemo do neke veće i bitnije ulice, pošto ni za butru nećemo imati... Jebemlitidržavuovakukvazibananarepublikudatinejebem !!!!!!! :bum::zid::pucaj::evotiga::svadja::sranje::zbunj2::death::chair::diablo::shit::crutch::rifle::gunbandana::fishhit::sniper::2guns::taz: Frost: Ono što mene najviše fascinira u svemu je ovo: Citat: On sam će tako ostati bez povećanja plaće od 1.300 kuna pa će mu plaća iznositi sadašnjih oko 22 tisuće kuna, a saborski zastupnici neće dobiti ni povećanje svojih plaća za 940 kuna, već će ostati na 16 tisuća kuna, koliko su imali dosad. majke im se naj***m licemjerne Uma: nece ukinuti bozicnice nego darove za bozic.... evil monkey: Uma je napisao/la: nece ukinuti bozicnice nego darove za bozic.... a sto to zaposlenici u drzavnim firmama inace dobijaju poklonjeno za bozic? ja radim vec godinama po raznim drzavnim ustanovama pa jos uvijek nisam nista osim bozicnice za bozic od drzave dobila... ili je mislio na darove koje veleuvazeni strani drzavnici i ini strani gosti dobijaju u saboru pod bor? ili pak nasi zastupnici dobijaju u saboru pod bor? http://www.javno.com/hr/hrvatska/clanak.php?id=202902 OligofreniDikobrazoid: Frost je napisao/la: majke im se naj***m licemjerne Ovo je srž svega... Nek meni kao državnom službeniku daju svoju plaću, pa nek je onbda zamrznu i na dvije-tri godine ako treba... Jebem im mater bahatu i odvratnu... Da nisam sad finog traminca pijo, išo bi povraćat!!!! evil monkey: nemoj brate povracat, steta traminca ;) OligofreniDikobrazoid: evil monkey je napisao/la: nemoj brate povracat, steta traminca ;) Pogotovo što si ga rijetko priuštim na svoju plaću :evil: snaša: Svašta..pa mom mužu plaća ionak nije porasla već 5 ili 6 godina.. Monstrum: gledam sinoć otvoreno o aktuelnoj temi i vrlo aktivnu raspravu u kojoj zapravo svi imaju neke ideje ako ublažiti financijsku krizu, svi osim našeg ministra financija koji samo govori šta je vlada napravila i spominje neke prazne brojke na papiru ma užas. i najbolji mi je dio kada kažu svi ćemo se odreći obaveznog povećanja plaće od 6% i svi ćemo dati od svojih usta kako bi ublažili krizu. i sanader s plaćom od 20000kn i netko ko radi za 2500. evil monkey: Monstrum je napisao/la: i svi ćemo dati od svojih usta kako bi ublažili krizu. i sanader s plaćom od 20000kn i netko ko radi za 2500 pa to je to, to njihovo beskrajno licemjerje - nazalost nisam gledala otvoreno, ali sam citala neke komentare rohatinskog (za kojeg, cisto kao ekonomski laik, vjerujem da zna sto prica i da ima neke zdrave razloge da radi posao koji radi) koji se isto zalaze za ukidanje tih 6%, ali istovremeno trazi da nema novih poskupljenja i da prestanu s ovim idotarijama oko reforme zdravstva. mislim, ne moras biti ekonomski lumen da bi ti bilo jasno da ce nas inflacija sve pojesti ako cijene odu gore, a place stagniraju... http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3194507/index.do Monstrum: i uz to što plaće stagniraju nema ulaganja u proizvodnju, nema dugoročnog plana za obnovu pokradenog i uništenog gospodarstvanema ništa. ova vlada je potpuno nesposobna. svaka vlada za vođenje uspješne države ide na principu šaha, razmišljaš 3 koraka unaprijed. ovi naši nemaju pojma oni samo krpaju nastala stanja uvlačeći nas u još dublja govna idu po principu akcije-reakcije samo što svaka nova reakcija povlači za sobom još 10 drugih reakcija koja nas više zatrpaju u govna nego što nas spašavaju no njima je tako dobro jer su oni ti koji imaju plaće po 10-2000kn i sve moguće benificije i ne osjećaju na svojoj koži šta se događa u državi. da ne mislite da pričam gluposti evo primjera baš na dotičnom i onom što će biti doneseno na vlast u skoroj budućnosti i mojih predviđanja. - plaćanje participacije i skuplje zdravstvo, pad standarda, pad platežne vrijednosti, manja potrošnja, manja proizvodnja, veći uvoz = udar na budžet, standard, državni proračun jer se jednostavno participacijom ne može pokrpat opći pad potrošnje građana i dogodit će se upravo ono što izbjegavaju, pokrivanje drugih državnih resora novcima iz zdravstva i gdje smo nakon svega toga, i dalje stojimo u istim govnima samo što je nivo porastao za par cm. - povećanje cijene cigareta, manja potražnja, manja potrošnja domaćeg proizvoda, povećan šverc, nedovoljno policije da kontrolira švercanje, pad proizvodnje = udar na budžet, standard, državni proračun, nivo je narastao za još par cm - zabrana pušenja, manje pušenja po ustanovama, manja potražnja cigareta, manja potrošnja, manja proizvodnja = udar na budžet, standard, državni proračun = govna su do pasa - nedavno povećani svi troškovi zbog rasta cijene goriva, od kruha do mineralnog gnojiva, gorivo palo cijene ostale iste, čeka se novi nalet vrtoglavog porasta cijene barela, cijena goriva skače, a u isto vrijeme skaču već poskupljeli proizvodi po principu "gorivo je poraslo moramo dić cijene", vlada ne može blokirati rast jer je prodala dobar dio ine = govna su do pleksusa - mala cijena otkupa polj. proizvoda i mali poticaji, output ne pokriva input, proizvodnja neisplativa, jeftinije uvesti, totalna propast poljoprivrede = govna su do grla - zamrzavanje plaća, nema porasta famoznog 6% plaće godišnje koji je do sad kolko tolko pratio životne troškove, životni troškovi će i dalje rast ali platežna moć će slabiti = govna do usta ima toga još jako puno i kada sve to zbrojimo i oduzmemo postiže se upravo ono što se pokušava izbjeći, devalvacija kune, porast klauzalnih kredita temeljenih na stranoj valuti, nemogućnost plaćanja istih od strane građana, imovina ide u ruke stranih banka što povlači za sobom zamrzavanje svih europskih financijskih guranja i, ma vidite gdje idem, ključ u bravu, bankrot, a upravo nas to čeka. no onda će ekipa s vrha pokupit pinklec i papa a vi se jebite u državi koju smo vam sjebali. legica_os: Prevrtala sam očima kad sam čula za to sve,tj.kad sam čitala novine jutros... Ali...dobila sam milju kuna veću plaću za 10.mjesec LOL kopile: Monstrum je napisao/la: no onda će ekipa s vrha pokupit pinklec i papa a vi se jebite u državi koju smo vam sjebali. Nisu oni krivi što su nesposobni i korumpirani i što su sjebali državu,po meni apsolutno sva krivnja je na onima koji su im svojim glasovima to omogučili.Neznam kako je itko od takvih ljudi mogao očekivati išta pametno i konstruktivno. W.M. Felt: Zanimljive stižu vijesti iz pogrešno nazvane metropole. Vlada štedi na građanima, a grad Zagreb? http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2008/11/13/0098006.html?oneliner=1 Prenijet ću ipak dio teksta: ...Iako će zagrebački proračun u 2009. biti teži za 380 milijuna kuna i iznosit će čak osam milijardi kuna... ...Naime u srijedu donesen gradski proračun osim plaća djelatnika gradske uprave i najhitnijih popravaka, poput sanacija prekopa ili oronulih predškolskih, školskih i kulturnih ustanova, neće pokrivati ništa više... Naime velik dio gospodarskih subjekata, od kojih se trebaju prikupiti prihodi, iselio se iz Zagreba, a tvrtke koje su ostale imaju sve manje gospodarskih aktivnosti. Holding, koji je u posljednje dvije godine bio motor gradskog gospodarstva, u financijskim je problemima. Naime ta gradska tvrtka bankama duguje oko milijardu eura... Polako se bliži kraj farsi pod nazivom grad Zagreb, lažna metropola. Od svih statističkih podataka jedino je relevantan onaj koji govori da Zagreb doduše ostvaruje oko 50%BDP-a, ali je zato udio Zagrba u zaduživanju preko 70%. Svi ekonomski stručnjaci bez iznimke kao izlaz iz krize navode isključivo i samo turizam i poljoprivredu, jedine grane u kojima možemo nešto postići. Kad se sve ovo uzme u obzir, osim što čak i svemirska lopovčina Đapić ispada smiješan u odnosu na Bandića, neki bi se trendovi, poput masovnih odlazaka u kvazi-metropolu, mogli zauvijek promijeniti. Doći će do novih trendova, masovnih odlazaka u inozemstvo. Uma: monkey, pokloni za djecu, darovi, šunke i te fore,djed mraz i tako to. Monstrum: kopile je napisao/la :Monstrum je napisao/la: no onda će ekipa s vrha pokupit pinklec i papa a vi se jebite u državi koju smo vam sjebali. Nisu oni krivi što su nesposobni i korumpirani i što su sjebali državu,po meni apsolutno sva krivnja je na onima koji su im svojim glasovima to omogučili.Neznam kako je itko od takvih ljudi mogao očekivati išta pametno i konstruktivno. praktički su oni krivci, pod oni smatram hdz jer je prvim ustrojstvom vlade RH donesen zakon o glasanju dijaspore itd itd, da nije dijaspore na zadnjim izborima ne znam dal bi dobili taj drugi mandat no da si u pravu što se toga tiče u pravu si nema šta zato mkalo malo i jebem majku svima koji su glasali za te debile nesposobne po kriteriju "adeze i tuđman šušak i bebć su tu nama sve to što imamo jać za nji do groba glasat pa taman mi silovali obje ćeri a sinu jedincu majke nerotkinje ruke odsjekli ngh" :kwasny: evil monkey: kopile je napisao/la: Nisu oni krivi što su nesposobni i korumpirani i što su sjebali državu,po meni apsolutno sva krivnja je na onima koji su im svojim glasovima to omogučili. znate, to je bas zanimljivo s tim glasanjem za kra-de-ze: ja nazalost u vlastitoj familiji imam jedan takav slucaj (za koji sigurno znam, mozda ih ima jos, al ne pricaju o tome) - moja baka. to je jedna 70-godisnja zena koja inace ni bi mrava zgazila, dobrica prava, svakom bi pomogla, od usta otkidala da pomogne svojima - ali je '91. odlucila da je tudjman hodajuce bozanstvo koje je "nama nasu zemlju dalo". danas jedva zivi od male mirovine, grije samo jednu sobu u stanu da stedi plin i samo jednu zarulju ima na lusteru da stedi struju. inace je teski dijabeticar, dva puta dnevno si daje inekcije inzulina, ima i secerasku mrenu na ocima zbog koje je poluslijepa i jedva od svoje mirovine pokrije troskove lijekova. da nema jedne prekrasne osobe koja joj o svom trosku kupuje vitaminske preparate i jos neke dodatne ljekarije, moja bi baka ili bila gladna ili se ne bi mogla lijeciti, pa bi negdje cicikrepnula. al kad ja potegnem pitanje kra-de-zea i kako je njihova monetarna politika dobrim dijelom kriva za to sto ona jedva prezivljava, ta zena dobije fras: u tom trenutku sam ja balavica koja nista ne zna, koja ne zna cijeniti svoju rodnu grudu, koja nema postovanja prema ljudima bez kojih bismo jos uvijek bili u mrskom komunizmu i u sugavoj jugoslaviji, a sad imamo svoju drzavu u kojoj smo svoj na svome i gdje smijemo naglas reci da smo hrvati i u sto vjerujemo. sve ostale stranke osim kra-de-zea su lazovcine i lopovi, "eto smo i sdp, te komunjare, na vlasti imali pa nam nista bolje nije bilo" (citatmoja baka), a ja (njezina unuka) sam blesava i pravim se pametna kad nesto kazem protiv sanadera ili - nedaj boze! - tudjmana... i sto da ja kazem? "crkni bako jer si za hdz glasala pa smo mi sada u govnima?" vec sam na forumu tiradu o mentalitetu, politici i izborima pisala, da se ne ponavljam: tesko je starog psa nauciti novim trikovima, pa tako i ljudima objasniti da ne smiju glasati za duhove proslosti, nego za nove ideje i ljude koji se nece samo busati u prsa i vikati "mi smo hrvatine", nego koji imaju soli u glavi, postenje i volju raditi u interesu svih nas. moja je teorija da na mladim ljudima svijet ostaje i da njih treba motivirati da prije svega misle svojim glavama i da prestanu s tom pomodnom i idiotskom apoliticnoscu... (valjd ovo nece otici u offtopic ;) ) mali_ivica: Nijedna vlast nemože naterati ljude da netroše, ako oni imaju takav ludi mentalitet, da troše debelo van svojih mogučnosti. Rezanja je trebalo biti i rainje no tko bi onda glasao za onoga tko "odreže". U krajnjem slučaju ako je na vlasti netko tko je tebi po volji, rekao bi da je kriv netko tko je bio prije na vlasti. Ako je na vlasti netko tko nije tebi po volji onda ćeš direktno na njega svaliti krivnju. I to je to... A da smo narod koji nevoli raditi (generalno), o tome se ne moraju voditi nikakve pretjerane rasprave. evil monkey: mali_ivica je napisao/la: Nijedna vlast nemože naterati ljude da netroše, ako oni imaju takav ludi mentalitet, da troše debelo van svojih mogučnosti. kakve veze ima trosenje ili netrosenje s cinjenicom da su u nasim trgovinama cijene ziveznih namirnica (dakle govorimo o osnovi ljudskog prezivljavanja) iste ili vise od cijena tih istih ziveznih namirnica recimo u njemackoj (znam iz osobnog iskustva, zato eto njemacku spominjem), dok su nam place - barem meni i golemoj vecini "obicnih" ljudi koji ne sjede u kojekakvim upravnim odborima, saboru i sl., ili nemaju menadzerske ugovore (o cijim se astronomskim ciframa moze samo potiho nagadjati) - upola manje. i kakve veze trosenje ili netrosenje ima sa sanaderovim pozivom "na stezanje remena", sa zamrzavanjem placa i najavljivanim poskupljenjima u, recimo, zdravstvu? o cemu ti mali ivice pricas? ili s kojeg si planeta? ja nisam u zivotu u minusu bila, nemam minus niti otvoren na racunu, otplacujem kredit na 20 godina za jednosobni stan (jer si veci ne mogu priustiti), inace sam visoko obrazovani akademski gradjanin, ali si diplomom mogu obrisati dupe jer u ovoj zemlji znanje vrijedi puno manje od gramzivosti, podobnosti i rodjastva. sto meni netko jos moze srezati? nema STO za srezati, jer ne zivim u luksuzu, i nemam se cega odreci. a to sto ti ne volis raditi jest tvoj osobni problem, ja sam od svoje 15 radila za džeparac da mogu izaci jednom mjesecno s drustvom van, radila nekoliko poslova paralelno da bih financirala troskove studija (jos sam imala srece pa studij nisam morala placati za razliku od ove danasnje djece), a bome i otkad sam diplomirala dva posla radim, da si mogu jednom u 2 godine priustiti 5 dana na moru ljeti, koju knjigu u knjizari ili da mogu otici u kino kad pozelim (to je moj pojam luksuza). sad bih ti nesto rekla, ali mi pravila ponasanja na forumu ne dopustaju... :evil: mali_ivica: evil monkey je napisao/la : sad bih ti nesto rekla, ali mi pravila ponasanja na forumu ne dopustaju... :evil:Slobodno mi reci, ništa ti neću zamjeriti, štoviše dapače navikao sam. Glede stanja govorio sam generalno. Ja isto nemam kojekakve životne uvjete, pa se ni nežalim. Ali mi je žao kada vidim ljude koji realno imaju duplo bolji standard od moga pa kukaju da to boli glava i dakako oni žive u turbo "neimaštini"! Ja neznam za tebe, ali sam uvjeren da pola ovih pa i više ljudi koji kukaju, kukaju čisto iz navike, a o njihovom standardu nećemo pričati. Ona sirotinja koja nema novaca ona ni nekuka pošto gleda kako da dođe do posla i nema vremena za kukanje (oni koji žele raditi) A oni koji nežele odbijaju poslove i onda pričaju o neimaštini hladeći jaja na socijalnoj pomoći. Glede planete - ZEMLJA. Glede države - HRVATSKA A samo pogledaj koliko ljudi rade u Zagrebu, a koliko u Osijeku. Nemoramo ići dalje. O zapadnim zemljama nemožemo pričati pošto je to onaj drugi mentalitet o kojemu sam pričao. mali_ivica: evil monkey je napisao/la: i kakve veze trosenje ili netrosenje ima sa sanaderovim pozivom "na stezanje remena", sa zamrzavanjem placa i najavljivanim poskupljenjima u, recimo, zdravstvu? Ima veze u tome što se preko toga žmirilo dugo godina (neovisno na vlast) i sada kada su se dugovi prelili, sada se mora radikalno stezati remen. A da je netko ranije htio stezati remen građani bi ga popljuvali. Država kad se vodi, vodi se dugoročno, a kod nas od danas do sutra. A kad bi bilo drugačije građani poludjeli. A kad smo več kod Njemačke: U Njemačkoj se prije drugog svjetskog rata radilo po 15-16h na dan, pa onda nemojmo pričati o Njemačkoj. Ne možeš uspoređivati dvije države samo u segmentima koji tebi odgovaraju jer se time stvara kriva slika! To trebaš znati i sama, pošto tvrdiš da si akademski obrazovana građanka. evil monkey: ti si jedan jako smijesan tip koji pise gluposti - ne budem svoje vrijeme vise trosila ne tebe... odi s milim bogom mali_ivica: evil monkey je napisao/la: ti si jedan jako smijesan tip koji pise gluposti - ne budem svoje vrijeme vise trosila ne tebe... odi s milim bogom Ako ti je to jedini argument, nakon cijelog teksta koji si prosula na moj prijašnji komentar, onda ti ništa nezamjeram. Glede trošenja vremena to ti i ja savjetujem, da ga ne trošiš na mene, nego na knjigu! Pa onda idući puta i rasprava možda bude konstruktivnija. :wink: A i ja bih mogao malo više po knjizi, jer nisam dugo, a trebat će mi kasnije, da nebi pred mirovinu kukao po forumima. Lijep pozdrav mali_ivica: kopile je napisao/la: Neznam kako je itko od takvih ljudi mogao očekivati išta pametno i konstruktivno.Izvini, ali ja sam mišljenja kako od njih nije nitko ni očekivao išta konstruktivno. Monstrum: i opet se ne mogu načudit glupostima koje pišeš ivice, petljaš se tamo gdje ti nije mjesto i laprdaš gluposti, a ne razumiješ se. nabrljo si svega i svačega, 90% toga ne kontam i ne vidim šta je u tome što si namrljao vezano uz topic pa ću ti postaviti par pitanja da mi razjasniš par stvari, a usput ću probat iskomentirat one donekle jasne "misli". ivica je napisao/la: Nijedna vlast nemože naterati ljude da netroše, ako oni imaju takav ludi mentalitet, da troše debelo van svojih mogučnosti. ne može se natjerati ljude da ne troše, na šta, ne razumijem, koliko ja shvaćam stanje u državi troši onaj ko može, ko ima, na luksuz, a onaj ko nema troši i zadužuje se da preživi zahvaljujući krasnoj vladajućoj strukturi, a ako misliš na državno zaduženje pod trošenje eto ja nemam ni kune duga, a ni moji tako da mi ovo nije nikako jasno, kome i šta sam ja dužan, a uporno slušam svaki dan da nekom dugujem 35 000 €. trošenje van mogućnosti u ovoj državi je postalo pripremanje djece za školsku godinu, kupovanje sezonske odjeće/obuće djeci, i kako stvari stoje kruh i mlijeko svaki dan prelazi u trošenje van mogućnosti. ivica je napisao/la: Rezanja je trebalo biti i rainje no tko bi onda glasao za onoga tko "odreže". iovak ionak nisam glasovo za ove lopove, a vlada da je pametno raspolagala posuđenim novcima, manje krala, bolje privatizirala, ulagala u proizvodnju i izvoz, a ne sjedila s rukama u džepu sad ne bi bili u ovim govnima i iskreno mi reci koja stranka će na izbore ići s parolom "mi smo ti koji će rezat redom, ne dat vam plaću koja će pratit inflaciju glasajte za nas." ivica je napisao/la: U krajnjem slučaju ako je na vlasti netko tko je tebi po volji, rekao bi da je kriv netko tko je bio prije na vlasti. Ako je na vlasti netko tko nije tebi po volji onda ćeš direktno na njega svaliti krivnju. iskreno ja po svima pljujem jednako molim lijepo, ovi su sad na vlasti pa po njima pljujem, a po ovima u osijeku ne pljujem jer nisam bio na glasanju pa nemam pravo pljuvat . svaku dobru akciju ću pohvalit, svaku lošu popljuvat nevezano za nacionalnu/rasnu/vjersku/stranačku pripadnost :) glede kukanja kukam jer mogu kukat, jer mi nije po volji, kritiziram i lajem i imam pravo kukat, kukam zato što me potkrada svaki dan netko tko ima plaću 20000kn a ja ne mogu nać posao. nakon 20 godina školovanja da si stvorim neku budućnost ja ne mogu nać posao, zašto ? evil monkey je napisao/la: ...diplomom mogu obrisati dupe jer u ovoj zemlji znanje vrijedi puno manje od gramzivosti, podobnosti i rodjastva. sto meni netko jos moze srezati? nema STO za srezati, jer ne zivim u luksuzu, i nemam se cega odreci. evo zato !!!!!!!!! ivica je napisao/la: A samo pogledaj koliko ljudi rade u Zagrebu, a koliko u Osijeku. Nemoramo ići dalje. eto opet pokazuješ svoje ne znanje i ne poznavanje problema, a pokušavaš to iskoristit kao argument. jel znaš zašto se u zg radi? zato što je zg ono što je bio beograd za vrijeme juge, centralno mjesto, a ono malo što ostane ide na obalu eto zašto. zato što sve veće i jače firme koje rade po zapadnoeuropskom principu "radi i bit ćeš plaćen, nema mjesta za lapež, ak neš radit ima ko oće" imaju središta u zg, a ne u osijeku. zašto ? zbog one prvobitne centralizacije, zbog blizine europi, prometne povezanosti i zbog činjenice da je zg glavni grad. eto zašto. zato što ljudi idu trbuhom za kruhom u zg što odma stvara veće tržište radnom snagom, gdje? pa naravno u zg, stoga malo bolje razmisli prije nego što bubneš opet nešto slično. ivica je napisao/la: ... i sada kada su se dugovi prelili, sada se mora radikalno stezati remen. evo i tebi jedno pitanje, a jel ti znaš otkud potiču državni dugovi i koliki su ? i da li znaš da je od stupanja sadašnje vladajuće strukture na vlast hrvatska povećala svoje zaduženje na 35+ mlrd € od 2002 kad su stupili na vlast kada je zaduženje bilo nepunih 15mlrd € na nevjerovatnih 35 mlrd €. kažu ošlo je na ceste, mora da imamo jebeno dobre ceste ili neko dobro krade. eto tu se zadužuje. u RH ima cca 1 000 000 kućanstava i da se svako kućanstvo zadužilo na 10 000€ (ja znam da moje nije, nije ni moja baka, ni druga baka, ni bliža rodbina, znači cca 5 kućanstava manje) to je cca 10 mlrd€ di je još 10 mlrd. na cestama, na ulaganju u poljoprivredu, na ulaganju u brodogradilišta, sunčani hvar, privatizacije. kako bi nele karajlić reko "ja nemam para da platim", novci posuđeni, para nema i onda ti meni ideš pričat o stezanju remena. jedini remen koji bi ja želio stegnuti je sanaderu, šukeru, bebiću, polančecu, milinoviću, primorcu, kosorki i dr oko vrata. do you se the pattern, nekako mi se čini da je vladajuća struktura u kožnoj stolici zbog stranačke pripadnosti, a ne zbog kompetentnosti. neka neka obio im se i kirin lovrinica o glavu pa su morali stavit kompetentne ljude kada je počelo gorit pod nogama. jedini problem je što je u tom slučaju gorilo cijeloj toj mafijaškoj strukturi pod nogama a u ovom slučaju meni i tebi odbijaju od usta, a ti ih uporno braniš. ivica je napisao/la: A kad smo več kod Njemačke: U Njemačkoj se prije drugog svjetskog rata radilo po 15-16h na dan, pa onda nemojmo pričati o Njemačkoj. wtf !!! :hmm: pa i u 19 stoljeću se u americi kopalo zlato 24 sata na dan, ne kontam, poslje rata je njemačka dobila jebene kredite za obnovu zemlje i jako jako jako puno oprosta da te kredite ne mora vraćati i opet ne vidim argument u ovome, kakve veze što se prije II svj. rata u njemačkoj radilo 15-16 sati na dan kad je u ratu ionak sve srušeno i nanovo izgrađeno. i opet si puno našvrljo, ništa nisi rekao, govoriš drugima da se uvate knjige, a iskreno mislim da si ti jedini koji bi to trebao napraviti. možda i završiš faks ;) aj sretno mali_ivica: Monstrum je napisao/la: ne može se natjerati ljude da ne troše, na šta, ne razumijemHtio sam samo reči kako ljudi troše na gluposti, u nemogučnosti da realno sagledaju što im je prijeko potrebno, a što ne. ovo je bilo općenito. Izvini, ali ako se dogodi to da se za jedno brodogradilište uplati zilion novaca samo kako bi se platilo to da 1000 radnika još godinu dana prima plaću, pa se sada opet traži da se uplati još toliko, onda je brate jeftinije bilo zatvoriti brodogradilište (u dugoročnom smislu ili prodati) Jer ovako možeš u nedogled, a pare teku... Monstrum je napisao/la: poslje rata je njemačka dobila jebene kredite za obnovu zemlje i jako jako jako puno oprosta da te kredite ne mora vraćati i opet ne vidim argument u ovomeKrivo, morali su vračati britancima i plačati pinku zbog ratne štete, to su ti famozni oprosti o kojima pričaš? Htio sam samo reči kako kod nas ništa nefunkcionira kako treba zato što generalno narod nevoli raditi i nitko me nemože uvjeriti u suprotno. Uvijek postoje pojedinačni slučajevi... ali oni su manjina. A to što je vlast ovakva, to smo krivi MI, nitko drugi. mali_ivica: Monstrum je napisao/la: evo i tebi jedno pitanje, a jel ti znaš otkud potiču državni dugovi i koliki su ? i da li znaš da je od stupanja sadašnje vladajuće strukture na vlast hrvatska povećala svoje zaduženje na 35+ mlrd € od 2002 kad su stupili na vlast kada je zaduženje bilo nepunih 15mlrd € na nevjerovatnih 35 mlrd €. kažu ošlo je na ceste, mora da imamo jebeno dobre ceste ili neko dobro krade. eto tu se zadužuje. u RH ima cca 1 000 000 kućanstava i da se svako kućanstvo zadužilo na 10 000€ (ja znam da moje nije, nije ni moja baka, ni druga baka, ni bliža rodbina, znači cca 5 kućanstava manje) to je cca 10 mlrd€ di je još 10 mlrd. na cestama, na ulaganju u poljoprivredu, na ulaganju u brodogradilišta, sunčani hvar, privatizacije. kako bi nele karajlić reko "ja nemam para da platim", novci posuđeni, para nema i onda ti meni ideš pričat o stezanju remena. jedini remen koji bi ja želio stegnuti je sanaderu, šukeru, bebiću, polančecu, milinoviću, primorcu, kosorki i dr oko vrata. Pa o tome i pričam, da je narod tako super zaintrigiran radom da kad dođe kući krepava od umora i da ga još povrh toga netko krade, onda bi im remeni oko vratova odavno bili zategnuti. Ali kada nitko ništa neradi, onda nitko ni neželi zategnuti remene, kada im to odgovara, u krajnju ruku bolje im je kukat nego uprit u posao! U TOME JE PROBLEM. I nitko mi ne može uspoređivati Njemačke, Švicarske i ine zemlje kada su ti ljudi naučili raditi i ne samo to nego i upravljati sobom. Što ti imaš? Državu koja je bila u KSHS pa DSHS pa Kraljevina Jugoslavija, pa FNRJ, pa SFRJ, onda 17 godina samostalni, i sada bi več u Europu! Pa čovječe božiji mi neznamo ni sami sobom upravljati! Pa nemojmo onda vuči usporedbe sa nekim turbo zemljama tipa Njemačka! mali_ivica: Evo još jedan primjer: 2012 se kod nas trebalo održavati europsko prvenstvo u nogometu, tada je kao kandidat za premjera Ljubo Jurčić, kojeg iznimno poštujem, došao u emisiju otvoreno i rekao: Kod nas bi se europsko prvenstvo ispaltilo samo kada bi na sve stadione došlji jedino strani turisti (gledatelji) Znači u globalu neisplativa investicija (konstatacija - ekonomskog stručnjaka) Na to narod, pa ovo je povjesna prilika za EP i sl. A nitko nije razmišljao ovo je povjesna prilika da se nezajebemo i ponovno zadužimo. O tome ja pričam, bitno su samo stvari koje se trenutno trebaju dogoditi... Kruha i igara. Monstrum: ivica je napisao/la: Krivo, morali su vračati britancima i plačati pinku zbog ratne štete, to su ti famozni oprosti o kojima pričaš? vraćali su britancima koji su im dali 1/10 novaca i to posudili i za razliku od tebe ja svoje argumente mogu potkrijepit izvorima Skriveno:  "Committee for the Abolition of Third World Debt " Give rather than lend money The US government’s major concern at the end of the Second World War was to maintain the full employment that had been achieved thanks to the tremendous war effort. It also wanted to guarantee that there would be a trade surplus in relations between the US and the rest of the world. |2| But the major industrialized countries that could import US commodities were literally penniless. For European countries to be able to buy US goods they had to be provided with lots of dollars. But how? Through grants or through loans? To put it simply, the US reasoning line went as follows: if we lend European countries on our side the money they need to rebuild their economy, how are they going to pay us back? They will no longer have the dollars we lent them since they used them to buy from us. So there are only three possibilities. First possibility: they pay us back in kind. Second possibility: they pay us back with dollars. Third possibility: we give them the money so that they can recover. In the first hypothesis, if they pay us back in kind, their goods will compete with ours on our home market, full employment will be jeopardized, profits will fall. This is not a good solution. In the second hypothesis, they cannot use the dollars they received on loan to pay us back since they have used them to buy our goods. Consequently, if they are to pay us back, we have to lend them the same amount (which they owe us) again, with interest added. The risk of being caught in an infernal cycle of indebtedness (which puts a stop or slows down the smooth running of business) is added to the risk attached to the first possibility. If Europeans try not to accumulate debts towards us they will try and sell their goods on our home market. They will thus get some of the dollars they need to pay us back. But this will not be enough to rid them of their debts. And it will lower the rate of employment in the US. |3| We are left with the third possibility: rather than lend money to Europeans (via the World Bank or not) it seems appropriate to give them the amount of dollars they need to build up their economy within a fairly short time. Europeans will use the donated dollars to buy goods and services from the US. This will guarantee an outlet for US exports, hence full employment. Once economic reconstruction is achieved Europeans will not be riddled with debts and will be able to pay for what they buy from us. The US authorities thus concluded that they had better proceed by grants, and therefore launched the Marshall Plan. izvor = Committee for the Abolition of Third World Debt i još jednom te molim nemoj pričat gluposti i nemoj se petljat tamo gdje ti nije mjesto i još jednom te pitam tko to troši da mu nije prijeko potrebno, ja u životu nisam kupio čačkalicu da mi nije bila potrebna, ni moja mater ni otac ni ijedan od mojih prijatelja, a pogotovo da su se zaduživali zbog toga. kao što sam i rekao kupuju mafijaši, glavonje itd itd, a ne ja i ti i on mi vi oni, aopet sam zadužen 35000€ kako? lijepo sam objasnio kako odi si pročitaj ponovno. ivica je napisao/la: Pa o tome i pričam, da je narod tako super zaintrigiran radom da kad dođe kući krepava od umora i da ga još povrh toga netko krade, onda bi im remeni oko vratova odavno bili zategnuti. a šta bi trebali skakat od sreće što rade u pokradenoj državi za koju su mnogi ginuli, koju su sad totalno okrali i razjebali kreteni koji sad viču trebamo stegnit remen, koji jebeni remen nek stegne ivo banac remen koji je ukro 200000kn, nek remen stegnu svi iz afere maestro. šta je sa operacijom index 3 studenata do sada optuženi, ti isti studenti koji su imali muda izać i reć što se događa, a profesori ništa. koji kurčev remen. jel onaj remen o kojem je rohatinski drobio 2004/2005/2006/2007 jel taj remen kad su mu sanader i ekipa govorili "de dobro mucavi idi sjedi tamo šta ti znaš" jel takj remen ma znaš šta šta se ja uopće tu prepirem s tobom ionak nemaš pojma o čemu pričaš aj zdrao evil monkey: @monstrum divim se tvojoj srpljivosti i celicnim zivcima... :worship: Monstrum: ivica je napisao/la: I nitko mi ne može uspoređivati Njemačke, Švicarske i ine zemlje kada su ti ljudi naučili raditi i ne samo to nego i upravljati sobom. mogli bi mi uspoređivat sve vodeće države ovoga svijeta kad ne bi imali lopovčine 17 godina na vlasti i nemoj molim te trpat švicarsku u isti koš s hrvatskom. švicarska je nesvrstana bila uvijek i ostat će. na svojoj koži nije osjetila ništa jer je pametna i vode ju pametni ljudi i tako već generacijama. mi smo negdje u rangu s francuskom ali u 18 stoljeću. ivica je napisao/la: Pa čovječe božiji mi neznamo ni sami sobom upravljati! Pa nemojmo onda vuči usporedbe sa nekim turbo zemljama tipa Njemačka! ne znamo sobom upravljat zato jer nepismeni brđani koji su do juče svjetla gasili sjekirama, a sad se voze u skupim terencima glasuju za "zna se", oni, dijaspora i još 25% mrtve bosanske dijaspore. da je neko drugi na vlasti bili bi bogatiji od švicarske i ne bi slušo kretene i njihova sranja o stezanjima remenja evil monkey je napisao/la : @monstrum divim se tvojoj srpljivosti i celicnim zivcima... :worship: pa dignu mi živac likovi koji se prave pametni, guraju nos gdje im nije mjesto, a nemaju pojma o čemu pričaju, mlate praznu slamu i ne mogu argumentirat ništa. p.s. kakav letica kakvi bakrači, jel taj isti letica koji je jahao konja kod slovenske granice obučen kao ban jelačić, de dobro je :roll: pa eto takvi kao on si nađu sljedbenike MNOWAR: Mislim da zamrzavanje plaća u 2009 samo jedna kupovina vremena koje je davno isteklo jer se za godinu dana nećedogodit nikakvo čudo zato što nema industrije.Svima je poznat koncept kako se radi u kapitalizmu,moraš uložit svoju lovu puno rada i nakraju pobrat nešto profita a ulaganja su na 20 god i više pa tako kad 20 god za redom uložiš na 20 projekata imaš zatvoren krug kojeg samo onda vrtiš ali mana svega toga je da moraš imat u startu ogromnu količinu kapitala do koje teško možeš doći. Mislim da su kod nas pobrkane kockice,ako smo kapitalističko društvo onda se sve zasniva na stvaranju viška vrijednosti tj profita.Višak vrijednosti i profit stvara jedno industrija koje mi nemamo.Zašto se neforsira industrija kao osnovni pokretač pa odgovor vam je jednostavan jer za razvoj industrije vam je potrebno vrijeme,novac i pamet.Normalno pameti i novaca ima ali bome vremena nema zato se odustalo od industrije jer ljudima gore treba instant učinak pa se samo trguje,zadužuje ,grade koje kakvi objekti i ceste koje će hrvati platiti krvlju e na tom leži BDP ovih proteklih godina.Hrvatska je sa sekundarnog stupnja razvoja(industrija) prešla u tercijarni(trgovina,turizam) a bome polako idemo uprvobitnu zajenicu tj srednji vijek jel kako ljudi nazivaju tzv kompenzacije i prelamanja to nije ništa drugo nego robna razmjena a svi znamo kad je bila robna razmjena. Pazi sad ovo svi ćemo steći remen osim mirovina i zdravstva .A niko ne kaže što se jasno vidi zdravstvo će si povećat plaće 10% u 2009 kao i sve protekle godine po kolektivnom ugovoru koji im važi do 2010 god.Uvodi se participacija dignut će se cigaraerete od kojih se treba pomoć navodno zdravstvu.Zdravstvo stvorilo gubitak od 2,3 milijarde kuna u 2008 god.Kako netko može bit toliko plaćen a ništa nestvara tj pravi samo dugove koji se gomilaju,druga je stvar koliko oni misle da bi trebali bit plaćeni to je sasvim nešto drugo jer u kapitalizmu ako nisi zaradio nemaš što ni podjelit a mi od najneprofitabilnije organizacije stvorili najbole plaćenu sem politike.Koga oni lječe u hrvatskoj populacija opada a godišnje iz hr izseli 13-15 tisuća ljudi.Znači broj mogućih pacijenata opada a njima troškovi rastu pa normalno da rastu kad dižu paće i dežurstva u nebo.Ljudi moji bolnica je najveća firma u Osijeku ima oko 4000 zaposleni bez domova zdravlja, svi idu radit u zdravstvo pogledajte malo oko sebe.Prije rata si po odjelu imo nekoliko liječnika a sad ih imaš po deset, navodno treba.Jdini bolesnik u svemu tome je država koja ulaže u zdravstvo zato što je smrtno bolsena i nama joj spasa pa se obratila lječnicima.Sve to je jedno veliko licemjerje koje odiše na svakom koraku.Ništa nebrinite vi malo stegnite remen a neki će otić dva tri puta na skijanje u sezoni i nema nikakvih problema.To je licemjerje najveće vrste. Monstrum: @MNOWAR, ne ne ne vidiš po malom_ivici to nije tako i mi smo svi lijeni i ne želimo radit, a njemačka je dobila kredite poslje 2 svjetskog rata, svi trošimo više od svojih mogućnosti, u zg ljudi rade :hmm: a država je 35 mlrd€ u dugu, 17 godina se razjebava sve i sad se mora stegnit remen ma nabijem ih sve od reda mali_ivica: Monstrum je napisao/la: p.s. kakav letica kakvi bakrači, jel taj isti letica koji je jahao konja kod slovenske granice obučen kao ban jelačić, de dobro je :roll: pa eto takvi kao on si nađu sljedbenike Isprčavam se u igri nije bio Letica od silnog sekiranja sam čovjeku zamjenio ime... zvao se Ljubo Jurčić! mali_ivica: Monstrum je napisao/la: a njemačka je dobila kredite poslje 2 svjetskog rata, svi trošimo više od svojih mogućnosti, u zg ljudi rade :hmm: a država je 35 mlrd€ u dugu, 17 godina se razjebava sve i sad se mora stegnit remen ma nabijem ih sve od reda Je Njemačka je dobila kredite i onda su ih otperjali sa kamatama da se usereš od straha, i usprkos tome su tamo gdje jesu, i mi smo dobili kredite, i usprkos tome smo tamo gdje smo, koja je razlika? 100000 godina! A šta ti pričaš jedini argument u cijeloj raspravi ti je da kradu. Pa i u Njemačkoj mogu krast pa nekradu, jeli tu samo u pitanju krađa? Nije ... Rusija je za vrijeme Jeljcina dovedena do govana, sad im je došao Putina zategao lanac i vratio ih na političku scenu. U čemu je problem. Čuj nemožeš optuživati i govoriti da je za sve u suštini problem krađa, kada svi kradu, nema samo jedne političke opcije koja uzima novce pa da onda bezbrižno možeš glasati za onu drugu koja ne uzima. Eto, a onda dolaziš do toga da izgleda nije samo krađa problem nego ipak nešto dublje. Opet da se vratim na Njemačku, toliko puno dokumentaraca o Njemačkoj na History chanelu i ostalima kablovske sam pogledao, u kojima su govorili ljudi koji znaju što se događalo , tako da mi nemožeš pričati da nemam veze. Glede Zagreba i rada u Osijeku i rada u Zagrebu, pitaj nekoga tko radi u Zagrebu gdje mu je bilo lakše raditi. A to ako netko sere to si onda ti! Jebali te lopovi, oni nemogu biti argument za sve što se događa. Monstrum: @ ivica jes ti uopće pročitao ono što sam postao (Committee for the Abolition of Third World Debt) ili ako ne znaš engleski jel ti možda treba prevesti ? eto to ti je jedna udruga osnovana 1990 godine koja detaljno prati sva svjetska zaduživanja vezana za potporu i razvoj. e viš u onom linku imaš detaljnu razradu plana doniranja novaca njemačkoj poslje drugog sjvetskog rata gdje detaljno piše šta se moglo napraviti i šta se napravilo pa eto pošto vidim da izgleda ne znaš prevesti ja ću ti pomoći ukratko: Bolje dati novac nego ga posuditi glavna briga američke vlade na kraju 2 svj rata je bila zadržati zaposlenost koja je nevjerovatno skočila zbog rata. također se trebao osigurati plasman američkog robnog viška između SAD i ostatka svijeta ali sve države koje su uvozile od amera su bile u bankrotu. trebalo je omogućiti europskim zemljama ponovni uvoz. ali kako, kroz pozajmnice ili doniranja ? da pojednostavnimo, SAD su razmišljale ovako (kao i ostatak svijeta) . ako posudimo novac za izradu ekonomije taj novac nam se mora vratiti, ali kako kada neće moći vraćati ? posuđeni novac će potrošiti na ekonomiju i opet neće imati za uvoz od nas stoga postoje samo 3 mogućnosti: 1. posudimo im novac i vraćaju nam robno 2. posudimo novac i vraćaju nam novce 3. DAMO IM NOVCE 1. ako im damo novac a da nam ga vraćaju robno njihova roba će konkurirati našoj robi na domaćem tržištu, puna zaposlenost biti će ugrožena, pad profita. lođa solucija 2. druga ideja isto nevalja. zašto? zato što bi se posuđeni novac morao vraćati s kamatama, kako? pa posudili bi im novac koji bi oni potrošili na kupovinu naše robe, novac bi potrošili te bi se ponovno morali zadužiti kod nas, to sve + kamate i stvorio bi se nezatvorivi krug zaduživanja (u kojem je sada hrvatska) koji usporava trgovinu no u ovoj opciji postoji i mogućnost povezivanja s prvom opcijom odn. robnim vraćanjem. ako europljani pokušaju smanjiti zaduženost prema nama plasirat će robu na naše tržište, tim će povratiti nešto novca koji nam mogu vratiti ali nedovoljno da se riješe dugova, a to će smanjiti zaposlenost u SAD. 3. ostaje nam treća opcija, umjesto da im posudimo novac preko svjetske banke jednostavnije im ga je dati da u kratkom dignu ekonomiju na noge. novcem će kupiti sve potrebno za dizanje ekonomije od nas (zašto? zato što je amerika jedina bila ne pogođena ratom i jedina je proizvodila i bila izvor robe). to će omogućiti ogroman izvoz i potpunu zaposlenost . kada se ekonomski dignu na noge neće biti opterećeni dugovima i moći će si priuštiti trgovinu od nas bez zaduživanja. stoga je pokrenut tzv. The Marshall Plan od 48-51 SAD je dala 13 bilijona (od kojih 11 bilijona je baš poklonila) 17 zemalja europe da obnove ekonomiju što je danas približno cifri od 90 bilijona $ uz nekoliko obaveza: 1. rekonstrukcija mora biti koordinirana OEEC-om (Organisation for European Economic Cooperation) 2. mogća rekonstrukcija i jačanje zapadnog bloka (NATO) zbog moguće prijetnje od rusije (varšavski pakt) 3. prvenstvo kupnje američkih proizvoda (tu se misli na američke preko ruskih jer kao što sam rekao jedino je američka ekonomija mogla pokriti potrebe tržišta) na sve ovo dodaje se još 2 bilijona $ koji suotpisani francuskoj. isto tako otpisano je belgiji zbog doniranja uranija doniranog za izradu 2 atomske bombe koje su rezultirale prvim nuklearnim holokaustom. uranij potječe iz belgijske kolonije konga u africi, dio duga kasnije je belgija prebacila novonastalom kongu itd itd neda mi se više prevodit. vidiš ivice opet si ispao glup i ne znaš šta pričaš. kakva rusija joj nemoj sad da ti počnem pričat o rusiji i njihovoj ekonomiji, mafiji, plinu, draguljima, trgovini oružjem itd itd itd. kakav je lanac putin zategao šta pričaš. putin je jedan od vlasnika jedne od najvećih naftnih/plinskih industrija ko i bush. bush ratuje zbog nafte, šta misliš da putin sjedi skrštenih ruku ? ivica je napisao/la: A to ako netko sere to si onda ti! Jebali te lopovi, oni nemogu biti argument za sve što se događa. mogu i jesu. pogledaj malo državu, pogledaj malo afere, maestro, družba adria, index, brodogradilišta, hypo banka (slavonska banka) od kojih je samo maestro povezan za privatizaciju, alo panjino privatizaciju, privatiziranje državnih firmi jesi ti normalan čovjek. izravno su pronađene malverzacije u glavnom organu zaduženom za privatiziranje državnih firmi i gazda tog organa, gosn polančec ima obraza reći ja ništ ne znam. vidiš ivice to pokazuje koliko se oni brinu za našu budućnost i dobro stanje države. sve se privatiziralo jer ne znaju vodit državu pa misle da netko drugi može, privatiziralo i to loše. jel ti poznat pojam tajkun? jel znaš ivice šta radi tajkun. jel znaš kakvo je stanje sa sunčanim hvarom, jel znaš možda stanje sa 70% prodanih hrvatskih hotela uz obalu koji su prodani od strane države stranim ulagačima i sada se zatvaraju (hvar, opatija, dubrovnik itd itd). tebi je to normalno. tebi to nije krađa. tebi je normalno da se privatizira telekom i onda hrvatski gazda u telekomu ima 300 000 kn plaću, oće on stezat onaj famozni remen o kojem pričaš. jel ti poznato da smo dobili novce za obnovu državnih brodogradilišta i više puta a plan restrukturiranja još nije napravljen, jel ti poznato kada su prošle godine došli u reviziju tih istih brodogradilišta majstor koji je došao je pitao gdje je plan a naši vođe su rekli kakav plan mi smo mislili da ćete vi to napraviti, a ekipa u nadzornom odboru ima plaće po 100 000kn.tebi je to sposobnost. tebi je to odgovornost. tebi je to normalno. nemoj srat da to nije krađa!!!!!!! ako ti ne vidiš nesposobnost vladajuće strukture onda si ili slijep ili glup ili oboje!!!!!!! mali_ivica: 1) Krade onaj tko nije naučio raditi i čekati da kroz godine svojeg rada stekne nešto. 2) On krade zato što bi htio preko noći doći do kapitala koji netko stiče godinama, što je moguće jedino putem lutrije ili krađe. PREMA TOME I UZROK KRAĐE JE NERAD, ODNOSNO POSLJEDICA NERADA JE KRAĐA! mali_ivica: Današnji jutarnji list: Naslovnica: Kriza? Kakva kriza!? Kratki tekst koji iza toga slijedi: Troši se više no ikad Rasprodani egzotični aranžmani, Na skijanje ide 50% više Hrvata nego lani... W.M. Felt: mali_ivica je napisao/la: 1) Krade onaj tko nije naučio raditi i čekati da kroz godine svojeg rada stekne nešto. 2) On krade zato što bi htio preko noći doći do kapitala koji netko stiče godinama, što je moguće jedino putem lutrije ili krađe. PREMA TOME I UZROK KRAĐE JE NERAD, ODNOSNO POSLJEDICA NERADA JE KRAĐA! Ovdje se ukazao sam Baruch de Spinoza. Odnosno, on je bio Židov, ispričavam se, dakle, Toma Akvinski. Ali Toma sa primjesama elitizma. Naime, poučak ovoga Tome bio bi da je narod svemu sam kriv, jer ne radi. Ili, narodski rečeno, sirotinja je i Bogu teška. Buržoasko elitistički stav našeg na Malog Ivice izrodio je prije stotinjak godina revoluciju. Ja bih, Ivice, pazio što zazivam, jer će elitisti i svećenici prvi nagrabusiti, ako kojim slučajem do revolucije ponovo dođe. A o ostalom, ukratko, pitaj djelatnike Hypo leasinga u Njemačkoj zašto su tako malo radili pa im je firma u raspadu. Jer ako je u radu rješenje, nema im druge nego da zasuču rukave, jl tako Ivice? mali_ivica: W.M. Felt je napisao/la: A o ostalom, ukratko, pitaj djelatnike Hypo leasinga u Njemačkoj zašto su tako malo radili pa im je firma u raspadu.A možda su krivo radili?! Neznam zašto, ali dobio sam dojam da ako u hrv. postoji 200 000 banaka, da sve moraju perfektno raditi? To ti je ekvivalentno tomu da svi srednjoškolcikoji upišu fakultet upišu ekonomiju i pravo pa normalno je da ih 70% neće nači posao kad ih je milijarda, ali zato u drugim zanimanjima fali djelatnika. W.M. Felt je napisao/la: Jer ako je u radu rješenje, nema im druge nego da zasuču rukave, jl tako Ivice?Tako je!!! W.M. Felt: mali_ivica je napisao/la: W.M. Felt je napisao/la: A o ostalom, ukratko, pitaj djelatnike Hypo leasinga u Njemačkoj zašto su tako malo radili pa im je firma u raspadu.A možda su krivo radili?! Neznam zašto, ali dobio sam dojam da ako u hrv. postoji 200 000 banaka, da sve moraju perfektno raditi? To ti je ekvivalentno tomu da svi srednjoškolcikoji upišu fakultet upišu ekonomiju i pravo pa normalno je da ih 70% neće nači posao kad ih je milijarda, ali zato u drugim zanimanjima fali djelatnika. W.M. Felt je napisao/la: Jer ako je u radu rješenje, nema im druge nego da zasuču rukave, jl tako Ivice?Tako je!!! Iako me tvoja logika propisno nasmijala, osjećam se dužnim ukazati ti na činjenicu da ta priprosta logika nije bila primjenjiva ni u fazi kad su homo sapiensi prikupljali plodove. Osim što neodoljivo podsjeća na natpis koji se nalazio na ulazu u Auschwitz, trebao bi ipak znati da ekonomski rezultat ne ovisi isključivo o količini uloženih radnih sati (smiješno mi je što ovo uopće pišem, ali ni sakupljači plodova nisu bili uspješni ovisno o trajanju sakupljanja, jer se zasigurno znalo desiti da u doba suše plodova nema). Kako si dobio ovaj "dojam" o 200 000 banaka, to ne zna ni Josip Bozanić, a kakve veze ima rad s upisom na fakultet, ne zna ni dragi Bog. A da su krivo radili u Hypu, moguće je, samo tko je od njih krivo radio? Vidiš, tvojom priprostom logikom spremačici u Hypu ništa se neće dogoditi ako bude naporno radila, međutim, čini se da će ipak ostati bez posla. mali_ivica: W.M. Felt je napisao/la : trebao bi ipak znati da ekonomski rezultat ne ovisi isključivo o količini uloženih radnih satiNaravno ja nisam to ni rekao, ekonomski rezultat ovisi o tome kako radiš i dali ima potražnje za onim što radiš, ako nema potražnje PUŠIONA, ako krivo radiš PUŠIONA, i ako neradiš PUŠIONA. E vidiš ovo zadnje i predzadnje to je ono o čemu ja prčam. Da nažalost to ni homo sapiensima nije poznato a kako bi bilo nekome tko ima ovako žvučan nadimak kao ti. Lijep pozdrav. MNOWAR: Neću ovdje držat nikom stranu ali je rad jedino što razlikuje čovjeka od majmuna.Ključ uspjeha u životu je genetika + red,rad i disciplina normalno čast i ponos.Normalno tko nema sve to jednostavno je osuđen da propadne ili da nisko kotira u društvu.Prirodna selekcija stupa na djelo i učini svoje.Normalno da ljudi krive sve i svakog tko je kriv za njihovu lošu situaciju u životu.Istina je da je situacija u društvu loša da smo degradirali nekoliko razina unazad ali to nije srž problema.Najveći problem je što ljudi prave djecu bez da im išta mogu osigurat i ublažit njihovu patnju i jad koji ih čeka.Ako nemaš ništa najvjerojatnije nećeš ni imati ništa jer da do nećeg dođeš potrebne su generacije.Mislim da svatko treba gledat sebe i brinit svoju brigu a to što drugi kradu nije njihov problem jer postoje institucije koje su zadužene za takve stvari.Ljudi malo olako shvaćaju ŽIVOT zato im se sranja i događaju.U životu se treba pravilno postavit i.Poanta svega je da budete prvi u svemu i nema nikakvih problema ako se tako postavite necete imat nikakvih sranja u životu jer je život samo jedan i uvjek je samo jedna šansa da riješite bitne stvari u životu.Morate bit tvrdi kao granit.Opsesija brojem 1 je ključ uspjeha.Ako nemožete biti nigdje No 1 onda ste mediokritet i imate lošu genetiku osuđeni ste na osrednjost.Treba se borit do smrti do posljednjeg čovjeka do posljednjeg metka.Pobjeda ili smrt. mali_ivica: MNOWAR je napisao/la : Neću ovdje držat nikom stranu ali je rad jedino što razlikuje čovjeka od majmuna.Ključ uspjeha u životu je genetika + red,rad i disciplina normalno čast i ponos.Normalno tko nema sve to jednostavno je osuđen da propadne ili da nisko kotira u društvu.Ma sve je ok. Ja sam uvjeren da su me data gospoda Monstrum i Felt po običaju krivo shvatili. JA NISAM REKAO DA SE NEKRADE! JA NISAM REKAO DA LJUDI NISU NEODGOVORNI JA NISAM REKAO DA NITKO NERADI, NEGO VEČINA JA SAM REKAO DA UZROKE SVEGA OVOGA TREBA TRAŽITI U KRONIČNOM NERADU, ŠTO NITKO NEMOŽE OSPORITI. Ako imaš toliko Policije, a toliko nerješenih slučajeva, onda znači da se neradi. Ako imaš toliko ljudi u sudstvu, a toliko zastara, onda znači da se neradi. Ako netko daje mito, za kaznu koju treba platiti, onda znači prvo da neradi jer da radi prvo što bi mislio je neću napraviti kaznu jer sam svoje novce krvavo zaradio, te ih neželim olako rasipati. A sve vuče kroničnu NEODGOVORNOST koja je nastala zbog poljuljane vertikale vlasti koja daje ljudima primjer kakav daje, a vlast je takva kakva je neradnička, a birali su je tko, pa oni kojima je draže sjediti kod kuće primati socijalnu pomoć i odbijati poslove sa zavoda sa zapošljavanje. I NA KRAJU SVE JE POSLJEDICA KRIVOG RADA, A KRIVI RAD JE POSLJEDICA PRETHODNOG NERADA! Eto samo sam to mislio. Lijep Pozdrav. kopile: MNOWAR je napisao/la: Opsesija brojem 1 je ključ uspjeha.Ako nemožete biti nigdje No 1 onda ste mediokritet i imate lošu genetiku osuđeni ste na osrednjost.Treba se borit do smrti do posljednjeg čovjeka do posljednjeg metka.Pobjeda ili smrt. Upravo ovakvo bolesno ambiciozno razmišljanje je uzrok skoro svih sranja na ovom svijetu.Ovaj svijet bi bio puno bolje i ljepše mjesto da ima manje ambicioznih ljudi.Pogledajte samo tko je izavečine sranja u ovom svijetu,skoro bez iznimke bolesno ambiciozni i pohlepni ljudi.Po meni je takva ambicioznost samo eufemizam za pohlepu i prepotentnost. mali_ivica: kopile je napisao/la: MNOWAR je napisao/la: Opsesija brojem 1 je ključ uspjeha.Ako nemožete biti nigdje No 1 onda ste mediokritet i imate lošu genetiku osuđeni ste na osrednjost.Treba se borit do smrti do posljednjeg čovjeka do posljednjeg metka.Pobjeda ili smrt. Upravo ovakvo bolesno ambiciozno razmišljanje je uzrok skoro svih sranja na ovom svijetu.Ovaj svijet bi bio puno bolje i ljepše mjesto da ima manje ambicioznih ljudi.Pogledajte samo tko je izavečine sranja u ovom svijetu,skoro bez iznimke bolesno ambiciozni i pohlepni ljudi.Po meni je takva ambicioznost samo eufemizam za pohlepu i prepotentnost. Nije čak problem ambicioznost, lijepo je kad je čovjek ambicijozan, ali kada je realno ambiciozan, odnosno ambiciozan poznavajuči svoje mogučnosti. Ovdje se radi o ljudima koji su bolesno ambiciozni te su zbog sebesvoje samopromiđbe spremni gaziti i preko leševa! Monstrum: index.hr 24 sata Svebor: fejsbuk grupe: "Kako je Ivo ukrao Božić :(" http://www.facebook.com/group.php?gid=35433193875 "Kladim se da ću naći 5000 facebookera koji ne vole Sanadera!" http://www.facebook.com/group.php?gid=9178553158 "SANADERU, ZAMRZNI SVOJU PLAĆU I SVOJ BOŽIĆNI DAR!!!" http://www.facebook.com/group.php?gid=34665481879 hračak s indexa: :) i djeca kradu prema uzoru! novi prosvijed protivu lopovčina? kako je grinč ukrao Hrvatima Božić... glas jednog blogera... tyler_durden: kopile je napisao/la :MNOWAR je napisao/la: Opsesija brojem 1 je ključ uspjeha.Ako nemožete biti nigdje No 1 onda ste mediokritet i imate lošu genetiku osuđeni ste na osrednjost.Treba se borit do smrti do posljednjeg čovjeka do posljednjeg metka.Pobjeda ili smrt. Upravo ovakvo bolesno ambiciozno razmišljanje je uzrok skoro svih sranja na ovom svijetu.Ovaj svijet bi bio puno bolje i ljepše mjesto da ima manje ambicioznih ljudi.Pogledajte samo tko je izavečine sranja u ovom svijetu,skoro bez iznimke bolesno ambiciozni i pohlepni ljudi.Po meni je takva ambicioznost samo eufemizam za pohlepu i prepotentnost. Meni je ovakva tvoja neambicioznost samo eufemizam za lijenost i strah od obveza. kopile: Šta ima loše u lijenosti? Lijenost je prirodno stanje manje energije,a kao što znamo iz fizike sva tijela teže stanju manje energije.Zašto se opirati silama koje vladaju svemirom eonima.Šalu na stranu ključna riječ je mjera.Mjerau svemu pa tako i u ambicioznosti je ono što kronično nedostaje današnjim ljudima. zeros: Nikola Beširović iz Kalinice napisao je pjesmu premijeru zbog najavljenih mjera štednje koje su izazvale revolt građana. Elena_Os: Na policiji zbog Facebook grupe o Sanaderu Skriveno:  Nikša Klečak, predsjednik Foruma mladih SDP-a Dubrovnik pokrenuo je Facebook grupu pod nazivom 'Kladim se da ću naći 5000 facebookera koji ne vole Sanadera!'. Našao ih je i više od šest tisuća, ali zbog toga završio na policiji Naime u petak oko 14.30 dubrovačka krim policija pokucala mu je na vrata. U rukama su imali nalog za pretres stana. Klečaku su oduzeli dva laptopa te mobitel. Osim što su mu premetačinom uznemirili roditelje, njega su priveli u Policijsku upravu dubrovačku. Policijski informatičari pregledali su laptope te na njima nisu našli ništa što bi Nikšu teretilo. Osumnjičen je za ometanje javnog reda i mira. No očito je poremetio jedino mir premijera Sanadera. Policajci mu objašnjavaju kako je na Facebooku omalovažavao lik i djelo premijera te kako je objavio fotomontažu s fašističkim simbolima. Zanimljivo je napomenuti kako je Nikša Klečak predsjednik Foruma mladih SDP-a Dubrovnik. Na Facebook grupi istaknuta je samo fotografija naslovnice dnevnog lista 24sata koju krasi lik premijera Sanadera. 'To je autentična naslovnica. To mogu potvrditi i u redakciji 24sata', rekao nam je Nikša Klečak. U policiji su mu rekli kako oni nemaju na temelju čega podignuti prijavu te kako je direktiva o pretresu i privođenju došla iz Zagreba. Klečak nakon ovog incidenta neće imati pravne posljedice, no sve to ostavlja gorak okus u ustima, kako sam kaže. Tportal a evo i članak iz 24 sata Skriveno:  Klečak je na Facebooku pokrenuo grupu pod nazivom 'Kladim se da ću naći 5000 facebookera koji ne vole Sanadera!, a našao ih je više od toga. Policija je pokucala na vrata predsjednika Foruma mladih SDP-a Dubrovnik Nikše Klečaka (22). Imali su nalog za pretres stana, a oduzeli su mu dva laptopa i mobitel. Klečak je na Facebooku pokrenuo grupu pod nazivom 'Kladim se da ću naći 5000 facebookera koji ne vole Sanadera!, a našao ih je više od šest tisuća. Zbog toga je završio na policiji, a na obavijesnom razgovoru držali su ga četiri sata. Teretili su ga za ometanje javnog reda i mira. Policijski informatičari pregledali su laptope i dodatnu opremu, na kojima nisu ništa našli. Pušten je kući. - Policajci su mi objašnjavali da sam 6000 članova grupe poticao na mržnju i predstavljao potencijalnu opasnost premijeru Sanaderu. Teretili su me da na grupi imam istaknutu fotomontažu s fašističkim simbolima, što nije točno - ispričao nam je Klečak. Kaže i da su mu policajci u neslužbenom razgovoru rekli da su dobili direktivu da mu pretresu stan i privedu ga na obavijesni razgovor. - Ogorčen sam, ali ništa me više ne iznenađuje. Uvjeren sam da je ovo maltretiranje politički motivirano - rekao je Klečak. Najvljuje da će tužiti policiju zbog uznemiravanja. U subotu će se konziultirati s odvjetnikom, a u ponedjeljak bi već mogao podnijeti prijavu. 24 sata Nema s Ivom zaje8ancije... demokracija, demokracija, di siiii ?!!!!!