Forum: Vijesti Topic: Raspisuje se natječaj za pjesmu s temom 'Ja volim Osijek' ----------------------------------------------------------------- Nandino: Gradsko poglavarstvo i Hrvatska glazbena unija, podružnica Osijek u sklopu projekta „Ja volim Osijek“ pozivaju vas da se javite na NATJEČAJ za pjesmu s temom „Ja volim Osijek“. Za sudjelovanje u natječaju potrebno je dostaviti snimljenu pjesmu, isključivo na CD-u, tekst pjesme, svoje osobne podatke, kontakt telefon te e-mail adresu. Snimka ne mora biti studijske kvalitete. Dovoljno je snimiti melodijsku liniju uz gitaru ili klavir. Prva tri (3) uratka će biti nagrađena, i to: 1. nagrada: vrijednost 3.000,00 kn – pokrovitelj: Turistička zajednica Grada Osijeka 2. nagrada: vrijednost 2.000,00 kn – pokrovitelj: GPP-Osijek 3. nagrada: vrijednost 1.000,00 kn- pokrovitelj: tvrtka „Audio Pro“ Natječaj je otvoren od 1. do 30. listopada 2008. godine. Prvonagrađena pjesma biti će snimljena u vrhunskom tonskom studiju u izvedbi eminentnih osječkih glazbenika i objavljena na prigodnom promotivnom nosaču zvuka. Vaše glazbene uratke možete poslati poštom ili osobno donijeti na adresu: HRVATSKA GLAZBENA UNIJA Podružnica Slavonsko-baranjska Trg Ante Starčevića 6 (hotel „Central“) 31000 Osijek Kontakt telefon: 031/ 778 022. Klik za uvećanje sadržaja: esseker: Baš sam o tome razmišljao nedavno kako bi bilo dobro da se malo malo po gradu i u medijima zasvira o Osijeku pa i u smislu čuvanja gradske imovine, ali i u smislu pjesme koja bi naglasila "brand" grada. Hmmm, je li pjesma Branka Mihaljevića "Moj Osijek" zaboravljena?:? Monstrum: esseker je napisao/la : Baš sam o tome razmišljao nedavno kako bi bilo dobro da se malo malo po gradu i u medijima zasvira o Osijeku pa i u smislu čuvanja gradske imovine, ali i u smislu pjesme koja bi naglasila "brand" grada. Hmmm, je li pjesma Branka Mihaljevića "Moj Osijek" zaboravljena?:? e uzeo si mi riječ iz usta taman sam išao pisat o Brankecu i toj predivnoj pjesmi koja po meni predstavlja Osijek :) i di ćeš nešt bolje od toga :) Callistemon: Brand Osijeka trebaju biti gradske firme i direktori... oni fakat vole Osijek:evil: TataMata: Monstrum je napisao/la: esseker je napisao/la : Baš sam o tome razmišljao nedavno kako bi bilo dobro da se malo malo po gradu i u medijima zasvira o Osijeku pa i u smislu čuvanja gradske imovine, ali i u smislu pjesme koja bi naglasila "brand" grada. Hmmm, je li pjesma Branka Mihaljevića "Moj Osijek" zaboravljena?:? e uzeo si mi riječ iz usta taman sam išao pisat o Brankecu i toj predivnoj pjesmi koja po meni predstavlja Osijek :) i di ćeš nešt bolje od toga :) Naravno da nije zaboravljena, ni slučajno, ali namjera je ovog natječaja da sukladno novim vremenima dozvoli mladima da i oni možda osmisle neku pjesmu koja će zaživiti kao popularna i promovira neke nove autore.... mvarga: TataMata je napisao/la : Naravno da nije zaboravljena, ni slučajno, ali namjera je ovog natječaja da sukladno novim vremenima dozvoli mladima da i oni možda osmisle neku pjesmu koja će zaživiti kao popularna i promovira neke nove autore.... U WTF. Pa da, mladi se nikada ne bi sjetitli napisati pjesmu bez toga. Pogotovo sada kad više ne mogu piti na javnim površinama. Osnovna struktura pjesme trebala bi pratiti vjekovne težnje i odluke Gradskog vijeća. Primjerice mogli bi promijeniti neke postojeće tekstove pa bi u Osijeku trebalo pjevati: Jesam pijan,ali nisam jako - ljevo desno, pa kući mimo javnih površina. ili Pijem da je zaboravim, al' javne površine ne gazim. Ma kol'ko ovo glupo zvuči, zabrana pijenja na javnim površinama je još gluplja. TataMata: http://www.osijek031.com/viewtopic.php?p=193626#193626 mvarga je napisao/la: TataMata je napisao/la : Naravno da nije zaboravljena, ni slučajno, ali namjera je ovog natječaja da sukladno novim vremenima dozvoli mladima da i oni možda osmisle neku pjesmu koja će zaživiti kao popularna i promovira neke nove autore.... U WTF. Pa da, mladi se nikada ne bi sjetitli napisati pjesmu bez toga. Pogotovo sada kad više ne mogu piti na javnim površinama. Osnovna struktura pjesme trebala bi pratiti vjekovne težnje i odluke Gradskog vijeća. Primjerice mogli bi promijeniti neke postojeće tekstove pa bi u Osijeku trebalo pjevati: Jesam pijan,ali nisam jako - ljevo desno, pa kući mimo javnih površina. ili Pijem da je zaboravim, al' javne površine ne gazim. Ma kol'ko ovo glupo zvuči, zabrana pijenja na javnim površinama je još gluplja. esseker: mvarga je napisao/la : U WTF. Pa da, mladi se nikada ne bi sjetitli napisati pjesmu bez toga. Pogotovo sada kad više ne mogu piti na javnim površinama. Osnovna struktura pjesme trebala bi pratiti vjekovne težnje i odluke Gradskog vijeća. Primjerice mogli bi promijeniti neke postojeće tekstove pa bi u Osijeku trebalo pjevati: Jesam pijan,ali nisam jako - ljevo desno, pa kući mimo javnih površina. ili Pijem da je zaboravim, al' javne površine ne gazim. Ma kol'ko ovo glupo zvuči, zabrana pijenja na javnim površinama je još gluplja. Čuo sam da će zabraniti pijančevanje na javnim površinama i s tim se 100% slažem! Dva su razloga za to, a prvi je činjenica da je sve više totalnih! klinaca koji su skoro direktno s majčinog mlijeka prešli na alkohol, a drugi je taj što ti isti klinci taj alkohol onda izbacuju iz sebe tako što za sobom ostavljaju tone smeća i uništavaju gradsku imovinu, posebno koševe za otpad kojih uz Promenadu gotovo da više i nema. Kao srednjoškolac sam za vikend cuganje odlazio na šetalište na brežuljku usred jednog slavonskog grada i mogu reći da NIKADA nismo iza sebe ostavljali otpad niti nam je palo na pamet uništavati. S druge strane Promenada me je kada sam se vratio u Osijek neugodno iznenadila. Zadnji puta sam uz Dravu cugao prošlog ljeta i ni tada moja ekipa nije radila gluposti. Ipak smo starija generacija. Ne stara da bi se sjećala Mihaljevića, ali dovoljno ozbiljna da shvatimo poruku njegove pjesme ... MOJ Osijek :idea: Bojo: bogte tema o pjesmi za osijek...vi opet zapeli za pijančenje na javnim površinama...isto ko u onoj prošloj temi...priča se o smeću i smetlištima...i vi pričate o zabrani pijenja na javnim površinama...stvarno svašta... ja ću napravit pjesmu feat. gospođa pevec...i pjevat ću o velebnom zdanju esseker centra,eurodoma,nove divaltove bez drveća...novom pevecu...i tako dalje :) sokrat: ja poludio.....imam tekst i sinoć sam do 2 pokušavao napraviti glazbu.... i šta god napravim sve mi zvuči ko kopija nečega..... TataMata: sokrat je napisao/la: ja poludio.....imam tekst i sinoć sam do 2 pokušavao napraviti glazbu.... i šta god napravim sve mi zvuči ko kopija nečega..... keep on tryin' :) exodus: mda, napravis pjesmu da bi ju poslije ''eminentni osječki glazbenici'' uzeli i snimili -.- sokrat: snimim ju ja sam i prijavim u zampu.....pa nek se slikaju.... a ak ju tko drugi snimi ja ih tužim i zaradaim još para :-)) fuldstændigamok: Ova akcija je puna ironije. Super. Volim ironiju. Podupire udruga kohorta? Ha. Ha. Evil Poodingh: hehe moja ce uskoro biti gotova, i onda u potragu za vokalom ;) sunshine18: napisano,uglazbljeno i poslano..ee pa sad šta bude :D kad će bit rezovi natječaja? :D TataMata: slijedeći tjedan... Evil Poodingh: moja je bila završena, ali mi se previše svidjela melodijski da bih ju potrošio na tekst za neki natjecaj, tako da ju ipak cuvam za drugu priliku :) sunshine18: pa preko čeg ćeš se progurat ako ne preko "običnog" natječaja :D vrijedi uvijek pokušat :D TataMata: sunshine18 je napisao/la: pa preko čeg ćeš se progurat ako ne preko "običnog" natječaja :D vrijedi uvijek pokušat :D Pjesma će se promovirati prilikom proslave Dana grada, otisnuti na promotivne cd-ove, autor će dobiti poprilično medijskog prostora, itd. Mislim da još stigneš poslati+pjesma s takvom tematikom nije već duže rađena....sam ti to pošalji.... sunshine18: pa zar nie natječaj gotov?