Forum: Vijesti Topic: Prometna nesreća pred STUC-om ------------------------------------- Nandino: Prema neprovjerenim informacijama koje smo dobili od jednog našeg čitatelja, prije kraćeg se vremena pred osječkim STUC-om dogodila prometna nesreća u kojoj je vozačica na pješačkom prijelazu naletila na dvije djevojke stare otprilike 20 godina, vjerojatno studentice, koje su ozlijeđene i odmah prevežene u Kliničku bolnicu Osijek. Navodni svjedoci nesreće tvrde da je vozačica vozila neprimjerenom brzinom, toliko brzo da je, dok se nije zaustavila, prednjom stranom automobila jednu djevojku gurala pred sobom nekoliko metara, a djevojka je nakon kočenja odletila u zrak od siline udarca. Druga je djevojka stravičnom jačinom udarila glavom o rubnik te je nakon nekog vremena pala u nesvijest. Hitna je pomoć došla nakon 10 minuta te su zbog sumnje na ozljedu kralježnice djevojku hitno transportirali u KBO. Jedan od svjedoka nesreće pretpostavlja da je vozačica tijekom vožnje razgovarala na mobitel, jer je pri izlasku iz automobila, odmah nakon što je uspjela zakočiti, držala mobitel u ruci. cocolo: sve više je debila za volanom u našem gradu... užas... Mrki_2004: Strašno,a sad znam zasto je hitna svirala tamo,čuo sam al nisam skonto sta je maig: prestrašno, čini mi se da je ovih dana bio malo "mir" na cestama, padne kiša i eto zla nabrzinu! Monstrum: padne kiša :hmm: padne budala za volan koja priča na telefon i ne prilagođava brzinu uvjetima na cesti i možda još lakira nokte za vrijeme vožnje, katastrofa, nikad više ne bi sjela za volan da se mene pita Elena_Os: Najjače su mi butre sa peugeotovim cc-ovima..sve i jedna priča na mob, ultraušminkane skreću u trećoj, kada uparkiravaju idu munjevitodo kraja dok ih bankina ne odbaci, a branik koju oderu niti ne gledaju... OligofreniDikobrazoid: Elena_Os je napisao/la: Najjače su mi butre sa peugeotovim cc-ovima..sve i jedna priča na mob, ultraušminkane skreću u trećoj, kada uparkiravaju idu munjevitodo kraja dok ih bankina ne odbaci, a branik koju oderu niti ne gledaju... Pa zato su i kupile peugeota.... Ljudi ih gledaju, okreću očima i mrmljaju ccccccc, a one ponosne :hmm: rockeros: e da žene mobiteli šminka i auto nikako ne iduu zajedno;(((((( Elena_Os: OligofreniDikobrazoid je napisao/la :Elena_Os je napisao/la: Najjače su mi butre sa peugeotovim cc-ovima..sve i jedna priča na mob, ultraušminkane skreću u trećoj, kada uparkiravaju idu munjevitodo kraja dok ih bankina ne odbaci, a branik koju oderu niti ne gledaju... Pa zato su i kupile peugeota.... Ljudi ih gledaju, okreću očima i mrmljaju ccccccc, a one ponosne :hmm: Kupile ? Prije bi rekla da ih je većina dobila na poklon od tate ili nekakvog sponzora... :hmm: Anai: jadne te dvije cure..zbog neke plavuše će možda imati trajne posljedice... bitno da naša policija stvarno vodi brigu o ponašanju vozača...pod navodnicima... lumen: cocolo je napisao/la : sve više je debila za volanom u našem gradu... užas... Slažem se međutim trebaju li i pješaci pogledati lijevo i desno da se uvjere može li vozač zaustaviti vozilo na siguran način i propustiti ih. Danas sam vidio svašta . noob: Nandino je napisao/la : Jedan od svjedoka nesreće pretpostavlja da je vozačica tijekom vožnje razgovarala na mobitel, jer je pri izlasku iz automobila, odmah nakon što je uspjela zakočiti, držala mobitel u ruci. a možda je odma krenula zvati hitnu glupača uglavnom. nadam se da će joj trajno oduzet vozačku. Frost: Anai je napisao/la: jadne te dvije cure..zbog neke plavuše će možda imati trajne posljedice... bitno da naša policija stvarno vodi brigu o ponašanju vozača...pod navodnicima... a čuj, bitno da se vozače educira reklamama u kojima neka glupača lakira nokte i dok se s druge strane telefonske veze događa nešto što mi ne vidimo (možda su dečki naletili na kantu za smeće) ona prevrne lak za nokte koji polako curi. da, lak za nokte koji curi će sigurno natjerat vozače da malo promisle o svojem načinu vožnje, puno bolje nego recimo slike pregaženih pješaka ili mrtvih ljudi za volanom koji su se sa 200 zabili u drvo a da nisu bili vezani. laka za nokte svima Bojo: eh...žena.... MacaPapucharica: Frost je napisao/la : a čuj, bitno da se vozače educira reklamama u kojima neka glupača lakira nokte i dok se s druge strane telefonske veze događa nešto što mi ne vidimo (možda su dečki naletili na kantu za smeće) ona prevrne lak za nokte koji polako curi. da, lak za nokte koji curi će sigurno natjerat vozače da malo promisle o svojem načinu vožnje, puno bolje nego recimo slike pregaženih pješaka ili mrtvih ljudi za volanom koji su se sa 200 zabili u drvo a da nisu bili vezani. laka za nokte svima mislim da (slučajno ili namjerno) nisi shvatio simboliku dotične propagandne poruke sa lakom za nokte: dakle, oni se voze, telefoniraju curi (koja baš u to vrijeme lakira nokte) vesele se i slave jer je kolega posatao doktor ili sl. Uglavnom bit je da on telefonira na mobitel (dakle, ne pazi na promet oko sebe) i u trenutku kada mi čujemo, a ne vidimo, da se dogdila nesreća, ona prolijeva lak za nokte...a on sasvim jasno simbolizira krv... barem sam tako ja to shvatila... i puno mi je draže vidjeti takvu "reklamu" za oprez u prometu, nego one se smrskanim autima i mrtvim tijelima... al, zapravo, ovo sve skupa je offtopic ono što je istina je da se jako malo pazi u prometu, nebitno bili vozači automobila, motociklisti, biciklisti, pješaci ili ini... rockeros: pa ta reklama nema efekta,jer je sve lijepo i usminkano,da vidis covjeka bez vilice i kost kako viri iz nogee imalo bi efekta barem na jednu osobu koja bi pazila kako vozi zla_tratinčica: rockeros je napisao/la : pa ta reklama nema efekta,jer je sve lijepo i usminkano,da vidis covjeka bez vilice i kost kako viri iz nogee imalo bi efekta barem na jednu osobu koja bi pazila kako vozi slazem se, totalno.. sto brutalniji i tragicniji spotovi bez nekog prenesenog znacenja jer je vecina ljudi pre glupo da bi shvatilo metaforu.. sto brutalnije, to se vise odrazava na covjeka.. Circa: Jel uopce itko moze potvrdit da se ista dogodilo ili je cijeli ovaj topic nastao na rekla-kazala principu??? zla_tratinčica: ja sam cuo da je netko lupio zenske i da je jedna umrla al kontam da su to gluposti.. xD da je umrla bilo bi svugdje xD MacaPapucharica: zla_tratinčica je napisao/la :rockeros je napisao/la : pa ta reklama nema efekta,jer je sve lijepo i usminkano,da vidis covjeka bez vilice i kost kako viri iz nogee imalo bi efekta barem na jednu osobu koja bi pazila kako vozi slazem se, totalno.. sto brutalniji i tragicniji spotovi bez nekog prenesenog znacenja jer je vecina ljudi pre glupo da bi shvatilo metaforu.. sto brutalnije, to se vise odrazava na covjeka.. na neki način ste u pravu... ali ja, kao osoba koja je u prometnoj izgubila nekoga koga voli, takve stvari ne volim gledati...još da ngdje vidim sliku dotične nesreće...svima bih jebala mater što to prikazuju...više volim prenesena značenja... a tko je glup pri vožnji, taj je jednostavno glup - njemu da se nečiji mozak prospe u krilo, očistio bi se i nastavio dalje... no, nažalost, što god mi pričali i radili... kejt1988: sve sam vidla, prelazila sam s druge strane, cure su odletile uuuf... tresla sam se.... vozačica uopće nije kočila, druga strana je stala,al ona se ko prava zaletila,a mi smo s druge strane već prelazili cestu...istina je da cure nisu baš gledale,vjerojatno su vidjele da mi prelazimo i pretpostavile da auti već stoje....žena nije ni malkoc zakočila....a ovo da se jedna cura onesvjestila prije hitne-nije,ona jedna je odma sjela, i pričali su s njom koliko sam vidjela, a ova što je u rubnik udarila, pričali su s njom ispitivali je,,tko je šta je,i sve je znala,odakle to da se onesvijestila...ja se nadam da nije ustaniovljen nikakavprijelom...iako čisto sumnjam,bio je to jak udarac bočno... Frost: MacaPapucharica je napisao/la: mislim da (slučajno ili namjerno) nisi shvatio simboliku dotične propagandne poruke sa lakom za nokte možda se ponekad doimam glup, ali jako dobro razumijem simboliku prolivenog laka za nokte. ali jel ti misliš da se to ovim balavcima sa tatinim mercedesima i bmw-ima isto tako čini kao meni i tebi? ne bih rekao. Samo bih skrenuo pozornost na još jednu vrstu edukacije vozača reklamama, i mislim da su ovo najbolje reklame koje sam ikad vidio. Evo ih nekoliko iz britanskog serijala THINK! ovo su, po meni, genijalne reklame. kudjaokomtiskokom: 2. i 6. su...ajme... MacaPapucharica: Frost je napisao/la :MacaPapucharica je napisao/la: mislim da (slučajno ili namjerno) nisi shvatio simboliku dotične propagandne poruke sa lakom za nokte možda se ponekad doimam glup, ali jako dobro razumijem simboliku prolivenog laka za nokte. ne smatram te glupim, niti sam to i u jednom trenutku rekla.da te smatram glupim opasku ne bih ni napisala. ako si, unatoč tome to tako shvatio, oprosti. Imaš cugu kad se vidimo. ;) a što se ostaloga tiče, pročitaj mojpost, bit će ti jasno zašto sam osobito osjetiljiva na ovu tematiku. Monstrum: ovakve reklame nama trebaju a ne one što se vrte iggy_rock: lumen je napisao/la :cocolo je napisao/la : sve više je debila za volanom u našem gradu... užas... Slažem se međutim trebaju li i pješaci pogledati lijevo i desno da se uvjere može li vozač zaustaviti vozilo na siguran način i propustiti ih. Danas sam vidio svašta .Dobar komentar. Meni se na tom raskrizju dogodilo da sam dolazio od grada sa 70 na sat po kisi, navecer oko 23h, semafori su bili iskljuceni tj. blinkalo je zuto. Na cesti nije bilo nijednog vozila osim mene. 2 glupace i 2 debila su krenili prelazit vukovarsku iako su vidile da dolazim, i to onako lezerno, a ja nisam mogao stati. Debili su pobjegli iza coska, a glupace sam nekako srecom izbjegao, i kad sam izasao iz auta mi je jedna pocela krestat da one na pjesackom imaju prednost. Da slucajno nisam odreagiro prisebno mogao sam kao prvo slupat svoj auto, kao drugo ja najebati, kao trece njih poubijati. Samo sam je pitao jel bi sad Svetom Petru isto rekla da je ona imala prednost na pjesackom, da sam ih kojim slucajem poubijao? Uglavnom, pouka pjesacima nemojte se bahatit kad prema vama ide tona i pol celika. steam: Frost je napisao/la : ovo su, po meni, genijalne reklame. Evo ih još nekoliko (za pojas) u jednom starom topicu (na 1. i 2. stranici): http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=3593 I, po meni, najkreativniji ikad: Chule: Evo jos jedan dobar primjer :/ Pašće: Poslije pokojeg miliona km. za sobom,mislim što brutalnije snimke to efikasnije,jer one skrivene(lak, rasute ruže itd.)ćesto puno ljudi ozbiljno nesvaća,misleći da je to samo filmsko tzv. upozorenje.Realnost je stravićna wendy: iggy_rock je napisao/la : Dobar komentar. Meni se na tom raskrizju dogodilo da sam dolazio od grada sa 70 na sat po kisi, navecer oko 23h, semafori su bili iskljuceni tj. blinkalo je zuto. Na cesti nije bilo nijednog vozila osim mene. 2 glupace i 2 debila su krenili prelazit vukovarsku iako su vidile da dolazim, i to onako lezerno, a ja nisam mogao stati. Debili su pobjegli iza coska, a glupace sam nekako srecom izbjegao, i kad sam izasao iz auta mi je jedna pocela krestat da one na pjesackom imaju prednost. Da slucajno nisam odreagiro prisebno mogao sam kao prvo slupat svoj auto, kao drugo ja najebati, kao trece njih poubijati. Samo sam je pitao jel bi sad Svetom Petru isto rekla da je ona imala prednost na pjesackom, da sam ih kojim slucajem poubijao? Uglavnom, pouka pjesacima nemojte se bahatit kad prema vama ide tona i pol celika. Daj, mora da se šališ. Prouči si malo Zakon o sigurnosti prometa na cestama. Evo, ja ti mogu pomoći. Dakle, članak 134. stavak 1. "Ako se na obilježenome pješačkom prijelazu prometom ne upravlja uređajima za davanje prometnih svjetala ni znacima ovlaštene osobe, vozač je dužan takvu pješačkom prijelazu približavati se sigurnosnom brzinom tako da ne ugrožava pješake, odnosno tako da može zaustaviti svoje vozilo da bi propustio pješake koji su već stupili na pješački prijelaz." Pa ti meni reci što misliš, tko bi pred sudom bio debil da si ih ubio posred pješačkog? Umjesto da se osjećaš krivim i šutiš, nazivaš njih pogrdnim imenima. Ajde, da je Vukovarska široka pol' metra, shvatila bih te. Ali dosta je velika da ih primijetiš i staneš. Ako voziš po propisima. Uh, što volim takve. Nekoliko puta sam, kada bih vidjela da gospon ili gospođa nemaju namjeruusporiti ili stati, a ja sam već debelo na pješačkom (odnosno, očekuju da ću pretrčati kad vidim da se njima žuri) s noge na nogu prošetala i na pola ceste malo zastala, prema potrebi. Tek kada bi zaustavili auto uz psovke, prešla bih cestu. Toradim, naravno, samo kad ocijenim da će ipak uspjeti stati:) Jednom je neki gospodin nonšalantno prošao meni ispred nosa, a bila sam doslovno na sredini ceste. Zapisala sam tablice i prijavila gapoliciji. Eto, platio je 500 kuna i dobio kazneni bod. Jer sam ja imala "svjedoke". Koja nekultura... Meni se, kao vozaču, takav ili sličan incident nikad nije dogodio. Zato što pazim na druge sudionike prometa koje, eto, mogu ubiti jer mi se žurilo kod kozmetičarke. Razmisli još jednom tko je debil u toj priči i počni voziti kako treba. Na kraju pouka i tebi: ne bahati se s tonom i pol čelika da ne bi završio u ćuzi.Pješački prijelazi postoje s razlogom! Frost: wendy, s tobom se nije zajebavat :D rockeros: predobra je cura;)) wendy: :) Bila sam uvjerena da će biti paljba na mene od strane vozača. Meni je to stvarno strašno. Skoro pokupiti PJEŠAKA NA PJEŠAČKOM i onda još zaprijetiti "nemojte se bahatiti pred tonom i pol čelika, blabla". Osim što je to očito nepoštivanje propisa, krajnje je nekulturno. justice: pa neznam @wendy kakva si ti to vozačica,i koliko dugo voziš,al meni se puno puta dogodilo da su mi kao vozaču auta a i bajsa debili i debilke izletali na pješački (a tek ovako bezveze na cestu,o tome uopće i neću govoriti) svaki put sam dobio slom živaca,e sad druga je stvar ovo što se dogodilo neki dan,neka krmačica je skoro ubila nekoga,ali ovo što je @iggy rock rekao,uopće nije zaslužio da ga ti tako napadneš... fairy: Smatram da je najoptimalnije kada osoba nastupa u prometu i kao vozač i kao pješak pa i biciklista. Tada zna kako pravilno postupiti u određenim situacijama. wendy: justice je napisao/la : pa neznam @wendy kakva si ti to vozačica Savjesna:D Gle, da ih je pokupio, on bi pred svakim sudom bo kriv. U toj priči nitko nije izletio na pješački, nego je gospodin vozio tako da se ne bi uspio sigurno zaustaviti. Vozio je 70. Tako kaže. Dakle, da je bio tik pred pješački, a oni zakoračili na cestu, ne bi bilo bojazni od bliskog susreta. Nije li tako? On je, dakle, morao biti dosta udaljen, s obzirom na to da je Vukovarska široka. Zakon kaže kako se vozač treba ponašati. Ne kažem da se ne događa da netko doslovce izleti na pješački, osobito djeca. Ali hoće li to biti opravdanje vozaču ako ih na pješačkom ubije? Pred pješačkim prijelazom UVIJEK budem opreznija. I nisam se dovela u sličnu situaciju. S druge strane, puno puta sam bila u situaciji da sam morala bježati s ceste zbog debila kojima se ne da stati. A cestu prelazim "školski", dakle, zastanem i pogledamprvo lijevo, pa desno:)Jednog sam oplela po novčaniku. Prvi je ali sigurno nije i zadnji. justice: pusti ti @wendy zakon,debil se zapucao u mene (ja u autu) s motorom pa smo na sudu već 3 godine,iako i sutkinja i vještak i murija kažu da je majstor kriv al jbg,uglavnom da se vratim na našu priču, 70 je dozvoljena brzina na vukovarskoj,treptajuće žuto znači da bi i pješaci trebali biti malo pažljiviji,bila je noć i padala je kiša,nema nigdje nikoga, eeee koliko se meni puta to dogodilo, dvoje pijanih,ili zaljubljenih,ilimokri od kiše,ili bilo šta,nisu gledali ili su bili sigurni uz semafore, po tom tvome trebao bi se voziti po vukovarskoj 40 da slučajno nebi pokupio nekoga,a to nikako neće moći ići... ovo što je @fairy rekla potpuno podržavam DonQuijote: justice je napisao/la: 70 je dozvoljena brzina na vukovarskoj,treptajuće žuto znači da bi pješaci trebali biti malo pažljiviji,bila je noć i padala je kiša,nema nigdje nikoga, ... po tom tvome trebao bi se voziti po vukovarskoj 40 da slučajno nebi pokupio nekoga,a to nikako neće moći ići... #1 70 je dozvoljena brzina, uz napomenu da brzinu treba prilagoditi uvjetima na cesti, kako bi se mogao pravovremeno zaustaviti. #2 trepćuće žuto na semaforu nije upozorenje pješacima, jer ne trepće žuto na semaforu za pješake, nego za vozače. #3 da pješaci također trebaju imati "četvore oči otvorene" kad prelaze preko pješačkog, za svoje dobro, potvrđuju takvi kao ti, kojima ne pada na pamet voziti 40, iako to uvjeti možda zahtjevaju. uostalom, na znaku piše 70! #4 da stvarno ima debila koji istrčavaju na cestu - ima, ali mislim da to nije bio slučaj ni u jednom od navedenih primjera. justice: čekaj @don jel se ti pridržavaš svega toga? ti se voziš vukovarskom 40??? daj nemoj me jebati (da se tak izrazim) DonQuijote: justice je napisao/la: čekaj @don jel se ti pridržavaš svega toga? ti se voziš vukovarskom 40??? daj nemoj me jebati (da se tak izrazim) nekad se pridržavam, nekad ne. ali kad se ne pridržavam, barem ne prebacujem krivnju na nekog drugog. ako nisi bio u pravu, jebiga - nisi bio u pravu! justice: e sad ga baš kenjaš,u čemu sam ja sad u krivu bio??? što mislim da bi se pješaci trebali malo pažljivije ponašati blizu ceste??? evo sad sam dodao u onom postu jedno "I" koje sam zaboravio DonQuijote: justice je napisao/la: e sad ga baš kenjaš,u čemu sam ja sad u krivu bio??? što mislim da bi se pješaci trebali malo pažljivije ponašati blizu ceste??? evo sad sam dodao u onom postu jedno "I" koje sam zaboravio evo tebe opet sa stavom "nisam ja ništa kriv, oni su". trepćuće žuto je upozorenje vozilima i vozačima da se približavaju onome na što taj semafor upozorava, raskrižju ili pješačkom prijelazu. ukoliko i nema semafora, prije svakog pješačkog prijalaza imaš znak koji uopzorava vozače da se približavaju pješačkom prijelazu. ako pada kiša, dužnost je vozača prilagoditi brzinu uvjetima na cesti. isto vrijedi i za snijeg, led, poledicu, neočišćenu cestu i sve ostale pizdarije. ako zatepeš pješaka na pješačkom, kriv si u velikoj većini slučajeva. a za ono malo slučajeva u kojima eventualno ne bi bio kriv, to bi morao potrošiti puuunoo vremena na sudu da to dokažeš. justice: e što volim ovako pametne,ja imam 2 godina pa ti meni moraš sve objašnjavati, jel bi to tako trebalo biti u idealnom svijetu??? ja te samo pitam šta sam ja pogrešno napisao u svojim postovima a ti tu meni kenjkaš kako po zakonu treba biti, pusti ti zakone,pun je meni k. zakona... fairy: justice je napisao/la : e što volim ovako pametne,ja imam 2 godina pa ti meni moraš sve objašnjavati, jel bi to tako trebalo biti u idealnom svijetu??? ja te samo pitam šta sam ja pogrešno napisao u svojim postovima a ti tu meni kenjkaš kako po zakonu treba biti, pusti ti zakone,pun je meni k. zakona... Pda,,,to ti tak na ovom forumu. Svi jebote nešt ispravni i ponašaju se po pravilima i sve nešt puritanksi...čovječe od kako sam na ovom forumu skontala sam da sam lažljivica, preljubnica, jugonostlagičarka i sponza... DonQuijote: justice je napisao/la: e što volim ovako pametne,ja imam 2 godina pa ti meni moraš sve objašnjavati, jel bi to tako trebalo biti u idealnom svijetu??? ja te samo pitam šta sam ja pogrešno napisao u svojim postovima a ti tu meni kenjkaš kako po zakonu treba biti, pusti ti zakone,pun je meni k. zakona... počni se ti lijepo pridržavati zakona, tu i tamo potakni i neke druge da se pridržavaju istoga, pa ćemo se približiti tom idealnom svijetu. a šta si krivo napisao - napisao sam ti već dva puta, nemam namjeru i treći. Frost: ja ću samo blago skrenuti s teme i poslat u rodni kraj bicikliste koji se voze cestom iako IMAJU NOVU BICIKLISTIČKU STAZU. a što se tiče vožnje po vukovarskoj - kada ne rade semafori, zaista treba biti oprezan, posebice preko noći...i meni se dogodilo X puta da neki pacijenti samo iskoče niotkuda na cestu, pa se spasi kako znaš. Priznajem, nekoliko puta sam jedva primijetio ljude na pješačkom pa sam se morao snalazit kako znam i umijem, heh... wendy: fairy je napisao/la : Pda,,,to ti tak na ovom forumu. Svi jebote nešt ispravni i ponašaju se po pravilima i sve nešt puritanksi...čovječe od kako sam na ovom forumu skontala sam da sam lažljivica, preljubnica, jugonostlagičarka i sponza... Joj, daj, šta kenjate?! Jel, treba gaziti pješake da im pokažemo kako se ne smiju bahatiti pred tonom i pol čelika? Oprez u prometu je znak da je netko puritanac? Ma hajde... Nećeš nam valjda ti reći vozimo li mi prema propisima ili ne? Ako se ovdje pjenim, onda to valjda znači da me živciraju manijaci na cesti i dasama vozim kako treba - oprezno. Vidim da je DonQuijote sve lijepo iargumentirano objasnio pa bih ja htjela vidjeti argumente i s druge strane. Dakle, što opravdava onoga što pješake koje je skoro ubio naziva debilima i glupačama? Opisao je situaciju, vi si ju zamislite u glavi. Ako i dalje pronalazite opravdanje za njega, treba vam oduzeti vozačke dozvole. justice: vidi @wendy zbilja nemam ništ protiv tebe i protiv @dona,čak se u većini puta i slažem s vama i s vašim mišljenjima al ovo je sad stvarno previše... vi govorite da se treba voziti po totalnom zakonu,a to nikako nema smisla (čak štoviše @don je i priznao da nekada nevozi po zakonu), po meni ste vi licemjerni,jer ak će se raditi po zakonu onda treba na Hrvatsku pasti jedna velika nuklearna bomba pa onda sve ispočetka-PO ZAKONU,jer ovako neide, da ja sam si opisao tu situaciju u glavi i ovako mi je ispalo,i napisao sam ju malo ranije,evo da ponovimo justice je napisao/la: 70 je dozvoljena brzina na vukovarskoj,treptajuće žuto znači da bi i pješaci trebali biti malo pažljiviji,bila je noć i padala je kiša,nema nigdje nikoga, eeee koliko se meni puta to dogodilo, dvoje pijanih,ili zaljubljenih,ilimokri od kiše,ili bilo šta,nisu gledali ili su bili sigurni uz semafore, po tom tvome trebao bi se voziti po vukovarskoj 40 da slučajno nebi pokupio nekoga,a to nikako neće moći ići... znači meni treba oduzeti vozačku,a tebi netreba jel ti na svakom semaforu stišćeš lagano kočnicu i pažljivo voziš,znači kočiš promet, e da sam ja iza tebe il bi te pokušavao obići il bi ti sve po spisku,,kao i većina vozača. eto tko je sad u pravu??? ako ćemo po zakonu onda si ti,ako ćemo u praktičnom smislu onda sam ja u pravu,jbg pa sad ti vidi... justice: i još nešto ja uopće ne branim ovu nesretnicu što je pokupila te dvije cure,nego samo branim ono što je @iggy rock napisao jer se to i meni par puta dogodilo wendy: Ja nisam rekla da se pored svakog pješačkog zaustavim niti da smanjim na dvadeset. Ali, vozim tako da se, kad mi se upali crveno mogu sigurno zaustaviti. Isto tako, dok se približavam pješačkom, oči su mi širom otvorene i ne vozim kao blesava. Ne razumijem o čemu mi pričamo. Tom logikom, pješaci uopće ne bi prelazili cestu ako bi vozači imali "mogućnost izbora". Zašto sam ja licemjer ako uglavnom vozim prema propisima? Ne razumijem. Kao što je DonQuijote rekao... i ja nekad papučicu gasa stisnem više nego što bih trebala, ali da zbog toga nekoga pokupim krivila bih isključivo sebe. Ako je negdje ograničenje 70, to ne znači da se tom brzinom moravoziti. Valjda je to jasno. Vozit ćeš onako kako ti vremenske i ine prilike diktiraju. Frost: wendy je napisao/la: Ako je negdje ograničenje 70, to ne znači da se tom brzinom moravoziti. Valjda je to jasno. Vozit ćeš onako kako ti vremenske i ine prilike diktiraju. ne znam kako ostali, ali ja j**** majku onome koji na mjestu gdje je ograničenje 70 vozi 50 :D Monstrum: ja jebem majku ko na ograničenom 70 vozi 60 ja jebem majku svakom ko ne zna vozit jebem majku svakoj drugoj ženi za volanom jer ne zna vozit (oooogromna isprika ženama koje znaju) ja jebem majku svakom pješaku koji stupi na pješački a da nije pogledo lijevo i desno i procjenio jel vozač može zakočit bez škripe guma ko što sam ja radio dok nisam položio ja jebem majku svakom pješaku koji se baca pod kola ja jebem majku svakom ko skreće bez signalizacije ja jebem majku svakom ko se prestrojava bez signalizacije ja jebem majku svakom ko ima duga svjetla u gradu ja jebem majku svakom ko mi trubi kad sam isključen iz prometa sa sva 4 i vidi me se sa 100 metara i ne prestrojava se na vrijeme i onda mi trubi a ja sam zauzeo 1/3 trake, jako mu jebem majku i otvaram prozor i vičem, a ako stane izlazim iz kola istog trena ja jebem majku svakoj budali koja ne kreće na start zelenog (jer ja krećem na žuto, zašto? zato da više ljudi može proći kroz semafor) nego bleji ko tele pa zeleno ide tako traje i traje i traje a on/ona priča sa suvozačem i laje na mobitel i sere jebe bundu majku im jebem ja jebem majku svakom koga vidim da razgovara na mob u vožnji i to lijepo se zaljepim na prozor i JEBEM TI MATER I TEBI I TVOM USRANOM MOBITELU JEBO TE ON U USTA a kad vidim budalu da radi nešto u vožnji što nije predviđeno da se radi u vožnji e onda poludim ja jebem majku svakom ko ne zna vozit u kružnom toku ja jebem majku svakom ko ne zna uć u kružni tok jer čeka praznu cestu ja jebem majku svakom ko se u jednosmjernoj cesti ne prestroji na stranu u koju treba ići nego zauzme cijelu cestu pa onda poludim jer mene jebe u mozak ja jebem majku svakom idijotu koji skreće pa se ne dovuče do crte odnosno do ruba svoje trake tako da se može proći pored njega ako netko ide ravno uglavnom ima toga još jako puno puno puno ali neda mi se sad pisat, da živčan sam vozač i ako se ikoji od vas pojavi na cesti a trkelja na mobitel, vuče se daleko ispod ograničenja, lakira nokte i jede burek, ima nogu kroz prozor, staje svakom pješaku, trubi na svaki kurac jebat ću mu majku :) Svebor: pa da... uvijek postoji i onda 10km/h tolerancija, jelte... na to ste zaboravili. :D uvjeren sam kako isto tako netko svim motherfuckerima posve svečano i uljudno - JEBE KEVU! :) fairy: E Monsšturmpfe ,,bravo,,,samo bih nadodala da jebem majku onim vozačima koji vide da stojim kako bih se uključila u promet i onda kada dođu do mene daju žmigavaci srkenu,,,grrrrrrr,,, morgan: fairy je napisao/la: E Monsšturmpfe ,,bravo,,,samo bih nadodala da jebem majku onim vozačima koji vide da stojim kako bih se uključila u promet i onda kada dođu do mene daju žmigavaci srkenu,,,grrrrrrr,,, nekima nije jasno da se uključivanje žmigavca koristi kao pokazivanje NAMJERE radnje a ne sama radnja. meni je prestrašno kakoljudima i takva sitnica kao uključivanje žmigavca predstavlja ogroman napor. nego, šta bi na kraju sa tim curama? kakav je epilog priče? tko je kriv a tko je obr'o bostan? steam: fairy je napisao/la : E Monsšturmpfe ,,bravo,,,samo bih nadodala da jebem majku onim vozačima koji vide da stojim kako bih se uključila u promet i onda kada dođu do mene daju žmigavaci srkenu,,,grrrrrrr,,, Nadam se da znaš da žmigavcu možeš vjerovati samo na vlastitu odgovornost i vlasiti rizik. Ona ne mora skrenuti, iako je dala žmigavac. Osobno ne vjerujem žmigavcu i ne krećem dok druga strana i samom radnjom jasno ne pokaže namjeru da će skrenuti. fairy: A dobro ima i u tome istine :) Monstrum: davanje žmigavca pokazuje namjeru, ako netko namjerava nešto napraviti to uglavnom i napravi, ako pokazuje žmigavac na cesti di nema skretanja ili se prestrojava ili se isključuje iz prometa, čim je neko dao žmigavac automatski prilagođavaš svoju vožnju i ponašanje u prometu prema toj osobi, e sad nema veze oćeš preticat, skretat, stat iza njega/nje nije važno, žmigavac je tu da se pokaže da se nešto namjerava napraviti, a pravljenje neke radnje koja može ugroziti druge sudionike u prometu bez da ih se upozorilo strogo osuđujem i zato svako prestrojavanje, skretanje, isključivanje iz prometa bez žmige od strane drugih vozača osuđujem jebanjem majke :) wendy: Frost je napisao/la :wendy je napisao/la: Ako je negdje ograničenje 70, to ne znači da se tom brzinom moravoziti. Valjda je to jasno. Vozit ćeš onako kako ti vremenske i ine prilike diktiraju. ne znam kako ostali, ali ja j**** majku onome koji na mjestu gdje je ograničenje 70 vozi 50 :D A jebemu :D Pa ako je kolona ispred tebe, ne možeš voziti 70. Rekla sam da "treba voziti onako kako vremenske i ine prilike diktiraju". Dakle, postoje slučajevi kad ne možeš voziti 70. Ili ne bi trebao. Da ne bi pokupio neke "debile" i "glupače" kojima je palo na pamet, ma zamisli, prelaziti cestu na pješačkom:wink: Isis: Nije se to dogodilo pred stucom, dogodilo se na pješačkom prijelazu kod benze na trpimirovoj i biroa. echoes: stoka je svatko tko se autom zaleti u nekoga zbog nepažnje, alkohola, drogail sl........!!da mi se to nekad dogodilo možda nebi tako govorila ?