Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gost priča: Kronologija jednog dana u protoku vremena

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.06.2006. 11:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›

Nekad sam zalio te zene, a onda sam shvatio da one dobivaju ono sto zele. Mozda ne zasluzuju, ali ocito zele.


...ne znam baš da sve to žele...iz jednog meni bliskog primjera, naučila sam da se neke i žene boje...većina od njih bi možda bila na ulici ili whatever, pa kao ono od dva zla manje...dok ne shvate prekasno, da je ono manje sranje u stvari veće...ili zaginu na neki način...najnoviji primjer je žena koju je lik mrtav-hladan ubio jer se usudila otići od njega i sakriti u Autonomnu žensku kuću...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.06.2006. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Zato nikad nisam kontao ekipu sto se ozeni s 19-20 godina... uh...

Zamisli da ti je zena najbolji lega... nema dosade, uvijek ste skupa i uvijek imas partnera za zahebanciju. Naravno to sto odgovara meni ne znaci da ce odgovarati tebi...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.06.2006. 12:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: › ...ne znam baš da sve to žele...iz jednog meni bliskog primjera, naučila sam da se neke i žene boje...većina od njih bi možda bila na ulici ili whatever, pa kao ono od dva zla manje...

Ovo ne prihvacam kao argument. Naime, da dodjes u stadij u koje si u braku i imas petero klinaca morao si proci fazu "furanja", "veze", blabla... Dakle, riba je itekako mogla spoznati kakav je lik zaista. Samo sto je vecini takvih riba simpaticno kad njeg mrga nekom prosipa zube zobg svoje princezice. "Buci-buci. Kako je on jaaak, jaooo... frajer me krivo pogledao, a ovaj ga sastavio sa zemljom, kako romanticno, bas me jako voli..."

Chick logic...

A onda, kad se zamuti rukav zivotne rijeke, onda riba dobiva po labrti jer juha nije dovoljno slana. Buci, buci...

Citat: › dok ne shvate prekasno, da je ono manje sranje u stvari veće...ili zaginu na neki način...najnoviji primjer je žena koju je lik mrtav-hladan ubio jer se usudila otići od njega i sakriti u Autonomnu žensku kuću...

Mislim da se ne moze bas reci da riba nije znala da se radi o bolesniku... i ranije... i prije nego je on usadio svoje sjeme u nj...

fatcat je napisao/la: › Zamisli da ti je zena najbolji lega... nema dosade, uvijek ste skupa i uvijek imas partnera za zahebanciju. Naravno to sto odgovara meni ne znaci da ce odgovarati tebi...

Nisam mislio na to... nego kad se netko ozeni s 19-20, onda bas i ne kuzis sto ti je najbolji prijatelj, ne zna sto jos sve postoji... treba puno cvjetova oprasiti da bi se pronasao onaj tucak koji daje najsladji med... ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.06.2006. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...shvaćam ja što ti želiš reći...ali, radi se o tome da unatoč tome što su progledale, neke prije, neke kasnije - žene se jednostavno u određenom trenutku počinju bojati..."ako odem, pronaći će me i naplatiti mi peterostruko to što mi je palo na pamet otići...pa prema tome, bolje da ostanem, da pokušavam trpjeti, pa nek me izlema, bar sam živa"...imaš još milijun ovakvih izgovora a svima im je u bazi strah...to je blokada misli koja traje godinama i nijekanje činjenica...ali strah je veći od svega...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.06.2006. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Nisam mislio na to... nego kad se netko ozeni s 19-20, onda bas i ne kuzis sto ti je najbolji prijatelj, ne zna sto jos sve postoji... treba puno cvjetova oprasiti da bi se pronasao onaj tucak koji daje najsladji med... ;-)
Bas sam na to mislio. Zasto ti zena/supruga ne moze biti najbolji prijatelj? Nije sve u destinaciji nego u putu...
Oprasis te cvjetove koliko ih ima, na kraju shvatis da jedan od prvih je bio najbolji. Ali sad ga netko drugi prasi.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.06.2006. 12:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U ovom slučaju o kojem govorimo se radilo o alkoholičaru, a ne o trogloditu u klasičnom smislu.

Leteci mungos je napisao/la: ›
Nisam mislio na to... nego kad se netko ozeni s 19-20, onda bas i ne kuzis sto ti je najbolji prijatelj, ne zna sto jos sve postoji... treba puno cvjetova oprasiti da bi se pronasao onaj tucak koji daje najsladji med... ;-)


Leteći, to je totalna glupost. Stvarno se nadam da nisi to proširio kao neko pravilo, jer to bi objasnilo koješta. Pravilo "kvantitetom do kvalitete" nije upalilo gotovo nikom: cure budu prozvane lakima, a frajeri se naviknu i misle da osim p...e više ništa ne postoji u životu (i budu prozvani lakima). Ja bih uvijek prvo stavljala kvalitetu nad kvantitetom, i ako je ovo nešto što postoji uvjerljivo najbolje dosad, zašto to napustiti da bi se tražilo nešto još bolje? Kako ti znaš gdje je granica traženja?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.06.2006. 14:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u pravilu, ljudi koji "prase" uokolo do mile volje nisu u stanju odrzati normalnu vezu na zivotu(aj bez onih upadica "definiraj normalno", znate na sta mislim). izvlaciti se na to kako bi ti mozda bolje bilo sa nekim drugim, pa ides probati, je jebeno egocentricno..(ne oslovljavam nikoga ovdje, da ne bi bilo, it's just a figure of speech...)
da ne spominjem koliko glupo...

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.06.2006. 9:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="anakonda";p="21845"]
Leteci mungos je napisao/la: ›

Nekad sam zalio te zene, a onda sam shvatio da one dobivaju ono sto zele. Mozda ne zasluzuju, ali ocito zele.


...moram se vratiti na ovo, tj. na lika koji je pucao ispred Nazorove...mlada cura se udala, nakon par mjeseci ju je počeo mlatiti, ona je malo malo pa opet prijavljivala centru za socijalnu skrb, muriji i ostalim nadležnima...nitko NITI JEDNOM nije reagirao na prijave, dok nije pobjegla u Autonomnu žensku kuću, što joj definitivno nije pomoglo...a ona nije jedina, većina žena koja trpi psihičko i fizičko zlostavljanje, prođe na ovaj i slični način...btw. otac lika koji je pucao, pokušao je to isto tek rođeno dijete ispeći, naime....stavio ga je u tepsiju, polio uljem i kad ga je htio staviti u pećnicu, iskočio je osigurač...nasilje rađa nasilje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.06.2006. 9:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...moram se vratiti na ovo, tj. na lika koji je pucao ispred Nazorove...mlada cura se udala, nakon par mjeseci ju je počeo mlatiti, ona je malo malo pa opet prijavljivala centru za socijalnu skrb, muriji i ostalim nadležnima...nitko NITI JEDNOM nije reagirao na prijave, dok nije pobjegla u Autonomnu žensku kuću, što joj definitivno nije pomoglo...a ona nije jedina, većina žena koja trpi psihičko i fizičko zlostavljanje, prođe na ovaj i slični način...btw. otac lika koji je pucao, pokušao je to isto tek rođeno dijete ispeći, naime....stavio ga je u tepsiju, polio uljem i kad ga je htio staviti u pećnicu, iskočio je osigurač...nasilje rađa nasilje...

Ne podrzavam nikakvo zlostavljanje bilo to fizicko ili phsiciko ali u ovom slucaju se slazem sa Letecim. U svom iskustvu zene vecinom dobivaju ono sto zele... Uvijek ista prica; volim ga, on je bas frajer ali ja cu ga pomalo promjeniti.
Jedna stvar je podstaviti kako nitko nije reagirao na te prijave, zasto ta zena nije bila svjesna i napustila takvu osobu?

Iz interesa, zasto ta "zenska kuca" nije pomogla? Po kontekstu u kojem si napisala izgleda kao da je cak i odmogla.

Prije nego me feministi napadnu... dosta slobodnog (besplatnog) vremena provedem sa zlostavljenom djecom koja su rezultat gore navedenih odnosa.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.06.2006. 10:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...vjerojatno ste u pravu jednim dijelom, možda ja ne mogu shvatiti kako si žena može dozvoliti takve stvari...s druge strane, imam iskustva (jednako besplatnog vremena) baš sa ženama koje su trpjele razne torture, nisu mi djelovale baš da vole biti gažene...problem u njihovim glavama jest taj da one ne mogu razlučiti neke stvari...da, ok-pokušavaju promijeniti levata na bolje, bla-bla - ali ne ide...tada se cijela priča pretvara u strah da se batine ili whatever ne bi pretvorile u veće doze...
...što se tiče ovog konkretnog slučaja, žena JE bila svjesna i napustila ga...tada su je muž i njegov otac oteli i držali zarobljenu...pobjegla je u "kuću", no levat nije odustajao, tražio ju je, pratio i našao...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.06.2006. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nitko nevoli biti gazen ali neke zene zive u nadi da ce "sutra biti bolje", on mi je to obecao. Newsflash... osoba koja se naucila na zlostavljanje ne odustaje milom nego silom.

Tesko mi je vjerovati da u dasnjoj civilizaciji netko moze osobu oteti i drzati zarobljenu. Kuca o kojoj govoris je drzavna institucija ili ne?

U sukobu pokusavam pogledati stvari sa jedne i druge strane. Sa moje strane kad bi doslo do toga da udarim svoju zenu/curu mislim da bi sebi postavio pitanje. Ako imam takav osjecaj prema toj osobi, zasto smo zajedno?

Please,"ti" je adekvatno...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.06.2006. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ono "vi" je bilo namijenjeno tebi i Mungosu, obzirom da se obojica slažete oko iste stvari:-)...
...autonomna ženska kuća nije državna institucija, već nevladina organizacija koja ima dosta jaku potporu izvana, najviše u financijskom smislu. Ta NGO ima jednu veliku kuću na tajnoj lokaciji u koju se sklanjaju žene koje bježe od takvih levata poput onog navedenog...to je samo nužno i kratko rješenje, žene nakon određenog vremena odlaze od tamo, najčešće kad riješe neki drugi smještaj ili uvjete...problem nije u toj "kući", već u ogromnom birokratskom aparatu raznih "centara za socijalnu skrb", policije koja ne reagira na nasilje u obitelji i slično...
...ženu su doslovce oteli, zatvorili je u neku rupu i opleti po njoj po shemi "sad si pobjegla, više nećeš"...kad se uspjela maknuti od sveg tog, levat ju je pronašao u Dječjem domu gdje joj je bilo smješteno dijete koje je obilazila i to je to...
...malo mi je teško gledati sukob s obje strane, iako je to jedini mogući način za biti realan. Nisam feministica i tome slično, ali na nasilje uvijek reagiram oštro. Ti veliš da bi sebi postavio pitanje ako bi došlo do nasilja...ali 90% nasilnika ne postavlja si to pitanje nego sami sebe gledaju kao da su Bogom dani i vlasnici jednog bića...a žene kao slabiji spol, u nemogućnosti boljega izaberu to što imaju. Vjeruj da ni meni nije jasan moment kada žena odluči ostati nakon što ju levat prvi put isprebija ko psa...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.06.2006. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
Prije nego me feministi napadnu... dosta slobodnog (besplatnog) vremena provedem sa zlostavljenom djecom koja su rezultat gore navedenih odnosa.

bravo! drago mi je da je barem netko prepoznao da iz sličnih situacija najčešće jedino što preostaje jest spašavati ono što je iz tog šugavog destruktivnog odnosa nastalo - djeca. ni kriva ni dužna, tijekom niza godina zadobivaju rane koje ne mogu lako zacijeliti... baš mi je drago vidjeti da postoje osobe koje su voljne odvojiti samo malo svoga vremena i time spomenutoj djeci pružiti tako mnogo...

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.06.2006. 15:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
Sa moje strane kad bi doslo do toga da udarim svoju zenu/curu mislim da bi sebi postavio pitanje. Ako imam takav osjecaj prema toj osobi, zasto smo zajedno?



oni koji tuku žene ne postavljaju si pitanja....

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.06.2006. 17:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
oni koji tuku žene ne postavljaju si pitanja....
Kao ni zene koje se dozvole tuci... i sta cemo onda?
paperje je napisao/la: ›
... baš mi je drago vidjeti da postoje osobe koje su voljne odvojiti samo malo svoga vremena i time spomenutoj djeci pružiti tako mnogo...

Imamo svi malo vremena, malo tudjeg vremena koje njima mnogo znaci. Da ne ulazimo u statistike... strucnjaci za ove stvari govore da u 90% slucaja gdje je djete u odraslo u takvom odnosu, postaje isto kao i roditelji.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: