Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



One glupe nove reklame za Mac

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.03.2007. 15:00 
Naslov:  One glupe nove reklame za Mac
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.03.2007. 20:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2007. 15:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hehe, reče Gates, nakon što je dobio par prototipova Mac-a na ispitivanje. I ukrao GUI, kojeg je Apple ukrao Xeroxu.
Kako je lijepo Gates rekao Jobsu, kad je ovaj počeo pizditi da kako ga je ovaj mogao pokrasti: 'Mi smo djeca koja imaju bogatog susjeda, Xerox-a. Jednoga dana, susjed je zaboravio zaključati, čak i zatvoriti vrata i otišao je na godišnji, a mi smo ušetali u kuću i počeli iznositi van štogod nam se svidjelo. I sad ti mene optužuješ za krađu?!'
Ništa Apple revolucionarno nije napravio. Zapravo, Macovi su tada (a i sada su) bili bezobrazno skupi. Pravu GUI revoluciju je, IMO, napravila je Amiga. 24-bit boje, 3D gumbi i još hrpa drugih stvari u relativno jeftinim pakiranjima.
Xerox je napravio GUI. Xerox je napravio miša. Kvragu, prva kopirka bila je njihova. Dakle i skener. Xerox nikad nije vidio nekakve realne koristi od GUI-a i miša napravljenoga za isti.
Što jest - neke stvari brže i jednostavnije napraviš iz CMD-a ili xterma nego otvaranjem stotina prozora i petsto klikova mišem. Samo treba lupati po TAB-u ;-)

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2007. 17:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
swamp
Offline
Avatar

Ukupno postova: 396
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2007. 19:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi su tad "krali" od svih i svi smo profitirali od toga. Zamislite kako bi kompjuteri izgledali danas, da je netko '68. patentirao miša i file manager..

Softverski patenti - zlo
Krađa - dobro

Steve Jobs samo sere jer mu je Gates povrijedio ego..

_________________
"Now remember, I do my best work when I'm being worshiped as a god."
-- Johnny Bravo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2007. 20:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi Mac strucnjaci, a nitko ga ne upotrebljava...

Bill radi tu Vistu vec pet godina i na kraju izgleda kao Mac OS X... Go figure...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2007. 21:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
Bill radi tu Vistu vec pet godina i na kraju izgleda kao Mac OS X... Go figure...


Da, stvarno čudno... Da vidimo, oba OS-a imaju trasparencije u prozorima, razne 3D efekte, sjenu pod kursorom, gumbe u gornjem dijelu prozora za maximize, minimize itd... Da, samo što MacOS ima onaj blesavi Win 3.1 like meni na vrhu prozora. I totalno čudne kombinacije tipaka za određene radnje.
Zapravo, što se izgleda tiče, isto bi tako netko mogao reći da Mac OS X izgleda isto kao neki X window manageri prije njega. Zapravo, ima OS X puno toga iz BSD-a pod haubom...
Sučelje evoluira i to je činjenica. Bespredmetno je u današnje vrijeme raspravljati tko koga kopira, kada su odrednice dobrog sučelja odavno (90-tih) definirane. Kao da kažemo da KIA kopira Mercedes zato što ima zaobljene linije, CRDi motore, airbag itd. Stvar je samo u tome tko će ponuditi više korisniku. Pri tome mislim na veću slobodu rada, a tu je M$ zajebao sa svojim DRM govnarijama, a Apple odavno sa svojim iTunesima...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2007. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi Mac strucnjaci, a nitko ga ne upotrebljava... Wink
bazooka_joe je napisao/la: ›
Da, stvarno čudno... Da vidimo, oba OS-a imaju trasparencije u prozorima, razne 3D efekte, sjenu pod kursorom, gumbe u gornjem dijelu prozora za maximize, minimize itd... Da, samo što MacOS ima onaj blesavi Win 3.1 like meni na vrhu prozora. I totalno čudne kombinacije tipaka za određene radnje.
99% aplikacija ima menu na gornjem djelu prozora, zakljucujem da je to normala. Naravno osim bivsih Windows operativnih sustava gdje se kompjuter gasi sa pocetnim klikom na "Start" button. Kad vec govorimo o glupostima...
bazooka_joe je napisao/la: › Zapravo, što se izgleda tiče, isto bi tako netko mogao reći da Mac OS X izgleda isto kao neki X window manageri prije njega. Zapravo, ima OS X puno toga iz BSD-a pod haubom...
OS X "ispod haube" je FreeBSD a to nikada nije bila neka tajna. Apple je u svakom slucaju napravio svoj GUI i nije nasao potrebu da ceka i posudjuje od svake "nove" verzije Windows-a.
bazooka_joe je napisao/la: › Sučelje evoluira i to je činjenica. Bespredmetno je u današnje vrijeme raspravljati tko koga kopira, kada su odrednice dobrog sučelja odavno (90-tih) definirane. Kao da kažemo da KIA kopira Mercedes zato što ima zaobljene linije, CRDi motore, airbag itd.
Sucelje je mali, bitni ali mali dio operativnog sustava. KIA nije posudila Widgets i nazvala ih Gadgets. Ono sto je vazno, kako i sam kazes nalazi se ispod haube. To je ono sto Microsoft-u nedostaje od Windows 98SE, koji je u mom pojmu bio najstabilniji MS sustav do danas.
bazooka_joe je napisao/la: › Stvar je samo u tome tko će ponuditi više korisniku. Pri tome mislim na veću slobodu rada, a tu je M$ zajebao sa svojim DRM govnarijama, a Apple odavno sa svojim iTunesima...
99% Mac korisnika nema pojma kako takozvani (blue screen of death) izgleda na Mac-u. Na kraju... Meni kao korisniku treba stabilan operativni sustav. U danasnje vrijeme Microsoft to nema, Apple ima.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2007. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
To je ono sto Microsoft-u nedostaje od Windows 98SE, koji je u mom pojmu bio najstabilniji MS sustav do danas.


Uf, bolje da ti ne šaljem screenshot uptimea kompa na poslu... Da ne zaplačeš kad vidiš koliko dugo Win XP radi na domeni ;-)

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2007. 15:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

System Version: Mac OS X 10.4.8 (8L127)
Kernel Version: Darwin 8.8.0
Current uptime 93 days, 10 Hours, 33 Mins. Home machine...

Komp na poslu? Sto radi XP na domeni, web & mail server?
Na mom bivsem poslu (systems administrator) prosjecno sam od 20 sati potrosio 18 na PC i 2 na Mac. Uvijek me obraduje koliko ima Mac strucnjaka iako ga nikada nisu upotrebljavali.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2007. 7:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

XP pro je workstation OS u firmi.
DC, intranet, mail i file serveri su na Win 2003.

Gle, glupo se svađati oko 'greškice' Microsofta dodjeljivanja administratorskih ovlasti useru po defaultu. Na uređenim win domenama je ok, sve se riješava acc policyjima, ali ono što sam imao prilike vidjeti po kućama (dok sam besposlen fušario okolo) je katastrofa. Kosa mi se na glavi diže od ljudi kojima je normalno svakih 6 mjeseci reinstalirati OS. To im dođe nešto kao sport.
Doma imam XP. Dvije godine radi. Svako malo rutinsko održavanje. Čistiti registry od govana. Paziti koji su to točno updateovi koje OS skida (zna MS zajebati sa nekakvim validation pizdarijama Smile). I hvaliti se po forumima kako to, ipak, radi Neutral...
Iskreno, da sam ga platio tih 1200+kn koliko košta, kleo bih sudbu i MS i sve.

Prije tri mjeseca instalirao Ubuntu. Moji prvi koraci u Linuxu bili su još u šugavom Mandrakeu, koji je bio kao user friendly. Malo sutra. No, mogu reći da me Ubuntu sve više hvata. Jednostavan je i vrlo zahvalan za rad. Možda, danas-sutra, kad budem imao dovoljno procesorske snage doma Ubuntu (namjerno ne govorim Linux - ljudi odmah pomisle na Slackware i ostale S&M distribucije) postane jedini OS na kompu (cpu-a treba za wine - jebga, treba se i igrati Smile).

Dakle, predajem se. Ne znam zašto tako stihijski reagiram na napade na vindoze. Valjd' zato što to odmah shvatim kao napad na PC-svijet. Beš', cijeli sam život na PC-u. Tako će i ostati. Ali da nekom računalnom analfabetu savjetujem što kupiti - rekao bih iMac. Predivan je. Iako mi ne može pružiti onaj osjećaj zadovoljštine kojeg pruža trenutak paljenja PC-a nakon montiranja nekakvog DIY vodenog hlađenja, mogu se komotno zamisliti kako sjedim pred njim i marljivo krpicom brišem otiske prstiju sa fine plastike Smile. Ozbiljno. 1:0 za tebe, fatcat Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2007. 4:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne gledam ovo kao neku svadju nego jednostavno imamo drugaciji pogled na temu. A to je dobra stvar...

A to sto si cijeli zivot na PC... Probaj nesto drugo (mozes cak i Mac-a) za par mjeseci. Mozda se dobro iznenadis a mozda i ne ali poanta je u tome sto si probao. I iskustvo je dobra stvar...
Neka bude 0:0 za sada, kad kupis Mac-a onda... osijek031.com smile

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.03.2007. 9:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la (Pogledaj post): › A to sto si cijeli zivot na PC... Probaj nesto drugo (mozes cak i Mac-a) za par mjeseci. Mozda se dobro iznenadis a mozda i ne ali poanta je u tome sto si probao. I iskustvo je dobra stvar...


Ja mjesec dana radio na Macu. Isto ko PC, samo malo blesavije upravljanje. I to je sve. Smile

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2007. 10:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la: ›
Ja mjesec dana radio na Macu. Isto ko PC, samo malo blesavije upravljanje. I to je sve. Smile
Apple je napravio operativni sustav, blesavo upravljanje je izvan granice njihove mogucnosti. Ali isto ti hvala na doprinosu...
Kad si se vec ubacio u nepoznatu teritoriju... Jes' slucajno pogledao onu aplikaciju za daltoniste. Wink

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.03.2007. 11:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo jedne za kraj Smile


_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: