Forum: Film i TV Topic: Batman, Burton, Keaton... --------------------------------- Poppy: Nastavak rasprave iz teme: http://www.osijek031.com/osijek.php?najava_id=12092 cane je napisao/la: Jedino mi žao što je Burton pomalo zaboravio na glumca koji ga je pogurao u 80-ima, Michael Keaton. Čovjek je isto odličan. I šteta što ga nema više u filmovima ko prije... meni je Michale Keaton bezveze. ne mogu reć ni da je loš glumac, ni da mi je antipatičan, al mi je baš bezeveze. nema on tu karizmu ko Depp. recimo, nikad mi nije bilo jasno zašto su njega izabrali za Batmana. pa pobogu, čovjek je proćelav!!! ne može Batman bit proćelav!!! a Depp je stvarno nešto posebno. on naprosto hipnotizira. nisam ga još pogledala u ovoj ulozi, ali za sve što je do sada napravio zaslužuje Oscara. Zapravo je za nepovjerovat da ga još nije dobio, a mislim da nije. recimo Pirati s Kariba bi meni bili negledljivi da nema njega... isto mogu reć i za film Willy Wonka...i Strah i prijezir u L.A.-u...jednom sam pročitala da je neki kritičar rekao "jeste li ikad pogledali film s Johnny Deppom koji nije dobar?!" muskatniorascic: Keaton je odlican, pogotovo u ulozi Batmana. Oba filma o Batmanu koje je Burton rezirao su fantasticni, atmosfera koja je odlicno pogodjena, Gotham City kao jedna kombinacija futuristickog New Yorka i Berlina 20-ih godina XX stoljeca. Po meni najbolje uprizoreni strip, te maestralna gluma Jack Nicholsona, Michelle Pfeiffer, Danny DeVita.... A i Clooney i Kilmer su bar dvije lige iza Keatona sto se tice uloge Batmana. On nije nasminkani ljepotan, nego mracan covjek proganjan vlastitim demonima, te ga je malo tesko uvjerljivo shvatiti ako bi ga utjelovili Brad Pitt ili Johnny Deep. Bez obzira na manjak kose ili izbjegavanje depilacije. Poppy: muskatniorascic je napisao/la: A i Clooney i Kilmer su bar dvije lige iza Keatona sto se tice uloge Batmana. On nije nasminkani ljepotan, nego mracan covjek proganjan vlastitim demonima, te ga je malo tesko uvjerljivo shvatiti ako bi ga utjelovili Brad Pitt ili Johnny Deep. Bez obzira na manjak kose ili izbjegavanje depilacije. Clooney i Kilmer bili Batmani?! Tog se ni ne sjećam... Slažem se da u toj ulozi ne treba bit neki manekenčić, ali Keaton meni nije nimalo "mračan" tip, pa ni u toj ulozi... a evo iz ženske perspektive mogu ti reć da nije ni seksipilan, i kad sam gledala film pitala sam se šta bi takva ljepotica kao Kim Basinger vidila u tom tipu?! meni je recimo Christian Bale bio odličan u ulozi Batmana. I inače jako dobar glumac, čudim se da nije veća zvijezda već do sad. OligofreniDikobrazoid: Poppy je napisao/la: meni je recimo Christian Bale bio odličan u ulozi Batmana. I inače jako dobar glumac, čudim se da nije veća zvijezda već do sad. Da, Bale je stvarno OK, a strašno je zapostavljen... Iako, glumio je u hrpi B produkcija koje nisu nikada ni došle u kina ili namale ekrane. Meni je bio legendaran u Američkom Psihu.... muskatniorascic: Bale je dobar, no zadnji Batman i Burtonovi nemaju previse dodirnih tocki. Atmosfera, ugodjaj i likovi su razlicito stvarani.A Bale i Christopher Nolan odlicno suradjuju. I filmovi su mu kao radjeni za Balea. A zasto Keaton i Kim Basinger, koja je odlicna kao Vicki Vale? Pa mozda da pokaze da se ponekad i ne tako zgodnim i procelavim likovima omakne pa i oni zavrse sa takvom ljepoticom... Poppy: muskatniorascic je napisao/la: A zasto Keaton i Kim Basinger, koja je odlicna kao Vicki Vale? Pa mozda da pokaze da se ponekad i ne tako zgodnim i procelavim likovima omakne pa i oni zavrse sa takvom ljepoticom... haha... ne zaboravimo da je Batman pun para, možda je Vicki na to pala?! ;) ne bi se s tobom složila. mislim da u ovom filmu to nije bila ideja. ne kažem da Batman mora bit superzgodan, ali mora bit karizmatičan i seksipilan. Superman i Spiderman su šmokljani kad nisu superjunaci, ali Batman je drugačiji, on ne doživljava transformaciju, on se samo maskira. On je Batman i kad nije u kostimu. Kužiš šta želim reć? muskatniorascic: Procitaj strip, ni u njemu Bruce Wayne nije nesto zgodan niti seksipilan. Pogledaj filmove, i vidi sto je Burton htio docarati. Wayne je gonjen mrznjom i osvetom, tokom dana biznismen i povucen, pomalo cudak, a kada je u kostimu Batmana onda je to totalno drukcija osoba, netko progonjen vlastitom proslosti i demonima. Keaton koji moze proci kao Everday Joe uvijek je bolji izbor od nekog razvikanog imena, koje sluzi za privlacenje publike. Pa stos s tim stripom i je u tome da je Batman netko za koga se to ne bi nikada reklo, a ne netko gradje Conana ili Terminatora. I karizma i seksipil nemaju previse veze s osvetom i mrznjom. Poppy: muskatniorascic je napisao/la: I karizma i seksipil nemaju previse veze s osvetom i mrznjom. a dobro... onda su trebala stavit Georga Constanzu za tu ulogu... eto on je pun mržnje i želje za osvetom! ;) aethur: Clooney i Kilmer su bili promašeni Batmani, totalno. Keaton je bio izvrstan, posebice u prvom dijelu. Drugi me malo izritirao, ništa posebno, možda zbog DeVita, koji mi ionako djeluje prenapuhano (iako, gledah Big Fish opet nedavno i tamo je lud... :D) ali prvi je ipak klasik. Bale, pak, djeluje kao i cijeli peti dio. Mračno i iznimno osvetnički. Također sam ga prvi put vidio u American Psycho i bio je fantastičan. No, ono ostvarenje o zmajevima, mislim Reign of Fire, treba što prije zaboraviti. Ili je već zaboravljeno. U petom dijelu su skupili savršenu glumačku ekipu, posebno tu mislim na Liama, koji je jako dobar izbor za zločinački um. No, i treći i četvrti su imali dobru postavu (Carrey, Lee-Jones, Švarceneger), pa je svejedno podbacio. Čitao sam onaj famozni strip o Jockeru i Batmanu, zaboravih ime... I... Savršen je... Očarao me, gutao sam ga, isto kao i prva dva filma, ali i peti. Uglavnom, da ne duljim, jer sam ovdje nabacao svega, Batman je heroj moje mladosti, tamni osvetnik, pun bijesa, mržnje, zaštitnik Gothama. A tek Batmobil... 1step2far: Keaton je meni odličan kao Beetlejuice i bez obzira koliko bio možda neugledan kao izbor za super heroja je najbolji Batman do sada. Od Clooneya mi se iskreno rečeneo s.e.r.e., užasan je, dok je C. Bale odličan glumac, trebalo mi je da shvatim The Machinist, ali odličan depresivni manični film. J. Depp je komad, slažem se i može odglumiti svašta, ali Batmana naprimjer ne. Njemu bolje stoje uloze psihotičara, štrebera i naravno keptna Džeka Sperova. Sviđa mi se Burtonov stil i nadam se da će ostati vjeran svojem filmskom izričaju. Izgleda da je i muškarce uhvatilo ono zlo što hvata žene u Hollywoodu, kad prođeš ajd 35 g., više nisi komad pa tko te j...! Monstrum: keaton je bog i batina kao batman, niko drugi mu nije do koljena, svi ostali su ko neke curice napumpane naspram njega, zato mi i je najbolji batman baš keaton jer se savršeno uklapa u cijelu priču batmana kao klinca čije roditelje ubijaju bla bla bla svi već znate kako i šta dalje, a što se mene tiče nakon što je burton reko dosta poslje 2 dijela komotno su trebali stat jer oni "šareni" nastavci, a ima ih ko santa barbara, nisu al ni do gležnja burtonu/keatonu = batmanu aethur: Evo zanimljivi tekst o Tim Burtonu. tonya: muskatniorascic je napisao/la: Keaton je odlican, pogotovo u ulozi Batmana. Oba filma o Batmanu koje je Burton rezirao su fantasticni, atmosfera koja je odlicno pogodjena, Gotham City kao jedna kombinacija futuristickog New Yorka i Berlina 20-ih godina XX stoljeca. Po meni najbolje uprizoreni strip, te maestralna gluma Jack Nicholsona, Michelle Pfeiffer, Danny DeVita.... Ovo toliko u potpunosti potpisujem da jednostavno ne mogu vjerovati koliko to u potpunosti potpisujem! :D Ositali su dijelovi Batmana samo "wannabe". A kombinacija Tima Burtona i Johnnyja Deppa po meni je neprocjenjiva. bazooka_joe: Čekaj, ne kužim, nije vrag da će snimiti Batmana s Deppom?! Pičkastog Batmana?! Ma daaaaj... Poppy: Ma no! Kakav Depp! Ako postoji uloga koja nije za njega onda je to Batman. Mada, ne bi čudilo da se taj čarobnjak i u takvoj ulozi snađe. :) Inače, prvi Batman je i meni fantastičan. Zaista odlična mračna beznadna atmosfera, Nicholson uvjerljivo jeziv, Kim ostavlja bez daha... Eto samo taj Keaton meni nije bio najbolji izbor. insomnia: Meni je Keaton također najbolji od svih Batmana.. nije ne znam kako zgodan, ali ima mi ''ono nešto'', i uloga mu baš pristaje.. Depp je super jebozovan, tu se slažem isto, svi njegovi filmovi bi bili apsolutni shitovi, da nema njega.. Ostali nastavci Batmana, s Careyem itd. su mi isto promašeni, ali su mi dragi eto zbog tematike, jer volim Batmana kao lika. tonya: bazooka_joe je napisao/la: Čekaj, ne kužim, nije vrag da će snimiti Batmana s Deppom?! Pičkastog Batmana?! Ma daaaaj... Ma ne, hehehe... Samo sam se nadovezala na temu s Johnnyjem Deppom. Ne bi on bio nikakav Batman, no-no... :) A kad smo kod toga, upravo pečem kokice i pripremam se za gledanje Sweeneyja Todda... Život je lijep... :) Poppy: a daaaaj Tonya, nemoj mi reć da ćeš gledat taj film od doma, a igra u kinima?!!:) tonya: Poppy je napisao/la: a daaaaj Tonya, nemoj mi reć da ćeš gledat taj film od doma, a igra u kinima?!!:) Ooooops... Busted. :oops: Ako mi se svidi, otići ću i u kino, obećavam! :) morgan: tko bi vam bio najsmješniji Batman? meni definitivno Jack Black ili Torrente.Skine masku a ono ona faca.... od svih dosadašnjih najgori mi je bio Clooney, tako hladan i nezaigran... Poppy: morgan je napisao/la: tko bi vam bio najsmješniji Batman? meni definitivno Jack Black ili Torrente.Skine masku a ono ona faca.... od svih dosadašnjih najgori mi je bio Clooney, tako hladan i nezaigran... ja sam svog favorita već odabrala: Poppy je napisao/la : a dobro... onda su trebala stavit Georga Constanzu za tu ulogu... eto on je pun mržnje i želje za osvetom! ;) Monstrum: najdebilnliji betmen bi definitivno bio boris mirković or would he :hmm: cane: Draga Poppy. Očito da se tebi jako sviđa Johnny, i to je u redu. Stvarno je odličan glumac i nosi svaki film na svojim leđima. Meni je recimo njegov omiljeni film Edward Škaroruki. A Burton mi je najbolji redatelj uz Finchera naravno. Al ne možeš mi reći da je Keaton bezveze. Jel budi iskrena i reci koliko si filmova s Michael Keatonom pogledala? Ja sam pogledao sve. I mogu reći samo najbolje o njemu. Čovjek ima raspon uloga od obiteljskog čovjeka do čudovišta zvanog Beetlejuice ili ti kod nas popularno prevednog kao Bubimir. Bio on hladnokrvni ubojica kojem Andy Garcia pokušava ući u um ili mračni osvetnik iz Gotham grada čovjek totalno uživljen. Jer ne znam kako bi Burton prošao s njegovim prvijencom Beetlejuiceom da ga nije maestralno odglumio Keaton. Poppy: cane je napisao/la: Al ne možeš mi reći da je Keaton bezveze. Dragi cane. Očito se tebi jako sviđa Keaton, ali to ne znači da meni ne može bit bezveze. Istina je da nisam pogledala puno filmova s njim jer mi je, kao što rekoh, bezveze. Slažem se da je čovjek dobar glumac, ali eto mene nikad nije oduševio. A posebno mi nije sjeo kao Batman. Meni je najdraži Deppov film Cry Baby. Već godinama čekam da se negdje pojavi još koji film od John Watersa, ali ništa... Možda da nam prikažu njegov ciklus u kinima?! :D tonya: Poppy je napisao/la: Možda da nam prikažu njegov ciklus u kinima?! :D Ja sam za!!! Joooj, Cry Baby... :) Btw, Sweeney Todd - tolikoj se količini brutalnosti ipak nisam nadala. :) Međutim, film bi bio savršen da nema toliko pjevnih scena. Ah... cane: Poppy je napisao/la: cane je napisao/la: Al ne možeš mi reći da je Keaton bezveze. Dragi cane. Očito se tebi jako sviđa Keaton, ali to ne znači da meni ne može bit bezveze. Istina je da nisam pogledala puno filmova s njim jer mi je, kao što rekoh, bezveze. Slažem se da je čovjek dobar glumac, ali eto mene nikad nije oduševio. A posebno mi nije sjeo kao Batman. Meni je najdraži Deppov film Cry Baby. Već godinama čekam da se negdje pojavi još koji film od John Watersa, ali ništa... Možda da nam prikažu njegov ciklus u kinima?! :D Ma sve je to ok. I kontam tebi se ne sviđa. Al ostalima je Keaton savršeni Batman kao i meni. Monstrum: marš, jebaćevascigani Loona: I meni je Keaton savršen izbor za Batmana, Val Kilmer mi je bio tak-tak, ali opet bolji od Clooneya. Iako mi je Clooney nezamjenjiv u Oceanovih 11-12-13 i taj mi je film fenomenalan.. Deepa isto tako obožavam i sve filmove u kojima je glumio, kako je netko gore rekao Pirati s Kariba ne bi bili to što jesu da nema njega.. On je stvoren za takve uloge. Uloge nekih poremećenih likova s fantastičnom dozom crnog humora. C. Bale je isto odličan glumac i zbilja nepravedno zapostavljen, pa ovdje http://en.wikipedia.org/wiki/Christian_Bale možete vidjeti cijelu njegovu biografiju i uloge koje je igrao.. Ali da malo skrenem s teme i postavim pitanje Jamesa Bonda - barem ovih novijih, počevši sa P. Brosnanom. Iako nije bio loš, daleko bolji mi je Daniel Craig kojega su isto tako svi popljuvali, a meni se savršeno uklopio u ulogu.. Ali sto ljudi sto ćudi, pa tako i po pitanju Batmana, Supermana, 007 i svih ostalih imaginarnih junaka.. Poppy: E bravo Loona, sad ću ja oma... :D Meni se ni jedan Bond nije dopao; Sean Connery, kao prvi Bond... on je njuška, ali previše dlakav za moj ukus, a ako Batman ne mora bit super zgodan (iako ja mislim da mora :) ), 007 apsolutno mora bit zgodan. Roger Moore... on je mator!!!!! Pierce Brosnan... ljepuškasti mamin sin... definitivno NE seksi! Danile Craig... on mi je još i podnošljiv... nije moj tip muškarca, ali za razliku od ostalih nije ni moj antitip muškarca... malo mi je smiješan... huh... kakva stručna analiza! ;) Ajkula: Pa o cemu vi to raspravljate, opce poznata cinjenica je da je jedini covjek idealan za sve uloge Walker Teksaski Ranger, ostali glume samo dok im Walker ne opali kruzni. bazooka_joe: Poppy je napisao/la: Sean Connery, kao prvi Bond... on je njuška, ali previše dlakav za moj ukus, a ako Batman ne mora bit super zgodan (iako ja mislim da mora :) ), 007 apsolutno mora bit zgodan. 007 ne mora biti zgodan! A to da je muško pa dlakav - naravno, nije nekakva mondena depilirana pederčina, čovjek ima dozvolu za ubijanje, zaboga! Svaka čast Roger Mooreu, ali reći da je bolji Bond od Conneryja, ono, nije... Frajer izgleda ko prodavač rabljenih auta - pedofil iz susjedstva u onom Lotusu. Daniel Craig - moram priznati da mi se svidio. Posebno mi se svidjela ona iskonska Bondova surovost, ono pravo naličje te moći kojom on zapravo barata, a koju je u osamdesetima prodavač rabljenih automobila zamijenio nekakvom 'being a gentleman' kiki-duga-čarapa spikom. Brosnan je amerikanac sa uvježbanim naglaskom. Organski ga ne podnosim od njegova prvog Bonda, u bilo kojem filmu. Kao da gledam nekog pederskog odvjetnika koji se loži na plinske pištolje i BMW-e. Užas! 1step2far: Definitivno me Craig nije razočarao kao Bond iako je sušta suprotnost svemu što se meni na muškarcu sviđa. Ima nešto u njemu što ga čini odličnim izborom i nadam se da će snimiti bar još nekoliko dijelova. Johnny, ah Johnny, njega treba jebat. Nadam se da će biti više Keatona u budućnosti jer čovjek ima iskustva i talenta da odglumi svaku ulogu. Ako ću gledati na ljepotu, moj odabir bi bio Johnny Depp i Keanu Reeves, ali moji omiljeni glumci svih vremena su Jean Reno, Gary Oldman i Bruce Willis. muskatniorascic: Rekoh si odsutit cu, ali nema pomoci. Rijec je bila o glumcima i kako su GLUMILI a ne kako IZGLEDA i koji bi vas najradje pojebao. Znaci kako je tko ODGLUMIO koji lik, a NE tko je izdepiliran, ima najsjajnije okice, ubrizgao 10 tona steroida u sebe. Znaci preporuka pogledajte film, i pokusajte shvatiti o cemu je rijec, a ako to implicira koristenje barem 5 ganglija, molim vas napravite isto. A ako to ne zeliteonda napisite ja bi se jebala s njim ili njim, a ne lupetajte o glumi, i ne pljujte ljude koji Vas fizicki ne privlace a odlicni su glumci. S stovanjem ! Poppy: @muskatniorasic; nije istina da je u ovom topicu riječ isključivo glumi. riječ je o najboljem odabiru glumca za određenu ulogu. Konkretno za uloge Batmana i James Bonda, koje baš i ne spadaju u neke silno karakterne i zahtjevne uloge da bi sad samo o kvaliteti izvedbe raspravljali. Oba lika su zamišljeni kao vrlo privlačni ženskom spolu, kod Bonda je čak glavni naglasak upravo na tom njegovom šarmu, zato sam ja i dala komentar sa žesnkog stajališta. I molim te, idući put prije nego što se uspjeniš, prvo pročitaj sve do tad rečeno na temu i dvaput razmisli. Frost: Razlog zbog kojeg su svi ti ljudi glumili u tim ulogama je samo zato sto im je Walker, Teksaski Rendzer to dopustio. I zato sto bi Walker premlatio sve negativce u prvih 15 minuta filma. Poppy: Evo sinoć sinoć bio Batman... za nas matore koji nismo po kiši išli van... film sam odgledala rugajući se Keatonu kak je bezeveze (pokušala sam ga gledat drugim očima nakon svih vaših komentara, ali nije išlo) i uzdišući na Viki Vale i njezine odjevne kombinacije.... ah... kyx: aaaa juce sam uzivao gledajuc bataman,povratk u djetinjstvo,zakon film :) DonQuijote: Poppy je napisao/la: Evo sinoć sinoć bio Batman... za nas matore koji nismo po kiši išli van... film sam odgledala rugajući se Keatonu kak je bezeveze (pokušala sam ga gledat drugim očima nakon svih vaših komentara, ali nije išlo) i uzdišući na Viki Vale i njezine odjevne kombinacije.... ah... ma, nemaš ti pojma... Monstrum: DonQuijote je napisao/la :Poppy je napisao/la: Evo sinoć sinoć bio Batman... za nas matore koji nismo po kiši išli van... film sam odgledala rugajući se Keatonu kak je bezeveze (pokušala sam ga gledat drugim očima nakon svih vaših komentara, ali nije išlo) i uzdišući na Viki Vale i njezine odjevne kombinacije.... ah... ma, nemaš ti pojma... potpisujem burton - keaton kombinacija kicks ass :D tonya: Jučer sam pomislila koliko bi svi filmovi bili bolji da ih režira Burton. Postajem opsjednuti fan! cane: tonya je napisao/la: Jučer sam pomislila koliko bi svi filmovi bili bolji da ih režira Burton. Postajem opsjednuti fan! Tek sad? Ja sam fan još od Beetlejuicea. Možda i njegovog najboljeg filma, ako se i jedan može izdvojiti kao najbolji pošto su svi prava remek-djela! p.s. Planetu majmuna ne računam jer su mu sigurno uvalili da ju napravi... tonya: cane je napisao/la: tonya je napisao/la: Jučer sam pomislila koliko bi svi filmovi bili bolji da ih režira Burton. Postajem opsjednuti fan! Tek sad? Ja sam fan još od Beetlejuicea. Možda i njegovog najboljeg filma, ako se i jedan može izdvojiti kao najbolji pošto su svi prava remek-djela! p.s. Planetu majmuna ne računam jer su mu sigurno uvalili da ju napravi... Do sada sam bila fan, od sada opsjednuti! :evil: 1step2far: Me like Burton! Fak jea! cane: tonya je napisao/la: cane je napisao/la: tonya je napisao/la: Jučer sam pomislila koliko bi svi filmovi bili bolji da ih režira Burton. Postajem opsjednuti fan! Tek sad? Ja sam fan još od Beetlejuicea. Možda i njegovog najboljeg filma, ako se i jedan može izdvojiti kao najbolji pošto su svi prava remek-djela! p.s. Planetu majmuna ne računam jer su mu sigurno uvalili da ju napravi... Do sada sam bila fan, od sada opsjednuti! :evil: Pa i ja sam mislio da sam opsjednuti od Beetlejuice...:) 1step2far: Prvi dio Batmana pušten je u kinematografiju 23.6. 1989. g., pa se ne treba čuditi ženskim odjevnim kombinacijama. To su bile osamdesete! Kao da se naša djeca neće smijati nama, a kako će se tek smijati kad oni budu gledali filmove iz sedamdesetih i osamdesetih. Da ne govorim da je prvi dio Batmana osvojio Oscara i još sedam nagrada te 16 nominacija. tonya: 1step2far je napisao/la: Prvi dio Batmana pušten je u kinematografiju 23.6. 1989. g., pa se ne treba čuditi ženskim odjevnim kombinacijama. To su bile osamdesete! Kao da se naša djeca neće smijati nama, a kako će se tek smijati kad oni budu gledali filmove iz sedamdesetih i osamdesetih. Ja se ne čudim odjevnim kombinacijama, dapače, mogle su biti i puno lošije s obzirom da su to ipak osamdesete. Krojevi kostima poprilično su klasični, podsjećaju me na prvu polovicu 20. stoljeća, posebice - muški likovi redom izgledaju poput gangstera. :) Dok ženske izgledaju poput dama iz '40.-ih ili '50-ih godina. Sviđa mi se što sve ima taj neki starinski štih, oružje i tehnologija izgleda staromodno (starije od osamdesetih godina) iako je radnja zapravo u budućnosti, stoga je film donekle svevremen, i danas i još desetke godina neće izgledati zastarjelo. Ma, Burton je genij. Al' sam filozof... ;) Poppy: tonya je napisao/la: 1step2far je napisao/la: Prvi dio Batmana pušten je u kinematografiju 23.6. 1989. g., pa se ne treba čuditi ženskim odjevnim kombinacijama. To su bile osamdesete! Kao da se naša djeca neće smijati nama, a kako će se tek smijati kad oni budu gledali filmove iz sedamdesetih i osamdesetih. Ja se ne čudim odjevnim kombinacijama, dapače, mogle su biti i puno lošije s obzirom da su to ipak osamdesete. Krojevi kostima poprilično su klasični, podsjećaju me na prvu polovicu 20. stoljeća, posebice - muški likovi redom izgledaju poput gangstera. :) Dok ženske izgledaju poput dama iz '40.-ih ili '50-ih godina. Sviđa mi se što sve ima taj neki starinski štih, oružje i tehnologija izgleda staromodno (starije od osamdesetih godina) iako je radnja zapravo u budućnosti, stoga je film donekle svevremen, i danas i još desetke godina neće izgledati zastarjelo. Ma, Burton je genij. Al' sam filozof... ;) pa meni su kostimi u filmu predobri. baš me zanima tko to potpisuje... Circa: Poppy je napisao/la: pa meni su kostimi u filmu predobri. baš me zanima tko to potpisuje... Fešn guru kyx: Circa je napisao/la: Poppy je napisao/la: pa meni su kostimi u filmu predobri. baš me zanima tko to potpisuje... Fešn guru LOL i modni macak :D cane: bazooka_joe je napisao/la: Poppy je napisao/la: Sean Connery, kao prvi Bond... on je njuška, ali previše dlakav za moj ukus, a ako Batman ne mora bit super zgodan (iako ja mislim da mora :) ), 007 apsolutno mora bit zgodan. Brosnan je amerikanac sa uvježbanim naglaskom. Organski ga ne podnosim od njegova prvog Bonda, u bilo kojem filmu. Kao da gledam nekog pederskog odvjetnika koji se loži na plinske pištolje i BMW-e. Užas! Greška kolega, Pierce Brosnan je Irac podrijetlom. A meni je on osobno jedan od boljih Bondova još od Seana. Hehe zanimljivo al najbolji Bondovi nisu Englezi već Irac i Škot... :D