Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zašto "slavnima" nije potreban izgled?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zeko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2006. 11:35 
Naslov:  Zašto "slavnima" nije potreban izgled?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možda naslov teme baš i nije najajsniji pa bih da to malo razjasnimo...

Jeste li primjetili da čim je netko malo poznatiji se svi oale ne njega ili nju bez obzira na izgled, a pritom mislim na fizički izgled?
Nije mi jasno zašto ljudi toliko pate za nekim ko je "zvijezda" i što misle dobiti s time ako budu s tom osobom...Čim se netko malo više eksponira i stane na pozornicu dobije milijun obožavatelja koji prije ni nisu znali za njega i jako puno prijatelja koji to prije nisu bili...
A da ne pričam o poželjnosti na fizičkoj razini, iako možda ta osoba ne izgleda nikako...kao da se ljudima vid pomuti i ta je osoba odjednom super zgodna i privlačna a da ju sretneš na ulici kao sve ostane, vjerojatno ju ne bi ni skontao...
Zanima me vaše mišljenje o tome...pa slobodno Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2006. 12:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Novac, moc, "ugled".

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.11.2006. 14:11 
Naslov:  Re: Zašto "slavnima" nije potreban izgled?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa radi se o primitivizmu i malograđanštini... ponekad zaprepasti koliko ustvari ima ljudi koji se za tim povode.

Ono, svi mi imamo ljude kojima se divimo zbog nečega što su postigli ili nečega što rade. Ja obožavam Balaševićevu patetiku iz neobjašnjivih razloga, ali što bih zbog toga trebala - poželjeti spavati s njim?

S druge strane, propuštam rijetko koju svirku jednog momka koji još nikako nije poznat, ali je "svirac" za deset. Što se češće pojavljuje, to se oko njega mile djeve više roje Rolling Eyes

Mene je to davno prestalo izbacivati iz takta, navikneš se...

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2006. 19:16 
Naslov:  Re: Zašto "slavnima" nije potreban izgled?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moć je afrodizijak.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.11.2006. 21:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

možda sam malo čudna, ali ne pada mi na pamet nijedna osoba, slavna, kojoj ne primjećujem fizički izgled i nešto joj se kao divim.

ne primjećujem fizički izgled svojih prijatelja, prihvaćam ih takve kakve jesu i iznenadim se kad mi netko kaže da je osoba ta i ta izrazito ružna, ali što se tiče slavnih osoba.... ne obraćam pažnju iliti pozornost.

društvo, tko je za vas slavna osoba?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.11.2006. 21:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bjelica nenad, jedan je bjelica nenad, bjelica neeeeeenad, jedan je bjelica neeeeeenad

ma ne znam, ne družim se sa slavnima

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.11.2006. 22:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › društvo, tko je za vas slavna osoba?


Jarvis Cocker definitivno.

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Janis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 417
Lokacija: M42
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.11.2006. 22:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Janis Joplin, a sirotica je bila prilično ružna! Ali je zato pjevala... ono, mislim, genijalno! Od živih: Dolph Lundgren (hihi)!

_________________
Of all the things I´ve lost, I miss my mind the most...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.11.2006. 23:23 
Naslov:  Re: Zašto "slavnima" nije potreban izgled?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prvo vam želim zahvaliti što ste se uključili u temu...

druga stvar, to me užasno muči u zadnje vrijeme...pogotovo jer sam i sama bila u sličnoj situaciji...za zbunjene osobe, ne radi se tu o ekstra slavnima i zapravo je dobro pitanje što znači uopće biti slavan?

pod tim sam više mislila na eksponirane osobe...mislim da je wendy shvatila bit...

čim postaneš malo poznatiji...većinom zbog nečega čime se baviš ili nečega što si učinio,ljudi masovno žele biti u tvojoj blizini...iako si i dalje samo obična osoba a ne ne znam tko...
za mene su čak i oni najslavniji samo osobe i mislim da je ta neka fanatična opsesija tim osobama stvarno ograničen način razmišljanja...

jako me to frustrira...naime,i ti ljudi se jako promijene čim shvate da dobijaju malo više pažnje i da ih ljudi puše...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.11.2006. 23:50 
Naslov:  Re: Zašto "slavnima" nije potreban izgled?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Je, istina je da se većina tih ljudi promijeni... imala sam i ja frendicu koja je postala "mega zvijezda" - manekenkica nekakve male agencije. "Imala", kažem, jer je njena samodopadnost bila toliko nepodnošljiva da sam se udaljila od nje. Davno je to bilo, preboljela sam... ali još uvijek mi je čitava situacija pomalo žalosna.

Pa pogledajte što se sad kod nas događa. Svi bi htjeli biti na TV-u i dospjeti u novine. Nove emisije tipa Sudnice im to i omoguće pa se uzdignu i žele još pa još. Svaka druga cura hoće bit pjevačica, glumica, voditeljica, manekenka...

Smatram da postoje ljudi kojima se možemo (i trebamo?) diviti zbog nečega što su postigli. Zbog, recimo, iznimnih glazbenih djela, zbog prekrasnog glasa, zbog razvijenih sposobnosti i talenata vezanih uz pisanu riječ, talenata za fotografiju (gdje si, Isis? Wink )...

Nema ništa loše u tome da cijenimo njihov rad i u njemu uživamo. A pri tome nam, naravno, nije važan njihov fizički izgled jer to nema veze s mozgom.

Meni pri tome nikako nije važna eksponiranost ni njihov osobni život ni njihov izgled. Važno mi je da mogu uživati u onome što nam pružaju.

Stephen King je za mnoštvo kritičara "šund", sve suprotno od umjetnosti. Kažu kako je komercijalan jer pokušava prodati ljudske strahove pod svoje knjige. Pa šta? On je dosljedan sebi i, iako ne preferiram njegov žanr, nakon svake pročitane knjige - skidam mu kapu.

Isto tako me nitko neće uvjeriti da je razvikani Massimo kvalitetniji glazbenik od gore negdje spomenutog Jimia. Obožavam ga slušati i zbog toga mu se divim.

Ali, ne osjećam potrebu da mu se približim, da ga upoznajem, da razgovaram s njim... uživam u njegovoj svirci i to je ono što mi od njega treba.

Valjda je u ljudskoj prirodi, općenito, da vole zadirati u tuđe živote.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.11.2006. 8:11 
Naslov:  Re: Zašto "slavnima" nije potreban izgled?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stvarno mi je drago da još ima ljudi kao ti... Wink

drago mi je što si spomenila jimija jer je vrlo sličan još "nekome"...
vjerojatno je, dok nije svirao u pubu i ostalim kafićima, jako malo cura znalo za njega, a sada kada je, ajmo reći, poznatiji, jedva čekaju da ih pogleda ili da ga upoznaju...što je apsurdno, jer je on ista osoba koja je i bio prije toga samo što sada svira pred drugima...

i sada ga dolaze slušati vjerojatno i osobe koje nisu imale ne znam kakvo mišljenje o njemu...i počinju mijenjati mišljenje i gledaju ga na drugi način, tipa :"pa ovaj dečko je zgodan".......kako se to može promijeniti ako to prije za njega nisi mislila...isto izgleda, samo ima gitaru u ruci...joooooj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.11.2006. 8:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeko je napisao/la: ›
jako me to frustrira...naime,i ti ljudi se jako promijene čim shvate da dobijaju malo više pažnje i da ih ljudi puše...


Sto bi znacilo da su osobe slabog karaktera...

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.11.2006. 13:55 
Naslov:  Re: Zašto "slavnima" nije potreban izgled?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da...to imaš potpono pravo...samo onaj tko je imao nekakv izgrađen stav i bio dosljedna osoba prije te neke pozornosti, se neće promijeniti, ali su većina njih slabići kojima je cilj upravo ta pozornost...

zapravo su me dva razloga potaknula na ovu temu...

prvi je jer smo lega i ja gledali spot od Aerosmitha i ja sam rekla kako je Tyler nevjerojatno ružan, a lega je rekao :
boli njega, i tak bi mu svaka dala...

a drugi je razlog jer sam zbog te navodne "slave" upravo izašla iz jedne meni jako drage veze...naime, nećemo o imenima ali sam sigurna da osobu poznajete...
osoba je došla do spoznaje da može puno bolje od mene sada kada je sve popularnija, pa mene više ne treba...a te neke mogućnosti koje sada ima se u trenutku mogu rasplinuti jer su zasnovane samo na popularnosti te osobe...
osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.11.2006. 14:05 
Naslov:  Re: Zašto "slavnima" nije potreban izgled?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeko je napisao/la (Pogledaj post): › Zašto "slavnima" nije potreban izgled?

Pa zato što su samo zbog tog izgleda i slavni!
Najbolje od svih izgleda Donald Trump

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.11.2006. 14:10 
Naslov:  Re: Zašto "slavnima" nije potreban izgled?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm, meni se prema svemu što si napisala čini obratno - da ti zaslužuješ puno bolje od njega.

Vjerujem da ti je teško... ali kad prođe neko vrijeme shvatit ćeš da ti je jednostavno bolje što je završilo sada, a ne još kasnije. Očito je to osoba kojoj ne možeš vjerovati.

Znam da ovo dođe sad kao neki nepozvan "savjet", ali govorim ti iz vlastitog iskustva. Zbog one već spomenute prijateljice (bivše) koju sam na taj način izgubila. I mene je to jako mučilo i povrijedilo... Ali sada kada nakon nekoliko godina sagledam situaciju... povrijedilo bi me još i više danas, kada bih više stvari s njom dijelila.

Samo što ona danas vjerojatno ne bi tako postupila. Pričala je kako joj je žao. Zrelija je, valjda. Ali s jedne sam strane sretna što mi je na vrijeme pokazala svoje pravo lice. Sve više se gnušam osoba oko sebe u koje ne mogu imati povjerenja.

Da ne spominjem da je napucala dečka s kojim je tada bila 5 godina. Znaš zašto? Jer joj je jedan "poznati" frajer iz jedne naše trash grupice obećao book, slavu, stan... I ona je svom dečku to tako i rekla. "Volim te, ali on će mi pružiti više". Vjeruj mi, danas je sretan što se to tada dogodilo.

U tvojoj situaciji se isto radi o vezi. Smatram da se ništa "ozbiljnije" ne može graditi na tako klimavim temeljima.

Ako može bolje, ostavi ga sponzorušama, pa nek mu bude dobro. A, kad te bude htio natrag, ti ćeš vjerojatno imati nekoga tko misli da si ti - ne najbolje što može nego najbolje što ima.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: