Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zenska dilema (ginekolog, Osijek)

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.01.2014. 17:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

točkica94 je napisao/la: ›
ajd, htjela bih se prebaciti od svog ginekologa, pa me zanima koji ginekolog u Os prima, nebitno m/ž, bitno da nije privatni? Unaprijed zahvaljujem! Smile


Kao što ti piše gore već...

Dr. Jakobović Mirjana, radi preko HZZO-a,

tel 031/502-011,

Biševska bb, Dom Zdravlja Jug

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aggy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.01.2014. 10:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja nažalost nemam pozitivnih iskustava s dr. Jakobović. Ne bih ju nikako preporučila.
Kod nje sam od 2009. i u ove četiri godine mogu samo reći da je nestručna (prema mom iskustvu i onome što sam čula od drugih pacijentica).
Sada se za pregled treba naručiti, no prije sam znala sjesti u čekaonicu i čekati 4-5 sati za pregled. Imala sam dojam da za pošteni tretman trebam biti trudna, ni više ni manje.
Sestra je u najmanju ruku bezobrazna, ne javlja se na telefon, nekoliko mi je puta sarkastično odbrusila na neka normalna, zdravorazumska pitanja. U ordinaciju me par puta pozvala "ajde ljepotice" i "ajde slatkice", užas!
Čitam da ima i pozitivnih iskustava kod nje, ali eto da znate da nije sve prekrasno.
Prebacijem se kod dr. Sabine Galić.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Studio Moniq
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.01.2014. 13:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a gdje radi sabina galic?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
iriko
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.03.2014. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U Čepinu i u domu zdravlja Drava.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
iriko
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.06.2014. 18:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bok, cure! Zna netko kad će poćeti raditi dr.Bečarević u Domu zdravlja Drava?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mima88VU
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.08.2014. 21:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pokusavam dobiti Galic na telefon, u Cepinu i Dravi, ali se nitko ne javlja. Zna li tko radno vrijeme?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
iriko
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.08.2014. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mima88VU je napisao/la: › Pokusavam dobiti Galic na telefon, u Cepinu i Dravi, ali se nitko ne javlja. Zna li tko radno vrijeme?
Možda je na godišnjem?...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dea15
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.11.2014. 8:35 
Naslov:  Re: Zenska dilema (ginekolog, Osijek)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovako zanima me trebala bi ici u petak se prijaviti kod Sabine Galic pa ako mi mozete reci gdje se ona nalazi kad se ude u dom zdravlja u Osijeku da je ne moram traziti i dali sam dobro izabrala sto idem kod nje,molim pomoc Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korisnik321
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.02.2015. 1:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Molim vas jel mi netko moze reci koja je cijena abortusa u Osijeku i kakva je procedura? Molim vaas, hitno!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
xo
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2015. 17:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1700kn sve ukupno.
Moraš imati ultrazvuk svog ginekologa i znati svoju krvnu grupu.
AB se rade utorkom i petkom samo. Dođeš ujutro, 7-8, a ideš kući poslije 17h, dkle poslije vizite. Sam zahvat traje 5minuta.
Ne spavaš, budeš svjestan svega ali si pod anestezijom tako da ne boli, samo osjetiš da se dolje nešto događa. Bude anesteziologinja pored tebe, doktorica koja izvodi zahvat i meni su bile još dvije, koje su izgledale kao da su na praksi ili tako nešto, nadgledale kao, ali ti ljudi oko sebe nisi ni svjestan jer si u stanju kao da si pijan/spava ti se,, tako nešto.. sve leluja oko tebe i ne možeš previše držat oči otvorene, tako djeluje anestezija.
Kad te odvedu u sobu i dođeš k sebi, boljet će malo kao menstrualni bolovi.. cure koje su sa mnom bile u apartmanu nisu nikakvu bol osjećale, niti su krvarile.
Ako te još nešto zanima, piši.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korisnik321
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2015. 19:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala ti puno Smile kada se odlucim za to jel cu morat dugo cekat npr. za ultrazvuk ili sam abortus?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
xo
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2015. 22:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa nema se što cekat na abortus, jer ukoliko budes cekala možda ti bude vec kasno za zahvat a to ocito ne želiš da bude kasno cim se raspituješ za njega.

Znaci ja ti preporucujem da odeš kod SVOG ginekologa, ne u bolnicu odmah kako sam ja napravila, jer sam tako samo vrijeme izgubila, a i morala sam još na kraju do svog ginica.

DAKLE. Dodješ u bolnicu na odjel ginekologije na šalter, kažeš da si došla na prekid trudnoce, traže te osobnu , upišu tvoje podatke na formular, pitaju te da li imaš napravljen gin.pregled, ako ne, možeš i u bolnici to napraviti STO JAKO DUGO TRAJE, znam iz svog iskustva nazalost, zatim slijedi ultrazvuk i odredivanje krvne grupe radi anestezije, tu sam izgubila jos 2-3 dana dok su mi utvrdili grupu..ako imaš bilo koji nalaz na kojem piše tvoja krvna grupa donesi ga sa sobom, bitno je zbog anestezije i birokracije (!!!).

Priprema: Biti ces narucena rano ujutro, pa stoga 6 sati prije nemoj ništa jesti, piti niti pušiti kako bi ti anestezija bila ucinkovita. Obavezno si ponesi spavacicu, papuce i ogrtac posto u tome ides u salu, i u tome si dok ne odes kuci . Imaj bocu vode sa sobom. U Os nude apartman, tj. to je ukljuceno u cijenu od 1700kn, do 17h moras biti tamo. ukoliko moras ranije otici zbog samo tebi poznatih razloga, sestra ce te pustiti ako ju budes jakojako dugo nagovarala i obavezno moras potpisati da si samovoljno otisla i oni micu odgovornost sa sebe ukoliko ti se nesto dogodi.
Na zahvatu ne smiješ imati nakit, zubnu protezu, lak na noktima (zbog anestezije jer ako nesto podje po zlu, na noktima se prvo vidi pizdarija).

Zahvat: U sobi u kojoj budeš smještena odmah se po zapovjedi sestre presvucete u spavacicu. Ispod ne smiješ imati ništa , ni gacice ni grudnjak, ni carape. Kad se smjestite i presvucete sestra vam trazi venu na šaci i tamo ce ti smjestiti iglu preko koje ces dobiti anesteziju ili nesto drugo ukoliko nesto podje po zlu. Tu iglu vam zalijepi selotejpomm, i to moras imati na ruci od jutra pa do odlaska kuci. Zatim dolazi sestra po vas i idete sve u operacijsku dvoranu, koja kako zeli ulazi unutra, (ja sam zadnja usla i pozalila jer me trema pojela cekajuci), iiiii ulaziš unutra, nakratko popricaš sa gin. i sjedaš uz asistenciju i upute sestre na stol. Važno ti je da slušaš sestru što ti govori. Dobijaš anesteziju (lokalnu) u venu i u polusnu si. Zahvat traje 5-10 minuta, radi se manualna aspiracija ploda i zatim kiretaža. Stave ti uložak, 2 sestre prebace te na stol i voze natrag do sobe jer ne možeš hodati zbog anastezije, i na stolu ideš do svoje sobe gdje ce ti pomoci da se prebaciš na krevet.
Tad slijede manji bolovi ali apsolutno ništa neizdrživo. Kad se probudiš dolazi sestra sa ruckom, i tabletama, i mjeri temperaturu svima, obilaze vas par puta.

Nakon zahvata: Dobit ceš terapiju za 5 dana, najvjerojatnije Hiramicin i Ergometrin.. Krvarenje i bol su kako kod koga( vrlo razlicita iskustva) no sve je normalno..i ako jako krvariš ili slabo, sve je individualno. Ja nisam baš ništa krvarila. Nakon kojeg sata ležanja ideš kuci. UKOLIKO se nista nije mijenjalo sutradan ides po otpusno pismo na salter i potpisujes se. Nemoj se naprezati barem 15tak dana, miruj i pazi se. Nema kupanja (dugog ležanja u kadi), samo tuširanje, nikako nemoj tampone koristiti, niti imati seksualne odnose barem 3 tjedna. U vaginu ne smije dospijeti ništa i mora biti u "karanteni" ( znaci nema hopa cupa, tampona, prstica...) 10 dana nakon zavata ideš pod obavezno kod svog gin. na ultrazvuk da se utvrdi da je sve ocisceno.

Komplikacije: Ako je bol u predjelu donjeg dijela trbuha jaka i intenzivna (citaj nepodnošljiva) hitno kod ginica, ako je krvarenje intenzivno i nakon tjedan dana postupak je isti..
Menstruacija : Dan pobacaja se racuna kao prvi dan ciklusa, nemoj brinuti ako ne dobiješ nakon 28-30 dana, djevojkama se zna dogoditi da ne dobiju i po 40-50 dana..tvome tijelu treba vremena da se oporavi od šoka...i naravno nadalje pazi na kontracepciju, nemoj planirati djecu barem još 6 mj..

Psiha: Ako se osjecas loše, depriminirano koji tjedan nakon, sve je to normalno..Ako si se odlucila na prekid trudnoce iz pravih razloga ( iako je sve to diskutabilno) sve ce biti ok. Sretno ti i nadam se da si donijela pravu odluku.

Znaci prvo narucvanje, kažeš kad ti odgovara najviše, utorak ili petak! A placas tek na dan zahvata.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
iriko
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.05.2015. 15:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možda zna netko, tko će raditi umjesto doktorice Bečarević? Ona će raditi privatno uskoro.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
adris
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.05.2018. 13:25 
Naslov:  Osiječka Neurokirurgija.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zahvaljujem se svom osoblju s Os. neurokirurgije,posebno dr. Marku Kovačeviću na požrtvovnosti i nesebičnom zalaganju u izlječenju moje supruge Marine,od opake bolesti,moždanog udara,neka ga Dragi Bog čuva.Hvala Marko!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: