Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Koliko vam je vazna sigurnost?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.07.2007. 10:21 
Naslov:  Koliko vam je vazna sigurnost?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nastavak na jedan drugi topic: Dacia...

Dakle, Anonymous, koliko ti je vazna sigurnost automobila u odnosu na ostale parametre?

bazooka_joe je napisao/la: › Bah, 'sigurnost' je izmišljotina autoindustrije Smile


Hm...s ovim se ne bih slozio. Vidio sam slike s crash-testova nekog kineskog automobila... pri 60tak km/h u dodiru sa zidom se zguzva k'o papir. Pragovi (ili kako se to vec zove) odnosno pojacanja na dnu automobila se saviju i auto kabina se slozi k'o majica za ormar.

Landwind X6





Brilliance BS6



Za usporedbu - BMW



Toyota Rav4



Smatram da je airbag spasio hrpetinu zivota (ok, mozda je i skrivio koju smrt ili ozljedu), da ne govorim o potencijalnim ozljedama. Zapravo, ovo je sfera u kojoj je jako tesko reci sbbkbb, ali znam neke ljude koji su imali zesce prometne nezgode i airbag je vjerojatno glavni razlog zasto su se izvukli s malim, ili gotovo nikakvim ozljedama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.07.2007. 10:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bitna mi je ...

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.07.2007. 10:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bitna naravno!gledajući crash testove kako je Leteći naveo niko me nemože uvjeriti da je izmišljotina auto industrije,sorry ali s tim se nemogu složiti,jedan od razloga zašto volim velike aute,s motorom ispred sebe....ipak treba jači udarac dok išta dođe do mene a to je već stvar sreće....

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.07.2007. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

recimo da je potrebno, inače bi auto-industrija makar kakve aute proizvodila.
A susret s vlakom ili kamijonom nije puno ljudi preživilo.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 392
Lokacija: os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.07.2007. 11:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa bitna mi je naravno, zato ću opet (jednog dana kad budem imala para) kupiti Renault, a ne neko kinesko smeće...da mogu, kupila bi tenk, ali eto, nije baš isplativo, a ni dozvoljeno

ali kako trenutno stvari stoje, prodat ću auto jer mi ionako skuplja prašinu na parkingu većinu vremena i nastaviti voziti bicikl (možda da postavim kakav oklop na bicikl jer mi je sigurnost bitna Smile )

_________________
I've got plenty of common sense!
I just choose to ignore it.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.07.2007. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Džizs, jeste svi ovo ozbiljno shvatili. Oke, važna je. Airbag spašava živote - ako se vežete. Svjedoci smo vremena u kojemu svaki prosječan automobil srednje klase može potegnuti 200 km/h.
Svaki debil danas može ući u autokuću i kupiti BMW M5. Ne pitaju ga za vozačku niti za vozački staž.
U tom kontekstu, čudo je što broj nesreća na cestama nije veći.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.07.2007. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sigurnost mi je najbitnija,zatim udobnost,pa dizajn..nikada ne bi kupila auto koji je ispod 4 zvjezdice po Euro NCAP testu,premda ni to nije baš neka garancija...sad mi je pao na pamet slučaj od prije par godina..jedan liječnik (čini mi se iz Slavonskog Broda) išao je s obitelji na ljetovanje s novim mercedesom (ne sjećam se više koje je klase bio,uglavnom full oprema s ne znam koliko zračnih jastuka bočnih ovakih ,onakih)..doživjeli su prometnu i prilikom očevida utvrđeno je da se zračni jastuci uopće nisu otvorili...

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.07.2007. 13:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: chaknoris; 06.08.2010. 22:03; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.07.2007. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo link za provjeru sigurnosti Vašeg automobila,naravno ako to dosad još ne znate... Very Happy

http://www.sigurnost.com.hr/?

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.07.2007. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....sva sreca pa vozim kamion.....pa o sigurnosti baš i ne razmišljam previše.... Cool (šala mala)
....definitivno mi je sugurnost bitna.....al to nikad nisam gledao kroz auto koji vozim.....vec na nacin kako se ponašam u prometu.....
...istina da nikad ne znaš kakv ce kreten i kretenuša se zaletiti u tebe...a ja ni kriv ni dužan.....al ako si spreman i na takve sutuacije....vec si si osigurao dodatnu sigurnost.....u smislu da cu reagirati na vrijeme......a ne da razmišljam o tome kako vozim siguran auto pa me boli (ono što ženske nemaju)........za to da li ce se što desiti.....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.07.2007. 17:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Bah, 'sigurnost' je izmišljotina autoindustrije Smile


U pravu si... Ali ponašanje novih generacija vozača i promjena općeg stila vožnje ne daje na važnosti aktivnoj i pasivnoj sigurnosti, prevenciji i svemu...

Kao najveći doprinos sigurnosti prometa na cestama vidim postroženje stjecanja dozvole, a onda i više policije na prometnicama i pokraj njih.

S obzirom da kod nas u prometu ljudi ginu kao mravi, većinom tuđom krivnjom, važnost pojaseva, zračnih jastuka, zavjesta i ocjena na crash testovima dobiva na značenju.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 125
Lokacija: jug 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.07.2007. 17:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaki debil danas može ući u autokuću i kupiti BMW M5. Ne pitaju ga za vozačku niti za vozački staž.

BAŠ TAKO

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
swamp
Offline
Avatar

Ukupno postova: 396
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.07.2007. 18:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
Kao najveći doprinos sigurnosti prometa na cestama vidim postroženje stjecanja dozvole, a onda i više policije na prometnicama i pokraj njih.

U Slavoniji ima najviše policije u rvackoj i najviše nesreća.
Problem je u nentalitetu. Nisi faca ak ne dobiješ golfa peticu za 18 rođendan, i onda ga mjesec dana nakon dobivanja dozvole otvoriš na 150, na nekoj lokalnoj cesti punoj rupa. I 99% njih koji to naprave će bit kul i bit će im popušen od strane obližnje kurve. Ostalih 1% će se samljet o neko drvo. To ne možeš spriječit ni da staviš drota na svakih 500 metara.

_________________
"Now remember, I do my best work when I'm being worshiped as a god."
-- Johnny Bravo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pašće
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: tu negdje
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.07.2007. 19:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteći u pravu si da je sigurnost najvažnija,ali nečine ju samo zračni jastuci i pojasi, koji svaki posebi ima 50% učinkovitosti(težina,visina,položaj sjedenja u vožnji,način sudara,itd.),šasija,več inačin vožne i pračenje prometne situacije oko vozila.
što hoću reći da dacija je u biti soloidan automobil (koliko novca toliko muzike),sa obzirom da su neki tzv.kvalitetniji imali lošije rezultate na testovima.Što se tiče tehničkih osobina,MCV mi je poznat, ali ja sam pitao za mišljenje onih koji je voze i znaju joj ponašanje u pravom prometu,a ne u kujekakvim testiranjima kada ih voze profesionalci i pišu otome,jer oni drugačije gledaju na vozila.

_________________
njuškom naprijed,pa kud me odvede
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.07.2007. 19:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....ako gledaš na auto kao potrebu onda ce svaki auto zadovoljiti svoju namjenu....jer do nedavno su svi picili u fici.....do kraja svijeta i nazad....a danas ako auto nema klimu......a idu od višnjevca do zelenog polja 18 puta jebu sve po spisku onome koji je izmislio auto bez klime........Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: